Dragoni

Dragoni

Jan S. ジョン ホーネット

okres Ústí nad Orlicí
Srdcem i Duší Samuraj

homepage

199 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
  • 19.3.2018  07:51
  Bajkeři (2017)
  **

  Zvláštní slepenec, který se snaží být něco mezi rafťáky na kolech, kameňákem s trapnými hláškami a to vše obohaceno bezduchým příběhem, který je okořeněn modernou. Bohužel u Snowborďáků, Rafťáků nebo i u Špuntů na vodě to fungovalo, zatímco zde ne, alespoň pro mě.

  • 9.3.2018  10:02

  Donnie Yen v roli osvědčeného, ale nekompromisního policejního komisaře Ma Jun(a), který vyšetřuje Vietnamský gang 3 bratrů. Jeho parťák, který se infiltroval mezi pašeráky získá cenné informace o této organizaci, díky kterým se dostane do ohrožení života a Ma Jun, tak musí ochránit nejen svého kolegu před pomstou, ale i vyřešit případ. Závěrečná bitva i hudba se povedly.

  • 6.3.2018  21:29
  Red Force (1986)
  ****

  Ač se jedná na dnešní poměry pro některé o nepochopitelný oldschool s naprosto strašným dabingem a zjevnými filmovými chybami, nese tento film svědectví doby, ve které byl natočen. Akcí nabytý film o pomstě i přátelství, který spojí 3 neznámé osoby v boji proti zločincům, se super znělkou.

  • 1.3.2018  21:22

  (NE)Pokračování Zony Smrti 2 se nese v duchu kriminálního případu, který vyšetřuje obchod s lidskými orgány začínající v Číně a zároveň sleduje příběh dozorce v Thajské věznici, který se snaží zachránit svou dceru, trpící těžkou formou leukemie. Osudy hlavních postav jsou více provázané než si možná na první pohled zdá. Asi jsem čekal od tohoto filmu více, než jsem dostal, ale něco mi v něm prostě chybělo. Hudební doprovod byl velice povedený. Nemůžu se zbavit pocitu, že jsem viděl mix třech filmů z Thajska, Číny a Jižní Korei.

  • 1.3.2018  21:09

  Vypadalo to na docela zajímavý snímek, ale duše pubertálního klasika s rozdvojenou osobností se sklonem k pyromanii, mi přišla přeci jen už přes příliš.

  • 19.1.2018  10:59
  Velký Kavkaz (TV film) (2014)
  ****

  Od zasněžených vrcholků vysokých hor, přes údolí plná zeleně a života, až k pouštním dunám, taková je krajina Kavkazu, bohatá, krásná a nezkrotná, lezící na hranici mezi Evropou a Asií.

  • 18.1.2018  10:17

  Dokument ve kterém se fotograf a dokumentarista Hugo Kitching rozhodl zmapovat život losů během jednoho roku v malebné a kontrastní krajině skalnatých hor v Národním parku Jasper, ve které budeme sledovat dvě matky společně s jejich potomky. V dokumentu je mnoho informací ze života losů, ale i informace o současné situaci losí populace.

  • 16.1.2018  11:36
  Su toulavý pes (TV film) (2000)
  ****

  Máme spoustu vynikajících a zajímavých lidí a pak Jan Pivečka, český švec, který svým umem dělal čest svému jménu, dokázal zachránit několik podniků a procestoval téměř celý svět je rozhodně zajímavou osobností českého odhodlání a šikovnosti.

  • 16.1.2018  11:15
  Zázraky v říši zvířat (TV seriál) (2014)
  ****

  Dokument přibližující taje úspěchu nejzajímavějších zvířat naší planety, který demonstruje dané dovednosti či schopnosti na barvitých záběrech s doprovodným komentářem a jejich vysvětlením.

  • 12.1.2018  21:04
  Blade Runner (1982)
  ****

  Na svou dobu skvěle zvládnutý cyberpunkový futuristický film Blade Runner o despotické budoucnosti v Los Angeles, ve které se Harrison Ford v roli Ricka Deckarda, bývalého policisty, vydává hledat 4 Repliky(androidy, které stvořil člověk), jako takzvaný "Blade Runner" (lidé určení pro zabíjení replikantů). Tito replikové unesly raketoplán a způsobili krvavou vzpouru v jedné z kolonií a proto musí být vypátráni a následně zneškodněni. Film s úžasnou atmosférou, hudbou i prostředím.

  • 12.1.2018  13:26

  Výborné skloubení humoru a příběhu, kde se v roli ošetřovatele Rozrucha objevil Vlasta Burian, který je omylem zaměněn za svého nadřízeného v podobě primáře Marka, což vyústí v nečekanou spoušť humorných událostí.

  • 12.1.2018  13:23
  Největší světové loupeže (TV seriál) (2015)
  ***

  Kuriózní kriminalistické případy loupeží, které se staly světoznámými a proslavily je jejich netradiční provedení, velká publicita či abnormálně velkou hodnotou daného úlovku zlodějů.

  • 12.1.2018  11:52
  Nezkrotná Indočína (TV seriál) (2014)
  ****

  Dobře komentovaný obsáhlý dokument o Indočínské oblasti, které je jak svou faunou, tak i flórou velice bohatá na spoustu druhů, které jinde na světě nenajdete. Dokument s krásnými kontrastními záběry z odlehlých nedotčených oblastí i míst, kde spolu člověk i příroda dokáží žít v harmonii.

  • 12.1.2018  10:25
  Největší poušť Evropy (TV film) (2016)
  ****

  Jedinečný dokument o největší poušti Evropy - Bardenas Reales ve Španělsku, kde žije spoustu endemických a vzácných druhů, kteří se nacházejí jen v této lokalitě. Oblast, kde najdeme spoustu stonožek, které zde nemají přirozeného nepřítele, ale i spousty dalších přizpůsobivých živočichů, kteří se ač přes nepříznivé podmínky hojně vyskytují právě zde.

  • 7.1.2018  15:03
  Beomjoidosi (2017)
  ****

  Vyvážená porce akce i zábavy s šarmantním nedotknutelným detektivem Seok-do Ma (hraje Ma Dong-seok), který společně se svým týmem kriminalistů z útvaru Závažných zločinů, řeší případ neznámých gangsterů s Číny, kteří začali přebírat gangy stávajících vůdců a jejich jednání se nedalo už déle tolerovat.

  • 7.1.2018  13:52

  Neobvyklý dokument, jak svým obsahem, týkající se sexuální asistence, tak některými intimními záběry, které jsou v dokumentu k vidění. Hlavními postavami, které dokument sleduje jsou 3 pánové, kteří jsou buďto duševně či fyzicky nějakým způsobem indisponováni a proto, je pro ně problém sehnat si partnerku, ale i tak se s tímto problémem rozhodli vypořádat s cílem nalézt něhu a lásku, jako každá jiná bytost na naší planetě.

  • 5.1.2018  22:48

  Ano, ze začátku, když jsem zjistil, že tento dokument vznikl a četl jsem si zdejší příspěvky, byl jsem trošku skeptický, ale stálo to za to. Conor McGregor je bojovník srdcem i duší a umí to prodat, proto jsou jeho zápasy tak žádané.

  • 25.12.2017  12:50
  Krásy divokého Slovenska (TV film) (2015)
  *****

  Nádherný dokument o Slovensku, který bych velice rád uvítal i v podobě vícedílné dokumentární série, která by mohla obsáhnout širší rozsah úžasné slovenské fauny i flory.

  • 25.12.2017  00:51

  Midnight Runners je příběhem sledující 2 kadety policejní akademie, kteří byli svědky únosu mladé dívky, ale díky byrokracii a nedostatku lidí u Policie se rozhodli dívku vypátrat dříve, než by se snížili šance na její vypátrání. Tohle je jeden z těch důvodů, proč rád koukám na korejské filmy. Dokáží udělat i z vážného tématu místama lehkou komedii, ale zachovat si tu dramatickou složku. Ano je to naivní, ale zároveň i příjemné a inspirativní.

