whack

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 18.8.2018  00:48
    Manege Frei (2005)

V jednoduchosti je sila. Toto krátke animované video vykresľuje život cirkusového medveďa. Podporme kampane za zákaz využívania zvierat v cirkusoch.

• 18.8.2018  00:32
    Mistro - Bring the Flood (hudební videoklip) (2015)

Podľa Mistra je ľudstvo evolučná chyba, kataklizma a smrteľná hrozba pre život. To posledné by som bral. Klip bol dosť brutálny, ovšem neviem ho už nikde dodatočne nájsť online.

• 18.8.2018  00:17

Považujete nahé protesty neziskovky PETA alebo akcie neziskovky 269 za sektárstvo? Tak to ste ešte nevideli toto. V ojedinelom a určite kontroverznom proteste, z ktorého zostrihaný záznam v tomto klipe je použitý, chceli divákom izraelskí/é aktivisti a aktivistky príkladne ukázať, čo prežívajú zvieratá na bitúnku... Pre experimentálnu noise hudbu je tento zostrih ako stvorený, ale u väčšiny to asi nebude mať pochopenie.

• 18.8.2018  00:02

Experimentálny noise je väčšinou inštrumentálny, čiže bez textu. Pointu si musí poslucháč domyslieť sám, ale v tomto prípade dopomohlo video. Opakuje sa v ňom záber porážky býka. Názov songu je "269", čo je názov medzinárodnej vegánskej neziskovky. Takže záhada vyriešená.

• 17.8.2018  23:55
    DISL Automatic - I'm a Vegan (hudební videoklip) (2016)

Páči sa mi takáto agresívnejšia forma hip-hopu. Mám totiž rád energiu v hudbe, nie len také obyčajné recitovanie textu. Etický vegán DISL Automatic má energiu. Text je tiež celkom trefný, až satirický. Je to fajn.

• 17.8.2018  23:55
    Albino - Open End (hudební videoklip) (2007)

Albino hovorí o plytvaní zdrojmi, živočíšnej výrobe a vegánstve. Všetko so všetkým súvisí. Jeden z najlepších jeho songov.

• 17.8.2018  23:55
    IFEEL - Call the 911 (hudební videoklip) (2012)

„Keď uvidíš týranie zvierat, zatvor okno, zavri dvere a volaj políciu.“ Je to tak trochu nutnosť a tak trochu podpichnutie od chorvátskeho rapera, ktorý si hovorí IFEEL. Mäsový priemysel, pokusy na zvieratách, psie zápasy... všetky tieto veci môžu riešiť aj orgány, ale my môžeme urobiť ešte viac.

• 17.8.2018  23:29
    Macka B - Wha Me Eat (hudební videoklip) (2008)

Myslíte, že vegáni jedia trávu a korienky? Známy reggae hudobník Macka B vysvetlí, ako to je v realite.

• 14.8.2018  21:00
    The aiM - My Life's a Cage (hudební videoklip) (2016)

Animovaná pop rocková pieseň "Môj život je klietka" je súčasťou rovnomenného kraťasu, ktorý zobrazuje myšlienky malého dievčatka, ktoré tuší, kde a prečo miznú jej zvierací kamaráti. ...Bude moje mäso krvavé? Moje tlsté nohy krehké? Moje kotlety chutné? Vieš, ja nemám žiadny hlas. Kamarát, nemám možnosť voľby. Idem na bitúnok. Konečne budem slobodný po tom pekle v tvojom svete. ...Otvoríme klietky a dáme im hlas?

• 14.8.2018  20:44

Abstraktne a trochu alegoricky zobrazené myšlienky malého dievčatka, ktoré tuší, kde a prečo miznú jej zvierací kamaráti. Je to spracované dosť jednoducho, dôležitý je zhudobnený animovaný záver, ktorý ukáže pointu.

• 10.8.2018  19:47
    Zack de la Rouda - Salad Ballad (hudební videoklip) (2012)

Zack de la Rocha z Rage Against the Machine predstavuje vegánsku víziu zdravého sveta. Song pochádza z jeho menej známeho albumu Rewild Or Die (2012). Je to pozitívne ladený klip, trochu podobný známemu Macka B - Wha Me Eat.

