Akta X (1993) (seriál)

Věřím, že v době svého vzniku to byla pecka, která se stala legendou, ale když jsem na to teď koukal, tak mi X-Files nepřišly ničím zajímavé. Příběhy spíš takové průměrné, některé díly hodně dobré, jiné zase horší, ale většinou takový nic neříkající průměr. Duchovny na mě zde působil spíš jako takový snílek než agent FBI, Anderson jsem to věřil rozhodně více. Nicméně jako kult to uznávám. 60%

Alois Nebel (2011)

Velké zklamání, čekal jsem totální pecku, těšil jsem se na vizuální kouzla z české dílny, ale dočkal jsem se jen lehce nadprůměrné obrazové zábavy s příšerným obsahem. Příběh byl opravdu odfláknutý, bylo hned od začátku vidět, že tvůrcům šlo o to, jak to bude vypadat na plátně a je jim celkem jedno, co se tam odehraje. Krobot, Roden, Voříšková, Trojan, Švěhlík - tomu říkám promrhaná příležitost. 50%

Řím (2005) (seriál)

Skvělý seriál. Divím se, že má jen 22 dílů, ale možná je to tak vzhledem ke kvalitě lepší. Nejdřív jsem si myslel, že to bude taková saďárna, ale i když občas tam je drsnější scéna, celkově je to spíš o politice, nevěře, zradě, obchodech, podvodech a tak, zkrátka jako vystřižené z dnešní doby. Překvapilo mě, jak si ženy dělaly doslova co se jim zlíbilo, jak poddaní klidně veřejně urážely vysoko postavené osobnosti, jakou moc už tehdy měli věci jako politika, zrada, pomluvy. V podstatě každé herecké obsazení chválím, skvělé herecké výkony od Hindse, Stevensona či mě neznámých McKidda nebo Polly Walker. Nejvíce mě však zaujal James Purefoy jako Markus Antonius, bravurně napsaná a zahraná postava. 90%

Rebel bez příčiny (1955)

Tenhle totální kult mě nijak neuchvátil. Dean předvedl zajímavý výkon, jinak jsem ale na Rebelovi nic zvláštního nezaznamenal. Prostě týpek, kterej chce být sám sebou, dělá si, co se mu líbí, nechce se nikomu podřizovat, ale vlastně je to dobrej kluk a ta krásná sympatická holka nakonec vezme rozum do hrsti a udělá, co je správné. Zkrátka dobře zahrané, ale příběhově o ničem. 50%

V dobré společnosti (2004)

Celkem dobrá rozumná komedie, na americké poměry velmi inteligentní. Quaid byl skvělý, ale moc se mi tu nelíbil Topher Grace, který mimochodem s Quaidem už natočil Traffic a tam byl famózní, na tuhle roli se mi nějak nehodil a co bylo horší, nefungovalo to ani mezi ním a Scarlett. Romantická linie byla trošku upozaděná oproti pracovnímu vztahu otec versus šéf/přítel dcery, což u romantické komedie není úplně ono. 60%

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej (2005) (divadelní záznam)

Grandiózní představení. Je neuvěřitelné, že se takto spolu vůbec nějací dva lidé baví, navíc dá se říct inteligentní a vysoce postavené osoby. Mě to podle těch přepisů spíš přišlo jak dvojka ze zvláštní školy, a ne předseda rozhodčích a šéf fotbalového klubu. Herecky byl bohužel Čtvrtníček o parník lepší než Lábus, který tam působil takovým ospalým dojmem. No a taky mě nebrala úvodní a konečná sekvence, naprosto zbytečné. Nejlepší scénka: Volal mi Pelta.- Čůrák, a co chtěl ? -Nic. - A cos mu na to řek ? - Nic. - No tak tos mu řek dobře. 80%

Sezóna zabíjení (2013)

No docela by mě zajímalo, jestli by mě můj lýtkový sval udržel, každopádně ta scéna byla opravdu drsná. Mrazivý thriller, kde vystupují v podstatě jen dvě postavy, velmi solidně natočeno, skvěle zahráno De Nirem a zejména Travoltou, ale na to, jak to bylo krátké, tak už po hodině se člověk začne nudit a až do konce se to bohužel nezlepší. Zde se příběh jakoby zastaví, opakují se pořád stejné scény a ani konec není nijak uchvacující. Zkrátka slušné zahraný a rozjetý thriller, který do cíle jen doklopýtal. 60%

G-FORCE (2009)

Koukat se v neděli v podvečer po doslova šíleným mejdanu s kámošema na film, kde si morčata hrajou na špiony, je doslova šílený :-) Krátce řečeno je to blbost, a asi bych měl stejný názor i za bdělého stavu. 30%

Noc oživlých mrtvol (1968)

V dnešní době už je to spíš komedie než horor. K Walking Dead se to dle mého názoru nepřibližuje ani omylem, ale ten rozdíl 50 let prostě musí být znát, to je jasné. Příběhově mě to také nijak zvlášť nezaujalo, spíš takový průměr. Na to jaký je to kult jsem byl zklamán, ale zázraky jsem nečekal, nejsem fanda zombie hororů. 50%

Cíl: Bin Ládin (2011) (TV film)

Celkem zajímavý dokument, který naznačuje jak to asi mohlo být s dopadením slavného teroristy. Jasně, že z každého záběru stříká typická americká hrdost a nadšení - i když je to britské :-) 70%