Mira90

Student FSS MU Mezinárodní vztahy

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 7.5.2017  14:19
    Velký draft (2014)

Cleveland Browns jsou úplně marní, podívejte se na to naprosto neinvenční logo... Naštěstí je jejich GM Kevin Costner, který jim nějakým zázrakem skvěle ošéfuje draft. Pomohlo to? Minulou sezonu vyhráli jediný zápas z 16, takže asi ne :-/

• 28.12.2016  21:59

Black Hawk Down, Benghazi style, true story. S Bayem na režisérské sesli jsem se obával enormního množství prskavek a patosu, ale dostalo se mi frenetické akce, jen místy vyplněné (povinnou) dávkou patosu, který ale naštěstí nebyl hutný jak melasa. Uf. 13 hodin je skvělý válečný film, který se (přirozeně) nebere úplně vážně a zcela nevinně hází po plátně kusy těl, tuny nábojů a nejednu povedenou hlášku. Me gusta. <3 "Umřel někde, kde nemusel být, v boji za něco, co nechápal, v zemi, která pro něj nic neznamenala." <3

• 18.12.2016  19:59

This is war! Nechápu jediný hejt na Darebáka Jedna (a to jsem jej viděl v 3D a češtině...). Force Awakens se mi ohromně líbilo a tady taky nemám co vytknout. Tedy až na hudební doprovod. Soundtrack sám o sobě funguje dokonale, ale za to zprznění Williamsovy ústřední melodie bych byl první, kdo Giacchina pošle na Scarif.

• 12.12.2016  18:51

Rozhodně nejlepší film s Kapitánem. Především proto, že na to nebyl sám. Co úplně nevyšlo v posledních Avengers (jako sorry, ale pouhý hlas, HLAS, Jamese Spadera aka Ultrona všechny Avengers úplně zadupal do země) se tu docela povedlo a byla to slušná týmová akce. Kapitán je tak sice pořád docela nudný patron a Zimní voják jakbysmet, zato teen-Spidey byl naprosto úžasný a jako reklama na nový film zafungoval skvěle.

• 29.8.2016  16:27
    Ruby Sparks (2012)

Paul Dano si doslova vybájí perfektní přítelkyni, ale ani to nestačí. Protože ženy. Ehm. Ale nakonec to dopadne dobře. Nejspíš.

• 29.8.2016  16:27
    Ex Machina (2014)

:-O Zprvu jsem si říkal, že to vypadá a zní fakt dokonale, ale toť vše, prostě další "technologické demo" (zdravím Fontánu). Ale s přibývajícími minutami mě děj zcela pohltil, ani jsem nedutal a jen zíral. Nicméně je to přesně ten druh filmu, který není 'univerzálně dobrý' a ne každému se musí líbit. Ale mě se líbil. A ještě víc Alicia Vikander. Z té kdyby hrálo jen její ucho tak budu uchvácen...

Whiplash (2014)

Oskar za zvuk? Tak ne asi. Co jiného byste čekali od dramatu o jazzovém bubeníkovi, že ano... Miles Teller má sice přinejmenším Aspergera ale na bicí umí. Ovšem ještě více odmítající jakoukoliv diskuzi je Oskar za vedlejší roli pro J. K. Simmonse, jehož démonický/drakonický dirigent je...démonický a drakonický. (Mimochodem, v nové Justice League bude hrát komisaře Gordona) A Melissa Benoist je už jen příjemná třešnička na dortu.

• 29.8.2016  16:26

Protřleý rutinér Russell Crowe a lůzr, zato se širokým srdcem, Ryan Gosling jsou parádní dvojkou bouchačů/detektivů v Hollywoodu neonoých sedmdesátek. Gosling má navíc dceru, která za titulní dvojkou nijak nezaostává a je skvělým sidekickem. Správní chlapi jsou sakra dobrou buddy komedií, která je zatraceně ironická, naplněná vtipem a pro ránu nejde daleko. Je mojí povinností sdělit, že za ní stojí Shane Black, autor Posledního skauta a Smrtonosné zbraně a také Kiss Kiss Bang Bang, se kterými je každý srovnává, ale upřímně, já si z těch filmů pamatuju pár scén, takže co já vím... Nice Guys jsou ale každopádně pecka.

