whack

okres Bratislava

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 24.5.2018  19:54
    Mistro - Let 'em Loose (hudební videoklip) (2015)

Chcete jíst mé přátelé? To je špatné rozhodnutí! Můžete jít okamžitě do hajzlu s vaší chorou a zvrácenou vizí. Nezkoušejte ospravedlňovat vaše špatné volby. Cítíte se velcí, když zabíjíte slabé a bezbranné? (...) Přál bych si chytit vás do klece, tak aby jste nemohli utéct, potom odstřelit vaši šerednou tvář brokovnicí. Hákem zaseknout do vašeho těla, stáhnout vás pomalu zaživa, pověsit tvojí hlavu na stěnu, čubko, teď jsi trofej ty. ...Haha, viem síce, že takouto rétorikou Mistro veľa ľudí k vegánstvu nepresvedčí (asi skôr nikoho), ale na odreagovanie to na mňa vplýva výborne.

• 22.5.2018  16:45
    Inferno (2016)

Ďalší z filmov, ktorý si (podľa anotácie aj podľa rečí hlavných hrdinov) zamieňa pojmy „zachrániť svet“ a „zachrániť ľudstvo“. Pretože zachrániť ľudstvo znamená zničiť svet, a tu sa zachraňuje ľudstvo. Svojim spôsobom bol Bertrand Zobrist fascinujúci, hoci jeho finálne riešenie nepovažujem za akceptovateľné. Jeho prvšie, menej radikálne návrhy sa spomenú len okrajovo a zapadnú v deji. Vo výsledku je to len také strašenie depopulačnou agendou, ktorá v skutočnosti neexistuje. Sprznenie knižnej predlohy detto.

• 19.5.2018  20:43

Only One Solution je zaujímavý koncept, ktorý podrobne rozoberá otázku, aké metódy sú obhájiteľne použiteľné pri oslobodení zvierat z ľudského zajatia. Je to ten koncept, o ktorom hovoril Michal Kolesár vo svojich prednáškach s názvom "Abolicionismus, veganství a anarchie v ochraně zvířat", konkrétne v časti "Násilí". Kedysi mali Only One Solution na svojej stránke stiahnuteľné DVD s veľa videami z oblasti „živočíšnej výroby“, v súčasnosti je väčšina z nich v sekcii Articles a Visual Arguments. Nič tu neobhajujem, ale ich manifest má niečo do seba.

• 8.5.2018  20:58
    Disobey 93 - Gasoline (hudební videoklip) (2018)

Myslíte si, že jsme udělali nějaký pokrok, ale ve skutečnosti jsme neudělali žádný; oblékat se do zvířat, to je praktika barbarů. Takže jsme tady a vysvobozujeme je s využitím různých taktik. Jestliže nosíte kožich, zatímco říkáte, že máte rádi zvířata, lžete. Lidé i zvířata - každý by měl mít stejná práva. My nejsme násilní, nikdy nevěřte médiím, neubližujeme žádným lidem, vyhledejte si to na Wikipedii, protože to je morálka, kterou žijeme a podle které jednáme - osvobození je ten klíč a to je ten důvod proč zastavujeme farmu, zakrýváme si tváře, vkrádáme se do stodoly a vyprazdňujeme všechny klece. Rozlíváme benzín, zatímco motor je v zážehu, poté opouštíme scénu a plánujeme další misi. ...Mistro skrotol, odkedy si začal hovoriť Disobey 93. Pre niekoho sú tieto texty stále ďaleko za čiarou, niekto to berie zase tak, že proste vytriezvel z nekonštruktívnej útočnej mizantropie a začal sa venovať konštruktívnemu aktivizmu. Ja som jeho hudbu a jeho texty mal rád vtedy a mám ich rád aj teraz.

• 11.4.2018  21:22
    Lil Pump - Gucci Gang (hudební videoklip) (2017)

„Moja štetka ľúbi kokaín, pošukal som štetku, zabudol som jej meno. Nemôžem kúpiť štetke zásnubný prsteň, radšej si kúpim džínsy značky Balmain. Môj drogový sirup stojí viac než tvoj nájom, och. Tvoja mamka stále žije v stane, yeah.“ Nafetovaný zdegenerovaný magor tlácha slová jedno cez druhé, hoci nemajú príliš význam, keď sa spoja do viet. Osprosteným mladým generáciám je to úplne jedno, text sa aj tak už nejakú tú dobu nepočúva. Mámvpičizmus je novou kultúrou, vierou a presvedčením, budúcnosť je Absurdistán.

• 11.4.2018  21:22

Skvelá ekologická pointa tohto dielu nemôže byť prehliadnutá. Ľudia, ktorí nepotrebujú k ružovým okuliarom tabletky ako Líza, ju prehliadnu. Takže, zasmejme sa, poďme spať.

