whack

okres Bratislava

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 20.10.2018  17:54
    Mistro - Every Cradle (hudební videoklip) (2015)

Klip je dosť nechutný, podobne ako v Bring the Flood ukazuje násilie na ľuďoch, a text rozoberá otázku, či je vôbec dobré na takýto svet prinášať ďalších... Nekompromisné a nič pozitívne.

• 20.10.2018  17:41
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

Čakal som niečo na štýl Bonnie a Clyde, ale je to iba akýsi plytký príbeh o dvoch spratkoch, ktorí z neopodstatnených dôvodov nenávidia vlastných rodičov a preto ušli z domu. Chcel som v nich nájsť pozitíva, pretože autsajderi sú tak trochu moja krv, a párkrát sa mi to aj podarilo, ale celkovo som nenašiel, čo som chcel. Posledné dva diely však naznačujú, že v druhej sérii sa môže všetko zmeniť k lepšiemu.

• 20.10.2018  17:39
    Trollech - Ve stínu starých dubů (hudební videoklip) (2003)

Trollech má niekoľko krásnych piesní oslavujúcich les a posvätnosť Prírody. Sú to piesne Zalesněná Země, Píseň pro Zemi v lůně starého kontinentu, V Kodském polesí, Cesta bahnitá vede kroky mé, V říši Trollech, Zatrollené hvozdy, a je to trochu aj pieseň Ve stínu starých dubů, ktorá je ale z týchto najslabšia. Chcel by som klipy k spomínaným songom, tento klip je taký... jednoduchý. Text: „Pohled, jak se drolí lidské království, zvony bílých kostelů naposledy zní, věže si zoufají, čas se mění v prach, věcně ale šumí vítr v mocných korunách. Kde proudí míza čarovná, tam moudrý poutník rozjímá. Ve stínu starých dubů, kde se kříží cesty vlků, tam slyším hymny lesů, písně o dávných bojích, o noci a o čistotě. Ve stínu starých dubů nepohasnou naše ohně…“

• 20.10.2018  17:39

Toto môžu urobiť len Nemci... Radikálky z punkového zoskupenia Gleichlaufschwankung nabádajú, aby si vzal do ruky kameň...

• 8.10.2018  18:51

(obsahuje SPOILER) Dej nie je príliš presvedčivý a Tarzanove supermanské schopnosti sú trochu sci-fi, ale no a čo, veď to je Hollywood, a odkedy sa pri takýchto filmoch rozmýšľa? Veľkým plusom bolo to, že tvorcovia odmietli predvádzať skutočných zvieracích "hercov", ale všetky boli robené počítačovo. Konečne si aj zábavný priemysel začína uvedomovať nepotrebnosť využívať a trýzniť zvieratá pre svoj biznis. Pralesné prostredie bolo magické, a najviac sa mi páčil záverečný útok zvierat, kde pod kopytami padali otrokári a ich domy. Padlo mi to dobre.

• 29.9.2018  08:44
    DjamHellVice - Bénéfice du Doute (hudební videoklip) (2017)

DjamHellVice hovorí o mäsovom a mliečnom priemysle. A o tom, prečo ho prestal financovať... „Nebolo to normálne, nemohol som to už vystáť a ignorovať. Zriekol som sa toho, môj žalúdok nie je cintorín. Znásilňovanie, násilné kŕmenie, odoberanie mláďat, porážka, to všetko sa deje na tých miestach. Sú to iba čiarové kódy v klietkach. Bitúnky sú oddiaľované od myslí, no prelievanie krvi pokračuje...“

