Psycho.R

Tomáš Rybáček

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76
    • 17.5.2019  13:29

Marie Poledňáková je jeden z mála lidí, kdo ještě stále píší filmové příběhy předtím, než začne vznikat scénář (dělá to např. Zdeněk Svěrák a tisíckrát lépe). Za to má u mě plusové body, ale celé převedení knihy bylo nudné jako předloha a to se pan Pachl hodně snažil o inovace.

• 15.5.2019  12:02

Viděl jsem kratší verzi, ale řekl bych, že jsem se z toho dozvěděl mnohem víc, než z Bohemian Rhapsody.

• 13.5.2019  09:18

První polovina mě celkem nudila a měl jsem strach, že se do toho nedostanu. Jakmile jsme se, ale dostali do Jemenu, už to vzalo lepší směr. Celkem fungovala i romantická linie. Být lepší začátek, klidně bych tam ty 4* napral.

• 13.5.2019  09:16

Druhá sezóna je od první hodně odlišná, neboť se nebere tak vážně. Proto se můžou postavy dostávat do různých situací, u kterých bychom si, asi, v jiném seriálu klepali na hlavu, ale tady to funguje. Jediné, co bych vyčetl je to, že jsou tu horší efekty, než v první sérii. Steel (kterýho mimochodem nemám rád, vypadá jak T - 1000, když je zrovna v kapalném stavu a Atom ve vesmíru mi připomíná spíš animovanou hvězdnou pěchotu. Na efektech se šetřilo (snad aby bylo dost peněz na hlavní seriály z Arrowerse), ale vůbec mi to nevadí, protože jsem se opravdu dobře bavil.

• 9.5.2019  16:19
    Distorted (2018)

Možná by Kanaďani měli přestat točit filmy a věnovat se víc třeba skokům na lyžích nebo pečení jablečných koláčků. Do filmu jsem šel kvůli Johnovi, který vyplňuje celou půlku plakátu, tak jsem doufal, že bude mít ve filmu nějakou roli, dohromady se tu, ale ohřeje zhruba 4 minuty (a minimálně 80 % cca. 3,5 minuty se tváří, že tam bejt nechce). Christina Ricci zde předvádí ten nejhorší ochotnickej výkon, kterýmu se vyrovná snad jen Tommy Wiseau (jenže Pokoj je zábavnej tím, jak je špatnej), a to jí mam jinak celkem rád. Je to natočený zhruba za 100 dolarů, jinak si to nedokážu všechno vysvětlit.Ale co je největší kopaneček do varlátek, to je samotnej příběh, kterej končí tím nejvíc dementním rozuzlením (neboť takto nalajnované jednání postav nejde předvídat dopředu). Fuj.

• 9.5.2019  16:10
    Aokigahara - les sebevrahů (TV film) (2010)

Zajímavá procházka lesem sebevrahů, nic víc, ani míň.

• 6.5.2019  08:31
    Konfident (2012)

Prvních dvacet minut nám dává velké naděje, neboť se příběh dobře rozehrává. Když přestanou časové skoky, zpomalí i příběh. A hlavně prvotní pocit, že se dostaneme do niter postav, je bolestně utlačen. Po nabídce "která se nedá odmítnout" začneme klouzat po povrchu děje i charakterů. On to vlastně není špatný film, bavil jsem se u něj, ale...

• 2.5.2019  14:25

Musím konstatovat, že mě velmi mrzí, že film nešel nikdy ven. Námět, prostředí i postavy, to vše by mě zajímalo. Hotové scény, které tu jsou k dobru si u mě našly místo. Rozumím, ale producentům, že další vložené investice by se jim nevrátili, stejně jako se jim nevrátí to, co již na film padlo. Samotnej dokument je zajímavej, ale mluvící hlavy by se mohly prostříhat, hlavně režisér, kterej glosuje o všem v superlativech.

