Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Animovaný

Recenze (2 554)

Kouř (1990)

To se mi to dobře sešlo, zrovna jsem dočetl knihu Niny Špitálníkové, která byla pro mě velkým přínosem a den na to jsem shlédnul dlouho odkládaný Kouř. Jelikož jsem znal předem pouze Je to fajn a Arnoštka, čekal jsem úplně něco jiného a nečetl žádné synopse. Nejdřív jsem si říkal, že se mi zamlouvá jistá výstřednost. Následně však k pocitům přibyl i pocit, jako bych četl nějakou hru Václava Havla. Říkal jsem si, že je to asi jen náhoda. Ovšem s postupem příběhu mi začalo docházet, že ten film je vskutku vrstevnatý, ukazuje principu předlistopadové reality. A závěrečné rozuzlení mi již zcela potvrdilo, že našeho prezidenta v jisté postavě skutečně vidím správně. Víceméně satiricky absurdní, místy i bizarní, podobenství s výbornou hudbou a rétorikou. Dlouho se mi nestalo, že jsem si pak musel pustit právě poetické části několikrát za sebou, neboť mají výborný text, režii i samotnou kameru. Chválil bych ještě dlouho. Ale musím ještě dodat, že Lucie Zedníčková je kočka.

plakát

Flash - Série 7 (2021) (série)

Minulou sérii jsem ještě tak nějak omlouval, ale sedmička je naprosto nesourodá směsice bez lineárního příběhu. Všichni se chovají čím dál víc jako idioti a vůbec. Je mi opravdu líto, kam se celá série dobrala. Možná je čas pokusit se odejít nějakou krátkou sérii, jako to udělal Arrow, aby se seriálu vrátila důstojnost...

Studený jak kámen (1991)

Docela vtipná záležitost, neboť hlavní hvězda se snaží vypadat hodně drsné a moc jí to nejde. Jinak průměrný akčňák na video.

plakát

Otčím III (1992) (TV film)

Musím říct, že mě překvapilo, že i když nejde o kino film, tak je zručné natočený. Scénář několikrát ukáže, že by se mohl vydat zajímavým směrem, např. v jednu chvíli to vypadá, že sám otčím bude pronásledovaný. Problém je v tom, že vás podobné linky napadnou, ale ihned se vyřeší a pak se jede ve starých kolejích. Tentokrát tu máme, ale dvě rodiny a náhradního herce. Obojí je špatně, druhá rodina jen zdržuje a prodlužuje film a sám otčím, tomu nejde uvěřit ty jeho proměny.

Otčím 2 (1989)

Zhruba stejná laťka, jako u prvního dílu. Příběh se nemění, ale oproti takovému Psychu 4, které bylo fakt strašné, se sem prohloubení otčímovi psychologie hodí.

Otčím (1987)

Horor v žádném případě, spíše takový menší thriller, který má jednoduchý, ale celkem originální námět.

plakát

Ulice strachu – 3. část: 1666 (2021)

Streamovací služby mají jedno velké mínus u vlastních filmu a tím je zbytečně natahovaný čas. Většinou by film fungoval lépe bez 20-30 minut. A zrovna tady je to opravdu vidět. První hodina by se dala odvyprávěl za třetinu času, protože tu máme jen hon na čarodějnice a rozuzlení. Následující 3/4 hodiny se dalo, ale nestane se to ani legendou mezi Helloweeny a Noční můrou, ani jim neskládá počtu, leč by chtělo. Víceméně klasická tvorba Netflixu, vše zůstane na půli cesty.

plakát

Ulice strachu – 2. část: 1978 (2021)

Řekl bych, že dvojka je o trochu lepší, než předchůdce. Je to tím, že se alespoň snaží v příběhu něco vymyslet. Sice to není nic, co by vstoupilo do historie, ale ok.

plakát

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Na to, abych hodnotil jsem si počkal, dokud neuvidím všechny tři části. Tak si to shrňme, hlavní hrdinka je holka snědý pleti, která je lesba, její brácha je snědý a tlustý. Přátelé jsou různých entit, takže americký normy jsou splněný... Největší problém této série je ten, že nemá ducha. Režie je otrocky rutinní a není tu snaha ani natočit každý díl jiným stylem, tzn. v jedničce navodit atmosféru hororů 90', ve dvojce 80' a trojku 70', kdy byl satanismus častým motivem. Kouknout se na to dá, ale nic víc.