Vědma

Božena Poštulková

okres Olomouc

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 11.10.2018  09:55

"Jednou mi zaplatíte, za váš smích a moje slzy." Film bych přijala o hodně lépe, kdyby mi odpověděl na otázku, jestli byla Olga Hepnarová opravdu otloukánek nebo si to jenom myslela.

• 11.10.2018  09:40

Chladné jako lednový měsíc v úplňku, ale na druhou stranu to je problém životopisných filmů, které se musí točit tak, aby se nikdo neurazil. Ryan Gosling není můj oblíbený herec a tady se mu hrálo těžko, protože introvertní Armstrong není vděčná postava. Ale pere se s tím dobře. Některé scény byly samozřejmě natočené výborně. Abych to shrnula, čekala jsem, že mě film vtáhne víc. Nejlepší byly scény ze zkoušek raket, kdy se už nedivím, že si lidé myslí, že na Měsíci nikdo nebyl, protože nechápu, jak tam ty plechovky doletěly. Hudba byla krásná, ale nějak do toho jinak defakto komorního filmu neseděla.

• 8.10.2018  15:51

Kdyby měl film celou dobu takovou sílu jako první hodina, bylo by to možná už moc. Úžasná kamera, výborná režie koncertních scén, dech beroucí duet, prostě hudební film jak má být. Když došlo na vztahy a Bradleyho soukromé peklo byl on vynikající, ale film už mě tak neoslňoval. Hudební čísla zrozené hvězdy už byly někdo jinde, tam, kde já to moc nemusím . Přesto šlo o zážitek, na který hned tak nezapomenu. Zrodila se totiž hvězda Bradleyho Coopera.

• 1.10.2018  15:01

Zpočátku nudné, postupem času se to trochu rozjede, ale nebýt rumu a vynikajícího Giovaniho Ribisi, tak bych se asi nedodívala.

• 1.10.2018  14:53
    Jan Palach (2018)

Rozumím těm, kterým se film zdál chladný a útržkovitý. Ale velmi oceňuji obsazení titulního hrdiny zajímavým neokoukaným klukem i zachycení atmosféry doby. obzvlášť vydařené bylo zachycení pocitu zmaru z rychlého vystřízlivění z euforie prvních dnů, kterou tak brilantně zachytil předfilm, který byl před filmem promítaný. A pak taky konec, samotný akt upálení, který byl tak soukromý a neokázalý. A přece pro nás všechny celou dobu normalizace svítil do tmy jako memento toho, že my jsme přijali realitu a sklapli uši, ale byl tady někdo, kdo to nedokázal.

• 19.9.2018  13:44

Odsýpající, napínavý thriller, který doplácí na nějaké nelogičnosti a klišovitý závěr.

• 19.9.2018  13:41
    Převrat (2015)

Film splnil ví, než jsem od něj očekávala, byl doopravdy napínavý a nic jiného jsem nepotřebovala.

• 4.9.2018  09:46

První část sbližování Andyho a rodiny a uvědomování si jeho osobnosti s vynikajícím Samem Neilem se mi líbila moc, ale pak se film zbytečně vlekl a připadal mi nekonečný. Mám moc ráda Spielbergovu A.I.. umělou inteligenci, která je dojemná, ale zároveň dost drsná. Tohle je spíš film pro děti, ale to je hlavně režisérem.

• 3.9.2018  14:28

" Musíte nám věřit! Jak můžu dnes věřit tomu, co uděláte zítra?"

• 12.8.2018  10:42
    Nebraska (2013)

Film, který rozhodně není černobílý. Má výborný scénář i krásnou kameru, která snímá americký zapadákov s nostalgií a současně realisticky, a hořkosladký humor.

• 27.7.2018  09:34

Chtělo by to buď zkrátit nebo prodloužit, aby nebyl přechod z jen znepokojivého, ale nijak strašidelného začátku k zběsilému konci tak krkolomný. A asi jsem se měla v té první půlce lépe soustředit, protože mi asi hodně věcí uniklo a dívat se na to znova? Tak to ne.

