Dragoni

Srdcem i Duší Samuraj

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 13.6.2017  09:52

Taková správně ulítlá nenáročná britská sci-fi komedie, která se celkem povedla s ohledem na knižní předlohu, která je prostě vždy lepší. Při sledování tohoto filmu bych doporučil pořídit si ručník o velikosti 42, nikdy nevíte, kdy by se Vám mohl hodit.

• 9.6.2017  10:39
    Jarní příběhy (TV film) (2015)

Moc povedeny dokument o evropske prirode s doprovodnym komentarem a krasnymi zabery.

• 9.6.2017  10:08
    Nejpodivnější dinosauři (TV film) (2010)

Tradicne netradicni dokument o vyvoji dinosauru, plny zajimavosti a novych objevu i polemik. Dokument mapuje dinosaury z pohledu fyzickeho vyvoje s porovnanim u soucasnych zivocichu, ktere jsou doplneny cgi animacemi i ukazkamy na dochovalich kostrach, v dokumentu jsou predstaveny hlavne ty nejzajimavejsi a nejpodivnejsi dinosauři.

• 9.6.2017  09:29
    Proměny ledního medvěda (TV film) (2015)

Dokument sledující ledního i hnědého medvěda nezavysle, během 4 rocnich období. Pekne zabery.

• 7.6.2017  10:02
    Za krásami Waldviertlu (TV film) (1996)

Lehký nenáročný dokument o putovaní malebnou krajinou Rakous, s doprovodným komentářem.

• 7.6.2017  09:29

Příjemný dokument o japonské kultuře, která ukazuje památky i tradice této bohaté země. Zahrady, paláce, hudební představeni s bubny Taiko, malebné uličky i příprava slavné polévky ramen. Dokument je z části zaměřen na éru Edo a začátek 17. století.

• 1.6.2017  10:12
    Úžasné lidské pokolení (TV pořad) (2016)

Zajímavá ukázka primitivního přežití, kdy hlavní propagonisté nemají nic, a začínají přežívat z toho co najdou. Každá epizoda je zaměřená na určitou etapu ve vývoji člověka a jeho dlouhé cestě od kamenu k složitějším zbraním.

• 31.5.2017  09:36
    Tajemné ostrovy Japonska (TV film) (2015)

Netradiční dokument o Japonsku, který mapuje méně známé ostrovy tohoto císařského ostrovního státu, který má přes více než 6 800 ostrovů. Od starých ostrovních vesniček, až po Miyazakiho tajuplné ostrovy, které tohoto slavného tvůrce animovaných filmů inspirovaly.

• 31.5.2017  08:35
    Tajemství britských hradů (TV seriál) (2015)

Vizuálně poutavý dokument o britských hradech, který mapuje jejich historii od počátku až do současnosti. Dokument se nezaměřuje jen na hrady, ale i jejich majitele a další zajímavé historické souvislosti.

• 13.5.2017  15:17

Válečné drama ukazující pravou tvář války, bez zbytečných příkras a keců okolo. Výborný hudební doprovod a dobře zvládnuté akční scény, kterých není po málu.

• 10.5.2017  08:14
    Alexandr Veliký (TV seriál) (2014)

Příběh Alexandra Velikého (Makedonského) v částečně hraném dokumentu, který vypráví o tomto velkém vojevůdci, který se nepopiratelně zapsal do historie.

• 9.5.2017  11:01
    Migrace (TV pořad) (2016)

Lidské "stádo" 20 Američanů migruje společně s tím zvířecím, 300 km napříč planinami Národního parku Serengeti (Afrika - Tanzánie). Takový Social Reality TV projekt, kde jen čekáte, kdo a kdy odpadne.

• 9.5.2017  09:24
    Nezlomené (2017)

Opravdu drsný dokument o třech ženách a jejich osudech, které opravdu nejsou růžové. Zažehlování prsou v západoafrickém Kamerunu, znásilnění a polití kyselinou v Indii či násilí v Afgánistánu. Silné příběhy touhy žít a bojovat proti předsudkům.

• 5.5.2017  15:50
    Přežití ve špíně (TV pořad) (2015)

Dual Survival s Davem Canterburym byl zajímavým a zase trošku jiným přístupem, jak přiblížit přežití a bushcraft široké veřejnosti, stejně jako to svou formou prezentoval Bear Gryls ve své sérii Man vs. Wild. Bohužel Dirty Rotten Survival je Reality TV, které je alespoň z mého pohledu zaměřené svým kontextem převážně na publikum z USA.Podobných Reality TV se teď rojí hodně a po obsahové stránce nám nepřináší nic nového. Z mého pohledu neurazí, ani nenadchne.

• 4.5.2017  16:48

Undisputed IV je povedeným návratem mezi provazy ringu se snahou o příběh mimo vězeňské prostory. Velice dobře zpracované akční pokračování cesty nejlepšího bojovníka Yuri Boyky za slávou i odpuštěním. 70%

• 3.5.2017  11:39
    Život v kmeni (TV pořad) (2014)

Hazen Audel je sympaťák, který se snaží klasickým dokumentaristickým stylem ukázat, jaký je život v kmeni domorodců z různých částí světa. V tomto dokumentu nečekejte show o přežití, ale ukázku tradičních technik přežití od domorodců, které se snaží hlavní průvodce osvojit během 10 dní.

