Radyo

okres Nový Jičín
pan Průměrňák

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 51 68
    • 28.6.2018  09:06

Spotřební doba si žádá spotřební zboží. A bohužel v posledních nejméně 10 letech se řada spotřebního zboží objevuje i mezi filmy. Každý dobrý (nebo aspoň relativně dobrý) film je třeba vykompenzovat nejméně tisícovkou těch méně koukatelných či přímo životu nebezpečných. Jurský svět nr. 1 byl osvěžující a zdařile recykloval téma dinosauřího světa, jeho pokračování ovšem už působí z větší části jen jako snaha využít již namodelované a vyrenderované dinoše k zaplacení luxusní all-inclusive dovolenky hollywoodských magnátů někde v Marsa Alam anebo spíše na Marsu. Během pokusu o záchranu dinosvěta je třeba vystavět nejméně jeden obří oslí most a použít osvědčená klišé v množství větším než velkém, aby bylo zdárně dosaženo cíle v podobě co největšího zisku (platí pro děj i skutečný život). Největší sympatie tak získávají dinosauři, kteří ze svého kouzla (na rozdíl od lidských hrdinů) neztratili nic. Shrnuto - po zhlédnutí JS:ZŘ ve vás zůstane pozitivní zážitek jen o málo delší, než ze včerejší vynikající večeře.

• 25.3.2018  11:27

Nepříliš originální, nepříliš zábavné.

• 20.3.2018  11:06
    Surfařka (2011)

Jako příběh je to emotivní a dobře odvyprávěné, netlačící přehnaně na pilku ani na sekyrku. Jen tam na můj vkus lítalo nějak moc toho spirituálna ve smyslu "všechno je boží záměr". No, nevím, tyhle snímky, kde někdo (nadneseně řečeno) za každým prdem hned vidí boží úmysly pro mě trochu ztrácí na atraktivitě, byť jde v tomto případě jinak o silnou událost.

• 20.3.2018  10:58
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Výborný seriál s hustou atmosférou a řadou retro vzpomínek (hlavně po hudební stránce).

• 20.3.2018  10:56

Tak první série nasadila laťku hodně vysoko, co si budeme povídat. Ale druhá řada na ni celkem důstojně navázala a až na první a sedmou epizodu dosahovala u mě taky na max. hodnocení. Celkové dosavadní seriálu je vynikající a trochu se bojím toho pokračování, protože tento level IMHO nejde dlouhodobě s daným tématem udržet....

• 20.3.2018  10:52

Opravdu nejslabší díl celé série, ale aspoň se trochu rozvinul "paralelní" příběh dívky s podobným osudem, jako měla El. Kdo ví, jestli nebude seriál nějak navazovat v další sérii.

• 8.3.2018  06:19

Stále skvělé, ale poslední díl mi paradoxně přišel atmosférou nejslabší - to asi tím "otevřením dveří dokořán" (řečeno metaforicky). A samozřejmě na konci očekávaná zadní vrátka pro pokračování, které se už mezitím stihlo "narodit". :-)

• 7.3.2018  07:58

Seriálová první řada připomene kouzelnou atmosféru osmdesátkových filmů US provenience (my tady měli přeci jen trochu jiné osmdesátky) a namixuje do ní napětí přímo hororové, a to takovým stylem, že u každého dílu sedím v křesle jako přikovaný a skoro nedýchám. Asi půjdu přehodnotit svou seriálovou TOPku, tedy pokud to další série nějak zásadně "nepošlou ke dnu".

• 7.3.2018  07:54

Uff, nemůžu se dočkat vyvrcholení první série!

• 5.3.2018  10:51

Po třetím díle mám neodolatelné nutkání si pustit hned ten čtvrtý!

• 5.3.2018  10:50

Napětí stoupá jako tlak páry v kotli parní lokomotivy...

• 5.3.2018  10:43

Skvělý start do dalšího potenciálně kultovního seriálu.

• 3.3.2018  21:07

Tak tohle že napsal a natočil Mádl? TEN Mádl? "Přemluv bábu" Mádl? Nevěřím. Jeden z nejinteligentnějším českých počinů posledních 10 let. Ale určitě to NENÍ komedie - ty tři až čtyři zasmání člověk zažije i kolikrát u hororu... Za mě pěkných 85%.

