Alqarin

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 14.8.2017  11:25
    Western (2017)

Meinhard je skvělej. A tenhle film taky. Upřímnej, dojemnej. To je to slovo.

• 14.8.2017  11:21

"DEEEEEEATH!"

• 23.7.2017  23:00
    Legion (TV seriál) (2017)

Konečně. Něco. Negenerickýho. JO!

• 11.6.2017  11:25
    Smrtihlav (2017)

Prostší, ale komplexnější než Anthropoid. A trochu míň to v člověku budí dojem, že celý film je jen záminka pro finální prasopalbu.

• 2.6.2017  19:01
    Wonder Woman (2017)

novoten to řek...

• 15.5.2017  18:33

Scott promarňuje miliony na schizmatickou polovykrádačku sebe sama. Fajn témata spojuje dost nefajnovým způsobem, a ďábelský ideový výtrysk tak trčí kdesi uprostřed mezi nablblou první polovinou a nudnou druhou. Přitom to všechno vypadá božsky a Fassbender i přes okoukanost v dvojitém balení válí, ale bez řádných xenomorfích hrátek to není ono. Ty jsou pekelně nenápadité, a ne na úkor filosofické omáčky, je to prostě a jednoduše špatně odvedená práce. A to CGI strašně bolí... Aspoň, že trio Fassbender, Waterson a McBride "lidsky" funguje. Možná, že když bude další díl zas o ždibec lepší a další zas o ždibec, dostane se Ridley do deseti let zas do kvalitativní výše prvního Vetřelce, aby mohl řádně navázat...

• 22.4.2017  22:22

Maják poctivého filmařského řemesla. Fascinující odtažitost a důraz na autenticitu. Film, jakých dnes v Hollywoodu moc nevzniká.

• 21.4.2017  17:47
    Špína (2017)

Dobré, ale zbytečně nadsazené a absurdní, s důrazem na obrazovou depku bez větší podpory scénáře.

• 21.4.2017  10:39
    Raw (2016)

Po většinu času velmi funkční filmový exkurz do prožívání interiorizační krize. Výsostně francouzský naturalismus oslňuje formou, která perfektně plní svůj účel, aneb „škoda hnusu, který padne vedle.“

• 19.3.2017  17:06

Skvělý. Laika scores again!

• 9.3.2017  10:27
    Muzzikanti (2017)

TY VOLE...

• 21.2.2017  16:20

Decentní, vkusný, uctivý. Manchester vyhrává svým přístupem k lidské tragedii jako takové. Nekazí si štít necitelným patosem, maluje civilní stránku tématu, fáze truchlení daleko za prvopočátečním třeskem a unylou všednost, jíž je Casey Affleck dvorním hercem. S utrpením se tu nakládá střídmě a ohleduplně a pietní soundtrack akorátně dotváří smířlivou i trpitelskou duši filmu. A jako koření ždibec humoru a nejsympatičtější náctiletá postava za poslední roky. Jedna jediná poznámka - o malinko kratší by to možná bylo ještě lepší. Ale to fakt neva. Manchester je vším, přístupem, tempem, herectvím film podle mého gusta.

• 14.2.2017  11:54
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

ty vole...

• 7.1.2017  20:59

Nečekaně hezké a citlivé. Cena za nejmilejší CGI postavu roku 2016 je jasná.

• 26.12.2016  02:24

Úvod vynikající, neotřelý, v půlce ale nastupují laciné žánrové propriety, aby se tonakonec zvrhlo v tisící derivát Kruhu. Obrovská škoda.

• 16.12.2016  00:09

Píšu to nerad, ale za mě je Rogue One generická arkáda, která by udělala nejlíp, kdyby se vykašlala na snahu o epiku a přejmenovala se na Star Wars Battlefront: The Movie. Na všech rovinách se nabíhá na dobrou, ale celé to bití o mříže končí jen jejich mírnými otřesy, k prolomení nedojde ani jednou. Překvapivým plus jsou postavy, z nichž sice na trvanlivost aspirují jen slepý asiat a K-2SO (aneb nelegitimní potomek TARSe a Chappieho), ale chce se věřit, že ve filmu s funkčnějším příběhem (popřípadě v seriálu) by se tahle parta nakonec rozjela slibně. Jsou to pořád Star Wars a propriety i trademarky jsou tam, kde mají být, ale tahle poloepizoda se ve své bablblosti nedá brát jako víc než jen průměrně zábavná informativní výplň.

• 29.10.2016  16:42

Female power. Blunt je boží (scéna u zrcadla na Oscarec), škoda slabýho konce.

• 26.10.2016  14:51

Konstantní příval marvelovek už se dávno stal samozřejmostí. V univerzu zavládla určitá rutinnost, a hlavně šablonovitost, a vtipálkovská vlna nastolená Strážci galaxie už taky notně zevšedněla. Doctor Strange se schématu nijak zvlášť nevymyká, je klasickým marvelovským originem a opisuje již stokrát opsaný oblouk. I to jde ale pořád udělat zábavně. A Doctor Strange je zábavný. Dokonce hodně. Hned v závesu se řítí přívlastek "pitomý", ale to neva, možná naopak. Nebrat se až moc vážně k tomuhle předomenzovanému charakteru sedí, je to přeci jen dost přestřelená záležitost, všechno ale tkví v podání, a to prostě vyšlo. Počátkovské hrátky strhují, charaktery mají svojě rozměry a baví a Cumberbatchův bas neselhává. Palce do všech směrů.

• 21.6.2016  20:30

Postavám vládne africký diktátor, po destrukci v paměti ani stopy, vybavím si toliko 80 Hemsworthových "arrrgh" a cukající ňadro Maiky Monroe.

• 6.6.2016  11:33
    Furiant (studentský film) (2015)

Řemeslně dobrý, ale nemístný, neuctivý, přeandersonovatělý.

• 30.5.2016  16:48

Rozmáchlost hudby a vynalézavost kamery bohužel umocňují scenáristickou schematičnost - obsah audiovizuálu absolutně nestačí. Oproti knize navíc přibyl patos a didaktičnost. Max von Sydow ovšem bravurní.

• 30.5.2016  16:33

Shane Black se z jedné a té řeky jen tak nehne, odpouští se to ale snadno, recept na loser-kriminálku totiž funguje i naponěkolikáté. Crowe a Gosling jsou dokonalá trefa, duo chemicky reaktivní a roztomile debilní akorát. Invence Blackovi nedochází, takže prodá víceméně všechno, a nevadí, že je to už po léta to samé zboží, do tohohle krámu (chrámu?) se chodí hlavně pro osvědčenou tradici.

• 20.5.2016  01:48

Strašně moc je toho špatně - spousta anachronismů a vyprázdněná digitální pompa. Na Singera se ale nelze zlobit, utnout se může každý, a i z té arcibídy nakonec vykoukne x-menovská nostalgie a dokáže dojmout. X-Men jsou moje dětství a ze všech komiksovek mám právě k nim nejsilnější vztah, proto je mi sice líto, kam to šestka dopracovala, ale postavy jsou postavy a té vzpomínkové hodnoty je tu dost a dost...

• 20.5.2016  01:40

Chytřejší, než se zdá.

• 5.5.2016  00:54

Není šance, aby se z nového Capa marvelovský fanda nepodělal - Civil War má všechno, co by od ní kdo mohl očekávat, i víc (Ant-Man!). Koho už ale unavuje marvelovic kolovrátek, tomu k absolutnímu štěstí nepostačí ani to, že tentokrát běží na stonásobné otáčky.

• 24.3.2016  13:19

Upocené polovítězství snahy distancovat se od Marvelu. Fanoušci to budou žrát, ostatní to bude srát.

• 16.2.2016  16:44
    Brooklyn (2015)

Brooklyn dělají detaily. Ne sdělení, ne psychologie. Ale detaily. Humor, obraz, herci. Umírněná scenáristická práce staví do popředí jednoduchost, s níž se o člověka můžou v životě prát jak dvě poloviny světa, tak dvě poloviny srdce. Střese se ovšem laciných elementů, čímž může vyvolat dojem neuzavřenosti, ten ale pramení z toho, že od romantiky diváctvo rozumnost nečeká. A ona tu právě je.

• 31.1.2016  22:32
    X+Y (2014)

Spall se zhýrale blýská, Butterfield věští slibnou kariéru, ale film po chvíli snahy najednou háže všechno zajímavé do kanálu a osedlává si scenáristického jednorožce, na němž cválá daleko od všech hlubších témat, především od postavy Luka, jenž dost potupně odpochoduje ze scény s nevyužitou dávku plivanců do diváckých obličejů. X+Y je vlastně vážně milý film, ale bohužel dost nešťastným způsobem.

• 23.1.2016  20:45
    Marťan (2015)

Zábava v čiré formě, technicky bez chybičky, paráda.

• 6.1.2016  12:05

Intelektuální koulovačka projektily z morálního hnoje aneb chytrá ale nepřemoudřelá sumarizace ekonomické krize a jejích příčin. Nadhled, sympatické divnopostavy, tempo, švih, těžko něco vyčítat. Filmová topka za letošek už má první želízko.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18