  • 6.12.2017  02:05
  Severní Amerika (TV seriál) (2013)
  ****

  Vidět dokumentární sérii o Severní Americe v Severní Americe na Animal Planet přináší zajímavý zážitek z pohledu diváka i proto, že si hned můžete někam zajet.

  • 20.11.2017  08:54
  Take me out (TV pořad) (2017)
  odpad!

  Povrchnější pořad jen těžko budeme hledat. Zde nabývá pojem odpad a zbytečnost nového rozměru.

  • 15.10.2017  13:07

  Socialistický propagandistický krátkometrážní dokument o stavbě, stavbařích a učních na stavební škole. S dělníky je tu veden krátký rozhovor, proč si vybrali tuto práci a co jim přináší.

  • 5.10.2017  09:27

  Selský rozum je tzv. Anti-Babišovským dokumentem, který ukazuje na "nekalé praktiky podnikání i politických machinací" a jejich následných dopadů. Dokument klade mnoho otázek a je zde použito mnoho dokumentaristických stylů. Výsledný dojem ze zpracování dokumentu je ovšem horší. Co se týče obsahu, je divákovi podán dostatek informací, aby si vytvořil svůj názor či pohled na danou problematiku. V dokumentu jsou informace o Agrofertu, Vodňaském kuřeti, Kosteleckých uzeninách, mastně Kmotr, dotacích, záhadných politických "machinací", zaměstnávání non-CZ obyvatel a výpovědi očitých svědků i lidí, kteří přišli s p.Babišem a jeho podnikáním do přímého styku.

  • 4.10.2017  21:02
  Stále spolu (2014)
  ***

  Dokument o nevšední rodině čítající devět dětí, která žije téměř bez kontaktu s civilizací někde na šumavské louce. Děti docházejí do školy pouze na zkoušky, a rodina vyrazí jednou za čas do zahraničí přivydělat nějaký ten mrzký peníz a poznat jiný kraj. Dokument bez otázek a i odpovědí, kterých by se dalo položit opravdu mnoho.

  • 27.9.2017  20:26
  Drogy a.s. (TV seriál) (2010)
  ***

  Naprosto šílený dokument o problému, o kterém víme, ale nebavíme se o něm. Pro-šňupaný, pro-fetovaný dokument s výpověďmi závislaků, dealerů i protigrogových jednotek.

  • 27.9.2017  16:30

  Ducha povznášející dokument o nosičích těžkých nákladů ve Vysokých Tatrách, který prezentuje, jak volné myšlenky nosičů, tak i dech beroucí záběry hor.

  • 24.7.2017  07:43

  Dokument francouzké etnoložky natočený v dálavách Himalájských kopců, daleko od moderní civilizace v malebné vesnici, kde se žije stejně, jako tomu bylo úpřed mnoha generacemi.

  • 23.7.2017  15:30

  Ukázka nezdolnosti lidského ducha a síly jít dál, i přes všechny překážky, které vám život nachystal. Z dokumentárního hlediska se jedná sice o slabší dokument (hlavně kamera), ale síla poslání, kterou v sobě tento dokument nese je mnohem silnější a rozhodně se jedná o zajímavý snímek.

  • 23.7.2017  11:53

  Školský systém z dob Marie Terezie vs. nové metody výuky, které se snaží rozvíjet, jak osobnost jedince, tak i týmového ducha. Zajímavý pohled na minulý i současný systém, který doznal za posledních 25 let od vydání dokumentu jen pramálo změn i když pohledy a snaha něco změnit se stále hýbe dopředu. Dokument se zaměřuje na srovnání klasické formy výuky, kde jsou jasně dané osnovy, pravidla a je vyžadována kázeň v porovnání s výukou, pojatou moderními způsoby s ohledem na psychologii jednotlivce i skupiny. První část dokumentu na mě působila jemně rozporuplně, ale druhá část zapadla velice dobře do již připravené skládačky. Nechybí zde ani pohled na danou problematiku všech zainteresovaných stran.

  • 14.7.2017  20:31

  Pro milovníka Samurajů a Japonska, ale i pro pouhého zvědavce, velice zajímavý a povedený dokument o zbrani, která psala dějiny.

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace