maoc

homepage

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 1.7.2020  10:22
    Endeavour - Múza (S05E01) (epizoda) (2018)

Jeden z nejlepších dílů celého seriálu, proto jsem se také dokopal k hodnocení a komentáři. Trošku fincheroviny, moc pěkná kamera a střih, temnější příběh s nádavkem lechtivosti a hlavně - závěrečné odhalení mělo hlavu a patu a vedly k němu indície roztroušené celým dílem. Jiné díly to štěstí neměly a po jejich dokoukání jsem si dával vždy porci facepalmů. Za mne spokojenost. BTW té zrzavé kurvě ty její hry i poudačky skoro i věříte.

• 23.6.2020  12:45

Žába se mi líbí, můj model. Ale jinak tápající a lehce trapný díl, i když pár zapamatováníhodných momentů bylo (špek, trik s jazykem, revanš zajíci - kvaa).

• 23.6.2020  12:30

Konečně tvůrci aspoň trochu rozbořili zajetá schémata dílu a hned je z toho slušnej biják. Parodie na fandovství posunutá ad absurdum - dyk nejde o život! Konečně skvělé hlášky (pifku - pivko!, vysoká, ...). Chybělo je halali.

• 23.6.2020  11:02

Tohle pobavilo. Ty krávo, obě jak vyšité! Ten nepříjemný smích přezrálých pum slyším ještě teď. Za tu až nepříjemnou realističnost dávám hvězdu nahoru.

• 11.6.2020  10:34

Slabé. Ani 2 nové postavy to nezachránily. Pokud to tak půjde dál, přestanu se koukat, protože to fakt nestojí za to, i když je to kraťounké.

• 9.6.2020  08:53

Mnohem vtipnější než první díl a patřičně lechtivé. Skvělé jsou ty fetiš hřebínky.

• 1.6.2020  07:11

Županič potěšil, ale jinak je to ptákovina, která by měla mít raději mnohem kratší stopáž Nebo se musím koukat nalitej, to by mohlo výrazně pomoct.

• 22.5.2020  06:54

Vrstevnatý film, který vybízí, přímo škemrá diváka o spolupráci - o oddávání se vzpomínkám, snění, přemýšlení o tom, co se skrývá pod povrchem jednoduchého příběhu. Bez ponoru do bláta kalné Mississippi nelze vylovit škeble ani získat perly. Co filmu úplně nemohu odpustit přepálené rozuzlení plné násilí a až skoro smutná druhá scéna od konce. Kde je ta láska, v kterou jsi tak čistě věřil, Ellisi? Stačí mávnutí od jiné? To je ten zlomový okamžik, tragický okamžik konce dětství a ideálů, která povede v lepším případě ke stejnému životu jako vedl Mud, v horším až k tomu, který vedl King? Nebylo náhodou toto celé poselství filmu? Zhnusení nad tím, co jsme dospělostí opustili? Znechucení nad ztrátou čistých ideálů? Život jde sice dál, ale někdy je myslím lepší nenechat ho jít, kam se mu zachce. Už jen proto, že si tyto otázky kladu, musím přidat hvězdu a opět prohlásit, že Jeff Nichols je machr. Takhle se mnou po Take Shelter už podruhé zacloumat se nemůže podařit nějakému nýmandovi, byť Midnight Special mi nesedlo.

• 14.5.2020  06:49
    Jake a piráti ze Země Nezemě (TV seriál) (2011)

Vím, že to není nic moc, ale děti to mají rády, a to dokonce i ty větší. Nejsem nijak odvázany z neustálého mamonářskeho přepočítávání zlatých dublonů, aniž by to mělo pro příběh smysl a vím že zbytek je prefabrikát a ty živé písničky s těmi dvěma mlamoji jsou opravdu děsné, ale znovu... dětem se to líbí.

• 10.5.2020  14:04
    Neon Demon (2016)

Drive si po pár letech už vůbec nepamatuji. Neon Demon ve mě bude rezonovat dlouho.******Zamrzela mne snad jen nepadnoucí popová sračka a nelogické záběry v titulcích těsně po konci (solná pláň, západ slunce). Pak už se jen sypaly flitry po ženském těle a všechno bylo zase v pořádku.

