maoc

homepage

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 15.6.2019  09:11

Se snímkem mám problém ve 2 rovinách. 1) Antropomorfizuje přírodu nepřijatelným způsobem. Nemám s tím problém u karikatury, bajky či jinak posunutého vyprávění (Mrňouskové, animáky, ...), ale u filmu tvářícího se jako dokument, který ale dělá ze zvířat herce, s tím nemohu souhlasit. Už to jméno "sobík", pseudokomunikace s veverkou či králíkem, naprosto nepřirozené vztahy mezi zvířaty, ... Korunu tomu dává komentář, který je silně Gaia friendly eco emo (chovaná zvířata ztratila přirozené instinkty a jsou snadnou kořistí rosomáka, scéna s harvestorem, ekoplky o narušení migračních tras, které přirozeně každou zimu narušují laviny a sesuvy, klimaplky, ....) a ke kterému mi Ebenův hlas vůbec nesedí. A cítím z něho, že ani Eben si čtení moc neužíval. Slova mu nelezla z papuly. 2) Cílová skupina - děti - se v kině moc nebavily. Ona to, ruku na srdce, není žádná řachanda, ve které se stále něco děje. Také vesměs zimní krajina v parném létě působila poněkud nepatřičně, prostě nezabrnkala na stejnou strunu, jako kdybych film viděl třeba v březnu 2019, kdy pořád ne a ne přijít jaro. Co na filmu ale musím pochválit, je přece jen jakási snaha o vykreslení syrovosti přírody (zamrzlé jezero s ozdobou, vlčí úlovek), i když bylo od začátku jasné, že hlavních aktérů se nedotkne. Musím také ocenit pečlivost a náročnost natáčení, které asi nebyla žádná legrace. O to víc zamrzí, že výsledný produkt není nic moc. PS: Teď ke mně přiskotačila 7letá dcera a řekla mi, ať sem napíšu, že čekala, že to bude lepší, že to nebude tak doopravdický. Takže to píšu.

• 7.2.2019  11:08

Spoilery! Jsem rád, že je film rozporuplně přijímán. Taková díla bývají osvěžující. Serenity není film, který pohne filmovým světem. Nebyl jím ani Smrtihlav ani Vanilkové nebe s španělskou předlohou Otevři oči a koneckonců ani Scorseseho Prokletý ostrov. Přesto ale jmenované snímky jsou pro mnohé diváky kultovní a tím bude i Serenity. Obzvláště pro otce synů, kteří si ve filmu přece jen najdou něco víc než ostatní. Když jsem pročítal komentáře přede mnou, zaznamenal jsem 2 výtky, které musím dementovat. Jednak už trailer jasně naznačoval, že nic nebude, jak se zdá, a přestože neprozradil mnoho, bylo jasné, že "obyčejné" drsnější drama o manželském kosočtverci, pardon trojúhelníku, se tak úplně konat nebude. Takže ti, co skuhrají, se asi dívali špatně. Druhá výtka je důležitější - chabé herecké výkony obzvláště Anne Hathaway. Začnu zeširoka - první půle měla vypadat realisticky, ale měly se v ní objevovat rušivé prvky, které zapadnou do skládačky příběhu poté, co zjistíte, že je všechno trochu jinak. Těmi prvky byly například mizející věci a postavy, neskutečná osudová ryba Spravedlnost, opakující se scény (semafor, ...), podivné dialogy, stejné načasování událostí a v neposlední řadě chování postav. Z něho měla být poznat určitá prkennost, strojovost, nerealističnost (vždyť je designoval 13letý kluk!) a to si myslím, že Anne splnila velmi dobře. IMHO to po ní přesně takto režisér chtěl. Tož tak. Za sebe musím dodat 2 věci. Ad primo právě fakt, že je všechno hra, kterou naprogramoval 13letý kluk, je největší slabinou filmu a bortí celou konstrukci jako domeček z karet. Veškeré sexuální scény i napětí mezi postavami a mnoho dalších věcí je prostě příliš realistických, dospělých, než aby je dokázal vytvořit. Přitom jde jen o scénáristovo samoúčelné násilí, aby mu držela pohromadě konstrukce příběhu a matení diváka. Možná kdyby bylo klukovi 20 let, tak by to bylo uvěřitelnější, ale zase by se vytratil ochranitelský instinkt a divácký potenciál. Ad secundo přese všechny výtky a snahu, aby film byl spíše líbivý než syrový, což bych ocenil víc, jsem si ho hodně užil a závěrečná scéna mne dojala k slzám, mimo jiné i díky dobré hudbě. Můžete se smát, že jsem naletěl na limonádu, kterou ostatní pohrdají a naopak kritizují jako přeslazenou, ale mně je to fuk. Filmy a příběhy mají mimo jiné dojímat. Když se to podaří, tak to počítám jako úspěch.

