Vědma

Božena Poštulková

okres Olomouc

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 24.11.2017  10:26

Obsadit tolik relativně dobrých herců do takové uječené a bezobsažné kraviny, to je kumšt.

• 19.11.2017  13:02
    Perfect Days (2011)

Ty jo ten Kotek to je něco. Na filmu mě zaujalo to, že Kotek vypadal daleko víc jako gay než Sokol a pak příšerný hudební podtext.

• 15.11.2017  14:41

Někdy je fajn být beznadějný trouba, pokud jste Paul Rudd a vaším druhým jménem je Sympaťák.

• 6.11.2017  12:31

Kdybych hodnotila čistě jako komedii, bylo by to jasných pět. Ale můj Thor -první díl měl také své zábavné stránky, ale i hloubku a propracovaný svět, Dvojka už uhýbala jinam a toto je tak čistá sranda, že zlomocná Hela je tady tak nějak trpěná navíc.

• 23.10.2017  13:43

Nejsem filmový odborník a nevím, kým se Yorgos Lanthimos inspiruje. Mně připadá, že jsem podobné filmy jako točí on ještě neviděla. A jeho scénáře jsou neuvěřitelné. Zabití posvátného jelena je natočené obdivuhodně vtahující způsobem. Podobně jako u Lobstera vůbec nezáleží na tom, jak neuvěřitelné věci se na plátně dějí, prostě je přijímám jako hotovou věc a přemýšlím jen o situaci, která vznikla. To je umění, které nedokáže jen tak některý režisér, naservírovat divákovi logický nesmysl, nijak to, co se děje nevysvětlit a přitom natočit kompaktní dílo, které se zažere pod kůži. Asi nejvíc je to patrné u jeho prvotiny Špičák, která je asi nejsyrovější a nejúchylnější a přesto funguje i na mě a já přitom podobné typy filmů moc nemusím.

• 16.10.2017  09:07
    Lady Jane (1986)

Dávám pět hvězdiček za nečekané překvapení, za lásku jako ze Shakespeara, za mladinkou svěží Helenu a zde doopravdy romantického prince z Princezny nevěsty.

• 16.10.2017  08:52

Bylo to jako epizoda seriálu Přežít obohacená o love story. Problém tohoto filmu vidím v tom, že nejvíc mě na něm dojímal příběh Walterova psa. A o nejsem žádný zvláštní milovník psů. Jinak hlavní představitelé mi lezli na nervy. Ne pořád, ale střídavě oba.

• 5.10.2017  11:33

Bylo to roztomilé. Rozhodně víc romantické než sci-fi, ale to mi právě nevadilo. Eric Bana pro mě postrádá charisma, ale to jak se vracel do různých situací v různém věku - takový vztah je jistě napínavý. Scéna svatby a hlavně všechny scény s malou Clare byly moc hezké.

• 4.10.2017  15:56
    Gattaca (1997)

Chytré sci-fi bez vnějších efektů, které disponuje hlavně skvělým obsazením hlavních i vedlejších rolí. Především Jude Law tady zahrál opravdu výborně. Ethan - Vincent Hawke je jeden z herců, které mám opravdu ráda a Uma je nádherná.

• 1.10.2017  13:39
    Červená (2017)

Krásný hlas, který už asi tak nezní, ale Soňa Červená je ve svém věku úžasně krásná jako osobnost i jako žena. Silná povaha, která se emigrací nenechala zlomit a užívala si své úspěchy, ale když mohla ráda se vrátila domů. Dokument ale mohl jít vice do hloubky jejího osudu. Je mi smutno za Jiřího Voskovce - Yes, happy bych byl, ale šťastnej nejsem...

• 26.9.2017  10:50
    Big Eyes (2014)

Big Eyes nejsou Big Fish, ale kupodivu mi něčím - trochu asi vizuálem - Velkou rybu připomínaly. Je to film uhlazený nevzrušivý a jednoduchý, ale hezký. Walz má slizký a odpudivý vzhled a od dob Vody pro slony ho považuju za prototyp záporné postavy. Zde byl snad ještě nepříjemnější s tím svým úsměvem. Nedělal nic tak hrozně zlého, ale hnusil se mi . Amy Adams ve své odevzdanosti nepředvedla nic extra.

• 25.9.2017  13:45
    Elysium (2013)

Tohle tedy moc nefungovalo a když, tak jenom jako agitka. Přinést rovnost totiž nelze. Nějak mě tady nebrali ani herci, snad kromě sympatického Diega Luny, který měl ale malý prostor.

• 19.9.2017  08:35

Když jsem byla malá, tak vždycky jsem si přála zpívati v ópeře.... Příběh mi připomněl podobný film o velkém snu - Říjnové nebe, který ale dokázal zaujmout a dojmout více. Neříkám, že to bylo špatné, ale úplně vtáhnout mě to nedokázalo.

• 17.9.2017  19:58

Mám jen matnou vzpomínku, že se mi kdysi mezi povinnými sovětskými válečnými filmy tento líbil - a má krásný název. Nevěděla jsem, že má remake a ten se mi líbil také. Hlavně druhá westernová část.

• 13.9.2017  09:21
    To (2017)

Čtivost Kingových knih hází klacky pod nohy všem jejich adaptacím. I ta z jeho knížek, která mě bavila nejmíň, mě díky jeho stylu vyprávění bavila dost. A To je vyprávěné tak, že se tají dech. Kupodivu to z adaptace To, co mi připadalo nejdřív jako nápad špatný - rozdělit příběh dětí a dospělých - se podle mě dost osvědčilo, protože jednoduchost a přímočarost děje se mi moc líbila. To je kromě strachu hlavně o statečnosti a přátelství a děcka to zahrála skvěle. I v knížce je svět dospělých eliminovaný na nepochopení a lhostejnost ke světu dětí a jejich fantazie. (Výborné byly ukázky z televizních a rozhlasových pořadů.)

