maoc

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 11.1.2018  13:43
    Angel Heart (1987)

Temný, pomalý a záludný film. Nepodbízí se, jde na diváka nenápadně. Proto jsem ho, hamba mi, jen tak letmo shlédl a nevěnoval mu dost pozornosti. Když o něm ale více a více přemýšlím a čtu si komentáře, kterým musím dát zapravdu, budu si muset dát opáčko v původním znění. Protože na tomto filmu něco je. Minimálně krásná Lisa Bonet, skvělý Mickey Rourke a tradičně bezchybný Robert De Niro.

• 10.1.2018  14:13

Vizuálně jiné, mytologie světa je originální a zajímavá, všechno je správně vyšinuté, jako např. u jiného žabožroutského počinu Lovci draků, ale příběh je tak řídký, že musela dostat na prdel vnitřní logika a motivace postav, aby se z toho mohl splácat celovečerák. Škoda. Tohle mělo nakročeno.

• 10.1.2018  14:09
    Trollové (2016)

Pěkné, ale k soustředěnému koukání mě to nezlákalo. Ani děti z toho nebyly kdovíjak vyndané. Dám tomu ještě šanci, třeba naleznu skryté perly.

• 10.1.2018  14:06
    Zpívej (2016)

Klasická příběhová limonáda, kde si všichni fandí, pomáhají jít za svými sny a když jsou na sebe náhodou zlí, tak si to odpustí. Dokonce zlomí i realitní agentku.

• 10.1.2018  13:59
    Oko 3 (2005)

Studená fúze lidstvu furt ne a ne jít. Podobně je na tom fúze hororu a komedie. Ač hodnotím celkem vysoko díky odvaze tvůrců zkoušet nové cesty a některým vizuálně zajímavým prvkům (animace v knize, skvělá taneční scéna na chodbě která jako hororová groteska funguje parádně, některé scény v lese nebo v antikvariátu), ve skutečnosti je to takový mišmaš bez zásadního tahu na bránu s, i na asijské horory odnikudnikamjdoucím příběhem, že je poživatelný pouze na houbách a / nebo pro uchyláčky, jako jsem já. Ostatní ruce pryč, nebo vám je sekne rýč.

• 4.1.2018  09:24

Exotika sedí Marplové stejně jako Poirotovi. Hodně zamotaný případ s fotkou a vzpomínkami vášnivého lovce nevyřešených případů, nějaké to vydíráníčko, chlast, voodoo a rock'n'roll, vrah (vrahyně) už podle xichtu, takže o to snazší rozplétání, tísnivé karibské dusno, více vraždiček, prostě pošušňáníčko pro filmového agáthomilce.

• 4.1.2018  09:15

Prozatím poslední Miss dýchá modernou. Thrillerový postup, temnota, mrazivá dekonstrukce vztahů a pohnutek lidí a krásné záběry i herci. Jen ta Marple je tam jaksi navíc...ale co už. Oceňuji, podobně jako u Poirota, snahu tvůrců o jiný přístup než u starších dílů, ale v dalších dílech, pokud kdy přibudou, bych raději viděl návrat ke kořenům.

• 12.12.2017  09:38
    Pustina (TV seriál) (2016)

Hnus je intenzivnější, čím je bližší. Dokud se dívám na white trash někde v Louisianě, je mi to volné. Do severních Čech to mám sice 300 km, ale je to od dost blíže než 6000 a každý z těch kilometrů je cítit. Není to příjemné pokoukání. Šlapky na parkovišti kamionů mezi poletujícími odpadky, pasťák s kluky na šikmé ploše a bez pořádné naděje, že by se z ní dostali, vesnice odsouzená k zániku, špína, bída, perník, sychravo a zima. První díl byl dokonalý. Pak, inu, pak už to tak dokonalé nebylo, ale pořád zdaleka nejlepší sociální krimi, co jsem z tuzemské dílny viděl. Scénárista chtěl pochopitelně děj natáhnout na nějaké přijatelné množství epizod, takže musel rozmělňovat a trochu tahat diváka za fusekli, ale rozumím mu a na hru přistupuji. Pátou hvězdu ale nedám. Kvůli vytracení mysteriózních prvků. Lidská špína byla silná, ale přece jen ne dost silná, jako když zahušťuje temnotu Laird Barron. Kdyby bylo více prvků jako osel, sochy, prázdný zámeček s něčím uvnitř, kalová jezírka a srna s poraněnou nohou, kdyby bylo více gore nebo aspoň tušeného gore, pátá by odbila.

• 11.12.2017  12:33

Nehloupých dobře natočených komedií je pomálu. Pravda, pro českého diváka mohlo být zvoleno vhodnější jméno hlavního hrdiny než Andrea, ale stejně jsem moc rád za tento svěží italský snímek, který je natočený s ambicemi minimálně evropského ne-li světového rozměru. A kvalita za ambicemi nepokulhává. Film stojí a padá na výkonech ústřední dvojice a ty jsou, no, možná ne dokonalé, ale rozhodně velice dobré a milé a živé. Scénář mohl lépe podchytit třeba zakončení aférky s chůvou, neurologové se při něm asi válejí smíchy, feministky střídavě pálí podprsenky nebo na protest menstruují bez tampónu a intelektuálové se nad jeho povrchností přežehnávají znameními jin a jang, ale pro běžné nehloubavé a nehnidopišné smrtelníky, kteří se chtějí bavit, je povedený. Stejně jako celý film. ****** Viděno 12/2017 na Festivalu italského filmu v brněnské Lucerně.

• 11.12.2017  12:07

Věřte nebo ne, přestože jsem docela filmožrout a dojíždím čtvrté gumy, toto je můj první shlédnutý Allenův film (2017). Stydím se, ale ne moc. Měl jsem za to, že jeho filmy nebudou nic pro mne, ale buď stárnu nebo jsem se pletl. VCB se mi líbilo. Dokonce hodně. Podezřívám toho starého židovského prasáka z toho, že tento film natočil jen proto, aby dostal do Bardemovy postele Skarletku, Kruzku a Hallku a mohl být u toho. A aby mu to producenti (a diváci) zaplatili a on nemusel dát ani cent ze svého. To je stará známá strategie režisérů, kteří si chtějí plnit své sny za peníze ostatních, vzpomeňme třeba Sucker Punch. Ale teď vážně. Filmařsky není asi VCB co vytknout. Herci hrají přesně to, co mají, scénář je jedna báseň a povrchnost je přesně tak povrchní, jak Woodyho otěže povolí. Líbí se mi, že film je plastický. Jako plastelína se přizpůsobí divákovi. Pro intošské dlabaly bude hluboký, pro sebemrskačské flagelanty hluboký a depresivní, ale pro pohodáře a blbky poklidný a sluníčkový. Přemýšlím, kam zařadit sebe. Asi do všech třech. Budu se muset nad VCB ještě zamyslet.

• 20.11.2017  14:28
    Ragnarok (2013)

Temný thriller pro děti a mládež. Cílovku vidím 10 - 12 (holky) / 16 (kluci). Kouknul jsem, abych vyhodnotil, zda se hodí pro našeho 8letého cíťu a chytlo mě to. Jemu to ale zatím nepustíme. Harryho dal celého v pohodě, ale to je na první pohled pohádka, byť temná. Tohle je jiné. Z bahna či vody se tu vytahují lebky a mrtvoly, teče krev a nebezpečí je reálné a smrtící. Další postřehy letem světem: herci v pohodě (mrk mrk na Mostem protřelou Sofii Helin), dobrý drajv, husí kůži nahánějící záběry z hlubin jezera. První polovina je téměř bezchybná. Druhá slabší, hlavně od chvíle, kdy je nebezpečí jasně pojmenováno a zobrazeno. Konec je očekávaný, byť lehce rozpačitý (Co věda? Co materiál do muzea? Co pravda?). Navíc mne nepotěšila komunikační lapsus mezi postavami, ale možná se Norové o podivném obsahu brašen nebaví. Celkově byl ale film velmi slušný a rád mu za nebojácnost a profesionalitu jednu hvězdu přidám.

• 20.11.2017  13:56

V podstatě jsou 2 druhy filmů pro děti. Pohádky, kde je jasné, že se jedná o fantazii a zákonitosti reálného světa jsou zobrazeny v nedokonalém zrcadle, aby vynikl jejich rozměr. A pak jsou tu ty druhé. A těm prostě nereálnost a pitomost neodpouštím. Jednou z "těch druhých" jsou i Příšerky pod hladinou. Irituje mě už zvolený distribuční název, který odkazuje na pohádkovou podívanou Příšerky s.r.o. a druhý díl z univerzity. Dokonce i font na plakátu je podobný. S těmito kvalitními pohádkami ale nemá Deep nic společného - klamavá reklama. Ale nešť, už jsme zažili větší distributorské podrazy, což? Ovšem film samotný je také takový podvod. Kostrou příběhu si totiž hraje na bezmála postapo existenciální drama, je ovšem hloupý, až tříská dveřmi. Vtipný nebyl ani pro děti - plné kino drobotiny se jedinkrát nezasmálo. Já tuším jednou, když jsem zrovna nespal. Nechci se rozepisovat dopodrobna o tuposti toho filmu, o nesourodosti scén, které asi měly být poslepované podobně jako v Době ledové, ale chybí jim ten humor. Chybí mu tahoun. Chybí mu nadhled. Chybí mu téměř vše. Jediný opravdový klad je poměrně slušný vizuál, jinak je to slabota, které se vyhněte. A dětem to také nepouštějte. I některé starší děti (4 - 8 let) začaly asi v polovině bloumat po kině, které bylo v tu chvíli nejspíše zajímavější než to, co se odehrávalo na plátně.

• 13.11.2017  15:53
    Meze Waltera Hortona (TV film) (1968)

Pozor, tento film, přestože je krátký, rozhodně není pro každého. Akademická nuda, WTF námět a klasická hudba odradí. Nedostatek fantazie definitivně zabije. Ale ty, kteří k němu přistoupí s otevřenou myslí, nejprve pobaví zhruba ve stylu Limonádového Joea (monolog Jiráskové - Hortonové), aby je postupně začal mrazit (monolog Hrušínského - Greshama). Je třeba zabít Waltera Hortona!

• 25.9.2017  12:48

Tušil jsem, do čeho jdu a záměr byl splněn na výbornou. Horor o hororu, který funguje jako horor, jako učebnice i jako komedie, byť nikoliv prvoplánovitě k popukání. Skvělý scénář, slušné herecké výkony i triky a hlavně celý ten významový přesah, to jsou skvělé ingredience, které byly dovedně smíchány a já je zblajzl jako malinu.

• 21.9.2017  16:19

Vize budoucnosti - nástroj moci - přicházejí jako poselství při přebuzení obleku pro virtuální realitu. Vědecky bejkárna na entou, ale sloužilo to k překvapivě hutné črtě na téma deprivanti ve vysokých postech, co se nezastaví před ničím. Nebylo to úplně marné a po několika chabých dílech tu ani herci nedělali ostudu.

• 21.9.2017  15:05

Tomuto telekinetickému dílu by slušela delší stopáž, protože pro budování vztahu chůva - dítě to chce prostě víc než jen vybalit na ni to nejdůležitější do 2 dnů a překopat ji tak život. Tématicky mi tento díl moc neseděl. Na to se příliš utápí v adorování lživého klišé ženského konstruktivního přístupu vs. mužského destruktivního, ale jinak docela fajn.

• 21.9.2017  14:57

Mimozemšťané se chtějí převtělit do mrtvých, ale musí pomoci úředníci OSN (nebo US vlády?). Po polovině to začalo vypadat skoro jako špionážní thriller, ale konec byl naopak rozplizle sladce transcendentní, utopený v kosmickém všehomíru dobra a lásky. Škoda, vypadalo to na starou dobrou invazi...

• 21.9.2017  14:51

Někdy nechtěně komické (úraz elektrikáře bílým světlem, ...), ale myšlenkově OK. Mají životy některých větší cenu než jiné? Kdo to posoudí? Dá se občůrat smrt? A osobní odpovědnost? A co na to Jan Tleskač?

