Tomislav

Tomislav

nosič vody

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 25.12.2016  22:29
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Lynch hadr... když nemáš mozzarellu, dej tam eidam. Ahóóój!

• 29.1.2016  22:50

Life is brutal...

• 20.10.2015  09:54
    Místo zločinu Plzeň (TV seriál) (2015)

Prvním dílem to pro mě skončilo. Katastrofa! Proč má někdo potřebu něco tak ubohého točit?

• 8.11.2013  22:56
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Naprostá pecka! Vše už bylo řečeno. Snad jen doplním, že skutečnost, že tohle je nejlepší seriál všech dob (teda aspoň, co jsem já viděl :-)), potvrzuje fakt, že ho hltala moje žena, kterou jen tak nějaká gangsterka / ptákovina nebo střílečka neohromí.

• 14.8.2010  22:21

Z mého pohledu klasická pseudoumělecká ptákovina. Hvězdu jen za jakous takous atmosféru a za výkon Juliette Binoche - na to jak byl film o ničem, ho ještě dokázala udržet koukatelný. Další free-cool-in-skej evropskej "uměleckej" film. Některý scény už na mě fakt byly moc: kostka cukru nasakující kávou... opakující se třívteřinová černá okna... hrbatá babka třídící odpad... malý potkánci v komoře... Předpokládám, že vzhledem k tomu, jak dobře je tady film hodnocený, jsem asi úplně mimo, ale nezlobte se na mě, ztrpět tenhle film, byl fakt naprosto ztracený čas. Příště raději budu koukat do zdi.

• 7.6.2009  22:23
    Osudný zlom (TV film) (2007)

Ve chvíli kdy píšu tuhle recenzi, má tahle čovina 61%. Tak to je asi nejvíc nadhodnocený film, co jsem viděl. Totální "Céčko". Zoufale přehrávající herečka, stupidní děj a ten konec - fraška.

• 24.12.2008  20:38
    Kouzla králů (TV film) (2008)

Totální ptákovina, nelogický pelmel... divná princezna, namachrovanej princ, praštěný zvraty, přiblblý dialogy... fakt slabota. No a pak ten videoklip uprostřed ála taneční skupina UNO - hrůza a děs. Nebýt Abrháma a Šafránkové (nevím, jak se k tomuhle mohli propůjčit), tak se na to nedá vůbec koukat. Měl jsem se radši zase dívat na Popelku!

• 23.5.2008  07:59
    V Bruggách (2008)

Kdybych měl film nějak stručně (a doufám, že i výstižně) charakterizovat, tak je to něco mezi Fargem a Pulp Fiction... že to pak musí být nářez? Taky že je ;-). Po dlouhé době jsem si zase výlet do kina pořádně užil. S občasnými poznámkami některých recenzentů, že je první půlka filmu rozvleklá, se nemůžu vůbec ztotožnit. Bavil jsem se od začátku do konce a vřele doporučuju!

• 18.5.2006  23:00

Po tom, co jsem si tady před shlédnutím filmu přečetl, šla moje očekávání do pryč, takže mě ten film nakonec docela příjemně překvapil. Knihu jsem četl a přesto (nebo právě proto?) se na film koukat dalo. S hereckým obsazením a výkony herců jsem měl největší problém. Ploché, nevýrazné, zkrátka šedo šedý průměr...myslím, že několikrát použitý výraz "strerilní" můj dojem ze ztvárnění hlavních postav, a nakonec i z celého filmu, dokonale vystihuje. Dal bych tak 70%, ale za rozpočet 130 mega si Da Vinci víc než 3 hvězdy nezaslouží.

• 30.1.2006  09:53

5. díl mi trochu vzal vítr z plachet (díl, kdy "hlavní hrdince" na konci zemře dcera). To je přesně ta nepřenosná zkušenost, o které člověk říká: "kdo to nezažil, nedokáže si to představit"... a naslouchající si myslí, že si to dokáže představit a že je to fakt strašný. 5 minut, hodinu, jeden den, možná týden je z toho špatnej, ale pak už si na to jen občas vzpomene. Dotyčný, komu se to ale opravdu stalo, s tím žije zbytek svého života.. a v tomhle případě neuvěřitelně smutného života :-(. Tenhle dokumentární cyklus je fakt strašně silnej! Kam se hrabe blboučká reality show!

