Letíme do Ria (1933)

Jsem moc ráda, že Česká televize zařadila filmy s Fredem Astairem, které jsem vždycky chtěla vidět. Myslím, že u těchto filmů jde především o hudbu a tanec a to zde bylo splněno velmi dobře. Swingová čísla byla fajn, herci roztomilí a ženy opravdu krásné. Mělo to kouzlo, které jsem očekávala a dostala.

Truman Show (1998)

No tedy, já vážně moc nemám ráda Jima Carreyho a po tomto filmu ho nemám radši. Asi by se mi film líbil ještě víc, kdyby Trumana hrál někdo jiný. Ale no tak dobře, i tak je to skvělý a originální film. I když se nad ním člověk asi nemůže moc zamýšlet, protože tohle by ve skutečnosti fakt nešlo. Ale jako metafora dnešních relality show to funguje výborně. Hlavně ty úplně super reklamy - "měli jsme asi koupit novou sekačku a sice... ". A Ed Harris, toho si jdu přidat do oblíbených herců a sice tak, že hned.

Nekonečný příběh (1984)

Věřím tomu, že vidět tento film jako dítě musí být úžasné. Je to opravdový pohádkový příběh, se kterým se hlavně kluci musí úplně ztotožnit. Vždyť který kluk by nechtěl zachránit říši a krásnou císařovnu, který kluk by nechtěl mít koně a proletět se na Falcovi. Ale i mně se moc líbila tato pohádka, jejíž postavy jsem už dávno znala, ale celý film viděla až teď. ....fantazie nemá hranice!

VALL-I (2008)

Úžasná Love-story. Tolik citu a romatiky jsem viděla jen v málo hraných filmech a nebyla k tomu třeba žádná slova. Za to a za celou první půlku musím dát 5*. Ty honičky ve vesmíru už nebyly tak úžasné a ti lidé se možná už ani nemuseli na Zemi vracet, tak mi lezli na nervy, ale vše promíjím.

Taková zvláštní rodinka (2001)

Strašně ráda bych věděla čím to je, že mě tak míjí poetika a humor Wese Andersona. Asi to bude můj problém, ale já se u všech jeho filmů nudím. Sice občas nějaký nápad je fajn, ale vcelku se mi zdá, že to prostě není můj styl. Ale herci byli skvělí, takže za ně a za to, že můj syn jeho filmy miluje, dávám ***.

Bosé nohy v parku (1967)

Konverzační komedie, kterou si pamatuji před spoustou let hlavně jako hodně schodů, což zavdává důvod ke komičnu, a ztřeštěnou Jane Fonda. Nyní po novém shlédnutí oceňuji hlavně Roberta Redforda jako cynicky hláškujícího manžela a skvělého Charlese Boyera, který jak byl hnusný v Plynových lampách, zde byl k sežrání a zjišťuji, že mám tenhle film ráda.

Muž z Acapulca (1973)

Kukurukuků, Paloma. Jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Belmondo je tady tak roztomilý a střídá polohy nešikovného spisovatele a dokonalého agenta. Přehrává skvěle. A kdybych byla chlap, tak Jacqueline Bisset by byla přesně můj typ.

Telefonní budka (2002)

Když zvoní telefon, musí se zvednout. Miluju Colina Farrela. Úžasný film, u kterého ani nedýchám.

Vetřelci (1986)

Když jsem nyní znovu viděla film Vetřelci, musela jsem přehodnotit svůj názor, který jsem si před léty udělala. Zdálo se mi, že tento film je dobrý, ale zdaleka ne tak jako první Vetřelec. Že jeden Vetřelec, kterého téměř nevidíme, je mnohem působivější než spousta Vetřelců všude kolem. Nyní vyzdvihuji tento film na úroveň Vetřelce, i když několik procent navrch mu stále nechávám. Vetřelci jsou naprosto skvělý akční film. To je bez debat. A Ripley je jedna z nejlepších ženských hrdinek, to jsem věděla vždycky.

Hra (1997)

Výborný, napínavý thriller, nic víc, ale taky nic míň.Konec je takový, jaký je. Mohlo to skončit jinak, ale skončilo to takhle.