kumite

kumite

Igor Us.

Česko

• 7.9.2013  20:32
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

Po shlédnutí prvního dílu jsem měl chuť praštit kladivem do telky, ale ještě zkusím počkat, jak se to dál vyvrbí.

• 18.8.2013  06:59
    Únos Air Force One (TV film) (2013)

Tvůrci tohoto dílka asi víc peněz od albánské UCK nevyžebrali, tak pobrali několik nýmandů a zajeli si do evropských lesů na výlet. Použité exteriéry nápadně připomínající lesy u nás na Vysočině nebo kolem Adršpachu, ve kterých sem a tam zmateně pobíhali tu srbští zloduchové, tu hrdinní zachránci statečné americké prezidentky. Celé to bylo bez jakékoliv atmosféry a bez napětí (tupé dilaogy nebudu komentovat). Dále tu máme srbského jakože diktátora, jakousi jeskyni a chatu v lese, srbského zloducha s jakože výbornými kontakty až v Moskvě (dementní scénář jak z dob studené války), no legrace k popukání. Velení armády USA asi úplně zdegenerovalo, protože se současnými vojenskými technologiemi, satelitním vybavením a špičkově vycvičenými komandy by našlo ono lesní doupě nejhůře za několik hodin. Takřka šedesátiletá Linda Hamilton si vystačila celý film s jedním vrásčitým výrazem ve tváři a asi celou dobu přemýšlela, kdy se objeví nějaký ten ruský nebo srbský terminátor a vyřeší hromadně to jedne velké utrpení na place.

• 8.6.2013  07:23

Tak to byla ta správná oddychovka. Příjemně namixovaná dobrodružná popcornovka Zdejší některá hodnocení plná invektiv a výlevů vůči osobě Shyamalana a rodině Smithových zcela vysvětluje nepochopitelně nízké hodnocení, které si film dle mého nezaslouží.

• 5.1.2013  06:39

Manipulace a propaganda, za kterou by se rozhodně nemuseli stydět ani tolik kritizovaní komunisti. To, že se naháže do mixéru hromada dobrých věcí, ještě neznamená, že výsledný koktejl bude valné chuti. Zvlášť, když se mezi vhozené ingredience připlete i hromada podezřelých hnusů podivných pachutí.

• 29.12.2012  00:17
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Bez ohledu na plejádu "slavných" jmen, kteří se toho výtvoru účastnili, to byla totální slátanina. Jednu hvězdičku dám za neokoukanou a velmi pohlednou "Haničku", kterou předabovala Ivanka Korolová. Údajně filmová pohádka, kde by jste však pohádkovou atmosféru pohledali marně. Začátek ještě ušel, ale od chvíle, kdy se zjevil Trojan na motorce, to šlo dějově, s logikou i atmosférou úplně do kopru.

• 16.10.2012  06:22
    Pavoučí nestvůra (TV film) (2001)

Ultra levná a naivní variace na Mouchu. Provedení béčkově televizní a hlavně zoufale nudné. Horor to nebyl ani omylem, žádný strach ani emoce, prostě nic.

• 7.10.2012  08:15
    Cestující (2008)

Trochu toho romantična, trochu napětí, záhadna a pointa odhadnutelná po několika minutách. Tak to bylo zklamání, opravdu velmi slabý "Šestý smysl" v sukních". Tolik logických kopanců jsem už dlouho neviděl pohromadě. Když si jí nikdo z personálu nevšímal už v té nemocnici, tušil jsem, že je s pointou zle. Na závěr snad jen vcelku příjemná závěrečná melodie, pro klavíry mám určitou slabost.

• 7.10.2012  08:03

Šíleně sestříhaná, tupá a krvavá "komedie" se směšnými emzáky a nulovým dějem, zato zvrácených nechutností tam bylo přehršle. Hvězdička za scénu s batoletem, to jsem nečekal.

• 30.9.2012  09:56

No, aby u tohoto pochybného dílka nechyběla pravdoláska Sommerová.

• 30.9.2012  09:44
    Dům snů (2011)

Zajímavý napínavý thriller s několika dějovými zvraty a tak nějak s troškou od všeho. Trochu toho drama, trochu mysteriózna, trochu toho hororu. Vcelku zajímavě podařený mix, který zaujme i pobaví.

• 25.9.2012  22:50
    Bastardi 3 (2012)

Magnuskovi fandím pro ten jeho zápal a odvahu ukázat a říci tak nějak po svém, co si myslí o pozitivní diskriminaci a všech těch sračkách, co do nás už léta hustí to havlovo bratrstvo kočičí pracky a jejich spříznění soudruzi z EU. Jo, jo, tak na vás.

• 25.9.2012  22:44
    Železný Golem (TV film) (2011)

Tak TV Barandov nám to naservírovalo pod názvem "Železné monstrum" a byla to chvílemi fakt prča. Matka a dcera spíše jako dvě sestry, dceru tipuji tak na 18, které matka ordinuje večerku, jako by ji bylo 6 let. Únavně obehraná pointa (zřícený satelit s nějakou bleptaninou, která touží vraždit lidi), hloupý děj, stupidní chování postav, kvalita efektů dle očekávání. Prostě volovina na zoufalé zaplácnutí jednoho večera.

• 12.9.2012  23:45

Ultimátní nabušená zombie řežba, skvěle jsem se bavil. Kdo touží po oskarovém Forestovi, ať jde na něco jiného, tady jde o vizuální mazec se vším všudy, co k tomu patří.

• 1.9.2012  22:45
    Ve spárech Gargoylů (TV film) (2007)

Šílená ptákovina upachtěná za pár doláčů někde v Bulharsku či kde. Nacisti, nestvůry, černá magie, kopí osudu, odvážní vojáci, no to byla tedy zábava.

• 20.8.2012  06:31
    Den trifidů (TV seriál) (2009)

Začátek slibně navnadí, aby se zbytek filmu postupně utápěl do nudy, nelogičností a trapnosti.

• 20.8.2012  06:27
    Prometheus (2012)

Mnoho koumáků tady srovnává Promethea s prvním Alienem a že se to prý zvrhlo v kosmickou vyvražďovačku a že to pak ztratilo nějaké to kouzlo, atmosféru a podobně. Schválně se podívejte na druhý nebo čtvrtý díl, kolik je tam v druhé polovině ještě kouzla a atmosféry, a na kolik už je to hlavně vyvražďovačka (trojka je specifikum). Nevím, jestli někteří čekali nějakou vetřelčí vesmírnou odysseu, ale dle mého Prometheus šlape tu samou brázdu, co většina dalších dílů této kosmické ságy a jako první díl prequelu (!) plní zcela svůj účel.

• 12.8.2012  07:46
    Na doživotí (TV seriál) (2007)

Toto je prostě seriál Damiana Lewise. Velmi, velmi vydařený počin na poli detektivních seriálů s ústřední dvojicí (muž - žena). A Sarah Shahi je velmi okouzlující a sexy. Škoda, že jsme se dočkali jen dvou sezón.

• 12.8.2012  07:41
    Castle na zabití (TV seriál) (2009)

Skvělý detektivní seriál plný bonmotů a jiskřící vtipem, který stojí a padá zejména na dvou hlavních protagonistech. Dojdou svého milostného naplnění ?

• 12.8.2012  07:38
    Prominenti (TV pořad) (2010)

Když vidím tu promenádu pipin (Verešová, Erbová, Decastelo, Hanychová, Gottová atd.), po kterých by jinak nikdo ani neštěkl .... Prý prominentní "hvězdy", kde postel byla nejspíš hlavním výtahem mezi ty další bezvýznamné nuly českého showbyznysu.

• 12.8.2012  07:19
    TOP STAR magazín (TV pořad) (2008)

Tak je tady ty VIP ksichtíky máme všechny pěkně pohromadě. Nevím, z čeho a jak ti darmožrouti všichni žijí, ale dle bulvár pořadů řeší jen silionová ňadra, módní policii, kdo kde s kým a jak, na kterém večírku se zase pořádně ožrat a hlavně jak být viděn s ostatními těmi ksichtíky. A dělnická lůza po pracovním dni u obrazovek hltá každou informaci, protože jsou opravdu životně důležité. Všechny ty pseudohvězdičky a pidihvězdičky a nové hvězdičky a přestárlé hvězdičky a taky nové neznámé hvězdičky, a jak chudák Iveta a Artur a jak chudák Lucie a Filip a co na to všechno Anife ... !

• 12.8.2012  07:11
    Máme dítě (TV pořad) (2011)

Důmyslná tvorba českých pořadů mne nepřestává udivovat. Ty namejkapované ksichtíky VIP paniček tomu dodávají punc serióznosti, maminy jak vyšité.

• 12.8.2012  07:08
    Partička (TV pořad) (2011)

Občas podařená scénka, občas trapný humor a po zbytek vcelku nuda.