Alqarin

pull my finger

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 7.12.2018  18:14

I den po vidění se to v hlavě trochu převaluje, ale s vědomím, že druhou projekci už spíš ne.

• 5.12.2018  23:38

Miluju to. Skoro nic tu technicky nefunguje, kontrapunkt svatby a cynismu je prvoplánovka jak prase, scénář psal Rust z True Detective v nejslabší chvilce, Reeves už je definitivně víc Wickem než Neem a Winona Ryder se zasekla v módu svých virálních zmatených grimas. Jenže něco ten film povyšuje z čehosi pitomého na cosi zbožňovatelného, ta konkrétní souhra laciných elementů s něčím snad i potenciálně autentickým a ona podivná herecká distanc, i určitá sveřepost toporné deklamace, těžko to racionálně popsat, je to z velké část radost z bizáru, ale radost je to upřímná a já tenhle film žeru.

• 28.11.2018  23:38
    Venom (2018)

Hardy je nový Cage. A Sony opět zabilo.

• 28.11.2018  21:36

Cením sveřepost a důkladnost hlavně v civilní rovině, která po celý film udržuje dojem autentična. Bizár s velkou mírou konkrétních příčin a manifestací a silného napojení na skutečnost taky dost potěší. A Hawke je Hawke. Metodu zvlášť nemění, ale není to ani moc třeba.

• 17.11.2018  16:23

Co do množství Grindelwaldových zločinů tenhle film svému jménu rozhodně nedostává. Kéž by se franšíza vyhodila oknem a řešil se jen Depp a Law ("Life and Lies of Albus Dubledore: The Movie", někdo?). Takhle zbývá jen pár solidních momentů a úlitby fandům ve změti absolutních zbytečností. Ještě že jsem ten fanda.

• 29.10.2018  13:43
    Daredevil - Série 3 (série) (2018)

Dobrý v detailech, ale jako celek místy pitomý, nepřínosný, patetický. Karenin origin = lol. Nejhorší DéDéčko.

• 25.10.2018  14:18

Chazelle pro mě bude vždycky víc filmař než vypravěč, víc technik než srdcař, ale First Man tohle hodně zvrhává. Nevím, kdy jsem naposledy emočně tolik podlehl tak moc racionálně promyšlenému filmu.

• 25.10.2018  14:09
    Suspiria (2018)

Sázka na nízký žánr se vyplatila a přinesla víc než pouhou retrofilní potěchu. V kulisách Suspirie se děje cosi, co vedle čiře audiovizuálního zážitku přináší i jisté duševní uspokojení. Možná je Guadagninův poslední film jen erupcí náklonnosti k animální brutalitě a zvrácené smyslovosti, nebo se tu Lucovi podařilo i hezky a bez přehnaných tlaků cosi povědět.

• 1.8.2018  20:07

Špírigové dou dolu. Clarke s Mirren jsou jediným nadstandardem filmu.

• 26.5.2018  12:48

Asi první z novejch SW filmů, co neni zbytečnej. Stejně jako Rogue One je to vycpávka, ale poprvý z toho cejtim víc než jen provizorní psaní, a to včetně obou regulérních epizod.

• 19.5.2018  11:20
    Anon (2018)

Ne ne ne ne ne ne ne ne ne. Niccol nudný, Niccol rutinní, Gattaca se teď zdá být ještě o tolik dál.

• 20.1.2018  10:27

Není co vytknout. Jen pár záblesků didaktičnosti. A jen hodně malejch. Jinak jsem nejspokojenější, co jsem za dlouhou dobu z filmu byl.

• 9.1.2018  00:45
    Thelma (2017)

"fejk dýp" -Adéla, 2017

• 28.12.2017  23:30
    Lady Bird (2017)

esence otravného gretogerwigovství. "She is my best friend." to dodělalo.

• 15.12.2017  17:17
    Paddington 2 (2017)

Je to úkaz, tolik hřejvého sympatična s minimem zavděčovacích se trhákových omezení. Jednička v tomhle byla o drápek lepší, ale to vůbec neva.

• 15.12.2017  17:10

Tahle epizoda by se měla jmenovat "Všichni všechno po*erou!" Místy boží, místy nic moc, nic mezi v podstatě neni.

• 9.12.2017  13:06
    Dark (TV seriál) (2017)

Sešup jak prase. Všechno zdánlivě solidní na tomhle seriálu (vážnost a tak) ve finále letí do záchodu. Fakt sem věřil, že ta střídmá vážná nota je autentická. A neni. Stydim se.

• 13.10.2017  18:58

Nejkrásnější retro sci-fi. Takhle se správně navazuje na dobovou estetiku. A celkově fajn film. Což je úspěch.

• 10.10.2017  00:27

Spousta věcí, co Lanthimosovi fungovala (ať už chtěně nebo ne) v předchozích filmechm, se tu tak jako tupě a bezradně culí. Nosná myšlenka má cca pětiminutovou trvanlivost, napětí je střední a rádoby absurdno na pěst.

• 10.10.2017  00:23
    120 BPM (2017)

Sympatický věcné, herecky akorát, patos na uzdě, odstup a tak a zachycení komunity jako celku bez přehnaného vypichování konkrétních postav. Všecko supr. Ale ten zvláštní apendix to kazí. Vůbec ke zbytku nepasuje.

• 21.9.2017  15:57
    Wind River (2017)

Působí to na mě pozérsky. Jako ten typ účelového filmu, který, ať už je úmysl sebelepší, jen jaksi sleduje svůj jednoduchý cíl, v tomhle případě stvoření něčeho mrazivého s vedlejšími produkty "morální ambivalence", "upozornění na palčivý sociální problém" a "průnik do opomíjené kultury". I rádoby drsnost se ovšem dá zakamuflovat líp, stačí ji opentlit aspoň trochu neotřelou výzdobou, Wind River se ve ale své strohé preciznosti veze na káře přetížené klišé, kdy postavy deklamují očekávatelné a nejnutnější a hercům zatěžko věřit jejich herectví. Tvůrčí snaha je všudypřítomná, je do očí bijící a je spíš účelová než přirozená. Technicky se tu rodí cosi skvostného, na co je radost pohledět, běda ale tomu, kdo odkryje svrchní vrstvu sněžných maskáčů, pod ní je totiž nános umělosti a upocenosti a takřka odkysličená duše.

• 18.9.2017  15:06

Příležitostně šílený maso, většinově šílená blbost.

• 14.8.2017  11:25
    Western (2017)

Meinhard je skvělej. A tenhle film taky. Upřímnej, dojemnej. To je to slovo.

• 14.8.2017  11:21

"DEEEEEEATH!"

• 23.7.2017  23:00
    Legion (TV seriál) (2017)

Konečně. Něco. Negenerickýho. JO!

• 11.6.2017  11:25
    Smrtihlav (2017)

Prostší, ale komplexnější než Anthropoid. A trochu míň to v člověku budí dojem, že celý film je jen záminka pro finální prasopalbu.

• 2.6.2017  19:01
    Wonder Woman (2017)

novoten to řek...

• 15.5.2017  18:33

Scott promarňuje miliony na schizmatickou polovykrádačku sebe sama. Fajn témata spojuje dost nefajnovým způsobem, a ďábelský ideový výtrysk tak trčí kdesi uprostřed mezi nablblou první polovinou a nudnou druhou. Přitom to všechno vypadá božsky a Fassbender i přes okoukanost v dvojitém balení válí, ale bez řádných xenomorfích hrátek to není ono. Ty jsou pekelně nenápadité, a ne na úkor filosofické omáčky, je to prostě a jednoduše špatně odvedená práce. A to CGI strašně bolí... Aspoň, že trio Fassbender, Waterson a McBride "lidsky" funguje. Možná, že když bude další díl zas o ždibec lepší a další zas o ždibec, dostane se Ridley do deseti let zas do kvalitativní výše prvního Vetřelce, aby mohl řádně navázat...

• 22.4.2017  22:22

Maják poctivého filmařského řemesla. Fascinující odtažitost a důraz na autenticitu. Film, jakých dnes v Hollywoodu moc nevzniká.

• 21.4.2017  17:47
    Špína (2017)

Zbytečně nadsazené a absurdní, s důrazem na obrazovou depku bez větší podpory scénáře.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19