• 28.2.2018  06:38
    Mezi vlky (2011)

Možná tomu filmu trochu ublížil střih, protože některé scénky působily nedotaženě - ale to se asi už nedozvíme. Každopádně jsem byl ale celkově mile překvapený, byť nejvíce mě překvapilo, že charisma Liama Neesona stále funguje a dá se na něm vystavět celý film (pravda, je to už 7 let staré, ale to neva). Děj byl sice zčásti nepřekvapivý, ale celkově zvládnutý tak, aby se divák nenudil (tedy aspoň většina diváků, když koukám na ty hvězdičky kolem...). Pro mě osobně je to tak 75%.

• 7.1.2018  07:55

Velmi, VELMI sympatické překvapení, namísto rozjuchané komedie (jakou jsem naivně čekal) moc milý (byť taky lehce naivní) film s výborným Damonem a řadou velmi dobře hrajících ostatních herců a hereček. Dojemné scénky jsou servírovány umírněně a vyváženy odlehčenými místy, závěr je ale silně slzopudný a i já jsem musel utřít oko (něco mi do něj spadlo). Fakt příjemný film.

• 7.1.2018  07:40

Za mě teda zklamání. Pokud to měla být jakási novější varianta S tebou mě baví svět, tak bohužel selhala na mnoha frontách, počínaje nedotaženým scénářem a konče hereckým obsazením (jakkoliv bylo hvězdné). Zasmál jsem se asi 3x a to si ani nejsem jist, zda to bylo na těch správných místech, kde to tvůrci zamýšleli. Dvě * jsou strop.

• 27.12.2017  12:55

Patos, zejména ten vánoční je největším americkým vývozním artiklem, těsně před americkou verzí demokracie. Tenhle film spadá do skupiny (velmi velké) blábolů, u nichž je jediné zhlédnutí maximem.

• 6.7.2017  22:07
    Vojna a mír (1967)

Na sovětskou produkci neskutečně nadčasové dílo! Emocionálně nabitá série, která nenechá chladným ani neznalce literárního díla.

• 26.4.2017  20:53

Strašná slátanina. Možná v roce 1987, 14 dní po premiéře, v mém těsně postpubertálním věku by se mi to i trochu líbilo, ale dneska? Smál jsem se jen záplavě filmového kýče, tolik klišé na jednom místě se taky vidí málokdy... Spielberg v tom čitelný je, ale filmu to spíše škodí, než pomáhá. Prostě děs běs.

• 13.2.2017  13:58
    Kurýr 2 (2005)

V akčních scénách je Jason Statham dokonalejší než Jackie Chan s Jetem Li dohromady, ovšem ta omáčka okolo, dějové skoky a vynechávky, pošramocená logika... Chvilkama jsem si připadal jako na horské dráze s litrem slivky v krvi, jak se mi motala hlavy z otoček, kopů a přemetů, chvilkama to bylo komunikativně na úrovni Policajta ze školky. Za tu rozpolcenost maximálně dvě hvězdy.

• 28.1.2017  20:56
    Salon krásy (2005)

Film, který se přímo vyžívá ve zveličování či zvýrazňování toho, jak jsou (jak jen to říct spisovně)... Afroameričané odlišní od bělochů. Miliony stupidních řečí mě ve filmu spíše iritovaly, než bavily, Queen Latifah mezi ostatníma barevnýma kolegyněma se svým přístupem vypadala naprosto nepřirozeně a těch pár bílých herců a hereček to nijak nevylepšovalo (byť šlo o vesměs hezké ksichtíky). Dvojka je maximum.

• 30.10.2016  12:23

Cliche. Cliche. Cliche.

• 11.10.2016  06:36
    Godzilla (2014)

Tři hvězdičky pouze za povinně zvládnuté triky. Zbytek je balast.

• 8.1.2016  20:08

To bilo ale klášně loštomilé. Moooč še mi líbili ti balvičky! A čalodejniče byli bakané, fuj fuj. A mooooč heštá opičta, kelá aji muvila! Fajne a pjekne!

• 3.1.2016  10:34
    Kouzla králů (TV film) (2008)

Bylo pro mě fakt trýznivé vidět během páru dní dvě české pohádky poslední dekády a obě ohodnotit jednou hvězdou, protože prostě za víc nestály. Tohle byla hrůza s tragickým Krausem v hlavní roli (to se vážně nenašel nikdo lepší?) a s bohužel směšnými Abrhámem a Šafránkovou. Bože, jak hluboko ještě české pohádky klesnou?