• 15.4.2005  15:35

Musím předeslat, že mám rád romantické komedie a k českým filmům bývám shovívavější. Přesto ale pro mě byl Román pro ženy velkým zklamáním a nijak zvlášť mě nezaujal. Děj podivný, motivace hrdinů pravzláštní... Připadalo mi to spíš jen jako poslepované fórky (přiznám se, že někdy dokonce vtipné), které byly hůře či lépe herecky ztvárněné. Něrgešová byla pro pláč, Vašut velmi příjemně překvapil a hlavní hrdinka byla alespoň moc hezká. Snad jedině hudba stála za to. Toť vše.

• 20.3.2005  10:51

Řekl bych o poznání slabší než Bowling for Columbine, taky nudnější a ještě o něco manipulativnější. Nic to nemění na tom, že nad některými činy "nejmocnějšího muže světa" zůstává rozum stát.

• 19.11.2004  08:25

Podle mě je tohle podvod na divákovi, kterému se líbila "jednička". Zatímco v prvním díle je Bridget celkem normální ženská, na kterou se jen lepí trapné situace. Ve dvojce se Bridget změnila v blbou trubku, která neumí normálně chodit, oblékat se nebo se normálně tvářit. S tou svojí věčně našpulenou kušničkou si koleduje o pár facek. Člověk se pak ptá, co na tý ženský ty dva vlastně vidí a co je na ní tak sexy. Dějově je to neuvěřitelně prázdná slátanina, kde není nouze o laciné zvraty...Thajské vězenkyně s perfektním make-upem a slangovou angličtinou?... to už je vážně trochu moc. Dvě hvězdy snad jen za to, že jsem se občas přeci jen neubránil smíchu.

• 16.9.2004  18:46
    Já, robot (2004)

Moc se mi to líbilo, ale ani jako příznivce Bridget Moynahan jsem si nemohl nevšimnout jejího slabého hereckého výkonu. Řekl bych, že Will je o něco přesvědčivější, ale i tak jsme se od něj už dočkali lepšího. Nejlíp hraje bezkonkurenčně robot! Jinak technicky je to vážně dokonalé a člověk se rozhodně nenudí.

• 11.9.2004  14:14

Rozhodně jsem viděl horší teenagerské komedie, takže jestli vás tenhle žánr zajímá, myslím, že se budete bavit.

• 11.9.2004  14:10

Kde nic tu nic. Nuda, nuda. Proč se takové filmy točí???

• 11.9.2004  14:07
    Zlaťák (2000)

Že se Michael Caine propůjčí i k takové ptákovině, to bych od něj vážně nečekal.

• 11.9.2004  14:05
    Bratři (2001)

Nic světoborného, spíše oddychová zábava, ale za těch pár skvělých vtipů si to zkrátka 3 hvězdičky zaslouží. Věta: "Express yourself" mě díky kontextu v jakém je ve filmu použita bude ještě dlouho rozesmívat.

• 11.9.2004  13:57
    Dost (2002)

Tak tohle byla vážně hovadina k pohledání. Totální ztráta času. Nedůvěryhodné, prázdné, předvídatelné, trapné. Takovým filmům se raději vyhnout obloukem!

• 27.5.2004  08:17

"Guys,... guys! Just letting you know, Parsons is dead"... jo, jo, válka je svině, zlášť když je studená a voják se může jen škrábat na zadku, nacvičovat signály do amerického fotbalu nebo vařit herák. Stejně jako normální válka, měla i ta studená své hrdiny a oběti. O jedněch i o druhý a o jejich kombinacích vypovídá tahle šikovně střižená satira, která úspěšně balancuje na hraně mezi reálností a fikcí. Jestli chcete vidět něco z jiného soudku, nezbývá než vřele doporučit!

• 23.5.2004  23:54

Až si budete lámat hlavu nad tím, co vlastně Gérard Depardieu neumí zahrát, vězte, že je to snaha marná! Ten chlápek nejen že umí zahrát snad úplně všechno, ale vy většinou navíc zjistíte, že mu to baštíte i s navijákem. Bon Voyage je moc milé pokoukáníčko s vkusnými usměvnými scénami, které mohu jen doporučit. P.S. Nemůžu uvěřit, že Isabelle Adjani je už skoro 50!!!

