Alqarin

pull my finger

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 14.5.2020  16:11

Zamrzí určitá šablonovitost a trocha vychtěných skorokatarzí, ale pasáže, kde se netlačí na pilu, jsou fakt dobrý. Jakkoliv to slovo zní vzhledem k tématu nemístně.

• 20.2.2020  15:37
    Modelář (2020)

Je to hodně kdyby, ale kdyby jo, tak hodně jo.

• 12.1.2020  15:52
    Na nože (2019)

Tentokrát o dost duchaplnější podkopávačka žánrových zvyklostí.

• 19.12.2019  00:50

S každým dalším ohlédnutím horší a horší. Hrozně hloupej film.

• 19.8.2019  20:13
    Sidney Hall (2017)

Na původní scénář fajn, příběh sám o sobě je solidní, a místy se za mě dokonce nabíhá na silný momenty, ale z většiny je to pořád jenom okecávačka. Postavy fiktivních geniálních umělců se nedají prodat jen tím, že se jejich úspěch a kvality budou diváku donekonečna opakovat.

• 1.8.2019  11:09
    Slunovrat (2019)

Stejně mi přijde, že Aster prostě jenom rád masí hlavy.

• 29.7.2019  09:44
    The Boys (TV seriál) (2019)

V super zajímavym světě hodně nesuper děj.

• 8.7.2019  17:45

Jestli tohle lidi fakt chtěj, budiž. Špatný film to neni, ale Spider-Mana jsem měl rád, když nepanáčkoval v soukolí MCU a držel si alespoň jakousi žánru adekvátní inteligenci. Je fajn, že romantika šlape a Mysterio je po delší době pravověrný záporák převzatý z komiksu bez alternací, ale (a připadám si trochu jako pamětník) nezachytil jsem v tomhle filmu jedinou kapku reálně působícího potu, částečně proto, že Spidey je i v naprosto zbytečných situacích kompjůtrem generovaný (ačkoliv hned v úvodní scéně má na sobě reálný, nebo alespoň reálně vypadající oblek, což je paradox). Ale svádět to na rozplizlou trikařinu by bylo snadný. Problém zkrátka je, že pod nánosem vší arkádovosti není cítit nic byť vzdáleně připomínajícího srdce. A Spider-Man byl vždycky ten nejlidštější a nejvíc srdcem oplývající superhrdina, což se povedlo zachytit zatím jen Samu Raimimu, a trochu Lordovi s Millerem. Čert vem všechny otravný Tony Starky, Nicky Fury a marvelácký cliffhangery. Jedna jediná slina vylétající z úst Tobyho Maguirea při závěrečné fajtce s Green Goblinem strčí do kapsy celý tenhle neosobní spektákl.

• 15.6.2019  10:28
    Heavy Trip (2018)

boží blbost se srdcem a i nějakou tou žánrovou reflexí

• 7.3.2019  20:36

Goose <3

• 3.3.2019  09:46
    Psí domov (2019)

Jedna hvězda za Wilhelm scream.

• 19.2.2019  17:12
    Fourteen (2019)

Film jako slepený ze zbytků materiálu ve střižně Girls, okořeněný záběry, kdy někdo omylem zapnul kameru, nebo ji zapomněl vypnout. Nestrojené výjevy mimo nejdrásavější dění příběhu dvou městských holek mají coby zdánlivě všední bezvýznamná koláž obrovskou uhrančivou sílu.

• 19.2.2019  13:34

Už to neni mile pitomý, už to je jenom pitomý.

• 19.2.2019  11:03
    Na střeše (2019)

I přes obecný schematismus scénáře ta pardáloidní poetika krásně funguje díky klukovsky opravdickým momentům a rozvernému bojkotu kliše. Jirko, vezmeš si mě?

• 21.1.2019  09:45
    Favoritka (2018)

Nejpřístupnější Lanthimos – odpadá jelenovská samohana, ale bohužel taky humrovská potutelnost. Výsledkem je cosi uspokojující choutky obyčejně vyhrazené pro Hru o trůny, tedy vzrušení z hnusáckého intrikaření. Cosi rezonujícího s aktuálnější situací se tu taky dá najít, ale upřímně se mi stejně pořád kradla na mysl otázka, proč točit zrovna tohle. Kdybych se rozhodoval podle synopse, a ne režiséra, v životě bych na to nešel.

• 7.12.2018  18:14

I den po vidění se to v hlavě trochu převaluje, ale s vědomím, že druhou projekci už spíš ne.

• 5.12.2018  23:38

Miluju to. Skoro nic tu technicky nefunguje, kontrapunkt svatby a cynismu je prvoplánovka jak prase, scénář psal Rust z True Detective v nejslabší chvilce, Reeves už je definitivně víc Wickem než Neem a Winona Ryder se zasekla v módu svých virálních zmatených grimas. Jenže něco ten film povyšuje z čehosi pitomého na cosi zbožňovatelného, ta konkrétní souhra laciných elementů s něčím snad i potenciálně autentickým a ona podivná herecká distanc, i určitá sveřepost toporné deklamace, těžko to racionálně popsat, je to z velké část radost z bizáru, ale radost je to upřímná a já tenhle film žeru.

• 28.11.2018  23:38
    Venom (2018)

Hardy je nový Cage. A Sony opět zabilo.

• 28.11.2018  21:36

Cením sveřepost a důkladnost hlavně v civilní rovině, která po celý film udržuje dojem autentična. Bizár s velkou mírou konkrétních příčin a manifestací a silného napojení na skutečnost taky dost potěší. A Hawke je Hawke. Metodu zvlášť nemění, ale není to ani moc třeba.

• 17.11.2018  16:23

Co do množství Grindelwaldových zločinů tenhle film svému jménu rozhodně nedostává. Kéž by se franšíza vyhodila oknem a řešil se jen Depp a Law ("Life and Lies of Albus Dubledore: The Movie", někdo?). Takhle zbývá jen pár solidních momentů a úlitby fandům ve změti absolutních zbytečností. Ještě že jsem ten fanda.

• 29.10.2018  13:43
    Daredevil - Season 3 (série) (2018)

Dobrý v detailech, ale jako celek místy pitomý, nepřínosný, patetický. Karenin origin = lol. Nejhorší DéDéčko.

• 25.10.2018  14:18

Chazelle pro mě bude vždycky víc filmař než vypravěč, víc technik než srdcař, ale First Man tohle hodně zvrhává. Nevím, kdy jsem naposledy emočně tolik podlehl tak moc racionálně promyšlenému filmu.

• 25.10.2018  14:09
    Suspiria (2018)

Sázka na nízký žánr se vyplatila a přinesla víc než pouhou retrofilní potěchu. V kulisách Suspirie se děje cosi, co vedle čiře audiovizuálního zážitku přináší i jisté duševní uspokojení. Možná je Guadagninův poslední film jen erupcí náklonnosti k animální brutalitě a zvrácené smyslovosti, nebo se tu Lucovi podařilo i hezky a bez přehnaných tlaků cosi povědět.

• 1.8.2018  20:07

Špírigové dou dolu. Clarke s Mirren jsou jediným nadstandardem filmu.

• 26.5.2018  12:48

Asi první z novejch SW filmů, co neni zbytečnej. Stejně jako Rogue One je to vycpávka, ale poprvý z toho cejtim víc než jen provizorní psaní, a to včetně obou regulérních epizod.

• 19.5.2018  11:20
    Anon (2018)

Ne ne ne ne ne ne ne ne ne. Niccol nudný, Niccol rutinní, Gattaca se teď zdá být ještě o tolik dál.

• 20.1.2018  10:27

Není co vytknout. Jen pár záblesků didaktičnosti. A jen hodně malejch. Jinak jsem nejspokojenější, co jsem za dlouhou dobu z filmu byl.

• 9.1.2018  00:45
    Thelma (2017)

"fejk dýp" -Adéla, 2017

• 28.12.2017  23:30
    Lady Bird (2017)

esence otravného gretogerwigovství. "She is my best friend." to dodělalo.

• 15.12.2017  17:17
    Paddington 2 (2017)

Je to úkaz, tolik hřejvého sympatična s minimem zavděčovacích se trhákových omezení. Jednička v tomhle byla o drápek lepší, ale to vůbec neva.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19