Manarit

Česko

<< předchozí 1 2 3 4
    • 1.3.2019  18:46
    Grimm (TV seriál) (2011)

Super nápad, který zůstal nevyužitý. Osobně jsem dost trpěla úrovní triků. Monstra nejsou strašidelná, ale vlivem laciné animace prostě směšná. I kostýmy by nejspíš vypadaly lépe. Nedokázala jsem seriál brát vážně. Postavy také pokulhávají. Nick je zoufale nemastný neslaný, jeho teta mi byla spíš protivná. Jediný koukatelný je Nickův vtipný parťák. Pokud se někdy budu hodně nudit, tak dám seriálu druhou šanci.

• 8.2.2019  18:49

Překrásný pohádkový seriál, který se nebojí potěšit i dospělé a nesklouzává do infantilnosti. Postavy jsou promyšlené, sympatické a po skončení třetí série jsem se s nimi loučila těžce. Jediné, co mi kazí zážitek, je pro mě neukončený konec. Konec třetí série jakoby vyloženě vybízel k pokračování, které nebude.

• 29.12.2018  18:00

Nemohu si pomoct, ale oproti většině se mi Vzkaz v láhvi nelíbil. Většina filmu je náhánění hlavního záporáka, který disponuje téměř nadliskými schopnostmi a dokáže utéct komukoliv včetně policejního vrtulníku... Chybělo mi vyšetřování, tentokrát detektivové na vše přijdou téměř okamžitě a dost jim pomáhá pouhá náhoda. Celý film na mě díky přehnanosti antihrdiny nepůsobil reálně a při závěrečné bitce už jsme se regulérně smáli.

• 9.11.2018  16:48

Scénaristům už nestačili nudní dinosauři, takže se sáhlo po mutantech, ruské mafii, slovinských překupnících zbraní a honičkách s dinosaury na střeše dráculova hradu. Dívat se na to dalo, je to rodinný film, kde zcela chybí krev, aby si film užili všichni. Děsivé scény s dinosaury budí spíš pobavení - třeba bitka raptora a mutanta, zatímco hlavní hrdina to sleduje z postele schovaný pod peřinou. Škoda dobrého tématu.

• 11.2.2016  18:03
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

S každou další sérií se TB stává o něco víc fantasmagorickým a začíná se stávat seriálem typu: jedna věc se vyřeší, ale nutně se minimálně dvě další musí pokazit, aby diváci měli na co koukat. Neustále přibývají další postavy, přičemž žádná není kladná - každý je nějakým způsobem vadný a každá nová postava znamená jediné: problém. V každém díle vám ale aspoň jednou ukáží nahou ženu, aby se neřeklo. Asi už se dívám jen ze setrvačnosti, tématu je škoda. Pokud série budou přibývat, očekávám téma jako přílet mimozemšťanů a jednorožce v blízkém lese.

• 2.2.2016  17:27
    Sofie První (TV seriál) (2013)

Příjemný pohádkový seriál s kýčovitou zápletkou. Sofia je princezna a seriál je přehlídkou věcí ze snů všech dětí, od létajících koní, disney princezen, šatů, šperků, obřích dortů atd. Animace je krásná, postavy jsou roztomilé, dobro vždy zvítězí. Hlavní dějová linie sice je, že Sofia je princezna s nevyčerpatelnou finanční zásobou a můžete si být jistí, že všechno vždy vyhraje a vždy bude nejlepší, ale i tak se u seriálu někdo hodně snažil. Některé díly jsou výrazně horší než jiné, ale seriál má opravdu krásné písničky (alespon v originálním znění) a i děj má své světlé chvilky. Mám podezření, že Sofia vznikla hlavně kvůli dopňkovému prodeji, ale dívá se na to hezky a jako pohádka pro nejmenší je to opravdu nadstandardní.