Marťan (2015)

Já byl nadšen! Sice se tu o cosi více tleská a brečí, ale to je Amerika. Dvě věci jsou totiž jisté - Amíci nikdy nevyjednávají s teroristy a vždy dostanou své astronauty domů. Připadalo mi to jako taková moderní verneovka. Hrdina je sám, jen se svým intelektem a v bezvýchodné situaci. Matt Damon je ale bedna, nevzdává se a jeho vlogísek zadupe do prachu veškerou produkci slavných, neslavných i úplně marných jůtuberů. Nějaké ty zvraty samozřejmě přijít musí, ale já bych se bez nich obešel, i tak to bylo totiž děsně napínavé!!! :-) Největším zklamáním tak musí být fakt, že Sean Bean neumřel :-( Zato byl součástí této skvělé LOTR scény: https://www.youtube.com/watch?v=_YmDT2BgI-0

• 25.7.2016  20:36

Ekonomická témata jdou zcela mimo mě. Nelze se pak divit, že značné části dialogů jsem naprosto nerozuměl. Ale jakože vůbec. Na druhou stranu to pro mě jako laika docela dobře vystihuje podstatu sdělení celého filmu, zabývajícího se ekonomickou krizí/realitní bublinou v roce 2008: ze sračky A a sračky B se udělala sračka C, která se tvářila jako velmi seriózní produkt, bankéři omámení tím, jak jim na to všichni skočili se plácali po zádech a mezitím pár lidí přišlo na to, jak to 'zneužít'. Vsadili na něco nepředstavitelného - že ta největší jistota, trh s nemovitostmi, padne. A on opravdu padl, bohužel. Kdyby snad divákovi nebyly určité pojmy jasné, milerády jim je vysvětlí Margot Robbie nebo Selena Gomez. Obzvláště Margot je při tom velmi roztomilá.

• 21.7.2016  17:55
    Orel Eddie (2016)

Orla Eddieho určitě všichni znáte. Je to ten britský lůzr skákající na lyžích, vedle kterého vypadá líp snad i Bubbles z Trailer Park Boys... Ono je ale docela jedno, jak moc špatný Eddie je, zkrátka a dobře měl sen, že bude olympionikem a i přes veškerou nepřízeň si za ním šel. A povedlo se mu to. Respekt.

• 19.7.2016  16:25
    Zulu (2013)

Současná Jihoafrická republika je válečná zóna. Zulu se s tím nesere a přesně takovou vám ji ukazuje. Je jedno, jestli jste černý, bílý, bohatý nebo Forest Whitaker, váš život má nulovou cenu. Btw. jde asi o první film, kde Orlando Bloom vypadá a chová se jako chlap ;-)

• 17.7.2016  17:13
    Ant-Man (2015)

Hodně příjemné překvapení, fakt jsem neměl od chlapíka co se dokáže zmenšit na velikost mravence (kdo to nevěděl či nečekal - sorry) vysoká očekávání. Nakonec to tedy dopadlo nadmíru dobře. Michael Douglas má sice asi sto roků, ale charisma jak ve třiceti, do Evangeline Lilly jsem se zakoukal už v prvním díle Lost a Paul Rudd se perfektně hodí do hlavní role a Michael Peña si to dává i tady i když v docela jiné poloze než běžně. Celý Ant-Man se totiž nese v uvolněném duchu a je opravdu zábavný. Z toho ale také plyne fakt, že vlastně není skoro vůbec napínavý...což mi teda nevadilo, protože celý film je taková jízda, že nemáte čas nad něčím takovým přemýšlet ;-)

• 9.7.2016  19:03

Úplně boží, samozřejmě. Cool retro - v šedesátkách to slušelo snad všem, teda pokud nejste marňák z DDR, že ano... Obsazení perfektní, Henry Cavill je tu mnohem lepší jak ve Stalinovi (if you know what I mean), Alicia Vikander je přímo nadpozemsky krásná a s Armie Hammerem se skvěle doplňují a špičkují. Taktéž asi jde o jediný film, kde se velice efekt(iv)ně prohání trabanty a wartburgy při honičce po Východním Berlíně :-D

• 6.7.2016  20:45
    Cizí oběd (2013)

Indie, perla Impéria, jaderná velmoc a taky zatraceně zaostalá a zpátečnická země. ‪#‎hejtysinech‬ Společnost těžce zatížená tradicemi si vybírá své oběti. Chudák Ila svému manželovi vyvařuje jak v michelinské restauraci, ale to nestačí. Ač je to nemožné - říkali vědci z Harvardu - jednoho dne její oběd doputuje na cizí stůl. Saajan doesn't give a fuck, vše sežere a začne si přes ešusy s Ilou psát. Je to dojemné, je to zábavné, je to jiné ale rozhodně to není nudné.

