corax8

socka

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 12.12.2011  22:16
    Osvícení (1980)

Až do teď jsem neznal a považuji to za chybu. Skvěle natočený horor, který si myslím je klasikou. Tak by se filmy měli točit. Některé scény si fakt na dlouho zapamatuju.

• 6.2.2011  12:55

Novodobý příběh ježíše krista? Nadpřirozené schopnosti a závěr mi to hodně připomínají. Líbí se mi jak režisér dokáže ohladit hrany všeho co by zavánělo nějakou nepříjeností. V tom filmu se vlastně nestane nic zlého co by nebylo posléze potrestáno. Herecký výkony mi přišli úžasné od všech.

• 15.12.2010  20:04
    Trvalé bydliště Praha (studentský film) (2008)

Na to že to natočil někdo na FAMU je to docel a vyzrálé. To bezdomovectví je docela romantika, že. Pavel Bém ve své nejlepší roli.

• 15.9.2010  15:52
    Čtyři lvi (2010)

Pro mne jeden znejlepších filmů, které jsem kdy viděl. Tenhle humor je příémo pro mne. A mám rád i tohle žertování o vážných tématech. Ve skutečnosti je ten film dost smutný. Když si uvědomím, že nic není tak jak se to tváří. Ideály zemřely a spravedlnost neexistuje.

• 7.4.2010  20:11
    Pouta (2009)

Zrůdnost jedince na pozadí zrůdnosti doby v celé své "kráse". Prostě jsem tomu filmu uvěřil, že to je reálné a možné. V podstatě je to ilm o lásce. Tedy spíše o tom co se stane s láskou v rukou deprivanta. Z profesního hlediska by mne zajímalo dětství toho člověka. To jsem chtěl dát do závorky, ale bohužel nemůžu zvíře by se takhle nechovalo. Atmosféra celého filmu je krásně šedivá. Tu dobu jsem zažil krátce, ale mám pocit, že když se podívám na lidi, kteří v té době uvízli do teď tak jsou stejně šedivý.

• 11.3.2010  19:43

To by se mělo pouštět ve školách. když se probírá co to je pábitel. zaměstnanec zběrny je fakt úžasný. prostě idol. takhle bych chtěl v životě skončit.

• 19.2.2010  20:33
    Bílá stuha (2009)

Jeden z nejlepších filmů co jsem poslední dobou viděl. oceňuji hlavně precizní filmařinu. Dobře vystiženou dobu, kdy se film odehrává. V jednoduchosti je zde síla, všechno si tak nějak poklidně v šíleném tempu běží. postavy jsou dost propracované a věřím jim to.

• 31.1.2010  21:11

Hodně dobrý. Taková trochu road movie z 14. století. Krásně zpracované téma o těchto otázkách teď přemýšlím často a tenhle film mi dokázal poodkrýt další stupně v myšlení.

• 10.7.2009  20:41
    Děrsu Uzala (1975)

Výborný film, vůbec se nedivím, že toho oskara dostal. Velmi citlivě spracované téma spětí s přírodou, ale i vzathů mezi lidmi navzájem. V dnešní přetechnizované a falešné době film dostává jiný rozměr než v době svého vzniku a o to je vzácnější.

• 9.6.2009  10:01

Proč už se netočí takové filmy? Škoda. Velmi jednoduše natočený film, bez zbytečných odboček a kudrlinek. Přesto velmi efektní. To je to filmové umění umět udělat z obyčejných obrázků celek, který funguje a strhne diváka.

• 16.3.2009  09:50

Chvíli jsem váhal jestli dám 4 nebo 5 hvězd. Nakonec je to 5. Mám pocit že už dlouho jsem neviděl tak dobrý film s dětskými herci. Povedlo se natočit vyváže¨ný film jak po výtvarné stránce tak po stránce příběhu. Ten je jednoduchý, ale ne moc.

• 24.2.2009  09:38

Jedna z nejvtipnejších parodií. Je fajn, že si herci, zde účinkující dokáží udělat legraci z postav, které většinou hrají. Potrhlý příběh a dobrá filmařská práce se musí na filmu ocenit.

• 23.2.2009  12:50
    Krysáci (TV seriál) (2008)

Jeden z mála současných večerníčků, které můžou konkurovat i staré klasice. Já jsem si tu trojici oblíbil. A hned mi jsou i Pražáci simpatičtější. Povedené po výtvarné i humorné stránce.

• 23.2.2009  11:57

Pro mne bylo zajímavé se dozvědět co se dělo. Z historického hlediska zajímavá sonda do života v koncentráku. A také do válečné strategie. Slyšel jsem i rozhovor s člověkem podle jeho osudů byl film natočen a rozhovor mi přišel zajímavější. Jestli si dobře pamatuji, tak moc spokojený s filmem nebyl.

• 22.2.2009  12:56

Herecký výkon Divokého dítěte je ocenení hodný. Moc nechápu jak to takhle dobře mohl zahrát. Filmu bych vytkl jedinou věc a to je pohled z civilizace. Úspěch je to co zničí osobnost malého dítěte a naučího být člověk. A to je nemožné. Vím, že si Truffaut trochu přibarvil konec. Oproti skutečnosti se chlapec toho tolik nenaučil. Jo je to složitý etický problém a takové dítě by lidi neměli nechat s vlky, i když myslím, že by mu tam bylo lépe. Ve filmu nebylo ukázané, že měl výborný sluch, zrak a mrštnost.

• 22.2.2009  12:51

Tak tyhle filmy miluju. Je tam všechno a to i bez triků a dalších vymožeností. Prostě to bylo vtipný, dobře zahraný a dalo se na to koukat. Chci víc takových filmů, který jsou jenom příjemný a nic víc. V jednoduchosti je prostě síla.

• 21.2.2009  16:59

Film do hospody k pivku. No konečně mi někdo naservíroval uvěřitelný příběh. Žádné přikrášnění ani zhnusení. Prostě příběh ze života jaký je. Nebo byl?

• 21.2.2009  16:41

Miluju scénu u vody, kdy si hlavní hrdinové myslí, že Pete je žába. Prostě návod na to jak natočit hodně erotickou scénu, bez nahoty a ještě jí vtipně vipointovat. I když mi country music nic neříká, tak tenhle sountrack mám rád. 5 hvězd je hlavně za scénář. Hra s fanatzijí je parádní. Hlavní trojice zažívá uvěřitelně neuvěřitelné historky.

• 21.2.2009  13:14

Je to prostě pohádka. Takhle si představuju pohádku. Vždycka se rád opět podívám.

• 20.2.2009  09:03

Jestli jsem se u filmu měl bát, tak to se povedlo. Občas si na film vzpomenuto, vzláště takhle když jdu podzimním vlhkým lesem. Zajímavě natočený příběh z ruční kamery, což vtáhne diváka více do hry.

• 19.2.2009  10:15
    Kalamita (1980)

Hodně dobrá věc. Vtipná glosa o hledání sama sebe. Jako by mi hlavní postrav mluvila z duše "Má to smysl?" Ohromně jsem se bavil.

• 19.2.2009  10:08

Já ten film mám rád. Ač je trochu jiná Chytilová, tak je stále dobrá. Mám rád prodtotu hlavního hrdiny. Výtku bych k filmu měl také, příjde mi trochu lacině natočený.

• 19.2.2009  09:59
    Alf (TV seriál) (1986)

Alf je prostě pohodář. Měl jsem vždycky chuť být alespoň trochu jako on. Vždy se mi líbilo, jak vtipně kometuje současnost.

• 18.2.2009  09:17
    Hrdý Budžes (divadelní záznam) (2003)

Myslím, že se to málokdy vidí aby se povedlo takto převést knihu na divadlo. Mám posit, že díky paní Hrzánové je divadlo lepší než kniha.

• 18.2.2009  08:52
    Český sen (2004)

Krásná ukázko blbosti lidí. Myslím, že po shlédnutí je stále dost lidí co věří reklamě. I to je obrázek dnešní deformované společnosti. Ve svém důsledku je choví spoluobčanů dost smutné.

• 18.2.2009  08:21
    Mrtvý muž (1995)

Film, který jsem potřeboval vdět víckrát, abych ho plně docenil. Pro mne atmosférický film, tedy film s obří atmosférou. Vtipné poučné a pěkné

• 18.2.2009  08:16

Trochu jiný Jarmusch než jsem zvyklý. Ale pořád stejně dobrý. Bill Murray je výborný. Miluju ty dlouhý záběry na jeho sedící postavu na gauči. Příběh o hledání, které hlavního hrdinu pohltí. Výborně napsaná postava amaterského černošského detektiva.

• 17.2.2009  14:05

Výborný počin vzít už natočené Týdeníky a odvisílat je znovu. V těch 10 minutách se člověk dost dozví o době před padesáti lety.

• 17.2.2009  13:27

Má to být film o parfému a taky je. Po dobu sledování jsem měl pocit, že kromě obrazu a zvuku na mne působí i nějaká čichová stopa. Obrázek historického města je dokonalý. marně pátrám v paměti, kdy jsem viděl ně co by připomínalo skutečné staré město. v jiných filmech se občas po ulici válí trocha slámy, ale tady jsem měl pocit, že jsem opravdu ve špíně. K dzž jsem se dozvěděl, že film režírovat T. Tykwer, byl jsem ještě víc zvědaví. Jeho předchozí filmy jsou divně dviný. Ale tady je to trochu něco jiného. Prostě dobrá filmařina.

• 17.2.2009  12:17
    Revizoři (2003)

Příběh revizorů pro mne není zas tak důležitý. Spíš vnímám druhý plán filmu, kdy se Bulczu snaží dostat ze svých běsů a vystoupit z temného metra na světlo. Za pomoci bizardních postav, hlavně holky v medvědím kožíšku se mu to povede. Ta naděje na možnou změnu z toho přímo sálá. Jo a ty kostýmy jsou dokonalý.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11