Psycho.R

Psycho.R

Tomáš Rybáček

okres Praha

• 8.6.2009  12:20
    Garfield a přátelé (TV seriál) (1988)

Dokonalost má své jméno...

• 28.5.2009  09:40

Stripy s tímto mrzutý kocourem čtu léta, nesnáší pondělí, pošťáka, Odieho, miluje lasagně, spaní a Pookyho. Prostě paráda

• 6.1.2011  12:06

Spolu s předchozím dílem mi to přišlo, jako daleko lepší, než první tři filmy, které byli uváděné v kině. Má to příjemnou komorní atmosféru a nejde o překvapivý příběh.

• 18.3.2018  16:24

Když jsem říkal, že toho zkurvenýho hajzla dostanu, tak jsem nečekal, že ten zkurvenej hajzl budeš Ty :).

• 28.5.2015  12:15

Moc jsem si přál, aby se mi to zamlouvalo. Nešlo to. Debilní scénář, hnusný exteriéry, žádná atmosféra, nic.

• 17.4.2013  08:27
    Gia (TV film) (1998)

Realita, která měla možná být zarážející.... ve skutečnosti je to nudná tv produkce.

• 3.1.2011  11:25
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Hodnotim čistě z jakési nostalgie a to není tenhle seriál ani moc starej. Ale připomíná mi to bezstarostné letní prázdniny, kdy jsem na něj koukal vždy odpoledne před tenisem.

• 25.9.2018  14:51

Zdařilé setkání po devíti letech. Nikdy jsem nebyl milovník seriálu, který by viděl předchozí série desetkrát, ale vždy jsem se rád podíval a nejinak je tomu i v této mini sérii.

• 18.4.2011  12:21
    Gladiátor (2000)

Pro mě dost přeceňovaný snímek. Bohužel si z něj nepamatuji jedinou scénu.

• 22.3.2011  14:15
    Glimmer Man (1996)

Šílenej českej dabing to dost zazdil :-(

• 17.7.2018  07:46
    Godzilla (2014)

Nudná a velmi tmavá verze ještěroryby. Kdysi jsem viděl jeden film japonské série a přišel mi mnohem zábavnější. Viděl jsem v nové Godzille pouze jedno plus a to, že se podobá mnohem víc té původní, než ta z roku 1998. I tak, ale Emmerichova Godzilla vede, je zábavná, má mnoho postav, které hráli dobří herci a nebere se tak vážně jako tato nová.

• 5.2.2013  15:33
    Godzilla (1998)

Americký produkt, který se snažil vytěžit co nejvíce ze svého slavného předchůdce - Godžira. A myslím, že se podařilo.

• 30.10.2010  22:43

Jeden z nejhorších filmů, jaký jsem mohl vidět. Kdybych nechtěl mít pohromadě filmy, který jsem viděl, tak to ani nehvězdičkuju...

• 10.1.2011  10:17
    Goldfinger (1964)

Za týpka s buřinkou jadne nahoru :-)

• 29.6.2016  15:03

Pro mě asi nejslabší z filmů, které jsem podle knih pana Lehana viděl. Navíc Casey Affleck mi příjde fakt hrozný neherec. Ale dostal jsem chuť se podívat na Tajemnou řeku, kterou považuju za autorovo nejlepší dílo.

• 2.4.2012  14:58
    Goon (2011)

Od Stifmajstra jsem čekal vtipnější situace a nebejt to podle skutečnejch událostí, připomínalo by mi to charakterově Rockyho.

• 26.6.2012  10:05

Septima jsem měl půjčenýho od sousedů na VHS začátkem 90´asi desetkrát. Skvělá zábava s francouzskou odlehčeností.

• 28.2.2014  08:10
    Gravitace (2013)

Film je to dobrej, jen mi nějak neseděl záměr tvůrců ukázat, co všechno se může přihodit ve vesmíru. Tolik nešťastnejch přihod v řadě snad nezažil ani Tom od Jerryho, ale je mi jasný, že je to film. Clooney hrál tradičně skvěle. Scénář je příjemně realistický. A Sandra se po dlouhý době nepitvoří, avšak bych si možná dokázal představit jinou herečku v hlavní roli, to byl jeden ze dvou důvodů, proč jsem přemýšlel i o třech hvězdách. Druhý byl, že jsem to viděl 3D a já filmy 3D opravdu, opravdu nemam rád! Každopádně je to pěknej zážitek i navzdory mým rozporuplným slovům.

• 24.10.2011  21:08

Abych řekl pravdu, uvažoval jsem o třech hvězdách, ale poté, co jsem uviděl, jak plno lidí dalo jen dvě jsem musel tenhle film podpořit výš. Příjde mi, že oproti mnohým adaptacím komiksu si na nic nehraje a jistým způsobem, netuším proč, mi připomíná filmovou verzi Flashe z devadesátých let, kterou mám hodně rád.

• 24.1.2015  11:08
    Gremlins 2 (1990)

Gizmo je můj hrdina :)

• 26.12.2012  10:54

Donˇt mě nevzalo. Nejsem sice fanda Grindhouse, ale tak nějak asi vím, co bych měl od tohohle žánru čekat, abych byl potěšen.

• 29.3.2011  16:31

GH jak má bejt!

• 27.3.2011  20:29

Čekal jsem od toho víc, ale co se dá čekat od něčeho, co vlastně neexistuje.

• 10.8.2010  15:37
    Guru lásky (2008)

Neskutečně špátná kravina. Myers musel bejt pod vlivem něčeho silnějšího, že tohle dal do kupy.

• 19.5.2009  10:40
    Gólová výměna (TV film) (1999)

Další výměna, další průměr

• 29.10.2019  10:01
    Halloween (2018)

Nové pokračování navazuje na první díl série. Což mě trochu mrzí, protože minimálně druhý díl, který přímo navazuje na první střetnutí Michaela a Laurie mi přišel hodně fajn. Další díly od čtyřky dál jsem neviděl (trojka je moje guilty pleasure, ale nemá příběhově nic společného s Michaelem). Prvních 40 minut uteče nečekaně rychle, ovšem nikterak děsivě. Je vidět, že se režisér snažil ctít co nejvíc styl Johna Carpentera a je to dobře. Největším mínusem jsou tu dvě fakta: 1) Michaelovi je několikrát vidět do tváře, sice záběrem jen probleskne, ale tím se snižuje jeho děsivost. 2) Vím, že by to přišlo mladým divákům divné, ale mělo zůstat v hudebním doprovodu u původních jednoduchých zvuků syntetizátorů, které zvládnou vytvořit hutnou atmosféru. A co jsem si nechával nakonec - J.L.Curtis je skvělá. Nový Terminátor má zatím jen trailery, ale Sarah mi v nich připadá spíš trapně, naopak Laurie je zde přirozená a to funguje skvěle.

• 4.9.2010  16:25
    Halloween (1978)

Výborný počátek série a v rámci slasherů průlom, neboť tu nejsou lekačky, torture porn ani jiné krávoviny, které se k žánru přidružili časem. Halloween je čistokrevně děsivá v tom, že Michael chodí zcela klidně, objevuje se náhodně, ale přeci je to váš stín. Atmosféra je tvořena víceméně Carpenterovou hudbou, jednoduchý motiv, ale vlasy při něm vstávají hrůzou. Pecka.

• 5.9.2010  20:04
    Halloween 2 (1981)

Stejně děsivé jako jednička, ale tísnivější, protože tentokrát jsme pouze v bludišti nemocničních chodeb. Příběh se odehrává ihned po jedničce, téže noci, takže Laurie už je vyčerpaná z předchozího střetu. Moc dobré to je.

• 7.1.2011  16:36
    Halloween 3 (1982)

Taková moje guilty pleasure.

• 4.11.2019  10:30

Na čtvrtou část sem mi dívat nechtělo, bral jsem příběh uzavřený druhým dílem. Trojka byla taková blbinka, která mě bavila, ale vzhledem k tomu, že se v ní nevyskytuje M.Myers, necítil jsem k ní zášť. Poté, co jsem si přečetl v Cinemě příběh celé série, napadlo mě, že to musím vidět, protože mělo jít po prodeji práv a jakési podprůměrné filmy s úsměvným vznikem, případně s hloupoučkým dějem. Proto mě překvapilo, když jsem se podíval na tento návrat a k mému překvapení to nebyla katastrofa. Sice nedosahuje sice kvalit originálů, ale nějaké přidané hodnoty tu jsou. Například se tvůrci nepřiklonili k lekačkám, které nesnáším, ale hrají si s divákem, takže vždy navodí atmosféru, kdy hudební doprovod zhustí melodii a vy víte, že na vás Michael odněkud bafne. A to se nakonec nestane (jen asi ve dvou případech, ale i tam čekáte, že se podle tradiční kompozice záběru objeví jinde). Přemožení Michaela je sice velmi neoriginální, ale následné závěrečné vyústění v domě mě hodně překvapilo a to jsem nečekal. Takže čtyřka má zaslouženě 60%.