Psycho.R

Tomáš Rybáček

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81
    • 30.6.2020  07:58

Od prvního dílu jsem čekal hodně, od druhého nic. Paradoxně bylo nadšení přesně na opačných koncích. Od Wynorskiho bych čekal laciné soft porno propojené slaboučkým příběhem. A ejhle, dvojka je zábavná, kostýmy mnohem lepší, jsou tu slušné hlášky a Heather Locklear, která hrát neumí, ale scénář to po ní ani nechce. Při prvním pohledu na Bažináče se nebojí a neuteče a takhle to funguje v celém filmu, což bylo osvěžující. První díl měl 3* těsně na hranici 2*, tady je to u té horní hranice.

• 30.6.2020  07:53

Něco mi říká, že mělo jít o poctu hororům z padesátých let, ať už laciností masek, plakátem či přehrávání. Je to fajn, ale o Wese Cravena jsem čekal mnohem víc.

• 24.6.2020  13:01
    Majestic (2001)

Po výborném komickém výkonu Jima Carreyho v Sonicovi, kde hrál stejně ujetého týpka jako v době Zvířecích detektivů a masky, jsem zatoužil kouknout na něco, co jsem s ním ještě neviděl. Zkusil jsem Majestic, který mě nelákal plakátem, tak jsem ho pouštěl z hlavy. A nakonec z toho bylo překvapení. Hrozně příjemný film z doby, kdy fungovala propaganda na obou stranách Berlínské zdi. Ale to je vlastně vedlejší, protože celá kauza je vlastně jen zástěrkou pro feel good příběh na venkově. Hezké výkony, režie, vše funguje. Na Truman show, kterou pokládám za Jimův nejlepší film (intelektuální formou) to nemá, ale rozhodně to je něco, co za ty dvě a půl hodiny stojí.

• 24.6.2020  12:54

Nejlepší fil o elektromontérech, kterej znám. Bohužel taky jedinej.

• 24.6.2020  12:52
    The Flash - Season 6 (série) (2019)

Psal jsem dlouhej komentář a pak se mi sekl net. Takže hodně zkráceně, první pulka nic moc, Krize výborná a druhá půlka prima, zkrácení SPOILER vítezství záporačky KONEC SPOILERU prospělo. Vymizení humoru prostřednictvím Ralfa dost chybí a zlepšení nebude, protože ho stanice vykopla. Tak čau :D.

• 15.6.2020  13:22

Byron Gibson se stává silně Seagalovským hercem. Ale o to nejde :D. Nejhorší na posledních filmech mistra Aikido je to, že neustále mudrcuje a všichni ho tam pokorně poslouchají na slovo, ba co víc následují jako by šlo o sektu. Zpočátku dobře vypadající film se po úvodní akci (kde by mohl kolega žít, kdyby se Steven nezachoval jak idiot, nýbrž jako jeho starší postavy) a postupně ubíral až k nudnému závěru, kde se dočkáme souboje na nože (´vtipný je, že to působí jak reklama na Persil, kde uprostřed volejbalu někdo vytáhne prací gel). Ps. Steven se tu v jedné scéně významně usmívá, což bych bral jako jeho nejlepší herecký um v posledních patnácti letech :D.

• 10.6.2020  12:58
    Pomáda (1978)

Jeden z těch filmů, který nikdy nezestárne, ať už jde o nadčasovou hudbu nebo skvělou ústřední dvojici.

• 10.6.2020  12:57

Horečka sobotní noci mi přišla spíš jak bolení hlavy nedělního rána. Tony mi byl celý film nepříjemný úplně vším a nedokázal si k němu vybudovat jakékoliv sympatie. I když na konci přišlo prozření, předchozí počínání jsem mu nedokázal odpustit. Ještěže o rok později šel Johny do Pomády, která je pravým opakem horečky.

• 9.6.2020  12:28

Živoucí legenda, která i v devadesáti hýří energií, nápady, chutí do práce, optimismem a mladickostí. Nestárnoucí kulturní všeuměl Jiří Suchý. Na dokument jsem se těšil a rozhodně nezklamal. Dozvěděl jsem se nové informace, zhlédl staré záběry ze setkání s Armstrongem či vyslechl libozvučná slova dopisů Voskovce a Wericha. Paní Sommerová se zbytečně nesnaží dostat před kameru (což mi vadilo u jiných jejích dokumentů) a i díky tomu dokázala natočit vyčerpávající výpověď o muži, který dokázal to, na co by většina jiných musela mít alespoň pět životů.