• 14.3.2018  19:08
    Starman (1984)

Čo je to? –Mŕtva srnka. Ľudia ich lovia kvôli potrave. –Srnky jedia ľudí? –Nie. –Ľudia jedia ľudí? –Nie. Pravdaže nie! Čo si o nás myslíš?! –Myslím si, že ste veľmi primitívny druh. ...Ale ten superburger, ktorým sa o pár minút neskôr napchával, mu náramne chutil. Jedna plus jedna je koľko...? Rád by som vedel, ako bola natočená scéna s tou srnkou, ktorú akože oživil. Prežila natáčanie? Neviem, možno áno, len pointa... Ten film sa strašne vlečie, je to totálne béčko.

• 14.3.2018  19:08

Obleky z hadej kože, teľacina, vtipy o mŕtvych zvieratách, trápne drsňácke hlášky pseudogangstrov, vcelku nereálne obludná štvrť výzorovo podobná americkému getu 90tych rokov, preafektovaný afroameričan tláchajúci dokolečka o negroch a tlstých ritiach, proste zle. Jediným pozitívom je veľa mŕtvych skorumpovaných fízlov.

• 14.3.2018  18:51
    Intolerance (TV pořad) (2010)

Je potešujúce, že verejnoprávna televízia objektívne informuje o aktivizme rôznych environmentálnych, sociálnopolitických a iných skupín. Je to celkom ojedinelé, hoci práve ČT má na konte zopár podobných relácií (ako Nedej se, Moje soukromá válka, Přidej se). Ekoteroristé, Limity jsme my, Klimatická spravedlnost a Máme rádi zvířata boli určite najzaujímavejšie epizódy.

• 22.2.2018  20:32
    Klatki (2017)

Dokument o práci neziskovky Otwarte Klatki, ktorej hlavnou kampaňou je dosiahnutie zákazu kožušinových fariem v Poľsku. A o tom, že je úspešná, sú dôkazom hackerské útoky, ktoré boli na ňu páchané a žaloby od chovateľov kožušín. Darí sa jej totiž presviedčať politikov, Poľsko je pritom tretím najväčším výrobcom kožušín na svete a koniec chovu by sa dotkol 10 miliónov zvierat, čo je zhruba desatina celosvetovej výroby. Takže, držme palce.

• 21.2.2018  23:00
    Grizzly Man (2005)

Treadwella zabil medveď, ktorý ho nepoznal a ktorého predtým nejaký lovec stopoval a prenasledoval, a teda mal pádny dôvod cítiť k ľuďom zlosť. K tragédii došlo koncom októbra, kedy boli medvede hladné, mrzuté a pripravovali sa na prezimovanie. Nejdem naznačovať, že je normálne sa mojkať s grizlym ako s domácou mačkou, ale vyjadrenie autora Herzoga je hrozné: „Děsí mě, že ve tváři žádného medvěda, které Treadwell natočil, nevidím náznak přízně, pochopení nebo vlídnosti. Vidím jen naprostou lhostejnost. Pro mě něco takového jako tajný svět medvědů neexistuje. Jejich prázdný pohled vypovídá pouze o napůl znuděném zájmu o potravu.“

• 21.2.2018  22:25
    Čelisti (1975)

Pod vplyvom filmu Čeľuste sa na veľkých bielych žralokov vrhli lovci trofejí, presvedčení, že ide o neľútostné ľudožravce, ktoré sa musia vyhubiť. Samotný Peter Benchley neskôr priznal, že pri písaní knihy mal mylné informácie, žralokom nerozumel, a dokonca že keby vtedy niečo vedel o ich správaní, takú knihu by ani nenapísal. Miliónom žralokov zmasakrovaných kvôli fanatizmu to už životy nevráti. Nerozumiem filmom, kde sú zvieratá prezentované ako krvilačné monštrá, nepáči sa mi to, nesúhlasím, nemôžem dať vyššie hodnotenie.

• 21.2.2018  20:38
    Mezi vlky (2011)

Hoci vlky by sa mstiť mali za čo (a táto pointa sa mi páči), ide o bohapusté démonizovanie týchto krásnych zvierat, ktoré sú stáročia hubené po celej Zemi kvôli absurdným stredovekým poverám, v ktorých sú zobrazované ako nebezpečné krvilačné beštie. V skutočnosti od vpádu Kolumba do súčasnosti bolo zdokumentovaných iba približne 5 nevyprovokovaných smrteľných útokov vlkov na človeka v USA, pričom za túto dobu klesla populácia vlkov v USA z 250 000 na 25 000. Vlk nepozná nenávisť, tá je výlučne znakom Človeka. Takéto filmy považujem za niečo, čomu sa hovorí brainwash.

