John Wick: Kapitola 4 (2023)

Čakal som zničujúcu a šablónovitú nudu. Dostal som zničujúcu a nápaditú akciu, pri ktorej som si ani len nespomenul na to, že to má skoro tri hodiny.

Flash (2023)

Hviezdička navyše za Michaela Keatona.

Baggio: Božský copánek (2021)

Bohužiaľ, ako veľký fanúšik R. Baggia, kedy pri prestrelenej penalte som ako 11 ročné dieťa plakal :-) musím konštatovať celkom sklamanie. Keďže film sa koncentruje viac na Baggiov vnútorný mentálny svet a nie tak na jeho futbalovú kariéru, tak mi hlava neberie, že vôbec nebola spomenutá penalta, ktorú kopal na MS 98 vo Francúzsku a ktorá bola pre neho (podľa jeho vlastných slov) vykúpením. Bolo to proti Chile za stavu 2:2 v 84 minúte zápasu. Možno to bolo rozpočtom, nakoľko aj samotná minutáž by si zaslúžila aspoň o polhodinku viac. Producentov však musím pochváliť hlavne za technické prevedenie samotných ukážok zo zápasov. Detaily ako dresy, teplákové súpravy, vohoz trénerov pri čiare, reklamy popri ihrisku, pohľady do hľadiska - to všetko sedelo na 100%. Až som bol občas zmätený a nevedel som rozoznať či pozerám film alebo dokonale zremasterovaný záznam z reálneho zápasu. Palec hore za to, že sa nesnažili zachytiť aj samotný futbalový "kumšt" hlavného herca, nakoľko bolo hneď v úvode jasné, že by to bolo skôr na smiech. Čo sa týka castingu: hlavnému predstaviteľovi sa Baggio podaril neskutočne, mimika, štýl chôdze, postoj - to všetko bolo až neuveriteľne presné. To isté sa dá povedať aj o obsadení role Arriga Sacchiho. A to nevynímajúc casting spoluhráčov (Massaro, Pagliuca, Baresi, ...). Vlasatý Claudio Taffarel veľmi pobavil :-) Tých 90 minút však preletelo tak rýchlo ako Baggiova penalta ponad Brazílsku bránu a vo mne ostala pachuť nekompletného filmu.

Nula nula nula - I cieli di Tampico (2020) (epizoda)

Epizoda 2 je rozjazd na plne obratky. Spoznavame vztahy medzi jednotlivymi urovnami distribucie "produktu" napriec celym svetom vratane zivotnych osudov protagonistov, ktore sa zdaju pomerne uveritelne. Velmi prekvapujuca je vyprava, ktora je na vysokej - v podstate "filmovo hollywoodskej" urovni.

Nula nula nula - Il carico (2020) (epizoda)

Pomalsi rozjazd - trochu som mal pocit, ze sa to snazi byt niecim cim nie je kvoli preexponovanym akoze "umeleckym" strihom, ale chvalabohu som vydrzal a odmena bola velka :)

Sherlock Holmes (2009)

Opat vynikajuci Downey a uspokojivy Law, ale bohuzial, tento film je po scenaristickej stranke odpad, tak jednoduchu zapletku som skutocne necakal a zamrzi aj plytvanie obrovskym "devil" potencialom Marka Stronga. Ritchie sa snazi, ale obcas mi pripada, ze len vykrada sam seba a v jeho poslednych filmoch vratane Sherlocka Holmesa nevidim nic nove, cim by ma dokazal prekvapit. Nebyt uz spominanej dvojice hercov z kina by som odchadzal velmi velmi rozladeny.

Vincentův svět (2004) (seriál)

Tak toto je seriál presne podľa môjho gusta. Geniálna postava s geniálnymi hláškami Ari Gold (Jeremy Piven) je úplne božia a s každou novou epizódou sa teším čo zase vypustí z tých svojich "neomáchaných" úst. Ďalšou skvelou postavou je Johnny 'Drama' Chase (Kevin Dillon), ktorý hrá v podstate sám seba - neúspešný brat úspešného a známeho herca, ktorý sa snaží budovať vlastnú hereckú kariéru. Keď k tomu pridáme virvar Hollywoodu so všetkým čo k nemu patrí, tak nám vznikne seriál, ktorý ponúka bezstarostnú a super oddychovú jazdu s obrovským množstvom originálneho humoru. Každá epizóda má príjemných cca 27 minút.

Mesto tieňov (2008) (seriál)

Konečne slovenský seriál na ktorý sa dá pozerať, ba dokonca tešiť! Neopozeraní herci, ktorí sú uveriteľní, zápletky inšpirované reálnymi skutočnosťami, skvelá úvodná znelka. Samozrejme, seriál má menšie muchy (alebo lepšie povedané mušky), ako napr. nie úplne dokonalé dialógy. Mesto tieňov sa zatiaľ nemôže porovnávať s najlepšími hollywoodskymi krimiseriálmi, ale pre potešenie z kvalitnej slovenskej tvorby a ako motiváciu pre tvorcov hodnotím 5*.

Muži v černém (1997)

Ligotave zbrane, alieni a dobry humor - vcelku zabavny popkornovy film, ktory neomrzi ani po viac pozretiach.

Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se (1986)

Tento film ma vsetko - nezlomnu americku volu, ruskeho zloducha, karate (v skutocnosti wing chun, ktore bolo velmi, ale naozaj velmi zle predvedene) a ako ceresnicku JCVD v roli zaporaka. Co viac si priat? :) Ale je pravda, ze ako maly som to strasne zral a ani nahodou mi nevadilo, ze to bolo s nemeckym dabingom....