• 10.5.2020  13:40

Viděno na jaře 2020 za koronakrize. O to to bylo silnější. Jak jel Ewan na kole a udiveně potkával další cyklisty v rouškách...záběr k nezaplacení. Silná hudba podtrhla silný, i když trochu logiku postrádající příběh. Takto by se to totiž nestalo. Ale o to více času a prostoru dostal pár na své sblížení a na bezproblémové proplutí apokalypsou okolo. Aby se nakonec ve tmě sežrali láskou.

• 3.4.2020  08:47

Uřvaná, přebarvená a příliš lineární "zábava", která snad chyby scriptu, scénáře a kamery kupí naschvál. Nemohu neocenit některé scény, vtipy, švih, ale chyby a celková plochost, hlučnost a primitivnost mi tohoto Indyho zprotivily. Historie a místopis jsou víceméně vycucané z palce (ale bavíme se stále o archeologii, ne?), vzdálenost mezi protivníky se mění s každým střihem, čas k překonání určité vzdálenosti se zkracuje či natahuje dle potřeby (ale toto není Tom a Jerry!), disproporce ve výšce, vzdálenosti nebo rychlosti se objevují i u krajiny a dorazili mě aligátoři. První díl měl sice podobné neduhy, ale vyvážil to kvalitami jinde. U Chrámu zkázy jsem skřípal zuby.

• 4.1.2020  23:54

Je to pěkné, ale hodně nepřirozené, a to i na romantickou komedii. Šablonovité charaktery (sekretářka, matka, ...), dialogy sice pěkně napsané, ale neživotné. Ne, že by to nebylo příjemné na sledování, ale viděl jsem o dost lepší romantické filmy, které mají buď silnější kouzlo nebo lepší scénář.

• 4.1.2020  16:19

Ujeté postavy, překombinovaný případ, napínavé, přesto místy dost humorné, ale Poirot to není. Zamrzela mne snad jen poslední třetina, která byla celá jen retrospektivně odvyprávěná, byť to bylo dobrodrůžo. Čekal jsem na závěr nějaké překvápko, např. jed či otrávenou šipku v dřevěné noze, ale nedočkal se. Škoda. Jinak moc fajn.

• 4.1.2020  16:12
    Poslední upír (TV film) (1993)

Místy jsem si říkal WTF, ale trpělivě čekal na jakž takž příčetné rozuzlení a...dočkal jsem se jen zčásti. Ne ne, lidstvo ještě není připraveno.

• 30.12.2019  15:23
    Cirque du Soleil: Kooza (divadelní záznam) (2008)

Viděl jsem jen druhou polovinu, ale nešlo vypnout TV. Dokonale načasovaná show, a to včetně zpracování záznamu (prostřihy, střídání kamer, ...). Za mne super zážitek. Lístky asi nebudou zrovna levné.

• 29.12.2019  17:40
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Člověk k tomu nesmí přistupovat jako k vánoční pohádce, ale jako k ujeté komedii. Pravda, humor zde obsažený asi nebude připadat vtipný všem, ale já se bavil. Štáb při natáčení určitě taky. Dost možná že sjížděl směs 80 % leknín, 20 % blatouch. Jde mimochodem o jednu z nejoblíbenějších pohádek mého táty, dětem se také celkem líbila, takže zábava pro 3 generace. Tohle bude kult.*******"A ty sníš slimáka. A já okouna."

