Vědma

Božena Poštulková

okres Olomouc

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 21.1.2019  14:45

Tak nějak se to snaží být neotřelé, ale pořád nevím, jestli to není moc chtěné. Ale v každém případě je to film, který by Štědrému dni slušel o moc víc, než pitomá pohádka.

• 28.12.2018  17:34

Hodně slabá a neoriginální dějová linka, ale na protagonisty se aspoň dalo dívat. Rytíř Dan byl sexy skoro jako poručík Dan z Foresta Gumpa, ovšem pokud se nestal prince Vladanem.

• 26.12.2018  22:44

Dávám stejné hodnocení jako původní Mary Poppins, protože už v původním filmu mi příšla jako postava otravná a přechytralá. Julie Andrews aspoň líp zpívala. Podobné nudná a otravná jsou muzikálová čísla s tím, že v pokračování není žádná chytlavá melodie. Dějově to není žádná sláva, ale musím ocenit sympatické původní sourozence v podání mých oblíbených herců Bena Whishawa a Emily Mortimer.

• 26.12.2018  14:44
    Aquaman (2018)

... zem pradávných sĺnk v chladnom tieni tajomstiev na mapách jej dávno niet...Zábavný a vizuálně krásný mišmaš různých nesmyslů, který se nebojí smíchat věci neslučitelné a nad kterým neradno přemýšlet. Prostě pokud člověk vypne a nechá se unášet vlnami, tak si to obzvlášť v IMAXU vychutná.

• 13.12.2018  15:46

Krásná průvodní píseň, tu mám opravdu moc ráda, ale jinak průměrný film, který mohl víc vytěžit z prostředí nákupního centra a Vánoční atmosféry. Komedie to nebyla v žádném případě. To by mě zajímalo čemu se tam kdo zasmál. Ten, kdo měl být komikem filmu - Jakub Prachař byl jen a jen trapný. Ale v podstatě příběh mě celkem bavil a to nadpřirozené bych tam ani mít nemusela, i když Richardovi ty brýle celkem slušely, ale mu sluší všechno, jenom je dost pozér.

• 10.12.2018  15:08

Na to, o jak vypjatých historických událostech film vypráví, je překvapivě poklidný a lehce plyne.

• 26.11.2018  13:21
    San Andreas (2015)

Naštěstí zde neplatí ta přímá úměrnost amerických katastrofáků - čím větší katastrofa - tím větší blbost. Docela dobré postavy, výborné efekty, já jsem spokojená. Samozřejmě ta vlajka nakonec tam zavlát musela, to je jasné a ten most znovu vybudovat taky musí - jak by jinak přešli? :-)

• 21.11.2018  14:50
    Orel Eddie (2016)

Film je příjemné a zábavné sledovat, ale rozhodně není nadprůměrný.

• 19.11.2018  09:01
    Grinch (2018)

Na rozdíl od většiny lidí miluju hraného Howardova Grinche, který ve srovnání s tímhle animákem působí jako něco od Shakespeara. Tohle je verze pro menší děti, osekaná a infantilní, ale vizuálně atraktivní.

• 19.11.2018  08:55

Jednička mi svou nekomplikovaností a zábavností sedla. Tady při vší snaze o osudovost ( která ne že by nebyla dobře naznačená) bylo tolik zmatů a složitých dějů, které nikam nevedly, že jsem nestíhala sledovat, co postavy dělají, kam jdou a proč a která je která. Co musím pochválit jsou představitelé hlavních mužských postav v čele s Jude Lawem., který je dojemně Brumbálovský. Špatný nebyl ani Johny Depp, který byl ve svých posledních filmech víceméně tragický.

• 9.11.2018  11:49

Je pravda, že největší podíl na mém hodnocení má hudba, ale k čertu s tím. Bylo to prostě super a i když asi dost učesané a poplatné diváckému vkusu. 29.12.2018 - tak jsem se přidala k těm, co šli na tento film podruhé a chtěla bych přidat postřeh o tom, proč láme žebříčky návštěvnosti. Podle mně je to hlavně proto, že jsme si zvykli poslouchat písníčky od Queenů jako kulisu, jako něco co občas slyšíme v rádiu a už to ani nevnímáme. Právě tím, že v kině se zklidníme a dvě hodiny posloucháme jejich hudbu, přestaneme ji chápat jako něco všedního a užasneme.

• 11.10.2018  09:55

"Jednou mi zaplatíte, za váš smích a moje slzy." Film bych přijala o hodně lépe, kdyby mi odpověděl na otázku, jestli byla Olga Hepnarová opravdu otloukánek nebo si to jenom myslela.

• 11.10.2018  09:40

Chladné jako lednový měsíc v úplňku, ale na druhou stranu to je problém životopisných filmů, které se musí točit tak, aby se nikdo neurazil. Ryan Gosling není můj oblíbený herec a tady se mu hrálo těžko, protože introvertní Armstrong není vděčná postava. Ale pere se s tím dobře. Některé scény byly samozřejmě natočené výborně. Abych to shrnula, čekala jsem, že mě film vtáhne víc. Nejlepší byly scény ze zkoušek raket, kdy se už nedivím, že si lidé myslí, že na Měsíci nikdo nebyl, protože nechápu, jak tam ty plechovky doletěly. Hudba byla krásná, ale nějak do toho jinak defakto komorního filmu neseděla.

• 8.10.2018  15:51

Kdyby měl film celou dobu takovou sílu jako první hodina, bylo by to možná už moc. Úžasná kamera, výborná režie koncertních scén, dech beroucí duet, prostě hudební film jak má být. Když došlo na vztahy a Bradleyho soukromé peklo byl on vynikající, ale film už mě tak neoslňoval. Hudební čísla zrozené hvězdy už byly někdo jinde, tam, kde já to moc nemusím . Přesto šlo o zážitek, na který hned tak nezapomenu. Zrodila se totiž hvězda Bradleyho Coopera.

• 1.10.2018  15:01

Zpočátku nudné, postupem času se to trochu rozjede, ale nebýt rumu a vynikajícího Giovaniho Ribisi, tak bych se asi nedodívala.

• 1.10.2018  14:53
    Jan Palach (2018)

Rozumím těm, kterým se film zdál chladný a útržkovitý. Ale velmi oceňuji obsazení titulního hrdiny zajímavým neokoukaným klukem i zachycení atmosféry doby. obzvlášť vydařené bylo zachycení pocitu zmaru z rychlého vystřízlivění z euforie prvních dnů, kterou tak brilantně zachytil předfilm, který byl před filmem promítaný. A pak taky konec, samotný akt upálení, který byl tak soukromý a neokázalý. A přece pro nás všechny celou dobu normalizace svítil do tmy jako memento toho, že my jsme přijali realitu a sklapli uši, ale byl tady někdo, kdo to nedokázal.

• 19.9.2018  13:44

Odsýpající, napínavý thriller, který doplácí na nějaké nelogičnosti a klišovitý závěr.

• 19.9.2018  13:41
    Převrat (2015)

Film splnil víc, než jsem od něj očekávala, byl doopravdy napínavý a nic jiného jsem nepotřebovala.

• 4.9.2018  09:46

První část sbližování Andyho a rodiny a uvědomování si jeho osobnosti s vynikajícím Samem Neilem se mi líbila moc, ale pak se film zbytečně vlekl a připadal mi nekonečný. Mám moc ráda Spielbergovu A.I.. umělou inteligenci, která je dojemná, ale zároveň dost drsná. Tohle je spíš film pro děti, ale to je hlavně režisérem.

• 3.9.2018  14:28

" Musíte nám věřit! Jak můžu dnes věřit tomu, co uděláte zítra?"

• 12.8.2018  10:42
    Nebraska (2013)

Film, který rozhodně není černobílý. Má výborný scénář i krásnou kameru, která snímá americký zapadákov s nostalgií a současně realisticky, a hořkosladký humor.

• 27.7.2018  09:34

Chtělo by to buď zkrátit nebo prodloužit, aby nebyl přechod z jen znepokojivého, ale nijak strašidelného začátku k zběsilému konci tak krkolomný. A asi jsem se měla v té první půlce lépe soustředit, protože mi asi hodně věcí uniklo a dívat se na to znova? Tak to ne.

• 23.7.2018  12:07

Rozhodně odvážný a dobře myšlený počin, který ale ve výsledku má ten účinek, že divák si zoufale přeje, stejně jako děti na ostrově, aby to už skončilo. A o to přeci nemůže jít žádnému režisérovi.

• 20.7.2018  15:38

Tak tohle spousta lidí nepochopí, ale tohle je prostě to, co si moje duše žádá.

• 18.7.2018  11:45
    Cizinec a krásná paní (TV film) (2011)

Jedna hvězdička za charisma Juraje Kukury. Jinak scénář byl dost zmatečný a chování postav nekonzistentní a to mi hrozně lezlo na nervy. Trochu mi to připomnělo výborný film Strach jíst duše.

• 3.6.2018  17:20

"...máme traktory a né že ne." Tendenční film, na kterém by se tendenčnost a poplatnost sovětskému venkovskému realismu, včetně popěvků a objímání břízek, mohly vyučovat. Ale jisté kouzlo tyto filmy mají a tady byl humor - chtěný a samozřejmě hlavně ten nechtěný.

• 28.5.2018  11:48

Dějově se nejedná o žádný zázrak, ale Chewbacca je moje nejoblíbenější postava ze Star Wars a způsob seznámení s Hanem si scénáristi vymysleli fakt dobře, A když Han zasedne za řízení Falconu , oddychne si a zazní Star Warsová hudba, tak kdo by hvězdičku nepřihodil. Jenom bohužel ten Harrison je jenom jeden. Avšak Paul Bettany vyzrál do kvalitního záporáka s přirozenou vznešeností.

• 24.5.2018  12:29

Trochu si zaspoileruju, protože mi to nedá nenazvat tento film Zabití Karla Rodena zbabělcem Václavem Jiráčkem. Dokonce i ty krásné obrázky mi tento film připomněly. Nemyslím si, že je to špatné. Filip Renč je zkušený řemeslník, ale i ty emoce tam byly. Oceňuji, že je to opravdu jeden z lepších českých filmů

• 21.5.2018  10:29

Příběh je sice dosti přitažený za vlasy, ale konečně život píše i neuvěřitelnější scénáře. Pénelope Cruz je herečka, která je výbornou představitelkou žen, které jsou - jak říkala Helena Růžičková v seriálu Vlak dětství a naděje - na tragickej život pes. Ale tady se mi líbili spíše mužští představitelé. Válka v pozadí osobního příběhu dodala filmu na naléhavosti.

• 21.5.2018  10:09

Bylo to dobré, ale už jsem viděla z té doby lepší komedie.

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30