• 23.7.2018  12:07

Rozhodně odvážný a dobře myšlený počin, který ale ve výsledku má ten účinek, že divák si zoufale přeje, stejně jako děti na ostrově, aby to už skončilo. A o to přeci nemůže jít žádnému režisérovi.

• 20.7.2018  15:38

Tak tohle spousta lidí nepochopí, ale tohle je prostě to, co si moje duše žádá.

• 18.7.2018  11:45
    Cizinec a krásná paní (TV film) (2011)

Jedna hvězdička za charisma Juraje Kukury. Jinak scénář byl dost zmatečný a chování postav nekonzistentní a to mi hrozně lezlo na nervy. Trochu mi to připomnělo výborný film Strach jíst duše.

• 3.6.2018  17:20

"...máme traktory a né že ne." Tendenční film, na kterém by se tendenčnost a poplatnost sovětskému venkovskému realismu, včetně popěvků a objímání břízek, mohly vyučovat. Ale jisté kouzlo tyto filmy mají a tady byl humor - chtěný a samozřejmě hlavně ten nechtěný.

• 28.5.2018  11:48

Dějově se nejedná o žádný zázrak, ale Chewbacca je moje nejoblíbenější postava ze Star Wars a způsob seznámení s Hanem si scénáristi vymysleli fakt dobře, A když Han zasedne za řízení Falconu , oddychne si a zazní Star Warsová hudba, tak kdo by hvězdičku nepřihodil. Jenom bohužel ten Harrison je jenom jeden. Avšak Paul Bettany vyzrál do kvalitního záporáka s přirozenou vznešeností.

• 24.5.2018  12:29

Trochu si zaspoileruju, protože mi to nedá nenazvat tento film Zabití Karla Rodena zbabělcem Václavem Jiráčkem. Dokonce i ty krásné obrázky mi tento film připomněly. Nemyslím si, že je to špatné. Filip Renč je zkušený řemeslník, ale i ty emoce tam byly. Oceňuji, že je to opravdu jeden z lepších českých filmů

• 21.5.2018  10:29

Příběh je sice dosti přitažený za vlasy, ale konečně život píše i neuvěřitelnější scénáře. Pénelope Cruz je herečka, která je výbornou představitelkou žen, které jsou - jak říkala Helena Růžičková v seriálu Vlak dětství a naděje - na tragickej život pes. Ale tady se mi líbili spíše mužští představitelé. Válka v pozadí osobního příběhu dodala filmu na naléhavosti.

• 21.5.2018  10:09

Bylo to dobré, ale už jsem viděla z té doby lepší komedie.

• 21.5.2018  10:07
    Psí ostrov (2018)

"Koušu. Nevím proč koušu." Taky jsem znala takového psa. Gejzír nápadů, nad kterými se dá jenom žasnout,

• 7.5.2018  14:09

Juraj Jakubisko má prostě ve filmech svůj nezaměnitelný rukopis. Je pravda, že ho někdo může odsoudit jako manýristický, může i tvrdit, že vykrádá sám sebe, ale to nic nemění na tom, že je magický. I zde, kde se snoubí Sto roků samoty s Posledním údolím Jamese Clavella a Apokalypsou.

• 2.5.2018  09:30

Musím se přiznat, že u předchozích Avengerů jsem se vždycky část filmu nudila. U Infinity War jsem se nenudila ani chvilku a už to je plus. hlavní zásluhu na tom měli asi Strážci a doktor Strange, kteří film skvěle oživili a samozřejmě milovník polodrahokamů Thanos. Napsala bych krásnou recenzi, ale musela bych hodně prozradit, tak jenom to, že se mi líbila celá ta myšlenka, že někdy jsou zkrátka všichni superhrdinové a bozi úplně v prdeli.

• 22.4.2018  17:49
    Hastrman (2018)

Už za ten fakt, že po dlouhé době jsem šla do kina na český film a nezůstala mi po něm ani špetka pachuti z trapnosti, jak se mi u nich často stává. Snad jenom trocha lítosti, že všechna ta poetičnost, tajemnost a nevšednost nebyla ještě přeci jen o trochu více využitá a ukočírovaná. Ale moje hlavní obava - a sice ta, že Karlu Dobrému neuvěřím, že je vodník a bude to celé směšné, se nesplnila. Jeho přirozený a charismatický výkon byl na filmu nejlepší. Smutek v očích a přitom suchý humor a únava z osamělosti. A přitom mělo být mnohem hůř...

• 16.4.2018  16:25
    Foxtrot (2017)

Těžké hodnotit. Rozhodně jeden z filmů, které neprošumí a zasáhnou. Ale stejně jako ve filmu nikdo doopravdy netančí foxtrot není ani lehké přijmou způsob vyprávění. První část byla neúnosně protahovaná, druhá se mi líbila ve své tragikomické metaforičnosti nejvíc .Ta poslední se mi zdála vykonstruovaná už až moc.

• 12.4.2018  08:58

Spíš než o děj jde tady o atmosféru, která je úplně jiná, než jsem v jakém filmu kdy viděla. Film je smutný, ale neřekla bych, že je depresivní. Juraj Herz jej možná rád neměl, ale povedl se mu. Hapkova hudba je hezká, ale po čase začne lézt na nervy no a Harapes je Harapes. On není herec a nevím, proč vůbec někdy byl obsazen do hlavní role. Marta Vančurová je od mého dětství dokonalá Jana Eyrová. Jinak jsem si ji nikdy nepředstavovala. Když se usměje, rozprchnou se stíny.

• 3.4.2018  11:52
    Teorie tygra (2016)

Nevím jaké ponaučení z filmu vyplynulo. Že se chlapi celý život vezou na zádech svých žen, které za ně všechno řeší a pak až si na to ty ženy zvyknou, tak jim to začne vadit? Tak to pak je film pro mladé kluky, aby si to zavčas uvědomili. Jiří Bartoška má charisma, které film táhne. (Hudba je příšerná).

• 3.4.2018  11:44

Film jsem si užila, přestože nejsem jeho cílovou skupinou. Ale Steven v něm ukryl tolik odkazů a věcí, které mám ráda i já, že bych možná žít v tomto světě také raději trávila čas s brýlemi na očích. Ale i přesto mi i realita připadala zajímavá a chtěla bych se o tom světě dozvědět více než se stalo. Některé herní sekvence bych tomu obětovala, ale určitě ne pasáž z Osvícení. Trochu mě pravda štvalo, že se syn celou dobu vědoucně pochechtával a já ve více než 50% netušila čemu. Ale prostě Steven duševně nestárne a jeho filmy jsou potěšením pro oči i duši.

• 26.3.2018  09:55

Kupodivu první Lynchův film (tedy mimo Sloního muže), který mi připadal, že je kromě toho že je ujetý taky tak nějak upřímný a ne tak vyumělkovaně umělecký. Takže jsem přežila i Cage i tady nesympatickou Lauru Dern a dost hodně se mi to líbilo. Výborné vedlejší postavy a romantický konec s Lynchovým cynismem v pozadí.

• 15.3.2018  08:35
    Happy End (2017)

Kdybych se na Happy End dívala v televizi, tak bych ji asi brzy vypnula. Ale tím, že jsem byla v kině jsem se lépe soustředila a mnohé se mi líbilo, odtažitý způsob vyprávění příběhu - tedy vlastně o žádný příběh nešlo, byly to jen náhodně poskládané střípky života jedné nesourodé rodiny, kterou zřejmě spojoval hlavně majetek. Také využití počítačů,mailů k vytvoření pocitu odcizenosti, ale v důsledku bylo té odcizenosti tolik, že se smysl filmu scvrknul do krásné metafory dědečka o dravci, který roztrhal ptáčka. Aspoň pro mě. A ten End rozhodně nebyl Happy pro nikoho.

• 13.3.2018  10:45
    Duna (1984)

Opravdu nevím, jestli je to tak blbě sestříhané, ale znova v delší verzi to zkoumat nehodlám. Je to slátanina. Chudák Sting.. Připadalo mi, že se celou dobu snaží se někde schovat, aby tam byl co nejmíň. Největší sranda byl ten ve stylu Pána prstenů osedlaný červ.

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30