Psycho.R

Tomáš Rybáček

okres Praha

• 11.9.2013  15:10
    Rafťáci (2006)

Snowboarďáky si ČT pohlídala a bylo to OK. Rafťáci jsou plný trapných klišé, neumětelství a šaškáren, které nejsou vtipné. Hvězdičky jsou asi jen za ty holky v plavkách :-D

• 11.9.2013  14:58
    Atlas mraků (2012)

Nepředkopkládal jsem, že bych byl od Wachovskiých ještě kdy nadšen. Po prvním Matrixu, který mě v době vzniku nadchnul, ale dnes už si na něj téměř nevzpomenu, je Atlas mraků počin, který své místo v historii, zřejmě zaujme. Na začátku jsem byl ztracen kličkováním v příbězích, ale to se srovná, konec konců jna to máme tři hodiny. Smíchat takto rozdílné žánry byl odvážný čin a obsadit herce do mnohorolí stejně tak. Ale podařilo se. Některé příběhy mě sice bavili méně, neslabší se mi jevila kriminálka s Halle a příběh z moře, ale to je věc názoru. Nejsilnější pak je sci fi s jídlonoškou a Hanksovou fantasy výpravu s (opět) Halle. Příběh o hromadném útěku důchodců je pak vtipnou třešinkou. Hugh je bohužel na obrazovce málo a když se objeví, tak často v podobě, ve které ho nepoznáte. V každém případě jde o nadprůměrný film, který má přesně tolik procent, kolik bych mu dal já.

• 6.9.2013  09:52
    Terminál (2004)

Spielberg opět osobitý. Hanksovi uvěříte jeho charakter i rozpoložení, která kdy má, ostatní postavičky jsou příjemné komický a doplňují příběh. Záporák je uvěřitelný a hlavně realistický. Myslím, že v každé společnosti se najde svrchovaná hlava, který půjde jen o svojí prosperitu. A letiště je pro Stevena skvělý prostředí, kde mít product placement bez jakéhokoli povšimnutí.

• 6.9.2013  09:47
    Kurz sebeovládání (TV seriál) (2012)

Prozatím dávám 3*. Charlie je pořád cool, ale příjde mi, že je na něm vidět vliv drog, hlavně teda na vizáži. Jinak je to sranda s tématem, které se moc často v seriálech nepoužívá a to psychologie a tu mam rád. Takže tak, uvidíme jak to půjde dál. Dva a půl chlapa, dokud tam byl Sheen je o hvězdu výš.

• 4.9.2013  08:07
    Kouzlo draka (1991)

Jak to s tímhle filmem mám? Popravdě jsem čekal dvacet let, než se mi podařilo ho shlédnout. V roce 1994 jsem byl ve Švýcarsku a každý ráno koukal na kreslenýho Dragon balla, nemam tušení o kterej seriál tehdy šlo, páč ta série je nekonečná, viz. souvidející zde napravo. Měl jsem tehdy i VHS s videoklipy z tehdy ve Švýcarsku oblíbených seriálů a byl tam i Dragon ball. Už tehdy jsem chodil do videopůjčovny a když jsem tam viděl Kouzlo draka, ihned jsem si byl jist, že to musim vidět. Sourozenci film tehdy půjčili a já se těšil, jak se na něj podívam. Nejdřív to shlédli právě oni a pak... dostal jsem zákaz, že jsem na to ještě malej. Tehdy tyhle ujeťárny jeli, takže, kdybych to viděl tehdy a ne včera, určitě bych byl nadšen. Ale takhle? Film jsem viděl na třikrát, vůbec mě nebavil (oproti nové verzi). Řekl bych, že pro západní oko je nekoukatelný. Ovšem Ti, co mají rádi anime si k tomu cestu asi najdou. Pro mě 2* za tu nostalgii.

• 3.9.2013  11:33

Musím uznat, že jsem se bavil. Bylo to jednoduchý, a průhledný, ale co? Občas jsem se i pousmál. Jednička se mi líbila, dvojka mě nevzala vůbec a tohle bylo takový pro teenage diváky a já se při sledování snažím přemýšlet jako cílová skupina a říkám si, proč ne? Nebyl to průser. a kdyby mi bylo 14 tak to žeru.

• 30.8.2013  12:48

Podle mě lepší jak bažanti, ovšem dlouho jsem to neviděl, tak nemůžu potvrdit.

• 30.8.2013  12:42

Tyhel filmy asi nejsou pro mě, se Zombie mam rád asi jen Resident evil, takže toto dílko zřejmě nedoceňuji.

• 29.8.2013  14:55

Tak tohle mi připomíná osud Velmi nebezpečných známostí. Jednička je originál a dvojka byla lacinej remake. O trojce nemluvim. Zpátky k Bravo girls - jednička byl solidní "sportovní" film, kde jsme viděli, jak to může jít, dvojka je teenagerská klasika s velmi naivnim příběhem a pro mě bez konce, mimo jiné, taková změna záporačky k lepšímu během vteřiny? Hloupost. Hlavní hrdinka nemastná. Ale já ty další díly nějak vydržim :-D

• 28.8.2013  17:13
    Bohouš (TV film) (1968)

Výborná minikomedie s mistry komediálního řemesla.

• 28.8.2013  11:35

Čekal jsem absolutní výplach. V průběhu filmu jsem si poprvé uvědomil, že roztleskavačky jsou vlastně sport jako krasobruslení a to bylo to, co mě asi nejvíc překvapilo. Dunst je pěkná jako vždy. Příběh jako byste ho okopíovali z Ledové ostří 2,3,4.... ale na podívání - proč ne?

• 28.8.2013  11:33
    Dívčí válka (divadelní záznam) (1991)

Kultovní kousek s výbornými herci (inscenaci jsem viděl před pár lety, kde zbyl už jen obtloustlej božskej Ringo a nebylo to ono), skvělým dotekem dějin, perfektně hláškující božský, moudrý Lumča, skvěle mimózní Jirák v dvojroli. Hláškaření po celou dobu. Prostě jedna z mála Ringovejch povedenejch děl.

• 1.8.2013  15:45
    Iveta živě (TV pořad) (2012)

5* za naprosto dokonalou učebnici psychiatrie a alkoholismu :-D

• 4.7.2013  08:31

Sandlerovka taková, jak ji známe. Sice za ty léta přibývá fekálností, ale dá se říct, že jde vlastně jen o Billyho Madisona po dvaceti letech :D. Stejně jako u Zohana tu platí, že by tomu prospělo míň sexu a narážek na něj, tohle nejsou prcičky.

• 4.7.2013  08:29

Slabší tři.

• 4.7.2013  08:27

První dva díly mě moc neberou, trojka a čtyřka je pro mě prima návratem ke staré škole, kdy parodie ještě nebyla bezduchá snůžka náhodně slepených scén s fekální, sexuální a dementní tematikou. Byla to doba, kdy v parodiích hráli skuteční herci (Sheen, Nielsen atd.) a to alespoň trojka naplnila i když vtipy nebyli uplně k popukání, bylo prima to sledovat. A teď přišla zčistajasna pětka. Hodně často je tam cítit duch pana Zuckera, který se podílel na scénáři. Leč slabounká režie to dokopává do nulových hodnot. Tam, kde ve trojce funguje motiv se Samarou (Tabitou), tam bylo dost prostoru pro trochu rozšířené scény. Tady se mi zdálo, že každá scéna je zrychlená, aby to herci měli za sebou nebo co a nikde není čas na vtip. Když jsem v prvních zprávách slyšel, že se vrací Sheen, říkal jsem si, že by to mohlo bejt výborný, ale jeho malé cameo po vzoru čtyřky? Tisdaleová je sice pěkná, ale ať se radši věnuje zpívání nebo volí lepší projekty. Z filmu si nepamatuju téměř nic a to je chyba, protože z každé předešlé části mi něco uvízlo. Ps. nevím, zda vypraveč měl být parafrází na Plán 9 od Wooda, ale sedělo by to, dá se říct, že ty dva filmy jsou téměř shodný efekty i nudností :D. Dávam 2* z důvodu, že se to blíží spíše k druhým dvěma dílům, ale regulérně je to za 1*.

• 2.7.2013  09:53

Keaton je skvělej komik a pro mě nejlepší Batman, ale jakmile dojde na moralitu v půli filmu, je to pro mě často ztráta čau. Takže první půl výborná, druhá půl horší.

• 2.7.2013  09:10

Dobová komedie s příjemným příběhem, Murrayem u kterého sledujeme změny v chování a v té době hojně obsazovanou Andie MacDowell.

• 2.7.2013  09:07
    Karcoolka (2005)

Rádoby odnož Sreka.

• 2.7.2013  08:37
    Roseanne (TV seriál) (1988)

Pohodička a Goodman pohodář :D

• 2.7.2013  08:36
    Nováci (TV seriál) (1995)

V devadesátejch letech jsme na to koukali, přiznávám a kaju se, dnes už nedokážu posoudit objektivně, jesstli to byl takovej odpad :)

• 2.7.2013  08:35
    Helena (TV seriál) (2012)

Zlatá Roseanne, vrať se, Tys´aspoň byla vtipná.

• 1.7.2013  15:16

Tu kaňku jsem vždycky chtěl mít na stěně.

• 1.7.2013  15:15

Tohle k Vánocům patří.

• 1.7.2013  15:13
    Chobotnice z II. patra (TV seriál) (1986)

Klasika, leč já měl vždy radší formeláky :-)

• 1.7.2013  15:11
    Brigada - Brigáda (série) (2002)

To jakože ruskej kmotr nebo co, vole? :-D

• 24.6.2013  08:26

Jediný co tenhle film trošku drží je Budař, kterýho, ale jinak nemusim, a to svym jednoduchym jazykem a pěkná vizuální stránka. Jinak nuda.

• 14.6.2013  09:13

Nadprůměrná Seagalovka! Johnův návrat čekal každej fanda série jak malej Jarda. Ovšem... Co nám to, kurva, Moore naservíroval? Tady už se nedá mluvit slušně. Když pominu miliony nesrovnalostí a hloupostí (viz. jak se dostala dost velká banda lidí i s těžkými stroji do oné zakázané oblasti na Ukrajině, taky v bazénu ze stejné oblasti neni voda!!!, to je zdokumentováno na mnoha fotografiích, nechat vybuchnout granát na místě plnym radioaktivity? Jít tam bez měřiče radioaktivity???). Je toho dost a u filmu jsem byl každejch pět minut překvapen tou demencí scénáře? Kde jsou McLaneovský hlášky těžkýho kalibru? Kde je ta atmosféra prvních dvou filmů? Kde je výbornej kontrast stárnoucího poldy a postmoderního hackera ze čtyřky? Kde je osobní souboj s hlavnim záporákem? Proč mam, do prdele, sledovat to, jak Johna stírá jeho nepříjemnej syn, když to John má mít všechny stírací hlášky? Proč je John za blbce? To nám jako má film ukázat sílu rodiny? To bych se podíval na nějakou romantiku z rakouský produkce... A smrt záporáka? To měl bejt odkaz na Rickmanova Grubera (který je dle mého nejlepším záporákem série) - nefunguje, spíš je to směšný. Proč musíme sledovat dlouhou silniční honičku Ruskem, která nemá grády a jen se díváte kdy už konečně skončí. Bruce, měl jsi zapotřebí se podepsat pod tenhle dementní kousek? Takhle se kurvěj´klasiky akčních sérií - Smrtonosná past 5, Univerzální voják 4.... Ujasněme si to, to John McClane je hvězda série a tady si ho teda fakt neužijeme... Na první dva díly se podívám kdykoli, na trojku a čtyřku občas, ale na pětku už si ani nevzpomenu a hodlám jí ignorovat. I ta 1* je moc...

• 10.6.2013  11:01

Velmi naivní, leč v mnoha směrech příjemný film. Myslím, že kýčovitosti mnoha podobných filmů se podařilo vyhnout. Na plný 4* to asi neni, ale já je dávám s tím, že je to kolem 75% ze 100.

• 6.6.2013  11:51
    Kocour v botách (TV film) (2009)

Německý pohádky nevyhledávám, asi z důvodu, že neumějí moc pohádky točit, ale Kocour se jim celkem povedl. S drahou polovičkou jsme to dali bez újmy a už to se v německý, ruský a rakouský produkci často počítá.