• 6.7.2016  20:03
    Spotlight (2015)

Těžkotonážní novinářské drama jak má být a jak máme rádi. Boston má unikátní genius loci a nejeden skvělý film toho využil. Spotlight je další v řadě. Jak příběh postupuje, tak se vám stále víc otevírá/zavírá pusa, herecké výkony jsou excelentní (hlavně Mark Ruffalo) a fakt, že jde o vítěze Oscara za nejlepší film, asi nemůže být překvapením.

• 29.6.2016  16:58
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Neskutečně sterilní, šablonovité a očekávatelné. Časté náhledy na krásnou přírodu a drahé vily v exotickém prostředí sice můžou vypadat hezky, ale dost dobře by se daly zaměnit za jakýkoliv počin z pera Rosamunde Pilcher. A to se dá říct i o scénáři. Příběh je sice zajímavý, ale prostě víte, jak to dopadne A jak k tomu dojde. Romantická vložka je pak prostě nutností. Tom Hiddleston a Hugh Laurie můžou být sebelepší herci, ale Laurieho arcizloduch vypadá nejděsivěji asi tady na tom plakátě a Hiddleston se zase co druhý záběr přiblble usmívá. A to prostě nechceš. Taková The Hour taktéž od BBC je dle mého mnohem lepší podívaná.

• 28.4.2016  20:17
    Jessica Jones (TV seriál) (2015)

Jessica Jones mlátí lidi. Hodně a často. Jessica Jones chlastá. Hodně a často. Taky trpí PTSD, má 'schopnosti' a ve městě se zrovna objevil jeden nechutný stalker... Rozhodně jde o nejcivilnější superhrdinku, schopnou soukromou detektivku, která nemá žádný obleček ani udělátka. Rána od ní ale docela bolí... Hodně napoví už úvodní znělka, která se z melodie jak z noirové detektivky přemění v akční nářez. Příběh se prolíná s dalším dobrákem od Netflixu, Daredevilem. Ale zatímco tam je jakékoliv násilí 'ok', protože se mlátí bad boys, tady...tady je to o něčem úplně jiném. Ten pošahaný stalker totiž ovládá mysl a příkaz 'stoupni si k plotu a zůstaň tam do konce života' je z těch soft. Protože jindy je to fakt nechutné, šokující a vážně mě překvapilo, že jsem opravdu s obavou čekal na to, co Kilgrave předvede v další scéně. Toho mimochodem hraje David Tennant a jeho akcent taky udělá svoje. Každopádně, stačilo by 10 dílů, 13 je vzhledem k tomu, jak se věci začnou až neúnosně protahovat a opakovat přeci jen zbytečně moc. Druhá série Daredevila s Punisherem byla lepší, ani Jessica ale není marná.

• 1.2.2016  18:31

"Sixto Rodriguez byl lepší jak Bob Dylan, ale jeho alba si nikdo v USA i tak nekoupil." Pak ho náhodou objevila Jižní Afrika, stal se tam legendou - a nikdo nevěděl, kdo to je! Neuvěřitelný příběh, neuvěřitelně krásná hudba.

• 31.1.2016  16:40

Hořko-sladké, srdce-bolné, úsměv-kouzlící. Navíc jde zcela objektivně o skvělý film, neboť se v něm (v náhodném pořadí) objeví: pandy, PussyRiot, Modest Mouse a Nick Offerman. Roztomilý, drsný, vyumělkovaný. Indie/hipster/alternative.

• 24.1.2016  17:00

Nevíte dne ani večera. Ať už bydlíte v Ciudad Juárez (což nechcete), nebo se díváte na Sicario (což rozhodně chcete). Jde o drogy? Hory drog? Kdo je vlastně hlavní postava? Emily Blunt? Josh Brolin? Benicio del Toro? Všichni totiž hrají přímo skvěle a vy fakt dlouho netušíte, jak to celé skončí. A k tomu ta hudba!!! Nepamatuju si kdy naposled (snad u Drive) byl soundtrack vyloženě spolutvůrcem děje. Jednoduché melodie (místy znějící jak Čelisti) vás jen o to více přikovají k obrazovce a vy ani nedutáte... Protože nic není černobílé a často se nejede podle pravidel

