Bedekr (2014) (seriál)

Já jsem upřímně řečeno dost vysazenej na Pogodovou, jako ženská mi přijde totálně nevkusná a nesympatická, a tady je je opravdu dost často přímo trapná. Rajchert je dá se říct na stejný vlně, takže i když v tomto pořadu jsou zajímavé tipy na cestování, tak tito dva to totálně znegují. Zlatej Donutil s Bartoškou. 10%

Grimm (2011) (seriál)

Po první sérii určitě hodnotím kladně, i když zase žádná extratřída to taky není. Líbí se mi různorodé příšery s různorodými schopnostmi, hlavní postava v podání Davida Giuntoliho je navíc sympaťák, má fešnou přítelkyni a také jeho tajuplný šéf v podání charismatického Sashy Roize je moc zajímavá postava. Také Silas Weir Mitchell zde má zajímavou, a hlavně konečně také zásadnější roli. Zkrátka všechny hlavní a mírně vedlejší postavy se mi líbí, takže se na Grimma dá krásně koukat. Je fakt, že pár dílů je až moc samostatných, to propojení děje by mohlo být efektnější, ale i tak se příběh postupně vyvíjí a zamotává. 70%

Do naha! (1997)

Ten námět mi moc přitažlivý nepřipadal, ale Do naha předcházela velmi dobrá pověst a navíc anglický humor je mi blízký, tak jsem to zkusil. Musím říct že místy je to slabší, ale celkově je to taková pohodová oddychovka, i když je to spíš černá komedie, protože prostředí a situace hlavních postav vůbec komická není. Vynikající jsou jak známé hvězdy Wilkinson a Carlyle, tak i pro mě neznámý Paul Barber, který si zahrál ,,Koně" :-) 70%

Železnice na střechu světa (2006)

Hodně zajímavý dokument o železnici, o které jsem doposud neměl ani ponětí. Opravdu jsem netušil, že vůbec může někde vést železnice v takovéto nadmořské výšce. Působivě je zde vylíčeno, co vše museli dělníci i stavební inženýři překonat za překážky, jak vždy něco vyřešili a hned se objevil další, zdánlivě neřešitelný problém. Akorát si myslím, že zřejmě i v rámci nějaké dohody s čínskou vládou, byl tento dokument až příliš mírný k realitě, tedy k tomu, za jakých podmínek tam dělníci pracovali a žili. Navíc je tu i problém Čína versus Tibet, což zde bylo jen mírně nakousnuto, aby se náhodou někomu nějak neublížilo. Na druhou stranu je dobře, že v dokumentu o železnici se řeší samotná železnice a netahají se do toho politické spory. 80%

...a Bůh stvořil ženu (1956)

Docela pěkný film o jedné moc pěkné slečně, kterou by chtěli všichni muži a nesnáší ji všechny ženy :-) Byla to celkem zábava, sledovat jak ten milostný čtyřúhelník vlastně dopadne, na druhou stranu tomu trochu chybělo drama, akčnost, vášeň,celkově na mě tento film působil tak trochu chladně. Fakt je, že díky Bardotce se na to můžu kdykoliv podívat znovu. 60%

VALL-I (2008)

Tohle mě fakt nechytlo. Nepřišlo mi to ani zajímavý, ani dojemný, ani nijak objevný, prostě nic moc. 40%

Pohřešovaný (2012) (seriál)

Podle mého názoru zbytečně podhodnocené zde na CSFD, myslím že spousta uživatelů zde ten seriál ani pořádně neviděla, ale protože to má výraznou českou stopu, dají tomu špatné hodnocení. Vždyť na IMDB to v přepočtu vychází na 69%, což je podle mě více odpovídající. Souhlasím s tím, že příběh je až příliš předvídatelný, některé postavy občas jednají nelogicky a někdy zase umějí vše a bez problému, zejména Becca se po letech nečinnosti bez jakéhokoliv tréninku vrací v plné síle a likviduje vytrénované agenty levou zadní, což je opravdu nerealistické. Nicméně příběh je zajímavý, pořád se něco děje, je k vidění spoustu zajímavých hereckých tváří, ať už zahraničních (Carradine, Judd, Bean) nebo domácích (Roden, Voříšková). Když už jsem u herců, jednoznačně skvělí byli Roden a Carradine, zajímavá a pro mě nová tvář Adriano Giannini (asi nejsympatičtější postava ze všech), Bean si odehrál takový svůj průměr, celkem slušní byli Voříšková a Eversman, pěkně k sobě pasovali. Zvláštní to bylo s mou oblíbenkyní Ashley Judd. Podle scénáře by evidentně měla být sympatičtější v reálném čase než ve flashbacích, no ale u mě to bylo přesně naopak. Jednak jí více sluší ty delší vlasy, s kratšími působí tak nějak arogantně a namyšleně, a pak ty její výkřiky ,,já už nejsem agentka, já jsem naštvaná matka" mě docela iritovaly, to si scénáristé mohli odpustit. Jinak se mi ale líbilo, že děj není zbytečně natahovaný, těch 10 dílů je tak akorát, opravdu nudných scén je v tomto seriálu pramálo. Navíc pro českého diváka a zejména pro diváka znalého Prahy jsou kromě herců zajímavé i lokality, zejména pražské metro si ve filmu docela zahrálo. Za mě tedy spíše pozitivní recenze, opravdu mě to bavilo, pokud nepočítám posledních 10 vteřin seriálu. Chápu ty otevřené konce seriálů, ale tohle bylo opravdu zoufalé, kdyby to ukončili tím pohledem na Istanbul, byl bych naprosto spokojen, ale tohle byl opravdu zoufalý pokus o otevřený konec. Navíc nevím o tom, že by se chystalo nějaké pokračování. 70%

Zmizelá (2014)

Borec, který má své nejhorší filmy nadprůměrné (Úkryt), jiné excelentní (Sedm,Klub rváčů, Zodiac) a který je asi jediný člověk na světě, který natočí film o facebooku a je to pecka. David Fincher, dle mého názoru nejlepší režisér současnosti. Zmizelou bych trochu přirovnal k Zodiacovi, ale myslím spíš stylem vyprávění, ne žánrově. Oba filmy jsou nesmírně napínavé, esteticky famózní, dlouhé, ale ne nudné, s pomalejším tempem vyprávění. Rozdíl je kromě žánru například i v počtu důležitých postav, kde v Zodiacovi je jich celá řada, tady v podstatě jen dvě. Zmizelá je určitě zvláštní tím, že první pointa vyjde najevo překvapivě brzy. Napsal jsem první, protože děj následně dál pokračuje, graduje, poslední půlhodina je emotivně naprosto strhující. Takže příběhově, režisérky naprosto dokonalé. Hudba taktéž fantastická, až jakoby mrazivě nechutná, vlastně hodně podobná jakou udělal Reznor v Mužích, kteří nenávidí ženy. Co mě ale úplně nenadchlo, bylo herecké obsazení. Můj druhý nejoblíbenější režisér Nolan obsadil do Temného rytíře Ledgera, kterýho jsem neměl rád, do trojky pak Anne Hathaway, kterou jsem přímo nemohl vystát, a oba předvedli naprosto geniální herecké výkony. Takže co se týče volby Afflecka a Pike, tak jsem si říkal, že snad Fincher ví, co dělá a bude to dobrý. No Affleck sice možná hrál typ postavy, který by mu měl sedět, ale mě přišel prkennej až moc. Rosamund Pike nebyla tak špatná, vlastně byla i pěkná, ale není to můj typ, představoval bych si tam nějakou lepší nymfu, i když každý má holt jiný vkus. Navíc mi ani nepřišlo, že by to mezi nima jiskřilo, zkrátka nebylo to ono. Já bych třeba obsadil do role Amy Naomi Watts, Nicka by mohl hrát třeba Mark Wahlberg. Nicméně i tak skoro naprostá spokojenost a jen souhlasím s názorem, že Zmizelá se musí vidět víckrát. 90%

Ctihodný občan (2009)

Scénáristicky a režijně naprosto famózně odvedená práce. Je neuvěřitelné, co se dá naplánovat na dny dopředu a že i když je zločinec zavřen v cele, nikdo není před ním v bezpečí. Hlavně ti, co mu ublížili. Skvělé akční scény, ůžasné pointy, vynikající Butler i Foxx. Prostě úchvatná revenge podívaná. 100%

Columbo (1971) (seriál)

Asi nejpomalejší detektiv na světě.Navíc ten jeho baloňák je opravdu příšernej. Jinak detektivní seriál nic moc kvalita, jeden díl jako druhej, navíc tenhle detektiv by nezatknul ani 5letý dítě, naštěstí se mu zločinci vždy vzdali dobrovolně. S tímhle seriálem mám spíš spojenou hlášku: Je jako Columbova manželka, všichni o ní slyšeli, ale nikdo jí neviděl :-) 30%

Ovládací panel
3 body