Alqarin

Alqarin

Jakub Brych

okres Mladá Boleslav
pull my finger

homepage

35 bodů

Můj deníček

 • 21.4.2017 v 10:34

  P I N B A C K E R

  těleso audiovize

  P I N B A C K E R
 • 30.10.2011 v 12:00

  In Time

  Milý deníčku, ve čtvrtek má u nás v ČR premiéru nový film Andrew Niccola In Time. Těšánkuju se mocinky moc a plánuju jít hned na premiérku, muck muck!!!!

  Okay, teď vážně. Psal sem to už na různý fora a tak, ale to neva, klidně to zopakuju - prostě se toho bojim. Ukázka na In Time tak trochu smrdí. Smrdí prvoplánovostí, což je věc u Niccola dost nevídaná. Bohužel je to asi největší nástraha kritických vizionářů, protože od kritiky je k prvoplánovému šokování přeci jen asi nejblíž. Takže to jsou mý důvody. Naštěstí je tam Timberlake (on je fakt dobrej, jen ho nesmíte odsoudit kvůli jeho dřívějším prohřeškům) a Murphy (kterej obstarává nutnou dávku uhrančivých pohledů) a prej i Olivie Wilde, i když pořád nevim, co tam dělá a jestli tam bude déle než 30 sekund.

  On i ten nápad samotnej je fajn a Niccolovi věřím, že to dokáže pojmout nějak chytře, aby to mělo hloubku. Ale když to srovnáte s jeho předchozí tvorbou, která byla nevtíravá, místy až komorní, vypadá to prostě jako taková ta typická zápletka, která přiměje povaleče vstát od počítačů a zajít do kina na nějakej ten "hustej filmeček". Kdyby to nedělal Niccol, tak to asi úplně odsoudím. Takhle se jen prostě trochu bojím a aspoň maličko se utěšuju skóre 7/10 na MovieZone. A ve čtvrtek v kině, Na Čas.

  In Time
 • 28.4.2011 v 09:35

  Letní blockbustery

  Už v červnu nám přifrčej do kin opravdu hodně slušně vypadající filmíky a všichni se teď svorně těšej a dokola sjížděj trailery dokud nepadnou vyčerpáním. Osobně mám pár kandidátů na snímek léta vyhlédnutých už teď, tak proč si o nich něco geekovsky nenapsat..

   

  X-Men: First Class

  Trailery na prequel X-Menů mě dostávaj asi nejvíc. Ono se není co divit, když se nám u nich sešel Matthew Vaughn s pro něj typicky perfektním hereckým ansámblem, aneb James McAvoy a Michael Fassbender ve velkém duelu charismatu, který si pro sebe přeci jen trochu víc krade právě druhý jmenovaný coby sugestivní Erik Lehnsherr. First Class by skutečně mohl být tím filmem, ve kterém nechybí nic od kvalitních hereckých výkonů, přes chytrý scénář až ke kulervoucím trikům a akci. Neustále se recyklující trailery nás už sice štvou, ale dialog "Killing will not bring you peace!" "Peace was never an option." bych moch poslouchat pořád dokola. Vlastně si ho možná stáhnu do iPodu. A pak tu máme samozřejmě létající ponorku a moji oblíbenou Rose Byrne. Vaughnovi po všech jeho filmech a hlavně po Kick-Assovi dost věřím, takže tohle je můj horký červnový favorit. Bude někde půlnoční premiéra??? :-)

   

  Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

  Druhá půlka podle mě povedeného Pottera má rozhodně na to, aby si ukradla léto pro sebe. Už takhle je to sakra důležité želízko v ohni a lidi určitě chodit budou. Uvidíme, jak Yates celou sérii zakončí, jestli s grácií, nebo ne, v každým případě bych se nebál, že by ji zazdil, jen teď na něm leží docela velká tíha. První ukázka nicméně vypadá zatraceně dobře. Přibyly nové záběry (sebevražedná scéna Harryho a Voldemorta je obzvlášť HOT) a velkolepostí se nešetří. Možná čeká menší překvapení i na nás, potterofily, co známe knihu i pozpátku, protože Yates se zřejmě chce tradičně pustit trošku nad její rámec, což rozhodně vítám. Je těžké soudit podle jednoho vymakaného traileru, ale troufám si říct, že tohle by mohla bý TA PECKA, která ovládne léto.

