Dragoni

Srdcem i Duší Samuraj

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 25.5.2020  21:45

Filmařské prvodílo Dana Přibáňa, které je takovým neučesaným cestovatelsko Trabantovým intrem do dalších cestovatelských dobrodružství.

• 29.1.2020  11:33

Forests of Our Earth představuje ucelený dokument o lesích napříč celou naší planetou, jež provází doprovodný komentář, vysvetlující životní koloběh i fungování lesa po stránce fauny i flory. Velice povedené záběry přírody, slow-motion ukázky i doprovodné animace lesů i zvířat.

• 29.1.2020  11:32

Nečekejte dokument o tom, jak to v ruských Specnaz chodí, jaké podnikají mise či jakým vybavením disponují. Jedná se z poloviny o pietní dokument, kde se prolíná obraz rodiny, jež přišla o svého syna (vojáka Specnaz, jež zahynul na misi) a ukázky z výcviku a finální zkoušky za snem dostat červený baret Specnaz, mladých vojáků, kteří se chtějí přidat do této elitní skupiny.

• 29.1.2020  11:27
    Hitlerův utajený syn (TV film) (2014)

Jemně konspirační dokument, na jehož otázku, zdali měl Hitler skutečně nějakého potomka by se dalo odpovědět dříve a dokument tak zbytečně nenatahovat, nehledě na fakt, že výsledek je jasný.

• 27.1.2020  17:54

Atomové rekviem je dokumentem o stavu a vývoji atomové bezpečnosti na světě. Nejedná se o dokument o atomových zbraních jako takových, ale hlavně o morálních zásadách a politickém boji proti těmto zbraním a snaze o odzbrojení, díky politice, změně stavů a postojů atomových mocností i boji proti terorismu.

• 14.1.2020  10:51

Slabší průměr, který se ve snaze o originalitu, zamotal ve svém vlastním chaosu. Reálně bych očekával informace, co jaká armáda jedla, jak se co zlepšilo či zhoršilo, ale místy divák ani neví, o jaký národ a v jakém roce se jedná. Zajímavé bylo uvést recept kolik čeho bylo potřeba, ale aby na Schnitzel pro 19 námořníků na ponorce bylo potřeba jen 8 vajec a 400kg masa je trošku nepoměr.

• 4.1.2020  14:02
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Pro mě je Witcher srdcová záležitost, takže "SPER TO ĎAS . . ". PC hry mám velice oblíbené, stejně tak i původní polský seriál z roku 2002. Uvidíme co přinesou další série

• 16.12.2019  18:53
    Štíty království českého (TV seriál) (2008)

Naprosto perfektní dokumentární seriál o středověkých hradech českých luhů a hájů. Seriál pojednává v 10 kapitolách o českých hradech a životě na nich jakožto o symbolu moci, postavení, ale i jako o domovu a bezpečném útočišti v době nepokojů.

• 4.12.2019  19:37

Surový na nic si nehrající John Rambo, který si přišel pro pomstu a pomsta až za ním domů. Čeká na svou chvíli, na ten okamžik, který v sobě potlačoval celé roky, snahou vést klidný život.

• 23.11.2019  19:08
    Avengement (2019)

Avengement je příběhem o zradě a pomstě v podobě surové mlátičky. Soundtrack jak ze starých Belmondových filmů.

• 20.9.2019  09:33
    Metachaos (2011)

Depresivní brainwashing

• 25.7.2019  14:09

Ekologie versus lobby energetických společností a role státu jako regulátora. Dokument se zaměřuje na napojení politiků a energetických společností, chudobu lidí a částečně i nekalé praktiky v tomto procesu. Podvedený španělský lid, utlačování němců díky povrchovým dolů na uhlí i smrt ze zimy ve Velké Británii a monopol nejenom ve Francii.

• 25.7.2019  12:00

Dokument je v 80% natáčen v Anglii a prezentuje nové možnosti zbohatlých Číňanů, kteří navštěvují tento ostrov z pohledu nákupů a netradičních zážitků, jako je anglická svatba, návštěva michelinské restaurace či utrácení za luxusní zboží, které v komunistické Číně není možné.

• 18.7.2019  19:52
    Libenjyeo (2018)

Libenjyeo je filmem o odplatě za mrtvou ženu a dceru, kde se mluví z části anglicky, což je spíš trapné a stojí tu jeden super policajt proti všem, prostě jen mlátička s nulovým příběhem. Jediné co stojí za zmínku, jsou propracované bojové pasáže a záverečná 10 minutová bitka.

• 16.5.2019  23:02
    King Skate (2018)

Totáč, punk a skate. Užasný soundtrack, který jen podthává atmosféru a dobu, která sice něpřála nikomu, ale i přesto v ní dokázali nekteří žít, alespon částečně svobodně a vytvořit si svou vlastní Ameriku a západ i v čechách.

• 15.5.2019  07:15
    To všechno z lásky... (TV film) (2004)

Tři ženy, tři silné příběhy a neschopnost naší justice i neznalost naší společnosti, která nedokáže dostatečně pomoci. Když vám někdo něco vnucuje a tvrdí, že je to normální, je vždy něco špatně.

• 14.5.2019  06:56

Zatím asi jeden z nejzajímavějších a pro mě i nejděsivějších dokumentů o Severní Koreji, který přináší opravdu hodně záběrů do života místních lidí (s ohledem na to, co dovolili i nedovolili filmovému štábu natočit). Mentalita místních a celkový dojem není daleko od románu George Orwella - 1984. Nic zde není určeno pro jednotlivce, ale pro vůdce a národ. "Co je tvým nejvetším snem ?" odpověď "Vyfotit se z vůdcem". Opravdový výmaz mozku v reálu s respektovaným Lídrem či Vůdcem a jeho režimem. "Musíme dobře trénovat svá těla, abychom posílili socializmus."

