Vědma

okres Olomouc

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 25.9.2017  13:45
    Elysium (2013)

Tohle tedy moc nefungovalo a když, tak jenom jako agitka. Přinést rovnost totiž nelze. Nějak mě tady nebrali ani herci, snad kromě sympatického Diega Luny, který měl ale malý prostor.

• 19.9.2017  08:35

Když jsem byla malá, tak vždycky jsem si přála zpívati v ópeře.... Příběh mi připomněl podobný film o velkém snu - Říjnové nebe, který ale dokázal zaujmout a dojmout více. Neříkám, že to bylo špatné, ale úplně vtáhnout mě to nedokázalo.

• 17.9.2017  19:58

Mám jen matnou vzpomínku, že se mi kdysi mezi povinnými sovětskými válečnými filmy tento líbil - a má krásný název. Nevěděla jsem, že má remake a ten se mi líbil také. Hlavně druhá westernová část.

• 13.9.2017  09:21
    To (2017)

Čtivost Kingových knih hází klacky pod nohy všem jejich adaptacím. I ta z jeho knížek, která mě bavila nejmíň, mě díky jeho stylu vyprávění bavila dost. A To je vyprávěné tak, že se tají dech. Kupodivu to z adaptace To, co mi připadalo nejdřív jako nápad špatný - rozdělit příběh dětí a dospělých - se podle mě dost osvědčilo, protože jednoduchost a přímočarost děje se mi moc líbila. To je kromě strachu hlavně o statečnosti a přátelství a děcka to zahrála skvěle. I v knížce je svět dospělých eliminovaný na nepochopení a lhostejnost ke světu dětí a jejich fantazie. (Výborné byly ukázky z televizních a rozhlasových pořadů.)

• 4.9.2017  10:33

Tak hochům se líbila Jennifer, mně zase August Wittgenstein. Tuctové ale celkem napínavé.

• 4.9.2017  09:54

Dokonale cynické. Život jako jízda na kolotoči. Začnu jako pašeráček doutníků, pokračuju přes drogy ke zbraním a lidem a přitom mimoděk sloužím své vládě. Takový život, bez chvilky sebemrskačského zpytování svědomí. Komedie s hořkým připomenutím jak nicotný je jednotlivec ve hře mocných, což zde bylo zřejmé aniž by to porušilo lehkost s níž je film natočený.

• 31.8.2017  08:38

Ty tři hvězdičky dávám za to, že aspoň z počátku film dokázal vtáhnout do děje, který se ale postupem stával ne dějem, ale zmatkem, nad kterým se dalo jenom kroutit hlavou. Nevím jestli hlavní hrdinka byla hloupá nána a cvok, jak konec konců zaznělo, anebo jenom cvok, ale v každém případě mi byla silně nesympatická. Jako téma dobré, ale spoustu věcí si divák musel domýšlet, což by nevadilo, kdyby to vůbec šlo.

• 21.8.2017  13:08
    Kon-Tiki (2012)

Šest blonďatých Vikingů se v oblecích vydalo na plavbu přes Pacifik, přičemž ten, který to celé zbuntoval, neuměl plavat. Film možná nenaplnil tak úplně potenciál, který měl, ale přesto přiblížil bláznivou misi, které bych se nechtěla účastnit ani omylem.

• 14.8.2017  08:33
    Dunkerk (2017)

Nevydechnete si celou dobu, film i když nemá klasickou dějovou linku je celou dobu napínavý a nepřestávající hudba v rytmu vašeho srdce vás vyděračsky napíná ještě víc. Pro Nolana překvapivá volba tématu - nikdy bych ho netypovala na válečný film, protože Dunderk přes jeho snahu o ozvláštnění dějovými smyčkami je klasický válečný film - a vynikající. Bylo mi líto Ciliana Murphyho - opět je tady jednou z nejzajímavějších postav a věnuje se mu tak málo času. Jakým peklem asi prošel?

• 9.8.2017  08:21
    Oklamaný (2017)

Chápu vlažná hodnocení, ale já na tomto filmu neshledávám žádnou chybu. To co Sofia chtěla filmem říci, řekla podle mě dokonale. Absence hudby, barev - vizuál jemně kolorované sépiové fotografie a zdrženlivé jižanské krásky ve světlých šatech - a pod povrchem láva. Nikol Kidman se vrátila z Cold Mountain v roli jemné, ale silné ženy (odvaha je dělat v danou chvíli co je třeba) a Elle Faning se našla zase v roli malé kurvičky. Ne Oklamaný, ale Oklamané.

• 8.8.2017  10:27

Jeden z lepších Woodyho pozdějších filmů s jeho nezaměnitelným rukopisem o tom, že láska je jedovatá a sex tuplem. Lucy Punch je skvělý prototyp levné ordinérní blondýny.

• 7.8.2017  10:54

Mnohem nudnější než předchozí Fort Apache.

• 31.7.2017  09:57
    Přežila jsem peklo (TV film) (2008)

No, to já taky.