• 10.8.2018  19:11
    Ecocide - There is No Beauty (hudební videoklip) (2010)

Ekocída bola ešte donedávna jedna z mojich pojpočúvanejších kapiel (nezamieňať s rovnomennou holandskou kapelou), až som ju opočúval a dal si pauzu. Mix žánrov crust/sludge/doom metal a k tomu skvelé vokály Heidi Moore, ktorá teraz pôsobí v kapele Dead to a Dying World, boli naladené na rovnakej frekvencii ako ja. Textovo sa v podstate všetky songy venovali apokalyptickému ničeniu životného prostredia a vybíjaniu zvierat. Páči sa mi to, hoci je to skoro až depresívne.

• 10.8.2018  18:51
    Witchaven - Skinned Alive (hudební videoklip) (2011)

Text je trošku alegorický, pretože bez videoklipu nie je jasné, koho to vlastne sťahujú z kože. Ale po zhliadnutí je to jasné. Klip nič moc, ale je fajn, že sa takýto odkaz rozširuje aj v blackened thrash metal scéne.

• 10.8.2018  18:37

Pokiaľ viem, W.A.R. (Win Animal Rights) bola medzinárodná kampaň, len o trošku viac radikálna (a oveľa menej známa) než SHAC (Stop huntingdonským krutostiam na zvieratách) a tento song bol akousi ich hardcorovou hymnou. W.A.R. boli totiž všetci "hardkóristi". Obe tieto dlhoročné kampane boli ostro zamerané proti pokusom na zvieratách, na mušku si brali najmä pokusné zariadenia Huntingdon Life Sciences (HLS). V klipe sú použité zábery z dokumentárnych filmov It's a Dog's Life, All My Heroes Still Wear Masks a iných.

• 10.8.2018  18:16
    Secular Plague - Meat = Murder (hudební videoklip) (2014)

Klasický jednoduchý punk a klasické DIY video, v ktorom sa prelínajú videá z koncertov, speváka sólo, plus zábery zabíjania zvierat vystrihnuté z rôznych krátkometrážnych dokumentov. Pretože mäso=vražda.

• 10.8.2018  18:07
    Tribunal Animal - A Vegan Future (hudební videoklip) (2013)

Zaujímavý počin francúzskeho projektu Tribunal Animal. Hovorí pekne o využívaní a zneužívaní zvierat celkovo, vo všetkých odvetviach. Textovo je to asi najkrajšia pieseň od nich. Po hudobnej stránke príjemný pomalší pop rock. Klip je robený formou podobnou akú poznáme z klipu k Bitter Sweet Symphony (The Verve) alebo Ne nasilju (Supersoul Connection).

• 10.8.2018  17:54
    Supersoul Connection - Ne nasilju (hudební videoklip) (2008)

Zaujímavý počin slovinského projektu Supersoul Connection. Berie si na mušku najmä mäsový priemysel. Klip je robený formou podobnou akú poznáme z klipu k Bitter Sweet Symphony (The Verve) alebo A Vegan Future (Tribunal Animal)„Humánne zabíjanie? Prosím, vysvetlite niekto: ako možno niekoho zabiť humánne?! Tichý náboj do hlavy? To je smrť plná trápenia. Len pre ukojenie svojich chúťok? (...) Ignorancia je slasť, je jednoduchšie povedať: Čo oči nevidia, srdce nebolí. No ak si konzument, si súčasťou reťazca. (...) Naše modlitby sú namierené jasne: prosíme, nepošlite ich na bitúnok. Ahimsa.“

• 30.7.2018  21:32
    Berge - 10.000 Tränen (hudební videoklip) (2014)

Príjemný pokorný popový song zameraný na podporu ochrany zvierat. Myslím, že toto je jediná pieseň od Berg na túto tému, ale čítal som, že mimo hudby podporujú vegánstvo, robili fundraising pre zvieratá a spolu s PETA organizovali nejaké kampane. Vnímam to pozitívne.

• 29.7.2018  22:04
    Thomas D - Gebet an den Planet (hudební videoklip) (2011)

Thomas D je vegán a podporovateľ neziskovky PETA. Nejde o nejaký prepracovanejší hip-hop, ale o jednoduchý rap. Neviem kto mu k tomu robil video, ale každopádne je to oficiálny videoklip. Podobá sa niektorým motivačným videám Suverena alebo Revolty, ale má to niečo jedinečné do seba.