• 15.2.2018  21:51

Absencia skutočných zvieracích "hercov" opäť za plný počet bodov. Príbeh voľne nadväzuje na predošlý diel, končí sa vo výsledku omnoho pozitívnejšie, hoci je trochu priamočiarejší a nezáživnejší. Počínanie Kobu bolo vysvetlené a ospravedlnené... Nikdy nevěř člověku.

• 13.2.2018  16:23

Prekvapujúco, celkom objektívne podaná problematika radikalizácie niektorých environmentalistov. Priestor dostali všetky strany, trest neminul ani skutočného vinníka. Môj obľúbený seriál to ale v žiadnom prípade nikdy nebude.

• 10.2.2018  21:33

Kriminálka Miami trpí jedným neprekonateľným hendikepom, ktorým je v zásade odpudivosť obetí. Pár dielov dozadu naši avengeri lapali vraha násilníckeho pedofila, v tomto diely zase bandu odporných nafetovaných narcistických preafektovaných celebrít napádajú ochrancovia zvierat; aspoň avengeri si to zozačiatku myslia, lebo u jedného z nich našli guličkovú pištoľku. Skutočný vrah sa dá vytušiť onedlho, ale akosi to so mnou nepohlo.

• 9.2.2018  20:35

Ach, zase tí ekoteroristi prahnúci po publicite. V koľkátich seriáloch sme už takto prezentovaných environmentalistov videli? ...Když budu označen za vraha, všechno, za co jsem bojoval, bude zničeno. Lidé mě respektují, protože mám úctu ke všemu živému. –Ale pravidlem dobrých lidí je vyhýbat se věcem, které požadují nasazení masky. A... ako sa môže človek, ktorý tak veľmi vidí do ľudí, tak veľmi mýliť?

• 9.2.2018  20:35

Toto je jeden z takých neveľa dielov, pri ktorých si s postupom deja uvedomím, že v podstate vôbec netúžim po tom, aby podozrivá osoba bola usvedčená, ale podvedome dúfam v opak. Udávať samého seba za akési "ekoteroristické činy" spáchané 27 rokov dozadu... no aký idiot by to urobil?

• 9.2.2018  20:34

Nepríjemne ma prekvapil postoj vyšetrovateľov k hnutiu za práva zvierat. Najmenej dvakrát sarkasticky hovoria, ako im takýto prípad zničí kariéru, najmä k Rigsbymu a Grace som pre ich neočakávané pohŕdanie aktivistami stratil sympatie. Škoda. Patrick to aspoň pri odchode z budovy neurovedeckého laboratória trochu zachránil: „Zapomeň na Ligu za rovnost zvířat; měli bychom tohle místo vypálit!“ Keď zrátam klady a zápory, výsledná pointa je v pohode: výskum je podvod.

• 9.2.2018  20:34

Zvláštny diel. Buď nech riešia "Rudého Johna", alebo svoj prípad. Tu sa to zosúladiť nepodarilo. Jediným pozitívom od začiatku do konca bola hipisáčka Heather Blue.

• 6.2.2018  21:55

Nechápem, ako to dokážu. –Posadnutí samými sebou, nemajú svedomie, všetko zničia, nie sú to ľudské bytosti... –Matky? –H?! –Hovorila som o matkách! ...Temperance opäť perlí :D Vrahov chápem, ale nechápem, ako to dokážu matky. Psa dokážete vytrénovať za pár týždňov, ale kvôli deckám sa matky vzdajú vlastného života.

• 6.2.2018  21:55

Ja akosi tomu hadiemu mužovi nedôverujem. –Ó, to preto, že ste nasiaknutý väčšinovou kultúrou židovsko-kresťanskej tradície a inštinktívne nedôverujete všetkému alternatívnemu. Milujem Brennanovej trefné priamočiare vysvetlivky, bez nich by to proste nebolo ono!

• 20.1.2018  14:30

Trvalá udržateľnosť je logický nezmysel. Žiadny rast nemôže byť nekonečný. Ani rast populácie. Hoci sa to niektorí snažia odľahčovať, podvedome si tento fakt uvedomuje každý. Toto video približuje najdôležitejšie následky a príčiny preľudnenia. Amatérska forma, akou je robené, nepadne vhod každému, ale je to dôležitá téma, a o to ide.

• 9.1.2018  20:53
    Lesapán (studentský film) (2015)

Škodné je přeci také potřeba, aby se něco nepřemnožilo. –Ale aby se v lese nepřemnožila škodná, tak ji musí lidi lovit. –A lidi?! Kdo loví lidi?! ....Dávej dobrý pozor, lese, kdo Ti jaký osud nese. Přichází-li člověk vlídný, mírný buď a zůstaň klidný. Ve zlém vstupuje-li k Tobě, zlem mu oplať stonásobně. Kdo má s lesem záměr špatný, stihne ho trest neodvratný. Dřív než slunce zaplane, lesní pán ho dostane. Jeho síla vstoupí v tělo, které les by chránit mělo. Splácet bude hříchy lidí, co kdo zasel, stokrát sklidí!