• 2.5.2017  12:04
    Válka v oblacích (TV seriál) (2015)

Informacemi a ukázkami nabitý dokument, mapující éru leteckého a vesmírného pokroku, jako je například vývoj skafandru, padáku či tryskového motoru. Dokument popisuje podrobně vývoj, užití, problémy v počátcích a i následná řešení, kterým museli konstruktéři i jejich uživatelé čelit. V dokumentu jsou názorně ukázány (první díl) jednotlivé modely skafandrů, popsáno kde a s čím byly jaké problémy a jak byly řešeny, též je dokument obohacen o autentické záběry a výpovědi kosmonautů. Velice přínosné a zajímavé.

• 2.5.2017  10:49

Trošku rozpačitý dokument, který začíná tím, jak málo známe o stratosféře (vrstva atmosféry ve výšce 11 až 50 km nad hladinou moře) a o tom, že je člověkem více prozkoumaný vesmír a oceán, než tato vrstva atmosféry. Zbytek dokumentu je taková nenápadná reklama na firmu Stratex a víceprezidenta googlu Alana Eustace. Některé aspekty dokumentu jsou zajímavé, hlavně vývoj skafandru, který přináší další poznatky a technický pokrok. Ovšem tento dokument mi přijde natočený jako obdoba americké reality show. Dokument o Felix Baumgartnerovi Space Dive mi přišel lepé zvládnutý.

• 1.5.2017  15:24

"Včelí žihadla, jsou tou nejlepší akupunkturou, kterou si člověk dokáže jen představit." Aneb o lidech, kteří se neženou za modernou dnešního světa, ale dokáží se těšit z běžných prací a oplývají lidovou moudrostí i tvořivostí, kterou jim předali jejich dědové či pradědové.

• 1.5.2017  14:56
    Bratři na bojišti (TV seriál) (2013)

Dokumentární seriál z prostředí války v Afghánistánu, ukazující každodenní povinnosti i operace vojáků v terénu. Akční, emoční a zajímavé.

• 1.5.2017  13:43
    Zapomenuté výpravy (TV seriál) (2005)

Ojedinělý pohled do "zapomenutých" výprav a zajímavých expedic Čechů i Slováků, jak u nás, tak i v zahraničí, které oživují obnovené archivní záběry i výpovědí svědků či historiků.

• 1.5.2017  13:20
    Génius moderního světa (TV seriál) (2016)

Po Dokumentární mini sérii Géniové starodávného světa (Buddha, Sokrates, Konfucius) nám Bettany Hughes představuje další mini serii Génius moderního světa. Dokument pojednávající o životě, myšlenkách a odkazech, které po sobě zanechali pánové Karl Marx ( socialista, komunista), Friedrich Nietzsche (filosof, filolog) a Sigmund Freud (neurolog, psycholog).

• 1.5.2017  12:56
    Géniové starodávného světa (TV seriál) (2015)

Dokument pojednávající o životě, myšlenkách a odkazech, které po sobě zanechali Buddha (Indie), Konfucius (Čína) a Sokrates (Řecko). Každý díl je věnován jednomu z těchto Géniů starodávného světa ,kterým nás provede historička Bettany Hughes.

• 1.5.2017  11:32

Rýžová malta dynastie Minq (1368–1644) i další prvky Velké čínské zdi (Dlouhé zdi), která vytvářela bariéru proti Mongolské invazi ze severu a jako jediná stavba na světe se objevuje též v mapách a atlasech světa vás provede tento dokument, který nabízí spoustu zajímavých informací.

• 1.5.2017  10:55

Dokument pojednávající o dynastii Chan, jejich zvycích a tradicích, kterým vás provede tým archeologů pátrající v mauzoleách i hrobchách tehdejších panovníků. Dokument s dobrou a poutavou vizuální stránkou a výkladem archeologů.

• 29.4.2017  22:01
    Koule (1998)

Pro mě osobně lehce nadprůměrné sci-fi s hvězdným obsazením, které těsně minulo 4. Zajímavá myšlenka, která i přes hvězdné obsazení postrádá pro mě zásadní střípky informací. Psychologicky dobře zvládnuté sci-fi, které těží z izolace a neznáma.

• 28.4.2017  12:34
    Krajiny sezónních zázraků (TV seriál) (2016)

Velice pěkně natočený dokument zachycující roční období a sním spojený životní koloběh přírody z produkce BBC.

• 28.4.2017  10:26

Zajímavá sonda bez cenzury, do tajů historie a jídel mnoha zemí, kde není na pořadu dne vybrat pětihvězdičkový hotel. Tento pořad si klade za cíl najít s místním průvodcem tradiční destinace a jejich jídla, jednou v odpadlé taverně, jindy v lepší restauraci. 70%

• 28.4.2017  08:43
    V divočině s Bearem Gryllsem (TV pořad) (2014)

Spíše než dokument o přežití, jak jsme byly u BG zvyklý se jedná o marketingově dobře zmáknuté propagační Reality TV video na výrobky od Beara Grillse, kde je hlavním lákadlem přítomnost celebrit. Nejedná se o špatný odpočinkový seriál.

• 28.4.2017  08:23
    Letadlová loď Enterprise (TV seriál) (2006)

Dokument s prvky CGI animace (válečné scény i popisy lodě a jejich prvků), výpovědi svědků a historickými záběry událostí, zachycených téměř minutu po minutě u nejdůležitějších událostí, hrdinů i všedních dnů. Je tam trošku propagandy i vlastenectví, ale tomu se u amerických dokumentů nevyhnete.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38