• 2.2.2016  17:19

První polovina filmu je úžasná, zábavná a zaslouží si 4*. Někde v polovině se ale film zvrtne a popravdě pro mě bylo utrpení ho dokoukat, spíš už jsem se modlila, aby film skončil a aby skončil rychle. Po svižném začátku totiž nastoupí ta část, která nutí přemýšlet, zda jsou hlavní postavy sjeté, a kdy začnou lézt na nervy. Chápu, kam asi tvůrci směřovali, ale film by si zasloužil trošku lepší zápletku. Zpětně si říkám, že mi to za shlédnutí nestálo.

• 28.1.2016  13:59

Filmů, které by mě od prvních pěti minut téměř uspávaly, je opravdu málo. Námět je asi dobrý, ale dost nevyužitý. Film je založený na žvanění, postavy jsou nudné a ploché. A taky už mám trošičku dost Disney géniů - tj člověk, případně dítě, je během minuty schopné pochopit cokoli a zkonstruovat cokoliv. Vizuálně nádherná Tomorrowland, která ale stejně moc prostoru nakonec nedostane. No je to za poslední roky snad první film, u kterého jsem si četla emaily.

• 19.12.2015  21:30

Přestože je zápletka vyloženě přitažená za vlasy, fakt dobře jsem se bavila :D kresba je moc hezká, vtipy jsou povedené. Zajímalo by mě, jestli prapodivná dějová linie byla záměr, nebo to bylo míněno vážně.

• 19.12.2015  20:15
    Špionky (TV seriál) (2001)

Když to porovnám se seriály typu Winx, tak je to scenáristická perla s reálnou anatomií postav :D je to oddechová zábava, ale díly jsou hodně podobné a člověk musí zavřít oči nad vychytávkami jako třeba tornádo ve spreji na vlasy :D ale postavy jsou vážně fajn a kresba též

• 23.11.2015  13:12
    Appaloosa (2008)

Film má reálnou atmosféru a budí dojem, že takto to skutečně vypadalo. Hlavní dvojice mi přišla skvělá, působila přesně tak, jak měla. Nejsou zde velkolepé přestřelky, kdy jeden superpistolník prorazí nezraněn armádu indiánů a vidí až za roh, což je také dobrá změna. Jenže jakmile se na scéně objevila hlavní ženská postava v podání Renée, atmosféra byla pryč. Nepříjemná a otravná v každé situaci, jenže charakter byl napsaný jako femme fatale, před kterou jde každý do kolen. Velmi těžce uvěřitelný charakter. Bohužel právě ten byl jedním z hybatelů děje, což považuji za velké mínus. FIlm, který mi přišel dobrý, ale určitě ne tak, abych ho někomu doporučila nebo se znovu dívala.

• 21.10.2015  18:02

Vizuálně krásné, ale těch 142 minut bylo utrpení. Téměř celý film jsem čekala na alespoň trochu děje nebo zvrat. Žádná z postav včetně Gatsbyho mě neoslovila. Celkově to na mě působilo jako film o fascinující a tajemné postavě, která ve výsledku není ani jedno. A celý film mě nutila ptát se, co na Gatsbym všichni tak vidí.

• 20.9.2015  20:10

Chtěla jsem dát alespoň jednu hvězdičku, ale nenapadlo mě za co. Grafika mi přijde vyloženě odpudivá, ale budiž, každý má svůj vkus. Co se týče filmu pro děti, přijde mi trochu zvláštní, že ve filmu probíhá interakce prostitutky s kozou a že Máca si o prsa div nezakopává :D Děj - ve filmu bylo tolik děje, že se nemohl rozvinout ani jeden, takže defacto celý film je sled scének, z nichž ani jedna nenavazuje na druhou a vlastně jsem neustále čekala, kdy se vlastně dočkám závěru určitých pasáží. Nedočkala jsem se. Vlastně jen nevědomost toho, že konec vlastně nebude, mě donutila film dokoukat. Nikdy bych to nechtěla vidět znovu.

• 11.9.2015  17:38
    Velkej biják (2007)

Z filmu mi utkvělo defacto jen to, jak nechutný a trapný humor má. Scary movie je proti němu výkvět filmařiny a hlavně, měl děj. Tento film je celý jen náhodně poskládaný sled scének, které jsou více či méně trapné. Každých pět minut jakoby točil někdo jiný, protože na sebe vůbec nenavazují. Když už je něco celkem vtipné, je to opět vyhrocené do takového extrému, že se divák stydí za autory.

