Vědma

Božena Poštulková

okres Olomouc

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 18.2.2018  20:42

Jaký by to asi musel být obsah, aby se vyrovnal této formě. Většinou si člověk na originální animaci časem zvykne a přetane ji vnímat. Ne tak zde. Rozhýbané obrazy fascinují od začátku až do konce. Pravdou je, že se film až moc zabývá smrtí, ale tím se dozvíme mnohé i o životě. Pavel Bobek zpívá v české verzi písně, která zazněla na konci "... a svět tě tak trýznil, tvou lásku splácel zlým, jen černé vrány nad hlavou ctí tvou mysl bolavou - svět nazval velkou vášeň šílenstvím... "

• 16.2.2018  12:46
    Tvář vody (2017)

To čumím jak rozporuplná jsou hodnocení. Ano já taky nejsem naprosto bezvýhradně nadšená, film hodně míchá žánry, ale když nad tím přemýšlím, tak to není úplně bezúčelné. Brutalita versus něha, explicitní sex versus něžný. Hodně mě baví, jak mnoho mužů film odkazuje do odpadu proto, že hlavní hrdinka je ošklivá. No ale je hodná. Nenápadný humor také funguje :" Nevím jestli je to bůh - snědl kočku".

• 8.2.2018  15:37

Trojjediný Paul Thomas Anderson. Za režii 100% - za kameru 200% se scénářem už je to trochu horší. Ještě zmíním hudbu, je nádherná a film jako celek je uhrančivý. Držím palce Danielovi, i když to asi nevyjde.

• 6.2.2018  10:43
    Šílení (2005)

Nemůžu jinak - film se podle mě míjí s Poem, ale myšlenkově je úžasně bohatý. O vizuálním zpracování se u Švankmajera ani bavit nemusíme byť se nám může hnusit - o to tu přece jde a pan režisér nám to na začátku řekl - už to bylo skvělé. Třískovo expresivní herectví moc ráda nemám, ale jeho monolog o bohu - to bylo něco.

• 5.2.2018  15:55

Mile starosvětské, a i přes válku, která je někde daleko se vlastně nekoná žádné drama, jenom takové malé rodinné.

• 30.1.2018  10:55
    Strom v srdci (TV film) (2008)

Vcelku příjemné ke koukání, možná moc vyumělkované a vypulírované, ale líbilo se mi to. Český název je hezký a najít chlapa jako byl Al se mi zdá v běžném životě nemožné.

• 25.1.2018  13:56

Rozhodně nadprůměr. Začala jsem se dívat s tím, že to asi vypnu, ale vtáhlo mě to svým způsobem vyprávění i obsazením.

• 23.1.2018  14:19

Možná bych mohla ubrat, nezdálo se mi to tak skvělé jako V Bruggách, ale zase to bylo lepší než Sedm psychopatů. Obdivuji režiséry, kteří si dokáží napsat skvělý scénář - a že tento byl skvělý a taky ho bravurně natočit s postavami, které jsou sympatické, přestože to jsou v podstatě hovada. Což je příjemný rozdíl oproti filmům, kde jsou postavy nesnesitelné a přitom se nám scénárista a režisér snaží namluvit, že jsou skvělé. "Zloba plodí zase jenom zlobu. - Vážně řekla plodí? "

• 12.1.2018  10:23

K tomuto filmu mám jediný přívlastek - dojemný. Dojemný od začátku do konce. A to nijak vyděračsky, dokonce tady někdo píše, že to v něm emoce nevyvolalo. Ve mně tedy ano. Vzpomněla jsem si na film Pád třetí říše, kde taky významnou roli hraje sekretářka. A vidíte zase mi vhrkly slzy do očí, když jsem si představila ten nekonečný rozdíl mezi těmi dvěma šéfy. V loňském roce v mém soukromém žebříčku filmů vyhrál Nolanův Dunkerk. A i když šlo o film bezesporu výborný Wright ho v mých očích překonal a ani nevím, jak se mu to stalo.

