gotham

kraj Praha

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 5.6.2015  21:51

Nejsem velký fanoušek zombie filmů, Romero mě nebere, ale tohle stejně jako Walking Dead mě dostalo. Třeba scéna v laboratoři s klapajícím zombíkem je perfektní, líbila se mi skvěle vybudovaná atmosféra paniky, strachu a chaosu. Je to samozřejmě ve stylu Brad Pitt a pak ty další, ale myslím, že příběhu to tady nijak neškodí. Také se mi líbí pointa příběhu, jednoduše geniální. 90%

• 5.6.2015  21:40
    Žaloba (1998)

Právnická dramata mě většinou hodně baví, i ty s horším hodnocením, ale tohle je fakt slabota. Travoltovi tu dobráckost fakt nežeru, jezdí si tam ve sporťáku, v klídku cáluje pokuty za rychlost a pak rozdá všechny svý prachy za boj o spravedlnost ? Navíc mi to přijde, jako by to kameraman bral přes šedý filtr, obraz byl takový nečistý, zakalený. 50%

• 5.6.2015  21:30

Celkem milý romantický snímek, občas však až moc kýčovitý. Meg Ryan a Kevin Kline jsou fajn, stejně tak Jean Reno, i když jeho detektiv není příliš uvěřitelná postava. Překvapilo mě, že krásnou Francouzku hraje Němka Suzan Anbeh. A pak, že Němky nejsou pěkný :-) 60%

• 5.6.2015  21:23
    Škoda lásky (TV seriál) (2013)

Bude se to hodnotit asi podobně složitě jako třeba Nevinné hry, jednotlivé díly můžou být kvalitativně naprosto odlišné. Viděl jsem díl s Karlem Gottem a vlezlou fanynkou a co mě zde dá se říct až šokovalo, byl výkon Gotta, který byl snad jedinou snesitelnou postavou v tomto vyumělkovaným příběhu. 30%

• 5.6.2015  21:14
    Jan Hus (TV film) (2015)

Po masivní reklamní kampani jsem čekal víc. Chápu, že jelikož byl Jan Hus kazatel, tak ten film bude tzv. ukecanej, ale 1.díl byl až moc, neustálý debaty o náboženství mě neskutečně nudily, to bylo někde mezi odpadem a 1 hvězdou. Nicméně od odjezdu Huse do Kostnice se to celkem rozjelo, i když že by to byla nějaká velká podívaná, to zase ne. Herecky Hádek nic moc, líbili se mi Dolanský a Dlouhý, Javorský mi na to, že hrál krále, přišel takovej vyčichlej, ostatní nevýrazní. Výslednému dojmu určitě nepomohla hudba, Kocáb si evidentně chtěl zaexperimentovat, ale atmosféře filmu to spíše ublížilo, chvílemi mě z toho doslova bolela hlava. 50%

• 5.6.2015  21:04
    Nikdo neměl diabetes (TV film) (2001)

Viděl jsem sice jen druhou půlku, ale kromě zajímavého hereckého obsazení tu nebylo nic, co by stálo za řeč. 30%

• 5.6.2015  21:00

Zklamání. Systemy poslouchám už delší dobu, znám od nich snad všechny písničky, takže jsem se těšil, jak se mi to bude líbit live, protože dosud jsem bohužel neměl příležitost zajít na koncert nebo skouknout živák v tv. Bohužel výsledek byl zklamáním, Serj mi přišel strašně nevýrazný, skoro vůbec nekomunikoval s publikem, přišlo mi, že to kluci jen tak odfidlali. S koncerty Metly nebo Rammstein se to nedá srovnat. 50%

• 5.6.2015  20:50

Zatím jsem viděl jen koncert Metallicy, takže zhodnotím jen to. Samozřejmě velký nářez, skvělý výběr skladeb, úžasná atmosféra, výborný zážitek. Nicméně koncert v Mexiku nebo ve filmu Through the never je ještě o malinko výš. 80%

• 5.6.2015  20:43

Jednička se mi líbila o něco víc, dvojka už je jen taková nastavovaná kaše. I Liam Neeson tu byl takový nevýrazný, jakoby bez energie. Záporáci taky nezaujali, scéna s podáním zbraně bez náboje byla neskutečně stupidní a průhledná. Ale v příběhu se našla celá řada dalších trhlin, jako třeba házení granátů po Istanbulu, úspěšná schovka ve skříni, snadné vyproštění se z připoutáni ke kovové trubce atd. 40%

