Hotel Transylvánie (2012)

Pěkný animák se známými monstry. Chvílemi super, chvílemi horší, celkově lepší průměr. :) 70%

Dámský gambit (2020) (seriál)

Ale jo, povedená cesta ze siročince až mezi šachové velmistry. Nečekal bych, že lze napínavě natočit šachové partie, ale očividně to jde, všechna čest. Místy velice silný děj a pěkná proměna z ošklivého káčátka. 90%

Vikingové - Série 1 (2013) (série)

První řada mě tedy nenadchla, celé to lacině smrdělo, podobně jako v případě první řady Posledního království. Naštěstí to však pak nabralo na otáčkách, příběhu a zřejmě i rozpočtu. Dokonce i Ragnar se přestal tak chsichtit a stal se z něj parádní borec! Další dvě série jsou skvělé, tato zatím 80%...

Vikingové (2013) (seriál)

Drsná vikingská podívaná. První řada mě tedy nenadchla, celé to lacině smrdělo, podobně jako v případě první řady Posledního království. Naštěstí to však pak nabralo na otáčkách, příběhu a zřejmě i rozpočtu. Dokonce i Ragnar se přestal tak chsichtit a stal se z něj parádní borec! Další dvě série jsou skvělé. Víc jsem neviděl a dle hodnocení zbytku ostatními ani nevím, jestli se donutím. Nechci si kazit parádní dojem. S1-S3 90%

I dva jsou rodina (2016)

Malá rada všem rodičům malých dětí, nekoukejte na to, nebo si aspoň připravte kapesníky. :) Přes béčkový začátek se to přehouplo k příjemné rodinné podívané, která se však ke konci zvrtla v celkem nepříjemné drama. Zůstaly silné pocity, jen co je pravda. 80%

Poslední království - Série 4 (2020) (série)

Díky bohům a Netflixu za to, že si tenhle seriál dokáže udržet svou kvalitu. Opět je to pořádně drsná nálož, tentokrát protkaná rodinými vztahy a notnou dávkou politikaření. Pořádné dozrání od první řady, jen co je pravda. 90% a obrovská očekávání od další řady...

Poslední království - Série 3 (2018) (série)

Je to těžko uvěřitelné, ale třetí řada je ještě lepší než ta druhá. Jsem jednoduše nadšen. Drsný svět, krvavé souboje, vývoj postav, nemilosrdnost a osudovost. Uthred je zde již plnokrevný rozvážný válečník. Bomba! 95%

Poslední království - Série 2 (2017) (série)

Vzestup jako prase. Skvělý vývoj postav. Krvavé souboje. Syrovost. Pády na dno a pozvolné sápání se na vrchol. Takhle si představuju plnohodnotnou hrdinskou fantasy. 90%

Poslední království - Série 1 (2015) (série)

Trochu vlažnější rozjezd do špinavé a krvavé doby před vznikem británie. Uthred je zde zatím spíš nerozvážný divočák, který čeká na svou budoucí slávu. Svět je zde prostý, drsný a nemilosrdný. To nejlepší teprve příjde v následujících řadách. 80%

Poslední království (2015) (seriál)

Parádní špinavá historická řezničina, jen co je pravda. První řada je naštěstí jen takový vlažný rozjezd a od druhé už začínají pletichy, krvavé souboje, zvraty, krvavé souboje, politikaření a pro změnu opět krvavé souboje. Uthred se v průběhu času z mladého ucha stává zdařilou postavou, která nejde pro ránu daleko, ale zároveň se skálopevně drží svého kodexu cti. Tvůrci se nebojí nechat umírat hlavní postavy, což velice potěší. 90%