Psycho.R

Psycho.R

Tomáš Rybáček

okres Praha

• 30.11.2016  08:25
    Sluha dvou pánů (divadelní záznam) (2000)

Naprosto úžasný počin, samozřejmě, díky Donutilovi, který zde dokazuje, že je geniální herec (nikoli pouze bavič, jak jsem se v některých komentářích dočetl). Dvě a půl hodiny vás zajímá vlastně pouze to, aby co nejdřív opět přiběhl na jeviště. Skvělý humor a výborné nastudování.

• 28.11.2016  14:10

Slabší, než jednička, ale ne nudnější. Ty hvězdy jsou hlavně za Goldbluma, Paxtona a Spinera.

• 28.11.2016  14:07
    Birdman (2014)

Zpočátku jsem měl potíž se vžít do děje, ale po deseti minutách jsem se naopak nedokázal odlepit od sledování. Moc dobrý film balancující na hranici komedie/art, se skvělým výkonem M. Keatona, vítej zpět.

• 28.11.2016  14:05

Spíše video/televizní film, nebýt těch několika efektů, které však moc podařené nejsou. Zklamalo mě rozuzlení, jelikož žádné nepřišlo nebo jsem to možná nepochopil. Spíše katastrofický film o letadle, než něco víc.

• 24.11.2016  09:28
    Samotáři (2000)

Popravdě jsem nikdy nepochopil ten šílený úspěch Samotářů. Viděl jsem je v době vzniku a nyní a stále mě nebaví. Pouze Macháček je vážně vtipný - kluci z kapely říkali, že jednu holku už mám :D.

• 24.11.2016  09:24
    Back in Time (2015)

Jako poctu bych viděl spíše sešlost tvůrců či vývoj projektu od začátku po třetí díl. Tento dokument mi připadal vhodný spíš jako doprovod k DVD.

• 22.11.2016  08:28

Po všech recenzích, které jsem četl a slyšel, jsem očekával strašnou srágoru, ale ono to tak hrozný není. Až na tu mafiánskou linku, která je vystřižená amerických béčkových komedií. Product placement se zde nabízel a zřejmě jde o jediný český film, kde je strašně okatý, ale scénář si s ním poradil. A slečna Horváthová? Hmmmm :).

• 22.11.2016  08:22
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Baldachýn dokázal, že i u nás se dá natočit slušná politická satira, některé díly sice nejsou dost vtipně vyvážené, avšak jiné jsou nabušené až dost. Takže 4* jasný :).

• 18.11.2016  10:30

Propracovanosti svého slavného osmidílného bratříčka se to, zatím, rovnat nemůže. Ale možná je to právě tím, že mnohé, co by fungovalo v samostatném vesmíru už známe a to včetně mnohých narážek a událostí, o kterých víme, že se stanou později. Proto nelze hodnotit jako přímej prequel, ale spíše spin off. Rowlingová je skvělá spisovatelka, ale na scénáře k jejím příběhům se mnohem více osvědčil S. Kloves. Toť však vše k záporům. Jinak jsem se mile bavil, herci jsou příjemní, humor je stále stejný a na zbytek si počkáme na další díl :).

• 18.11.2016  10:23
    Smrtihlav (1998)

Velmi nedoceněný film, který vznikl rok před Matrixem. Stále jsem očekával překvapivé finále a ono mě vskutku překvapilo, ač úplně jinak, než bych čekal. Na konci se film stane podobenstvím, filosofickou odyseou. Dobře se na to dívá.

• 14.11.2016  08:25
    Columbo (TV seriál) (1971)

Poručíku, děkuji, že jsem mohl být součástí Vašich vyšetřování. Moje žena se na Vás ráda dívala také. Víte, ona se v takových věcech vyzná ;).

• 14.11.2016  08:22
    Město Ember (2008)

Asi jsem čekal větší pointu, ale na druhou stranu jsem se po dlouhé době dokázal dívat na celý film bez přestávek a opravdu mě zajímalo, co se stane, takže ty 4* dám.

• 14.11.2016  08:21

Pro znalejší oko příjemné retro. Dokonce jsem i dostal chuť podívat se na starého Bloba :).

• 13.11.2016  12:21

Režisér ztratil soudnost a pokoušel se vše, kromě Columba modernizovat. Nevkusná hudba, nájezdy kamer, móda začátku milenia... Druhá hvězda je spíše hold panu Falkovi, který stvořil legendu. Klaním se Vám, Pane.

• 13.11.2016  12:18

Sice je obraz jasnější, ale stále je tu cítit respekt k sérii. Poslední dobrý díl s Columbem (což není špatné, vzhledem k tomu, že byl předposlední :D).

• 13.11.2016  12:17

Pohřebák roku, to byl úlet :).

• 9.11.2016  16:35

Nesnesitelně buranské osazenstvo zájezdu. Bylo to jako dívat se jak jezeďáci z Hoštic dorazili do KLDR. A režisérka? Nevím proč se tak často hnala před kameru, když nedala dohromady jedinou větu. Škoda, dost mě tento film zajímal, ale není v něm nic zajímavého.

• 8.11.2016  08:40
    Orel Eddie (2016)

Nádherný film podle skutečných událostí. Calgary mělo dva outsidery, kteří dokázali, že smát se jim je liché - Eddieho a jamajský bobový tým, pokud budete důsledně sledovat, tak si všimnete jistého odkazu.

• 7.11.2016  10:52

Nemůžu si pomoci, ale ač je Marvelovská série založená na jistotě, že osloví všechny, tak DC filmy jsou spíše pro dospělejší publikum a mají lepší atmosféru. Doufám, že se pořádně rozjedou a Liga Spravedlnosti už bude pecka. Ok, uznávám, že 4* je hlavně za Harley, tu bych chtěl domů :D. Možná jen toho Ayera bych vyměnil.

• 7.11.2016  10:48

O hororu tu snad ani nemůže být řeč. Goodman je výborný herec a role mu padla jak ušitá. Na sream queen se pěkně dívá a víc nezáleží na ničem. Kdo neví o co jde, neměl bysi o filmu dopředu nic zjišťovat a bude koukat, jaká pointa mu z toho výjde. Škoda, že já kontext znal.

• 7.11.2016  10:43

Opravdu mi vadí, když se z klasického Columba snaží někdo udělat jiný seriál. A zvlášť nemám rád ty díly, kde je vyšetřování týmové. Columbo by na to přišel sám, jako vždy :).

• 7.11.2016  10:41
    Manhattan (1979)

Příjde mi, že se zde Woody už trochu opakuje, ale pořád je to borec.

• 4.11.2016  14:17

Jelikož je Cuarón vážně dobrý režisér a připravil syrovou atmosféru, tak se přikloním na 4*. První půl hodinka dobrá, ale pak začne situace naprosto podpírat příběh, který mohl vytěžit mnohem více point. Čistých 70%.

• 4.11.2016  08:06

Wilda Shatnerovic je zpátky a s ním i taková epizoda, která nese atributy původní série tak, jak je máme rádi. Ps. ten mobil, to je zajímavá věc :D.

• 3.11.2016  14:28

Jakási paralela na Čínskou čtvrť. Ten kdo tento film viděl si jistě spojí "překvapivé rozuzlení" této epizody. Kdybych závěr nečekal, dal bych 4*, neboť po Columbově špatném roku 1992 je tohle značné zlepšení.

• 2.11.2016  14:45

Knižní série mohla být příjemně čitelná, ale to neplatí u filmového zpracování. Kam se poděl Columbus, který dokázal natočit nestárnoucí dvojici filmů Sám doma a položit základní kameny Bradavic? Možná, kdyby byl soudný a film zkrátil o 30 minut, bylo by to daleko snesitelnější. Scénář je plný klišé a popravdě mi stačilo pouze poslouchat, co hrdinové říkají. Nudné souboje jsem posouval a těšil se hlavně až opět uvidím půvabnou Alexandru Daddario. Rád bych řekl, že příště natočíš dobrý film, kamaráde. Jelikož jsem však viděl hrůzné Pixely, přestávám tomu věřit :(.

• 1.11.2016  10:46

Rok 1992 byl pro Columba opravdu tragický, sice je lepší Vrabec v hrsti, než Není čas na vraždu, ale opět jde o pokus dějový oblouk pozměnit a charakteristické vlastnosti hlavního hrdiny utlumit. Takhle to nejde.

• 31.10.2016  08:21

Nechtěl jsem věřit, že by to bylo až tak hrozné, protože všemi kritizované "Stalo se" se mi líbilo. Ovšem tohle je jedna velká, zbytečná, překombinovaná nuda :(.

• 31.10.2016  08:19

Na místě Kurta bych si mnohem lépe představil Darrena Shahlaviho, který zde má jinou roli. Je ho velká škoda :(. Příběh je oproti originálu trochu změněný, což občas vede k nelogičnostem či k tomu, že nechápu motivaci postav. Ovšem jedna hvězda navíc za JCVD, který dokázal, že ještě dokáže výborně zápasit a kopat bez toho, aby se během jedné otočky třikrát střihlo jak ve videoklipu. Stačí režisér, který mu dá prostor. I jeho charakter je příjemně ujetý. Na originál to nemá určitě, ale už kvůli svalům z Bruselu to stojí za to.

• 26.10.2016  09:34

Nikdy jsem si nemyslel, že takové hodnocení někdy dám Columbovi, ale tohle není Columbo a v tom je ten problém. Odvážný pokus naprosto ignorovat charakter detektiva i tradiční dějové postupy tohoto seriálu. Špatný, moc špatný.