• 27.12.2019  09:04

Neskutečná podívaná, která mne zasáhla v tom správném prepubertálním věku cca 11 let a nesmazatelně se mi vryla do, nestydím se napsat, srdce. Dokonalá Hapkova hudba, perfektní historická lokalizace, kde je bída špinavá, ale plná naděje, kdežto vznešenost okázale honosná a ctnostná, ale studená a temná, skvělé souznění slovenské krajinné poetiky a prostoty života (ovečky, smrt jako mezník, ale přirozená součást života), české naděje, bodrosti a prostonárodnosti (duo Labuda + Zedníček) s německou strohostí a železnou mystikou (krásné jezdkyně, kterých by se ale kdokoliv kromě Sigurda neodvážil ani dotknout, králova koruna spíš jako obruč svírající jeho hlavu) a, a to hlavně, odvaha zobrazit Zlo a Dobro s velkými písmeny. Do příběhu organicky včlenit to, že jen velké riskování přináší velký výsledek a že odvaha k oběti, ať už vědoma nebo nevědomá, jakou měl naivní hlavní hrdina, může očistit a zachránit ty, kteří propadli peklu (sochy). A naznačit, že občas je velmi nejasné a ošidné to, co Dobro a Zlo je - vizte geniální poslední scénu rozloučení s přítelem, která mne přiměla k mnoha úvahám a pochybnostem a do jisté míry tento "otevřený" konec staví na hlavu celý předchozí děj, podobné jako když v Devátém srdci hraběte Aldobrandiniho nahradí nový dvorní astrolog hrabě Mondini. Prostě pecka čenichovka, která vám sebere jistotu, že právě sledujete šťastný konec nebo jen dílčí epizodu věčného boje Dobra se Zlem, včetně převlékání plášťů. Dokonalý mnohovrstevnatý film pro všechny věkové kategorie s vnímavýma očima a citlivou duši.

• 26.12.2019  14:53

Bez problemu koukatelné, což se o mnoha TV pohádkách posledních 2 pětiletek říci nedá. Neseděl mi Prachař, ale beru, že přehrávání k jeho roli patří a zkousnul jsem to. Jeho kult osobnosti a výkonná tajná policie včetně sítě udavačů nechť jsou odrazovým můstkem pro výchovu dnešních děti a tím i pro budoucí svět nás všech. Hádám, že efekt této pohádky bude větší než celý předmět Výchova k občanství na ZŠ. Dramatický oblouk je vyklenut celkem pěkně, a že je vykradený z dvojky Shreka? Co je dnes originální... Více mne mrzí neprovedená hudba, některé kostýmy (šaty Evy Josefíkové model 'havajský banán') a diskutabilní přínos výuky etikety tváří v tvář klíčovému střetu o princeznu včetně role učitele. Někteří jsou z Ebena nadšení, mně celý tento koncept připadal spíš trapný. Ale koukatelný. Už jen pro scénu, jak Eben uteče přes čáru a pro chemii mezi ústředním párem, která fungovala na výbornou.

• 26.12.2019  13:27
    Čertí brko (2018)

Nebylo to špatné, jen je škoda, že to nebylo lepší, protože nakročeno bylo. Vynikající Budař, obstojně vymyšlené peklo s bezvadným čertím brkem, skvělé kostýmy, lokace, stavby a výprava, většina herců velmi dobrá, vtip i satira na přijatelné úrovni, ale...naprosto zbytečně hory jak Dolomity a pod nimi malé město na víceméně rovině, do kterého vede jediná cesta, wait a sec, přes ty hory!, příliš rychlá a bezdůvodná láska Markéty a Bonifáce, opět! neschopní čerti trumberové vedení typově nevhodným dobráckým Vetchým, vyprázdněné hlavní peklo vs. přeplněná pobočka Pervidle, mnoho logických chyb (když už má být Bonifác neznalý světa lidí, asi těžko bude chápat katovské řemeslo, atd.) a mnoho dalších tu větších, tu menších věci, které mi vadily. Čertí brko mohla být po čertech dobrá pohadka pro děti s mnoha přesahy pro dospělé. Byla hodně blízko, proto je škoda, že nedošlo k tomu, co zde zmiňuje jiný komentátor - půl roku promýšlení a pilování zápletky a scénáře, aby nebyl plný zbytečných honiček a čertích moulů, ale více budoval vztahy postav a kromě trefného poukázání na totalitu a Andrejka a filozofování o tom, kam půjde čert po oběšení nabídl více pohádky. Hodně silné 3 hvězdy.

• 20.12.2019  11:02

Tento film stojí a padá s tím, zda se vám líbí staromilské SF a zda vám k němu sedne dost pomalé tempo. Filmařské kvality respektuji, ale u mne je odpověď na obě otázky záporná a hodnocení tomu odpovídá. Hodně mne zklamal závěr. Vlastně se stalo něco fantastického a zároveň to stejně rychle odeznělo - jakoby se nestalo nic. A bezkrevný výkon Kirsten Dunst v konci filmu, pokud jí to tedy režisér nenařídil, mé zklamání podtrhl. Takhle se tváří matka, která právě "přišla" o milované dítě? Take Shelter je dokonalý film, ale Midnight Special, ačkoliv je mu dost podobný, mi nesedl.

• 26.11.2019  13:06

Epizoda je udělaná slušně a dokonce i triky jsou technicky ucházející. Co mne na ní však dostalo a proč dávám plné hodnocení je fakt, že bez nějakého moralizování, vysvětlování či návodů autoři pomocí hyperboly se ztroskotanými mimozemšťany dokonale vystihli to, co se děje reálně fyziologicky mezi lidmi: odcizení ve vztazích mezi nejbližšími z důvodů stárnutí, hormonálních změn, stereotypu a mnoha dalších faktorů. To je opravdový horor. Jen tady trvá jenom rok. Jak s tím bojovat? Pečovat o vztah a o sebe a vědomě se každý den rozhodovat ve vztahu dále být. Možná si říkáte, co to melu, ale fakt, podívejte se na První výročí znovu. Je o stáří a odcizení. A je děsivý.

• 26.11.2019  12:00
    Reportér (2012)

Myslete si o mých pěti stařenách co chcete, ale tenhle film mě dostal. Podle komentů a vizuálu z fotek jsem myslel, že to bude ztřeštěné. Drsné a podivné, ale vlastně komedie. Tak to pr, komedie to nebyla ani náhodou, byť některé scény v sobě černý humor měly. Pro moji ženu tento film zcela zdiskreditoval Nicole Kidman. Byla z ní znechucená a já vlastně taky, ale ta role! A ty ostatní postavy! Celá ta podivnost a přitom taková bezprostřední uvěřitelnost, suverénní projev kamery a hudby, scénář, režie, prostě divný a drsný a špinavý film, který mne nenechal ani na chvíli v klidu. Spravedlnost vs. právo, vypořádání se s racismem ve 3 scénách bez moralizování (kam se na to mnohé jiné US filmy hrabou), špinavost ve vztazích (zlatokopka, šáhlá bárbí, šáhlí chlapi vs. slušňáci a teplouši, sedmá velmoc a jak to s ní opravdu je. Za mne nejlepší film za hodně dlouhou dobu. Filmařsky, sdělením, atmosférou, ...

• 1.11.2019  10:52

Příjemně strávená lehce absurdní půldruhahodinka. Jak píší mnozí - tenhle film mohl být něco víc. Je otázkou, zda tím být chtěl. Každopádně není. Příjemně strávená lehce absurdní půldruhahodinka. S dobrými herci a nějakým tím bořením amerických mýtů (armáda, hippie, esoterika, export demokracie, ...).

• 21.10.2019  10:57

Jasně, je to pečlivě vykalkulovaná, ale prostě bezvadná jízda plná vtípků pro dospělé i děti a fikaných detailů, které mne bavily (princezny, internetové tentononcy, závěrečné postavení se vlastnímu já, ...). Pokud se držím ve škatulce animáků pro děti a docela dost i pro dospělé, tak nemohu jít pod 4 stařeny.

• 21.10.2019  10:48

Už v Brendanovi a nyní opět se dostavil příjemný dojem z filmu, který ovšem kazí pocit, že tvůrčí tým sice ledacos s lecčím propojuje, ale smyslem si vždy jist není. Prostě vytvoří líbivé klubíčko mystiky a reality a doufá, že jej nebude nikdo rozplétat. Nejsem mladistvý ani obstarožní intelektuál, abych měl čas a chuť film do detailu pitvat a, jak píšu výše, oba se mi líbily a jejich výtvarná stránka i atmosféra mne upoutala, ale na patře mi zůstává lehká pachuť, že to mohlo být ještě lepší.

• 21.10.2019  10:22

Slušný díl s, v rámci seriálu, nadprůměrnými hereckými výkony. Lékař bojuje pomocí počítačové projekce stavu mozku o psychické zdraví své milé v kómatu. Kdo tedy nakonec zvítězí - duch nebo hmota? Konec je očekávaný, ale svoji sílu má.

