Dragoni

Srdcem i Duší Samuraj

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 17.11.2018  09:07
    Příběh Číny (TV seriál) (2016)

Zajímavý šestidílný dokument The Story of China, kterým diváka provede Michal Wood mapuje historii Číny od ranného stádia až po moderní Čínu. Příběhy dynastií, rodů, obyčejných rolníků i učenců.

• 13.11.2018  07:07
    Alpská jezera (TV film) (2014)

Nádherný dokument, který diváka provede těmi nejlepšími alpskými jezery vysoko v horách i v nížinách mezi malebnými meandry říček. Křišťálově čistá jezera, tůně hluboko v lesích s jedovatou vodou i jeskynní jezírka s tajuplnými obyvateli.

• 9.11.2018  22:49

Asi mému mládí unikla oslazená mánie plná cukru, a nyní vyhrává naštěstí medovina. Po obsahové stránce provede dokument diváka historií i společným soupeřením o nadvládu na celosvětovém trhu mezi oběmi značkami asi nejznámějších slazených nápojů na světě.

• 9.11.2018  18:27
    Nejslavnější vlak světa (TV film) (2015)

Za cenu ojetého rodinného auta můžete strávit netradiční zážitek ve vlaku honosícím se názvem Orient Express z britského Londýna až do italských Benátek za necelé 4 dny luxusní cesty (zpáteční jízdenka stojí přes 3500 liber). Stále usměvavý a pozitivní personál se špičkovou kvalitou služeb Vám zajistí jistě netradiční a nezapomenutelný zážitek, včetně 4 chodové večeře ve stylu 20 let minulého století.

• 8.11.2018  06:43

Co k tomuto "manažerskému" dokumentu dodat? Prostě Rusko! Manažer ze Švédska, který už dostal nejednu společnost ze srabu, se nyní vydává opět do Ruska, aby zde pomohl obnovit již dávno zašlou slávu automobilky Lada, která dodnes vyrábí automobili Lada.

• 8.11.2018  06:41

Velmi zajímavé pojetí u kterého do poslední chvíle nevíte na čem jste, jelikož jediné co po celou dobu filmu sledujete, je jen a pouze policista Asger na tísňové lince, jehož snaha i bezmocnost udělat cokoliv více, při pomoci ženě, která mu zavolá s prosbou o pomoc je velmi omezená a nezbývá mu nic jiného než důvěřovat ostatním.

• 8.11.2018  06:35
    Nikdys nebyl (2017)

Čekal jsem něco mezi Old Boy a Driver s troškou Taken, ale dostal jsem cestu za pomstou s hudbou, kterou bych čekal spíše u kyberpunkového anime a táhlými pasážemi, které tzv "kladivo" scény nedokáží vytáhnout, pár lepších nápadu tam ovšem je.

• 21.9.2018  20:34
    Superpavouk (2012)

Zatím jeden z nejlepších dokumentů o světě našich osminohých sousedů pavouků, který přestavuje nejzajímavější druhy a zároveň vysvětluje jejich techniky i jedinečné vlastnosti, díky kterým se pavouci dokázali rozšířit na neuveřitelných 42 tisíc druhů po celém světě vyjma severního a jižního pólu.

• 15.9.2018  10:50

Nejstarší "dokument" se světoznámým kulturistou Ronnie Colemanem, který dokázal vyhrát v řade 8 titulů Mr.Olympia za sebou a obhájit tak svuj post v tomto sportu. Tento snímek mapuje, jak již sám název napovídá tréningové video s kvalitou obrazu i zvuku VHS kazet. V převážné části Ronni popisuje jak cvičí, kolik serií, jak je dělá a proč, dále jsou tu ukázky od přípravy pozování na souteže a také zábery z Ronnieho práce policisty, kde popisuje, proč práci dělá a jaké benefity díky ní v USA má.

• 21.8.2018  19:38
    Pirko (2016)

Drsný a surový film o mladé naivní dívce z děcáku, s kterou se osud nepáral, ale i přes nepřízen osudu se snaží jít dál. Poslední půl hodina je drsné okénko do sexuálního otroctví a drog, které se s tím vůbec nepáře. Konec je poněkud sterilní a nejspíše mi unikla hlavní pointa či sdělení. Na druhou stranu ocenuji realnost snímku.

• 20.8.2018  18:49

Zajímavě pojatý dokument, který střídá scény zvířat v lese u jednoho pramene vyvěrajícím v kameni s občasným a nenápadným vyrušením, které je jen připomínkou existence člověka, jakožto nového souseda, který se pomalu vkrádá do krajiny zvířat a mění krajinu k obrazu svému. Od doby ledové, až po domestikaci domácích zvířat a zemědělství se člověk dostává stále více do popředí na úkor přírodě. Záběry jsou doplněny občas velice netradičním hudebním doprovodem, který bych u přírodopisného dokumentu nečekal, stejně ani přeskakující kameru po všem co se v lese jen mihne. Ke konci se ze zelenavého lesa svává pouze hřiště člověka, který lesy vyměnil za města.

• 10.8.2018  19:59

Další ze zajímavých dokumentů o Velikonočním ostrově (Rapa Nui), přinášející nové teorie a ucelené názory s hlavní částí, která se věnuje experimentu ohledně přesunu uměle vytvořené pětimetrové sochy Moai. Dokument je nesouměrně rozdělen na delší části s experimentem přesunu sochy a také na část, věnující se historii ostrova a jeho fauny i flory.

• 8.8.2018  18:26

Film vypráví příběh Roye Millera, praporčíka americké armády, který slouží v Iráku, jakožto předsunutá jednotka pro zajištění ZHN (Zbraní hromadného ničení), bohužel již nekolik misí prochází jen opuštěnými sklady a je mu jasné, že tu není něco v pořádku. Po bližším pátrání a shodě náhod se zaplétá do zpravodajských intryk a hlubších záměrů této války. Srovnání s Jasonem Bournem je zcela zcestné, děj i pointa snímku je zasazena zcela jinam Nepřeba poukazovat na dynamickou kameru a dobrý hudební doprovod, který podtrhává Akčně Dramatickou složku filmu.

• 3.8.2018  08:27

A Prayer Before Dawn není filmem o Mua Thai, ale filmem o jednom zničeném životu, surovosti thajského vězení i síle postavit se vlastnímu osudu. Dějová linie se točí hlavně kolem impulzivní povahy hlavního hrdiny, jež se zmítá v drogové závislosti i následků svých činů.

• 30.7.2018  08:47
    Pearl Harbor (2001)

Začátek druhé světové války pro Američany v Pearl Harboru byl jistě děsivým zážitkem, který zažehl začátek konce 2 světové války po vstupu USA do tohoto konfliktu. Bohužel přestyliziovaný děj je spíše milostným trojúhelníkem. než skutečným svěděctvím o běsnění v Pearl Harbor a tím se pro mě i mění trošku zařazení filmu, bylo to asi jiné než jsem čekal, ale rozhodně pro mě film nebyl zklamáním.

• 23.7.2018  19:19
    How It Ends (2018)

Post či Pre Apokaliptická Road Movie, která diváka zavede na cestu napětí a očekávání z toho co přijde za další zatáčkou v jízdě za rodinou na druhé straně Spojených států, které postihla neočekávaná katastrofa neznámého rozsahu.

• 21.7.2018  12:34
    Historie tanků (TV film) (2014)

Velice kvalitní dokument s přehrše informací, které mapují eru tanků od jejich začátků, před první světovou válkou, až po skončení války v zálivu v roce 1991. Mnoho informací ohledně vývoje tanků z hlediska taktiky a výhody, které přispěli k zásadním změnám, které jsou v současné době brány za standard.

• 20.7.2018  16:32

Velice silný příběh, o hasičském sboru, který to svým odhodláním dotáhnul, až na nejelitnější skupinu v USA. Příbeh o osudu šáfa hasičského sboru a mladého kluka který dostal novou šanci.

• 16.7.2018  12:48
    Mrakodrap (2018)

Jednonohý Dwayne Johnson v roli revizora a především ochránce své milované rodiny, uvěznené v hořícím mrakodrapu, plném zabijáků, kteří jsou nekompromisní a pro splnění své mise se nebrání použít jakoukoliv dostupnou možnost.

• 12.5.2018  18:32

Film podle skutečné události o izraelském mladíkovi Yossi Ghinsbergovi, který se vydal za dobrodružstvím do hlubin Boliviské džungle, která se změnila v holý boj o přežití. Pomalý film, ukazující džungli plnou nástrah a nebezpečí, které se skrývá za každým stromem jakožto místo, které si nepodmanil člověk, ale přetrvává zde nadvláda přírody. Krásné a zároveň děsívé.