• 30.8.2017  14:08

Jen kousek od plného hodnocení. Mnoho postav - ovšem představených tak, že jsem se neztrácel. Spletitý případ - ale odvyprávěný tak, že jsem vždy věděl (nebo aspoň chápal) kdo co a proč. Navíc atmosféra, skvělí herci (jen jednou Ginger hrozně nabělili obličejík, fuj maskérko) no a biblická omáčka vždycky táhla, notabene z Apokalypsy. "I uzřel jsem čtvrtého jezdce na plavém koni a jméno jeho bylo Smrt." Jediné, co mi hapruje, je motivace pachatele / -ky. Prostá touha po moci? Krutost? Finance to asi nebyly. A na to, jak vše geniálně vymyslel / -a a zařídil / -a, tak se potom nechal / -a od Márplice nachytat na švestkách až moc snadno. Asi pocit nepolapitelnosti. Fakt dobrý díl.

• 2.8.2017  15:11

Mělo to klady, ale i zápory. Kladem je sevřenost a systematičnost ve vyprávění, atmosféra (na prvním místě s polovyřčenou prosbou lady Serrocoldové o konečné řešení, jakkoli ví, že zrovna pro ni bude bolestné), výprava a slušní herci. Záporem tentokrát opět přepálená zápletka a celá konstrukce zločinu, která je prostě pitomá a tak by se nikdy nemohla stát a celé je to působí jako sebeparodie. Ultraromantická tečka nechť je už opravdu raději tečkou. K tomuto typu filmu to asi patři, ale když vzpomenu na silné a přesto nepřeslazené romantické finále v jednom z Poirotů (ruská tanečnice a řidič), tak vím, že to jde i jinak a lépe.

• 24.7.2017  18:11

Pottersérie mne na začátku docela bavila. Sledoval jsem ji se synem ne z povinnosti, ale protože jsem chtěl. Tento díl ale šel mimo. Nebudu rozebírat, co se mi nelíbilo, to už zvládli lépe jiní (logika, gradace, zbytečnost, nuda, chaos). Pochválím jen hezké přírodní lokace a velmi pěknou animovanou vložku a její zapuštění do neanimovaného rámce. To je ale za ty prachy mooc málo. Stopáž mohla být poloviční nebo nejlépe žádná.

• 20.7.2017  16:27
    Old Boy (2003)

Ultimátní filmový zážitek. Ještě nikdo mi nenabídl tak dokonalé a přirozené skloubení akčního thrilleru s shakespearovským dramatem. Jeden z wow filmů, které mne v mládí formovaly. Celá koncepce přitom byla velmi uvěřitelná a příběh dokonale vystaven. Lehká asijská podivnost byla správným kořením navíc.*****Remake ukázal, že to jde i jinak a v něčem dokonce lépe, ale na originál se nechytá.

• 20.7.2017  13:50
    Oldboy (2013)

Originál mne kdysi dost zasáhl. Remake si z něj bere to podstatné příběhově (dokonce je v aspektu otce ještě lépe vymyšlený), ale přesto se mi líbil méně. Proč? Sám nevím. Snad kvůli jakoby nedotaženým scénám (např. slézání Mari z plotu je zjevně jen vyhoupnutím se nahoru a krok zpět)? Protože násilí, které mi v originále přišlo účelné a zuřivé, mi tady přišlo směšné (scéna s kladivem jak z grotesky!)? Snad kvůli pomalejší až nudné první polovině? Protože chybí precizní mentální trénink pro manipulaci s postavami, které se mají potkat a reagovat přesně, jak mstitel plánoval? Protože v původní verzi měl film nádech shakespearovské tragédie do poslední vteřiny, kdežto tady vyvanul do vlažného happyendu? Kvůli jablečnému a jinému product placementu? Kvůli ne až tak logickému jednání postav? Kvůli nevěrohodnému tréninku bojových umění? Přitom jinak jde o skvělou podívanou, ve které Spike mimochodem skvěle zvládl varietu narativních postupů (retrospekce, retrospekce s účastí postav z budoucna alá Kriminálka Miami, shortcut, dopisy, ad.). Jenže v porovnání s originálem pro mne remake na jednu nohu kulhá.