• 29.5.2015  07:56

Je krásně vidět ten rozdíl, jak se točily komedie dříve a jak se točí nyní, když se jeden den kouknu na Velikonoce a další den na pecku Loudilové. Tady jsem se opravdu nasmál, jak si Belmondo chce užít s mladou krásnou kočkou a pak se kvůli tomu dostane do nepředvídatelných situací. Paráda. 80%

• 29.5.2015  07:47
    Loudilové (2009)

Typická teenagerská pseudokomedie. Humor dosti trapný, ale aspoň tu nejsou fekální vtípky. Plus vidím jedině v Sarah Roemer a dalších pěkných dívkách, jinak slabota. 30%

• 29.5.2015  07:43

Co k tomu napsat, je to prostě strašná blbina, pro kterou i jedna hvězdička je vynikající hodnocení. Ale jo, natáčí se i větší kraviny :-) 10%

• 29.5.2015  07:38

Christoph Waltz předvedl opět výjimečný herecký výkon, i když jeho ředitel byl místy nechutně sadistický. Nic jiného bohužel na tom filmu zajímavého není, snad jen to, že Reese je pořád krásná a Pattinson mi tam překvapivě zas až tak nevadil. Jinak mi ale děj přišel nudný, nebýt těch návalů vzteku Waltze, nic by se tam vlastně nedělo. 50%

• 29.5.2015  07:12

Je zvláštní, že se mi líbí filmy o hudbě, kterou absolutně neposlouchám. Ať už se jednalo o jazz a film Ray nebo právě blues. Právě hudební stránka se mi zde velmi líbí, skvěle dokresluje atmosféru kolem celého příběhu. Příběh je v podstatě jednoduchý, 2 kohouti na jednom smetišti, Denzel převážně kladná postava, Wesley tak střídavě oblačno. Oba však předvádí vynikající herectví. To byly ještě časy, kdy Wesley opravdu uměl hrát. 80%

• 28.5.2015  21:20
    Harry Brown (2009)

Dost drsný, syrový pouliční film, který vyniká svou reálností, až brutalitou. V hlavní roli vynikající Michael Caine, k smrti unavenej a k smrti taky nasranej. Člověka až mrazí, že se dnes tohle na ulici skutečně může stát. 70%

• 28.5.2015  21:14

Jedna z mála příjemných amerických komedií. Hned několik scén člověka opravdu pobaví, holt když se tři muži starají o nemluvně, je to fakt sranda. Tedy ve filmu :-) 60%

• 28.5.2015  21:06

Těch 59% mi teda hlava nebere. Je fakt že na slovní spojení americká rodinná/romantická komedie jsem krapet alergickej, a tenhle film je jeden z těch důvodů, proč tomu tak je. A jestliže se opravdu jedná o jeden ze snesitelnějších filmů Olsenovek, tak se jim příště snad raději obloukem vyhnu. 10%

• 28.5.2015  21:00
    Hon (2012)

Takřka bezchybné severské drama, něco na způsob americké klasiky Byl jsem lynčován. Velkou zásluhu na skvělé podívané má především Mads Mikkelsen, který je snad v každé scéně a předvádí dechberoucí emotivní výkon. Je šílené, jak jedna malá lež dokáže zničit kariéru i život naprosto nevinného člověka. 90%

• 28.5.2015  12:36
    Fotograf (2015)

Saudek je sice asi dobrej magor, ale přesto si myslím, že Fotograf je hodně přestřelenej. Roden vynikající, další postavy ale nehorázně nudné, snad až na tu jeho milenku/dceru s divným účesem. Jak řekl Shakespeare, mnoho povyku pro nic. 40%

• 28.5.2015  12:27

Příjemná, byť nikterak zázračná komedie ze streetballového prostředí. Dobré výkony Snipese i Harrelsona, i když jeho postava byla s přibývajícím časem čím dál tím víc nesnesitelná. Ke konci mi to přišlo zbytečně natahované. 60%

• 28.5.2015  12:18

Čekal jsem nějakou pecku, dostavilo se hořké zklamání. Simon Pegg je sympaťák a skvělý herec, ale ani to nepomohlo. Spousta scén zde byla až moc absurdních, některé i dost trapné, málokdy jsem se opravdu zasmál. 40%

• 28.5.2015  12:13

Myslím, že existuje dost lepších českých pohádek. Za pozornost stojí výkony Sováka, Lohniského a téměř nepoznatelného Hrušinského, ale nic víc mě zde nezaujalo. Děj mi přijde strašně plochý a nezáživný, ostatní postavy jakoby ani neexistovaly. 50%

• 28.5.2015  11:37
    Zmizení (2013)

Malý spoiler: Až na tu náboženskou pointu je to perfektní film. Ten konec bohužel nebyl tak uchvacující jako u tématicky podobného Gone, Baby, Gone, jinak ale nemám moc co vytknout. Děj neskutečně strhující a napínavý, do poslední chvíle divák opravdu netuší, kam ten příběh směřuje. No a Jake Gyllenhaal, kterého jsem dřív nijak zvlášť nemusel, opět vynikající výkon, podobně jako v Zodiacovi nebo Bratrech. 90%

• 28.5.2015  07:30
    Tempo - týdeník o běhání (TV pořad) (2013)

Docela příjemný sympatický pořad o běhání, ze kterého běžec hobík asi až tak čerpat nemůže, ale občas se tu člověk něco zajímavého dozví. Co to dělá Bernatský, tak je to víc do pohody, Bartůšek se furt tvářil strašně vážně. 60%

• 28.5.2015  07:22
    Red 2 (2013)

Stejně jako u jedničky čistý průměr, tuctová zábava s trochou akce, trochou humoru a spoustou hvězd, ale bez příběhu. 50%

• 28.5.2015  07:04
    Wilfred (TV seriál) (2011)

Zvládl jsem zhruba 11 dílů, nesmál jsem se ani jednou, pousmál tak maximálně 3x. Opravdu mi nepřijde nic vtipného na vulgárním nevychovaným muži, který má údajně hrát psa, ale vypadá jak nepovedené strašidlo. Žádné vtipné dialogy, žádné sympatické postavy, 20%

• 4.1.2015  22:23
    Sabotáž (2014)

Na Sabotage mě lákal příběh, herecké obsazení i jméno režiséra. Výsledek byl tedy k mým očekáváním zoufalý. Co se týká příběhu, zásadním problémem je ten, že nejen že pointa je špatná, ale že vyjde na povrch asi 20 minut před koncem. To bude asi ten rozdíl mezi Fincherem a Ayerem, protože Fincher udělal to samé ve Zmizelé, ale tam to ten film posunulo do dalšího levelu, zatímco tady si to divák může rovnou vypnout. Obsazení zajímavé, ale Arnie na takovouhle roli už prostě nestačí, Hollowaye jsem ani nepoznal, Worthingtona jsem poznal jen po bližším prozkoumání (vypadá tu fakt děsně), Howard se na plátně moc nepředvedl. Škoda, že nedostal větší příležitost Martini, zajímavou roli tu má Mireille Enos, ale nejvíce mě zaujal pro mě neznámý Joe Manganiello, který tu vypadá fakt šíleně. A tak jsme se dostali k totální nereálnosti Sabotage. Opravdu si neumím představit, že by takovýhle spolek magorů / psychopatů / šílenců, mohl někde někdy působit jako speciální protidrogové komando. Dokonce snad ani v USA ne. 40%

• 4.1.2015  22:11
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Mám rád filmy a seriály s touto tématikou, a Homeland mě rozhodně zatím (po 1.sérii) nezklamal. 1.série celkově má slušný spád, zajímavé postavy, nečekaný vývoj, pekelnou atmosféru. Nicméně zase úplná pecka to není, jsou tam i takové hlušší pasáže, takže úplně na 100% to u mě není. Některé věci jsou podle mě dost nereálné, pochybuju, že se agenti CIA k podezřelým z terorismu chovají tak férově jako Carrie nebo Saul. Nicméně závěr 1.série vypadá hodně zajímavě, tak uvidíme, co se bude dít dál. 80%

• 4.1.2015  21:59
    Elysium (2013)

Doufám, že v budoucnu od Blomkampa uvidíme i trochu něco jiného, protože Elysium a District 9 jsou si hodně podobné filmy, ale District je přeci jen o fous lepší. Ono je hlavně vidět, že Blomkamp natáčet umí a vzhledem k jeho věku bych řekl, že to snad ještě předvede. Skvěle vybudovaná atmosféra, první 2 třetiny filmu se mi fakt moc líbily, dobře obsazení herci, rozumné tempo, pěkná hudba, zajímavý, postupně gradující příběh. ALE ten konec, tam to šlo do kopru. Nemyslím konkrétně to, jak skončila hlavní postava, ale celkově jak bylo natočených posledních 20 minut, zbytečně složité, natažené, vyumělkované. 60%

• 4.1.2015  21:51
    Formula 51 (2001)

Herci skvělí, ať už Samuel, Carlyle, Ifans nebo půvabná vražedkyně Emily Mortimer, ale celkově pokus natočit kopii Jackie Brownové vůbec nevyšel. Děj mi přišel moc nesourodý, chyběla tomu jiskra, vtip, tempo. Zkrátka Ronny Yu evidentně nebude ani Quentin ani Guy. 50%

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20