• 22.1.2016  16:43

Na Dálném východě začala druhá světová už v roce 1937. Nejenže neměli Číňani dostatečnou výzbroj, ale taky je vedli naprostí trogloditi. Tudíž poměrně záhy po začátku invaze dorazila japonská armáda k branám Nankingu, tehdejšího hlavního města. V dobývaném městě se protínají osudy amerického pohřebáka (jako vždy skvělý Christian Bale​), několika studentek církevní školy a osazenstva toho nejvyhlášenějšího bordelu v Nankingu (kde vzali tolik hezkých Číňanek?!). Tihle všichni se sejdou v kostele a my sledujeme, jak se snaží dostat z obleženého města. Protože vzápětí po dobytí města zde Japonci rozjeli několikatýdenní masakr (téma Rape of Nanking na wiki je vyložené vhodné číst před spaním). Místy spoléhající na efekt, útočící na city (stále ne tolik jako korejská produkce), ale především nepříjemně dobře nafilmovaná výpověď o události, která dodnes zásadně ovlivňuje čínsko-japonské vztahy. Btw. Nanking je právně stále hlavním městem Čínské republiky aka Taiwanu. Mají v tom bordel, soudruzi.

• 21.1.2016  20:44
    Chappie (2015)

Thug life, Joburg version. Samozřejmě, že se mi to děsně líbilo. Chappieho gangsta tiky jsou úplně nejvíc, DIE ANTWOORD buď milujete nebo nenávidíte a nebýt úplně zbytečné linky s Hughem Jackmanem, bylo by to naprosto dokonalé. District 9 byl asi lepší, ale Chappie ověšený zlatými řetězy si mě jednoduše získal.

• 19.1.2016  16:03

Nejsem rasista, ale... Skvělá komedie, není se co divit, že to byl ve Francii takový hit. Jistě, je svým způsobem velmi prvoplánová, ovšem to v tomto případě vůbec nevadí, protože se na vás vtip hrne snad v každé scéně. A nakonec se zjistí, že jsme přeci jen všichni úplně stejní, a je úplně jedno jak vypadáme, v co věříme nebo odkud jsme. Abych parafrázoval klasika: "Pro mě černoch jak cigán. Však co ty víš, kolik má takový cigán peněz?!" ;-) :-p - Bohumil Stejskal

• 19.1.2016  16:00
    Najděte mi hrdinu (TV seriál) (2015)

Hmm... Příběh sám o sobě je skvělý. Přelom 80.a 90. let a rasová segregace ve státě New York je stále přítomná. Tím spíše, když je soudně vymožena stavba státem sponzorovaného bydlení pro ty 'barevné socky' v krásné, bíle čtvrti. Do toho příběhy těch, kteří se mají z ghett přestěhovat do této nové výstavby; nejmladšího starosty v celých USA; života na radnici; bílých aktivistů; 'sociálního inženýra'; federálního soudce... Až vlastně nevíte, co je důležitější. Navíc motivace mnoha postav je...divná, nelogická - a to jsem si jist, že jsem se nedíval jen na každý druhý díl. Vemte si Nicka Wasicska, onoho starostu. Volby vyhrál příslibem odporu soudnímu rozhodnutí aby pak po celou dobu bojoval za jeho prosazení. Protože mu to bylo úplně jedno, jeho jediným cílem bylo být politikem, být znovuzvolen. A tahle spalující potřeba ho nakonec i zabije. Nebo Mary Dormer, starousedlice, která rozhodně nechce tu barevnou chátru kousek za zahrádkou. A tak volí toho, kdo to podporuje. Aby nakonec vše dopadlo úplně naopak a ona byla ve výboru pomáhajícím těmto přesídlencům. Ale proč? To nám nikdo neřekne... Ale když tohle přehlédnete, tzn. nemlátí vás to do očí, rozhodně stojí tahle minisérie za shlédnutí. A navíc se potěšíte pohledem na Vínonu Ryder.

