Vědma

Božena Poštulková

okres Olomouc

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 3.6.2018  17:20

"...máme traktory a né že ne." Tendenční film, na kterém by se tendenčnost a poplatnost sovětskému venkovskému realismu, včetně popěvků a objímání břízek, mohly vyučovat. Ale jisté kouzlo tyto filmy mají a tady byl humor - chtěný a samozřejmě hlavně ten nechtěný.

• 28.5.2018  11:48

Dějově se nejedná o žádný zázrak, ale Chewbacca je moje nejoblíbenější postava ze Star Wars a způsob seznámení s Hanem si scénáristi vymysleli fakt dobře, A když Han zasedne za řízení Falconu , oddychne si a zazní Star Warsová hudba, tak kdo by hvězdičku nepřihodil. Jenom bohužel ten Harrison je jenom jeden. Avšak Paul Bettany vyzrál do kvalitního záporáka s přirozenou vznešeností.

• 24.5.2018  12:29

Trochu si zaspoileruju, protože mi to nedá nenazvat tento film Zabití Karla Rodena zbabělcem Václavem Jiráčkem. Dokonce i ty krásné obrázky mi tento film připomněly. Nemyslím si, že je to špatné. Filip Renč je zkušený řemeslník, ale i ty emoce tam byly. Oceňuji, že je to opravdu jeden z lepších českých filmů

• 21.5.2018  10:29

Příběh je sice dosti přitažený za vlasy, ale konečně život píše i neuvěřitelnější scénáře. Pénelope Cruz je herečka, která je výbornou představitelkou žen, které jsou - jak říkala Helena Růžičková v seriálu Vlak dětství a naděje - na tragickej život pes. Ale tady se mi líbili spíše mužští představitelé. Válka v pozadí osobního příběhu dodala filmu na naléhavosti.

• 21.5.2018  10:09

Bylo to dobré, ale už jsem viděla z té doby lepší komedie.

• 21.5.2018  10:07
    Psí ostrov (2018)

"Koušu. Nevím proč koušu." Taky jsem znala takového psa. Gejzír nápadů, nad kterými se dá jenom žasnout,

• 7.5.2018  14:09

Juraj Jakubisko má prostě ve filmech svůj nezaměnitelný rukopis. Je pravda, že ho někdo může odsoudit jako manýristický, může i tvrdit, že vykrádá sám sebe, ale to nic nemění na tom, že je magický. I zde, kde se snoubí Sto roků samoty s Posledním údolím Jamese Clavella a Apokalypsou.

• 2.5.2018  09:30

Musím se přiznat, že u předchozích Avengerů jsem se vždycky část filmu nudila. U Infinity War jsem se nenudila ani chvilku a už to je plus. hlavní zásluhu na tom měli asi Strážci a doktor Strange, kteří film skvěle oživili a samozřejmě milovník polodrahokamů Thanos. Napsala bych krásnou recenzi, ale musela bych hodně prozradit, tak jenom to, že se mi líbila celá ta myšlenka, že někdy jsou zkrátka všichni superhrdinové a bozi úplně v prdeli.

• 22.4.2018  17:49
    Hastrman (2018)

Už za ten fakt, že po dlouhé době jsem šla do kina na český film a nezůstala mi po něm ani špetka pachuti z trapnosti, jak se mi u nich často stává. Snad jenom trocha lítosti, že všechna ta poetičnost, tajemnost a nevšednost nebyla ještě přeci jen o trochu více využitá a ukočírovaná. Ale moje hlavní obava - a sice ta, že Karlu Dobrému neuvěřím, že je vodník a bude to celé směšné, se nesplnila. Jeho přirozený a charismatický výkon byl na filmu nejlepší. Smutek v očích a přitom suchý humor a únava z osamělosti. A přitom mělo být mnohem hůř...

• 16.4.2018  16:25
    Foxtrot (2017)

Těžké hodnotit. Rozhodně jeden z filmů, které neprošumí a zasáhnou. Ale stejně jako ve filmu nikdo doopravdy netančí foxtrot není ani lehké přijmou způsob vyprávění. První část byla neúnosně protahovaná, druhá se mi líbila ve své tragikomické metaforičnosti nejvíc .Ta poslední se mi zdála vykonstruovaná už až moc.

