Vědma

Vědma

Božena Poštulková

okres Olomouc

29 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
  • 22.4.2018  17:49
  Hastrman (2018)
  ****

  Už za ten fakt, že po dlouhé době jsem šla do kina na český film a nezůstala mi po něm ani špetka pachuti z trapnosti, jak se mi u nich často stává. Snad jenom trocha lítosti, že všechna ta poetičnost, tajemnost a nevšednost nebyla ještě přeci jen o trochu více využitá a ukočírovaná. Ale moje hlavní obava - a sice ta, že Karlu Dobrému neuvěřím, že je vodník a bude to celé směšné, se nesplnila. Jeho přirozený a charismatický výkon byl na filmu nejlepší. Smutek v očích a přitom suchý humor a únava z osamělosti. A přitom mělo být mnohem hůř...

  • 16.4.2018  16:25
  Foxtrot (2017)
  ***

  Těžké hodnotit. Rozhodně jeden z filmů, které neprošumí a zasáhnou. Ale stejně jako ve filmu nikdo doopravdy netančí foxtrot není ani lehké přijmou způsob vyprávění. První část byla neúnosně protahovaná, druhá se mi líbila ve své tragikomické metaforičnosti nejvíc .Ta poslední se mi zdála vykonstruovaná už až moc.

  • 12.4.2018  08:58

  Spíš než o děj jde tady o atmosféru, která je úplně jiná, než jsem v jakém filmu kdy viděla. Film je smutný, ale neřekla bych, že je depresivní. Juraj Herz jej možná rád neměl, ale povedl se mu. Hapkova hudba je hezká, ale po čase začne lézt na nervy no a Harapes je Harapes. On není herec a nevím, proč vůbec někdy byl obsazen do hlavní role. Marta Vančurová je od mého dětství dokonalá Jana Eyrová. Jinak jsem si ji nikdy nepředstavovala. Když se usměje, rozprchnou se stíny.

  • 3.4.2018  11:52
  Teorie tygra (2016)
  ***

  Nevím jaké ponaučení z filmu vyplynulo. Že se chlapi celý život vezou na zádech svých žen, které za ně všechno řeší a pak až si na to ty ženy zvyknou, tak jim to začne vadit? Tak to pak je film pro mladé kluky, aby si to zavčas uvědomili. Jiří Bartoška má charisma, které film táhne. (Hudba je příšerná).

  • 3.4.2018  11:44

  Film jsem si užila, přestože nejsem jeho cílovou skupinou. Ale Steven v něm ukryl tolik odkazů a věcí, které mám ráda i já, že bych možná žít v tomto světě také raději trávila čas s brýlemi na očích. Ale i přesto mi i realita připadala zajímavá a chtěla bych se o tom světě dozvědět více než se stalo. Některé herní sekvence bych tomu obětovala, ale určitě ne pasáž z Osvícení. Trochu mě pravda štvalo, že se syn celou dobu vědoucně pochechtával a já ve více než 50% netušila čemu. Ale prostě Steven duševně nestárne a jeho filmy jsou potěšením pro oči i duši.

  • 26.3.2018  09:55

  Kupodivu první Lynchův film (tedy mimo Sloního muže), který mi připadal, že je kromě toho že je ujetý taky tak nějak upřímný a ne tak vyumělkovaně umělecký. Takže jsem přežila i Cage i tady nesympatickou Lauru Dern a dost hodně se mi to líbilo. Výborné vedlejší postavy a romantický konec s Lynchovým cynismem v pozadí.

  • 15.3.2018  08:35
  Happy End (2017)
  ***

  Kdybych se na Happy End dívala v televizi, tak bych ji asi brzy vypnula. Ale tím, že jsem byla v kině jsem se lépe soustředila a mnohé se mi líbilo, odtažitý způsob vyprávění příběhu - tedy vlastně o žádný příběh nešlo, byly to jen náhodně poskládané střípky života jedné nesourodé rodiny, kterou zřejmě spojoval hlavně majetek. Také využití počítačů,mailů k vytvoření pocitu odcizenosti, ale v důsledku bylo té odcizenosti tolik, že se smysl filmu scvrknul do krásné metafory dědečka o dravci, který roztrhal ptáčka. Aspoň pro mě. A ten End rozhodně nebyl Happy pro nikoho.

  • 13.3.2018  10:45
  Duna (1984)
  **

  Opravdu nevím, jestli je to tak blbě sestříhané, ale znova v delší verzi to zkoumat nehodlám. Je to slátanina. Chudák Sting.. Připadalo mi, že se celou dobu snaží se někde schovat, aby tam byl co nejmíň. Největší sranda byl ten ve stylu Pána prstenů osedlaný červ.

  • 12.3.2018  12:16

  Jiří Svoboda je bezesporu zvláštní člověk. Pokud někdo dokáže natočit takový film a být přitom předsedou komunistické strany, tak je to značně schizofrenní. Film je hodně únavný a ta bezmoc je hmatatelná. Herci v rolích vyšetřovatelů kromě Milana Kňažka jsou poměrně málo přesvědčiví a Karel Roden přehrává.

  • 12.3.2018  11:51
  Já, Tonya (2017)
  ****

  " ...je divné, že to udělali ti největší kreténi v příběhu plném kreténů." No asi tak. Pokud by to nebylo podle skutečných událostí, tak bych scénáristovi dala co proto. Protože tohle nevymyslíš.

  • 12.3.2018  11:48
  Funny Games (1997)
  ****

  Sice mám slepice, ale zkuste si ke mně přijít pro vajíčka :-). Mrazivé a nepříjemné, ale dobře natočené i když pokud to má nějaký hluboký přesah, tak ho nechápu. Pokud zde někdo píše, že viděl prvně Funny Games USA a že toto je zbytečné - tak je to snad naopak ne? Ale dost dobře si nedovedu představit, že bych se já dívala po tomto na remake. Jednou mi to vážně stačilo.

  • 26.2.2018  14:39

  Natočené s takovým espritem, že jsem se nestihla nudit. A Meryl Streep už dostala Oskara za horší výkony.

  • 20.2.2018  09:07
  Hmyz (2018)
  ***

  Pokud by mi předtím někdo řekl, že je to vlastně film o filmu (pan Švankmajer sice říkal, že mi to říkal) tak by se mi to asi líbilo víc. Ale protože jsem ty režijní vsuvky nečekala, tak mi dost vadily. Takže místy se mi to líbilo moc, ale asi bych to už znova vidět nemusela, zrovna jako hru od bratří Čapků.

  • 18.2.2018  20:42

  Jaký by to asi musel být obsah, aby se vyrovnal této formě. Většinou si člověk na originální animaci časem zvykne a přestane ji vnímat. Ne tak zde. Rozhýbané obrazy fascinují od začátku až do konce. Pravdou je, že se film až moc zabývá smrtí, ale tím se dozvíme mnohé i o životě. Pavel Bobek zpívá v české verzi písně, která zazněla na konci "... a svět tě tak trýznil, tvou lásku splácel zlým, jen černé vrány nad hlavou ctí tvou mysl bolavou - svět nazval velkou vášeň šílenstvím... "

  • 16.2.2018  12:46
  Tvář vody (2017)
  ****

  To čumím jak rozporuplná jsou hodnocení. Ano já taky nejsem naprosto bezvýhradně nadšená, film hodně míchá žánry, ale když nad tím přemýšlím, tak to není úplně bezúčelné. Brutalita versus něha, explicitní sex versus něžný. Hodně mě baví, jak mnoho mužů film odkazuje do odpadu proto, že hlavní hrdinka je ošklivá. No ale je hodná. Nenápadný humor také funguje :" Nevím jestli je to bůh - snědl kočku".

  • 8.2.2018  15:37

  Trojjediný Paul Thomas Anderson. Za režii 100% - za kameru 200% se scénářem už je to trochu horší. Ještě zmíním hudbu, je nádherná a film jako celek je uhrančivý. Držím palce Danielovi, i když to asi nevyjde.

  • 6.2.2018  10:43
  Šílení (2005)
  *****

  Nemůžu jinak - film se podle mě míjí s Poem, ale myšlenkově je úžasně bohatý. O vizuálním zpracování se u Švankmajera ani bavit nemusíme byť se nám může hnusit - o to tu přece jde a pan režisér nám to na začátku řekl - už to bylo skvělé. Třískovo expresivní herectví moc ráda nemám, ale jeho monolog o bohu - to bylo něco.

  • 5.2.2018  15:55

  Mile starosvětské, a i přes válku, která je někde daleko se vlastně nekoná žádné drama, jenom takové malé rodinné.

  • 30.1.2018  10:55
  Strom v srdci (TV film) (2008)
  ***

  Vcelku příjemné ke koukání, možná moc vyumělkované a vypulírované, ale líbilo se mi to. Český název je hezký a najít chlapa jako byl Al se mi zdá v běžném životě nemožné.

  • 25.1.2018  13:56

  Rozhodně nadprůměr. Začala jsem se dívat s tím, že to asi vypnu, ale vtáhlo mě to svým způsobem vyprávění i obsazením.