• 22.9.2018  07:56

Tento krátkometrážny dokument z produkcie neziskovky Mercy for Animals, ktorý narozprával známy herec James Cromwell, zavedie divákov za zatvorené dvere priemyselných hydinových, prasacích, mliekarenských a rybích fariem, liahní a bitúnkov. Bodanie vidlami naozaj nie je bežná prax, ale buchnátmi popoháňať zvieratá k porážacej linke áno. Takisto sú realitou boxy, v ktorých sú natlačené prasnice tak že sa nemôžu ani otočiť, takisto sú realitou ohryzené chvostíky, odstrihnuté zobáčiky, umelé oplodňovanie, odoberanie mláďat, zvieratá, čo v živote neuvidia slnko ani zelenú trávu. Realitou sú zvieratá, ktoré sú omráčené nedostatočne a odkrvované pri vedomí. Na záver video ponúkne riešenie, ako tie masakry zastaviť. Nebudú ich robiť, keď ich nebudeš financovať kupovaním si živočíšnych výrobkov.

• 6.9.2018  09:26
    Dominion (2018)

V prípade, že by vám niekto tvrdil, že tie zábery v Earthlings sú už predsa staré a že už sa také niečo nemôže diať, odporučte mu Dominion. Neexistuje iný dokument (z tých novších), ktorý by problematiku využívania zvierat priblížil komplexnejšie (príp. alternatíva: Land of Hope and Glory). Približuje všetky základné priemyselné odvetvia, pri ktorých zvieratá trpia. A nemusia. Všetci môžeme pomôcť to minimalizovať tým, že tieto krvavé produkty nebudeme kupovať. Prípadne sa zapojiť do kampaní neziskoviek a občianskych združení (na Slovensku napr. Slovenská vegánska spoločnosť, Humánny pokrok, Združenie za práva zvierat, Zvierací ombudsman, 269 Life Bratislava). Celý dokument si môžeš pozrieť aj s českými titulkami TU (legal od autorov).

• 5.9.2018  08:24

Strácal som sa, vo svete superhrdinov sa neorientujem, bez hanby hovorím, že zo všetkých tých postavičiek som poznal akurát tak Thora, Hulka a Spidermana. Čo ma však milo prekvapilo na filme takéhoto rázu, je celkom seriózna zápletka okolo témy premnoženia a absencia tradičného pseudodrsňáctva. Thanosovi bojovníci síce boli od začiatku vykreslení ako netvory, aby diváci vedeli, kto je tu ten zlý. Fail. Jeho slová nikto nediskutoval a naši Avengeri vyhlasujú, že bojujú za „záchranu vesmíru“, neberú v úvahu fakt, že zachrániť druhy, ktoré spôsobujú zničenie vlastných planét, nie je záchranou vesmíru, ale jeho zničenie. Záver bol však nečakaný a na takéto filmy neobvyklý. Ok.

• 1.9.2018  11:49
    IFEEL - Nove pobjede (hudební videoklip) (2015)

Hip-hopový song spievaný po chorvátsky podporuje útulky, v ktorých nie sú zvieratá utrácané. U nás na Slovensku sú ich asi desiatky. Najznámejší prevádzkuje neziskovka Československý kastračný program. Je to všetko podpory hodné.

• 1.9.2018  11:44
    IFEEL - Ja sam Rea (hudební videoklip) (2012)

Pomalý hip-hopový song spievaný po chorvátsky hovorí príbeh adoptovaného psíka, ktorý dlho bol milujúcim členom rodiny, kým ho nezastrelil poľovník. Je to celkom aktuálna téma aj u nás, chvalabohu za neziskovky a občianske združenia, ktoré naplno riešia problematiku zabíjania psov, či už asanačnými službami, alebo niektorými štátnymi útulkami.

• 1.9.2018  11:26
    Ruffiction Allstars - Weltuntergang (hudební videoklip) (2007)

Časy, keď Ruffiction boli ešte straight edge a pro-ALF? Asi áno, neviem, ako je tomu dnes, keď rapujú o šňupaní drog. Možno to je dnes myslené ako irónia, ale páčila sa mi ich energia z čias Goodfellas Mafia.

