Vědma

Božena Poštulková

okres Olomouc

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 25.5.2020  15:57

Jen zahlídli svět, maj na duši vrásky, tak málo je - málo je lásky....

• 19.5.2020  10:17
    Starman (1984)

Film, který vyvolá úsměv a dobrou náladu. Poměrně pitomý scénář, ale výsledek - ten mix filmů Seznamte se, Joe Black, Terminátor a E.T. mimozemšťan byl osvěžující.

• 19.5.2020  10:10
    Majestic (2001)

Když nad tím zpětně přemýšlím, pro mě je ten film dokonalý, včetně uměřeného výkonu Jima Careyho. Ano, byla to cukrová vata, ale jednak to byl záměr a jednak v ní byl namíchaný pelyněk.

• 19.5.2020  08:49

Dívat jsem se nechtěla, chtěla jsem se dívat na raný film od Hitchcocka, :-), ale nakonec mě to dostalo. Samozřejmě bylo to plné klišé, ale jak jde o miminko, i když zápletka byla jak z Ordinace v růžové zahradě 5, vždycky mě to zajímá.

• 15.5.2020  12:45
    Christine (1983)

Christine byla sympaťačka a darebačka a film byl zábavný. Knížku jsem nečetla, ale díky zajímavým postavám ve filmu, jejichž charaktery nebylo ve filmu moc času rozvinout, bych si ji přečetla moc ráda.

• 12.5.2020  09:46
    Mlha (1980)

Slabší příběh, který je ovšem výborně a malebně zrežírovaný.

• 11.5.2020  13:43

Komik typu Andyho Kaufmana by mě asi moc nerozesmál, ale film je nádherný.

• 6.5.2020  11:01
    Bazén (1969)

Film, o kterém jsem vždycky slyšela a který jsem vždycky chtěla vidět. Takže i když se mi v podstatě líbil, tak to vlastně bylo celkem zklamání, protože mi nedal to, co jsem čekala. Ale atmosféru i herecké výkony oceňuju a taky krásu Romy a Alaina, jednoho z nejnádhernějších hereckých párů všech dob.

• 28.4.2020  15:26

Milé a pro mě překrásně romantické

• 28.4.2020  15:23

Nebýt dokonale sympatického Willema Dafoea nebylo by moje hodnocení tak vysoké, protože ti zpovykaní spratci mi poměrně dost lezli na nervy. Je pravda, že když se ta holčička (jejíž výkon byl bezpochyby výborný - buď to nebo je taková i v civilu) srdceryvně rozpláče, tak se na ni člověk podívá z jiné perspektivy.

• 24.4.2020  12:52
    Magnolia (1999)

Uznávám, že režie P.T.Anndersona drží film pohromadě a i přes jeho délku se dá sledovat celou dobu soustředěně. Ovšem i když jsou výkony herců výborné ( a Tom Cruise nikdy nevypadal lépe) , postavy filmu bez výjimky mě uvrhly do celkem těžké deprese. Až na úplném konci vykouklo za těžkými mračny kousek slunce.

• 24.4.2020  12:35
    Parazit (2019)

Osvěžující je fakt, že film je velmi přístupný běžnému divákovi, je originální, ale není překombinovaný a opravdu baví celou dobu. Hvězdičku ubírám za závěr, který už mi přišel jako moc.

• 29.3.2020  11:31
    Sufražetka (2015)

Skvěle obsazený fílm, zpracovávající poněkud zanedbávané téma boje žen za práva, která se nám dnes zdají samozřejmá. Trochu to připomínalo boj disidentů proti komunismu, kdy to vlastně vypadalo, že ti, za které bojují o to vlastně nestojí a vyloženě s tím bojem nesouhlasí a potom vybojovaná práva rádi využívají. Trochu přehnané bylo hození vlastně všech mužů, snad se dvěma výjimkami do jednoho pytle.

• 10.2.2020  13:02
    Malé ženy (2019)

Malé ženy je film pro velké ženy,

• 10.2.2020  12:57
    Na nože (2019)

Hodnocení v rámci žánru komorní detektivky je pro mě pětihvězdičkové. Chytré, ale ne tak, aby to z diváka dělalo blbce. Výborné herecké obsazení, z kterého bych vyzvedla Chrise Evanse, kterému se povedlo být obzvlášť sympatickým padouchem.