• 31.7.2017  09:47

"V kuchyni máme nože. " Cože?" Bylo to super. Vykradená Smrtonosná past v Bílém domě se všemi zábavnými atributy nablblého Emmerichovského katastrofáku, což je moje parketa. Ta přechytralá holka byla tedy mimořádně nesympatická, ale ve stylu McClana s teroristy se nepárající Channing mi nijak nevadil. "Mám tady sto lidí - řekněte někdo něco!"

• 28.7.2017  12:06
    Fort Apache (1948)

"Cestou sem jsem viděl Apače, vypadal příšerně. Jestli jste ho viděl, tak to nebyl Apač."

• 20.7.2017  14:57

O jaké válce se to v názvu mluví sice nevím, film je to překvapivě komorní, ale přesto zábavný. Ovšem to "jak to celý s tím ovládnutím bylo" to mě teda vzalo.

• 16.7.2017  15:19
    Přes noc sedmdesátkou (TV film) (2012)

Když už chce někdo točit něco tak obehrátého, tak by měl asi mít nějaký nápad.

• 28.6.2017  11:50

Líbily se mi písničky, líbil se mi Justin, kocour i kočka. Líbil se mi i bezvýchodný děj odnikud nikam a výborná byla mlčenlivá role Garetta Hedlunda. Je jasné, že uživit se v oblasti hudby, pokud má člověk sice talent, ale nemá štěstí, nemá lokty a nemá schopného manažera je nemožné. Myslela jsem, že po Daisy už není možné pro Carey Mulligan vybrat nesympatičtější roli, ale evidentně je. Naopak Llewyn mi byl ve své neschopnosti a odevzdanosti sympatický moc já bych si jeho desku ráda koupila. Všichni lidé nejsou Bob Dylan.

• 26.6.2017  10:00
    Persona (1966)

Filmařsky dokonalé, ale já jsem po skončení šla spát, zavřela jsem oči a opakovala jsem - ach bože jak jsem šťastná, že už se na to nemusím dívat, děkuji.

• 25.6.2017  12:56
    Švadlena (2015)

Zvláštní film, chvíli groteskní, chvíli romantický, ale hlavně krutý.

• 19.6.2017  11:47

Western, který překvapí tím, že ničím nepřekvapí, ale dobře se na něj dívá koně jsou nádherní a Charles Bronson obdržel sympatickou roli.

• 14.6.2017  11:16

Já jsem nehodnotila Léto s kovbojem - film mého mládí? V té době se moc romantické komedie netočily. Spíše se točily komedie komunální, pohádkové nebo crazy. Proto se mi jako holce Léto s kovbojem dostalo pod kůži a nostalgicky přiznávám, že se na něj dívám skoro při každé repríze, už kvůli Hanzlíkovi a Víznerovi. Jeho Boba je skvělý.

• 12.6.2017  09:46

Po každé repríze mi tento film přijde smutnější. Asi je to komedie, ale je smutná, přesto se mi líbí. Knihu jsem nečetla, možná se mýlím, ale řekla bych, že Jiří Vejdělek ku prospěchu věci eliminoval ducha Michala Viewegha,

• 1.6.2017  11:31
    Policajtka (2001)

Napřed to vypadalo tak dobře, že jsem si říkala, proboha proč v tom hraje Jennifer Lopez, ale pak se to ustálilo na něčem méně než průměrném, i když James Caviezel - to je teda fešák.

• 30.5.2017  13:10

Veliké překvapení - taková skrytá perla. Uznávám, že film byl tak trochu citově vyděračský, nebyl problém uronit slzu, ale občas to nezaškodí, nepřipadalo mi, že je to jenom na efekt.

• 29.5.2017  12:51

Až mě to dojímalo, jak moc se to povedlo. Spousta výborných nápadů, spousta nenásilného humoru, dobrý nepřekombinovaný příběh, kterým se vše v dobré obrátilo. Nejlepší postava série kapitán Barbossa snad ani nemohl skončit lépe, prostě dvě hodiny radosti. Trochu mi lezla na nervy ta Salazarova loď co požírá lodi (včetně jejího kapitána). Přesto - málokdy je člověk tak opravdu spokojený, že vyrazil na film do kina.

• 29.5.2017  12:43

Pokud režisér točí v jednom bytě detektivku s jednoduchou zápletkou, bez opravdové vraždy, kde se místo akce většinou jen mluví a vyjde mu z toho toto, pak je ten režisér bez diskuse geniální. (Ostatně já mám s klíči také kříž)

• 22.5.2017  08:43

Je dobré si vybrat a točit buď vybíječku postav, kterým nefandíme a ani je neznáme (jako třeba v Mezi vlky) nebo filosofickou sci- fi (jako třeba Sunshine). Něco mezi je vždycky jenom něco mezi. Zábavné to však bylo. Jenom ti Vetřelci byli nějací divní, ale on je David ještě vytuní. :-)

• 16.5.2017  15:32

Gejzír nápadů a gagů a ještě k tomu tak roztomilé.

• 15.5.2017  11:46

Zvláštně neuchopitelná směsice žánrů přitom podivuhodně přitažlivá. A krásná role pro Prahu - hotová reklama pro turisty k nezaplacení.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27