• 8.1.2016  17:15
    Narcos (TV seriál) (2015)

Pablo Emilio Escobar Gaviria (1949-1993): nejznámější drogový boss všech dob, svého času jeden z nejbohatších lidí, otec, manžel, milenec. Taky egomaniak, který svoji rodnou Kolumbii miloval natolik, že by ji radši nechal lehnout popelem, než by se nechal vydat do Gringova. Když se konečně domluvil s vládou, postavil si vlastní (!!!) vězení, kde by ovšem chtěl žít každý. Hazard, prostitutky, BBQ, fotbalové hřiště - vítejte v La Catedral! To vše ve chvíli, kdy půlku Kolumbie ovládají FARC, M-19 a další pošuci, Noriega byl konečně v báni a Amíci se pořád děsně báli komoušů. Nezbývá než souhlasit, Internacionála je samozřejmě mnohem větší hrozba, než stovky tun kokainu, které každý rok proudily do USA. #Priority Dle CSFD.cz jde o 2. nejlepší seriál ever. A ono se moc není čemu divit. Samotný příběh je naprosto fantastický a tvůrci se reality a známých faktů drželi co nejvíce to šlo. Wagner Moura jako Escobar je taktéž skvělá volba (a třeba se něco přiučíte španělsky). To je ale jen jedna část obrázku. Tou druhou je příběh agentů DEA, kteří se snaží dostat Pabla a jeho (ne-tak-úplně)kámoše z Medellínského kartelu. Živé nebo mrtvé. Co si budeme povídat, zkuste si dělat takto záslužnou činnost na území cizího státu. Existují i lehčí úkoly. Jestli se jim to povedlo? Nevím, uvidíme v druhé řadě. Taky se už těšíte? :-)

• 12.11.2015  22:32

Můžeme se u filmů vztekat, brečet, bát, ale někdy je potřeba se smát. Úplně neřízeně, skoro dvě hodiny v kuse. Jako v tomhle případě. Tuhle terapii jsem fakt potřeboval, Tatum s Hillem vám totiž přinesou kupu zábavy, energie a radosti! Je to plné klišé? Jasně! A pokud jej zrovna nepoznáte, nezoufejte, tvůrci vám to připomenou. A významně na vás přitom zamrkají. Mnohdy trapné, ale přitom s nadhledem a rozhodně ne blbé jen proto, že by to snad blbost byla. A jestli to bylo stejné jak 21 Jump Street? Hmm...a je to snad chyba? ;-)

• 10.11.2015  22:03
    Spectre (2015)

Kvalit Skyfallu a Casina Royale nedosahuje, ale taky je Spectre výrazně nad katastrofou nazvanou Quantum of Solace. Bond je tu unavený, otrávený a uštěpačně ironický - a je v tom skvělý. Ne už tak mr. Blofeld, který mohl být nahrazen plechovým strašákem a efekt by byl stejný (čti nulový). Auta má 007 tradičně skvělá (jen pozor, neodřít!), Q je parádní postavou a hudební podkres se fakt povedl (a už ani slovo o té příšerné titulní odrhovačce...). Řemeslně povedený film. Jenže není bez chyb. Monica Belucci je na míle vzdálená bond-lady ze Skyfallu, doslova jde jen o štěk. A Léa? Vážně je tohle Bondova osudová žena? Ach, přesladké to bylo. Jen chyběl závěrečný pohled na spokojenou Bondovic rodinku... Jako vyvrcholení čtyřdílné série je scénář mnohdy nedostatečný, jako jeden z bond-filmů asi nelze co vytknout. Rozhodně šlo mnohé udělat lépe, ale bond-fanbois jako já musí být spokojení.

• 16.9.2015  14:01
    Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

:-O :-O :-O On to sice tady je 26. nejlepší seriál, ale i tak mě velice příjemně překvapil. Začít můžu u pilotního dílu, což byl snad nejlepší pilot co jsem viděl. Příběh z doby, kdy se z Coca-Coly ještě zapalovaly lýtka je skvělý, nebojí se tnout do živého (doslova) a herci jsou taky perfektní. Všemu jasně vládne Clive Owen, ale postupem času až moc zabředává do svého kokainového opojení. Parádní postavy jsou i 'saniťák' Cleary nebo sestra Harry. K tomu povinná klasika bílí, černí, černý v bílé, žlutí, protože žlutí mají opium atd. Těšing jak hajzl na novou sérii!

• 23.8.2015  19:33
    Osmý smysl (TV seriál) (2015)

Matrix jsem nepochopil ani zdaleka, proto to nebudu tvrdit ani o dalším dítku Wachowských. Tím spíš, kdy prvních pět dílů vyloženě nevíte která bije, první opravdový náznak toho, jak by to mohlo vypadat přijde v díle osmém, a teprve na konci první série to do sebe jakžtakž zapadne... Ale to ani tak nevadí, protože celé je to děsně cool a zajímavé.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16