Alqarin

pull my finger

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 13.10.2017  18:58

Nejkrásnější retro sci-fi. Takhle se správně navazuje na dobovou estetiku. A celkově fajn film. Což je úspěch.

• 10.10.2017  00:27

Spousta věcí, co Lanthimosovi fungovala (ať už chtěně nebo ne) v předchozích filmechm, se tu tak jako tupě a bezradně culí. Nosná myšlenka má cca pětiminutovou trvanlivost, napětí je střední a rádoby absurdno na pěst.

• 10.10.2017  00:23
    120 BPM (2017)

Sympatický věcné, herecky akorát, patos na uzdě, odstup a tak a zachycení komunity jako celku bez přehnaného vypichování konkrétních postav. Všecko supr. Ale ten zvláštní apendix to kazí. Vůbec ke zbytku nepasuje.

• 21.9.2017  15:57
    Wind River (2017)

Působí to na mě pozérsky. Jako ten typ účelového filmu, který, ať už je úmysl sebelepší, jen jaksi sleduje svůj jednoduchý cíl, v tomhle případě stvoření něčeho mrazivého s vedlejšími produkty "morální ambivalence", "upozornění na palčivý sociální problém" a "průnik do opomíjené kultury". I rádoby drsnost se ovšem dá zakamuflovat líp, stačí ji opentlit aspoň trochu neotřelou výzdobou, Wind River se ve ale své strohé preciznosti veze na káře přetížené klišé, kdy postavy deklamují očekávatelné a nejnutnější a hercům zatěžko věřit jejich herectví. Tvůrčí snaha je všudypřítomná, je do očí bijící a je spíš účelová než přirozená. Technicky se tu rodí cosi skvostného, na co je radost pohledět, běda ale tomu, kdo odkryje svrchní vrstvu sněžných maskáčů, pod ní je totiž nános umělosti a upocenosti a takřka odkysličená duše.

• 18.9.2017  15:06

Příležitostně šílený maso, většinově šílená blbost.

• 14.8.2017  11:25
    Western (2017)

Meinhard je skvělej. A tenhle film taky. Upřímnej, dojemnej. To je to slovo.

• 14.8.2017  11:21

"DEEEEEEATH!"

• 23.7.2017  23:00
    Legion (TV seriál) (2017)

Konečně. Něco. Negenerickýho. JO!

• 11.6.2017  11:25
    Smrtihlav (2017)

Prostší, ale komplexnější než Anthropoid. A trochu míň to v člověku budí dojem, že celý film je jen záminka pro finální prasopalbu.

• 2.6.2017  19:01
    Wonder Woman (2017)

novoten to řek...

• 15.5.2017  18:33

Scott promarňuje miliony na schizmatickou polovykrádačku sebe sama. Fajn témata spojuje dost nefajnovým způsobem, a ďábelský ideový výtrysk tak trčí kdesi uprostřed mezi nablblou první polovinou a nudnou druhou. Přitom to všechno vypadá božsky a Fassbender i přes okoukanost v dvojitém balení válí, ale bez řádných xenomorfích hrátek to není ono. Ty jsou pekelně nenápadité, a ne na úkor filosofické omáčky, je to prostě a jednoduše špatně odvedená práce. A to CGI strašně bolí... Aspoň, že trio Fassbender, Waterson a McBride "lidsky" funguje. Možná, že když bude další díl zas o ždibec lepší a další zas o ždibec, dostane se Ridley do deseti let zas do kvalitativní výše prvního Vetřelce, aby mohl řádně navázat...

• 22.4.2017  22:22

Maják poctivého filmařského řemesla. Fascinující odtažitost a důraz na autenticitu. Film, jakých dnes v Hollywoodu moc nevzniká.

• 21.4.2017  17:47
    Špína (2017)

Dobré, ale zbytečně nadsazené a absurdní, s důrazem na obrazovou depku bez větší podpory scénáře.

• 21.4.2017  10:39
    Raw (2016)

Po většinu času velmi funkční filmový exkurz do prožívání interiorizační krize. Výsostně francouzský naturalismus oslňuje formou, která perfektně plní svůj účel, aneb „škoda hnusu, který padne vedle.“

• 19.3.2017  17:06

Skvělý. Laika scores again!

• 9.3.2017  10:27
    Muzzikanti (2017)

TY VOLE...

• 21.2.2017  16:20

Decentní, vkusný, uctivý. Manchester vyhrává svým přístupem k lidské tragedii jako takové. Nekazí si štít necitelným patosem, maluje civilní stránku tématu, fáze truchlení daleko za prvopočátečním třeskem a unylou všednost, jíž je Casey Affleck dvorním hercem. S utrpením se tu nakládá střídmě a ohleduplně a pietní soundtrack akorátně dotváří smířlivou i trpitelskou duši filmu. A jako koření ždibec humoru a nejsympatičtější náctiletá postava za poslední roky. Jedna jediná poznámka - o malinko kratší by to možná bylo ještě lepší. Ale to fakt neva. Manchester je vším, přístupem, tempem, herectvím film podle mého gusta.

• 14.2.2017  11:54
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

ty vole...

• 7.1.2017  20:59

Nečekaně hezké a citlivé. Cena za nejmilejší CGI postavu roku 2016 je jasná.

• 26.12.2016  02:24

Úvod vynikající, neotřelý, v půlce ale nastupují laciné žánrové propriety, aby se tonakonec zvrhlo v tisící derivát Kruhu. Obrovská škoda.

• 16.12.2016  00:09

Píšu to nerad, ale za mě je Rogue One generická arkáda, která by udělala nejlíp, kdyby se vykašlala na snahu o epiku a přejmenovala se na Star Wars Battlefront: The Movie. Na všech rovinách se nabíhá na dobrou, ale celé to bití o mříže končí jen jejich mírnými otřesy, k prolomení nedojde ani jednou. Překvapivým plus jsou postavy, z nichž sice na trvanlivost aspirují jen slepý asiat a K-2SO (aneb nelegitimní potomek TARSe a Chappieho), ale chce se věřit, že ve filmu s funkčnějším příběhem (popřípadě v seriálu) by se tahle parta nakonec rozjela slibně. Jsou to pořád Star Wars a propriety i trademarky jsou tam, kde mají být, ale tahle poloepizoda se ve své bablblosti nedá brát jako víc než jen průměrně zábavná informativní výplň.

• 29.10.2016  16:42

Female power. Blunt je boží (scéna u zrcadla na Oscarec), škoda slabýho konce.

• 26.10.2016  14:51

Konstantní příval marvelovek už se dávno stal samozřejmostí. V univerzu zavládla určitá rutinnost, a hlavně šablonovitost, a vtipálkovská vlna nastolená Strážci galaxie už taky notně zevšedněla. Doctor Strange se schématu nijak zvlášť nevymyká, je klasickým marvelovským originem a opisuje již stokrát opsaný oblouk. I to jde ale pořád udělat zábavně. A Doctor Strange je zábavný. Dokonce hodně. Hned v závesu se řítí přívlastek "pitomý", ale to neva, možná naopak. Nebrat se až moc vážně k tomuhle předomenzovanému charakteru sedí, je to přeci jen dost přestřelená záležitost, všechno ale tkví v podání, a to prostě vyšlo. Počátkovské hrátky strhují, charaktery mají svojě rozměry a baví a Cumberbatchův bas neselhává. Palce do všech směrů.

• 21.6.2016  20:30

Postavám vládne africký diktátor, po destrukci v paměti ani stopy, vybavím si toliko 80 Hemsworthových "arrrgh" a cukající ňadro Maiky Monroe.

• 6.6.2016  11:33
    Furiant (studentský film) (2015)

Řemeslně dobrý, ale nemístný, neuctivý, přeandersonovatělý.

• 30.5.2016  16:48

Rozmáchlost hudby a vynalézavost kamery bohužel umocňují scenáristickou schematičnost - obsah audiovizuálu absolutně nestačí. Oproti knize navíc přibyl patos a didaktičnost. Max von Sydow ovšem bravurní.

• 30.5.2016  16:33

Shane Black se z jedné a té řeky jen tak nehne, odpouští se to ale snadno, recept na loser-kriminálku totiž funguje i naponěkolikáté. Crowe a Gosling jsou dokonalá trefa, duo chemicky reaktivní a roztomile debilní akorát. Invence Blackovi nedochází, takže prodá víceméně všechno, a nevadí, že je to už po léta to samé zboží, do tohohle krámu (chrámu?) se chodí hlavně pro osvědčenou tradici.

• 20.5.2016  01:48

Strašně moc je toho špatně - spousta anachronismů a vyprázdněná digitální pompa. Na Singera se ale nelze zlobit, utnout se může každý, a i z té arcibídy nakonec vykoukne x-menovská nostalgie a dokáže dojmout. X-Men jsou moje dětství a ze všech komiksovek mám právě k nim nejsilnější vztah, proto je mi sice líto, kam to šestka dopracovala, ale postavy jsou postavy a té vzpomínkové hodnoty je tu dost a dost...

• 20.5.2016  01:40

Chytřejší, než se zdá.

• 5.5.2016  00:54

Není šance, aby se z nového Capa marvelovský fanda nepodělal - Civil War má všechno, co by od ní kdo mohl očekávat, i víc (Ant-Man!). Koho už ale unavuje marvelovic kolovrátek, tomu k absolutnímu štěstí nepostačí ani to, že tentokrát běží na stonásobné otáčky.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18