   

  Green Lantern

  Teď mě všichni zatratí, protože těšit se na úchylného zelenáče je prostě nesmysl. Asi je, ale já mám pro Lampáše (heh) slabost a poslední ukázka mě utvrdila v dojmu, že sračka to nebude. A kdyby jo, tak půjde o tu oblíbenou komiksovou sračkovitost, která mi povětšinou nevadí. Vlastně tak trochu doufám v dalšího Iron Mana, aneb vtipálek, co dostal do ruky mocnou zbraň. Čeho se obávám, je nedůstojný protivník. Peter Saarsgard s tunou make-upu mě zatím moc nepřesvědčil, ale Ledgera taky všichni zatracovali a jakej z něj byl Joker. Lantern, jako ostatně 99% hrdinů od DC Comics smrdí laciností a plochostí na míle daleko, ale stejný odér měl i Thor a jak jsou z něj všichni nadšení. Lanterna sice nemá v rukou Shakespearovský Branagh, ale doufejme v Campbellův cit pro efekt. V každém případě je pro mě tohle druhá komiksárna, na kterou se opravdu těším, ať už budou ohlasy jakékoli.

   

  Kapitán Amerika

  Další potenciální lkahůdka z marvelovské bonboniery a jeden z posledních kousků do skládačky jménem Avengers. Trailery vypadají víc než slušně a duel Chrise Evanse a Hugo Weavinga snad ani špatně dopadnout nemůže. Záhadou už je jen práce trikařů, kteří dokázali z nabušeného Evanse udělat tintítko jak z první třídy. Pozitivum určitě je, že se zatím podle ukázek tvůrci vyvarovali veškerých cheesy věcí a oblek jakož i štít a rudá lebka Red Skulla (rudá lebka rudé lebky, heh :-)) vypadají stylově a když je to potřeba, i děsivě. Teď už jen čekat, jak si u nás tenhle velký americký hrdina povede. Doma za mořem má přízeň jistou (představte si, že by do našich kin vtrhl Kapitán Česká republika :-)), ale u nás se méně známým komiksovým hrdinům moc nedaří, uvidíme, jak dopadne Thor a taky Green Lantern. Já ale Kapitána určitě dvěma stovkama v kině poctím, protože "miluju barvy, filmy a slevy" :-P

 • 1.3.2011 v 00:03

  Oscaři 2010 aneb slavnostní výtuh

  V neděli k večeru jsme se v počtu čtyř osob  vydali do pražského kina Světozor na přímý přenos udílení cen Americké filmové akademie aneb Oscarů, což sou takový ty malý zlatý sošky, který sou cool a pokud máte pozlacenej nábytek, tak vám k němu budou pasovat.

   

  Světozora sme kupodivu našli, je to hnedka naproti Lucerně, tudíž dvě parádní místa hnedka vedle sebe, bydlet poblíž musí bejt fakt hodně dobrý. Nejprve nás ale čekal přísně střežený vstup, aneb "Jak se jmenuješ? Jo, můžeš dovnitř..." Já ukradl identitu svému kamarádu z čsfd, který prohloupil a na oscarovou night nejel, pročež jsem ten večer vystupoval pod iniciály JJ.

   

  První na řadě byl film You Don't Know Jack s Al Pacinem v hlavní roli o týpkovi, co bojoval za legalizaci ne trávy, ale eutanázie a sám pomáhal těžce nemocným pacientům se sebevraždami. Co si budem povídat, Al Pacino, ač je v tomhle filmu už fakt starej (nebo aspoň vypadá poměrně sešle), celej snímek táhne silou dobře krmeného býka a jeho herecký projev je vysoce sugestivní. Nebejt unavenej a natěšenej na předávání, asi jsem u toho filmu přikovanej, takhle jsme místy poklimbávali, ale celkově z toho pořád Doktor smrt (čeký název) vychází zatraceně dobře.

   

  Pak už jen přestávka na žrádlo a hurá na předávání a očumování sličných hereček na promenádě po červeném koberci. Čeští komentátoři zřejmě někde spořádali fakt kotel vtipný kaše, protože hlášky linoucí se z jejich úst místy vážně ohrožovaly zdraví mé bránice. I hlavní moderátorská dvojice večera ve složení James Franco a Anne Hathaway si připravila pár vtípků, jimž vévodil úvodní sestřih všech hlavních filmů, kde si z nich samozřejmě neváhali ze všech dělat prdel, aneb "Jeff Bridges, I loved you in the Tron!" Po zbytek večera pak zůstali (zejména James Franco, že by nervozita?) spíše v mírnějších polohách a vtipy obstarávali místy hosté, z nichž nejvíce to rozbil asi Kirk Douglas, když se dobelhal na podium coby nemohoucí stařík, aby vzápětí všechny překvapil, když začal hláškovat na všechny strany a ještě stíhal chlípně pochlebovat Anne Hathaway.

   

  Co říct k cenám? Královu řeč jsem neviděl a možná proto mě štvala, protože vyhrála většinu hlavních cen (vlastně kromě ženské hlavní role vyhrála úplně všechny hlavní ceny!), zatímco já fandil tak nějak všem. Chtěl jsem Oscara pro Dannyho Boylea (127 hodin si mě získalo) a chtěl jsem Oscara pro Jamese Franca (dokonce jsem v zápalu fandění řekl něco v tomhle smyslu: "Jestli to James Franco nedostane, tak si uříznu ruku!" Nakonec jsem byl vážně rád, že jsem se k tomu nezavázal, protože jinak bych tenhle článek psal tak o 50% pomalejc...). Taky jsem to přál Fincherovi, který s brilantní precizností sobě vlastní (dobře, s pomocí pár vysoce schopných lidí) zdramatizoval lajf M. Zuckerberga a dost mě jím strhnul. Hudbu jsem zas přál Počátku, tu mu ale překvapivě vyfoukla práve SocialNetwrok, zatímco Počátek nakonec skončil jen na trikách a zvuku. Vlastně jsem se mohl zaradovat akorát nad zaslouženou soškou pro Natalii Portman, protože coby Black/White swan byla zatraceně dobrá a její psycho stavy mě budou ještě dlouho pronásledovat ve snech. Pak jsem to taky přál Christianu Baleovi (neměl konkurenci) a Melisse Leo, jejíž výon mě ve Fighterovi rozhodně přesvědčil, takže taky celkem psokojenost. Hodně si toho pak odnesla Alenka, která byla po kostymní a výtvarný stránce fakt zmáklá a Vlkodlak si urval sošku za masky.

   

  Celkově trochu zklamání, protože King's speech si to tak trochu ukradla pro sebe, ale co nadělám. Asi se na ten film fakt budu muset podívat.

  Oscaři 2010 aneb slavnostní výtuh
 • 8.2.2011 v 15:43

  Academy Awards 2010 aneb komu fandím

  Tak za tři týdny tu máme předávání Oscarů a já bych chtěl do světa vykřičet svoje ani ne tipy jako spíš přání a vůbec komu fandím. Možná to ještě změním, až zhlédnu těch nominovaných snímků víc.

   

  Vezmu to jen co se nejdůležitějších kategorií týče:

   

  Nejlepší film: 127 hodin

  Nejlepší režie: David Fincher (The Social Network)

  Nejlepší herec v hlavní roli: James Franco (127 hodin)

  Nejlepší herečka v hlavní roli: Natalie Portman (Černá labuť)

  Nejlepší herec ve vedlejší roli: Christian Bale (The Fighter)

  Nejlepší herečka ve vedlejší roli: Melissa Leo (The Fighter)

  Academy Awards 2010 aneb komu fandím
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace