• Krátkometrážní

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Bohužel jsem čekal, mnoho od tak již slabého snímku, který by si dle děje možná našel své příznivce za vlády Kennedyho. 40 %

Dead Set (2008) (seriál)

Mohlo by se zdát, že Dead Set do samotného zombie žánru nepřenáší nic nového, ovšem není to pravda a díky neobvyklému seriálovému rozkouskování a chaotičnosti kamery jednotlivých dílů, bylo docíleno toho, čeho se u zombie filmu zas tam často nevidí .. no spíš vůbec a to je jedna z předností seriálu. A díky druhé odlišnosti a to v podobě zasazení děje do seriálu Big Brother(už jen díky tomu, že seriály tohoto typu nemusím) a oproštění se od jakýchkoli klišé a počítačových efektů působí DS skutečně. Seriál je spíše určen pro post-apokalypticky zaměřené diváky, ale myslím, že se bude líbit i nezasvěceným. Nějak sem si i v duchu říkal že by to mohlo potkat i soutěžící BB v ČR, ale toho se asi jen tak nedočkám. Rozkouskované napětí a pud sebezáchovy je všudypřítomný, a Britové mě znovu přesvědčily, že královsky vládnou nejen na svém území, ale i zombie žánru. 85%

Dark Prince: The True Story of Dracula (2000) (TV film)

Jeden z mála filmů o Drákulovi, který se nesnaží o vysávání krve obětem, ale jiné podání příběhu tohoto Rumunského muže, který měl zálibu v napichování hlav svých nepřátel na kůl pro výstrahu ostatním. Jedná se celkem o zajímavý film , který nabízí až nevšední podání Drákulova životního příběhu, bojujícímu proti utlačování svého lidu Turky.

Běž! (2001)

Teenager, který se narodil Korejcům v Japonsku. Teenager se ztrátou identity, který se snaží zařadit do společnosti, najít přátele, pochopení a lásku. Film ukazující problém intergace pro Korejského chlapce v Japonském prostředí. Drama jak má být . . film, který vyhrál 41 ocenění (Award of the Japanese Academy a další) & byl 5 nominovám na cenu. Vtipné a zároveň vážné. 90 %

Baekmanjangjaui cheot sarang (2006)

Dlouho před tím, než jsem viděl tento film, mi padla do rukou americká Dlouhá cesta (2002) s herečkou Mandy Moore. Avšak po shlédnutí onoho korejského filmu, jako by si oba filmy z oka vypadly. Nejspíš se nechali Korejci pro jednou inspirovat v USA a myslím, že kdo shlédl obě verze, mi dá za pravdu ,že korejská je jistě lepší. 85 %

Minyeoneun goirowa (2006)

Byl bych dal i 5 hvězdiček, ale zkazila to ta přehnaná plastická operace, při které se ze sympatické tlusté ošklivky stala za rok sex bomba a lhářka. Přesto příjemná korejská romantika s výbornou hudbou... No, spíše s jednou písničkou, ale dobře nazpívanou. 75 %

Naesarang ssagaji (2003)

Možná jsem dal až příliš velké hodnocení, ale jako můj první zhlédnutý korejský film určitě nezklamal, a dokonce mě spíše popostrčil k dalším korejským filmům tohoto žánru. Pěkná komedie s občasnými uhozenými scénkami, ale přesto parádní podívaná. 75 %

28 dní poté (2002)

Dvacet osmička je pro mnoho příznivců post-apokalyptických a zombie filmů něco jako kult, který se musí uctívat, a také se jedná o základní pilíř nového žánru produkce 21. století z hnízdečka britských gémiů. Nejedná se ani tak o šílenou zombie akci, ale spíše o vyvolání sklíčenosti a to díky prázdným vylidněným ulicím a deprimující hudbě z produkce Johna Murphyho(soundtrack, který se opravdu povedl). Oba tyto hlavní faktory ovlivňují divákovy pocity po zbytek celého filmu, a i když se nejedná o akci jako tomu bylo v "Úsvitu Mrtvých", tak přesto je vytvořen dokonalý pocit prázdnoty a akční temné atmosféry. Je pravda, že o klasické zombie se nejedná a hovoří se zde o nakažených, avšak je na každém, jak si to odůvodní. Každopádně setkání s nakaženým na zámečku, který obývá vojenská jednotka, a následný útok nakažených je něco neuvěřitelného a deprimujícího. Některým důchodcům by nestačil ani kardiostimulátor, aby to rozdejchali. 90%

28 týdnů poté (2007)

28 Weeks Later ani na podruhé nezklamalo a přineslo divákovi další porci parádní britské zombie akce servírované pěkně po částech. Pro ty, co s oblibou koukají na post-apokalyptické zombie filmy, je 28 WL opravdu dobrá volba, která je podkreslená výbornou hudbou pro zvýraznění již tak skvělého diváckého zážitku. 9/10 hvězdiček vyjadřuje, že vše, co jsem čekal od tohoto pokračování k filmu 28 dní poté, se naplnilo . . . 85 %

Královna prokletých (2002)

Tento film je pro mě srdeční upírskou záležitostí, a to nejen díky skvělé hudbě, krásným kostýmům a celkovou atmosférou. Sice na Interview s upírem nemá díky hvězdnému obsazení(přesto se mi QofTD líbilo víc), ale jistě stojí za shlédnutí, myslím, že nebudete litovat. A jako upíří kousnutí se vám i tento film dostane hluboko pod kůži a nebude z něj úniku. Pro milovníky upířích hororů s dobrou hudbou bude toto jistě lahůdka a neopakovatelný zážitek. Myslím si, že tento film je nedoceněný. Jeden z nejlepších soundtracků jaké jsem kdy slyšel, jak na Gothic tématiku tak celkově zakomponované. Dějová zápletka je velice povedená a díky jinému pojetí i trošku ojedinělá, možná film zbytečně vychvaluji, ale prostě mám pro tento žánr slabost. Několikrát jsem film musel přehodnotit a dneškem jsem Queen of the Damned viděl celkem 18* a ani jednou mě neomrzela... Pokud vám ani tohle není dostatečnou motivací, tak zhyňte prázdnotou. 90%