• 11.1.2018  08:15

Nebylo by to zase tak špatné, děj je jednoduchý, retro vizuál povedený a prostředí zajímavé, ale naprosto nevyužité. Jenže filmu podráží nohy skutečnost, která se mi u Woodyho stává. Všechny postavy do jedné mě serou. Nemají žádný vývoj, jsou od začátku do konce stejné a obzvlášť u postavy Ginny se člověk nediví, že jí manžel občas jednu flákne. Justin se snaží hrát mladého Woodyho, ale na rozdíl od Owena Wilsona se mu to zoufale nedaří. Překvapila mě vážnost s jakou film sám sebe bere. Pouze jednou jsem se usmála, za celý film a už si ani nepamatuju čemu.

• 8.1.2018  09:15

I přes Hugha,, který mi přišel, že moc chce až mu to nejde a i když to není žádný Moulin Rouge, mi tento film přinesl radost a to je nejvíc.

• 8.1.2018  09:09
    Automata (2014)

Já nevím, proč ta budoucnost je vždycky tak divná. Prožila jsem už hodně budoucnosti, věci se mění, ale ne tak podivným směrem asi jim vlezla radiace na mozek. Originální byla ta robotí márnice a Melanie byla umělejší než ti roboti, ulevilo se mi, když ji odbouchla ta děcka asi se na ni taky nemohla dívat.

• 31.12.2017  13:22

Asi nejslabší z adaptací, které j sem během těchto Vánoc viděla, ale to je do značné míry dáno předlohou, která prostě nebyla adekvátní k dvouhodinovému zpracování. Ale i přesto je na co se dívat, díky krásnému prostředí, kostýmům a hercům. Zde se mi nejvíce líbila Magie Smith.

• 29.12.2017  22:30

Tyhle adaptace Agathy Christie s plejádou slavných jmen jsou všechny dobré. I tato. A Elisabeth Taylor v prvním kostýmu, ve kterém se objeví, fialových šatech a paruce z květin, které ladí s jejíma očima je úchvatná a Rock Hudson tak mužný. (koho proboha hrál Pierce Brosnan?)

• 29.12.2017  22:25

Mohlo se trochu stříhat, bylo co a bylo těžké to usedět. A proč musí ti lepší pryč a ti nic moc zůstávají to taky nevím. Ale pořád jsou to Star Wars i když kdo je tak očesal a učesal by měl móóc trpět.

• 23.12.2017  22:23

Nebylo to horší než jsem podle reakcí čekala. Scénář byl tupý, příliš moc politiky, příliš neuvěřitelní padouši, co vůbec nevím o co jim šlo. Ale nakonec co - jeřáb spadnul, blesky bleskaly a ta vlna v Dubaji - super. Co se týče herců -Butler prkenný jako vždy, Jim Sturgess se celou dobu tvářil jako že se mu chce zvracet a Ed Harris si asi chtěl přivydělat k důchodu. Takže to celé zachraňoval Andy - jsem sakra zatracenej americkej prezident - Garcia.

• 22.12.2017  12:24
    Prázdniny (2006)

Je to opravdu jen lehce, ale přece jen nadprůměrný romantický film. A protože romantické filmy bývají většinou průměrné, tak dám čtyři hvězdičky. Jude Law je tady, což jsem nečekala, že někdy řeknu - neodolatelný.

• 4.12.2017  11:23

Kenneth nepřekonal podle mě dokonalé soustředěné zpracování Lumetovo, kde každé slovo má váhu . Akční scény poněkud nesourodě vsunuté do vyšetřování, které samozřejmě příliš akční není,mi moc neseděly. Naopak to, co jsem si myslela, že mi vadit bude a sice Kenetha v hlavní roli jsem přijala vcelku bez výhrad. Nepamatuji si sice z knih, že by Hercule vzpomínal na nějakou svou lásku, ale budiž. Rasový problém mi přišel velice navíc, stejně jako úvodní scéna z Jeruzaléma. Ale přesto bych se na další vraždu "na tom zatraceném Nilu" docela těšila.

• 24.11.2017  10:26

Obsadit tolik relativně dobrých herců do takové uječené a bezobsažné kraviny, to je kumšt.

• 19.11.2017  13:02
    Perfect Days (2011)

Ty jo ten Kotek to je něco. Na filmu mě zaujalo to, že Kotek vypadal daleko víc jako gay než Sokol a pak příšerný hudební podtext.

