clint123

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 26.10.2020  23:13
    Vyšinutý (2020)

Skvelý film, presne taký podľa môjho gusta. Veľká podobnosť zo starším bratom - Voľný pád - 1993 z Michaelom Douglasom je očividná. Russell Crowe hrá naozaj dobré svoju špecifickú rolu v tomto snímku. Film ma hutnú atmosféru, napätie cítiť zakaždým, hudba pekne podkresľuje celkový dojem, podľa mňa sa oplatí si nájsť čas na tento snímok.

• 16.7.2019  23:36

Načo zbytočne veľa písať o x-menoch, každý kto ich pozná a videl predchádzajúce diely, tak ho tento až tak neprekvapí. Jednoduchšie, kratšie, akčnejšie, temnejšie - mne sa Dark Phenix páčil.

• 16.7.2019  23:09
    Kořist (2019)

Nechápem niektoré podnízke hodnotenia či komentáre, veď tento film je robený hlavne ako "oddychovka" od našeho jednotvárneho života. Oceňujem taktiež kombináciu katastrofickeho žánru s hororom. Netreba tu vôbec rozmýšľať nad dejom, keďže je jednoduchý a priamočiari. Minimum postáv, pár ich padne za svačinu pre aligátorov, čiže pre mňa skvelý, oddychový, nature-horor s adekvátnou dĺžkou a hlavne žiadnou "sladotou"! Brutálny nárez jak má byť a to ja rád. Ja si myslím, že netreba hľadať na všetkom chyby a chybičky, nikto není dokonalý, a filmoví tvorcovia sú tiež len ľudia. Ja si idem film vychutnať do kina a nie sa hrať na filmového kritika a hľadať nedokonalosti. Samozrejme záleží aj na žánri, každý má rád niečo iné. Aja mňa milo prekvapil, pre mňa jeden z jeho najlepších filmov s top pochmúrnym počasím. Som spokojný.

• 11.12.2013  22:11
    Neznámá (2006)

Krátko a stručne: Vynikajúci skvost a klenot, prvotriedneho umeleckého dojmu so skvelým Enniom Morriconem.

• 31.7.2013  22:15

Vynikájúce, štýlové španielske giallo, s perfektnou zápletkou, očarujúcim a tajomným dejom, neznámym mysterióznym vrahom. Detailné a precízne zábery v kontraste z pochmurným počasím a hudbou. Určite medzi naj top gialla !!!

• 11.6.2013  13:06
    Blackaria (2010)

Zaujímavé snové giallo, s podmanivou atmosférou, dobrou hudbou, početným množstvom gore aj erotiky. Stojí za pozornosť!

• 27.5.2013  21:51

Spaghetti western typu "sanghaja" je vcelku pôsobivý. Čínsky tulák prichádza do ameriky za prácou a samozrejme prídu aj problémy s banditmi, ktoré rieši Joe po svojom. Tento "špageťák" sa vyznačuje tiež brutálnymi - krvavými scénami rôzneho druhu, čím je snímok vcelku unikátny a štýlový. Hudba od Bruna Nicolaia je vynikajúca a dodáva správny "šprnc" na atmosfére. Vynikájúce!

• 23.5.2013  21:41
    Rocky Balboa (2006)

Vynikájúca nostalgia, ktorá sa dá zrovnať rovnako s prvým dielom, ba pre mňa kvôli návratu dokonca aj lepšia. Citový príbeh, silný, výborná - nezabudnuteľná hudba Billa Contiho. Úžasné!!!

• 9.5.2013  22:19

Jeden z najlepších boxerských filmov vôbec! Už len to, že je nakrútený podľa skutočného príbehu - fascinuje. Dráma o boxerovi Jamesovi J. Braddockovi, ktorý sa zo životných útrap, dna a chudoby (pre seba a svoju rodinu) vyšplhal na vrchol a dal do toho všetky svoje sily. Skvelé!!!

• 3.5.2013  21:36

Perfektné giallo so skvelým dejom, postavami, atmosférou, rozuzlením a vyvrcholením. Hudba od Stelvia Ciprianiho je vynikajúca, filmu dodáva správnu príchuť. Skvelé!!!

• 29.4.2013  22:11
    Sugar Colt (1966)

Zaujímavý a pohodový spaghetti western. Prvá polovica filmu je skôr v komediálnom štýle - zvláštny cuzinec (doktor), barové bitky a pod. a v druhej už prichádzajú klasické prvky špageťáku - prestlelky, prašné prostredie, mlátenie,únos, konečný suboj atd. Hudba je pekná a je v mnohých témách, prostredie štýlové, postavy ujdu, číže špageťáková pohoda.

• 10.4.2013  23:00
    Zlé časy (1975)

Klacký Charles Bronson. Tichý, drsný, rázny! Skvelé dielo z doby hospodárskej krízy, kde si tulák (Charles Bronson) privyrába ilegálnymi zápasmi. Jednoznačne stojí za pozornosť!

• 3.4.2013  23:00
    Tepepa (1969)

Výdarený spaghetti westrn o revolúcii v mexiku s charizmatickým Tomasom Milianom a Johnom Steinerom. Prostredie prašné, napätia je stále na mieste, skvelá hudba majstra Morriconeho, štýlové flashbacky, proste skvelý "špageťák".

• 3.4.2013  22:56

Vynikajúci spaghetti western o mexickej revolúcii a prostým mexičanom (Rod Steiger) a tajomným cudzincom, ktorý používa miesto pištole dynamit (James Coburn). Zaujímave flaschbacky, nádherná hudba Ennia Morriconeho, prasné prostredie, čo sa tíka prestreliek, keďže sa jedná o revolúciu tak tu sú prítomné viac boje. Proste skvelé dielo od majstra žánru!!!

• 1.4.2013  00:44
    Tess (1979)

Vynikajúca dráma o dievčine (žene), ktorá pomaly a postupne znáša útrapy svojho života. Výborný príbeh, dej, atmosféra anglického vidieka, hudba, skvelí herci (pôvabná Nastassja Kinski), to všetko dodáva tomuto skvelému snímku len to najlepšie!

• 30.3.2013  16:46
    Love Story (1970)

Moc neobľubujem romance a sladáčiky - vôbec ich nemusím ..... brrrr., ale tento film je ozaj fajn, není to až také úplne sladké, je to aj v celku na pol dráma, čiže to mi vyhovuje. Hlavne ta hudba je skvelá!!!

• 28.3.2013  22:47

Vydarené španielske dielo! Mŕtvi rytieri, ktorí ožívajú a hľadajú obete. Početné pohľadné krásky, nájde sa tu aj nahota a sex a samozrejme gore a krv! Hudba je štýlová, rituálno - chorálová a ladí k celkovému deju. Napätie je stupňované, vydarené zábery farebne ladené. Klasika ktorá stojí za to!

• 26.3.2013  21:00

Tento naturalistický snímok : kanibalo horror od Deadata je jedným z tých klasickéjších zástupcov, tohto podžánru. Klasický príbeh, dvaja muži uviaznú v džugli plnej kanibalov a jedené o čo im ide je prežiť! Scény sú doslova "do tetailu" brutálne či už kanibalské hody, alebo porcovanie zvierat. snímok je ale klasikou žánru, čiže určite z tohoto hľadiska je to parádna podívaná !!!

• 25.3.2013  18:11
    Kanibalové (1980)

Asi najznámejší kanibalský horor zo subžánru cannibalo horrorov je vcelku vydarený. Výborná hudba od Riza Ortolaniho naozaj romantická melódia až kontrastuje z násilnosťou a brutalitou tohto filmu. Scény brutálne, či už zo zvieratmi, domorodcami, alebo návštevníkmi džungle. Kultové dielo nie príliš slávneho podžánru!

• 25.3.2013  18:08

Fuuuh..no neskutočná brutalita v tomto subžánru od Lenziho. Tento kanibalský horor je naozaj jeden z tých najnásilnejších čo sa tíka podžánru. Tento typ diel si ale takéto zábery vyžaduje, čiže ja nemám námietky. Môže byť !!

• 25.3.2013  17:50

Jeden z prvých kanibalo - hororov. V podstate, nie je ešte tak brutálny ako jeho nasledovníci, samozrejme, že krvavé scény v ňom sú, ale trošku miernejšie. Pekná hudba v pozadí, aj dej celkovo svieži a skvelý Ivan Rassimov. Italská klasika !!

• 23.3.2013  22:19

Skvelý klasický spaghetti western!! Strieborný colt v správnych, rýchlych rukách. Precízne zvládnutá skvelá hudba!! Vydarené dielko :-))

• 19.3.2013  22:09

Milé prekvapenie !!! Naozaj zaujímavé giallo, najmä prostredím Kene v ktorom sa odohráva väčšina filmu. Veľmi dobrá zápletka, prekvapivé rozuzlenie, hudba od skvelého Stelvia Ciprianiho. Snímok má tepmo a neubúda z neho. Prekvapivé scény, napr. (safari a slon, búrka a tajomná osoba v záhrade, šlapaje od blata atd.) Tento snímok určite stojí za pozornosť!

• 17.3.2013  14:19

Toto druhé Ercoliho giallo sa mi asi najviac páčilo. Od hudby, po dej, tajomného vraha, cez krásnu Nieves Navarro , proste ma to šmrnc. Dej je trošku roztiahnutý, ale to vôbec nevadí, pretože vždy prichádzajú nové prekvapivé momenty. Určite patrí do top giallo !

• 17.3.2013  13:59

Opera od Daria Argenta je jeden z najlepších (teda aspoň pre mňa) giallo thrillero - hororov. Desivý a napínavý zároveň so všetkým čo k tomu patrí. Tajomný maniak, čierne rukavice, nôž, pointa a rozuzlenie a výborná hudba od jedného z Goblinú dáva tomuto giallo tú pravú príchuť!!!

• 5.3.2013  20:10
    Mannaja (1977)

Jeden z najlepších spaghetti westernov!!! Sergio Martino natočil riadnu pecku! Poriadne drsný, cynický, brutálny a napínavý snímok so skvelými hercami (výborný Maurizio Merli či John Steiner). Bratia De Angelis opäť so skvelou neprekonateľnou hudbou. Vynikajúce!!!

• 2.3.2013  22:17

Skvelá klasika od Maria Bavu - dá sa povedať že ide o gotické giallo. Tajomná pochmúrna atmosféra starého kaštieľa, parádne ladená hudba, výborní herci, pekné zábery - proste vydarené dielo od "majstra" žánru.

• 25.1.2013  21:44

Giallo ako má byť !!! Napínavý dej, mysteriózne chvíľky, tajomný zabijak v čiernom, ktorý vraždí neverné ženy a fotografuje ich pri aktoch. Výborná hudba od Giorgia Gasliniho, sedí k deju perfektne a úvodná melódia je okúzľujúca. Výborné!!!

• 25.1.2013  21:40

Perfektná klasika od Maria Bavu !!!!! Dá sa povedať, že ide o gotické giallo, naozaj skvelo natočené. Výborná mysteriózna atmosféra, skvelá hudba Stelvia Ciprianiho, tajomný dej, detailné zábery kamery. Dej okolo baróna sa točí - nevedno či je mŕtvy, či je duch a či je to skutočný človek sa za neho vydávajúci. Ozaj výborne dielo na päť hviezdičiek!!!

• 14.1.2013  23:20

Podľa mňa jedno z najlepších giallo diel. Režírované Umbertom Lenzim, ktorý pekne zapracoval na filme. Nechýbajú klasické giallo prvky: tajomný vrah v čiernych rukaviciach, detailné zábery, nezvyčajná hudba (v podaní Riza Ortolaniho), napätia, mysteriózna atmosféra, proste celkovo vydarené giallo, ktoré stojí za pozornosť!

<< předchozí 1 2 3