• 4.9.2017  10:33

Tak hochům se líbila Jennifer, mně zase August Wittgenstein. Tuctové ale celkem napínavé.

• 4.9.2017  09:54

Dokonale cynické. Život jako jízda na kolotoči. Začnu jako pašeráček doutníků, pokračuju přes drogy ke zbraním a lidem a přitom mimoděk sloužím své vládě. Takový život, bez chvilky sebemrskačského zpytování svědomí. Komedie s hořkým připomenutím jak nicotný je jednotlivec ve hře mocných, což zde bylo zřejmé aniž by to porušilo lehkost s níž je film natočený.

• 31.8.2017  08:38

Ty tři hvězdičky dávám za to, že aspoň z počátku film dokázal vtáhnout do děje, který se ale postupem stával ne dějem, ale zmatkem, nad kterým se dalo jenom kroutit hlavou. Nevím jestli hlavní hrdinka byla hloupá nána a cvok, jak konec konců zaznělo, anebo jenom cvok, ale v každém případě mi byla silně nesympatická. Jako téma dobré, ale spoustu věcí si divák musel domýšlet, což by nevadilo, kdyby to vůbec šlo.

• 21.8.2017  13:08
    Kon-Tiki (2012)

Šest blonďatých Vikingů se v oblecích vydalo na plavbu přes Pacifik, přičemž ten, který to celé zbuntoval, neuměl plavat. Film možná nenaplnil tak úplně potenciál, který měl, ale přesto přiblížil bláznivou misi, které bych se nechtěla účastnit ani omylem.

• 14.8.2017  08:33
    Dunkerk (2017)

Nevydechnete si celou dobu, film i když nemá klasickou dějovou linku je celou dobu napínavý a nepřestávající hudba v rytmu vašeho srdce vás vyděračsky napíná ještě víc. Pro Nolana překvapivá volba tématu - nikdy bych ho netypovala na válečný film, protože Dunderk přes jeho snahu o ozvláštnění dějovými smyčkami je klasický válečný film - a vynikající. Bylo mi líto Ciliana Murphyho - opět je tady jednou z nejzajímavějších postav a věnuje se mu tak málo času. Jakým peklem asi prošel?

• 9.8.2017  08:21
    Oklamaný (2017)

Chápu vlažná hodnocení, ale já na tomto filmu neshledávám žádnou chybu. To co Sofia chtěla filmem říci, řekla podle mě dokonale. Absence hudby, barev - vizuál jemně kolorované sépiové fotografie a zdrženlivé jižanské krásky ve světlých šatech - a pod povrchem láva. Nikol Kidman se vrátila z Cold Mountain v roli jemné, ale silné ženy (odvaha je dělat v danou chvíli co je třeba) a Elle Faning se našla zase v roli malé kurvičky. Ne Oklamaný, ale Oklamané.

• 8.8.2017  10:27

Jeden z lepších Woodyho pozdějších filmů s jeho nezaměnitelným rukopisem o tom, že láska je jedovatá a sex tuplem. Lucy Punch je skvělý prototyp levné ordinérní blondýny.

• 7.8.2017  10:54

Mnohem nudnější než předchozí Fort Apache.

• 31.7.2017  09:57
    Přežila jsem peklo (TV film) (2008)

No, to já taky.

• 31.7.2017  09:47

"V kuchyni máme nože. " Cože?" Bylo to super. Vykradená Smrtonosná past v Bílém domě se všemi zábavnými atributy nablblého Emmerichovského katastrofáku, což je moje parketa. Ta přechytralá holka byla tedy mimořádně nesympatická, ale ve stylu McClana s teroristy se nepárající Channing mi nijak nevadil. "Mám tady sto lidí - řekněte někdo něco!"

• 28.7.2017  12:06
    Fort Apache (1948)

"Cestou sem jsem viděl Apače, vypadal příšerně. Jestli jste ho viděl, tak to nebyl Apač."

• 20.7.2017  14:57

O jaké válce se to v názvu mluví sice nevím, film je to překvapivě komorní, ale přesto zábavný. Ovšem to "jak to celý s tím ovládnutím bylo" to mě teda vzalo.

• 16.7.2017  15:19
    Přes noc sedmdesátkou (TV film) (2012)

Když už chce někdo točit něco tak obehrátého, tak by měl asi mít nějaký nápad.

• 28.6.2017  11:50

Líbily se mi písničky, líbil se mi Justin, kocour i kočka. Líbil se mi i bezvýchodný děj odnikud nikam a výborná byla mlčenlivá role Garetta Hedlunda. Je jasné, že uživit se v oblasti hudby, pokud má člověk sice talent, ale nemá štěstí, nemá lokty a nemá schopného manažera je nemožné. Myslela jsem, že po Daisy už není možné pro Carey Mulligan vybrat nesympatičtější roli, ale evidentně je. Naopak Llewyn mi byl ve své neschopnosti a odevzdanosti sympatický moc já bych si jeho desku ráda koupila. Všichni lidé nejsou Bob Dylan.

• 26.6.2017  10:00
    Persona (1966)

Filmařsky dokonalé, ale já jsem po skončení šla spát, zavřela jsem oči a opakovala jsem - ach bože jak jsem šťastná, že už se na to nemusím dívat, děkuji.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28