andrii

andrii

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 19.8.2018  12:04

Vypustil stavidla "atmosfér." Jeho život. Osudových zkoušek lán. To je na ROMÁN.

• 19.8.2018  11:57
    Sin Nombre (2009)

Syn smrti, Romeo z drsné, krvavé party. Rudá žeň prýští kolem. Slzy Julie, chráněnky naděje, pro něj.

• 19.8.2018  11:45
    Doznání (1970)

Vykalkulované světské představení s viníky sirné víry.

• 18.8.2018  14:12

Panenskou přírodou s panenkou z vlaku. On a slečna společnice ve vleku nástrah, v sedle poznávaných citů.

• 18.8.2018  13:54
    Enid (TV film) (2009)

Ta psala pohádky. Za oslnivou obálkou osobní stránka - samá kaňka.

• 18.8.2018  13:47

Nebylo jí souzeno. Šachová dáma v taláru v maléru. Advokátka vdova bude se kát, sama sebe obhajovat, až poručík zasadí lstivý mat.

• 15.8.2018  15:37
    Woodstock (1970)

Mytická nirvána!

• 14.8.2018  11:23

Knock, knock...Nejbolestivější knockout, tyhle rány bez rukavic v ringu života. Boxer - ten tvrdej chleba má, ale také bojovného ducha, se kterým prorazí prázdná rána, porazí každý nezdar. Trénovaná pěst a srdce buší ostošest. Emoce nabývají na síle mezi i mimo provazy. Zvaž možná rizika a pamatuj. V duelu "tělo na tělo" máš jen jednoho soupeře, sám sebe. Vstaneš z rohu prašné země do středu gradujícího souboje, grandiózní katarze.

• 13.8.2018  10:50

Jako v kleci ptáček. V kobce nahý mezi vlky. Ztichne. Sklopí zrak. Půjde s hlavou dolů, když pustí ho na slunce. Slepý svědek. Bude svobodný, leč vnitřně, doživotním vězněm svědomí. Konec...otevřený jako moře, moře myšlenek, s nimiž pluje...

• 12.8.2018  11:53
    Nebraska (2013)

"Milosrdná fata morgana odysea." Venkovní trasa vazeb života. Poutníci bytí na cestě do daleka - poznat nejbližší, to nejcennější, největší vítězství. Spanilý cíl.

• 11.8.2018  14:17

Náměsíčný taj svádí slunný kraj. Je to osobní. Mezi mrtvými a živými. Satisfakce za amorální běsnění, za bolest rodinné krve, tekoucí nitrem už mnoho let. A kdo je on? Přitažlivý profesor - knihomol, kterému by jistě žádná studentka neodolala. Sečtělý, leč nečitelný, žíznivý „Casanova," který koná. Zvlhlým erotickým pohledem, touhou sametových rtů, charismatem mužného hořícího těla. Opojné jsou večery, protkané vysokými milostnými plameny. Vášnivé schůdky do živočišného ráje "markýze z román/k/ů," vybuchujícího jako nášlapná mina, s polibky jen pro ni, pro cizinku, která "dobré věci" posloužila. Monarcha milování, jenž schůzky na loži občas vytrhne, podloží hovory, jak to vidí. Jakoby už navždy zakotvil ve své roli, opodstatněné volbou řadového občana střední třídy.

• 9.8.2018  11:58

Columbovo "zápisné" všetečnosti v zavedené ordinaci, k bohaté kartotéce prominentních pachatelů - person.

• 7.8.2018  10:37

Posílám dál i ven. "Bonsoir. Buďte vítán. Au revoir. Přijďte zas." To jsem já. Váš podnikavý papá, díky kterému se vám to ze stříbrných lžiček tak sladce papá.

• 7.8.2018  09:56

Jeho blankytné oči chytly rudý odstín. Oficiální systém rozsápal jeho čest. Ve vzduchu je cítit vařící se krev. Ďábel rukou mách.´ Tohle je válka.

• 5.8.2018  10:08

Jeho nový /pracovní/ poměr. Milenec ranní, odpolední, večerní... Žádný asketa slasti, svátosti. Plná náruč pomyšlení, voňavosti, které se nestanou iluzí. Miláček žen, které s ním/po něm rády vzdychají. Málomluvný, ale chápavý. Rajský společník. Empatický zahradník. Potěšitel - utěšitel. Šlechtitel dámských duší, který když jimi prostupuje, sjíždí níž, do hlubin, intimita postupuje výš a výš. Vynese ho na špici, na trůn vrcholné důvěry katarzního úspěchu.

• 4.8.2018  15:26
    Povídka malostranská (TV film) (1981)

Pod střechami. Za zdmi a stěnami, okny a balkóny. Tam, kam se slétla koncentrovaná poetika křehké, melancholické malebnosti výkladní skříně čtvrti pražské. Perlivé duše matičky stověžaté. Charakterová paleta člověčenství od pánů mistrů.

• 4.8.2018  14:41
    Žoldnéř (1968)

Zaplacený, nájemný anděl strážný. Urostlý, vábivý, zapálený "hero," Franco Nero. Ten se ale rozjel. Módeman na Divokém západě. Aristokrat v zemi nezkrotných, zkřížených koltů. Má chuť si škrtnout o cokoliv, o kohokoliv zápalkou, u sebe velkou zbraň - neuhasitelné charisma.

• 4.8.2018  14:02

Už krouží. Lýtka se po hříchu zapalují. Naposledy.

• 2.8.2018  11:53

Velikán myšlenky. Mudrc. Osobnost osobitého přednesu, s přesahem. Nositel intelektu. Šiřitel charakteru pravd, v metaforách.

• 31.7.2018  11:17

Kouzelní a smyslní. Hosté lásky pod stříbrným vládcem oblohy. Magický elixír, lyrický, líbivý třpyt, vlahá, opojná tma, a dějí se divy. Stydlivě rozkošné, škádlivé, šibalsky ohnivé, osudové hry přitažlivosti. Nikdo nezůstane lichý. I vy, diváci, vyprahlí z denního svitu slunce, nechejte se /s/vést, lehce se unášet mírně lechtivou a inspirativní fantazií. Tužte se, muži a ženy. Kápněte do toho osvěžují, lahodný říz, ať zajiskří vaše radovánky. Přízračný genius loci nevyprchá se svítáním.

• 31.7.2018  11:06

Závoj musí mít tkaný železnou vůlí, neboť on, to ohnivec - horká hlava, řádná vatra.

• 30.7.2018  14:47
    Mona Lisa (1986)

"Azyl Amor faunů a noční flóry."

• 28.7.2018  13:35

Tajnůstkářka. Čarodějka. Šampaňské noci. Star, která zdobí věčností jiskřivé temnoty.

• 26.7.2018  14:19

Štědře si dopřává jiné nápady, cenná pozlátka, a teď, vážený pan skladatel, svému společníkovi ladí osudovou...

• 26.7.2018  10:10
    Tetovaný (1968)

Dva protipóly, které se přitáhly, aniž by polevily ze svých zavedených, zásadových charakteristik. Podnikavý cholerik a ten, který si umí dupnout, se spolčili ku prospěchu gagů a rošťáren. :-)

• 24.7.2018  10:52
    Otec & otec (1983)

Jako vejce vejci, a teď vyber si...

• 23.7.2018  10:33
    Madigan (1968)

Miláčku, práší se a dál bude, na tvé místo u jídelní tabule, na tvou stranu lože, na domácí papuče. Žena pláče, schne a chřadne. Zatímco ty si hraješ, od rána do večera, od večera do rána, na hrdinu v terénu. Ale zrádné, zhoubné jsou ulice newyorské. Chybovals při zadržování zločince. Kulku slízneš, a ne sladkou smetánku.

• 22.7.2018  11:21
    Nadechni se (2013)

Jen pro to krátké zachvění srdce, do kterého ti vlétne. Poetická nábojnice s nejkřehčím citem. Odbourá /po/tíže zemské. Rozezní doteky v tóniny nebeské. Očarovaní smrtelníci, kteří jste zabloudili do zátočiny blízkosti něžné. Nechejte proudit celým tělem. Koncert lásky v pozdním létě, i když bude s bolestí dohraný. Poraněni o úlomky času, které nás pojily, jen nám patřily. Však mlčky si v sobě laskej a notuj dál tu /s/novou melodii.

• 19.7.2018  11:26

Smrt je jeho řemeslem. Zaručená profesionalita, když se pod povrch zemský, s cizí pomocí, odebéřete.

• 19.7.2018  10:05

Nezapomenutelný, tropící povyky. S vášní, vůně i pach perverze. Zlobivý pan režisér, který vráží dráždivé "francouzáky" do otevřených úst publika.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36