  • 23.1.2018  14:19

  Možná bych mohla ubrat, nezdálo se mi to tak skvělé jako V Bruggách, ale zase to bylo lepší než Sedm psychopatů. Obdivuji režiséry, kteří si dokáží napsat skvělý scénář - a že tento byl skvělý a taky ho bravurně natočit s postavami, které jsou sympatické, přestože to jsou v podstatě hovada. Což je příjemný rozdíl oproti filmům, kde jsou postavy nesnesitelné a přitom se nám scénárista a režisér snaží namluvit, že jsou skvělé. "Zloba plodí zase jenom zlobu. - Vážně řekla plodí? "

  • 12.1.2018  10:23

  K tomuto filmu mám jediný přívlastek - dojemný. Dojemný od začátku do konce. A to nijak vyděračsky, dokonce tady někdo píše, že to v něm emoce nevyvolalo. Ve mně tedy ano. Vzpomněla jsem si na film Pád třetí říše, kde taky významnou roli hraje sekretářka. A vidíte zase mi vhrkly slzy do očí, když jsem si představila ten nekonečný rozdíl mezi těmi dvěma šéfy. V loňském roce v mém soukromém žebříčku filmů vyhrál Nolanův Dunkerk. A i když šlo o film bezesporu výborný Wright ho v mých očích překonal a ani nevím, jak se mu to stalo.

  • 11.1.2018  08:15

  Nebylo by to zase tak špatné, děj je jednoduchý, retro vizuál povedený a prostředí zajímavé, ale naprosto nevyužité. Jenže filmu podráží nohy skutečnost, která se mi u Woodyho stává. Všechny postavy do jedné mě serou. Nemají žádný vývoj, jsou od začátku do konce stejné a obzvlášť u postavy Ginny se člověk nediví, že jí manžel občas jednu flákne. Justin se snaží hrát mladého Woodyho, ale na rozdíl od Owena Wilsona se mu to zoufale nedaří. Překvapila mě vážnost s jakou film sám sebe bere. Pouze jednou jsem se usmála, za celý film a už si ani nepamatuju čemu.

  • 8.1.2018  09:15

  I přes Hugha,, který mi přišel, že moc chce až mu to nejde a i když to není žádný Moulin Rouge, mi tento film přinesl radost a to je nejvíc.

  • 8.1.2018  09:09
  Automata (2014)
  ***

  Já nevím, proč ta budoucnost je vždycky tak divná. Prožila jsem už hodně budoucnosti, věci se mění, ale ne tak podivným směrem asi jim vlezla radiace na mozek. Originální byla ta robotí márnice a Melanie byla umělejší než ti roboti, ulevilo se mi, když ji odbouchla ta děcka asi se na ni taky nemohla dívat.

  • 31.12.2017  13:22

  Asi nejslabší z adaptací, které j sem během těchto Vánoc viděla, ale to je do značné míry dáno předlohou, která prostě nebyla adekvátní k dvouhodinovému zpracování. Ale i přesto je na co se dívat, díky krásnému prostředí, kostýmům a hercům. Zde se mi nejvíce líbila Magie Smith.

  • 29.12.2017  22:30

  Tyhle adaptace Agathy Christie s plejádou slavných jmen jsou všechny dobré. I tato. A Elisabeth Taylor v prvním kostýmu, ve kterém se objeví, fialových šatech a paruce z květin, které ladí s jejíma očima je úchvatná a Rock Hudson tak mužný. (koho proboha hrál Pierce Brosnan?)

  • 29.12.2017  22:25

  Mohlo se trochu stříhat, bylo co a bylo těžké to usedět. A proč musí ti lepší pryč a ti nic moc zůstávají to taky nevím. Ale pořád jsou to Star Wars i když kdo je tak očesal a učesal by měl móóc trpět.

  • 23.12.2017  22:23

  Nebylo to horší než jsem podle reakcí čekala. Scénář byl tupý, příliš moc politiky, příliš neuvěřitelní padouši, co vůbec nevím o co jim šlo. Ale nakonec co - jeřáb spadnul, blesky bleskaly a ta vlna v Dubaji - super. Co se týče herců -Butler prkenný jako vždy, Jim Sturgess se celou dobu tvářil jako že se mu chce zvracet a Ed Harris si asi chtěl přivydělat k důchodu. Takže to celé zachraňoval Andy - jsem sakra zatracenej americkej prezident - Garcia.

  • 22.12.2017  12:24
  Prázdniny (2006)
  ****

  Je to opravdu jen lehce, ale přece jen nadprůměrný romantický film. A protože romantické filmy bývají většinou průměrné, tak dám čtyři hvězdičky. Jude Law je tady, což jsem nečekala, že někdy řeknu - neodolatelný.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace