maoc

homepage

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 18.6.2018  08:48

Organické propojení 3 rovin - reality, realistické animace doplňující realitu a klasické animované beatrixpotterovské animace, dodávající retro punc a pravdolásková moudra, co vás zahřejí v bříšku. Tvůrci si ale dali spíše jiný cíl - pohyb. Celou stopáž se na vás valí jedna akce za druhou. Když už obraz na chvíli zpomalí, je to jen proto, aby si scénář udělal lehce nekorektní srandu, kterou ovšem hned vyváží teplým lidským slovem a citem, adorací venkova a zároveň oceněním krás velkoměsta (Londýn). A zase vzhůru do akce. Potěšily mne drobnosti, které dětem nic neřeknou a mnohým dospělým uniknou (mrkve, scrabble, ...). Děti se bavili a já také, původní příběhy Králíčka Petra neznaje. Přitom bych neřekl, že by jim pozitivní emoce z plátna nepřeskočily kamsi do srdíčka. Je to hřejivě britské, přitom naspeedované jako Lotus. Je to lehce australské (točilo se v NSW), přitom jsem si nevšiml jediné ovce. Je to americké, ale schází byť jediný skunk. Je to fakt dobré, jděte na to. S dětmi. Nebo bez. Nahoře bez.

• 18.6.2018  08:15
    Příšerky a já (TV seriál) (2010)

Některé díly vynikají perfektním slovním humorem. Jiné jsou slabší, jak to u seriálů bývá. Celkově jde ale o povedený sitcom pro rodinu s menšími dětmi, na který se v poslední půlhodině Studia Kamarád těšíme a děti se o jeho dodívání, když jsme na odchodu, až perou.

• 4.6.2018  18:39

Starej prasák Pedro zabalil svoje úchylnůstky do pěkného kabátu, ale pořád je hrne do diváků pod tlakem. Velmi uhlazený film o nehezkých věcech a lidech. Chladný, přesto žhnoucí, nenechávající chladným ani tak otrlého diváka, jakým jsem já. Např. ujetost dialogu párečku v zahradě na svatbě, to je soda. Líbila se mi i nedořečenost a pompézní melodramatičnost, prostě tento film mi sedl. Doporučuji podobnou cronenbergovštinu Příliš dokonalá podoba. To je ještě větší maso.

• 21.5.2018  10:15

Prázdné, zmatené, prázdné, nudné, občas facepalm hlavně v druhé polovině filmu, zmatené, prázdné. A prázdné, zmínil jsem se? Poslední Burtonův film, který se mi opravdu líbil, byl Karlík. Alenka super, byla jaksi neuro a pseudo-hrdinská, ale k ní to sedlo. Toto je ovšem hodně špatné. Viděl jsem to jen proto, abych posoudil, zda se nebude syn u koukání bát. Nebude. Bavit asi jo, ono je to film, který děti okolo 10 let budou milovat. Je tam na ně tak akorát fantasie, děsu, oblud a vztahů. Ale dobrý film to není, sorry jako. Hlavně druhá půlka. Dabing otřes.

• 13.5.2018  07:05
    Most - Série 1 (série) (2011)

V roce 2018 už skoro klasika žánru. Velmi dobře vystavěno, zajímavé postavy, všechno je velmi dobré, ale přece jen mi ve výčtu tagů přebývá "mysteriózní". Spíše naopak, Most je sterilně reálný, pro nevysvětlitelno zde není místo a mně to chybí.

• 13.5.2018  06:57

Hrdina je v podstatě podvodník a sobecký hajzlík, během epizody dokonce několikanásobný vrah, ale je mu kýmsi, snad jakýmsi spolkem mimozemšťanů nebo andělů, umožněno se změnit, vymanit se z toho, co spáchal. A dostane šanci stát se jedním z nich. Na to, jaká je to ukecaná nuda, mě to docela přitáhlo k obrazovce. Epizodu táhnou nahoru dobré herecké výkony a vánoční atmosféra.

• 1.5.2018  09:06

Příběh velmi zajímavý, zpracování překotné a lacině vypadající. Škoda. ***SPOILERY*** Myšlenka tak silného gravitačního pole, že by nepustilo ze svého dosahu duše, je totiž fakt zajímavá a dal by se okolo ní vystavět dobrý příběh. Pokud elegantně pominu fakt, že by se to celé dávno zhroutilo do sebe včetně všech třech vesmírných lodí :) Kromě této chybné premisy se vyskytuje řada dalších pochybných věcí - nakládání s informacemi z lodi Slaton, nelidsky dokonalé chování posádky a její geniální řešení prekérní situace, vyvozování správných závěrů z předpokladů přitažených za vlasy, zjevování duchů pouze tehdy a tam, kde se to hodí scénáři, velmi komické porozumění mimozemšťanů jakýmsi pochybným "diagramům" k řešení závěrečného úniku, atd. atp.

• 9.4.2018  09:55

Začátek rozhodně slušný horor. Pak to troch zvolnilo a šlo až do mysteriózna, slušné dialogy, na malém prostoru pěkně vykreslené postavy a vztahy, ale přece jen, chování postav podivné, pár extra WTF (nechat v podstatě unesené dítě u vyšetřovatelčiny matky, dokonalá policejní databáze únosů, která třídí např. i podle přílivu a odlivu), ale celkově fajn. Konec je až parodický a zkratkovitý, to uvěření v "nadpřirozené" vysvětlení je příliš rychlé a s rozpočtem asi nešlo trikově dělat divy, takže chápu a uznávám, že to asi o moc lépe natočit nešlo, ale fakt je, že to působí úsměvně. Příběhu by rozhodně pomohla delší stopáž, v níž by šlo lépe vykreslit kolektivní vědomí lidstva ("dětstva"?) předávané skrze mytologii a pohádky a ne jen prolistovat v rychlosti pár knížek pohádek. Ale i tak jsem spokojen a konečně šlo o epizodu, která se mi fakt líbila a nekoukal jsem na ni celou dobu s rozpaky.

• 28.3.2018  12:49

Vlastně ani nevím, co si o tom mám myslet, tak si nemyslím nic. Ale bavilo mě to. První pomalá část asi víc než HC závěr. Dobrá pulp zábava s nějakým tím přesahem (rasismus, dějiny, loajalita, násilí zločin, právo, ...), který ale ani běžný divák a tentokrát ani já vlastně vůbec nepotřebujeme.

• 26.2.2018  14:02
    Sněhulák (2017)

Vizuál fajn, ale jinak nic moc. Slušela by delší stopáž, která by snad umožnila vyprávět příběh i s detaily, které v knize jsou, ale ve filmu se zúžily na odvyprávění, ne však vysvětlení a funkční zapojení do příběhu (sněhulák, motiv, propojení s Arve Stopem, ...). Z vraha se nejprve dělá superman, který je vždy o několik kroků napřed a všechno zná, všude se dostane a v Rusku byl nejméně 3x, aby se nakonec převtělil do nýmanda, který pojde a co? A co se vlastně stalo? Umřela kupa lidí a další mají pojebaný život a jako co? Pokud to je záměr, tak to neberu. Pokud není, tak už vůbec ne.

• 26.2.2018  13:23
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Shlédnuto v kuse a docela bavilo. První díl slabší, pak už slušné. Líbilo se mi, že některé vtipy fungovaly až v druhém plánu a občas se objevila hlubší komika (např. v jaké situaci byla vyměněna velitelka). A taky že si tvůrci odpustili podkres smíchem. Spokojenost.

• 25.2.2018  12:20
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

***SPOILERY*** Vzteklina je asi jako když vás pokouše bezzubá vzteklá liška. Jak vám tak škádlivě ožužlává nohu a vy ji hledíte do temných oček jako korálky, přemýšlíte, zda by nebylo vlastně lepší, kdyby ty zuby měla a vy jste si to mohli užít s plnou parádou. Seriál disponuje, podobně jako liška v cool úvodní větě, některými vhodnými proprietami: vzteklinou, krajinou, atmosférou, zaprášenou historií, přijatelnými herci. Potud dobré a čelisti seriálu se již stahují okolo vaší divácké nožky. Jenže ouha. Teprve až je otevře doširoka, s lehkým pobavením vidíte, že ji některé zásadní věci chybí. Věci, které ji až zesměšňují. V některých momentech Vzteklina působí jako parodie na temný thriller. Tím se celá shodí a divák ji už chtě nechtě nemůže brát jako dřív. Těmi momenty pro mě byly: diletantství hygieny - očkování látkou, kterou mi v hospodě předá neznámý člověk; naprosté přecenění hypnózy - nevěřím, že by bylo byť jen vzdáleně možné naprogramovat člověka, aby se v hypnóze volně rozhodoval v stavech ohrožujících život, jednal správně a zachoval incognito (např. mise na neznámé místo, odcizení dokumentů, ovšem poté napadení, obrana a zabití, likvidace důkazů, návrat z mise, zapomenutí). Snad by mohla fungovat jako guma na vzpomínky a vytvoření bariéry, aby nebylo možné si vzpomenout, ale po činu ten člověk musel vědět, co udělal a měl jednat jinak - nejít na výmaz! Poslední zásadní výtka se netýká díla samotného, ale záměrného vybarvování československé minulosti podle současného diskurzu až diktátu - sebemrskačské vidění historie. Komu se hodí srážet národní sebevědomí? Komu se hodí Češi vykreslení jako zbabělí násilníci, udavači, zloději, kteří se pro majetek (hospodářství) neštítí nejhorších zločinů páchaných s až stoickým klidem na bezbranných? Historie je komplexní a takovéto zobrazení excesů jednotlivců, kterému navíc předcházela celá řada možná ještě horších zločinů ze strany německých a sudeťáckých agresorů, je nepřijatelné. Autoři, tvoříte na objednávku a ani o tom možná nevíte. Když už jste prodejní, nechte si aspoň zaplatit.****************Kromě těchto zásadních přehmatů zmíním ještě několik malých. O dalších píší jiní komentátoři přímo u jednotlivých dílů. Jen stručně: komplex vševědoucnosti postav - jeden zjistí informaci, někdo jiný zjistí jinou, ale dále se s oběma nakládá, jakoby je věděl celý tým vyšetřujících (který má navíc 2 samostatně pracující týmy!), nepochopitelnou spolupráci bokem stojících subjektů s amatérskými detektivy (archiváři, badatelka), zbytečná hudba z rádia u některých vražd, ačkoliv vypadá, že to, co hraje, má nějaký význam, hloupé, nudné a špatně načasované sexuální scény, ničím nepodmíněná überatraktivita Pavla Rogla u všech přítomných pohledných žen a dívek (kromě sestry-proč?), nelogické jednání postav, které se ale většinu času chovají velmi racionálně, ovšem v kritických chvílích, kdy se to scénáristovi hodí, racionalitu zahodí a nejsou schopni např. počkat na posily, předat informaci mobilem a teprve poté jednat, zajistit si podporu, atp.*****************První díl mne navnadil. Další byly ale už jen horší. Škoda.

• 25.2.2018  11:09
    Vzteklina - Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2018)

Ještě to šlo. Další díly už kupí víc a víc otravných chyb, ale trojka se ještě dá. Atmo ujde.

• 13.2.2018  12:08
    Vzteklina - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2018)

SPOILERY!***První díl byl tajemný, rozdával karty, tím lákal. Druhý už vycpává vatou, obzvláště vztahovou. Pěkně a poměrně realisticky (podotek pro hnidopichy: Proč by kamarádka ze studií nemohla zvednout mobil? Já to ženě dělám běžně. :), ale pořád jen vycpává. Logika si opět dala malý oddech. Ultimátní věta: "Sledujte ji, za chvíli jsem zpátky!" mě dostala do kolen. Proč neměl uspávačku s sebou? Navazující scéna u trubek, kdy nikoho nenapadlo kluka čapnout za nohy a vytáhnout, byla taky výživná. Olga je z Pavla celá vyndaná. Gábi jakby(smet), jen dělá drahoty a zkouší ho. A kdyby to náhodou nevyšlo, v Praze čeká záloha. Pavel Rogl - český James Bond :) Dokonce i kriminálka už něco vypátrala, takže na konci se příběh přece jen posunuje, což je fajn. I přes kritiku je to pohodové koukání a těším se na další díly.

• 12.2.2018  18:04
    Vzteklina - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2018)

Příjemný rozjezd navnadil. Napětí bylo napínavé, krajina šumně šumavská, léto hmatatelné, dialogy trefné a postavy i postavičky akorát, jen ten výskyt pěkných žen, které po Pavlu Roglovi na první dobrou vyjíždí (3!) byl skoro jak v bondovce. Také zamrzí podivná chyba v logice, která ale ještě může být vysvětlena - pozor na malý spoiler - jak se sestra dostala k údajům ze spisu, když nebylo zobrazeno, že by ji je Rogl nějak předal? Jen vyžbleptal jednu informaci, ale ne celý spis. Že by konspirační subplot? Uvidíme v dalších dílech. Pokud budou stejně dobré jako ten první, klidně půjdu s hodnocením výše.