• 12.4.2018  08:58

Spíš než o děj jde tady o atmosféru, která je úplně jiná, než jsem v jakém filmu kdy viděla. Film je smutný, ale neřekla bych, že je depresivní. Juraj Herz jej možná rád neměl, ale povedl se mu. Hapkova hudba je hezká, ale po čase začne lézt na nervy no a Harapes je Harapes. On není herec a nevím, proč vůbec někdy byl obsazen do hlavní role. Marta Vančurová je od mého dětství dokonalá Jana Eyrová. Jinak jsem si ji nikdy nepředstavovala. Když se usměje, rozprchnou se stíny.

• 3.4.2018  11:52
    Teorie tygra (2016)

Nevím jaké ponaučení z filmu vyplynulo. Že se chlapi celý život vezou na zádech svých žen, které za ně všechno řeší a pak až si na to ty ženy zvyknou, tak jim to začne vadit? Tak to pak je film pro mladé kluky, aby si to zavčas uvědomili. Jiří Bartoška má charisma, které film táhne. (Hudba je příšerná).

• 3.4.2018  11:44

Film jsem si užila, přestože nejsem jeho cílovou skupinou. Ale Steven v něm ukryl tolik odkazů a věcí, které mám ráda i já, že bych možná žít v tomto světě také raději trávila čas s brýlemi na očích. Ale i přesto mi i realita připadala zajímavá a chtěla bych se o tom světě dozvědět více než se stalo. Některé herní sekvence bych tomu obětovala, ale určitě ne pasáž z Osvícení. Trochu mě pravda štvalo, že se syn celou dobu vědoucně pochechtával a já ve více než 50% netušila čemu. Ale prostě Steven duševně nestárne a jeho filmy jsou potěšením pro oči i duši.

• 26.3.2018  09:55

Kupodivu první Lynchův film (tedy mimo Sloního muže), který mi připadal, že je kromě toho že je ujetý taky tak nějak upřímný a ne tak vyumělkovaně umělecký. Takže jsem přežila i Cage i tady nesympatickou Lauru Dern a dost hodně se mi to líbilo. Výborné vedlejší postavy a romantický konec s Lynchovým cynismem v pozadí.

• 15.3.2018  08:35
    Happy End (2017)

Kdybych se na Happy End dívala v televizi, tak bych ji asi brzy vypnula. Ale tím, že jsem byla v kině jsem se lépe soustředila a mnohé se mi líbilo, odtažitý způsob vyprávění příběhu - tedy vlastně o žádný příběh nešlo, byly to jen náhodně poskládané střípky života jedné nesourodé rodiny, kterou zřejmě spojoval hlavně majetek. Také využití počítačů,mailů k vytvoření pocitu odcizenosti, ale v důsledku bylo té odcizenosti tolik, že se smysl filmu scvrknul do krásné metafory dědečka o dravci, který roztrhal ptáčka. Aspoň pro mě. A ten End rozhodně nebyl Happy pro nikoho.

• 13.3.2018  10:45
    Duna (1984)

Opravdu nevím, jestli je to tak blbě sestříhané, ale znova v delší verzi to zkoumat nehodlám. Je to slátanina. Chudák Sting.. Připadalo mi, že se celou dobu snaží se někde schovat, aby tam byl co nejmíň. Největší sranda byl ten ve stylu Pána prstenů osedlaný červ.

• 12.3.2018  12:16

Jiří Svoboda je bezesporu zvláštní člověk. Pokud někdo dokáže natočit takový film a být přitom předsedou komunistické strany, tak je to značně schizofrenní. Film je hodně únavný a ta bezmoc je hmatatelná. Herci v rolích vyšetřovatelů kromě Milana Kňažka jsou poměrně málo přesvědčiví a Karel Roden přehrává.

• 12.3.2018  11:51
    Já, Tonya (2017)

" ...je divné, že to udělali ti největší kreténi v příběhu plném kreténů." No asi tak. Pokud by to nebylo podle skutečných událostí, tak bych scénáristovi dala co proto. Protože tohle nevymyslíš.

• 12.3.2018  11:48
    Funny Games (1997)

Sice mám slepice, ale zkuste si ke mně přijít pro vajíčka :-). Mrazivé a nepříjemné, ale dobře natočené i když pokud to má nějaký hluboký přesah, tak ho nechápu. Pokud zde někdo píše, že viděl prvně Funny Games USA a že toto je zbytečné - tak je to snad naopak ne? Ale dost dobře si nedovedu představit, že bych se já dívala po tomto na remake. Jednou mi to vážně stačilo.

• 26.2.2018  14:39

Natočené s takovým espritem, že jsem se nestihla nudit. A Meryl Streep už dostala Oskara za horší výkony.

• 20.2.2018  09:07
    Hmyz (2018)

Pokud by mi předtím někdo řekl, že je to vlastně film o filmu (pan Švankmajer sice říkal, že mi to říkal) tak by se mi to asi líbilo víc. Ale protože jsem ty režijní vsuvky nečekala, tak mi dost vadily. Takže místy se mi to líbilo moc, ale asi bych to už znova vidět nemusela, zrovna jako hru od bratří Čapků.

• 18.2.2018  20:42

Jaký by to asi musel být obsah, aby se vyrovnal této formě. Většinou si člověk na originální animaci časem zvykne a přestane ji vnímat. Ne tak zde. Rozhýbané obrazy fascinují od začátku až do konce. Pravdou je, že se film až moc zabývá smrtí, ale tím se dozvíme mnohé i o životě. Pavel Bobek zpívá v české verzi písně, která zazněla na konci "... a svět tě tak trýznil, tvou lásku splácel zlým, jen černé vrány nad hlavou ctí tvou mysl bolavou - svět nazval velkou vášeň šílenstvím... "

• 16.2.2018  12:46
    Tvář vody (2017)

To čumím jak rozporuplná jsou hodnocení. Ano já taky nejsem naprosto bezvýhradně nadšená, film hodně míchá žánry, ale když nad tím přemýšlím, tak to není úplně bezúčelné. Brutalita versus něha, explicitní sex versus něžný. Hodně mě baví, jak mnoho mužů film odkazuje do odpadu proto, že hlavní hrdinka je ošklivá. No ale je hodná. Nenápadný humor také funguje :" Nevím jestli je to bůh - snědl kočku".

• 8.2.2018  15:37

Trojjediný Paul Thomas Anderson. Za režii 100% - za kameru 200% se scénářem už je to trochu horší. Ještě zmíním hudbu, je nádherná a film jako celek je uhrančivý. Držím palce Danielovi, i když to asi nevyjde.

• 6.2.2018  10:43
    Šílení (2005)

Nemůžu jinak - film se podle mě míjí s Poem, ale myšlenkově je úžasně bohatý. O vizuálním zpracování se u Švankmajera ani bavit nemusíme byť se nám může hnusit - o to tu přece jde a pan režisér nám to na začátku řekl - už to bylo skvělé. Třískovo expresivní herectví moc ráda nemám, ale jeho monolog o bohu - to bylo něco.

• 5.2.2018  15:55

Mile starosvětské, a i přes válku, která je někde daleko se vlastně nekoná žádné drama, jenom takové malé rodinné.

• 30.1.2018  10:55
    Strom v srdci (TV film) (2008)

Vcelku příjemné ke koukání, možná moc vyumělkované a vypulírované, ale líbilo se mi to. Český název je hezký a najít chlapa jako byl Al se mi zdá v běžném životě nemožné.

• 25.1.2018  13:56

Rozhodně nadprůměr. Začala jsem se dívat s tím, že to asi vypnu, ale vtáhlo mě to svým způsobem vyprávění i obsazením.

• 23.1.2018  14:19

Možná bych mohla ubrat, nezdálo se mi to tak skvělé jako V Bruggách, ale zase to bylo lepší než Sedm psychopatů. Obdivuji režiséry, kteří si dokáží napsat skvělý scénář - a že tento byl skvělý a taky ho bravurně natočit s postavami, které jsou sympatické, přestože to jsou v podstatě hovada. Což je příjemný rozdíl oproti filmům, kde jsou postavy nesnesitelné a přitom se nám scénárista a režisér snaží namluvit, že jsou skvělé. "Zloba plodí zase jenom zlobu. - Vážně řekla plodí? "

• 12.1.2018  10:23

K tomuto filmu mám jediný přívlastek - dojemný. Dojemný od začátku do konce. A to nijak vyděračsky, dokonce tady někdo píše, že to v něm emoce nevyvolalo. Ve mně tedy ano. Vzpomněla jsem si na film Pád třetí říše, kde taky významnou roli hraje sekretářka. A vidíte zase mi vhrkly slzy do očí, když jsem si představila ten nekonečný rozdíl mezi těmi dvěma šéfy. V loňském roce v mém soukromém žebříčku filmů vyhrál Nolanův Dunkerk. A i když šlo o film bezesporu výborný Wright ho v mých očích překonal a ani nevím, jak se mu to stalo.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29