• 17.6.2015  22:04
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Ještě nikdy jsem neviděla nic, co by mě dokázalo tak šokovat a kdy jsem si už netroufala odhadovat děj. Kdykoli jsem měla pocit, že tentokrát jasně vím, co se bude dít, stal se pravý opak. Nejvýpravnější fantasy počin v současné době. Nemám jedinou věc, co bych vytkla. Seriál je hodně násilný, ale když se nad tím zamyslím, u jiných kousků mi vadilo, že i drsné prostředí bylo zobrazení líbivě a čistě. Tady je vše zobrazeno tak, jak je. Vlastně tu nesledujete jednotlivé postavy, ale dynastie.

• 14.2.2015  17:37

Tenhle film je opravdu nepovedený, a to jsem někdo, komu pěkný vizuál většinou stačí. Za největší přítěž považuji silně necharismatické postavy. Včetně Belle tam nebyl nikdo, kdo by byl nějak výrazně přitažlivý, přímo naopak - její otec a bratři jsou úplně na zabití. Zvíře samotné je divné, ve své mužské podobě ještě divnější. Za všechno asi mluví to, že Belle a Zvíře od Disneyho dokázali budit hlubší pocity. Kdybych příběh neznala, asi bych se tolik nechytala. Belle se do Zvířete zamiluje, ale vůbec nevíte proč - v příběhu část sblížení jaksi chybí. Celé je to takové studené - Belle přijde do strašidelného hradu, ale první, co ji napadne, je hodit na sebe luxusní šaty a pro jistotu i veeelkou korunu. Velkolepé efekty děj nezachrání, ani rádoby roztomilí zakletí pejsci. Retrospekce do minulosti je udělaná ještě divněji. Vlastně je tam plno drobných malých akcí, ale děj úplně chybí.

• 27.1.2015  18:01
    Království (TV seriál) (2013)

Poprvé nemohu hodnotit. Miluji historii, často mi skutečně stačí hezké kostýmy a přivřu oči. Na tohle se ale opravu nedá dívat. Už dlouho se mi nestalo, že bych nedokázala dokoukat ani jeden jediný díl. Mám pocit, že to je nejbéčkovější teen seriál, kde si na sebe hrdinky střední školy omylem oblékly historické šaty. Hlavně banda Mariiných komorných, to bych nikomu nepřála.... A nevím proč, ale ačkoli jsou ty kostýmy vážně pěkné, herci strašně působí dojmem, že se prostě jen oblékli na karneval.

• 4.1.2015  13:41

FIlm v zásadě vůbec není špatný - děj má docela zvraty a až do konce jsem nečekala, co se vlastně stane, respektive kdo přežije. Oproti prvních dvěma dílům to je ale horší, a popravdě nevím, jestli by moje hodnocení nebylo lepší, kdyby šlo o samostatný film. Proti prvním dílům je zkrátka všechno o třídu níž - postavy jsou pořád sympatické, ale méně, a zároveň se chvilkami chovají dost nelogicky. Zároveň já osobně nejsem úplně fanoušek stylu 'nesmrtelný vševědoucí nejlepší hlavní záporák, co všechno zvládne.' Asi bych dala přednost tomu, kdyby prvotní sérii konečně dali konec a začli s trochu jiným dějem. Ale pořád jsem se dobře bavila.

• 21.2.2014  10:53
    Bestie Karla (2006)

Z tohohle filmu mi utkvěla jediná věc. Už v kině to postrádalo jakoukoli emotivnost. Rádoby životopisný film ukázal vyšinutou vražedkyni jako někoho, kdo je vlastně největší obětí, která jen trpí excesy krutého manžela. Skutečné oběti tam byly nějak jakože okolo, aby tam vlastně vůbec byly. Lístečky, které Karla věčně lepila po bytě a ať se dělo cokoli, jeden jediný nepřítomný výraz... Nic, co bych chtěla vidět znovu a co na můj vkus za vidění ani moc nestojí.

• 30.1.2014  20:15

Film jsem viděla ve vynikajícím francouzském dabingu, skoro bych za něj dala hvězdu čtvrtou, nicméně i tak se tahle pohádka povedla. Hlavně kresba je moc krásná a příjemná, zvlášť Gerda a (asi) fretka Luta jsou neuvěřitelně roztomilé. Úplně se to klasické předlohy nedrží, ale i tak vzniklo pěkné dílo. Je to zase něco trochu jiného, se spoustou jiných postav. Přestože je ve filmu smrt rodičů, sirotčinec atd, je to pro děti opravdu jako stvořené. A kresbu jsem si vážně zamilovala. Že je film z Ruska, to bych opravdu nehádala ani na desátý pokus.

• 29.1.2014  20:42
    Kráska a pirát (TV film) (2006)

Nemohu hodnotit... Vydržela jsem zhruba 20 minut při srdceryvné scéně piráta na schodech, samozřejmě před jeho milou a polovinou města, jež trpělivě přihlíželo. Jediné, co mi z této scény utkvělo v paměti, je pocit neuvěřitelné trapnosti.

• 24.1.2014  17:14
    Herkules 3D (2009)

Panebože.... Mám pocit, že američanům by někdo měl zakázat sahat na jakoukoli mytologii :D absolutně nechápu, že tohle lze protlačit do kina. Horší spatlaninu jsem snad neviděla, scénarista to musel psát snad opilý nebo na drogách. Jediné, co v tomhle filmu chybělo, byl Gandalf jako Herculův průvodce.

• 19.1.2014  18:45

Tři vzhledem k tomu, že tři jsem dala už ledasčemu : ) První polovina filmu je dobrá, byl tu potenciál k něčemu o dost lepšímu. Druhá polovina se tak nějak táhne a nic moc se neděje, chvílemi je z toho vážně cítit kopírování Twilight a film celkově působí šíleně nedotaženě. Je tu nacpáno hrozně moc věcí od vlkodlaků přes čarodějnice po upíry, ale nic z toho nemá význam a i hlavní dějová linie tak nějak vyznívá do prázdna (celý film se snaží získat pohár, aniž by tak nějak věděli, co s ním vlastně budou dělat). Upíři i vlkodlaci jsou prostě jen lidi, co ze stínů vrčí a občas ukážou zuby, mocná čarodějnice se nakonec ukáže také jako postava, co tam je jen proto, aby tam vlastně byla. A pak milostný trojúhelník, kde navíc bratr pozná sestru... překombinované na sto procent a přitom se celý film vlastně nic nedělo :D No musím říct, že jsem vážně ráda, že jsem na tohle nešla do kina.

• 9.1.2014  15:16
    Ferda Mravenec (TV seriál) (1984)

Mám pocit, že negativní komentáře vychází jen ze zášti vůči německému zpracování. Seriál je moc povedený, hravý a krásně animovaný. Epizody jsou vtipné, některé se drží předlohy téměř do puntíku (například zapřahnutí šneka). Jeden z mých nejmilejších dětských seriálů, právě díky líbivé kresbě, co českým dílům chybí prakticky všude. Díly se od sebe různě liší, některé jsou dobrodružné, jiné záhadné nebo romantické. Vysoké hodnocení si právem zaslouží.

• 9.1.2014  15:12
    Virus Attack (TV seriál) (2011)

Tohle si nezaslouží snad ani tu jednu hvězdu. Skutečně nechápu, jak tenhle paskvil někdo vůbec dokázal protlačit do televize. Animace je příšerná, čímž není myšlen vzhled postav, ale pohyb. Postavy se kymácí jak opilé, aby se neřeklo, občas se jim hýbou rty. Dialogy zřejmě psalo dítě nebo někdo silně pod vlivem, ty hlášky prostě nemohl zkazit jen špatný překlad. Během brzkých snídaní jsem dílů viděla již dost (bohužel) a skutečně to není záležitostí jen pár nepovedených kousků. Děj by možná mohl vykřesat nějakou myšlenku, ale scénář to prostě zabil. Díly jsem viděla v rozmezí začátku i konce naprosto namátkou a přesto se nějak záhadně děj vůbec neposouvá a pořád se děje to samé. Snad nejhorší seriál, jaký jsem viděla.

• 9.1.2014  15:06
    Kačer Dodgers (TV seriál) (2003)

Úžasné, Dodgers se z trošku nablblého Duffyho stal dobrodružnou postavou, která tu nablblost proměnila v charisma :D Jeden z nejlepších seriálů na motivy 'vypůjčení' postav odjinud. Dodgers, Marvin a královna Marsu ve vtipných, promyšlených a nápaditých epizodách. Kresba je skvěle provedená a vesmírné mise se tu povedly (narozdíl třeba od variace vesmírných strážců Médi Bédi, která byla nablbá v tom nejhorším slova smyslu).

• 4.1.2014  13:19

Čtvrou hvězdu dávám spíše za kouzelné zpracování, než za kvalitu děje. Doufala jsem, že se oproti prvnímu dílu hobit někam posune, což udělal, ale groteskním směrem, který ještě sesadil příšerný český dabing (za tu chybu přehlédnutí jsem si mohla uši utrhnout, dabéři to snad jen čtou). Přidání postavy elfské kapitánky tomu moc nepomohlo. Nečetla jsem knihu, tak nemohu porovnat, ale děj filmu na mě působil neuvěřitelně chudě, přestože na scény typu 'deset minut jízda v sudu' čas byl. Některé momenty ve mě už vyvolávaly vyloženě pozvednutí obočí - divoký sjezd ředy v sudech, kdy se nikdo netrefí do kamenů, nikdo si neublíží a přestože po protagonistech střílí dva tucty lukostřelců, nikdo se nedokáže trefit. To pak dorazilo velmi digitálně nepovedené tekuté zlato, po kterém hrdina surfuje (a není mu ani trochu horko). Některé pasáže byly velmi povedené a vážné, hlavně ty s Gandalfem, ovšem na trojku půjdu do kina nejspíš jen kvůli tomu, že nemám ráda rozdívané série.

• 30.12.2013  19:47
    Kráska a zvíře (TV film) (2012)

Tohle zpracování už ohraného tématu velmi překvapilo, obecně začínám mít německé pohádky hodně ráda, protože nejsou tak česky naivní. Jsou pro děti, ale přitom si u nich i dospelý nepřipadá jak na školní besídce. Elsa v roli krásky skvěle zapadla, líbí se mi i přesun do trochu jiné doby, než u Krásky bývá běžné. Jako hradní paní je Elsa hodně přesvědčivá a uvěřila bych jí i v historickém filmu. Hodně, a to opravdu hodně, se mi líbí maska zvířete. Není to typická hrouba chlupů a plyše, jak se všichni do posledního puntíku snaží zkopírovat Zvíře z Disneyho animáku. Další bod přisuzuji tomu, že mají jména. Elsa a Arbo nejsou jen bezejmenou Kráskou (v lepším Belle) a zvířetem. A jak říkám, celkově je to takové dospělejší, reálnější. Velké plus, více takových pohádek.

• 27.12.2013  18:48
    Tučňáci z Madagaskaru (TV seriál) (2008)

Povedený seriál, ale opět trpí tím, že některé díly by si zasloužily vyloženě odpad a jiné maximum. Postavy jsou ovšem skvělé, od tučňáky po krále. Některé hlavní vedlejší postavy mi přijdou naopak spíš otravné (Marlene a Mort), ale to je o vkusu. Každopádně tři hvězdy jsou zasloužené a když máte štěstí na díl, moc se pobavíte.

• 27.12.2013  18:21

Tahle pohádka se mi nelíbila nikdy. Jako dítěti mi přišla krutá a zlá a to je dle mého špatně. A jako dospělé mi to zase přijde jako ucouraný příběh plný ušmudlaných herců, který je moc ponurý na pohádku a moc nudný na něco lepšího.

<< předchozí 1 2 3 4