• 19.5.2004  21:23

Hodně kvalitní zábava - člověk se občas za bruch popadá a zamačkává slzy smíchu. Zajímalo by mě, kde jsou hranice Stillerových grimas. Občas to totiž vypadá, že má ten ksicht z gumy. Wilsonovi jsem pořád nějak nemohl přijít na chuť, ale tímhle počinem stoupl v mých očích. Ty dva jsou vážně sehraná dvojka, která umí pobavit. P.S.: Podotýkám, že si mi S&H líbil, i když třeba Zoolandera jsem dokoukal jen s velkým sebezapřením

• 14.5.2004  17:24
    Zoolander (2001)

Asi mám divný smysl pro humor, ale mně to přišlo hrozně ubohý a trapný až na půdu. Vtipy na úrovni mateřské školky mě už moc neberou. Jestli tohle má být crazy komedie, tak nejsem fanoušek crazy komedií ani trochu.

• 12.5.2004  00:06
    Troja (2004)

Čekal jsem velkolepé scény, patos a nijak zvlášť umělecké dílko - má očekávání se naplnila. Souboje jeden na jednoho rozhodně stojí za to (asi nejvíc se mi líbil Pittův "dvojtakt do soupeře"). Všichni jsou ve filmu nabušení a pořád nazí (hlavně Pitt), i když není vlastně nic vidět. Stopáž působí odpudivým dojmem, ale lhal bych, kdybych řekl, že jsem se nudil. Snad jen výkony (a role jako taková) Orlanda Blooma a Diane Krugerové ve mně vyvolávaly často rozpaky.

• 2.5.2004  23:46

Blbé jak trenky na psovi, ale kupodivu jsem se občas i zasmál... Záblesky smíchu byly však vrchovatě vyváženy pocity trapnosti a marnosti... prostě přiblblá komedie - zabiják mozkových buňek, kterou lze doporučit jen v případě, že selhaly všechny ostatní formy zábavy, v dostřelu 20 kilometrů nikdo není a vy už jste tu zatracenou televizi zapli.

• 20.4.2004  23:51
    Kill Bill 2 (2004)

O trošku lepší než jednička. O trochu víc vtipných scén. Podobně nezáživné a prázdné. Podobně divné a přitom pořád (na Tarantinovy poměry) hodně slabé. Zdlouhavé dialogy mi obvykle nevadí, ale tady mi často přišly samoúčelné. A že prý nejlepší akční film historie? Ale no tak, Quentine, probuď se! Kromě toho, že tam moc akčních scén není, výrazně to zaostává i v porovnání s Tvými ostatními díly, nemluvě o tvorbě jiných!

• 12.4.2004  23:17
    Cokoliv (2003)

Docela to ušlo, ale nevím přesně, v čem tenhle film převyšuje jiné... o Allenových nemluvě. Vůdčí trio je fajn, dialogy jsou fajn, scénář je relativně fajn, ale jinak to vlastně až tak zajímavé není.

• 31.3.2004  23:24

Ano, vím, že to není tak úplně na pět hvězdiček, ano, viděl jsem i konec (celý film jsem si přál, aby to dopadlo podobně, i když jsem vymyslel lepší variantu), ale nemůžu si pomoct! Ve filmu je hned několik neazapomenutelných scén. Za všechny bych jmenoval "seznamovací" scénu v kavárně nebo tu milostnou. ... no a navíc jsem se právě zamiloval do Claire Forlani (určitě bych sám z kavárny neodcházel) ;-).

• 30.3.2004  20:51

No nevím, nevím. Myslím, že na takovouhle koncentraci podivínů a všemožných pošahanců v reálném životě nenarazíte. Příběh je to určitě zajímavý a má spád, ale já fakt nikoho takhle divně nenormálního neznám, a přitom ve filmu jsou takoví všichni!

• 28.3.2004  22:03
    Drž hubu! (2003)

Královská zábava! Takhle příjemně jsem se u filmu už dlouho nepobavil. Ani stopy po trapnosti nebo nucených vtípcích. Svižná, ovolněná a moc milá komedie!

<< předchozí 1 2 3 4 5 6