• 11.5.2019  08:50

Místy roztřepaná kamera v dokumentu nebrání objevit něco málo z Norského Laponska, tuto nádhernou zem plnou barevných domečků, "tee-pee" stanů s hrdou kulturou "Sámů" a nevšedních zážitků, si jistě zaslouží zapsání do podvědomí diváků.

• 29.3.2019  20:57
    Bleach (2018)

Určitě bych se nebránil pokračování či seriálu, jelikož i přes zde značné a jemně negativní komentáře se mě Bleach, jako film líbil. Existují filmové adaptace anime, které dopadli mnohonásobně hůř.

• 9.2.2019  13:45

Hromadné stravování nemusí být jen doménou low costových restaurací, školních jídelen a fastfoodů, které kvalitou i chutí nepřináší nic extra pro svého strávníka, jelikož jim to tlak na cenu i rychlost požadovanou pro přípravu pokrmu nedovolí. Ve velkém se dá vařit, ale i kvalitně a se zápalem a přesně o tom je tento seriál.

• 17.11.2018  09:07
    Příběh Číny (TV seriál) (2016)

Zajímavý šestidílný dokument The Story of China, kterým diváka provede Michal Wood mapuje historii Číny od ranného stádia až po moderní Čínu. Příběhy dynastií, rodů, obyčejných rolníků i učenců.

• 13.11.2018  07:07
    Alpská jezera (TV film) (2014)

Nádherný dokument, který diváka provede těmi nejlepšími alpskými jezery vysoko v horách i v nížinách mezi malebnými meandry říček. Křišťálově čistá jezera, tůně hluboko v lesích s jedovatou vodou i jeskynní jezírka s tajuplnými obyvateli.

• 9.11.2018  22:49

Asi mému mládí unikla oslazená mánie plná cukru, a nyní vyhrává naštěstí medovina. Po obsahové stránce provede dokument diváka historií i společným soupeřením o nadvládu na celosvětovém trhu mezi oběmi značkami asi nejznámějších slazených nápojů na světě.

• 9.11.2018  18:27
    Nejslavnější vlak světa (TV film) (2015)

Za cenu ojetého rodinného auta můžete strávit netradiční zážitek ve vlaku honosícím se názvem Orient Express z britského Londýna až do italských Benátek za necelé 4 dny luxusní cesty (zpáteční jízdenka stojí přes 3500 liber). Stále usměvavý a pozitivní personál se špičkovou kvalitou služeb Vám zajistí jistě netradiční a nezapomenutelný zážitek, včetně 4 chodové večeře ve stylu 20 let minulého století.

• 8.11.2018  06:43

Co k tomuto "manažerskému" dokumentu dodat? Prostě Rusko! Manažer ze Švédska, který už dostal nejednu společnost ze srabu, se nyní vydává opět do Ruska, aby zde pomohl obnovit již dávno zašlou slávu automobilky Lada, která dodnes vyrábí automobili Lada.

• 8.11.2018  06:41

Velmi zajímavé pojetí u kterého do poslední chvíle nevíte na čem jste, jelikož jediné co po celou dobu filmu sledujete, je jen a pouze policista Asger na tísňové lince, jehož snaha i bezmocnost udělat cokoliv více, při pomoci ženě, která mu zavolá s prosbou o pomoc je velmi omezená a nezbývá mu nic jiného než důvěřovat ostatním.

• 8.11.2018  06:35
    Nikdys nebyl (2017)

Čekal jsem něco mezi Old Boy a Driver s troškou Taken, ale dostal jsem cestu za pomstou s hudbou, kterou bych čekal spíše u kyberpunkového anime a táhlými pasážemi, které tzv "kladivo" scény nedokáží vytáhnout, pár lepších nápadu tam ovšem je.

• 21.9.2018  20:34
    Superpavouk (2012)

Zatím jeden z nejlepších dokumentů o světě našich osminohých sousedů pavouků, který přestavuje nejzajímavější druhy a zároveň vysvětluje jejich techniky i jedinečné vlastnosti, díky kterým se pavouci dokázali rozšířit na neuveřitelných 42 tisíc druhů po celém světě vyjma severního a jižního pólu.

• 15.9.2018  10:50

Nejstarší "dokument" se světoznámým kulturistou Ronnie Colemanem, který dokázal vyhrát v řade 8 titulů Mr.Olympia za sebou a obhájit tak svuj post v tomto sportu. Tento snímek mapuje, jak již sám název napovídá tréningové video s kvalitou obrazu i zvuku VHS kazet. V převážné části Ronni popisuje jak cvičí, kolik serií, jak je dělá a proč, dále jsou tu ukázky od přípravy pozování na souteže a také zábery z Ronnieho práce policisty, kde popisuje, proč práci dělá a jaké benefity díky ní v USA má.

• 21.8.2018  19:38
    Pirko (2016)

Drsný a surový film o mladé naivní dívce z děcáku, s kterou se osud nepáral, ale i přes nepřízen osudu se snaží jít dál. Poslední půl hodina je drsné okénko do sexuálního otroctví a drog, které se s tím vůbec nepáře. Konec je poněkud sterilní a nejspíše mi unikla hlavní pointa či sdělení. Na druhou stranu ocenuji realnost snímku.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41