• Romantický

Bewakoofiyaan (2014)

Dá se říci, že hlavní linie je stejná jako u amerického filmu Fotr je lotr, tedy snaha Mohita (nápadníka), aby se zalíbil budoucímu tchánovi a dostal "souhlas" ke sňatku s Mayerou. Ale zde to není bráno pouze jako komedie, ale zahrnuje i vážnější téma, tj. jak se dva dokážou přenést přes to, když jeden z nich přijde dlouhodobě o práci, a jak moc mohou peníze ovlivnit jejich vztah. Myslím si, že právě tento pohled je na tom to nejzajímavější a i to zpracování se mi moc líbilo.

Bameul geotneun sunbi (2015) (seriál)

Na první díl jsem nevěřícně koukala, nechápala jsem, jestli tohle myslí opravdu vážně, protože celé mi to přišlo hrozně směšné. Šipka mého hodnocení klesla, ale pak přišel druhý díl, a stejně jako u prvního dílu hodnocení kleslo, druhý díl ho vystřelil do výše, kde zůstávalo po další díly ... Ale myslím si, že chybou byl velký počet dílů, protože pak už to bylo docela zdlouhavé, i když docela zajímavé. Téma upíra, který "vládne" království bylo originální, myslím, že to mělo velký potenciál, protože i herecké obsazení stálo za to. Lee Soo Hyun byl jako krvežíznivý upír úžasný, skvěle mu to sedlo. Lee Joon Ki taky super a s Changminem to bylo zároveň i takové rozloučení předtím než půjde na vojnu. Ale Lee Yoo Bi ... když byla převlečená za kluka, nebyl problém, ale pak mi přišla taková ... nevýrazná jako šedá myška :-( Přesto všechno - klady i zápory - nemohu dát nižší hodnocení, než které jsem dala :-D :-D :-D

Ramaiya Vastavaiya (2013)

Přibližně první polovinu filmu jsem si skvěle užívala, veškerá "přehnanost" a "přihlouplost" mě strašně bavila :-D :-D :-D Doufala jsem, že nasazená laťka vydrží i v druhé půlce, ale bohužel trošku klesla, proto pouze čtyři hvězdičky.

Neoreul gieokhae (2015) (seriál)

Originální a nápadité, i když některé věci zas tak nepřekvapily, ale některé překvapily hodně :-D :-D Hlavní dvojice byla pěkná, ale popravdě jsem měla radši scény s Lee Hyunem a Minem. Líbil se mi výběr dětských herců ... ale nechci nic prozradit, takže ... Poslední díl byl dobrý, ale na můj vkus mi přišel trošičku umělejší a na konci mi chybělo ještě vysvětlení některých věcí :-D

Dáma ve zlatém (2015)

Většina filmů, která v sobě nese téma 2. světové války, přináší hodně věcí k přemýšlení. Ale u tohoto filmu oceňuji, že mi umožnil úplně nový další aspekt k zamyšlení se - věci v přítomnosti. Historická linie byla hodně působivá a myslím si, že opravdu dobře vylíčila danou dobu. Pro mě to byl ve všech ohledech hodně zajímavý, poučný a emotivní film.

I Hate Luv Storys (2010)

Asi jediné, co se mi opravdu líbilo, byl soundtrack. Příběh mě nějak moc neoslovil, neříkám, že sem tam nebyly nějaké pěkné scény či "vtipy", ale na můj vkus dost málo, protože pak už to bylo všechno moc dlouhé. Vlastně ještě kladně hodnotím, že jsem si mohla zavzpomínat na starší filmy, které jsem viděla, jejichž hudba/scény v tomto filmu zazněly/byly.

Zmizelá (2014)

Doporučení na tento film jsem nedostala moc kladné, přesto jsem se rozhodla na něj podívat. Ale moje očekávání se nenaplnila a bohužel musím dát za pravdu "doporučení". Přestože děj byl poměrně zajímavý, všechno bylo velmi zdlouhavé, takže jsem se nemohla dočkat konce, který mě ovšem taky dost zklamal. Říkám si, zda by to bylo vůbec možné, aby to takhle skončilo, vždyť každý dělá chyby a tady jich několik taky jistě bylo ...

Hraběnka z Hongkongu (1967)

Začátek vypadal nadějně, byl i poměrně zábavný, ale záhy mě to bohužel přestalo bavit. Dokonce i konec působil tak nějak nijace :-D

Druhý báječný hotel Marigold (2015)

Pro mě to bylo stejně skvělé jako "Báječný hotel Marigold". Jako by jednička vůbec neskončila a příběh úplně plynule navazoval dále. Nebyla tam snad žádná chvíle, kdybych se nudila nebo mě to nebavilo. Očekávání, že to bude opravdu stát za zhlédnutí, byla naplněna. Krásná komedie, ale zároveň i film, u kterého se dají některé myšlenky rozvíjet. Já jsem dobře bavila a jsem spokojená, takže doporučuji!!!!

Make Your Move (2013)

O tanečním talentu hlavních hrdinů není pochyb, předváděli úžasné výkony, ale to bylo tak vše na tomto filmu. Bohužel ničím jiným nepřekvapil a popravdě mě ani zas tak nebavil.