• Krátkometrážní
  • Hudební

A bas le rodeo (2000) (TV film)

Krátky dokument neziskovky SHowing Animals Respect and Kindness (SHARK) ukazuje zvrhlú zábavku amerických kovbojov – ródeo. Je neuveriteľné, že krajiny, ktoré sa označujú za civilizované, toto podporujú, a ešte to nazývajú "šport".

Absurdistán (2006)

Toto je film, ktorý chcel byť komédiou, ale skončil ako dokument o blízkej budúcnosti ľudstva. Šialená satira, jednoduchý humor o jednoduchých tvoroch a buranský český dabing, ktorý tomu nasadzuje korunku. IQ reklám a konzumu prerástlo IQ bežného občana. Veď to ani teraz už nie je sci-fi.

Abuela Grillo (2009)

Privatizácia vody (vrátane tej dažďovej - nie, to nie je vtip), to je iba špička ľadovca. Fašisticko-kapitalistické korporácie privádzajú ľudí na mizinu globálne. Ľudia sa stávajú ich otrokmi a doplácajú vysokými cenami (niekedy aj najvyššími), kým vlády iba mlčia a ticho to podporujú. V súčasnosti sa to deje najmä v niektorých krajinách Južnej Ameriky, no takýmto tempom budeme onedlho platiť aj za to že dýchame vzduch. Pekná animácia!

A Burning Rage (2006) (amatérský film)

Mali by tieto skupiny patriť do rovnakej kategórie ako teroristi z 11. septembra? "Samozrejme. Organizácie ako ALF sú domácou teroristickou hrozbou číslo jedna. Tí ľudia, ktorí vleteli s lietadlom do budovy, do toho tiež nešli kvôli peniazom. Bolo to posolstvo. Neposlušnosť. Občianska neposlušnosť." Orwell dosť predpovedal budúcnosť. Nie je možné, aby nebol potenciálny terorista ten, kto nesúhlasí. Škoda amaterizmu v tomto dokumente, podľa mňa sa tam tie vsuvky z japonských filmov nehodili, ale myšlienka dobrá.

Access Denied (1996)

Zábery v tomto investigatívnom videu sú z tajných vyšetrovaní v troch londýnskych vivisekčných laboratóriách. Takéto vyšetrovania vedú k legálnym, až legislatívnym akciám proti týraniu zvierat. Aktivisti riskujú svoju bezpečnosť pri skrytom nahrávaní a prechovávaní svedectiev zločinov, o ktorých by sa svet inak nikdy nedozvedel. Žiadne zariadenie so zvieratami by nebolo nikdy penalizované, alebo zatvorené, keby neboli proti nemu dôkazy. Dokument natočili aktivisti z organizácie NAVS, ktorá pomáha zvieratám už neuveriteľných 139 rokov (od roku 1875)!

A Cow at My Table (1998)

Komplexný pohľad do mäsového priemyslu. Nehovorte mi, že mäso nie je vražda, že všetko je v poriadku, keď toto spôsobujete živým tvorom iba kvôli tomu, aby ste ulahodili svojim chuťovým bunkám. Vy, čo to máte každý deň na tanieri, toto sa deje iba kvôli vám, vy to financujete. Každý deň je zabitých 159 miliónov suchozemských zvierat pre mäso (číslo nezahŕňa zvieratá zabité poľovníkmi, pytliakmi a pesticídmi).

Action directe : La révolution à tout prix (2001)

Film o štyroch doživotne odsúdených väzňoch z francúzskej revolučnej anarcho-komunistickej skupiny Action Directe, aktívnej v 1979-1987, o ich akciách a ideách.

Actively Environmental: The Other NAACP (2013)

Stupídna amatérska p*čovinka, ktorú nemá ani zmysel hodnotiť. Environmentálni aktivisti sú tu vykreslení ako lúzri, ktorí na sebe nosia kochlíky s kvetmi, a celý film je o tom, ako v triede vymýšľajú pre svoju novú organizáciu názov, ktorý v skratke znie: PENIS, CREEPS, FAGS, RAPISTS. Úplné absurdum hodné pre bežného primitívneho internetového diskutéra, ktorý by sa toho mohol uchytiť.

Active Slaughter - North London Punx Picnic (2010) (koncert)

Punk ako má byť, aj keď po textovej stránke nie všetky songy ma berú tak ako ma berie napríklad Born Free, alebo My Foot In Your Mouth... a samozrejme Smash HLS, ktorý je asi najlepší aj po hudobnej stránke - škoda že tento song nezahrali.

Active Slaughter: Sea Shepherd (2018) (hudební videoklip)

Comeback známych punkových radikálov Active Slaughter. Vidno, že po textovej stránke nepoľavili ani trošku.