Psycho.R

Tomáš Rybáček

okres Praha

1 2 3 4 5 6 21 41 61 81
    • 26.1.2020  13:27

Prvních 45 minut nám Woody dávkuje svoji tradiční porci humoru, ovšem v průběhu natáčení se jaksi dostavují nápady méně často. 69%

• 23.1.2020  09:27
    The Boys (TV seriál) (2019)

Asi jsem nějak minul tu správnou cestu k seriálu The boys. Snaží se o něco podobného, jako u Kick ass, ovšem není to tak cool. Možná bych řekl, že jsem nesplynul s příběhem díky tomu, že tak není postava (kromě Starlight), které bych fandil, protože jsou všichni vlastně grázlové. Navíc jsem doufal, že půjde o zakončenou jednorázovku a druhá série nebude, ale to jsem se spletl.

• 22.1.2020  08:40
    Humr (2015)

Yorgos Lanthimos dokázal to, co jsem před lety chválil u Johna Wicka, ovšem tentokrát je to kompletní. Mluvím o tom, že vymyslel svět, kde existuje mnoho bizarních pravidel, kterými se lidi řídí a přijde jim to normální. Když už jsem zmínil Wicka, tam jsem byl v prvním díle nadšen pravidly hotelu, ve druhém díle to šlo do háje, když se to pokusili prohloubit. Humr je dost chladný, ale svým způsobem romantický film, který se nedá popsat slovy, je třeba jej vidět, aby člověk pochopil, že to funguje. Celkem jsem se naladil na vlnu tohoto řeckého režiséra a asi se v blízké době podívám na jeho nejlépe přijatý film Špičák. PS. Buď je Seydoux tak dobrá herečka, že dokáže hrát pokaždé stejný typ krávy, nebo je špatná herečka a ještě kráva k tomu. Na to asi nikdy nepřijdu.

• 21.1.2020  14:36
    Amerika (2015)

Přečtěte si třikrát obsah filmu, pak se vší silou rozběhněte proti zdi hlavou a budete mít stejný zážitek, ale o 67 minut rychleji za sebou. Pět let jsem čekal, až uvidím film o trampech a vidět jsem ho snad neměl. Jan Foukal je nesympatický, kdykoli se pokouší filosofovat, je to průser (Ona: "Proč trampové sní o Americe, v čem je lepší? On: Je větší.). Barbara Adler je sice mimoň, ale párkrát se jí podařilo vznést do ovzduší nějakou otázku, na kterou by mě zajímala odpověď z úst trampů, nikoliv od kolegy, který každou z nich zazdil. Doufal jsem, že se dozvím něco o tomto způsobu života, ale nakonec mě čekalo prázdno, pouze záběry pěkné přírody, osad a chatek to zachraňují na 1*. Tady se HBO hodně sekla. PS. Zajímalo by mě, jak zlikvidovali onu provizorní loď z palety a spousty PETek, vyznělo to, že se potopila v řece, což je na pár facourů (jako vodák o tom něco vím).

• 20.1.2020  11:19

Asi to nejlepší, co je Disney schopen vyprodukovat k dané značce. Víceméně se tu nedalo nic zkazit, protože je to film celkem o ničem. Celý jeho příběh nám prozradí počáteční titulky epizody 4. Neočekával jsem moc, ale dostal o trochu více, ať už šlo o camea postav z epizod 1-6 (včetně Petera Cushinga) či Diega Luny, kterýho rád vidím ve filmech už od Hříšného tance 2 (byl jsem tehdy teenager a s expřítelkyní jsme se na to dívali dokola). Takže jo, dá se, ale neubráním se pocitu, že to mohla být epizoda z nějakého seriálu. Poznámka: Režie je velmi proměnlivá, chvílemi vzdává poctu Lucasovi, chvílemi je velmi obyčejná. Poznámka č.2: Pokaždé, když zazněla část hudby od mistra Johna Williamse a rázem jí Giacchino zprznil, ublinknul jsem si trochu do pusy (což bylo často). Pro představu - posloucháte 9. symfonii a najednou na ní napojí skupina Kabát s její interpretací.