• 2.2.2019  16:32

Vizuálně, zvukově a hudebně skvělé. Příběh - fajn. Sice nevím, co je na zvětšujícím krystalu tak nezbytného, aby pro jeho zisk hrdina riskoval život i duši, a to nejen svoje, ale chápu to jako metaforu žízně po vědění. Co u mne film doskredituje je poselství. Na první pohled je také v pořádku, ale už na druhý... Jak chcete věřit příběhu, který staví tak silně na křesťanství (evangeliář z Kellsu je skutečná kniha - překlad Janova evangelia z raného středověku), ale ani jednou v něm nezazní slovo Kristus, Bůh nebo spása? Je-li království vnitřně rozděleno, jak může obstát? Je Ježíš a jeho učení tak choulostivé, že přestože se celou dobu pohybujeme v klášteře a iluminujeme evangelium, pro jistotu jej nezmíníme? Je na vině hyperkorektnost, česky předposranost? A pohanství mne vůbec neuráží, naopak. Uráží mne srabství. Film velmi dobrý, ale tvůrci by se nad sebou měli zamyslet. Mohl být totiž ještě lepší, opravdovější, živější ... kdybyste nebyli takové sračky. Jo a dialogy byly místy zoufalé. Možná docela ze života :)

• 2.2.2019  16:03
    Coco (2017)

Pěkné, všechno má smysl a zapadne do sebe, rodina je základ státu, pardon, všeho, ... Ne vážně, moc pěkné to je. Vtípky fungují ne na rozchechtání, ale na pousmání, dialogy fungují, příběh je nádherně vyklenutý a patřičně dojímá, hudba tomu dává šmrnc, prostě fakt dobrej animák. Děti sice tak odvázané nebyly, ale co, ať si založí svůj účet a hodnotí a komentují sami, ne?

• 2.2.2019  15:59
    Číslo 9 (2009)

Vizuálně pěkné a postapo svět má své kouzlo, ale příběh je naprosto nelogický a celý svět je vlastně spíš jako magie a pohádka než to, čím se dělá, že je - vědou. Ani ta mystika nefunguje - proč k vyvolání očistného deště bylo potřeba 5 duší a ne všech 9? Jak věděli, že mají udělat právě toto? Velmi pěkně to popsal Tetsuo. Zklamání, a to proti křesťanské agitce nic nemám. Ale počkat - byla to vůbec křesťanská agitka? Mně to přišlo spíše jako neopaganismus. Už jen ty poklony klasicismu (muzeum, encyklopedie, vědění), tedy době, která se pokusila jako první zabít Boha ve jménu vědy, ale tady je věda překryta magií. No zmatek nad zmatek. Asi jako můj koment. Prostě vypnout mozek a kochat se, ale hlavně - nemyslet. Na myšlení jsme tady my.

• 27.1.2019  23:56

Retro několika epizod seriálu, což je jako osvěžení fajn. Navíc se jako červená nit linula nástavba téměř jako ze soudní síně - přistoupí porota na argumenty nebo ne? No a konec, to bylo velmi dobré - jako správné a odvážné rozhodnutí jednoho může přinést obrovské dobro (epizoda Cesta domů), může chybné, byť odvážné rozhodnutí jiného přinést mnoho zmaru. ... a navíc, bylo super vidět se znovu olizovat Allisu Milano. ;-)

• 27.1.2019  23:50
    Iron Man 2 (2010)

Bavilo více než jednička a objevila se témata, která nejsou u politicky vykleštěných filmů jakými americké blockbustery obvykle jsou běžná (kritika zbraňového průmyslu, prorůstání zbraňové lobby do politiky, ne-kontrola nad velkými společnostmi, které jsou vlastně takovými kočujícími státy s mnoha územími a vlastní politikou, atd.). A to píšu jako pravičák a zastánce zbraní - ale bavím se o zbraních k obraně a obzvláště osobní obraně, ne k rozpoutávání válek a zisku z nich, zatímco náklady privatizují daňoví poplatníci. Navíc scény v Monte Carlu jsou úchvatné a Gwyn je zhruba můj ročník a pořád kočka. Takže vlastně lepší než jednička a to o dost. Dabing mi nevadil, kvůli synovi zatím ani jinak nemohu.

• 27.1.2019  23:41
    Iron Man (2008)

Bavilo a dá se pustit i dětem. Víceméně.

• 27.1.2019  23:25

Viděl jsem všechny Ironmany a Avengers a Thory a stejně jsem se sice chytal, ale zároveň držel za hlavu, jaký miš maš se to na mne vyřinul. Black Panther sorry jako, to si nepustím, ten svět mi tam přišel více vysněný než celí Avengers dokupy. Takže blockbuster vizuálně fajn, logicky se hlavně nezamýšlejte a třetí hvězdu tak přidávám vlastně jen za fakt silnou myšlenku okolo Thanose a jeho motivace vyhubit půl živých (předpokládám myslících a civilizaci tvořících) tvorů celého vesmíru. Protože berme to za jaký konec chceme, zdroje jsou omezené a přírodní zákonitosti si svou daň vyberou v podobě válek, hladomorů a epidemií, pokud ovšem nevěříme na něco víc, co nám brání chovat se nemorálně a prostě polovinu vybít nebo silou bránit v reprodukci což je vlastně totéž. Takže vraždit či nevraždit? A je vůbec zločin na bezohledném reprodukujícím se vlastně vraždou? Je zločinem? Silné dilema, není-liž pravda? A odkud tedy přijde spása - od Boha, z vědy a technologií nebo ještě odjinud? Zachrání nás Aštar? Za to ta třetí hvězda. Jsem zvědav, jak to završí příště a hlavně, kaši již NENASTAVOVAT! Je přeteklá nejen ve světnici, ale hrne se do síně.

• 28.12.2018  10:22

Začátek síla. Jak lze s přesvědčivostí v několika záběrech za 2 minuty shrnout půl života člověka v jeho velikosti i malosti, pojmenovat obrazem jeho strach, vynést ho na vrchol a srazit na dno, to mi zůstane v paměti na dlouho. Zbytek filmu je hodně o divákovi. Já jsem prošel několik sborů, proto je pro mne obsah filmu o něčem jiném než pro lidi, co třeba sází skalničky. Taktéž inteligentní melodrama a romantiku mohu, proto mne bavilo i "čekání na konec". A ten byl opět z kategorie silných odvarů, na které se nezapomíná. Vynikající film, který je sice natočený divácky vstřícně, ale to mu v očích mnohých ubližuje. Já na něm ale tuto prostou, lidskou dobrotu a pozitivismus oceňuji. Když budu chtít vztahovou temnotu, pustím si něco od Bergmana nebo von Triera. Tak jako v nebi si určitě pustím znovu mimo jiné i proto, že je to "dobrý" film.

• 28.12.2018  08:29

Pro fanoušky povinnost. Dává nahlédnout, co obnáší HP universum a pochopí velikost díla, které štáb (a David Suchet samozřejmě) tímto seriálem vytvořil. Jen je nutné vydržet nějaké to chvástání a poplácávání po zádech, ale to je u tohoto typu pořadu očekávané.

• 24.12.2018  20:22
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Pěkná princezna a král, snad ještě trochu hudba, kostýmy, některé triky a vizuál. Jinak nuda a tragédie jako téměř vždycky. Scénář na ránu.