• 12.2.2018  09:04
    Zmizení (2013)

***SPOILERY*** Dobré, ale... 1) Čekal jsem mnohem větší fanatismus Kellera Dovera, asi jako u tatíka v Lovci démonů. Náboženství tam v podstatě nehrálo žádnou roli a nechápu, proč některé modlitby a citáty z Bible zazněly. Samoúčelné. 2) Jak už v komentech poukázali někteří, scénář měl několik děr a nedořečených vět. Možná to byl záměr, aby vzrostl mysteriózní feeling z filmu, ale mně se to nelíbí. Namátkou (bludiště, které nakonec nehrálo kromě identifikace pachatele žádnou roli, připletení se usměvavého cákloše, který vlastně neměl souvislost, ale přitom ji měl, nepochopitelná nečinnost hlavního pachatele při ohrožení únikem informací přes Alexe, až příliš náhod vedoucích k odhalení). Nedůsledné. ***********Přes negativa jde o velmi dobrou a po všech stránkách kvalitní temnou podívanou, která před násilím sice mnohdy cudně uhýbá kamerou, ale jindy ji nechává naplno koukat na zajímavé věci (otevírání beden, noční jízda v dešti s postřelenou hlavou, výborné herecké kreace). Co ale považuji za nejdůležitější, na příkladu Kellera Dovera ukazuje, jak se většině lidí protiví násilí páchat a nutí diváka odpovídat si na to, zda by on jednal jinak. Nutí odhalovat to zvířecí v nás, to, co by klidně utrhlo sousedovi ruku, aby ochránilo sebe nebo nejbližší, to, co bez mrknutí oka zabije zvíře na potravu, to, co dělí svět na ovládající a ovládané, na oběti a ty, co oběti být odmítnou. Obzvláště muži by se na film měli pozorně dívat. Ani jedna varianta, kterou mohly rodiny zmizelých děvčat udělat, nebyla správná. Tak se díky osobnímu rozhodnutí muže a jeho odvaze čelit strašným následkům vydali cestou, která nakonec k jakémusi cíli vedla. Ale i kdyby nevedla a skončila jen a pouze tragédií, nejspíš bych ji považoval za méně nešťastnou než jen sedět s rukama v klíně. Přes to všechno zlo a bolest. To je úloha muže, vzít v nutných případech odpovědnost rodiny na svá bedra a učinit něco strašlivého. Doufám, že pokud se mi stane něco podobného, budu takové oběti schopen.

• 12.2.2018  00:14
    Borgman (2013)

Lynch i von Trier vždycky točili podobenství. Pan Alex van Warmerdam, od kterého jsem nikdy nic neviděl a nejspíše už nic dalšího neuvidím, má podobné sklony. Podobenství je to určitě. Rozhodně. Stopro. No nabeton to něco znamená. Bezpochyby. Dokonce mám skoro pocit, že vím co. Viděl jsem jen 2. polovinu, ale myslím, že to vůbec nevadilo.

• 11.2.2018  23:54

Na této epizodě se podílel zkušený psavec David J. Schow http://www.legie.info//autor/1489-david-j-schow a je to poznat, i když musím přiznat,že záměrně trochu nadhodnocuji. Oproti jiným dílům je tohle přece jen obsahově o dost zajímavější a dilema denodenně aktuální - co je dobro a co už zlo? Na konci tohoto dílu jsem se musel sám ptát, jak bych se zachoval na místě kněze, který uvěřil, že za tvářemi, které jen on vidí jako démonické, se může skrývat dobro. A jak chápat Ježíšovu větu: poznáte je po ovoci. Doteď nemám jasno jaká cesta by byla správná. Vzít pomáhající dar z rukou stvoření, které vypadá jako z pekla nebo ne? Napadá mne jen: na některého ovoce je potřeba počkat, až dozraje.

• 6.2.2018  17:14

POZOR SPOILERY! Rozporuplný díl. Na jednu stranu dobrý v tom, že varuje před huxleyovskou dystopií, která je stále reálněji nastolitelná. Obzvláště v závěrečných titulcích, kdy extrapoluje, kam až může dojít politika líbivých avatarů, kteří dokáží efektivně maskovat zrůdnost politiky, která za nimi stojí. Na stranu druhou začátek je přepálený. V takových sračkách ještě severoatlanstká společnost není, aby dokázala zvolit za svého zástupce vulgárního až nechutného medvěda. Macron a další paňáci bohatě stačí a provázky k jejich končetinám přece jen nejsou tak okaté a playback z jejich úst se přece jen dá tupým masám podat jako něco podobného pravdě. Na co si tedy vlastně stěžuji? Ani nevím. Waldo Moment byl podnětný, ale přišel pozdě na to aby něco podstatného změnil a tématicky mne neoslovil tolik jako jiné díly BM. A bylo v něm několik WTF věcí - mimo jiné i rádodajnost aspirantky na poslankyni a výběrové řízení. To asi měla být satirická nadsázka, ale prostě to na mě nezafungovalo.

