Psycho.R

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81
    • 10.6.2020  12:58
    Pomáda (1978)

Jeden z těch filmů, který nikdy nezestárne, ať už jde o nadčasovou hudbu nebo skvělou ústřední dvojici.

• 6.2.2020  10:01
    Arrow - Série 8 (série) (2019)

Osmá série je jednou z nejlepších. Co jsem kritizoval u posledních sezón se eliminovalo na minimum. Tj. nový tým se tu téměř neobjeví, nejsou tu nesmyslné hádky a křivdy. Prvních pět dílů prakticky shrne dějové linky minulosti z prvních sezón. Ollie je tu víceméně sám za sebe, zná svůj osud a pomáhají mu nárazově postavy, které byli v seriálu podstatné. A to je vlastně hodně milé, protože se tu díky jistým okolnostem mihnou téměř všichni i ti, kteří jsou po smrti a dává to smysl. Zkrácení na 10 částí (ve skutečnosti spíš 8, protože poslední dvě slouží jako úvod do dalšího seriálu a jakýsi dovětek) bylo správnou volbou, protože se zbytečně příběh nenatahuje a mi můžeme sledovat pokornou cestu Arrowa vstříc osudu, kterému se nemůže vyhnout. A teď mega klad - crossover. Ten je natolik nadupaný, že v první epizodě těkáme prakticky každou minutu někam jinam, aby se uvedli věci do pohybu. Uvidíme spoustu DC postav a týmů, které tu mají camea, ale nemají vlastní seriály. Najdeme tu hudební motivy Williamsova Supermana a Elfmanova Batmana a Flashe. To samo o sobě napovídá, kteří herci se tu objeví a tím propojí seriály Flash 1990, Smallville a film Superman se vrací s Arrowerse. U prvně jmenovaného dokonce zjistíme, zda nakonec skončil s Tinou. Dokonce bude pro Krizi hodně podstatnou postavičkou. A to je ta pátá absolutní hvězdička.

• 1.1.2020  15:24

Já jsem to neudělal, chodil jsem do skautu a můj farář, kterého právě stíhají za pedofilii, se za mě zaručí :D. Výborný kousek z Woodyho sbírky. Výborné hlášky a krásná Helen Hunt. Byl jsem nadšen.

• 19.9.2019  21:00

Oceňuji, že se Poslední krev vrací k té první jak poetikou, tak snahou o prokreslení hlavní postavy. Tím se výborně uzavírá kruh. Jedinou výtku, kterou bych měl, ok, tak jsou dvě, je, že by šlo první hodinu prokrátit o pět, deset minut. Když je Johnna scéně, tak super. Slyovi stačí lehce poklesnout ret nebo pohnout očima a hraje výborně. Potíž je v tom, kdy cestujeme s mladou chovankou do Mexika, aby našla otce. Tam to trochu vázne. Druhá výtka je, že Sly měl za sebou tvrdý tréning, ale scénář mu trochu svazuje ruce s akcí a v celém filmu vidíme ze svalů jen předloktí. Každopádně to by bylo vše k mínusům a teď rychle do kina. Takové uzavření legendy je správné. JDE SI PRO VÁS SMRT... A UŽ JÍ NIKDO NEZASTAVÍ!

• 23.8.2018  21:56

Záběry z ulice, kde jsem bydlel 27 let a kde se stalo zlo, které se nesmí NIKDY opakovat. Děkuju Francouzům za tento dokument.

• 22.8.2018  11:15
    Knihovníci - Série 4 (série) (2017)

Nesmírně příjemný seriál, který je tak dada a no problém, že ho nejde neshlédnout. 4. sezóna navíc vrátila důležitou postavu z filmové trilogie. Já jsem spokojen.

• 4.7.2018  14:08
    Cobra Kai (TV seriál) (2018)

Někdo by mohl říct, že měknu... Pak ať se, ale podívá na hodnocení na Rotten tomatoes, kde má CK k dnešnímu dni 100%. Totální kick ass. Autorům se povedlo vdechnou duše kladným i záporným postavám a díky tomu jim věříte jejich chování i proměny. Macchio i Zabka si, viditelně, užívají návrat k největšímu hitu jejich kariéry (mimo jiné jejich postavy shlížejí na svět podobně jako já a nechápou, jak se vše proměnilo). "Mladá krev" se nechová tak, že těm dětem dali pár facek. Scénář je vypiplaný tak, abyste věřili tomu, co kdo řekne a zároveň, aby na vás dýchala nostalgie při flashbacku i při vyprávění o panu Miyagi či zmínkách o záporácích Cobra kai. Když už jsem si říkal pět minut před koncem posledního dílu, jestli druhá série nepokazí, co první započala a jestli má co říct, dostal jsem v posledních třech scénách odpověď, že se může jet dál a nebudu zklamán. Nakonec - Stylizace a hudba za jedna! Zapomeňte na Next karate kid i "remake" z roku 2010. Daniel-san vs. Cobra kai je jediná správná cesta. Youtube se vskutku vyprsil. Ps. jediné dva minusy jsou casting Zabkova syna, protože i když s ním máte sympatizovat, tak vypadá slizce. A druhé a to je, bohužel, pochopitelné, avšak musím ho zmínit, je nepřítomnost Pata Mority, ale ve vzpomínkách si ho užijeme.

• 18.6.2018  08:19

Sice si musíte počkat 40 minut, ale pak dostanete to, na co jste čekali. A to včetně nejrealističtější, půlhodinové, hádky mezi manželi v historii filmu. Naprosto úžasný vývoj postav.

• 13.6.2018  08:18

Celine a Jesse jsem si velmi oblíbil. Nezávislá romanťárna pokračuje. Tentokráte mají na svůj rozhovor 80 minut a čas je tlačí. Je skvělé vidět, že s Linklaterem se do scénáře pustili právě obě hlavní hvězdy a je znát, že zřejmě nad tím, kam se jejich postavy dostali a jak změnili, hodně přemýšleli. Z mladého frajírka je teď nesmělý ženáč a z naivní dívky žena, která si není jistá sama sebou, ale přesto chce měnit svět. Duchaplné a krásné. Ps. snad nikdy jsem neviděl tak uvěřitelné charaktery jako v této sérii.

• 11.6.2018  08:06

Úžasně vybroušený scénář a hlavní dvě role úžasně procítěné. Měl bych si dát facku, že jsem tak dlouho otálel se shlédnutím.

• 11.5.2018  08:56
    Dr. House - Série 5 (série) (2008)

Při sledování čtvrté série jsem měl strach, že to půjde kvalitativně dolů. Ovšem pátá řada je naprosto inovativní. Ke konci se začnou dít věci, které naprosto nečekáte a úplný závěr (poslední dva díly) je pecka, takové rozuzlení nakopává hvězdu navíc. Jeden z těch mála seriálů (alespoň v době natáčení, kde se skutečně charaktery postav - především hlavní postavy rozvíjí a to dost uvěřitelně).

• 12.4.2018  12:51
    Dr. House - Série 1 (série) (2004)

První série je výbornou ukázkou toho, jak se rodí legenda. V šílenství všech možných seriálů z prostředí nemocnice Dr. House vyčnívá svojí originalitou, výborně napsanými charaktery a perfektním sarkasmem. Ps. kdykoli mi bude šoufl, tak nejdřív zjistím, jestli je to lupus nebo sarkoidóza :D.

• 19.5.2017  08:26
    Sedm (1995)

Ta pátá hvězda je za konečnou pointu. Tzn. o existenciální otázku, o tom, kdo odešel na štítu? Ale to si bude muset každej zodpovědět sám.

• 19.4.2017  12:37
    Red Nose Day Actually (TV film) (2017)

Love actually je, pro mě, ultimátně nejlepší romantickej film, u kterýho se vždy dojmu. Proto jsem se měsíce od ohlášení tohoto ohlédnutí těšil, až ho uvidím a vyplatilo se. Vtipy fungují stále, herci mají charisma a energii jak Fukušima a já byl opět dojat.

• 22.12.2016  08:37

Whoopi se podařila její velká role. Herecký koncert, ty emoce, potlačený charakter... vše jí věřím a to i na úplném konci, kde bych u jiného filmu říkal, že je příliš sladký. Bohužel je Purpurová barva dost přehlížený film. Prosím, šiřte ho :).

• 20.12.2016  08:26

Na jedničce jsem byl kdysi v kině a následovalo velké nadšení. Proto není divu, že z pokračování jsem měl strach. Zvláště, když se vrací pouze hrdinové z nebe a pekla, nikoli lidští představitelé, které známe. Nakonec však dopadlo vše, jak mělo a Strach je zaručeně společně se Svěrákem nejlepší režisér u nás. Jediné, co bych vytknul - 1) někdy nechtěné tlačení na pilu co se týče vtipů se svatými, ale rozhodně převažují ty dobré. 2)Je vidět, že se ke konci dost stříhalo, aby nebyl film delší než 100 minut, proto je finále rychlejší, než zbytek filmu. Ovšem ve všem ostatním - výborné. Ps. hodnocení filmu jsem si schovával na svůj 2100 film :).

• 10.12.2016  16:39
    Zelig (1983)

Tohle je Woody, kterého mám nejraději, spousty vtipných momentů za minutu, samozřejmě absolutních a skvělý styl ala pseudodokument. A hlavně, námět velmi originální.

• 30.11.2016  08:25
    Sluha dvou pánů (divadelní záznam) (2000)

Naprosto úžasný počin, samozřejmě, díky Donutilovi, který zde dokazuje, že je geniální herec (nikoli pouze bavič, jak jsem se v některých komentářích dočetl). Dvě a půl hodiny vás zajímá vlastně pouze to, aby co nejdřív opět přiběhl na jeviště. Skvělý humor a výborné nastudování.

• 14.11.2016  08:25
    Columbo (TV seriál) (1971)

Poručíku, děkuji, že jsem mohl být součástí Vašich vyšetřování. Moje žena se na Vás ráda dívala také. Víte, ona se v takových věcech vyzná ;).

• 18.10.2016  15:37

Film naprosto nabušený nápady, vtipy a absolutnem.

• 14.7.2016  20:53

Příběh o tom, jak může být zoufalství prožíváno jinak.Teď mi došlo, jak je Roberto Benigni geniální.

• 24.5.2016  11:54

Ze starých Woodyho filmů je tento jistě ten nejlepší. Tolik nápadů, kolik dokázal tento režisér vměstnávat do filmu je snad až nemožné.

• 9.4.2016  10:32

Je to tak, zase jednou dávám pět hvězd za výborný příběh, režii ze staré školy, výborné tři hlavní postavy, která má každá hloubku a strasti, za dobré vedlejší role manželek, u kterých je také vidět, že nejsou ploché doplňky a také za to, jak je skvěle na konci vyobrazeno, jak všichni vnitřně zápasí s tím, co se stalo. Opravdu dobré.

• 15.3.2016  15:26
    24 hodin: Dnes neumírej (TV seriál) (2014)

Sice se tahle série nevyšplhala k nejlepším třem, za které považuji 1.,2. a 5. To však není překážkou k tomu plně si ji vychutnat. Protože do nich neměla daleko a mít kompletních 24 dílů, tak si myslím, že by se k tomu vyhopsla. Konečně méně střílení a opět silný konspirační příběh. Návrat mnoha starších postav potěší. Jen doufám, že se Kiefer jednou odhodlá pokračovat, takhle si jeho konec nepředstavuju :).

• 15.3.2016  15:20
    24 hodin (TV seriál) (2001)

Nikdy bych nevěřil, že propadnu nějakému seriálu. Myslel jsem si, že po Přátelích už žádný jiný přijít nemůže. Šeredně jsem se spletl. Od teď Přátelé a 24 hodin FOREVER. Skvěle kontruované zápletky, ač některé série slabší než jiné, ale jako komplet jde o naprostý skvost. Většinu postav si zamilujete od prvních okamžiků a pokud o nějakou příjdete, budete mít pocit, že byla vaším osobním přítelem. Jack je pro mě ikona. Sice v pozdějších sériích schytával víc střel a jiných ran, než by přežil, ale bylo mi to opravdu fuk. Je těžko popsat komplet bez toho, abych do toho nevkládal své osobní sympatie. Proto říkám naprosto bez rozmyslu: 5*.

• 4.2.2016  08:34

Stejně jako u první série platí to samé - nejlepší český krimi seriál, navíc podle skutečností. Jediné, co mi chybí je vedlejší lineární linie, jako u první série, která by připomínala vztah novinářka - policajt.

• 16.12.2015  09:45
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Strach mi definitivně potvrdil, že je jedním ze dvou nejlepších českých režisérů. Příběh je nabušenej, nepředvídatelnej, vždycky když jsem si už myslel, že něco vím nebo se stane a já už se budu nudit, přišel zvrat. Langmajer je neskutečně charismatickej, sice mi moc do své role neseděla nejvyšší záporná postava, ale to bude dáno tím, že tuto osobu mám spojenou s naprosto jinýma charakterníma rolema. Majera nemusím už ze zvyku, ale Donutil, Němec, Dlouhý jsou další esa v celý plejádě známejch tváří. Seriál, který popírá klasický mainstream a jde si svou cestou. Jediné, co mi moc nesedlo je přílišné vyžívání v brutalitě, ale to je můj osobní problém, protože pro hloubku příběhu to prospěšné bylo. Takže 95%. ČT jede!

• 13.11.2015  08:31
    Knihovníci (TV seriál) (2014)

Takových seriálů se už moc netočí, to je taky důvod, proč jsem dal o jednu * víc, než jsem chtěl. Je to skvělá oddychovka, která mi připomíná doby, kdy měl být seriál jen pro uvolnění (viz. 90. léta - Xena, Superman apod.). Navíc ujetost jednotlivých dílů a postav mě vážně bere.

• 8.10.2015  08:18

Letní speciál. Fakt podařený!

• 4.10.2015  11:58

Pointa sice ne jedna z nejlepších, ale i tady mám pocit, že změna prostředí (stejně jako u anglického dílu) poručíkovi prospěla a oživila atmosféru.

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81