Světová válka Z (2013)

Nejsem velký fanoušek zombie filmů, Romero mě nebere, ale tohle stejně jako Walking Dead mě dostalo. Třeba scéna v laboratoři s klapajícím zombíkem je perfektní, líbila se mi skvěle vybudovaná atmosféra paniky, strachu a chaosu. Je to samozřejmě ve stylu Brad Pitt a pak ty další, ale myslím, že příběhu to tady nijak neškodí. Také se mi líbí pointa příběhu, jednoduše geniální. 90%

Žaloba (1998)

Právnická dramata mě většinou hodně baví, i ty s horším hodnocením, ale tohle je fakt slabota. Travoltovi tu dobráckost fakt nežeru, jezdí si tam ve sporťáku, v klídku cáluje pokuty za rychlost a pak rozdá všechny svý prachy za boj o spravedlnost ? Navíc mi to přijde, jako by to kameraman bral přes šedý filtr, obraz byl takový nečistý, zakalený. 50%

Francouzský polibek (1995)

Celkem milý romantický snímek, občas však až moc kýčovitý. Meg Ryan a Kevin Kline jsou fajn, stejně tak Jean Reno, i když jeho detektiv není příliš uvěřitelná postava. Překvapilo mě, že krásnou Francouzku hraje Němka Suzan Anbeh. A pak, že Němky nejsou pěkný :-) 60%

Škoda lásky (2013) (seriál)

Bude se to hodnotit asi podobně složitě jako třeba Nevinné hry, jednotlivé díly můžou být kvalitativně naprosto odlišné. Viděl jsem díl s Karlem Gottem a vlezlou fanynkou a co mě zde dá se říct až šokovalo, byl výkon Gotta, který byl snad jedinou snesitelnou postavou v tomto vyumělkovaným příběhu. 30%

Jan Hus (2015) (TV film)

Po masivní reklamní kampani jsem čekal víc. Chápu, že jelikož byl Jan Hus kazatel, tak ten film bude tzv. ukecanej, ale 1.díl byl až moc, neustálý debaty o náboženství mě neskutečně nudily, to bylo někde mezi odpadem a 1 hvězdou. Nicméně od odjezdu Huse do Kostnice se to celkem rozjelo, i když že by to byla nějaká velká podívaná, to zase ne. Herecky Hádek nic moc, líbili se mi Dolanský a Dlouhý, Javorský mi na to, že hrál krále, přišel takovej vyčichlej, ostatní nevýrazní. Výslednému dojmu určitě nepomohla hudba, Kocáb si evidentně chtěl zaexperimentovat, ale atmosféře filmu to spíše ublížilo, chvílemi mě z toho doslova bolela hlava. 50%

Nikdo neměl diabetes (2001) (TV film)

Viděl jsem sice jen druhou půlku, ale kromě zajímavého hereckého obsazení tu nebylo nic, co by stálo za řeč. 30%

System Of A Down - koncert 2013 (2013) (koncert)

Zklamání. Systemy poslouchám už delší dobu, znám od nich snad všechny písničky, takže jsem se těšil, jak se mi to bude líbit live, protože dosud jsem bohužel neměl příležitost zajít na koncert nebo skouknout živák v tv. Bohužel výsledek byl zklamáním, Serj mi přišel strašně nevýrazný, skoro vůbec nekomunikoval s publikem, přišlo mi, že to kluci jen tak odfidlali. S koncerty Metly nebo Rammstein se to nedá srovnat. 50%

The Big 4 Live from Sofia, Bulgaria (2010) (koncert)

Zatím jsem viděl jen koncert Metallicy, takže zhodnotím jen to. Samozřejmě velký nářez, skvělý výběr skladeb, úžasná atmosféra, výborný zážitek. Nicméně koncert v Mexiku nebo ve filmu Through the never je ještě o malinko výš. 80%

96 hodin: Odplata (2012)

Jednička se mi líbila o něco víc, dvojka už je jen taková nastavovaná kaše. I Liam Neeson tu byl takový nevýrazný, jakoby bez energie. Záporáci taky nezaujali, scéna s podáním zbraně bez náboje byla neskutečně stupidní a průhledná. Ale v příběhu se našla celá řada dalších trhlin, jako třeba házení granátů po Istanbulu, úspěšná schovka ve skříni, snadné vyproštění se z připoutáni ke kovové trubce atd. 40%

Veselé Velikonoce (1984)

Je krásně vidět ten rozdíl, jak se točily komedie dříve a jak se točí nyní, když se jeden den kouknu na Velikonoce a další den na pecku Loudilové. Tady jsem se opravdu nasmál, jak si Belmondo chce užít s mladou krásnou kočkou a pak se kvůli tomu dostane do nepředvídatelných situací. Paráda. 80%