• Krátkometrážní

S kuchařem kolem světa (2007) (seriál)

Trošku rozpačité cestování za chutěmi celého světa s "okouzlujícím" Fredem Chesneau, kterej toho víc nakecá než uvaří, přesto po cestopisné stránce zajímavé. Začínám tomuto kulinářskému seriálu přicházet na chuť . . .

Zlato: Dějiny jedné posedlosti (2003) (seriál)

Více než výmluvný dokument, který divákovi představí ze všech úhlů krásy i nebezpečí zlata, od starověku až po moderní dobu. Zlato které bylo po staletí pro člověka nejcennějším kovem a zaručovalo jistotu měny, umění i ekonomiky celkově, ale je i nebezpečným vlastnictví, kvůli kterému se vedly války a lidé se dopouštěli neuvěřitelných zvěrstev.

Z popelnice do lednice? (2010)

Nesmyslné plýtvání od sběru či výroby, až po prodej produktů, které kvůli krátké expirační době putují do kontejnerů. I přestože jsou potraviny stále čerstvé, "kvalita supermarketu", standardizované či vizuální potraviny i zákony EU, to vše rozhoduje o tom zda-li se potraviny vyhodí a nebo putují do supermarketu k prodeji, kde díky kratší expirační době po zakoupení produkt jednoduše vyhodíme a jdeme koupit nový.

Šmejdi (2013)

Je radost být důchodcem v Čechách a užívat si krás a výhod splátkového kalendáře, za mnohdy nefunkční a předražené produkty prapodivného původu a pofidérní kvality. Tenhle dokument mi hnul žlučí.

TPB AFK - Příběh the pirate bay (2013)

Nádherná ukázka chamtivosti a hrabivosti korporací, ale i neskutečné soudní komedie, politické frašky a podplácení v marné snaze vypnout servery TPB. Aneb IT NERDs před soudem. Je smutné vidět, jak se manýry z "jů-es-ej" praktikují i v Evropě.

Věra 68 (2012)

I po tolika letech od olympiád, na kterých Věra Čáslavská zářila má i teď sledování záběrů a poslech rozhlasových záznamů z té doby obrovsky silnou atmosféru, nejen díky výkonům naší gymnastky, ale i díky těžké době "soudruhů".

Pět dní v epicentru (2011) (TV film)

Zajímavý dokument s hutnou atmosférou, díky záběrům na tiché, zemětřesením zničené město. Rozhovory s policisty během pěti dlouhých úmorných dnů, ale i ukázka záchranných a bezpečnostních prací v částech města, kde hrozí zhroucení poničených budov, rabování nebo hledání přeživších.

Gypsy Spirit 2013 (2013) (pořad)

Na udílení cen není po filmové ani dokumentární stránce nic zajímavého. Pouze ukázka papaláštví i když možná s pravdivým oceněním za přínosy sociálním "menšinám" této země, významným zasloužilým aktérům daného roku.

Ženy na cestách (2010) (pořad) odpad!

Ponořte se i vy do tajů mezinárodní ostudy a šíleného pištění, dvou vesnických buranek. Přirovnal bych to k sledování dokumentu o seriálu Ulice, přesto se dá z tohoto "dokumentu" i něco málo dozvědět, díky doprovodnému komentáři. 10 %