frbulka

frbulka

Jana K.

okres Svitavy
obdivovatelka krás pozemských

5 bodů

Můj deníček

 • 6.5.2015 v 23:41

  Pro zasmání...

  Dovolím si půjčit úryvek z deníčku jednoho zdejšího uživatele...

  http://www.csfd.cz/uzivatel/165942-benedygtus/denicek/

 • 30.4.2015 v 13:59

  Nejhezčí dárek...

  Dříve jsem měla velkou radost z věcí. Poslední dobou, asi jak stárnu, mě věci trošku přestávají zajímat (i když ne všechny, to bych ze sebe zase dělala lepšího člověka:-)), stejně se někde jen válí, práší se na ně a nakonec zjistíte, že jich potřebujete tak polovinu. A tak když jsme o víkendu jeli do Městského divadla v Brně na muzikál Duch, který se inspiruje známou filmovou předlohou, byla jsem pořádně natěšená. A skutečnost byla ještě o mnoho lepší - a tam, v hledišti, jsem si uvědomila, že prožitek, ať už je kulturní, adrenalinový, sportovní či jiný, to záleží na osobním založení každého z nás, je nejlepším dárkem. Sice Vám po třech hodinách v divadle nic hmotného nezůstane, ale to duchovní obohacení a vnitřní radost si člověk nese ještě dlouho, ne-li do konce života. Byla to krása, nezbývá než MdB vychválit do nebe, tak umně skloubené divadelní a hudební vystoupení, tak perfektně zakomponované komediální prvky, tak výborně vyřešené efekty, které se na divadelních prknech vyjadřují mnohem hůře než ve filmu, tak dechberoucí výkony hereckých představitelů, tak krásné hlasy, tak krásné kostýmy, tak...!

  Doufám, že se do MdB ještě v brzké době podívám a Vy, kdo byste uvažovali o návštěvě tohoto muzikálového představení a máte rádi film, určitě neváhejte, je to snad ještě lepší.

  http://www.mdb.cz/inscenace/346-duch

  Nejhezčí dárek...
 • 25.2.2015 v 22:36

  Na co se v současné době nejvíc těším...

  Muzikál Duch...

 • 8.12.2014 v 23:27

  Neznámá

  Tak jsem si dovolila trochu romantického kýče a vrátila se na chvíli do puberty:-). Jak jinak se dá taky přežít předvánoční úklid, že?:-)

 • 27.11.2014 v 18:02

  Soužití s islámem?

  Tak jsem si dnes pustila tento rozhovor a nevím proč, ale z názorů pana Čuříka mě opravdu mrazí. Problém, který poslední dobou netrápí asi jen mě...kéž Evropa a celý svět najde řešení, které nám dovolí žít v míru a svobodě.

   

   

  http://www.rozhlas.cz/dvojka/kupredudominulosti/_zprava/otazka-souziti-s-islamem-rozlitila-hosty-a-vyprovokovala-k-odchodu-ze-studia-dvojky--1423759

   

   

 • 15.10.2014 v 21:42

  Obrázek, který mě rozesmál:-)

  A snad to půjde i zpátky:-)

  Obrázek, který mě rozesmál:-)
 • 3.6.2014 v 15:10

  Hospodine, Pane náš...

  Žalm 8

 • 14.3.2014 v 12:33

  Někdy stačí jen maličkost...

  Tak dnes tak sedím v práci nad stolem - účetnictvím, přiznáními a všemi možnými i nemožnými "papíry" a ač mám svoji práci jinak ráda, dnes zjišťuji, že asi dělám většinu věcí špatně a tak, jak by se nemělo, nerespektuji vyhlášky, neúčtuji na analytické účty, nemám nastavený software na oddělenou činnost, vše je zastaralé, nervózně hledám na internetu a začíná se mě zmocňovat malomyslnost a pochyby o sobě samé. V tom někdo zaklepe na dveře a dovnitř vstoupí klučina, oblečení od sazí, který se na mě usměje a začne mi vyprávět o tom, jak je poctivých řemeslníků v jeho oboru stále méně, že svou práci dělá rád a chce ji dělat tak, jak by se mělo a podává mi letáček s jeho jménem, logem a nápisem kominíček. Vše je doplněno milým textem hovořícím něco o tom, že kominictví není jenom štětkou sem a tam, ale že to je společenská událost:-). A tak se taky usměji, slíbím, že cedulku vyvěsím na úřední desku a mám radost.

  To vše proběhlo tak upřímně a sympaticky, že mi tato chvilka projasnila den. Někdy i maličkost člověku moc pomůže, díky za takové maličkosti!

 • 22.12.2013 v 13:50

  A ještě jedno veselejší přání...

  Radostné Vánoce!

  A ještě jedno veselejší přání...
 • 22.12.2013 v 13:39

  Vánoce plné lásky všem!

  Přemýšlela jsem, jaké přání umístím do svého deníčku pro moje milé oblíbené uživatele i ostatní, kteří by náhodou navštívili můj profil. A když jsem si chtěla něco pustit k tomu obvyklému vánočnímu gruntování a přípravám, narazila jsem čistě náhodou na mou oblíbenou vánoční melodii s videem, které je zbytečné komentovat. Všem nám k Vánocům a do nového roku přeji velké množství lásky, ať dokážeme milovat, být tolerantní, trpěliví, citliví, ohleduplní a láskyplní. A ať je na světe mír a netrpí nevinní, to bych si k Vánocům nejvíce přála já.