• 18.7.2017  09:40

Dobře to popsal Matty, Marigold, J*A*S*M i verbal. A všichni mají pravdu. Uhlazená až sterilní nuda. Vše ostatní je pod povrchem. Kdo má krumpáč a vůli ke kutání, kutej. Mně se nechce.

• 16.7.2017  08:41
    Michel (TV seriál) (2012)

Ze začátku jsem nechápal a v hlavě mi naskakovalo slovní spojení Francie-politická korektnost-vymývání mozku dětem, ale pak jsem do toho pronikl a naopak ocenil lehkou antikorektnost. Správně ujeté, jak to mám rád. Co z toho mají děti netuším, koukají, ale nemluví. :-)

• 8.7.2017  23:41
    Duhová kulička (TV film) (1985)

Nemám rád české a ČS filmy pro jejich malost, ale někdy si prostě nemohu pomoci a odzbrojí mne. Svou obrovskou malostí a malým gigantstvím. Nezapomenutelný snímek s dokonalými dialogy, přirozeným herectvím, odzbrojujícím humorem, megatunami lidskosti a estetické lehkosti a velmi cool kamerou.

• 4.7.2017  21:53

Tohle už bylo trošku slabší, hlavně si občas dala logika voraz, ale nebylo to špatné a vědecká omáčka byla pro skorolaika dostatečně uvěřitelná, takže proč ne. Jen hlavní postava kdyby nebyla tak šíleně ošklivej plešatej obejda, na kterýho dost nevěrohodně letí docela pěkná čtyřicítka, tak bych to celé bral asi lépe. Dobro x zisk, dobro x páchání dobra x zlo, docela myšlenkově hutné.

• 4.7.2017  21:43

Velmi dobré, možná i lepší než Sandkings. Sevřené, plné myšlenek, stále aktuální (2017), snad jen trochu moc jednoduché až schématické, nepřekvapivé, navíc s dvěma hrstmi (zbytečné) romantiky, ale dobré. Prostě dobré. Jak rozpoznat život? Bojí se smrti. Bude se Valerie 23 bát smrti?

• 4.7.2017  21:35

Velmi dobrá adaptace GRRM povídky, která však přece jen za textem pokulhává. Snad za to může delší stopáž, snad prostě neuměl štáb přetavit ani za pomoci autora předlohy v roli konzultanta geniální text do sevřeného útvaru s patřičnou syrovostí, snad... Vyšinutí hlavní postavy vědce Simona bylo ovšem luxusně podáno a také variace na hru Simon Says mě pobavila, takže jednu hvězdu přidám. Každopádně dobrý start seriálu.

• 26.6.2017  18:03
    Dexter - Série 8 (série) (2013)

Slabá série, naštěstí poslední. Pár dílů dalo vzpomenout na zašlou slávu, ale jinak je to zoufale utahané, bez pěkných gore scén (kromě pár záběrů mozku), se zoufale tápajícími herci, kteří neví, co postavám dát, když se je produkce a režie snaží napasovat do mnoha forem, aby nakonec neměli žádnou (Debra, Quinn) nebo do nudných bezvýrazných šablon, aby se propána divák nevylekal (Harrison, Dexter, Angel a jeho švica, kapitán). Nejzajímavějšími postavami jsou nakonec vrazi a psychiatrička. Na logiku a provázanost s realitou zapomeňte. Vše se podřizuje čím dál tupějšímu divákovi a hrne sice koncem pod docela pěkným tlakem, ale bez uzardění k v-podstatě-happyend-finále. Bodík za odvahu to neudělat tak úplně happy, což ale shodí epilog, který, tjamtadadá, nechává otevřená vratáá. Mainstream jak noha a ještě k tomu dost blbý, takže sorry, ale jak jsem tě kdysi miloval, tak tě nyní, Dextere, proklínám. Už nikdy víc. Trhni si kudličkou.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19