• 11.5.2018  21:09
    Peulraenmaen (2013)

První hodina je jednín neobvyklým vpádem do světa knihovníka s obsedantně kompulzivní poruchou, který má nutkání vše plánovat a rovnat. Na první pohled silně střelená dějová linie o které si divák z prvu ani neví, co si má myslet. V druhá hodině se postupně poodkrývají osudy hlavních postav, plné emocí, zvratů i zažité bolesti. Za mě někde mezi 3 a 4 hvězdami. Hodnocení 3.4 zaokrouhleno na 3.

• 5.5.2018  19:02
    Sowon (2013)

Dramata dle skutečnosti o znásilnění, jsou pro mě velkým oříškem, o to více pokud se jedná teprve o tak malé děti. Velice krutý osud, který postihl teprve 8 letou dívenku, dle reálné předlohy, až člověka mrazí, jak je toto vůbec možné. Film nás provede nejtežšími chvílemi, jak malé Sowon, tak i její rodiny a přátel.

• 5.5.2018  11:44
    Sinsegye (2013)

Tichá melodie střídá nemilostrdný akt boje o usednutí na předsednické křeslo nejvetší a nejmocnejší korejské zločinecké organizace. New World je tichý, plný intrik i zvratů. První polovina slabší, drsná a divák čeká, kam se bude příběh sunout. Osobně bych uvítal, více informací a objasnění děje, z pohledu - co bylo před, ale i tak hodnotím jako velice povedené.

• 25.4.2018  08:21
    Ruská revoluce v barvě (TV film) (2004)

Russian Revolution in Colour je dokumentem, který mapuje v dvoudílné serii, hrůzy ruské revoluce s unikátními barevnými záběry (restaurované či kolorované snímky). Dokument je částečně doplněn o hrané sekce a jsou zde zmíněny i Československé legie v Rusku, které sehráli významnou roli.

• 25.4.2018  07:58

Dokumentární cyklus mapující poválečné plány i předválečné ideologie třetí říše, které přinesli hodně zajímavých myšlenek i přísnou disciplínu a sledování, které ovšem byly zapomenuty i zastíněny krutostí druhé světové války. Dovolená dostupná pro dělníky, výletní plavby, kulturní představení i zdravý životní styl či olympiáda, to je jen malý výčet z velkého množství informací, které tento cyklus přináší a svým obsahem je i jedinečný, jelikož prezentuje informace které jsou málo známé či dokonce neznáme.

• 24.4.2018  17:25
    Trosky (2008)

Ddongpari je filmem, který si nebere servítky a ukazuje surovost i beznaděj vymahače dluhů a těžký život dívky, která vyrůstá bez matky. Propojení těchto dvou osudů hlavních postav vyústí v dramatický konec. Z počátku jsem měl velké rozpaky, občasná chaotická kamera a přehrše nadávek pro mě bylo netradiční představení. Ovšem druhá polovina začne rozkrývat spletitý příběh drsných osudů.

• 26.3.2018  19:28

V temném středověku, kde moc a bohatství střeží zakázané poklady historie a pokroku, dojde na opatství benediktinů k záhadnému úmrtí. Zrovna ve stejné době se na tomto opatství koná koncil, kterému má být přítomen i mnich William z Baskervillu, který svou touhou po odpovědích a svou nekrotnou intuicí a čistým rozumem začíná rozkrývat spletitou síť otázek i odpovědí o této záhadě.

• 19.3.2018  07:51
    Bajkeři (2017)

Zvláštní slepenec, který se snaží být něco mezi rafťáky na kolech, kameňákem s trapnými hláškami a to vše obohaceno bezduchým příběhem, který je okořeněn modernou. Bohužel u Snowborďáků, Rafťáků nebo i u Špuntů na vodě to fungovalo, zatímco zde ne, alespoň pro mě.

• 9.3.2018  10:02

Donnie Yen v roli osvědčeného, ale nekompromisního policejního komisaře Ma Jun(a), který vyšetřuje Vietnamský gang 3 bratrů. Jeho parťák, který se infiltroval mezi pašeráky získá cenné informace o této organizaci, díky kterým se dostane do ohrožení života a Ma Jun, tak musí ochránit nejen svého kolegu před pomstou, ale i vyřešit případ. Závěrečná bitva i hudba se povedly.

• 6.3.2018  21:29
    Red Force (1986)

Ač se jedná na dnešní poměry pro některé o nepochopitelný oldschool s naprosto strašným dabingem a zjevnými filmovými chybami, nese tento film svědectví doby, ve které byl natočen. Akcí nabytý film o pomstě i přátelství, který spojí 3 neznámé osoby v boji proti zločincům, se super znělkou.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40