Dragoni

Srdcem i Duší Samuraj

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 20.11.2017  08:54
    Take me out (TV pořad) (2017)

Povrchnější pořad jen těžko budeme hledat. Zde nabývá pojem odpad a zbytečnost nového rozměru.

• 15.10.2017  13:07

Socialistický propagandistický krátkometrážní dokument o stavbě, stavbařích a učních na stavební škole. S dělníky je tu veden krátký rozhovor, proč si vybrali tuto práci a co jim přináší.

• 5.10.2017  09:27

Selský rozum je tzv. Anti-Babišovským dokumentem, který ukazuje na "nekalé praktiky podnikání i politických machinací" a jejich následných dopadů. Dokument klade mnoho otázek a je zde použito mnoho dokumentaristických stylů. Výsledný dojem ze zpracování dokumentu je ovšem horší. Co se týče obsahu, je divákovi podán dostatek informací, aby si vytvořil svůj názor či pohled na danou problematiku. V dokumentu jsou informace o Agrofertu, Vodňaském kuřeti, Kosteleckých uzeninách, mastně Kmotr, dotacích, záhadných politických "machinací", zaměstnávání non-CZ obyvatel a výpovědi očitých svědků i lidí, kteří přišli s p.Babišem a jeho podnikáním do přímého styku.

• 4.10.2017  21:02
    Stále spolu (2014)

Dokument o nevšední rodině čítající devět dětí, která žije téměř bez kontaktu s civilizací někde na šumavské louce. Děti docházejí do školy pouze na zkoušky, a rodina vyrazí jednou za čas do zahraničí přivydělat nějaký ten mrzký peníz a poznat jiný kraj. Dokument bez otázek a i odpovědí, kterých by se dalo položit opravdu mnoho.

• 27.9.2017  20:26
    Drogy a.s. (TV seriál) (2010)

Naprosto šílený dokument o problému, o kterém víme, ale nebavíme se o něm. Pro-šňupaný, pro-fetovaný dokument s výpověďmi závislaků, dealerů i protigrogových jednotek.

• 27.9.2017  16:30

Ducha povznášející dokument o nosičích těžkých nákladů ve Vysokých Tatrách, který prezentuje, jak volné myšlenky nosičů, tak i dech beroucí záběry hor.

• 24.7.2017  07:43

Dokument francouzké etnoložky natočený v dálavách Himalájských kopců, daleko od moderní civilizace v malebné vesnici, kde se žije stejně, jako tomu bylo úpřed mnoha generacemi.

• 23.7.2017  15:30

Ukázka nezdolnosti lidského ducha a síly jít dál, i přes všechny překážky, které vám život nachystal. Z dokumentárního hlediska se jedná sice o slabší dokument (hlavně kamera), ale síla poslání, kterou v sobě tento dokument nese je mnohem silnější a rozhodně se jedná o zajímavý snímek.

• 23.7.2017  11:53

Školský systém z dob Marie Terezie vs. nové metody výuky, které se snaží rozvíjet, jak osobnost jedince, tak i týmového ducha. Zajímavý pohled na minulý i současný systém, který doznal za posledních 25 let od vydání dokumentu jen pramálo změn i když pohledy a snaha něco změnit se stále hýbe dopředu. Dokument se zaměřuje na srovnání klasické formy výuky, kde jsou jasně dané osnovy, pravidla a je vyžadována kázeň v porovnání s výukou, pojatou moderními způsoby s ohledem na psychologii jednotlivce i skupiny. První část dokumentu na mě působila jemně rozporuplně, ale druhá část zapadla velice dobře do již připravené skládačky. Nechybí zde ani pohled na danou problematiku všech zainteresovaných stran.

• 14.7.2017  20:31

Pro milovníka Samurajů a Japonska, ale i pro pouhého zvědavce, velice zajímavý a povedený dokument o zbrani, která psala dějiny.

• 13.6.2017  09:52

Taková správně ulítlá nenáročná britská sci-fi komedie, která se celkem povedla s ohledem na knižní předlohu, která je prostě vždy lepší. Při sledování tohoto filmu bych doporučil pořídit si ručník o velikosti 42, nikdy nevíte, kdy by se Vám mohl hodit.

• 9.6.2017  10:39
    Jarní příběhy (TV film) (2015)

Moc povedeny dokument o evropske prirode s doprovodnym komentarem a krasnymi zabery.

• 9.6.2017  10:08
    Nejpodivnější dinosauři (TV film) (2010)

Tradicne netradicni dokument o vyvoji dinosauru, plny zajimavosti a novych objevu i polemik. Dokument mapuje dinosaury z pohledu fyzickeho vyvoje s porovnanim u soucasnych zivocichu, ktere jsou doplneny cgi animacemi i ukazkamy na dochovalich kostrach, v dokumentu jsou predstaveny hlavne ty nejzajimavejsi a nejpodivnejsi dinosauři.

• 9.6.2017  09:29
    Proměny ledního medvěda (TV film) (2015)

Dokument sledující ledního i hnědého medvěda nezavysle, během 4 rocnich období. Pekne zabery.

• 7.6.2017  10:02
    Za krásami Waldviertlu (TV film) (1996)

Lehký nenáročný dokument o putovaní malebnou krajinou Rakous, s doprovodným komentářem.

• 7.6.2017  09:29

Příjemný dokument o japonské kultuře, která ukazuje památky i tradice této bohaté země. Zahrady, paláce, hudební představeni s bubny Taiko, malebné uličky i příprava slavné polévky ramen. Dokument je z části zaměřen na éru Edo a začátek 17. století.

