andrii

andrii

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 15.11.2018  12:02

... zanítil plášť bílý. Průkazný "kapsář" Columbo operuje bez tlumících sedativ, nepříjemně se zadírá, přímo se zadívá pod kůži.

• 15.11.2018  11:23

... v trysku rolí. Nedostižná apoteóza podob iluzí.

• 14.11.2018  12:47
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Hypnotizující mše. Neutišitelné, svaté apartmá duše v negližé. Bůh s námi. Co zdi vatikánské ještě nezažily. Zahrává si. Duchovní vůdce, svůdce. V božské sutaně ďábel. V jeho rukách hoří Bible. Věčný to plamen, pramen pro nebeský úřad.

• 13.11.2018  11:33
    Tess (1979)

Teskní. Ranní červánek, křehká Večernice. Atlasová pleť, růžovoucí ret. Za polibkem, oplývající zlatem, mlhavý závoj, vzdech. Šat vzňat, sťat citem.

• 12.11.2018  11:08

Kuráž, vášeň má. Po zostuzení cudnosti. "Něžné" pohlaví útočí. Slečna černá. Kmotra. Ohnivá šelma. Horká hlaveň, láva v těle zbraně. Průtok temperamentu "Lady Macbeth." Růže rudá trny hodlá bodat do ženicha na útěku. Do všech a všeho, co jí, "sicilské Andromedě," tepny rve, srdce trhá.

• 12.11.2018  10:47

Když dobře šlapající tandem náhle dostane smyk na zakrvácené kaluži, sjede do rigolu podezřívání a emocí. Je těžké jej uřídit.

• 11.11.2018  11:18

Ona je jako klíště, ale zajisté ho, zamyšlence zamyšleného, probere, když je duchem nepřítomen. Tahle taškařice á la Oskar, plná scének, záměn příručních zavazadel, výměn pohotového, ne prvoplánového kouzla vtipu.

• 11.11.2018  11:05

Vody se vzbouřily. Za mnou, plaváčci. Z pekla na moři, které nás moří. Musíte mi, si věřit. V našem případě, pro přežití, je dobře být na dně.

• 9.11.2018  14:07

Film jsem já. Říšské narkotikum umění do vašich hlav.

• 9.11.2018  11:01

Tam, na slavné slunné adrese, kde se natahují, a jindy zase, rolují červené koberce.

• 7.11.2018  11:16

Mlčenlivě, vulgárně stylové. Baladicky, syrově sehrané pojednání. Bajka o zbrani a tělní tekutině. Zbraň stále udržuje "fatální románek" se smrtí, která jako mour ruce, duši špiní, rtuť se s jedem pojí. Tak začínají. Mistři lidského soumraku, kteří bezemočně ostří černé motivy. Zatěžují nervové soustavy.

• 6.11.2018  10:27

Bez poznámek. Tak partneří, na prahu rozchodu, diplomaté. Za vůně šťavnaté vztahové kuchyně. (H)řešíme. Nevšedně. Na úrovni. Lechtivě. Nevinné hrátky srdeční.

• 5.11.2018  15:24
    Hranice (1982)

Hlídače, psa obranáře, pošlete na ně. Na křivé tváře bledé, které jedou v nekale výnosných obchodech, v proudech masového jedu.

• 4.11.2018  11:25
    Královna (2006)

... si žádá /váš/ čas. Nedávat na odiv. Smutní v ústraní. Smutek - věc osobní.

• 4.11.2018  10:59

Ne a ne se obrátit proti zlovůli vykonavatele - s pohárem krve.

• 2.11.2018  12:23
    Jean Rochefort (TV film) (2016)

Pan knírek. Pierotem i navážno. S gustem. Šarmér figur(ek). Lord prošlapaných, vedlejších cest. Herec, umělec, který byl zdraven nejen "sladkým" národem.

