Odložené případy (2003) (seriál)

Kriminálně sentimentální klasika s nejhezčí blond detektivní femme. Neomrzí.

Sunshine (2007)

Souboj o to, kdo se z dusivého kontrastu ohně a tmy nepomátne, jsem prohrál na celé čáře. Pokud je Searle blázen, tak já jsem šílenec. A Danny Boyle je v téhle realitě Bůh, který řekl: "Budiž světlo". A ono bylo. Když pak ještě stvořil Capu, v jehož postavě vypustil herectví Cilliana Murphyho ze řetězu, zatímco jeho jmenovec John k tomu složil tu nejvíc strhující hudbu všech dob, vznikla droga a s ní i početný zástup feťáků, kteří už ani nepamatují, jaké to bylo před jejím příchodem. Jisté je jen, že nemají pochopení pro jakoukoli kritiku na její adresu, protože na tu nikdo nemá právo. "Everytime I shut my eyes, it's always the same."

Gattaca (1997)

Miluju ty žlutý a zelený filtry, miluju ty starý střihy všech obleků a muzejní auta, miluju Hawkův uhrančivej obličej, miluju scénu s plaváním, miluju The Other Side a The Departure, miluju větu "I don't save anything for the swim back." Miluju všechno, co tenhle film představuje, a miluju to, jak to představuje. A nikdy už asi nebudu žádnej film milovat víc.

Potomci lidí (2006)

Potomci lidí si poměrně dlouho drželi statut mojí absolutní topky. Jak by taky ne, když narazili na zarytého fandu pošmourných vizí budoucnosti a společenských katastrof. Jak by taky ne, když jejich atmosféra zaleze pod nehty stejně jako bahno na rozmočených anglických pláních. Jak by taky ne, když v nich Afonso Cuarón dotáhl k dokonalosti svoje dlouhé nestříhané scény . Potomci lidí jsou přesně tím filmem, který člověku vyrazí dech a dostane ho ražisérskou invencí a hravostí. Jediné, co je limituje, je jejch mírně omezený myšlenkový přesah, ale na druhou stranu, perfektní filmařina nepotřebuje sdělovat velké pravdy. Je prostě jen perfektní.