• 1.6.2017  10:12
    Úžasné lidské pokolení (TV pořad) (2016)

Zajímavá ukázka primitivního přežití, kdy hlavní propagonisté nemají nic, a začínají přežívat z toho co najdou. Každá epizoda je zaměřená na určitou etapu ve vývoji člověka a jeho dlouhé cestě od kamenu k složitějším zbraním.

• 31.5.2017  09:36
    Tajemné ostrovy Japonska (TV film) (2015)

Netradiční dokument o Japonsku, který mapuje méně známé ostrovy tohoto císařského ostrovního státu, který má přes více než 6 800 ostrovů. Od starých ostrovních vesniček, až po Miyazakiho tajuplné ostrovy, které tohoto slavného tvůrce animovaných filmů inspirovaly.

• 31.5.2017  08:35
    Tajemství britských hradů (TV seriál) (2015)

Vizuálně poutavý dokument o britských hradech, který mapuje jejich historii od počátku až do současnosti. Dokument se nezaměřuje jen na hrady, ale i jejich majitele a další zajímavé historické souvislosti.

• 13.5.2017  15:17

Válečné drama ukazující pravou tvář války, bez zbytečných příkras a keců okolo. Výborný hudební doprovod a dobře zvládnuté akční scény, kterých není po málu.

• 10.5.2017  08:14
    Alexandr Veliký (TV seriál) (2014)

Příběh Alexandra Velikého (Makedonského) v částečně hraném dokumentu, který vypráví o tomto velkém vojevůdci, který se nepopiratelně zapsal do historie.

• 9.5.2017  11:01
    Migrace (TV pořad) (2016)

Lidské "stádo" 20 Američanů migruje společně s tím zvířecím, 300 km napříč planinami Národního parku Serengeti (Afrika - Tanzánie). Takový Social Reality TV projekt, kde jen čekáte, kdo a kdy odpadne.

• 9.5.2017  09:24
    Nezlomené (2017)

Opravdu drsný dokument o třech ženách a jejich osudech, které opravdu nejsou růžové. Zažehlování prsou v západoafrickém Kamerunu, znásilnění a polití kyselinou v Indii či násilí v Afgánistánu. Silné příběhy touhy žít a bojovat proti předsudkům.

• 5.5.2017  15:50
    Přežití ve špíně (TV pořad) (2015)

Dual Survival s Davem Canterburym byl zajímavým a zase trošku jiným přístupem, jak přiblížit přežití a bushcraft široké veřejnosti, stejně jako to svou formou prezentoval Bear Gryls ve své sérii Man vs. Wild. Bohužel Dirty Rotten Survival je Reality TV, které je alespoň z mého pohledu zaměřené svým kontextem převážně na publikum z USA.Podobných Reality TV se teď rojí hodně a po obsahové stránce nám nepřináší nic nového. Z mého pohledu neurazí, ani nenadchne.

• 4.5.2017  16:48

Undisputed IV je povedeným návratem mezi provazy ringu se snahou o příběh mimo vězeňské prostory. Velice dobře zpracované akční pokračování cesty nejlepšího bojovníka Yuri Boyky za slávou i odpuštěním. 70%

• 3.5.2017  11:39
    Život v kmeni (TV pořad) (2014)

Hazen Audel je sympaťák, který se snaží klasickým dokumentaristickým stylem ukázat, jaký je život v kmeni domorodců z různých částí světa. V tomto dokumentu nečekejte show o přežití, ale ukázku tradičních technik přežití od domorodců, které se snaží hlavní průvodce osvojit během 10 dní.

• 2.5.2017  12:04
    Válka v oblacích (TV seriál) (2015)

Informacemi a ukázkami nabitý dokument, mapující éru leteckého a vesmírného pokroku, jako je například vývoj skafandru, padáku či tryskového motoru. Dokument popisuje podrobně vývoj, užití, problémy v počátcích a i následná řešení, kterým museli konstruktéři i jejich uživatelé čelit. V dokumentu jsou názorně ukázány (první díl) jednotlivé modely skafandrů, popsáno kde a s čím byly jaké problémy a jak byly řešeny, též je dokument obohacen o autentické záběry a výpovědi kosmonautů. Velice přínosné a zajímavé.

• 2.5.2017  10:49

Trošku rozpačitý dokument, který začíná tím, jak málo známe o stratosféře (vrstva atmosféry ve výšce 11 až 50 km nad hladinou moře) a o tom, že je člověkem více prozkoumaný vesmír a oceán, než tato vrstva atmosféry. Zbytek dokumentu je taková nenápadná reklama na firmu Stratex a víceprezidenta googlu Alana Eustace. Některé aspekty dokumentu jsou zajímavé, hlavně vývoj skafandru, který přináší další poznatky a technický pokrok. Ovšem tento dokument mi přijde natočený jako obdoba americké reality show. Dokument o Felix Baumgartnerovi Space Dive mi přišel lepé zvládnutý.

• 1.5.2017  15:24

"Včelí žihadla, jsou tou nejlepší akupunkturou, kterou si člověk dokáže jen představit." Aneb o lidech, kteří se neženou za modernou dnešního světa, ale dokáží se těšit z běžných prací a oplývají lidovou moudrostí i tvořivostí, kterou jim předali jejich dědové či pradědové.

• 1.5.2017  14:56
    Bratři na bojišti (TV seriál) (2013)

Dokumentární seriál z prostředí války v Afghánistánu, ukazující každodenní povinnosti i operace vojáků v terénu. Akční, emoční a zajímavé.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38