Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Animovaný

Recenze (2 533)

Malé ženy (1994)

Krásný a něžný film se začínajícími hvězdami současnosti Simonou Raider, Claire Danes a Kirsten Dunst. Jsem rád, že jsem si zvolil k seznámení s klasikou právě tuto verzi.

Generace Singles (2011)

Nahlédnutí do několika duší singles. Plešatý pán mi velmi pil krev, nejvíc jsem dokázal soucítit se slečnou, které umřel manžel. Tam jsem dokázal její blok pochopit.

Řekni to nahlas! (2020)

Námět by mohl být zpracován celkem slušně, což ovšem neplatí o tom, jak výsledek dopadl. Nevtipná, nelogická, utahaná blbůstka.

plakát

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Vím, co tím Sofia chtěla sdělit a skutečně to tam je, bohužel v mnohem menší míře, než by bylo potřeba. Za mě stále vede její Ztraceno v překladu.

plakát

Tenkrát v Kalifornii (2017)

Hodně sympatický překvapení. Jednoduše utíkající komedie, kde se stále kupí nové úkoly pro Brucovu postavu. Hlavně jde o film, který nezapadá do klasické Hollywoodské šablony scénářů a humor mi přišel originální. Jeden z posledních filmu, kde je Bruce Willis víc, než kulisa.

plakát

Všem klukům, které jsem milovala (2018)

Na celém filmu byla nejlepší mladší ségra, která skutečně něco předváděla. Škoda, že ji tam bylo tak málo. Hlavní hrdinka si mě za celou dobu nezískala, je to taková ukňouraná holka od vedle.

Rocky slaví 40 (2020)

Na HBO go na mě vyskočil tento skromný dokument, složený ze záběrů ze zákulisí natáčení a Slyovo komentářem, kde komentuje vždy to, co se děje na obrazovce. Skutečně jsem se vžil do jeho hlasu, kde je znát, že to nejsou hrané vzpomínky, ale skutečné sentimentální flashback. Klidně bych si dal celou sérii o pokračováních s jeho komentářem.

Případ Pelikán (1993)

Poctivej thriller, kterému dopomáhá hlavní dvojice, aby byl o řád lepší.

Monster Hunter (2020)

Rozhodně nejsem odpůrce Paula Andersona, hlavně jeho rané filmy mám rád a to včetně opovrhovaného Žoldáka. Monster hunter je, ale velmi průměrný a tisíckrát viděný film. Ani by nemuselo jít o žádnou adaptaci, protože scénář je předvídatelný a plochý. A největší mínus je právě Milla, která v roli poručíka vypadá a hraje směšně. Škoda, vybrané díly Resident evil mám totiž celkem rád.

Mortal Kombat (2021)

Ty jsi ten, co porazil Eddieho Tobiase. Hmm, trošku jsem se pousmál, ale... Jsem fanda MK od doby, kdy jsem pařil první dva díly v půlce 90´ a zároveň viděl původní adaptaci, která je cool (nyní tu bývá hanobena, ale ve skutečnosti měla ve své době dobré recenze). Nový film je, jako kdybych sledoval dvě první epizody ze seriálu, možná pilot. Dá se říci, že to, co tu uvidíme je vlastně pilot k animovanému seriálu, který vyšel také 90´, ale roztažený na dvojnásobek délky a nudný. Celkově se tu neděje nic, že se první půlku verbuje, druhou trénuje a pak si 7 minut dávají všichni po držce (ale nezajímavě). Umře tu spousta důležitých postav, aniž by měli možnost se projevit a hlavně některé mají mít fatální místo v příběhu (podle her). Celý film se bere neskutečně vážně, s čímž bych neměl problém, kdyby k tomu byl uzpůsobený scénář a režisér to zvládal udržet. Dokonce i souboje tu vypadají ba až realisticky, jenže z lidí stříkají potoky krve a různě se postavy půlí, aby v dalším záběru byli ok - ve hře to tak je, ale s "realistickým vyzněním se to dost tluče a tím se to stává nekompatibilní. Nová postava je zbytečná (dobře tak ji mohl vystřídat Johny Cage, jenže tvůrci chtěli co nejvíc asiatů a tak tu máme jen jednoho bílého američana - Kano, bílou američanku - Sonyu a hlavně černého američana - Jaxe, ten je tu protože správný američan je černý, ne bídák jako Kano). Raiden, Sub zero a Shang Tsung jsou zcela tragický. A jako bonbonek - není tu žádný turnaj ani žádná zapamatovatelná chvilka. Padouši jen porušují základní pravidlo MK, což bylo v původním filmu sfouknuto 1 minutou, kdy Raiden zasáhl a bylo jasno. Čekal jsem málo, ale dostal nic. Rád bych dal 1*, ale nemůžu, protože ty profese, kterých si nevšímáme tu jsou zvládnuty - viz. kamera, střih apod. Ale to už se opravdu snažím hledat klady hluboko. Ps. Hudba z původního filmu tu má mini cameo, ale takové vlažňoučké.