• 1.9.2018  11:18

Ďalší pekný aktivistický song od známej talianskej raperky. Textovo je song zameraný na podporu kampaní proti delfináriám a akváriám, v ktorých sú väznené veľké morské cicavce. Vo videu vidíme aj zábery z protestného pochodu proti delfináriám, ktorý sa uskutočnil v roku 2016 v Janove.

• 1.9.2018  10:45
    Valentina Rubini - Essere umano (hudební videoklip) (2016)

Pokojný neagresívny hip-hop za práva zvierat, konkrétne sa v ňom hovorí o násilí na psoch a v druhej časti o laboratórnych pokusoch na psoch. Valentina Rubini urobila tento song pre neziskovku Associazione Animalisti Onlus, ktorá proti týmto veciam vedie kampane.

• 20.8.2018  17:16

Väčšinu času ide o prírodopisný film, ktorý sa venuje ekológii lesa. Je to krásne, ale mňa najviac potešili zábery protestov hnutia Earth First! a Redwood Summer, ktoré boli vykreslené v pozitívnom svetle. Vďaka týmto aktivistom boli zachránené aspoň zbytky týchto starovekých sekvojových lesov a boli vytvorené rezervácie, kde sú chránené (najmä Headwaters Forest Reserve). Sú to však už len posledné kúsky divočiny, ktoré sa podarilo zachrániť, lebo drevárske mafie majú silnú loby. (V dokumente vidno aj zábery z káuz "Fire in the Eyes" a "Who Bombed Judi Bari?".)

• 18.8.2018  00:48
    Manege Frei (2005)

V jednoduchosti je sila. Toto krátke animované video vykresľuje život cirkusového medveďa. Podporme kampane za zákaz využívania zvierat v cirkusoch.

• 18.8.2018  00:32
    Mistro - Bring the Flood (hudební videoklip) (2015)

Podľa Mistra je ľudstvo evolučná chyba, kataklizma a smrteľná hrozba pre život. To posledné by som bral. Klip bol dosť brutálny, ovšem neviem ho už nikde dodatočne nájsť online.

• 18.8.2018  00:17

Považujete nahé protesty neziskovky PETA alebo akcie neziskovky 269 za sektárstvo? Tak to ste ešte nevideli toto. V ojedinelom a určite kontroverznom proteste, z ktorého zostrihaný záznam v tomto klipe je použitý, chceli divákom izraelskí/é aktivisti a aktivistky príkladne ukázať, čo prežívajú zvieratá na bitúnku... Pre experimentálnu noise hudbu je tento zostrih ako stvorený, ale u väčšiny to asi nebude mať pochopenie.

• 18.8.2018  00:02

Experimentálny noise je väčšinou inštrumentálny, čiže bez textu. Pointu si musí poslucháč domyslieť sám, ale v tomto prípade dopomohlo video. Opakuje sa v ňom záber porážky býka. Názov songu je "269", čo je názov medzinárodnej vegánskej neziskovky. Takže záhada vyriešená.

• 17.8.2018  23:55
    DISL Automatic - I'm a Vegan (hudební videoklip) (2016)

Páči sa mi takáto agresívnejšia forma hip-hopu. Mám totiž rád energiu v hudbe, nie len také obyčajné recitovanie textu. Etický vegán DISL Automatic má energiu. Text je tiež celkom trefný, až satirický. Je to fajn.

• 17.8.2018  23:55
    Albino - Open End (hudební videoklip) (2007)

Albino hovorí o plytvaní zdrojmi, živočíšnej výrobe a vegánstve. Všetko so všetkým súvisí. Jeden z najlepších jeho songov.

• 17.8.2018  23:55
    IFEEL - Call the 911 (hudební videoklip) (2012)

„Keď uvidíš týranie zvierat, zatvor okno, zavri dvere a volaj políciu.“ Je to tak trochu nutnosť a tak trochu podpichnutie, pripomenutie pokrytectva. Mäsový priemysel, pokusy na zvieratách, psie zápasy... všetky tieto veci môžu riešiť aj orgány, ale my osobne môžeme urobiť ešte oveľa viac.