• 26.1.2018  15:20

Líbilo. Krásné scény, vtip, naturalistické vykreslení zla a poté jeho zesměšňování a karikování, krásná chemie mezi Martou Issovou a Lukášem Příkazkým (teď si vzpomínám, že ho asi zním osobně z internátu :-o) a mnoho dalšího. Hodně dobrá pohádka, na jejímž hodnocení se shodnu s recenzí Jana Gregora - budoucí vánoční TV klasika.

• 26.1.2018  12:02

Spoilery... Neurochiruržka (to je ale blbé slovo!) zkouší druhou sérii svého mozkového stimulátoru na postřeleném dělňasovi. První série moc úspěšná nebyla, všichni pacienti zemřeli. Jak se povede tomuto? Docela nudná vyprávěnka o souboji telepatů. Nebýt fajn doktorky, byla by ta hvězda snad jen jedna.

• 26.1.2018  11:57

Komorní drama o zajatci, který se snaží s pomocí spoluvězenkyně uprchnout za každou cenu. To, že je příběh vsazen do scifi kulis boje Země a satelitů s mimozemskou invazí je irelevantní. Nebylo to špatné, ale předvidatelné a oproti dnešku (2018) prostě levněji a nudněji natočené. A Lukavským čtený komentář mi přišel tentokrát dost mimo.

• 24.1.2018  14:01

V devatenácti jsem četl předlohu od Fukse a to je neskutečná kniha. Bude film v sedmatřiceti stejné maso? Byl. Dokonalá depka v sterilních rukavicích.

• 22.1.2018  09:11

Tento typ filmů s twistem a až svěrákovsky laskavým humorem a poetikou mám rád (Forrest Gump, ...). Když mi bylo dvacet, emocionálně mne zasáhl naplno. Černobíle jsem se ztotožňoval s jedněmi a opovrhoval druhými. Když jsem z něho kus viděl v roce 2018, nestačil jsem kroutit hlavou, jak se šklebím a hážu facepalmy jeden za druhým. Rozčarování. Kvality se mu nedají upřít, ale ta nereálnost, vodění diváka za ručičku nebo spíš nastavování jeho pohledu jen a pouze žádoucím směrem, aby si vytvořil správný názor, mne rozčilovaly. Takže hodně rozpačité 4 hvězdy a raději se na to už znovu nebudu dívat, abych si ho nezošklivil úplně.

• 22.1.2018  09:00

Téma vězeňství budoucnosti, trestu za použití moderních technologií a z toho vyplývající před lidskou krutostí varující zdvižený prstík je ve sci-fi literatuře a umění vůbec zpracován mnohokrát a lépe. Nebylo to špatné a svým spojením trestu a šou mi to připomnělo Running Man, ale prostě oproti jiným dílům Černého zrcadla je to slabší a nudnější a tématicky mne to neoslovilo.

• 22.1.2018  08:53

Do-ko-na-lé! Moderní bereavement s nějakými těmi collateral damages. Komorní, pomalé, lidské i odlidštělé a na závěr naprosto naturalisticky kruté. Shozená maska lidství (ženství?) a pod ní...

• 11.1.2018  13:43
    Angel Heart (1987)

Temný, pomalý a záludný film. Nepodbízí se, jde na diváka nenápadně. Proto jsem ho, hamba mi, jen tak letmo shlédl a nevěnoval mu dost pozornosti. Když o něm ale více a více přemýšlím a čtu si komentáře, kterým musím dát zapravdu, budu si muset dát opáčko v původním znění. Protože na tomto filmu něco je. Minimálně krásná Lisa Bonet, skvělý Mickey Rourke a tradičně bezchybný Robert De Niro.

• 10.1.2018  14:13

Vizuálně jiné, mytologie světa je originální a zajímavá, všechno je správně vyšinuté, jako např. u jiného žabožroutského počinu Lovci draků, ale příběh je tak řídký, že musela dostat na prdel vnitřní logika a motivace postav, aby se z toho mohl splácat celovečerák. Škoda. Tohle mělo nakročeno.

• 10.1.2018  14:09
    Trollové (2016)

Pěkné, ale k soustředěnému koukání mě to nezlákalo. Ani děti z toho nebyly kdovíjak vyndané. Dám tomu ještě šanci, třeba naleznu skryté perly.

• 10.1.2018  14:06
    Zpívej (2016)

Klasická příběhová limonáda, kde si všichni fandí, pomáhají jít za svými sny a když jsou na sebe náhodou zlí, tak si to odpustí. Dokonce zlomí i realitní agentku.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20