• 21.12.2017  22:33
    7 životů (2017)

Snímok mohol byť ukážkou následkov nútenej kontroly populácie, ktorá bude v budúcnosti nevyhnutná, ak sa populačný rast nezastaví, no tento potenciál zlyhal na plnej čiare. Nezaujatosť anuluje vykreslenie prisluhovačov režimu ako badass vrahov zabíjajúcich okoloidúcich nevinných a deti, celý systém prakticky vyzerá ako nejaká ekofašistická verzia Orwellovho 1984, ibaže v One-child policy prevedení. Trochu trápne. Musím uznať, byť na mieste Noomi Rapace, bol by zo mňa po skončení natáčania schizofrenik, to ale nič nemení na tom, že smerovanie deja je prvoplánované a jasne prevláda náklonnosť k egocentrickému feministickému pohľadu, kde sa vôbec nerieši dôvod, prečo vlády pristúpili k riešeniu preľudnenia formou politiky jedného dieťaťa. Za celý čas nepadne jediná zmienka o iných potenciálnych riešeniach preľudnenia - problému, ktorý nie je fikciou ani teraz, nieto ešte v popisovanom roku 2043. Je klasicky na americký spôsob všetko stavené na psychické vydieranie, kde konzument počas celého deja permanentne prehliada pôvod celej kauzy a podvedome iba nadŕža prežitiu sestier a ich boju proti „represívnemu režimu“. Varovný prológ je nezmyselne zabitý pôrodnicovým epilógom, a s ním zmizli aj zostatky pointy: problém existuje, ale jeho riešenie je antihumánne a preto ho ignorujme a proti riešeniam bojujme. Nie!

• 16.12.2017  11:27

Krátke predstavenie neziskovky Toronto Pig Save, ktorá je súčasťou hnutia The Save Movement, ktoré propaguje etické vegánstvo a poukazuje na utrpenie zvierat, najmä prasiat, prevážaných do bitúnkov. Za kamerou stojí Anita Krajnc, ktorá sa neskôr stala známou kvôli šialenej medializovanej kauze, keď dala prasatám v kamióne trochu vody z fľaše a hrozilo jej za to 10 rokov väzenia. Vo videu potom vidíme aj prasiatka zachránené pred zabitím na bitúnku, žijúce v azylovej farme v jednej americkej dedine.

• 16.12.2017  10:58
    White Wilderness (1958)

Ehm, dokumentárny film by mal odzrkadľovať realitu. Tento senzáciechtivý brak je poskladaný z nerealistických zinscenovaných scén, pri ktorých prišli o život stovky zvierat, za doprovodu hororovej hudby a rozprávača tláchajúceho lži. Napríklad, scéna, pri ktorej lumíky údajne páchajú samovraždu, bola vytvorená nasledovne: štáb najal Indiánov, aby v Kanade pochytali stovky lumíkov, ktoré potom hnali pred kamerami tak, aby to vyzeralo ako masové putovanie. V ďalšom zábere ich potom donútili, aby sa zo skaly vrhli do mora a utopili. Lumíky v skutočnosti samovraždy nepáchajú. Toto sa nedá považovať za dokumentárny film.

• 6.12.2017  22:00
    Vegan 2017 (2017)

Prostredníctvom šikovne zostrihaných exkluzívnych aj televíznych rozhovorov s početným množstvom známych osobností (asi 95!!), spolu so zábermi z niekoľkých dokumentárnych filmov, dokument približuje svet vegánstva roku 2017; predstavuje vojnu medzi propagátormi produkcie kravského mlieka a rastlinného mlieka, rôzne negatívne dopady živočíšnej výroby, korupciu v zdravotníctve a iných inštitúciách, mediálne dezinformácie, mýty o živočíšnych produktoch, rastúci záujem o vegánstvo vo svete, vegánskych športovcov a celebrity, a iné témy.

• 25.11.2017  16:22
    Undercover TV (TV pořad) (2005)

Táto relácia spočívala v tom, že v každom diely boli ukázané postupne dva-tri krátkometrážne dokumentárne filmy, pričom ku každému z nich najskôr uvádzač niečo povedal. Žiadne exkluzívne zábery, sú to všetko videá z prostredia mäsového priemyslu, kožušinového priemyslu a pokusných laboratórií, ktoré sa dajú nájsť vo filmových databázach aj samostatne.

• 25.11.2017  16:10

Rusko nie je krajina, ktorá produkuje príliš veľa filmov na tému práva zvierat, a o to je tento film významnejší. Hovoria v ňom viaceré známe osobnosti o benefitoch vegetariánstva, o živočíšnej výrobe a o etickom stravovaní.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37