• 15.11.2017  14:41

Někdy je fajn být beznadějný trouba, pokud jste Paul Rudd a vaším druhým jménem je Sympaťák.

• 6.11.2017  12:31

Kdybych hodnotila čistě jako komedii, bylo by to jasných pět. Ale můj Thor -první díl měl také své zábavné stránky, ale i hloubku a propracovaný svět, Dvojka už uhýbala jinam a toto je tak čistá sranda, že zlomocná Hela je tady tak nějak trpěná navíc.

• 23.10.2017  13:43

Nejsem filmový odborník a nevím, kým se Yorgos Lanthimos inspiruje. Mně připadá, že jsem podobné filmy jako točí on ještě neviděla. A jeho scénáře jsou neuvěřitelné. Zabití posvátného jelena je natočené obdivuhodně vtahující způsobem. Podobně jako u Lobstera vůbec nezáleží na tom, jak neuvěřitelné věci se na plátně dějí, prostě je přijímám jako hotovou věc a přemýšlím jen o situaci, která vznikla. To je umění, které nedokáže jen tak některý režisér, naservírovat divákovi logický nesmysl, nijak to, co se děje nevysvětlit a přitom natočit kompaktní dílo, které se zažere pod kůži. Asi nejvíc je to patrné u jeho prvotiny Špičák, která je asi nejsyrovější a nejúchylnější a přesto funguje i na mě a já přitom podobné typy filmů moc nemusím.

• 16.10.2017  09:07
    Lady Jane (1986)

Dávám pět hvězdiček za nečekané překvapení, za lásku jako ze Shakespeara, za mladinkou svěží Helenu a zde doopravdy romantického prince z Princezny nevěsty.

• 16.10.2017  08:52

Bylo to jako epizoda seriálu Přežít obohacená o love story. Problém tohoto filmu vidím v tom, že nejvíc mě na něm dojímal příběh Walterova psa. A o nejsem žádný zvláštní milovník psů. Jinak hlavní představitelé mi lezli na nervy. Ne pořád, ale střídavě oba.

• 5.10.2017  11:33

Bylo to roztomilé. Rozhodně víc romantické než sci-fi, ale to mi právě nevadilo. Eric Bana pro mě postrádá charisma, ale to jak se vracel do různých situací v různém věku - takový vztah je jistě napínavý. Scéna svatby a hlavně všechny scény s malou Clare byly moc hezké.

• 4.10.2017  15:56
    Gattaca (1997)

Chytré sci-fi bez vnějších efektů, které disponuje hlavně skvělým obsazením hlavních i vedlejších rolí. Především Jude Law tady zahrál opravdu výborně. Ethan - Vincent Hawke je jeden z herců, které mám opravdu ráda a Uma je nádherná.

• 1.10.2017  13:39
    Červená (2017)

Krásný hlas, který už asi tak nezní, ale Soňa Červená je ve svém věku úžasně krásná jako osobnost i jako žena. Silná povaha, která se emigrací nenechala zlomit a užívala si své úspěchy, ale když mohla ráda se vrátila domů. Dokument ale mohl jít vice do hloubky jejího osudu. Je mi smutno za Jiřího Voskovce - Yes, happy bych byl, ale šťastnej nejsem...

• 26.9.2017  10:50
    Big Eyes (2014)

Big Eyes nejsou Big Fish, ale kupodivu mi něčím - trochu asi vizuálem - Velkou rybu připomínaly. Je to film uhlazený nevzrušivý a jednoduchý, ale hezký. Walz má slizký a odpudivý vzhled a od dob Vody pro slony ho považuju za prototyp záporné postavy. Zde byl snad ještě nepříjemnější s tím svým úsměvem. Nedělal nic tak hrozně zlého, ale hnusil se mi . Amy Adams ve své odevzdanosti nepředvedla nic extra.

• 25.9.2017  13:45
    Elysium (2013)

Tohle tedy moc nefungovalo a když, tak jenom jako agitka. Přinést rovnost totiž nelze. Nějak mě tady nebrali ani herci, snad kromě sympatického Diega Luny, který měl ale malý prostor.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28