• 3.6.2020  08:25
    Zelňačka (1981)

Nepopírám, že jako kluk jsem se na to díval poměrně často (už tehdy mi chyběl hlas pana Filipovského). Ovšem vždy jsem z toho měl takový zvláštní pocit. Stejně jako mi k srdci nepřirostl Četník …a mimozemšťan... a četnice, tohle nikdy nebude mezi mojí TOP Funésovkou.

• 25.5.2020  11:12
    Ježek Sonic (2020)

Vidím to na překvapení roku. Většinou těmto adaptacím nevěří, ale tady je vidět, že to pro tvůrce byla srdcovka. Jim Carrey je zpátky v poloze, která mu padne jak kastrol na hrnec (nebo tak nějak). Sonic je přesně takový, jak jsem si ho představoval. Hodně jsem se zasmál (některé situace jsou tak praštěné, že to jinak ani nešlo). Takže pokračování - pojď mi, hop.

• 25.5.2020  11:08

Pokračování je něco slabší, než jednička, stále však má dost co nabídnout.

• 25.5.2020  11:06
    Daria (2020)

Nějakou nešťastnou náhodou se mi stal tenhle "film". Náhodný slepenec scén, které nedávají smysl v návaznosti, natož v logice. V první polovině se stane pár věcí, které by dobrý scénář dokázal rozvést. Tento scénář, ale dobrý není a tak se mnoho divností stane náhodou a není nijak vysvětlena, stejně jako činy některých postav (většinou záporných). Často dělají něco, co nedává smysl a nijak to neobhájí. Postava Míry Noska je přeafektovaná, každou chvíli vybuchne a mnohdy zbytečně. A to nemluvím o jeho studii na lékaře, kterou studovat nechce. S tím souvisí i to, že určitě neproběhla žádná konzultace s odborníky, neboť na bipolární poruchu se dávají ustálovače nálady a nikoliv tlumivé léky (např. anxiolytika). Klára Miklasová se do své role hodí, celkem jí to jde. Ale jediní herci, kteří tu mají co nabídnout (a věřím, že přehrávají záměrně, protože ví, že jde o blbost) jsou Morbert Lichý (ve filmu cca 2,5 minuty) a Jiří Schmitzer (5,5 minuty), který znázorňuje šíleného génia tak, jako by měl vymyslet nějaké monstrum.

• 20.5.2020  10:35
    Osvícení (1980)

Od pana Kubricka jsem dostal to, co jsem očekával... což ovšem není ani pochvala, ani kritika. Své kvality jistě má, ale jeho styl mi úplně nesedí. Je zřejmé, že z filmu čerpalo mnoho následovníků, jenže problém tkví v tom, že ty jsem viděl dříve, proto se nedostavilo ono WOW. Shelley Duvall je děsivá už svým zjevem, ovšem to není to, co by mi vadilo. Problém jsem měl s její naprosto jednorozměrnou postavou submisivní a nelogičnosti dělající puťkou. Zbytek byl celkem v pohodě, chvílema jsem se bál, ale za to mohou hlavně smyčce, ty dodávají scénám svíravou atmosféru.

• 18.5.2020  09:55

Film, jehož příběh i postavy jsou tak ploché, až tomu bylo těžké uvěřit. Nechápal jsem, že se tomu upsal Hynek Čermák, jehož jediná postava je celkem uvěřitelná, ale dělá a říká takové věci, že jí vlastně ani fandit nemůžete. Vulgarita je tu používána zbytečně (i když v reálu se tak podobné typy lidí vyjadřují). Národní třída mi nic nesdělila, nic mi nezanechala a bylo mi vcelku nepříjemné ji sledovat. Štěpán Arichtev a jeho režie připomíná spíše seriály, které točí (a ne špatně), ale na celovečerní film to bylo málo. PS. Tohle je přesný opak toho, jak dokázal s tématy pracovat seriál MOST!

• 18.5.2020  09:47

Pokračování "Žáru" ztratilo podstatu toho, v čem spočívala síla prvního dílu. Tím je myšleno téma rasismu, zločinu a černého policajta, který je silně persekuován. Říkejte mi pane Tibbsi bylo natočeno tři roky po originálu a po rasismu, jako by se slehla zem. Tím se film přetransformoval do nudné krimi, kde linie s rodinou působila velmi rušivě...

• 11.5.2020  08:31

Jestli mám u tohoto filmu s něčím potíž, pak je to styl hraní - v době vzniku bylo v módě divadelně přehrávat a toho se nabažíme plnými doušky. Druhá věc s tím souvisí - stále stejný výraz Sidney Poitiera, zpočátku má své opodstatnění i když celé jeho zatýkání by se dalo vyřešit, kdyby nemlčel, možná, už na nádraží. Čtvrtou hvězdu dávám za spojení krimi a rasistického tématu, které je protkané celým filmem a tím je vlastně film nejzajímavější.

• 6.5.2020  10:15

Dračí pečeť jsou vlastně dva filmy, které spolu téměř nesouvisí. První z nich mohl vzniknout díky tomu, že první díl byl komerčně úspěšný a tak se do druhého sehnali dvě akční legendy - Arnie a Jackie. Jejich linka trvá na začátku filmu cca. 40 minut, je zábavná, vtipná a jejich souboj je kvalitně zpracován (zřejmě za choreografií stál sám Jackie, ostatní bitky ve filmu jsou tuctové). Poté začne druhý film, který se odehrává celý v Číně. Není špatný, ale dýchá z něj, že není příliš originální. Na jedno zhlédnutí je to fajn a bitku hvězd si, možná, ještě pustím, ale jinak jde o průměr.

• 6.5.2020  10:09

Psychiatrická nemocnice v době před 45 lety. Díky tomuto filmu můžeme vidět, jak se za půl století změnil tento medicínský obor. Danny DeVito tu je k nepoznání, ale hraje velmi dobře jednoduchého pacienta. Christopher Lloyd ztvárnil postavu podivína, která mu ve filmech jde, ale bohužel, je ve stále stejné poloze (blázna si zahrál i v pozdější Partě snů a myslím, že lépe). Jack Nicholson přehrává, což mi u něj vadí téměř ve všech filmech, ale na roli frajírka se hodil. Celkově jde o funkční film, od kterého se později odrážela spousta jiných, které však jeho kvalit nedosahují.

• 5.5.2020  08:26
    Pašerák (2018)

Pašerák není film, ze kterého si sednete na zadek. Ale je to poctivá stará práce, kterou Clint využívá ve všech svých režiích. Navíc jeho návrat na plátna je milé překvapení a při pohledu na jeho trademarkový výraz je mi líto, že nevznikl další Drsný Harry. Ps. Skrze zuby mu to pořád dobře cedí trefné či stírací hlášky.

• 5.5.2020  08:22
    Apollo 13 (1995)

Ron Howard má jednu výbornou dovednost - je skvělý filmový řemeslník. Jeho filmy nejsou úžasné, ale točí je vždy s láskou a je to na atmosféře poznat. Výborní herci + režisér, který mě málokdy zklame, takže určitě nadprůměr.

• 5.5.2020  08:19
    Skandál po anglicku (TV seriál) (2018)

Hugh Grant, jak jsem ho asi nikdy nechtěl vidět, zvlášť v dobře zrežírovaných scénách první půlky první epizody, kde sexuální scény působí až explicitně i když v nich není nic vidět. Ale to je tak jediné, co mi nesedlo. Jinak je vidět, že si svoji roli užívá jak v komediálních polohách, tak v těch vážných. Ben Whishaw taky v roli tupoučké "oběti" hraje výborně. Díky ústřední dvojici je film plně funkční a mnohokrát i vtipný tak, jak to mám u anglických filmů rád.

• 25.4.2020  14:11

Série, která náhodně pokračovala s jinými postavami šla postupně dolů. Vyskákanou holku tu nakazí herní automat duchem ninjy a to je, myslím, nejlepší chvíle filmu :D.

