Kopačky (2008)

Film, ktory zacina maximálne trapnou scenou rozchodu, v ktorej scenárista a zároveň hlavný hrdina nevymysli nic vtipnejsie ako opakovane sokovat puritanskych amerických divakov svojim obnazenym vtakom, naozaj nema zmysel pozerať dalej. Odporúčam sa tomuto filmu vyhnut

Fontána pre Zuzanu 2 (1993)

Keby autor textov piesní pisal aj scenar, mozno by to dopadlo lepsie :) davam dve hviezdicky, lebo sa to da pozriet ako notalgicka spomienka na detstvo/mladost - hlavne kvoli pesnickam, ktore su ozaj fajn, ale predpokladam, ze modernej generacii to vela nepovie. Scenar je mizerny, dialogy katastrofalne, herecke vykony hadam aj ťažko posudit, ked museli hrat taku ch..jovinu. Vsak ten Habera hadam nie je retardovany :) pri tých hlaskach co musel produkovat podla scenara vsak žiaľ obcas inak neposobil :) Napriek vsetkemu ale bolo mile pozriet si to po mnohych rokoch, miestami sa na tej naivite da zasmiat a pesnicky ozaj potesia.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

cista tragedia. dobre na tom boli jedine tie vizualne efekty a vsemozne príšerky a roboti. Ok, ale co scenar, dialógy, napätie, hrdinovia, na ktorych divakovi záleží, aspon priemerna uroven hereckých výkonov? Nula bodov. Postavit tak dlho ocakavany film vylucne na pocitacovych efektoch je trapne. Tiez mi bolo luto staruckych klasickych hercov. To uz sa ram Leia, Luke a Solo radsej nemali objavit vobec podla mna, nez v tak trapnych scenach. Skratka, kto miluje Star wars, najlepsie spravi ked si radsej doma milionty krát zapne epizodu IV, ovela kvalitnejsie straveny cas :)

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Vynikajuci serial, velmi odporucam, hlavne season 3, ktory bol podla mna najlepsi. Kazdy diel mal v sebe zaujimavy napad, prekvapenie aj napatie a vybornych hercov.

Fotky zítřka (2014)

napriek očakavanej "béčkovosti" az "céčkovosti" film vcelku prekvapil. napad s fotkami buducnosti ozaj originalny. vyvoj postav, vztahy - slusne. motivacia postav troska poskripkava, tiez sem-tam herecke vykony, ale da sa. najviac mi asi vadili nelogickosti z hladiska casovych paradoxov, ale da sa cez to preniest do tej miery, ze si clovek film vychutna. bolo zaujimave vidiet taky originalny napad na zapletku v tak komornom prostredi.

Výplata (2003)

tento film si zasluzi viac percent. ustredny napad s gumovanim pamati mozno nie je uplne originalny, ale spracovanie drzi v napati a dej ubieha svizne. navyse ben affleck je tu este mlady, aj uma celkom cool, prijemne sa na nich pozera. poctivy akcny film.

Doktor Strange (2016)

je to rozpravka, ano, velmi jednoduchy pribeh a je to miestami mierne komicky pateticke, ale to je jedine co tomu mozem vytknut. dynamicke, ozaj vyborne efekty (aj ked teda vykradli napad z Inception, ale nevadi), ako vzdy vyborny Cumberbatch, skvela kamera, dobry humor - fajn nenarocna zabava na necele dve hodiny. urcite sa oplati vidiet v kine.

Příchozí (2016)

tak zufalo nudny film som davno nevidela. nechapem vsetky tie pochvaly inych uzivatelov na csfd. nielenze to bolo pomale a NIC zaujimave sa neudialo za cely cas, ale aj tam bol nulovy vyvoj postav a vztahy medzi postavami, mizerne herecke vykony, fadny pribeh, ziadne napatie, ziadne vyvrcholenie. vazne neodporucam za to vyhadzovat peniaze v kine.

S láskou, Rosie (2014)

ked si chcete pozriet vynikajucu love story, vrelo odporucam :) autenticky, vtipny, dynamicky a negycovy pribeh s vybornymi hercami, scenarom aj reziou.