Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (1 173)

plakát

Jeho temné esence - Lyra's Jordan (2019) (epizoda)

Auč, tak to bolelo. Zlatý kompas jako film sice nasekal soustu chyb, ale měl alespoň svůj půvab a švih. Tenhle seriál "vypadá" jako televizní adaptace, která svoji neschopnost ukáže hned v první minutě. Máte sice celou sérii na to, abyste fantastický svět a jeho postavy přiblížili, ale stejně si musíte pomáhat ůvodními titulky. Tomu se říká neschopnost, stejně jako nadbytečné rozšiřování knižního příběhu, které slouží jenom tomu, by se vyprávění natáhlo na potřebný počet dílů. Příběhu také nepomáhá, že je ztvárněný asi tak záživně jako firemní porada ve tři odpoledne. Tohle by měl být přece dobrodružný příběh, který mladý čtenář/divák hltá. A Dafne Keen zatím neprokázala, že by její herecký um překračoval meze stanovené Loganem.

Panství Downton (2019)

Subjektivně (a tudíž aspoň v tomto případě neobjektivně) jsem jako divák seriálu velmi spokojen.

Ad Astra (2019)

Šokujícím způsobem hloupé a banální a "hezké obrázky" to nespasí.

Joker (2019)

Joker má sílu v gradaci i těžko popsatelném hereckém výkonu Joaquina Phoenixe, ovšem temné téma z něj nedělá hluboký film. Slabinou je nevýrazný začátek i skutečnost, že když se s Arthurem setkáváme, už je psychicky nemocným člověkem, to pak pomalu stačí dát mu zbraň a je malér na scéně. Tam nic extra nepotřebujete. Stejně tak je dvousečná sedmdesátková/osmdesátková retro nálada snímku, díky níž má film svébytný vizuál, ale vytváří si tím primární bariéru, aby nabídl výpověď o dnešku.

plakát

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Jako dívá se na to pěkně a 160 minut uteče bez nudy, ale je to takové navoněné nic bez významu a zápletky (přemýšlel jsem, že by film vlastně fungoval, kdyby tam až do závěru žádná zmínka o Polanském a Tateové nebyla). Jako by to bylo celé točené jen kvůli závěrečné "pohádce". Nebo snad ještě pro to, že si chtěl Tarantino zkusit nasimulovat staré televizní westerny.

Yesterday (2019)

Yesterday vyznívá, jako by to všichni dělali ve volné chvíli, bez zájmu a nedělali si starosti s tím, jestli to bude nějak výjimečné. Režie Dannyho Boylea se pozná snad jedině v několika nesmyslně nakloněných záběrech, Curtis jako scenárista spoléhá na úvodní nápad, ale pečlivě ho nerozpracovává. Ústřední duo Himesh Patel a Lily Jamesová mají absolutně nulovou chemii. A samotné písničky od Beatles to neutáhnou.

plakát

X-Men: Dark Phoenix (2019)

X-Men se mohli rozloučit v lepší formě, ale ten film vyráží do boje hned se dvěma handicapy. Jednak režíruje člověk, který nikdy nerežíroval, druhak se film tváří jako završení série, ale tak zamýšlen nebyl a na výsledném tvaru je to vidět. Diváci, které poslední Avengers navykli na epické rozloučení, tak musí být jasně zklamáni. Pořád si ale i tenhle díl série udržel pozornost vůči postavám na prvním místě. Zatímco MCU funguje spíš na vazbě k zápletce (Kameny nekonečna), která spojuje různé filmy, u X-Menů tuto vazbu tvoří postavy. Rozhodně ale škoda, že do hry tvůrci vtahují třetí cizorodou, nezainteresovanou stranu, jejíž motivy jsou mdlé a v příběhu nefunkční. Konflikt se tak přesouvá mimo okruh známých postav, kde funguje.

Klec (2019) (TV film)

Smutně prohýřený potenciál, který je patrný už na tom, že do titulní klece se dostaneme až téměř po hodině filmu. Kdybychom nevěděli nic o pozadí postav, což celý úvod natahuje, pro drama v bytě by to nemělo žádný dopad, naopak by třeba tvůrci více energie a píle věnovali tomu, aby střet Hádka a Bohdalové nepůsobil tak strojeně. Přitom právě Bohdalová je na tom asi to nejlepší.

Avengers: Endgame (2019)

Dvě hodiny strašlivá nuda, což je trochu děsivé, když si vezmu, jaký potenciál skýtá druhá třetina, ale ty scény nemají žádné, ale žádné napětí. Film postrádá energičnost, strhující vývoj i funkční členění Infinity War a potácí se k rozuzlení, které chabě dává smysl.

Shazam! (2019)

O den dřív jsem viděl Hellboy a zdál se mi dost nepovedený. Ovšem po Shazamovi jsem si říkal, že byl aspoň nápaditý a měl nějakou chuť. Tenhle film je tak děsivě nijaký, jeho jediný funkční moment je ten, kdy do montáže zábavných momentů zahrají Queeni. Obzvlášť s blížícím se koncem je zoufalost a bezradnost tvůrců čím dál tím znatelnější, protože finále je jedna velká nuda s bandou zaměnitelných hrdinů proti zaměnitelným padouchům s nezajímavě použitými lokacemi.