• 5.12.2018  12:51

Neslyšící učitelka začne po instalaci kochleárního implantátu slyšet hlasy. Ale není to pláč jejího miminka ani vrkání manžílka, ale podivné volání o pomoc doprovázené nutkavou potřebou psát jakýsi kód. No a představte si tu náhodu, že v nemocnici, kde jí sluch ošetřují, potká uklízeče, který pracoval v NASA, pak si prošel kariérou schizofrenika a bezdomovce a nyní má fajn byt s přístupem na střechu věžáku a má vybavení na převod do binárního kódu, správné vytištění dešifrované zprávy na mnoha desítkách A4 seřazených tak, aby po dokreslení fixou zpráva dávala smysl (sic!!!), zvládne zprávu pochopit, sestrojit velký laser (odkud je napájen raději ani nechci vědět, třeba má vědátor v lednici kapesní singularitu) a s pomocí emo úči zamířit a vychýlit... a už dost, nebudu prozrazovat. Poselství je totálně béčkové sci-fi s tunou logických chyb a nedomyšleností a i mezi nijak oslnivou první řadou Krajních mezí ční svou blbostí do výšin. Jedna hvězda za celkem přesvědčivý výkon Marlee Matlin v roli hluché zmatené pomahačky ufíkům.

• 5.12.2018  11:40
    Most - Série 3 (série) (2015)

Špičkový seriál pomalu upadá. Může za to i má přesycenost a zmlsanost, protože z mnoha pohledů je třetí série Mostu výborná, ale přesto je pro mne zklamáním. Stačí málo - pokles uvěřitelnosti. V první sérii si tvůrci pohlídali skoro každý detail aby vše bylo uvěřitelné, a to včetně postavy (super)pachatele. Druhá série jde jinou cestou, ale třetí je, alespoň co se týká pachatele, dost podobná první. Jen ta realističnost chybí. Město je profízlováno kamerami, ale ne, žádná neumí spojit pachatele s místem a časem činu. Pachatel má mizivé předpoklady vše naplánovat a provést, přesto mu vše neskutečně vychází až do úplného konce. Pche! Fraška!! Od top class seriálu, kterým Most býval, očekávám o dost lepší výkon při konstrukci případu. Ale chci i pochválit... Výborně se povedlo prvních cca 5 dílů. Jakmile se ukázalo, kdo je Freddie Holst a vše se případ se začal točit okolo něj, šlo to do kopru. Nemohu říci, že linie, která se věnuje záležitostem hrdinů a oddělení vražd, a že jich v této sérii je požehnaně, by také nebyla dobrá. Jenže když budu chtít trochu dramatické emo, pustím si jiný biják. Já chtěl detektivku. Sice jsem zvědavý, jak vše obzvláště okolo Sagy dopadne, ale nechci kvůli tomu přetrpět trapnou detektivní linii. Summa summarum: Na Most se už dále koukat nebudu.

• 26.11.2018  09:25
    Lucero - Long Way Back Home (hudební videoklip) (2018)

Na jedno kouknutí docela fajn, ale takových Long Way Back Home už jsem viděl a slyšel...

• 26.11.2018  09:08
    Úkryt (2011)

Už dlouho se nestalo, aby mne na první pohled nenápadný film tak přikoval oči k obrazovce. Oč méně se děje, o to více bublá pod povrchem. Psychická choroba? Mystické tušení něčeho zlého, co má přijít? Jeff Nichols ani herci nedávají jednoznačnou odpověď. Události na obrazovce se prostě dějí a ty se s nimi diváku popasuj. Upřednostňuji čtení filmu jako podobenství o síle vztahu a rodiny navzdory těžké zkoušce. Kdo chce, může si přidat podobenství o krizi euroatlantské civilizace a nebo dokonce o kolapsu globálního ekosystému, ale to jsou podle mne trochu přehnané výklady, ke kterým autor několika drobnostmi pošťouchl pár intošů a teď se jim chechtá pod fousy.