• 3.1.2016  10:05
    Tři bratři (2014)

Tohle snad ani jeden ze Svěráků neměl zapotřebí. Pohádka, kde se 80% času zpívá naše děti nezaujala a mě taky ne. Celé mi to přijde spíše jako jakási úlitba tatínkovi, než seriózně myšlený počin. Tyhle miniopery mají své kouzlo na divadelních prknech, ale bohužel jde o kouzlo do filmu nepřenositelné. Herce tady pitvat nebudu, ale (jako jiní) se pozastavím u Karkulky - to její pedofilní vyznění je fakt mazec, to jste pánové mysleli vážně? Nemohla ta holka vypadat aspoň o chlup dospěleji? Fuj. A vlk působil jako z nějakého studentského hororu, to tedy byla práce... Ne, vážně, tohle Svěrákové nevymysleli dobře. IMHO jde o český filmový průser roku.

• 23.11.2015  00:57

Nejvtipnější scénkou filmu byla ta s Peterem Dinklagem. Zbytek byla vata, nastavovaná omáčkou. Humoru pomálu a když už, tak vesměs primitivní (ale tak moc, že se ani děti skoro nesmály). Will Ferrell šaškuje přes míru, Zooey Deschanel háže sice roztomilé kukuče, ale na tom její vánoční herectví začíná i končí... A když nad tím tak přemýšlím, já vlastně ty rodinně-rádobyzábavné santaclausárny tak nějak globálně (až na čestné výjimky) nemusím. Zkrátka "čtyři z pěti českých Ježíšků by Santa Clause zakázali". A basta.

• 10.11.2015  23:53

Věřte mi, že název filmu v tomto případě rozhodně nesymbolizuje nedočkavé odpočítávání minut, zbývajících do konce, kdy divák jen doufá, ať už to proboha skončí. Tak tohle odpočítávání tedy určitě ne. Spíše bych si tipnul, že někteří by proklatě krátkou minutáž (kdeže jsou doby, kdy 90 minut filmu byl standard?) raději klidně ještě o 10-15 minutek protáhli, aby si užili to gradování napětí ještě o kousek déle. Samuel je kouzelný, ostatně jako skoro vždy, ale v takovém drsnějším slova smyslu - za domácího mazlíka bych ho tedy určitě nechtěl. Carrie-Anne mi do role úplně nesedla, ale podala obstojný výkon. Nejvíc si asi natáčení užil Michael Sheen - skoro celý film seděl a aby ho z toho nebolely záda, tak se chvilkama musel hezky protáhnout. Jo, a Gil Bellows se mi zdá nějak vizuálně zdrsněl. Každopádně to vychází celkově na poctivé 4 hvězdy.

• 24.10.2015  23:24

Až do nástupu děduly Vlada na scénu to byl vpodstatě běžný průměrný animák s několika vtipnými scénkami a tunou klišé, které je zřejmě podle nějaké holyvúdského zákona nutno co nejčastěji připomínat už dětskému divákovi. Od Vladova nástupu na scénu došlo k upevnění průměrnosti naprosto razantním způsobem. Všechno, co všemi filmy mazaný a filmovými festivaly protřelý divák očekával, že se stane, se přesně tak i stalo. Faktor jakéhokoliv náznaku překvapení = jedna velká NULA. Mladší syn mě sice přesvědčoval, že se mu to OPRAVDU líbí, ale jeho řeč těla vyzněla jasně (intenzita nervózního poposedání a ošívání se stoupla zhruba v polovině filmu na dvojnásobek běžných hodnot). Takže opravdu čisté a ničím neposkvrněné tři *.

• 21.10.2015  23:44
    Agora (2009)

No, mám takový divný dojem, že se nám aktuálně chystá v Evropě taková malá Agora 2, dokonce to bude možná taková syrová (nebo syrská?) reality show. Teď ale nebudou v hlavní roli zfanatizovaní pomatení křesťané, ale podobně mentálně ovlivnění muslové. Každopádně tohle byl enormně povedený spektákl o tom, že ani Jesus team nehrál vždycky fér plej hru a že v každé knížce (včetně tištěného jízdního řádu) se dá najít odstavec, který normální člověk pochopí nějak standardně a idiot jej pochopí úplně jinak.

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 51 68