• 29.7.2018  21:55

Toto je najlepší animovaný videoklip, aký som kedy videl. Púšťam si ho stále dokola. Je celkom smutné, že utopistickí jedinci v tom vidia prvky antihumanizmu. Podľa mňa je to iba silná alegorická myšlienka anti-antropocentrizmu. A to je fajn... „Bol by si znepokojený, keby som ti povedal, že náš druh vymiera a že každé riešenie, ktoré nám ponúkli, bola nezmyslená lož?“

• 29.7.2018  21:36
    Moby - Disco Lies (hudební videoklip) (2008)

Je to všetko lož! Tie vaše vysmiate fialové kravy a veselé kuriatka, to je všetko lož! Bohužiaľ je to pravda, ľudia nevedia, ako prebieha proces v živočíšnej výrobe. Netušia. Je strašne pozitívne, keď človek s takým obrovským vplyvom využíva hudbu na osvetu. Mali by to púšťať namiesto reklám. Necenzurovanú verziu hlavne.

• 29.7.2018  21:25
    Chokeules - 40-Year-Old Vegan (hudební videoklip) (2014)

Chokeules mierne humornou formou vraví, prečo vegáni nejedia trávu, ale plnohodnotné jedlá. Podobné tematiky sme už videli napríklad v songu DISL Automatic - I'm a Vegan, ale je to stále aktuálne, pretože ľudia si stále myslia, že jeme korienky.

• 29.7.2018  10:02
    Lee Hyori - Remember (hudební videoklip) (2012)

Lee Hyori je kórejská popová speváčka a celebrita. Hoci veľa zo svojho voľného času venuje charite a obhajobe práv zvierat, v jej piesňach sa to neodzrkadľuje. Táto pieseň je ale iná. Lee ju nahrala v rámci kampane za adopciu psov. Aj video je pekné. Nekupuj, adoptuj!

• 29.7.2018  09:49
    Boykott - Der Bolzen (hudební videoklip) (2012)

Nemecký anarcho raper Boykott v tomto songu hovorí o nezmyselnosti existencie mäsového priemyslu. Po hudobnej stránke je to pohodové a neagresívne. Najdôležitejší je samozrejme text.

• 29.7.2018  09:44
    Unlimited Culture - Vegetarian Food (hudební videoklip) (2014)

Čo vegáni jedia? To vám povedia Unlimited Culture v tomto reggae songu. Je to veľmi podobné známemu Macka B - Wha Me Eat.

• 29.7.2018  00:03
    Psicosis - Liberacion animal (hudební videoklip) (2008)

Tento jednoduchý videoklip peruánskej ska-punkovej kapely Psicosis je celý poskladaný z videí poukazujúcich na utrpenie zvierat v rôznych odvetviach priemyslu živočíšnej výroby. Text piesne tiež nie je príliš prepracovaný, ale pointa sa cení.

• 28.7.2018  23:55
    Futuro Vega*Pop - Matadero (hudební videoklip) (2007)

Klasicky jednoduchý videoklip peruánskej vegánskej ska-punkovej kapely Futuro Vega*Pop. Hovorí sa tam o mäsovom priemysle. Páči sa mi španielčina, a vôbec, je to ok.

• 28.7.2018  23:50
    Bowerbirds - Tuck The Darkness In (hudební videoklip) (2012)

No, zaujímavý indie folk s peknou myšlienkou. Ale otázka: ryba, ktorú zachraňovali, prežila natáčanie?

• 28.7.2018  23:47
    Protomythos - Voiceless (hudební videoklip) (2014)

Zaujímavý aktivistický hudobný projekt. Všetky songy sú venované podpory práv zvierat. Tento (Voiceless) je z nich asi najlepší. Je to pomalý jednoduchý pop rock, ale je to celé fajn.

• 28.7.2018  23:32

Moby je dlhoročný obhajca práv zvierat a vegánstva, ale táto jeho pieseň je tou najsilnejšou v tejto tematike. Zábery z fariem živočíšneho priemyslu a bitúnkov a do toho Mobyho hlas „Bojuj za mňa! Nenechávaj ma tu!“ má strašne silný efekt! Je veľmi pozitívne, že človek s tak obrovskou popularitou daroval svoj hlas zvieratám. Výťažok z tejto piesne putuje neziskovke Mercy For Animals.

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39