andrii

andrii

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 16.11.2017  11:49

Pozor na jedovatý /v/střik. Stoly se prohýbají, sliny se sbíhají. Columbo rozpoutává sladko - slané hody, s vraždou v menu. Vyšetřování vykazuje klasický divácký požitek, tentokráte obohacený o gurmánský zážitek. Škoda, že jen vizuální, ale i tak kamera rozmazluje naše smysly, seč jí síly stačí, když nám v obývacích pokojích dopřáno jest jísti pouze očima. Bon appétit!

• 14.11.2017  12:09

Byl zastaven na cestě k metě nejvyšší, na Olymp herectví. Oči se zalesknou. Těžko a teskno je pak u srdce člověku blízkému i fanouška, když neví...

• 14.11.2017  11:20

S historickým espritem rukavičky navlékají. "Jako hrdličky" v páru spolu ladí. Muž a žena… a jeden a jedna. To je páni, pane a paní, vážnost lože, soukromé komnaty potěšení. Ach, Amor – ten lučištník. Nekapituluje. Má pověst šibala. Vypouští stavidla, nedbaje na pravidla. Slib je slib. Předpověď nelže. Bude tvou, "andělskou." I zapeklité začátky mohou mít rajské konce, jenže...od těch dvou nebeský klid nečekejte. Božskou krmi zastupují, až mysticky vyhlížející Laura a Sami - elektrizující sourozenci - zakázaní "milenci" půlnočního panství.

• 13.11.2017  11:13
    Taxi (1998)

Fofrem, s citem k motoru. Platí mi za rychlost převozu z místa A do místa B, za ty krátké epizody v hustém provozu. Tak si to šinu den co den, městem, po nábřežích, ulicemi, ale pak jsem dostal smyk a do služby mě povolal jiný dispečink.

• 13.11.2017  09:37
    Jimmy P. (2013)

Moje hlava křičí: "Pomozte." Padá na ni psychické závaží, je zaklíněna v bolestech. Když vkročí, trůn je jeho. Benicio Del Toro. V jednom James Dean a Leonardo DiCaprio.

• 11.11.2017  12:10
    Columbo: Zkus mě chytit (TV film) (1977)

Nesuď "nehodu" podle obalu. Slečna Abi - je nedostižná, když se chopí pera, ale poručíkovi neunikne, ten má přečtený i sebemenší detail.

• 8.11.2017  12:02
    Podvod (1949)

To nebylo O.K. Na mou čest nečistý hák. To jediné znamená. Majestátně zasadit úder - poctivé K.O.

• 7.11.2017  12:38
    Mezičas (TV film) (1981)

"Jestli člověk musí umřít, tak by měl umřít na to, co má rád." Můj hrdina z dětství tady není pohádkový princ, ale kluk z masa a kostí, kterému se životní problémy lepí na paty, ale který nepřestává bojovat, po troškách hledat pohlazení. Tělem, srdcem a duší nastupuje do ringu, k osobnímu zápasu, který mnohé dává tušit, ale nesmí ho zcela vyřadit, dostat na lopatky...Odešel, ale ještě neměl. S romantickým tajem. Do dálek modrých oblaků, za září červánků, navždy. Mladý, silný, talentovaný. Majitel medových vlasů. Kralevic žižkovský, stříbro Zlaté kapličky.

• 7.11.2017  11:58
    Colombiana (2011)

Neohrožená hadí žena, kočičí akrobatka ve zbrani..."s koulema", stane se katem všeho zla. Slzy, které vyplakala, vám teď nemilosrdně vrátí. "Kulkama" z olova prošije zajištěná těla, učiní z nich hadrové panáky.

• 5.11.2017  12:29

Klubíčko podezřelých se rozpletlo. Český "Jean Rochefort" sebral vítr z plachet chystaných dálek pachateli města pražského, jemuž z hříchu čelo orosil pot.

• 5.11.2017  10:50

Válečný /ú/žeh je nabíledni. Účet: Popáleni, roztaveni dlouhotrvajícím horkem, které polyká, škvíří vše, co mu stojí v cestě. Slzy nepřestaly stékat po tváři kraje, po tváři dcery, která nepřestala věřit... ve shledání.

• 4.11.2017  09:45

..., žene nenávratně do závratných výšin Ejzenštejn. Musíme to spustit. Jednohlasně. Pod jedním praporem. Ve velkém. Bolšoj!

• 3.11.2017  09:24

Poměr kapacit, test intelektuálních sil. Duel hlav, mozku zkrat. To bylo velmi chytré, ale my, zarytí obdivovatelé, dávno víme, že poručík má pod čepicí, dar geniality. Vyznamenání si ostatně tentokrát zaslouží i jeho paní za rozlousknutí zlaté hádanky.

• 30.10.2017  11:27
    Kabaret (1972)

Bezbřehé šidítko reality. Vítejte, dívejte, bavte se. V šatně povinně sami sebe odložte. Meine Damen und Herren, tohle je vstupenka do ráje. Prostřený stůl uvnitř krajiny snů. Prchavá revue slasti. Prostřený stůl vně - obyčejný život lidských strastí, pokušitelská hra nastražených pastí.

• 29.10.2017  11:35

...nervů, ženy s vůlí...kočkovité šelmy.

• 29.10.2017  11:32

..., jehož zlaté, hřejivé ruce, se přelily ve zhoubně rudé pařáty krvavé moci. Polibky ďáblovy se pomalu rozdávají, až z nich mrazí v tom dlouhém horkém dni, rozpáleném kraji, který kope studené hroby.

• 28.10.2017  12:17

Sergej M. Ejzenštejn = sovětský Einstein. Filmařsky vynalézavé, sugestivní /sc/hody.

• 26.10.2017  13:13

Columbo vede...Osudný zvyk. Hýčkala si staré dobré časy, z nich starožitné kusy. Dávno vzali jí tělo, ale vzít jí duši, to bylo příliš v jejích očích, pro dámu na úrovni. To se nesluší.

• 25.10.2017  11:05

Jsou špicoví, styl vybroušený, fanoušci je milují. Band/a/, co frčí stát za státem. S písní na rtech. Úspěch je jejich denní chléb, ále, zatím nechejte na hlavě.

• 23.10.2017  13:27
    Cesta (2009)

...potažená smutkem, táhlým chladem marnosti, proudem sivé existence, stinné úzkosti...Na ní máme jeden druhého, nedáme zadarmo kůži ani duši. Na ní "čaroděj za sen" Viggo Mortensen, ani post mortem, nevzepřel se víře, předat divákovi pochodeň s nadějnou emocí, že tam, na konci chmurného tunelu, se přeci jednou světlo rozsvítí.

• 22.10.2017  12:34

Kafkovská nálož pod godardovským pláštíkem s lynchovskou výšivkou.

• 22.10.2017  11:39
    Na úrovni (1973)

Pětihvězdičkové, vzletné, laškovné. Logický magnetismus logisticky nezvladatelného záletu. Jeden lístek ve větru, a máme tu, rozvití prvotřídní zápletky. Zapeklité pletky a vztahy - někdy sluncem zalité, jindy deštěm skropené...Spolu listovali v čtivém, humorném románku u ohnivého moře, který měl své pokračování ve vážném románu při čaji o páté. Dnes jasné nebe, ale co zítra, druhý den ráno? Vždyť jsi ženaty, zlato? Jiné jsi řekl své ano.

• 21.10.2017  12:01

Namiřte kameru. Dostanou se do záběru. V hlavní roli. Skutečný kontra vysněný, fiktivní detektiv.

• 18.10.2017  11:32

Povolání z múz utkané. Lapejte, pábitelé. Mezi námi, nad zemí přátelé. Cirkulující, blahodárnou vůni čirého bytí, než se rozpustí, ztěžknou naše kroky.

• 16.10.2017  16:18

Pečovat ráčili každý o svou růži, ale není bez trnů, neschová se, cesta osudu. Špatná volba strany trefila nejvyšší cenu lidských priorit. Zhasla urozenost paní Kateřiny. Zbrklá střela zasáhla srdce domova jeho lordstva, páně Montandova, a Gérard Depardieu - to je vyjukané, toulající se štěně, co si tlapky umazalo od červené, nežádoucí krve.

• 15.10.2017  11:04

Samá voda...Ústup zavedené šabloně. Diváku, výjimečně pátrej také, od začátku zbystři závity mozkové.

• 12.10.2017  10:13
    Jean Sebergová (TV film) (2014)

Nevydržela dýchat. Sebrala ji neprůjezdná cesta. Neopodstatněný hon na čarodějnice zostudil její gesta....Upálená lilie. Bílá labuť na noční hladině. Nevěsta s tmavým závojem. Pohledná mučednice, která troufla si otevřeně vyznat lásku veškeré lidské rase, a tím podráždila ďábla na Achillově patě. Americká Evropanka. Měla v sobě rebelsky aristokratický šarm, cosi z jiskry krajanek Janet Leigh a Faye Dunaway, něco z krásky Catherine Deneuve i jakýsi nedostupný, nepropustný švédský pel. Ženská obdoba Stevea McQueena, královským talentem opentlena.

• 11.10.2017  10:21
    Cartouche (1962)

Tuž se, tuž. Ať smíme ti, fanfaróne, zahrát tuš. Hrdlo tvé českým hlasem rozezněl, epický syn stověžaté matičky, jeden z našich nejzáhadnějších herců, Pán charismatu ze Stínadel.

• 11.10.2017  10:11

Staň se, budiž tak. Když princ vytočí, zneuctí, vyškrtne ze života "svou" Popelku. Nečekejte pohádku. Dopálená, spálí všechny na popel. Je to v Kaurismäkim, je to v něm. Krutý sever. "Shakespeare, Hitchcock, Andersen..."

• 10.10.2017  10:33

"Výhra" zbraně, která zrovna nebyla vzorná, a kulka z ní vypálená, kudy sviští, tudy čistí. Svedená a zavražděná a totožnost druhého muže mlčí, dokud...

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29