• 20.1.2020  11:05
    Babí léto (2001)

Herecký koncert tria českých legend. Možná bych jen ocenil důraznější scénář a výraznější režii, protože jsem měl chvilkama pocit, že sleduju televizní film.

• 17.1.2020  08:52
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Ostré předměty byla poslední kniha, kterou jsem četl od G. Flynn a konec mě dostal. Oteklá Amy Adams mi vizuálně do své role nesedla, spíš bych si jí představil jako Rachel v Dívce ve vlaku, ale hrála dobře. Víceméně jde o téměř doslovný přepis originálu, jehož největším mínusem je roztahanost. Myslím, že příběh by vystačil tak na 4 díly, aby to mělo pořád švih. Většinou by mi tento argument stačil k tomu, abych dal o hvězdu méně, ale díky tomu, jak se všichni vžili do svých rolí to musím dorovnat zpět na 4. Nejlepší adaptace G. Flynn tak zůstává Zmizelá.

• 17.1.2020  08:45

Konečně pořádná marvelovka. Ve skutečnosti to je na 2 čisté hvězdy, ale vzhledem k hejtům, které tu vidím, musím nadhodnocovat. Ve skutečnosti jsem se bavil mnohem víc, než u současných adaptací z této stáje. Už jen protože to není ve všech směrech korektní, bezpohlavní a chirurgicky sterilní plk. Sandra Hess by si za tenhle film zasloužila titul nejhorší herečka světa, ale mám jí díky Mortal kombatu celkem rád, tak jsem to přehlížel. Ostatní ženské postavy jsou jak z levných pornoprodukcí z přelomu tisíciletí a David přehrává, jak jen to jde. Ovšem hlášky ze sebe pálí kulometnou rychlostí. Moje topka je asi - Nick: Řeknětě šéfovi, že do toho nejdu, ať si to nacpe do prdele. Voják: To nenařídil velitel. Nick: Tak kdo? Voják: Prezident. Nick: Tak to řekněte prezidentovi. Je to kravina neuvěřitelná, ale na tv produkci to vypadá dobře. Ps. otevřený konec mi připadal, jako by mělo jít o pilot seriálu.

• 13.1.2020  08:43
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Bohéma byla ambiciózní projekt již díky tomu, že slavní (a dobří - ano, pane Stránský ze Cinemy, existují a je jich hodně)herci dneška hrají své kolegy ze slavné éry předválečné, válečné a poválečné. Musím vystřihnout hlubokou poklonu panu Javorskému, protože Vlastu Buriana zahrál tak, že je skutečně téměř k nerozeznání - úžasné. Určitě by si za to zasloužil cenu. Umírnění Plesl v postavě Havla je taky fajn, stejně tak výběr Saši Rašilova do role pana Nového. Co tu, ale drhne jsou dvě věci, tou první je jediná smyšlená postava, kterou hraje Judit Bárdos, Nemluvím teď o jejích hereckých hodnotách, nadaná je, ale o tom, že v kontrastu se skutečnými postavami tu působí nepatřičně. Člověk pak neví, čemu v seriálu může věřit a čemu ne. Já osobně si myslím, že paní Brdečková, která psala scénář, jí sem vložila, aby představovala jakýsi odraz Lídy Baarové. A druhá věc - moderní řeč. Neříkám, že by se postavy měli vyjadřovat tak, jako v první republice, působilo by to rušivě, ale chtělo by to více kultivovanosti. Občas jsem se bavil, občas nudil, ale na každý pád mě to zajímalo. Oproti seriálu První republika je tu malá výprava, exteriéry i interiéry jsou odbyté a to tak, že si nikdo nevšiml, že v jedné scéně jsou dokonce moderní plastová okna :D.

• 8.1.2020  16:43
    Sexmise (1983)

Výborný film, který zestárnul pouze papundeklovými kulisami a oblečením, které bylo bizarní už snad i v těch 80. Jinak jde stále o skvělý kousek, který jsem vídal v průběhu let a nikdy jsem nezískal pocit, že by šlo z mé strany´pouze o nostalgii. Příběh, leč tehdy netušeně, je nadčasový a dá se v něm vypozorovat dnešní doba a její genderové šílenství.

• 6.1.2020  16:45
    Yesterday (2019)

Richard Curtis je pro mě 100% ve filmech, které si nejen napsal, ale i režíroval. Dobře, není jich moc, ale o to je každý výjimečnější. A to je podle mě mírné mínus Yesterday. Danny Boyle a jeho tradiční snaha zaimplementovat do filmů ozvláštnění mj. názvy destinací na mě působí rušivě a zbytek filmu o něco víc řemeslnější. Těžko se mi to vysvětluje. Neměl jsem u toho skvělé pocity jako z Lásky nebeské, ani Lásky času, ale celkově jsem zažil příjemné odpolední 2 hodinky s jemným anglickým humorem a nedá mi to, takže to vidím na 71%, což vidím na lehčí 4*.

• 6.1.2020  09:32

Už asi měknu, ale celkem jsem se bavil. Paradoxně nejlepší části jsou ty, kde jde o komedii z teenage prostředí. Jakmile dojde na "akci", tak jsem si ji odbyl tak, že jsem jedním okem sledoval výbuchy a druhým nadpisy zpráv na telefonu. Pokud jsou i pro ostatní národy, jejichž hlavní město se tu objevilo, stejně vtipné, jako Praha, tak lituju, že nejsem dost zcestovalej. Protože karneval v Praze, který se podobal tomu v Riu či prázdný Karlův most jsou srandovní už ze samé podstaty a to nepočítám Liberec, který se nám odstěhoval do matičky stověžaté.

• 6.1.2020  09:25

Po delší době česká komedie, kde nejsou vtipy křečovité a příběh tak nějak volně plyne a funguje. Hofmann se do své role nehodil, ale to bude tak jediná chybka. Ještě bych změnil název filmu, v posledních dvaceti letech se většina komedií jmenuje: Muži... Ženy... Chtělo by to něco originálnějšího. Ondřej Vetchý si svou roli užívá a řekl bych, že je z celého obsazení nejlepší (což neznamená, že by ostatní herci hráli špatně), ostatně i scénář mu dost nahrává. Myslím, že po čase, až budou Ženy... v televizi, klidně se podívám znovu.

• 3.1.2020  12:56
    Princip slasti (TV seriál) (2019)

Princip slasti se tvářil jako ambiciózní mezinárodní projekt. Ovšem jakmile odejde pocit z první signální, začne pod pokličkou bublat nuda, nelogičnost a v mnohém i zbytečnost. Do hodnocení jsem nezahrnul dabing, který byl sice vtipný sám o sobě, když se čeští herci museli namlouvat znovu a vypadá to, že podle pohybu úst říkají něco zcela jiného. Myslím, že daleko větších kritik by se seriál dočkal od diváků v titulkové verzi, protože do prime time na ČT by se nehodila. Shlédnout jde na iVysílání ČT, ale vtipně mi zněla i přehrávaná drsnost hrdinky v polštině, tak jsem si dal dabing, abych se bavil celou dobu. Co však hodnotit musím, to je příšerná utahanost, o kterou se nám postaral režisér tím, že se dlouhými záběry na postavy snaží hudbou vykreslit jejich charakter, ale nefunguje to. Postavy jsou ploché (snad s výjimkou Karla Rodena, který mírné vyčnívá). Námět zněl sice dobře, ale polský tým režie/scénář se postaral o to, aby se padesát minut nestalo téměř nic a pak lehký posun, který bývá u detektivek/thrillerů cca. po pěti až deseti minutách. Kdyby nechali režii třeba Jiřímu Strachovi a deset dílů se zredukovalo na pět, mohla by to být pecka. Takhle se nudíme, nesouzníme s nelogicky se chovajícími postavami, v posledním díle se dočkáme asi pětkrát deus ex machina... Takhle by to nešlo. Ps. Pokud někdo ujíždí na kozách, tak nevím, jestli je to polská kvóta, ale v každém díle se dočkáte soulože či ňader.

• 1.1.2020  15:29
    Složka 64 (2018)

Poprvé jsem se u adaptace této knižní série celkem bavil. Přibyl totiž černý humor, kterým jsou knihy plné a alespoň trochu se postavy chovají tak, jak mají. Assad je tu sice pořád prezentován jako policista, který má zbraň a ne jako pomocník, ale zvládl jsem to přejít. Hodně mi chybí Roza taková, jaká je v knize, tedy výstřední schizofrenička. Příběh byl hodně okleštěný a nález za zdí byl přesunut z konce rovnou na začátek, ale přežil jsem to. Poprvé jsem neviděl film ihned po přečtení originálu a asi to ovlivnilo mé hodnocení, protože už jsem nějaké situace pozapomněl.

• 1.1.2020  15:24

Já jsem to neudělal, chodil jsem do skautu a můj farář, kterého právě stíhají za pedofilii, se za mě zaručí :D. Výborný kousek z Woodyho sbírky. Výborné hlášky a krásná Helen Hunt. Byl jsem nadšen.

• 29.12.2019  20:36

Celkem milá pohádka, ve které není znát vliv Karla Janáka a to je dobře. Tak trochu jiný příběh o tom, co se stalo po konci jiných pohádek byl osvěžující, nápady s Egonismem úsměvné. Samotný ústřední pár, kterému sekundoval Marek Eben mi seděl a jsem rád, že vznikají takové televizní pohádky, na které se bude dobře dívat v neděli po obědě. 4* jsou trochu nadhodnocené, ale dávám je, protože si myslím, že celkově je to na víc, než jaké to má nyní kolektivní hodnocení.

• 29.12.2019  20:26
    The Flash - Season 5 (série) (2018)

Prvním dvěma sériím se už, pravděpodobně, žádná nevyrovná. Což je škoda, ale tím, že laťka byla nastavená vysoko, není se čemu divit. Po slabé třetí, která byla nejslabší a začali se v ní dít nelogičnosti, průměrné, ale křečovité čtvrté přišla tato. A musím říct, že jsem se po dlouhé době těšil na každý další díl. Hlavní záporák je sice slabší, ale ta chemie mezi postavami je výborná. Jediné, co tam trochu drhne je postava XS. Ještě mě zamrzelo, že tu přibylo málo postav, které bych si musel googlit, aby je porovnal s komiksovým originálem. Jinak prima, jak jsem psal u Arrowa, zatím nejlepší crossover.

• 25.12.2019  16:42

Shlídnul jsem všechny epizody a můžu říct, že je to pohoda, která nepřekračuje hranici dokumentárnosti k nevkusu. Kvalita se držela od první epizody, kterou jsem hodnotil samostatně, neboť se promítala v kině jako samostatný film. Takže 4*, jen nevím, jestli mě budou tito lidé po letech zajímat. Uvidíme.

• 16.12.2019  11:53
    Joker (2019)

Řekl bych, že nápadem jde o něco velmi podobného Loganovi. Ten mi však nijak neučaroval. U Jokera to bylo jiné. Pokud někdo přišel do kina s tím, že uvidí zrod Batmanova nemesis, pak bude, možná, zklamán (pouze v případě, že očekával šílence ze Sebevražedného oddílu nebo J. Nicholsona). Pokud někdo přišel, aby viděl film, o němž si přečetl jen anotaci, pak bude přemýšlet, proč došlo ke scéně, kde umřou dva lidé a rozsypou se perly, ale bude nadšen samotným filmem. Já k filmu přistoupil s tím, že bude mnohem civilnější, než klasické zpodobnění Jokera a zároveň nejde o film, který patří do DC propojeného vesmíru. Ve výsledku jsem dostal hutnou atmosféru s výborným Phoenixem, u něhož nemůžete nikdy dopředu vědět, jak se zrovna zachová. Také myšlenka, zda je obětí společnosti, matky či snad čistým zlem je zde dobře zobrazena. Pokud bude pokračování, chtěl bych, aby se tam střetl s Batmanem. Hodně by mě zajímalo, jak si s těmito postavami a odlišným žánrem filmů poradí scénáristé.

• 16.12.2019  11:39
    Žraločí tornádo 3 (TV film) (2015)

U trojky už se nikdo nesnaží předstírat, že je to katastrofický film, ale rovnou se jede na parodické vlně. Čtvrthodinová záchrana prezidenta či "vesmírná tělesa" na konci jsou úsměvný, stále, ale nemůžu říct, že bych si zapamatoval něco z další hodiny filmu. Kdo se bude chtít podívat, tak stejně dopředu bude vědět o co jde, tak to nebudu řešit. Jen doufám, že příště to bude ještě víc ulítlé.

• 13.12.2019  11:34
    Supergirl - Season 4 (série) (2018)

Po moc dobré třetí řadě přišla ke slovu aktuální tématika migrantů a rasistů. Mám názory shodné s hlavními hrdiny a věřím v presumpci neviny, ale nemám rád, když jsou názory, které sdílím násilně vnucovány všem. Jakmile něco prosazujete příliš hlasitě, často protipól, který se snažíte přesvědčit o svých myšlenkách jen utvrdíte v jeho nahlouplém názoru. A to pro třetí sérii může být v mnohém fatální. Stejně je to i s postavou trans genderu, která přibyla, aby se naplnily nepsané kvóty Hollywoodu posledního desetiletí. Podtrženo, sečteno, podporuji boj hlavních hrdinů za rovnoprávnost ve všech bodech, ale celé je to seriálově velmi nevyvážené. Snad se u páté řady dočkáme opět vyšší kvality.

• 8.12.2019  11:45
    Ona (2013)

Film jsem viděl, bohužel, poněkud po kusech a myslím, že je to na škodu. Sice mě i tak velmi oslovil, ale asi by bylo lepší prožít celý průběh (dějový oblouk tu není, ale myšlenka je využita natolik, že dvě hodiny utáhne). Romantické sci-fi, u kterého je však slovo romantické velmi diskutabilní, jelikož vlastně nepopisuje lidský vztah. Pokud se podívám do hlubších vrstev, pak nemohu přehlédnout, děsivou představu toho, že právě to, co film ukazuje je velmi reálné a do značné míry k takovému výsledku svět směřuje. Sice jde v současné době o představu, která je ještě v plenkách, ale už to samotné, že mladší generace komunikují převážně prostřednictvím internetu, hlavně sociálních sítí, a na skutečné přátelství či vztahy "nemají čas, zní jako základní kameny takovéto budoucnosti. Věřím, že Spike Jonze nepsal scénář na první signální, ale právě kvůli tomu, aby v něm bylo mnoho vrstev, nad kterými se můžeme zamyslet. Za mě 4*.

• 8.12.2019  11:34

Manželské etudy paní Heleny Třeštíkové pokládám za její nejslabší projekt, leč je svojí velikostí a to zkoumání lidských vztahů na poli 35 let neskutečně jedinečný. Snad pouze prvotní projekty, tehdy ještě na černobílém filmu jsou zajímavé, ale spíše z hlediska retrospektivy - proč se lidi brali, jak odlišní lidé se brali, zakořeněné stereotypy z hlediska rozdělení pohlaví, to co pokládali oba v páru za podstatné pro vztah a v neposlední řadě sledování vybavení domácností, které tehdy bývalo téměř shodné. Dcera paní Třeštíkové je milá žena, vlastně svojí maminku nezapře, nedávno jsem jí poslouchal na Radiožurnálu. Pokusila se jít ve šlépějích naší nejlepší dokumentaristky a musím říct, že jí to vyšlo. Už jen kvůli tomu, že porevoluční děti vnímají vztahy i své potřeby a empatii o dost jinak, než předchozí generace. Můžeme tu sledovat naprostou odlišnost ve věcech, které jsem výše jmenoval u prvních Etud. Film mi přišel fajn, ale bojím se, že právě tato dvojice byla určena k celovečernímu zpracování právě kvůli své výrazné odlišnosti. To je, samozřejmě logické, ale tím pádem budou následující páry slabší. Uvidím po shlédnutí televizního cyklu a přeji Haně, aby jí to šlapalo a šla po stejně ambiciozních tématech jako její maminka.

• 27.11.2019  09:16
    Arrow - Série 7 (série) (2018)

Rovnou říkám, že nový tým, který doprovází Kapuci od páté série jsem si nikdy neoblíbil, ba naopak je nemám dost rád. V této sérii mi, ale tolik nevadili, už jen protože šablonovitost z prostředku seriálu je pryč, první polovinu vlastně ani originálního Arrowa nevidíme, pouze jakéhosi napodobitele, z kterého se vyklube milé překvapení. Nepřítel č.1, který byl už svým způsobem na začátku seriálu je něčím novým, už jen proto, že není klasickým záporákem, ale má přidanou hodnotu. Konec posledního dílu byl celkem nezvládnutý, řekl bych, možná, nevyvážený. Ty emoce jsem v posledních minutách postavám nevěřil. Ale za největší zápor považuji dějovou linku z budoucnosti, která: 1) Prozradí to, co se bude dít v závěrečné sérii. 2) Má být jakousi přípravou na seriál, který naváže na osmou sérii, 3) Jediná dobrá postava mi přišla Black star. Sedmou sérii hodnotí, ale kladně protože se v ní dokázalo téma Arrowa ještě něčím novým vytěžit. Elseworlds je, zatím, nejlepším crossover z Arrowerse, ale počítám, že Krize na nekonečnu zemí bude ještě větší pecka, už jen kvůli tomu, že se vrátí filmový Superman (který paradoxně v tomto vesmíru hraje Atoma).

• 26.11.2019  14:01

Komentář píšu hned po předešlém a mám z filmu hodně podobný pocit. SPOILER - MOŽNÁ Zápletka zní hodně zajímavě a mohlo by se z toho vyklubat něco skutečně spletitého s výbornou gradací i pointou. Místo toho nám Italové dokládají potvrzení o tom, že šest ze sedmi osob se navzájem podvádí, jsou pokrytci, protože se za to navzájem hejtují a dvě osoby mají coming out, bohužel úplně stejný. KONEC SPOILERU. Závěrečná ?pointa? je pak zcela nepochopitelná a pokud tam byla jen proto, aby tvůrci řekli, že je otevřená a každý si ji může vyložit po svém, pak u mě svojí bezradností prohráli. Normálka bych to dal za průměr, ale neskutečná uštěkanost postav, které měli zřejmě představovat stereotyp národa, je k nevydržení a prakticky všechny postavy jsou psychicky narušené svině. A proto dávám 2*. To máte za to. Moc by mě zajímalo, jak se s remakem poprali ve Francii.

• 26.11.2019  13:47
    Pomsta (2017)

Po úžasných kritikách a nadšeném doporučení od Kazumakiho jsem se na Pomstu podíval. Příběh nemá moc smysl řešit a asi by mě to i bavilo, ale mělo to jeden problémek a to vyžívání v gore scénách (do toho musím zařadit i detailní záběr do úst špekouna, který chroustá snickersku, ten pohled mě bude strašit navěky). A právě tyhle scény, které jsou natáčeny až fetišisticky zdlouhavě mi spolehlivě otáčely kufr. Chtěl jsem dát 3*, ale asi bych měl pocit, že sám sebe podvádím. Ps. Slečna byla šikovná, že měla u sebe spoustu pytlíků s krví na transfuzi, protože jinak si ty galony krve všude kolem neumím vysvětlit. Pps. Film se neumí rozhodnout, jestli chce být mrazivě severským thrillerem nebo plnotučným akčňákem.

• 13.11.2019  11:31

Tak nízké hodnocení si prvotina z pera pana Hanzlíka nezaslouží. Nejde o žádný klenot nebo nadprůměr, ale formulace frází z úst postavy Artura sice vyznívají zastarale naivně, ale právě to mi v současné české tvorbě chybí. Vlastně v celosvětové. Když pomineme tolik propíraný fakt, že Antalová porodila Vondráčkovou, když jí bylo teprve 8 let, tak vidím na filmu dva mínusy. První je ten, že Alena Antalová mi nesedí k Jaromíru Hanzlíkovi, protože působí spíš jak otec a dcera. A druhé mínus, ale extrémní je - Jiří Adamec. Když režisér, který v životě natočil nějaký ten seriál, který si pamatujete přijde z televize k celovečerní tvorbě, stane se katastrofa. Překvapilo mě, že nemá ani tušení, že film určený pro distribuci v kinech, se natáčí zcela jinak, než ten televizní. Vlastně to působí, jako by film ani žádné vedení neměl. scény jsou natáčeny převážně statickou kamerou, která se ani nehne a když už se nějak otočí, tvoří to nejakčnější prvek snímání. Rozhodně nechci, aby to mělo šílenou kameru jak od Baye (není třeba se bát, vím, jaký je rozdíl mezi režisérem a kameramanem). Potíž je v tom, že herci nejsou zrežírovaní vůbec, spíše jen volně konstatují svůj text a kdyby se alespoň dělo v záběru něco neprvoplánového, odvedlo by to pozornost. Po této divné změti vět si musíte myslet, že jsem buď blb a nebo aspoň dost mimo. Ale vězte, že i s těmito dvěma mínusy je to průměrný film, který neuškodí.

• 11.11.2019  08:28

Prvních 17 minut parádní příspěvek do kultovní série. Dokonce jsem si říkal, proč je Zmrtvýchvstání tak nenáviděné. I vtípek s Michaelovým fanouškem mě pobavil. Ovšem pak začne zcela jiný film. Film, který by nemohl dostat lepší hodnocení, než odpad a to ani v případě, že by nenesl jméno Halloween. Mohl bych psát o tom, že cca. 10 minut filmu tvoří záběry z "web kamer", na kterých není vůbec nic vidět. A šlo by jen o kapku v moři. Návaznost na předchozí film taky drhne. NIC, nebudu se rozčilovat. Jedna hvězda je za začátek v psychiatrii, pak totální ODPAD. PS. divím se, že v závěrečných titulcích jsem u režie nenarazil na jméno Alan Smithee.

• 11.11.2019  08:21

Jamie Lee Curtis se pravidelně po dvaceti letech vrací, aby natočila pokračování kultovního Halloweenu a tak navrátila kvality této sérii. Myslel jsem si, že bude působit rušivě, když se vrátí hlavní postava, která byla od čtyřky údajně po smrti, ale jednoduché vysvětlení, že si změnila jméno a odstěhovala se co nejdál zní celkem logicky. A to i za předpokladu, že doma nechala svojí dceru (pravděpodobně měla pocit, že by s ní nebyla v bezpečí). Po předchozím Prokletí nebylo těžké natočit lepší film. Velkým tahounem je Laurie, která již není ta naivní final girl z prvních dílů. Když pak na konci ujede se sanitkou, protože ví, co se stane s "nákladem", jde o perfektní narušení žánrových klišé. S Carpenterovou atmosférou nemá H20 mnoho společného, ale rozhodně to není špatný film.

1 2 3 4 5 6 21 41 61 81