• 17.8.2018  23:29
    Macka B - Wha Me Eat (hudební videoklip) (2008)

Myslíte, že vegáni jedia trávu a korienky? Známy reggae hudobník Macka B vysvetlí, ako to je v realite.

• 14.8.2018  21:00
    The aiM - My Life's a Cage (hudební videoklip) (2016)

Animovaná pop rocková pieseň "Môj život je klietka" je súčasťou rovnomenného kraťasu, ktorý zobrazuje myšlienky malého dievčatka, ktoré tuší, kde a prečo miznú jej zvierací kamaráti. ...Bude moje mäso krvavé? Moje tlsté nohy krehké? Moje kotlety chutné? Vieš, ja nemám žiadny hlas. Kamarát, nemám možnosť voľby. Idem na bitúnok. Konečne budem slobodný po tom pekle v tvojom svete. ...Otvoríme klietky a dáme im hlas?

• 14.8.2018  20:44

Abstraktne a trochu alegoricky zobrazené myšlienky malého dievčatka, ktoré tuší, kde a prečo miznú jej zvierací kamaráti. Je to spracované dosť jednoducho, dôležitý je zhudobnený animovaný záver, ktorý ukáže pointu.

• 10.8.2018  19:47
    Zack de la Rouda - Salad Ballad (hudební videoklip) (2012)

Zack de la Rocha z Rage Against the Machine predstavuje vegánsku víziu zdravého sveta. Song pochádza z jeho menej známeho albumu Rewild Or Die (2012). Je to pozitívne ladený klip, trochu podobný známemu Macka B - Wha Me Eat.

• 10.8.2018  19:11
    Ecocide - There is No Beauty (hudební videoklip) (2010)

Ekocída bola ešte donedávna jedna z mojich pojpočúvanejších kapiel (nezamieňať s rovnomennou holandskou kapelou), až som ju opočúval a dal si pauzu. Mix žánrov crust/sludge/doom metal a k tomu skvelé vokály Heidi Moore, ktorá teraz pôsobí v kapele Dead to a Dying World, boli naladené na rovnakej frekvencii ako ja. Textovo sa v podstate všetky songy venovali apokalyptickému ničeniu životného prostredia a vybíjaniu zvierat. Páči sa mi to, hoci je to skoro až depresívne.

• 10.8.2018  18:51
    Witchaven - Skinned Alive (hudební videoklip) (2011)

Text je trošku alegorický, pretože bez videoklipu nie je jasné, koho to vlastne sťahujú z kože. Ale po zhliadnutí je to jasné. Klip nič moc, ale je fajn, že sa takýto odkaz rozširuje aj v blackened thrash metal scéne.

• 10.8.2018  18:37

Pokiaľ viem, W.A.R. (Win Animal Rights) bola medzinárodná kampaň, len o trošku viac radikálna (a oveľa menej známa) než SHAC (Stop huntingdonským krutostiam na zvieratách) a tento song bol akousi ich hardcorovou hymnou. W.A.R. boli totiž všetci "hardkóristi". Obe tieto dlhoročné kampane boli ostro zamerané proti pokusom na zvieratách, na mušku si brali najmä pokusné zariadenia Huntingdon Life Sciences (HLS). V klipe sú použité zábery z dokumentárnych filmov It's a Dog's Life, All My Heroes Still Wear Masks a iných.

• 10.8.2018  18:16
    Secular Plague - Meat = Murder (hudební videoklip) (2014)

Klasický jednoduchý punk a klasické DIY video, v ktorom sa prelínajú videá z koncertov, speváka sólo, plus zábery zabíjania zvierat vystrihnuté z rôznych krátkometrážnych dokumentov. Pretože mäso=vražda.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40