• 1.5.2019  13:09

Pilotní film se mi pozdával odtažitý a říkal jsem si, jestli vůbec získají hrdinové mé sympatie. To jsem se, ale bál zbytečně, od 3. - 4. dílu jsem se začal velmi bavit. Kvalit propracovaných prvních sérií Flashe to nedosahuje, ale celý seriál se nebere příliš vážně (i když se v něm dějí podstatné věci pro ostatní). Vidím v tom spíše pohodovou zábavu, kde sice příběh očekáváte, ale i tak vás baví.

• 1.5.2019  13:05
    Aquaman (2018)

Wonder woman považuji stále za nejlepší v DC sérii, ale to neznamená, že Aquaman je krok vzad. Naopak jsem se velmi bál, když jsem četl, že se příblížil k Marvel filmům. Ovšem po shlédnutí jsem byl překvapen. Vůbec se to nepodobá žádným pestrobarevným Avengers, kde mi je vlastně úplně jedno, kdo umře a co se tam stane, protože celý příběh podléhá korektnosti. Dc sice přidala plyn na vtipnosti, ale tím správným směrem. Gagy nejsou jako vystřižené z Mimoňů, ale příjemně dospělé. Dokonce i návaznost filmu není zapomenuta (říkalo se, že se maže vše před tímto filmem), ale je zmíněno, že se odehrává po Lize spravedlnsti. Momoa mi vadil o poznámí méně, než jsem se bál a vlastně mi nakonec přišel jako sympaták. Takže za mě palec nahoru.

• 1.5.2019  12:58
    Vodník (TV seriál) (2019)

Musím se přiznat, že jsem si do poloviny myslel, že čtvrtou sérii režíroval Hřebejk. Připadalo mi to jako vizuální návrat k první Případ pro exorcistu. Největší těžkopádností však Vodník trpí v tom, že se nemůže rozhodnout, jestli chce být art, drama nebo krimi. Mnohokrát jsem nechápal motivace postav ani zvláštní asociace, stejně jako cameo Terezy Voříškové (leda by mělo smysl pro další Živé terče). Líto mi bylo i toho, že stejně jako v minulém případu (vesnický kmotr) dojde k vyhrocení, tak i tady (Miroslav Hanuš) jde tvrdě proti zdi a doufáte, že se rozehraje něco komplikovaného, ale nic z toho pak není. Modré stíny a Pět mrtvých psů se mi zdálo lepší.

• 23.4.2019  11:29
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

První díl mě na delší dobu odradil. Ovšem, když jsem zkouknul později další díly, tak jsem byl nadšen. Trojan je tu peckovej.

• 23.4.2019  11:26
    Supergirl - Season 3 (série) (2017)

Po slabší druhé sérii to jde nahoru.

• 15.4.2019  13:13
    Rapl - Série 2 (série) (2019)

Druhá série mě lehce zklamala. Případy v jednotlivých dílech vypadají, že je někdo napsal separé a pak složitě přemýšlel, jak je naroubovat, aby se ukázalo, že vše složitě směřuje k pointě série. Vidím to na 65%, není to špatné, ale oproti první sérii je cítit ten pád. Ale pořád jde o jeden z nejlepších českých spin offů (taky jeden z mála :D).

• 15.4.2019  13:09
    Život podle Václava Havla (TV film) (2014)

Film asi trpí nejvíc tím, že byl uveden do kin. Protože je viditelně televizní. Příjemné seznámení se životem hrdiny pro mladší generaci, kde je celý prezidentův život ve zkratkách komentován. Občan Havel mi dal víc, ale proč ne?

• 11.4.2019  11:09
    Zkáza Dejvického divadla (TV seriál) (2019)

Seriál, který nemá takový tah na branku a je spíše pomalejší, ale paradoxně právě toto je jeho výhoda. Moc dobře se mi na něj dívalo. Myšička, Trojan a Krobot zase největší borci a ostatní (hlavně Melinda) jim zdárně sekunduje. Originální a vtipné.

• 28.3.2019  08:16
    Supergirl - Season 2 (série) (2016)

Druhá série mi přišla o poznání slabší. Sice mě bavila, ale vina na slabším hodnocení je ta, že je tu příliš mnoho vyplňovacích dílů, které odvádějí pozornost od hlavní dějové linky.

• 25.3.2019  07:59
    M*A*S*H - Série 6 (série) (1977)

Během šesti let došlo k vystřídání několika důležitých postav za jiné. V jiných seriálech je to násilné (viz. Dva a půl chlapa), ale tady to působí přirozeně. Je možné, že to je kvůli válce, kde to takhle chodí, ale spíš bych řekl, že jde o dobrý scénář, který dokáže vtipy navozovat radost. Velkým plusem seriálu je, že se tu občas objeví vážné krize, které dělají starosti i postavám, přece jen se rozhoduje o životech. Zatím bych u žádné série z těch 6 neřekl, že jde o průměr.

• 18.3.2019  10:47
    Nevinnost (2011)

První hodinu jsem měl velkou radost, že se film vyvíjí tak, že když už si myslíme, že víme, jak to bylo, tak přijde druhá strana a přesvědčí vás o opaku. Vážně příjemné osvěžení. Ovšem od šedesáté minuty začne úplně jiný film a spolu s ním to jde do prdele. U prvních 2/3 jsem chtěl dát nadšeně čtyři hvězdy. Poslední 1/3 klesla na dvě hvězdy. Takže Honzo, máš štěstí, že Ti to zprůměruju a házím Ti tři, ale s odřenejma! Ps. Kdyby byl ten "druhý film" samostatný, pak bych se na to díval jinak. Takhle to vypadalo spíš jako experiment s pseudofilozofií a meta zvratem.

• 14.3.2019  10:17

Náhled do posledních let života Věry Bílé. Že má vrtkavé zdraví bylo celkem pochopitelné, když zde člověk vidí, jakou měla životosprávu a jak žila. Celkem mě překvapilo, že byla do jisté míry uvědomělejší, než jsem si myslel a taky že jí to ještě celkem zpívalo. Ovšem dokument je lehce zapomenutelný a viditelně televizní. Což není velká výtka, ale je poznat, že měli tvůrci omezené možnosti. Pro zajímavost je to dobré shlédnout.

• 14.3.2019  10:11

Je fajn vidět osudy těchto antihrdinů po dvaceti letech. Často se sází na nostalgii, ale to by mi nevadilo. Jestli jsem správně vyrozuměl, tak s druhou knihou to má víceméně společný název a pár dějových linek, jinak nic. To by mi nevadilo. Jen jsem měl pocit, že se příběh víceméně nikam neposune a to je největší mínus. Herci jsou stále dobří, ale na 4* to není.

• 7.3.2019  11:16

Na plnou palbu to není, ale trochu lituju, že jsem shlédnutí tak oddaloval. Bál jsem se, že to bude depka, jako když jsem koukal na 8mm. Ale nakonec šlo o vyvážené drama s černým humorem. Pouze u jediné scény jsem měl pocit stísněnosti (dítě). Jinak si myslím, že Ewan to zahrál dobře a obrazově se taky podařilo zachytit, jak asi prožívají svá nutkání i odvykačky ti, co jedou v drogách.

• 4.3.2019  13:16

Ještě dospělejší, než první díl. Volba tvůrců, že budou postavy stárnout je správná, dává prostor pro rozvoj charakterů. A co mě velmi mile potěšilo - nachází se zde i morální a existenciální otázky. Opět se na další díl těším.

• 3.3.2019  14:31

V poslední době už mi lezou krkem animáky, které jsou vlastně jen kopiemi jiných animáků. Štve mě humor na stejné infantilní notě a předem narýsované příběhy, kde přesně víte, jak dopadnou. Jak vycvičit draka je sice taková Xtá E.T. variace, ale měl jsem z ní pocit, jako z málokteré. Celkem se těším na další dva díly.

• 3.3.2019  14:27

Jussi Adler-Olsen píše velmi originální severské thrillery. Tento film jsem viděl ve stejný den, kdy jsem dočetl knihu a nejen, že jsem byl zklamán, ale slušně řečeno i nasrán. Že půjde o odklon od předlohy jsem čekal, ale tohle je tak jiné, že už to s ní nemá nic společného. Měl jsem pocit, že scénárista ani knihu nečetl, pouze mi někdo vypsal na papír pár záchytných bodů, které by měl zakomponovat. Počítám, že zdejší vysoké hodnocení je dáno tím, že i místní členové to nečetli, tak nemají jak porovnávat. Postavy opět také úplně jiné. Carl není věčně naštvaný hláškař, Asad je zde policista a umí perfektně dánsky, Rosa není skoro podivínka, natož aby prožila to, co v knižní podobě a záporák má úplně jinou motivaci. Takže za mě NE. Na začátku jsemchtěl dát 3*, od půlky jsem věděl, že si to zaslouží maximálně 2* a na konci jsem měl jasno - 1* za řemeslně dobře natočený film.

• 2.3.2019  14:56
    Máma z basy (2017)

Takový průměrnější dokument, který za zhlédnutí, ale stojí. V porovnání se starším cyklem TV NOVA, který je spíš bulvárním kouskem, je to však klenot.

• 2.3.2019  14:53
    Uzamčený svět (TV seriál) (2017)

Výborný excerpt, který díky sledování několika málo vězňů zaznamená prakticky všechny důležité úkony a procesy, které v českých věznicích probíhají. A to od nástupu do vazby, život vězňů, po proces o předčasném propuštění a propuštění. Možná bych trochu víc vystříhal ředitele, který se sice snaží vězně umělecky posunout, ale když mluví, tak není příliš věcný.

• 28.2.2019  10:50

Čekal jsem, že druhý díl bude slabší, ale netušil jsem, že o tolik. Nejvíc film utrpěl tím, že scénář není kompletně z pera Julie Delpy, na pomoc si přizvala Alexiu Landeau a Alexandra Nahona. Dialogy i příběh tak působí nevyrovnaně a charaktery postav se podivně ohýbají v průběhu celého filmu. Ale i díky té nevyrovnanosti můžeme lehce poznat, které části psala právě Julie, protože ty jsou značně originální a vtipné. Marion je sice dále chorobně lhavá žena, ale v prvním díle toho bylo využito mnohem více a díky tomu mohla i gradovat dramatičnost. Vedlejší postavy z Paříže jsou zde posunuty dopředu, do hlavnějších rolí a není to ku prospěchu... Inu, je to smutné.

• 28.2.2019  10:37

Bál jsem se, že Adam Goldberg mi nesedne nebo se bude pitvořit. Naštěstí je jeho postava napsána racionálně, s mírnými sklony k hypochondrii. Julie Delpy plutonicky miluju a ve scénáři byl silně cítit její rukopis. Režii nemá nijak inovační, ale k filmu z Francie to pasuje. Filmy sice nedosahuje kvalit Linlaterovi trilogie Před... ale mám pocit, že se jí v jistých okamžicích snaží přiblížit. Výše zmíněným filmům jsem dal 5* - všem třem, takže 100%. 2 dny v Paříži dostanou 4, s tím, že to není 80%, ale spíš 75%. I to je myslím slušné.

• 27.2.2019  08:08
    MOST! (TV seriál) (2019)

Měl jsem v plánu tu dlouze rozepsat plusy a mínusy, ale nechce se mi. Bylo by trapný použít v komentáři hlášky ze seriálu, ale je mi to jedno. Takže: JE SUIS ČOČKIN a DYCKY MOST. Čau. Poznámka. Kolečko zatím svůj Okresní přebor nepřekonal, ale hodně se mu blíží.

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76