andrii

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 20.1.2018  10:30
    Noční let (2005)

Při zemi se dvořil, a když se nebem nesli, turbulentně otočil. Myslela si, že se ji chystá sbalit, ale pak to na ni vybalil, spolucestující s nepředvídatelnými azurovými kukadly. Nebesa, SOS. Na palubě letadla je irské eso es, které šíří plán „v soukromí sedadel,“ co má raději intimní rozměr, hlídá každé proti pohledem. Nedej se. Rukojmí, sejmi tu nebezpečnou známost. Bodni, ať zabolí jeho samolibost. Snad příště, v jiném filmu, jiného žánru, dostaví se namísto poplachu rozkoš v oblacích, když s nimi v "éru" Éros místo napětí poletí.

• 19.1.2018  12:23
    Tlukot srdce (1980)

...ten šlechta nejvyšší nikdy neuslyší, nepochopí city v City, které světlem ve dne v noci jsou. Ve dvou, ve třech jeden, ten samý Amor...

• 17.1.2018  13:26

Tady venku i uvnitř je. Zbořil se, domeček pro panenku. Povolejte Noemovu archu s vhodným náčiním teď hned. Tenhle blok je jako hromosvod, negativních proudů vchod, kde i kousek něhy zavalí husté anglické mlhy. Lidské bytosti, duše z předměstí, zhoubně obtěžkané existencí, mají v sobě zasekané střepy. Kdo je vytáhne a svět do normálu slepí? P. S. Mít Cilliana za učitele, každý den a ráda byla bych i po škole. :-)

• 17.1.2018  12:45
    Lord Jim (1965)

Lví síla, zlatá hříva, safíry vsazené do očí, to u dam jiskra přeskočí. Hold, čin čin znovu nabyté chrabrosti, jež převýší dávný nával chvilkové slabosti, blížící se útok barbarství.

• 14.1.2018  12:29

...jsi zašel, sousede. Koutkem oka, uchem zavadils, jako svědek ses zatajil...a svíčky u jejích dveří stále bez vysvětlení hoří.

• 14.1.2018  12:13
    Dva Jakeové (1990)

Dvojhlavý zločin, hřích historie vylétl z hnízda "andělského města"...a jeden zarputilý, zapeklitý magik Jack před kamerou i za ní řídí, řádí, charisma nevyřadí. Lišácky zvedá..obočí. Figurky, v týmu rozeklaného tokání, pro partii staronovou připraví.

• 13.1.2018  13:50
    Chaplin versus Keaton (TV film) (2016)

Šlechtici grotesky, šermíři s gagy. Pro druhé veselé figury. Géniové, co smutnili v sobě.

• 13.1.2018  13:37

Po hlavě s company. Moje volba, váš hlas, děkuji. Váš šáša s červeným nosem. Kandidát z forbíny.

• 11.1.2018  14:04

Když praská stud...Jednou jsi dole, jednou nahoře.

• 10.1.2018  12:23
    Samba (2014)

Odvaha niterných zátočin. Osmělit se, nadechnout, odbourat a pláchnout pozemské tíži. Znovu je postavil na nohy. Naučil nové životní kroky. Smyl černé myšlenky, vytavil poezii, ten osvobozující, zprvu platonický, magický cit, vložený do dvou srdcí. Nedotknutelná melancholie se rozplyne. Rozprostřené, jemné romantické vlnky oblaží. Není sama, není sám, odráží v sobě navzájem jímavost a vláčnost gest, silný, člověčí šarm.

• 8.1.2018  15:50

Klobouky do čela, nohy do třmenů, bičem práskni do slabin, do stehen a ujížděj. Skalisky, skrz kaňony, přes řeky, pouštní písky, nahoru, dolů, nástrahami westernu.

• 7.1.2018  13:03
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Období bílých paruk s lokýnkami, barvitých míst v historii. Lásko, zdob. Mládí, vládni v epochální hierarchii.

• 7.1.2018  11:53

...operuje v bouřných mracích, bez narkózy, bez šití. Tam, kde smečka lidských stínů nestraní zlu, dennodenní můra vládne smrtí, nedaří se uříznout hlavu "panskému" ďáblovi.

• 5.1.2018  13:21
    Truffaut versus Godard (TV film) (2016)

Měli dar si troufnout. Rozvlnit vody stojaté. "Dvojčata," která roztrhla francouzský břeh a je slovní roznětka, žádný steh. Tvůrčí nůžky rozevřeli, každý špičkou na své straně, dva galští kohouti na filmovém poli.

• 5.1.2018  11:29
    Love & Mercy (2014)

Plážový chlapec - pro letní slunění jako stvořený, ale po sezóně, když padá listí, stranou od lidí nastává turné terapie. Život bolí, duše ochoří, jen tvá láskyplná blízkost se jeví jako povzbuzující medicína, která mě může uzdravit.

• 4.1.2018  12:30
    Dalí & film (TV film) (2010)

Vrtěti snem...

• 4.1.2018  12:23
    Beatles vs Stones (TV film) (2016)

Slušňáci - módemani vs. ležérní výrostci. Andílci vs. pekelníci. Novinové titulky samovolnou rivalitou křičí. Zavalí Kameny Brouky, nebo je přeskočí?

• 4.1.2018  11:56

...a jsi v něm...v obraze. A jsi v ní...v anatomii intimity. Delikátní experiment rozvibroval ten tajemný verš, vysvlékl pohlaví. Kukátkem do půvabů loží, posvítit si na interiéry té nekonečné, vzácné krajiny dvou lidí.

• 2.1.2018  13:02

...zavalí naše hlavy myšlenkami, ohňostrojem rozvětvených metafor, v nichž ani model dada nestrádá. Cihlu k cihle, a pak komplet rozbít vše budované, jež převyšuje nás samotné, na padrť.

• 2.1.2018  12:54

Jsem opět spokojeným hostem v publiku minulosti. Velmi prorocké je okénko divácké budoucnosti krále fóru a krále intelektuálů, pánů Sováka s Horníčkem.

• 27.12.2017  11:42

Hoří nebe nad námi. Hoří rty Rhettovy a Scarlettiny. Líbáme sny, které nebyly s to se spojit.

• 24.12.2017  12:48
    Evita (1996)

Ave, vita! Vítaná superstar, blahořečená grácie. Tu poznáme. Na tomhle peróně už zůstaneme. Zde se tančí, prozpěvuje. Rodí mocné emoce.

• 24.12.2017  12:44
    Bounty (1984)

Fletcher Christian potřetí. Svůdce "havaje" na Tahiti. Pirát v ráji, pekelně se touhami ohání. Vlaječka je nahoře, pro spoře oděné, bouří moře. Spouští sirény.

• 23.12.2017  17:07

....s pusou dokořán, už nebudou v rohu stát. Nechaly se očarovat, zaklínadlem jménem charisma. Ten smyslník si je ale podává, smilně růžky vystrkuje. Povedený dáreček, převázaný ohnivou mašlí, vyskakuje z krabiček. Křepčí, jiskří, nahodí starý známý, blyštivě šklebivý úsměv vymodleného idola, který není z tohoto světa. Osvítí je afrodiziakem poznání, obmotá omamným momentem společníka s uhrančivým dohledem. Luciferským pohledem intenzivně bodá. Jeho tělem skrz naskrz projela síra. Na pozemskost si došlápla jeho lakýrka, rozpálená. Zahubí jej snad svěcená voda, kotlík s lektvarem /z/ černé magie, figurka - voodoo zasvěcená...?

• 22.12.2017  11:04

Z více křesel, miliony očí sledují a co vlastně? Show snímků kašírované reality, show lovné zvěře, pohyblivých terčů, "playboye" pro masy. Voyeuři - velcí bratři, špehové existujících lží z "lepší společnosti," dennodenní manipulace na place.

• 22.12.2017  10:30

...ba přímo ďábelské, milostné léčky a tance Afrodit. Hry s fyzickou rozkoší, až dekolty pukají. Panny v budoáru čekají, zaučím, šaty strhnu vzápětí. Exkluzivní štědrost dam, madam, já padám na sofa, já vám dám vyvrcholení na výši...Je k pomilování, jeho zálusk svádět, k zakousnutí, jeho drákulovský polibek, eroticky temný pohled Casanovy. Dráždivý, poraněný klenot, vikomt "bazilišek" Valmont, jehož chtíč nelačnil, jen dýku sám sobě hluboko do srdce zabodl. Čáry vášní, máry lásky vytahují nařasené krůpěje slz. Plačky, karmínový mor potřísnil zdobné vlečky, napudrovaný fraucimor.

• 21.12.2017  11:53
    Seabiscuit (2003)

Malý velký bojovník, šampion parádník. V sedle síla Pegase, když překonává nejednoho "Taxise." Viz derby jako z partesu. Vlaje hříva, iha, už dotýká se vavřínů. Podkovy pro štěstí, v cíli cinkly vítězstvím.

• 20.12.2017  11:28
    Pina (2011)

Tancuj kdekoliv, kdykoliv. Žádný chybný pohyb. Dokonalá symbióza choreografie srdcí, /s/plynutí těl.../s/ rytmickým pocitem blažené lehkosti.

• 19.12.2017  10:27

Přeleštíme šperky rodinné. Ožehavě žhavé vztahy, vzdor panujícímu žáru, "vysmejčíme" s chladnou hlavou, při zemi, v soukromí, neboť vně nikdo to nerad horké.

• 18.12.2017  10:22

Jedna rakev stačit nebude. Připravte si kondolence, smuteční stuhy a věnce. Kdo jde proti zdi - těch dezertérů, obětí. Postav jako na orloji, a pak se v nich vyznejte jako v hokeji. Objeví se, zmizí, za nimi zavlají jen černé kabáty. Čára rozděluje hráče, na falešné podezřelé, pravé podvodníky. On z pozice vyšetřujícího agenta - intelektuála vystrojuje ceremoniál stínů, je pánem situace se zpětnými zrcátky, a když je odkrytá brána, suchým humorem dohrává slovní smeče.

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31