clint123

Lukáš Varga

Slovensko

2 body

• 25.3.2013  17:50

Jeden z prvých kanibalo - hororov. V podstate, nie je ešte tak brutálny ako jeho nasledovníci, samozrejme, že krvavé scény v ňom sú, ale trošku miernejšie. Pekná hudba v pozadí, aj dej celkovo svieži a skvelý Ivan Rassimov. Italská klasika !!

• 24.3.2013  22:46

Slušný spaghetti western ,skôr dobrodružného charakteru. Není to tradicný dej : neznámy cudzinec, v meste plnom banditov, ktorý je nekompromisný, dostane nakladačku a na konci je klasický súboj. Toto je akoby putovanie za zlatom štyroch mužov, ktorí postupne budú medzi sebou bojovať kvôli zlatu. Ale celkovo je to dobrý film!

• 23.3.2013  22:19

Skvelý klasický spaghetti western!! Strieborný colt v správnych, rýchlych rukách. Precízne zvládnutá skvelá hudba!! Vydarené dielko :-))

• 19.3.2013  22:09

Milé prekvapenie !!! Naozaj zaujímavé giallo, najmä prostredím Kene v ktorom sa odohráva väčšina filmu. Veľmi dobrá zápletka, prekvapivé rozuzlenie, hudba od skvelého Stelvia Ciprianiho. Snímok má tepmo a neubúda z neho. Prekvapivé scény, napr. (safari a slon, búrka a tajomná osoba v záhrade, šlapaje od blata atd.) Tento snímok určite stojí za pozornosť!

• 17.3.2013  14:19

Toto druhé Ercoliho giallo sa mi asi najviac páčilo. Od hudby, po dej, tajomného vraha, cez krásnu Nieves Navarro , proste ma to šmrnc. Dej je trošku roztiahnutý, ale to vôbec nevadí, pretože vždy prichádzajú nové prekvapivé momenty. Určite patrí do top giallo !

• 17.3.2013  13:59

Opera od Daria Argenta je jeden z najlepších (teda aspoň pre mňa) giallo thrillero - hororov. Desivý a napínavý zároveň so všetkým čo k tomu patrí. Tajomný maniak, čierne rukavice, nôž, pointa a rozuzlenie a výborná hudba od jedného z Goblinú dáva tomuto giallo tú pravú príchuť!!!

• 15.3.2013  18:57
    Sladký dům hrůzy (TV film) (1989)

Polovica filmu je giallo, okorenené pestrými gore scénami a atmosférou. Druha polovica tá slabšia, je už len mysteriózny horor. Celkovo sú tie 4 hviezdíčky za prvú polku giallovú.

• 5.3.2013  20:10
    Mannaja (1977)

Jeden z najlepších spaghetti westernov!!! Sergio Martino natočil riadnu pecku! Poriadne drsný, cynický, brutálny a napínavý snímok so skvelými hercami (výborný Maurizio Merli či John Steiner). Bratia De Angelis opäť so skvelou neprekonateľnou hudbou. Vynikajúce!!!

• 2.3.2013  22:17

Skvelá klasika od Maria Bavu - dá sa povedať že ide o gotické giallo. Tajomná pochmúrna atmosféra starého kaštieľa, parádne ladená hudba, výborní herci, pekné zábery - proste vydarené dielo od "majstra" žánru.

• 7.2.2013  18:03

..rovnako ako prvá časť, je toto ďalšia asi najväčšia kravina, akú som ozaj kedy videl!!!

• 7.2.2013  18:00

..jedna z najväčších kravín akú som kedy videl!!!!

• 7.2.2013  17:59

...sprostá "komédia" o trtkaní a stála dookola len o trtkaní.... ako, úplne že úbohé.... nevim čo je na tom akože komické, že ako všeliak sa preťahuje....

• 7.2.2013  17:55
    Tisíc a jedna noc (TV seriál) (2006)

...nemám slov, len sa divím tím ľuďom čo to pozerajú..... , "milión častí" to ma, dej o tom istom, kto koho a kedy "pretiahne", kto s kým paktuje atď. atď. .. čistá somarina ....