• 10.10.2019  13:14

Název je zavádějící, ale díl dobrý. Provedení je archaické, ale myšlenky a poselství aktuální (pravda za každou cenu?, předsudky, mylné závěry, odpuštění, využití času, který máme). Jen taková kousavá poznámka - nebýt toho hovoru, který byl navíc pravděpodobně zbytečný (přece mají jinou infrastrukturu komunikace), nic z toho by se nestalo. Asi mělo jít jen o demonstraci prehistorické, ovšem tehdy nové technologie - telefonů v autě. Takový svého druhu product placement :-D

• 4.10.2019  16:31
    Průsmyk - Engerl (E08) (epizoda) (2019)

O fous slabší než sedmička, takže 4. nejlepší díl. Proč tak málo? Protože to, co se předtím vleklo, najednou tvůrci hrnou pod tlakem - naprostý zázrak nalezení hotelu z fotky a pak obratem nalezení chaty, přestože byla pohřbena pod sněhem několik set metrů daleko. Posílám souřadnice - ale potkají se jinde. WTF. Ale chápu, prostě to tak muselo být, protože jinak by se vytratil wow efekt znovuotevření případu a spěch. Také motivace postav byla sice pochopitelná a (zvrhle) logická, ale nedostatečně filmařsky zdůvodněná. Ansbach pak musí být naprostý machr, protože po tak dlouhé době vypátrat Brunnera, který přetrhal všechna pojítka, to by nedokázal ani Mosad. Pokud tedy jouda nepoužíval SIM s tarifem na své jméno. A to jen proto, aby v něm dále živil strach, protože ho zklamal. Pfff. Co máme dál? Ansbachova fascinace - ano, chápu a vlastně to vítám, bylo to sympatické osvěžení, takové vhodně nevhodné a ujeté, a to až do posledního dechu. Ale předcházelo mu snad v 7. a tomto dílu dostatečné obrazové prokreslení? Za mne ani omylem. Taktéž Gedeonovo odhodlání a odvaha jít až za hranu rizika, když případ znovu rozdmýchával. Byli si s Ansbachem vlastně tak podobní! I on věděl, co dělá, co riskuje. A ta hloubka citů, které projevil...prostě mi to k němu nesedělo. V prvních dílech vypadalo, že má nějaké tajemství. Očekával jsem, že ho kápo vydírá přes dceru nebo koho mu drží v zajetí nebo v bordelu. Některé flashbacky to naznačovaly. Proto ta spolupráce, proto to krytí kápova synáčka. Pak by to smysl mělo. Prostě to zahodit, protože přijal, že ji ani sebe z těch tenat stejně nevyprostí, tak to vzal jako pomstu a zároveň gesto udělat něco spravedlivého a z jeho pohledu správného pro svět a pro Ellie. Zachránit ji. Před ní samotnou, před jejími stíny minulosti. Osvobodit ji, když nemůže tu druhou. Ale opět - chybí mi zdůvodnění. Něco, co by mne přimělo uvěřit. A úplný konec? Inu, hodně jasně uzavřeno - a přesto tak moc otevřeno pro případné pokračování. Jako proč ne.

• 4.10.2019  16:20
    Průsmyk - Der Sturm (E07) (epizoda) (2019)

Výrazné zlepšení. Střízlivě bych dal jen 4 stars, ale musím ocenit autorskou odvahu a vůli nabídnout nekompromisní a nelíbivá, ovšem realistická řešení. Scénář namlsal divačky a diváky v předchozím dílu na romantickou odplatu, jejímž nástrojem bude mladá ilegálka...aby ji pak nekompromisně hned z kraje této epizody zadupal. Ačkoliv...samozřejmě že jisté vodítko v krbu není umístěno náhodou a svůj díl pomsty si Milica resp. její rodina alespoň in memoriam střihne, ale...zrovna toto je slabé místo logiky případu, protože Gedeon a Ellie přece o tomto zvláštním předmětu nic nevěděli a netušili, co znamená. Nešť. Celkově se mi sedmička líbila moc. Nejvíc. Hned po jedničce a dvojce.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22