Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Čekal jsem nějakou pecku, dostavilo se hořké zklamání. Simon Pegg je sympaťák a skvělý herec, ale ani to nepomohlo. Spousta scén zde byla až moc absurdních, některé i dost trapné, málokdy jsem se opravdu zasmál. 40%

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Myslím, že existuje dost lepších českých pohádek. Za pozornost stojí výkony Sováka, Lohniského a téměř nepoznatelného Hrušinského, ale nic víc mě zde nezaujalo. Děj mi přijde strašně plochý a nezáživný, ostatní postavy jakoby ani neexistovaly. 50%

Zmizení (2013)

Malý spoiler: Až na tu náboženskou pointu je to perfektní film. Ten konec bohužel nebyl tak uchvacující jako u tématicky podobného Gone, Baby, Gone, jinak ale nemám moc co vytknout. Děj neskutečně strhující a napínavý, do poslední chvíle divák opravdu netuší, kam ten příběh směřuje. No a Jake Gyllenhaal, kterého jsem dřív nijak zvlášť nemusel, opět vynikající výkon, podobně jako v Zodiacovi nebo Bratrech. 90%

Tempo - týdeník o běhání (2013) (pořad)

Docela příjemný sympatický pořad o běhání, ze kterého běžec hobík asi až tak čerpat nemůže, ale občas se tu člověk něco zajímavého dozví. Co to dělá Bernatský, tak je to víc do pohody, Bartůšek se furt tvářil strašně vážně. 60%

Red 2 (2013)

Stejně jako u jedničky čistý průměr, tuctová zábava s trochou akce, trochou humoru a spoustou hvězd, ale bez příběhu. 50%

Wilfred (2011) (seriál)

Zvládl jsem zhruba 11 dílů, nesmál jsem se ani jednou, pousmál tak maximálně 3x. Opravdu mi nepřijde nic vtipného na vulgárním nevychovaným muži, který má údajně hrát psa, ale vypadá jak nepovedené strašidlo. Žádné vtipné dialogy, žádné sympatické postavy, 20%

Sabotáž (2014)

Na Sabotage mě lákal příběh, herecké obsazení i jméno režiséra. Výsledek byl tedy k mým očekáváním zoufalý. Co se týká příběhu, zásadním problémem je ten, že nejen že pointa je špatná, ale že vyjde na povrch asi 20 minut před koncem. To bude asi ten rozdíl mezi Fincherem a Ayerem, protože Fincher udělal to samé ve Zmizelé, ale tam to ten film posunulo do dalšího levelu, zatímco tady si to divák může rovnou vypnout. Obsazení zajímavé, ale Arnie na takovouhle roli už prostě nestačí, Hollowaye jsem ani nepoznal, Worthingtona jsem poznal jen po bližším prozkoumání (vypadá tu fakt děsně), Howard se na plátně moc nepředvedl. Škoda, že nedostal větší příležitost Martini, zajímavou roli tu má Mireille Enos, ale nejvíce mě zaujal pro mě neznámý Joe Manganiello, který tu vypadá fakt šíleně. A tak jsme se dostali k totální nereálnosti Sabotage. Opravdu si neumím představit, že by takovýhle spolek magorů / psychopatů / šílenců, mohl někde někdy působit jako speciální protidrogové komando. Dokonce snad ani v USA ne. 40%

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Mám rád filmy a seriály s touto tématikou, a Homeland mě rozhodně zatím (po 1.sérii) nezklamal. 1.série celkově má slušný spád, zajímavé postavy, nečekaný vývoj, pekelnou atmosféru. Nicméně zase úplná pecka to není, jsou tam i takové hlušší pasáže, takže úplně na 100% to u mě není. Některé věci jsou podle mě dost nereálné, pochybuju, že se agenti CIA k podezřelým z terorismu chovají tak férově jako Carrie nebo Saul. Nicméně závěr 1.série vypadá hodně zajímavě, tak uvidíme, co se bude dít dál. 80%

Elysium (2013)

Doufám, že v budoucnu od Blomkampa uvidíme i trochu něco jiného, protože Elysium a District 9 jsou si hodně podobné filmy, ale District je přeci jen o fous lepší. Ono je hlavně vidět, že Blomkamp natáčet umí a vzhledem k jeho věku bych řekl, že to snad ještě předvede. Skvěle vybudovaná atmosféra, první 2 třetiny filmu se mi fakt moc líbily, dobře obsazení herci, rozumné tempo, pěkná hudba, zajímavý, postupně gradující příběh. ALE ten konec, tam to šlo do kopru. Nemyslím konkrétně to, jak skončila hlavní postava, ale celkově jak bylo natočených posledních 20 minut, zbytečně složité, natažené, vyumělkované. 60%

Formula 51 (2001)

Herci skvělí, ať už Samuel, Carlyle, Ifans nebo půvabná vražedkyně Emily Mortimer, ale celkově pokus natočit kopii Jackie Brownové vůbec nevyšel. Děj mi přišel moc nesourodý, chyběla tomu jiskra, vtip, tempo. Zkrátka Ronny Yu evidentně nebude ani Quentin ani Guy. 50%