• 31.1.2020  14:12
    Fotograf (2015)

Karla Rodena moc ráda nemám, ale uznávám, že zde je výborný. Drží nad vodou film, který je jinak vlastně hrozně nezajímavý. Životopisy žijících osob by měly být zakázány zákonem.

• 31.1.2020  14:09
    Jabloňová panna (TV film) (2000)

Naprosto to není tak špatné, jak by to podle hodnocení vypadalo. Pohádka Jabloňová panna od Erbena není nic rozjásaného, je to pohádka temná a smutná, něco jako Zlatý kolovrat. Šlo by to zpracovat lépe, ale není to ani úplně odfláknuté.

• 31.1.2020  14:04

Klobouk dolů, Woodymu se povedl vtipný a zábavný film. Trojice Jude Law, Liev Schreiber a Diego Luna to byl prostě koncert. Snad o tom, jak mě atmosféra vtáhla svědčí, že když jsem vycházela z kina, chtěla jsem otevřít deštník, přestože mrzlo.

• 31.1.2020  13:59

Nemám k filmu moc co dodat, je to nastavovaná kaše. Adam Driver je vynikající a nevyužitý

• 2.12.2019  11:50
    Definice lásky (TV film) (2012)

Byla to možná něčeho definice, ale určitě ne lásky. Taková česky depresivní Láska nebeská.

• 2.12.2019  11:41

Příšerné. Proč to proboha aspoň neudělali naopak, aby Karel Gott mluvil česky a Kamila Magálová slovensky, tohle si nezasloužil.

• 25.11.2019  16:05

Na českou televizi celkem obstojné, snad trochu přehnaný byl ten Kraus, ale líbila se mi hlavní představitelka i ten zakomplexovaný kluk se "vzteklinou".

• 25.11.2019  12:52

Knižku jsem nečetla, ale film mi přišel jako jeden z nejkingovějsích, které jsem viděla. Po nepovedeném traileru, který mě opravdu nijak nepřesvědčil, jsem moc ráda, že jsem na něj zašla už kvůli uměřenému výkonu Ewana McGregora. Jak zde píšou i jiní, v původním Osvícení nebyl právě tento Dannyho dar nijak využitý a možná proto nemá King tuto adaptaci rád, protože je to film vynikající, ale nemá ducha předlohy. Osvícení bylo první knihou od Kinga, kterou jsem četla a dodnes si pamatuju, jak jsem se u ní bála.

• 5.11.2019  11:52

Dějově řídké a hezký vizuál taky nezachrání každou kravinu. Finále ve stylu Hry o trůny je nepohádkově přepálené.

• 30.10.2019  09:42
    Ad Astra (2019)

Nesmírně vážně se beroucí film, ve skutečnosti prázdný jako mezihvězdný prostor.

• 30.10.2019  09:36
    Joker (2019)

"Tančil jsi někdy za měsíčního svitu s ďáblem?"

• 25.9.2019  14:15

Nic oslnivého. Scény na policii jsou otravné, představitel Máry hraje výborně, ale Heduš je na facku - už dlouho mi nějaký fracek tak nelezl na nervy.

• 18.9.2019  15:21

To co To pomohlo v první části, to znamená rozdělení na dětskou a dospělou část mu podkoplo nohy v části druhé, V podstatě to nebylo úplně špatné, ale nefungovala tady chemie mezi herci dospělých postav. Vůbec jsem jim nevěřila to obnovené přátelství a ani trochu se nepodobají postavám z knížky. Ten, kdo ji nečetl, musí v tom mít hokej.

• 18.9.2019  15:15

Netarantinovský film s pomalým a poklidným směřováním k tarantinovskému vyvrcholení.

• 18.9.2019  15:11

I po čtvrté to funguje. Jenom nevím, proč jsme se v celém sále smáli jenom já a Sawy, pokud vtipy nechápaly děti, tak tam s nimi byli dospělí. A mně to teda vtipné připadalo.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32