• 31.10.2018  10:28
    Osm a půl (1963)

Zasekl se, topí se. Opouští sebe sama, bere nadhled, v toku moku "kúry" - meditativni kabaret. V prostoru /s/novém, v obrazovém oparu orloje mužů a žen. Feminní kaviár. Maskulinní tér. Figury přecházející z políčka na políčko. Z tiché předsíně do řvoucího davu scén. Život jsem já. Složitá kompozice. Nesmysl. Švihák groteskní, prázdné jeviště. Režisérský guru, Felliniho alter ego, Mastroianni Marcello, listuje v albu zahaleného mraveniště "divadelníků." Lapá do mysli múzy, ornamenty fotogenické, ale i obrazce zcela banální, bezvýznamné, fatalistické... Chór, který je kreativně naladěn i vyrušován svízelem.

• 29.10.2018  09:59
    Přelud (1965)

Kličkování v paměti za tmy. Kdo vlastně jsi? Vzpomeň si. Kdo nebo co brání ti, být sám sebou. Tím, kým jsi. Vrať se ke včerejšímu dni. Tam se otazníky v tvé hlavě dočkají odpovědi... Zatímco horní cíp kapesníčku v klopě září běloskvoucí čistotou, tu spodní, neviditelnou část, plní, špiní barva zelená, vytlačuje ji pakl peněz. Ovšem Davidu Stilwellovi, klíčníkovi tajemných oken, kterého vedou nejisté směry jistého herectví Gregory Pecka, je třeba zvlášť vzdát hold za jiskrný /záb/lesk v mysli, ve vlasech, nez/a/tracený člověčí charakter.

• 28.10.2018  09:44
    Diana (2013)

"Láska je jako sněhová vločka. Když si myslíš, že ji pevně držíš, roztaje." A ani lásky urozené nebývají vystavěné z růžových cihel.

• 27.10.2018  12:22

Páni, to je gól. Pálí mimo rámec pravidel zeleného pažitu. S chladnou hlavu vystavuje červenou kartu jeho životu. "Zmrzlinář," který zapomněl na čas.

• 27.10.2018  12:07

Pokračovatelka, právoplatný dědic Jekylla a Hydea, psycho Batese Normana. Hamlet mrazivého dechu. Pění, mění skupenství, teplotu krve. Mírumilovný úsměv v nepříjemný, Jokerův škleb.

• 27.10.2018  11:38

Nostalgie velké romance a esprit urputnosti křížové výpravy ožívají v lese Sherwoodském. Patří k sobě. Jmény, jako luk a šíp. V sedle koně Pegase.

• 26.10.2018  11:11

Ten druhý. Sladce doufající. Fakticky, s fantazií.

• 24.10.2018  11:45

...káply ďábelskou esenci do božských bytostí. Magnetizující, erotizující, leč zničující jsou "včelí lásky" pana a paní Valmont. Pod pokličkou, mezi řádky, před tím druhým, nedrží v tajnosti milostné návrhy a dvoření. Své úlovky, úspěšná tažení, ale všeho do času... Zatímco těla byla ještě žhavá, jejich hrátky v krajinách ducha nezůstanou bez poskvrnky. "Popálen je ten, kdo si hraje s ohněm." Aristokratka zla. Škůdce v růžové zahradě. Charismatičtí, prokletí klasici v oboru svůdnickém.

• 23.10.2018  10:40

Osamocený, bílý holoubek, který zasáhl svými andělskými perutěmi vs. zkázonosná letka černočerných, stereotypních povah.

• 22.10.2018  10:21

Je tu pro vás a vzkazuje: "Bijte se o svůj nektar, o svůj medikament. Když zdraví hlásí odstávku, visí na vlásku, když jde o život na konečné..."

• 21.10.2018  10:38

Nikdo ho nedokázal přikurtovat, když zaslechl zvuky temna. "Shořela" sněhová vločka, zaškvířila dešťová kapka v ohnivém, dějově jedovém žáru.

• 21.10.2018  10:31

Člena - nečlena loutkového divadla, který se utrhl pro koncertní šňůru špióna... a odhalených zad Mireille Darc, která znovu a zas zelektrizují zrak mužských řad.

• 19.10.2018  10:58

...k té, jejíž kostým se sestává z pouhé "sukýnky."

• 18.10.2018  11:06

Zločin v růžové zahradě. Flórou zaplaven. Vyplatil ho smrtelným pugétem.

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39