• 25.11.2018  20:51

Civilní, i když snad až moc romantické osudy několika postav, jejichž život ovlivnil kurz italštiny, kam kdovíproč chodí. Vůbec to není komedie, přesto jsem se občas smál a často šklebil a kroutil se, jak mi bylo trapně za postavy, jak se chovají. Přesto jsem jim fandil a tetelil se, když nakonec, celkem překvapivě, všechno víceméně dobře dopadlo. Zajímavé bylo, že oba živí rodiče, co ve filmu byli, byli vykresleni jako pěkně sobecké svině a konverzace mezi nimi a jejich dětmi byly ty nejdrsnější. Nezvyklý filmový zážitek, kdy koukáte na něco v podstatě nereálného naprosto realisticky natočeného. Podívaná za bezmála pět aster.

• 9.10.2018  15:10
    Příchozí (2016)

POZOR, SPOILERY! Na Arrival se dá nahlížet jako na audiovizuálně dokonalou atmosferickou lehce slzopudnou SF podle dnes už slavné povídky Teda Chianga (nečetl jsem, ale chystám se asap). Pokud byste zůstali pouze v této rovině, o hodně byste se ochudili. Druhou mírně podprahovou rovinou je osobní a společenské mikrodrama, které za dramatičností prvního kontaktu a luštění alieního jazyka nezaostává. Drama osamění, ztráty a vyrovnávání se s ní, drama (ne?)naplněného rodinného a partnerského života. I to by ale nebylo všechno, kdyby nebylo konce filmu. Znáte Inception, že? Znáte Shutter Island? Mám za to, že Příchozí jsou přesně z této kategorie filmů založené na nespolehlivém vypravěči, a které tedy mohou mít zcela jiné vysvětlení než to, které se samo nabízí. Já jsem film pochopil jako fantasii manželky a matky, která v obou základních ženských rolích zklamala a snaží se si vše relativizovat a vměstnat do pro ni přijatelných škatulek. Arrival není o příchodu mimozemšťanů, ale o příchodu (a odchodu) jiného aliena - dítěte. Pak je mnohem snazší přijmout ony "nedostatky" filmu, které jsou pouze logickým prvkem, jak toto zobrazit (trapná čínská a ruská hrozba, silná melodramatičnost, ignorace posloupnosti času-byť je to to hlavní, co je v prvním plánu nabouráváno a má v něm logiku!). Pokud film pochopíte a přijmete tímto způsobem, a já věřím, že ho takto tvůrci zamýšleli, pak nelze jít pod plné hodnocení.

• 24.8.2018  11:52

"Čarodějka" Alyssa Milano v extrapolaci sukkubovského mýtu. Jak naočkovat nymfomanického vampa do prudérní vysokoškolačky? Přece šmejdem z vesmíru! Alyssa hraje jak prkno, ale tady to asi bylo i správně, právě kvůli té rozpolcenosti.Ty závěrečné kecy o lásce a celé rozuzlení mi připadá směšné, ale když to tak vezmu, tak Atlas mraků hlásá totéž a jemu to skoro žeru, tak nevím, kde je chyba. :-D

• 24.8.2018  11:47

V rámci formátu seriálu vynikající epizoda. Velmi komorní (téměř vše se odehrává v malé raketě cestou domů z Marsu), 3 postavy a občasné propojení obrazem a zvukem do Hustonu, ale velmi dramatické. Lidství na samé hraně. A závěrečná věta z úst mistra slova Lukavského? Až mi oči ovlhly.

• 5.8.2018  21:27
    Den vran (2012)

Ze začátku dost divné, než si začneš domýšlet co a jak. Pak zase poněkud vyčpělé (divoch vs. civilizace, odmítání nechat si pomoci, vzájemné očerňování obou skupin v podstatě stejnými invektivami - lidožrouti, ...), ovšem vynahrazuje to krásná postava doktora a Manon. V tomto bijáku je co postava, to archetyp. Hlubinné prožívání zajišťuje zpracování vyvěrající z kolektivního podvědomí hlavně keltské evropské mytologie. Okouzleně jsem si užíval, jak se Manon i lékař chovají zcela jinak, než bych se choval já. V (naštěstí) svižném zakončení dojde k závěrečné očekávané katarzi, při které mi zvlhly oči. Nejsem měkota, to jen foukla vítr. Listí se nechvělo, ale foukal.***********Kdyby měl Synek na hlavě normální vlasy a nepůsobil zcela zbytečně! jako Glumova karikatura, dal bych možná všechny hvězdy.

• 5.8.2018  11:50

Něco je geniální, něco nepříjemné, ale silné (souboj, trhání psy, horká bedna, bičování, rychlokurz frenologie), něco úžasně drzé a vtipné (hip hopové hudební vložky, kostýmy, zneuctění KKK, zub na voze, ...) a něco boří mýty (černé znásilnění bílého westernu, vývoj hrdinů), ale pak tu jsou prostě přepálené věci - divné vady na krásy, které mi neseděly a kterými si u mě Quentin podřezal větev pod nejvyšším hodnocením - různé brýle a další moderní propriety, "odlet" paní Lory, zbytečné nebo zbytečně krátké cvičení na pistolníka - uspěchaný vývoj postavy z podřízeného otroka na naprosto dominantního hybatele děje, absurdně složitý plán na záchranu Broomhildy (už to zkomolení jména je otřesné - broom je smeták, kurva!) - vždyť stačilo jako důvod jejího nákupu uvést, že umí německy, což Schultz ocení a za 1000 babek by byla jeho a bez rizika, atd. Bez debat úžasnej film, první polovina fakt skvělá a dost vtipná, ale ta přilepená druhá polovina, ač plná skvělých scén a herectví, byla prostě divná. Quentin to posral. Ale myslím, že na můj názor on zvysoka sere a užívá si svoje filmy a jejich natáčení na plný koule, pokud mu je teda někdo neustřelí dynamitem.

• 5.8.2018  11:25

Vanilkové nebe rámuje a věnčí skvělý soundtrack. Jeden z prvních, který dává dohromady top class tracků elektronické produkce té doby a ukazuje, že to není prázdná hudba (první elektronické úlety Radiohead, Leftfield a jejich Afrika Shoxx, které má mimochodem také klip o rozpadu a řekněme znetvoření, což s filmem souzní, 808State, Chemical Brothers, Sigur Rós, Björk, o které se ve filmu dokonce mluví a je v něm kus jejího klipu a další). V kontrastu k tomu je tam několik klasických písní od Rolling Stones, REM a ještě větších matadorů. Opravdu zajímavé srovnání. Už jen za to si film zaslouží pozornost. Přidává k tomu všemu navíc zajímavý lynchovský příběh, velmi dobré dialogy, démonickou Cameron Díaz, docela snesitelného Toma Cruise, velmi dobrého Kurta Russella a standardně dobrý zbytek včetně ještě dost mladičké a paradoxně o tom méně šmrncovní Penélope Cruz. Co mne dost zamrzelo byl závěr, který po smršti prvních 2 třetin je najednou až příliš školometsky, dlouze a názorně vysvětlující. Za to bod dolů. Jinak super. Ani se mi nechce koukat na asi syrovější španělskou předlohu.

• 18.6.2018  08:48

Organické propojení 3 rovin - reality, realistické animace doplňující realitu a klasické animované beatrixpotterovské animace, dodávající retro punc a pravdolásková moudra, co vás zahřejí v bříšku. Tvůrci si ale dali spíše jiný cíl - pohyb. Celou stopáž se na vás valí jedna akce za druhou. Když už obraz na chvíli zpomalí, je to jen proto, aby si scénář udělal lehce nekorektní srandu, kterou ovšem hned vyváží teplým lidským slovem a citem, adorací venkova a zároveň oceněním krás velkoměsta (Londýn). A zase vzhůru do akce. Potěšily mne drobnosti, které dětem nic neřeknou a mnohým dospělým uniknou (mrkve, scrabble, ...). Děti se bavili a já také, původní příběhy Králíčka Petra neznaje. Přitom bych neřekl, že by jim pozitivní emoce z plátna nepřeskočily kamsi do srdíčka. Je to hřejivě britské, přitom naspeedované jako Lotus. Je to lehce australské (točilo se v NSW), přitom jsem si nevšiml jediné ovce. Je to americké, ale schází byť jediný skunk. Je to fakt dobré, jděte na to. S dětmi. Nebo bez. Dole bez. Nahoru si vemte modrý kabátek.

• 18.6.2018  08:15
    Příšerky a já (TV seriál) (2010)

Některé díly vynikají perfektním slovním humorem. Jiné jsou slabší, jak to u seriálů bývá. Celkově jde ale o povedený sitcom pro rodinu s menšími dětmi, na který se v poslední půlhodině Studia Kamarád těšíme a děti se o jeho dodívání, když jsme na odchodu, až perou.

• 4.6.2018  18:39

Starej prasák Pedro zabalil svoje úchylnůstky do pěkného kabátu, ale pořád je hrne do diváků pod tlakem. Velmi uhlazený film o nehezkých věcech a lidech. Chladný, přesto žhnoucí, nenechávající chladným ani tak otrlého diváka, jakým jsem já. Např. ujetost dialogu párečku v zahradě na svatbě, to je soda. Líbila se mi i nedořečenost a pompézní melodramatičnost, prostě tento film mi sedl. Doporučuji podobnou cronenbergovštinu Příliš dokonalá podoba. To je ještě větší maso.

• 21.5.2018  10:15

Prázdné, zmatené, prázdné, nudné, občas facepalm hlavně v druhé polovině filmu, zmatené, prázdné. A prázdné, zmínil jsem se? Poslední Burtonův film, který se mi opravdu líbil, byl Karlík. Alenka super, byla jaksi neuro a pseudo-hrdinská, ale k ní to sedlo. Toto je ovšem hodně špatné. Viděl jsem to jen proto, abych posoudil, zda se nebude syn u koukání bát. Nebude. Bavit asi jo, ono je to film, který děti okolo 10 let budou milovat. Je tam na ně tak akorát fantasie, děsu, oblud a vztahů. Ale dobrý film to není, sorry jako. Hlavně druhá půlka. Dabing otřes.

• 13.5.2018  07:05
    Most - Série 1 (série) (2011)

V roce 2018 už skoro klasika žánru. Velmi dobře vystavěno, zajímavé postavy, všechno je velmi dobré, ale přece jen mi ve výčtu tagů přebývá "mysteriózní". Spíše naopak, Most je sterilně reálný, pro nevysvětlitelno zde není místo a mně to chybí.

• 13.5.2018  06:57

Hrdina je v podstatě podvodník a sobecký hajzlík, během epizody dokonce několikanásobný vrah, ale je mu kýmsi, snad jakýmsi spolkem mimozemšťanů nebo andělů, umožněno se změnit, vymanit se z toho, co spáchal. A dostane šanci stát se jedním z nich. Na to, jaká je to ukecaná nuda, mě to docela přitáhlo k obrazovce. Epizodu táhnou nahoru dobré herecké výkony a vánoční atmosféra.

• 1.5.2018  09:06

Příběh velmi zajímavý, zpracování překotné a lacině vypadající. Škoda. ***SPOILERY*** Myšlenka tak silného gravitačního pole, že by nepustilo ze svého dosahu duše, je totiž fakt zajímavá a dal by se okolo ní vystavět dobrý příběh. Pokud elegantně pominu fakt, že by se to celé dávno zhroutilo do sebe včetně všech třech vesmírných lodí :) Kromě této chybné premisy se vyskytuje řada dalších pochybných věcí - nakládání s informacemi z lodi Slaton, nelidsky dokonalé chování posádky a její geniální řešení prekérní situace, vyvozování správných závěrů z předpokladů přitažených za vlasy, zjevování duchů pouze tehdy a tam, kde se to hodí scénáři, velmi komické porozumění mimozemšťanů jakýmsi pochybným "diagramům" k řešení závěrečného úniku, atd. atp.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21