• 7.2.2013  17:51
    Panelák (TV seriál) (2008)

...to už naozaj naši televízni režiséri a producenti nevedia nič poriadne natočiť, len takéto "hovadiny" ??? je to smutné ........ totálna kravina nad kravinu.....

• 7.2.2013  17:48
    Komisař Rex (TV seriál) (1994)

....totálna blbosť, jednu hviezdičku som dal len za snahu natočiť to... ale nevyšlo...policajti by boli bez toho psa úplne stratení, a čo sú to potom za policajti?..... a nemám rád keď je zvera hrdinom a človek v úzadí, to je úplne naopak...ale bodaj, nech sa tí čo túto mizernú zlátaninu natočili majú dobre...

• 25.1.2013  21:44

Giallo ako má byť !!! Napínavý dej, mysteriózne chvíľky, tajomný zabijak v čiernom, ktorý vraždí neverné ženy a fotografuje ich pri aktoch. Výborná hudba od Giorgia Gasliniho, sedí k deju perfektne a úvodná melódia je okúzľujúca. Výborné!!!

• 25.1.2013  21:40

Perfektná klasika od Maria Bavu !!!!! Dá sa povedať, že ide o gotické giallo, naozaj skvelo natočené. Výborná mysteriózna atmosféra, skvelá hudba Stelvia Ciprianiho, tajomný dej, detailné zábery kamery. Dej okolo baróna sa točí - nevedno či je mŕtvy, či je duch a či je to skutočný človek sa za neho vydávajúci. Ozaj výborne dielo na päť hviezdičiek!!!

• 14.1.2013  23:20

Podľa mňa jedno z najlepších giallo diel. Režírované Umbertom Lenzim, ktorý pekne zapracoval na filme. Nechýbajú klasické giallo prvky: tajomný vrah v čiernych rukaviciach, detailné zábery, nezvyčajná hudba (v podaní Riza Ortolaniho), napätia, mysteriózna atmosféra, proste celkovo vydarené giallo, ktoré stojí za pozornosť!

• 14.1.2013  23:14

Slušné psychologické giallo. Celkovo dej obstojný a napínavý, výborný úvod filmu, potom sa to pomalšie akoby ťahalo, ale napokon sa napätie stupňuje až do záveru, kde sa odhalí totožnosť vraha a motív. Hudba je nevýrazná a je jej vo filme málo, čo v niektorých záberoch doslova chýba. Kamera a detailné scény sú fajn. Celkovo obstojné giallo.

• 14.1.2013  23:07
    Spasmo (1974)

Vynikajúce mysteriózno - psychologické giallo od Umberta Lenziho ponúka, napínavý dej, tajomné scény, klasické prvky gialla, výbornú hudbu od Ennia Morriconeho. Skvelí herci - výborný Ivan Rassimov. Klasika žánru!

• 14.1.2013  23:04

Pre mňa osobne bolo toto giallo skôr viacej kriminálne s mysterióznymi prvkami a krásnou Carol Baker :-) Hudba od Nori Orlandi bola pekná po celý film. Takže na také pozretie a odreagovanie je tento film vcelku stvorený. Fanúšik giallo diel si príde na chuť.

• 5.1.2013  19:17
    Dinamite Jim (1966)

Skôr taký zábavnejší spaghetti western. Dej sa toči samozrejme ako obvykle okolo zlata, o ktoré ma záujem viacero ľudí. Je to celkom slušná zábava. Hudba od Nica Fidenca je pekná melodická :-))

• 5.1.2013  19:10

Klasicky, štýlový spaghetti western o pomste jedného muža za smrť kamaráta. Joko indiánsky miešanec sa vydáva po stope niekoľkých mužov, ktorí mu brutálne zabili kamaráta. Dej nie je zložitý, zábery a kamera skvelá - detaily pohľady , oči, ruky.... Nejaké tie brutálnejšie scény (napr. pri mučení) ... ako býva vo spaghetti westernoch zvykom. Joko ako klasický spaghetový antihrdina, skôr pozerá iba na seba ako na druhých. Prostredie je pochmúrnejšie celkovo aj dej, či záverečný súboj vo fosfrovom dole. Hudba od Carla Savinu je vynikajúca ( skvelá titulná skladba). Toto je ozaj výborné dielko !!!

• 3.1.2013  10:05

Perfektné štylisticky a dejovo zvládnuté giallo od Guliana Carnimea, ktorý do filmu vnáša aj mierny humorný nádych ako je pri jeho filmoch zvykom. Hlavné postavy herci Edwige Fenech a skvelý George Hilton sú výborný vo svojích rolách. Tajomný maskovaný vrah je štýlový - klasicky odetý do čierneho plus hnedé rukavice a nôž. Hudba od Bruna Nicolaia ja melodícká a precízne zvládnuta a pekné obohacuje film. Giallo 5 hviezdičiek!!!

• 30.12.2012  22:54

Výborné giallo od syna slávneho Maria Bavu - čiže Lamberta Bavu. Tajomnosť, desivosť, napätie, ...nevedno kto je vrah , skvelé. Pekné zábery pred nervy-drasajúcimi scénami, kde režisée kryje tvár obete-postavy do podoby včely či mrtvoly. Hudba je dobrá, dej takisto, čiže úctihodné giallo!

• 30.12.2012  22:49

Solídne giallo s krásnou Carroll Baker v réžii skvelého Umberta Lenziho. Film má všetky prvky klasického gialla - tajomnosť, mysteriózne prvky, napätie, zápletku, pátranie po vrahovi, ktorý nie je do poslednej chvíle jasný . Hudba od Marcella Giombiniho je štýlová - veľmi dobrá ústredná skladba (melódia). Hlavná postava Martha zostala nemá po traumatickej udalosti z minulosti, keď jej zahynuli rodičia pri nehode. Dej sa točí okolo tajomných vrážd - nevedno kto je vrah, satanizmu či spomienok a predstáv. Pre mňa určite zaujímavé dielo!

• 30.7.2012  22:17

Zábavný spaghetti western kombinovaný s dávkou bojového umenia, podaného v postave Sanghai Joe. Klasický príbeh neznámy muž Sanghai Joe prichádza a pomože mexických roľníkom pred útokom banditov, ktorých poslal zloduch Barnes v podaní skvelého Klausa Kinskiho. Sanghaijovi pomáha veľký silák Bill. Akcia skôr ako bitky, ale sú tu aj nejaké tie prestrelky. Hudba ja dobrá, pekná úvodná skladba. Celkovo je to celkom fajn špageťák :-)

• 15.7.2012  21:50

Perfektný odlahčený - komický horor s kopou gore!!! Neskutočne krvavý splatter urobený na jedničku. Parádna zábava, od začiatku až do konca. Vynikajúce!!! :-)

• 14.7.2012  22:31
    Killer Kid (1967)

Slušný spaghetti western s príbehom zasedeným do prostredia mexickej revolúcie. Anthony Steffen sa vydáva za Killer Kida, a pridáva sa k tlupe mexických revolucionárov, aby im pomohol v boji. On sám je pritom tajný agent Morrison, ktorý plní svoju misiu. Celkovo dobrý dej, prostredie, hudba može byť, akcia je pravidelná - čiže je to skvelo zvládnuté.

• 19.6.2012  22:05

Celkom dobrý, zábavný spaghetti western v hlavnej úlohe s Giannom Garkom alias (Sartana/Santana). Dej celkom jednoduchý, Sartana sa dá dokopy s Marcosom aby našli ukryté peniaze. Nemalé potiaže im robí kráska Maria, šerifovia, ktorí sú im neustále v pätách aj chromý otec so svojími synmi. Hudba celkom dobrá. Celkovo film ujde!