• 25.4.2020  14:06
    Ninjova nadvláda (1988)

Inu, chtěl jsem vidět Ninjovu nadvládu od GG, ale spletl jsem se a po čtvrtce filmu mi došlo, že to je jiný film. Říkal jsem si, že to teda dokoukám, byla to, ale muka. Cápek se snad ani jednou neobjeví jako ninja, rádoby filozofické vpády over voice, scény, které jsou náhodně poslepované. Poctivej odpádek.

• 12.4.2020  21:02

Vixen funguje stejně jako Constantine (2018) na principu - poslepování krátkého seriálu a druhou půli dokončení. A funguje. Díky tomu, že navazuje na Arrowerse seriály, objeví se tu hodně postav z přidružených sérií. Hlavní postava, ale nemá příliš prostor, aby se předvedla. Dá se říci, že magii totemu známe už z Legend zítřka, kde byla matka postavy, ale příliš se nedozvíme o jejím charakteru. Není to špatné, ale Constantine měl větší smysl z toho důvodu, že zakončil to, co původní seriál začal, toto je spíše epizodka.

• 12.4.2020  20:54

Trochu mě mrzí, že nejlepší Woodyho film od Kouzla měsíčního svitu je v hlavních rolích veden pokryteckými herci, kteří své honoráře věnovali na dobročinnost, aby dali najevo, že se stydí, že hráli ve filmu Woodyho Allena. Tomu nikdo neprokázal vinu na údajném sexuálním obtěžování, které bylo šetřeno už na začátku 90´let a též nebyl žádný důkaz. Aby se dobře rozumnělo - ME TOO by nemuselo být špatné hnutí, kdyby razilo presumpci neviny a neničili umělcům kariéry jen na základě pomluv. Ale k filmu - Woodyho vyznání lásky k New Yorku je pokaždé krásné a vždy se v něm dá najít něco nového. Postavy jsou prokresleny a dějový oblouk funguje. Chalamet na mě působí nepříjemně, nejlepší volbou pro režisérovo alter ego byl Jesse Eisenberg a sem by se hodil velice. Slavní herci ve vedlejších rolích potěší (hlavně Diego Luna). Vyznávám stejné hodnoty, jako hlavní postava, co se týče vyznání lásky, takže na mě (i s tou nesympatičností) Deštivý den v New Yorku fungoval a doufám, že nejde o poslední vyznání tomuto městu.

• 9.4.2020  21:33
    Vlastníci (2019)

Výborné propracované charaktery jednotlivých postav zajišťují, že vzájemná interakce funguje v jakékoliv kombinaci. Komornost divadelní předlohy se podařila přenést do filmu a přitom funguje jak má. Není lehké udržet pozornost diváka při tom, že sledujeme pouze jednu místnost, kde všichni jen sedí a komunikují. Zároveň sdělení jednotlivých monologu má sílu v tom, že by skutečně uvažovala a reagovala tak, jak jednotlivé postavy. V komunikačkách u mě vede stále Bůh masakru, ale Vlastníci nejsou vůbec špatný.

• 7.4.2020  16:45

Je to přesně takové, jako by Jaromír Soukup napsal pokračování nějakého díla od Shakespeara. Jedinou hvězdu dávám panu Johnu Williamsovi, že těch posledních pár let přetrpěl. Tak čau a už NIKDY!

• 7.4.2020  16:41

Jak knížka, tak film je příběhově slabší. Ovšem v prvním jmenovaném tomu dopomohl extrémně čtivej styl psaní paní Rowlingové. V tom druhém výborná atmosféra, která mě bavila i u předchozích adaptací.

• 7.4.2020  16:39
    Zrádci (TV seriál) (2020)

Docela příjemná záležitost, na každý díl jsem se těšil. Problém pro mě začala být režie Viktora Tauše. Jak jsem na začátcích Detektivů od ST říkal, že je lepší, než Hřebejk, tak už u Vodníka mi dokázal, že teda ne. Věčbě rozklepaná kamera, alternativní způsob sdělování emocí i myšlenek, strčit oddělení policie či márnice na nejdivnější místa (zde kostel). K detektivce mi artové nasazení skutečně nesedí. Jinak jsem kromě konce byl spokojenej, ten mohl být zpracován líp.

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81