frbulka

okres Svitavy
obdivovatelka krás pozemských

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 15.6.2016  10:04

Drsné drama, z kterého se člověku občas dělá špatně - možná další film, který by mohl sloužit jako drogová prevence na školách, i když kvůli dost tvrdému jazyku bych to hodně zvažovala. Bratři Hádkovi hrají výborně, zvlášť Kryštof jakožto feťák je excelentní. Dobrý film, když člověk očekává sociální sondu do zoufalého života závislých lidí a už horší film, pokud divák očekává děj a hledá smysl celého snímku. Pro mě na hranici tří a čtyř hvězdiček...

• 15.6.2016  09:55
    Ostrov (2006)

Drama, které v člověku nechá dlouho silný dojem a náměty k přemýšlení. Atmosféra je celkově chmurná a šedavá, ale ta vlastně k prostému pojetí Anatolijova života patří - Anatolij je z pohledu dnešního člověka tak trochu blázen, alespoň mně se to tak jevilo, ale není právě toto cesta k věčnému životu? Být pevný ve svém přesvědčení a odhodit vše, co nám tomu brání? Kdo ví, faktem ale zůstává, že Ostrov je pro mě velice zajímavým snímkem, který nedokážu s žádným jiným porovnat...

• 29.4.2016  11:52

Úča byla vážně zkažená až za hrob, kolikrát mi bylo trapně za ni a s chutí bych jí dala za vyučenou. I když jde o poměrně slaboduchou komedii balancující pro mě na hranici dvou a tří hvězdiček, určité plusy film má. Třeba poučení, že není vždy zlato co se třpytí, a že větší prsa z nás nutně hezčí ženskou neudělají:-). Asi tyhle "odlehčovačky" teď potřebuji, proto hodnotím nakonec třemi *.

• 26.3.2016  08:53

Určitě kvalitní drama/komedie o spojení dvou naprosto odlišných světů, silnější o to víc, že je inspirovaná skutečnými životy...

• 15.3.2016  09:19
    Světáci (1969)

Až na to, že jsem to viděla asi na 40krát, protože jsem to vždy pouštěla v poloze ležmo před spaním, nebyl to vůbec špatný zážitek. A protože jsem to vždy ladila znovu a znovu, úvodní znělka se mi docela zaryla do paměti a docela i zalíbila:-). Pro mě tento typ filmů nebude nikdy úplně to pravé ořechové, ale musím přiznat, že takový herecký výkvět, to byla vážně nádhera - skoro by člověk řekl zlatá éra filmových osobností. Výborný Sovák, Brodský, Jirásková, Bohdalová. Scéna u stolu v nóbl podniku, kdy se všichni sešli, mě opravdu pobavila:-).

• 17.2.2016  08:53
    Bílá paní (1965)

Výborné jako parodie na tehdejší režim, která krásně ukazuje, jak se davově dokázali manipulovat lidi a na jak inteligentních základech byl tento režim postavený, myšleno samozřejmě ironicky. Jako komedie pro mě ale naprosto nekomediální. Je to film vlastně vcelku vážný a možná by si ho měli pouštět studenti středních škol, když se budou učit o šedesátých letech dvacátého století. I přes hvězdné obsazení nejlepšími herci té doby mi však bohužel typ těchto filmů nic moc neříká a proto hodnotím průměrně. Ale to není chybou filmu, jde jen o můj osobní vkus...

• 8.2.2016  12:14

Dá se u toho zasmát, hlavně Donutil při zjištění "nepříjemného zranění" exceluje, ale položme si ruku na srdce, jde o trochu drsný humor. I když, ty chlapi si to zasloužili. Jenže brát zákon do vlastních rukou se v našich právních podmínkách nevyplácí a proto také Zuzana Stivínová skončí tak, jak skončí...

• 8.2.2016  12:09
    Zločin v Polné (TV film) (2016)

Zločin v Polné - opět motiv rasové nenávisti stejně jako u filmu Čas zabíjet, na který jsem se dívala v sobotu. I když se jedná o zcela jinou dobu a jiné prostředí, základ je stejný. Dnes je tohle téma velice aktuální a myslím si, že Zločin v Polné je rozhodně snímkem, který má divákovi co říct. V druhé části mi občas myšlenky utekly od děje a celkově jsem měla pocit, že film trochu ubral na dechu. I když Leopold Hilsner byl opravdu zřejmě nevinný, hlavní protagonista Karel Heřmánek ml. mi nepřišel jako dobrá volba - moc nevinné oči, moc velké neviňátko. Už fotka Leopolda Hilsnera na wikipedii odkrývá podle mě úplně jiný vzhledový typ. Ale jinak - myslím si, že jde o velmi zdařilé zpracování.

• 7.2.2016  12:00

Velmi silný a zároveň velmi krutý snímek. Nejen o ublížení nevinnému a čistému dítěti, ale i o tématu pomsty a rasové nenávisti. Konec byl možná lehce patetický, ale proč ne, copak tohle by neobměkčilo srdce i kamenné soše? Matthewa McConaughey jsem měla zafixovaného ne jako moc dobrého herce, ale tímhle snímkem mě přesvědčil o opaku. Jsem ráda, že jsem překonala počáteční nechuť z délky filmu (která však velmi brzy zmizela) a snímek jsem mohla poznat.

• 6.2.2016  14:50
    Ranhojič (2013)

Film přesně dle mého gusta. Nejdříve se ocitáme v šedivé středověké Anglii, zamořené chudobou, nevzdělaností, nemocemi a všudypřítomnou smrtí, abychom se o několik let později s Robem Colem vydali směr dálný východ, kde chce mladý Rob objevit lék na nemoc, která mu vzala milovanou matku. Jen zde, v této vyspělé civilizaci, kde ještě nezapomněli na odkaz Antiky, se může vzdělat v lékařském umění. Pro mě to bylo po všech stránkách dokonalé. Překrásné obrazy přírody, úžasná atmosféra kdekoliv, kde se film odehrával, přesvědčivé postavy, kvalitní herecké výkony (samozřejmě výborný Ben Kingsley či Stellan Skarsgard, ale i pro mě dosud neznámý Tom Payne a Emma Rigby). Takových filmů by mělo být více.

• 1.2.2016  14:26

Dost náročný film s neuvěřitelnou sílou a nábojem. Ale nejedná se o prvoplánově erotický snímek, spíše o hlubokou psychologickou sondu do vztahu dvou lidí, je to film o závislosti na druhém člověku, o odmítání, o oddanosti, o působení bolesti a o ponížení. Kam až je schopen člověk daleko zajít, jak se intenzivní láska může proměnit v intenzivní nenávist. Emmanuelle Seigner byla opravdu velice ženská, zato Hugh Grant mi přišel trochu směšný a jeho postava lehce nadbytečná. Závěr byl trochu zvláštní, ale celkově mi snímek přišel velmi silný.

• 1.2.2016  14:12
    Vraždy v Midsomeru (TV seriál) (1997)

Teprve nedávno jsem tento seriál objevila a i když každý díl jede podle stejné šablony a v Midsomeru je opravdu něco prohnilého, každý z těch dílů má více či méně slušnou dávku napětí a záhadnosti. Když si k tomu připočtu sympaťáka Barnabyho a jeho milého psa, vychází mi z toho příjemná a docela inteligentní detektivní podívaná.

• 19.1.2016  20:26

Když jsem zasedala k filmu, nevěděla jsem o něm vůbec nic a přece mi bylo po dvou minutách jasné, že ho režíroval Baz Luhrman, tak je jeho rukopis zřetelný. Jenže Moulin Rouge bylo navíc skvěle zhudebněné dílko a celkově mě mnohem více okouzlilo. Neříkám, že Velký Gatsby je úplně špatným filmem, už samotný Leonardo DiCaprio a jeho charsima povyšuje film alespoň o jednu hvězdičku, ale pod nánosem všech těch nablýskaných kostýmů a honosných efektů se cosi podstatné ztrácí a ustupuje do pozadí. Takže shrnuto - Velký Gatsby se bude líbit lidem, kteří dokážou ocenit barvy a efekty a ženám, které těžko odolávají ustarané vrásce mezi očima Lea DiCapria, ale asi ho nedocení úplně ti, kterí čekají namísto efektů hloubku děje a pro něž je základem každého pořádného romantického dramatu nehynoucí a neopakovatelná láska...

• 4.1.2016  13:15

Další Svěrákovina a z mého pohledu trochu přeceňovaná pohádka. Ano, místy je to milé a místy roztomilé. Jiří Strach hraje výborně a písničky jsou taky příjemné, ale často mi přijde, že tvůrci diváky zbytečně připravili o trošku toho napětí a gradaci příběhu, když se nalezne matka se synem, působí to až neuvěřitelně chladně, vše je jaksi zrychlené a bez dřiny, Lotrando pokácí pár stromů a už je zachráncem, kde jsou doby, kdy musel princ/mládenec splnit alespoň tři náročné úkoly, aby princeznu vysvobodil? Já vím, pan Svěrák tvoří jiným stylem, ale jsem asi pro větší klasiku. Lepší tři hvězdičky.

• 4.1.2016  13:06

Pro mě do dnešní doby trošku nepochopená česká komedie, ve které nenacházím takové zalíbení, jako 99% českého národa.

• 4.1.2016  13:04
    Tři bratři (2014)

Musím říct, že pro mě tato pohádka byla zklamáním. Je to nadité až k prasknutí kýčovitými efekty, divnými a neuvěřitelnými zvířaty, vyumělkovaností a někdy až trapnými dialogy. I otázky pana Svěráka směřované dětem jsou zde tak nějak navíc...Na druhou stranu, písničky jsou docela příjemné a herecké obsazení taky. Ale vše je jako rychlá jízda rychlíkem, jako by se do těch 90 minut mělo nacpat co nejvíce - no ono je opravdu 90 minut pro tři pohádky moc malý časový prostor - a bohužel se to na kvalitě zpracování odrazilo.

• 30.11.2015  20:16

Nádherná pohádka, ke které se určitě ráda brzy vrátím. PS: Já jsem z té Marthy úplně vyřízená - a to je moje sexuální orientace v pořádku:-). Je úžasná.

• 16.10.2015  19:31

Tento typ filmů mi zvedá tlak, v tom negativním slova smyslu. Ale protože se mi při pátku nechtělo odcházet od rodinného krbu a byla jsem zlenivělá, viděla jsem tento "skvost" až do konce. Jednu hvězdičku dávám jen kvůli posledním komediím pana Trošky, ty jsou na tom ještě o něco hůře.

• 11.10.2015  12:13

Film nevalných kvalit - nic jiného jsem vlastně neočekávala. Ale mám slabost pro Ondru Vetchého a Simona Stašová je také výborná herečka a tihle dva dokázali stvořit alespoň pár vtipných scén. Vadila mi jakási podivná retro atmosféra, protože nadělovat si ve 21. století dárky stylem ala Pelíšky, je i v nejchudších rodinách už trochu nereálné. Ale protože se tomu občas dalo trošku zasmát a mělo to malou, ale alespoň nějakou myšlenku, nehážu do odpadu.

• 5.10.2015  09:09
    Hotýlek (TV seriál) (1975)

Fawlty Towers je skvělý sitcom, sledování každého dílu dokáže člověku zvednout náladu o 100%. Teď sleduji dabovanou verzi a je pravda, že je o poznání horší než originál s titulky, zvlášť dabér Johna Cleese dost nezvládá, ale ani se mu nedivím:-). Jestli chcete vidět toho nejnevrlejšího, nejúlisnějšího, nejšetřivějšího, nejnešikovnějšího a vlastní manželkou nejšikanovanějšího hoteliéra všech dob, neváhejte zkusit tento sitcom. Nebudete litovat! "Basile, už věšíš toho soba?":-)Velký apel na pět hvězdiček, k dokonalosti Zmijáka a Bernarda Blacka však ještě trošičku schází.

• 23.9.2015  09:51
    Diana (2013)

Tento příběh je postavený na tom, že odhaluje nově objevenou a údajně životní lásku princezny Diany, kardiochirurga Khana. Egyptský milionář Dodi, společně s kterým zemřela v pařížském tunelu při autonehodě 31. sprna 1997, byl prý jen chabou náhražkou tohoto muže. Bohužel větší ambice si film neklade, očekávala bych něco více ze života princezny Diany, více o jejích dobrých činech, více o jejích vztatzích s královskou rodinou. Ale to asi opravdu není možné vzhledem k tomu, že se jedná o nedávnou minulost a tato rodina stojí v čele Velké Británie. Proto ale nedostaneme od snímku nic jiného, než romanci o vznešené ženě, která milovala nevznešeného muže. Že tak vypadá životopisný film o člověku, který měl odvahu vstoupit do minového pole, aby zabránil dalším ztrátám na lidských životech, je trochu smutné.

• 16.9.2015  16:00
    Sluha dvou pánů (divadelní záznam) (2000)

Těžko se hodnotí divadelní hra, kterou vidíte na svém notebooku. V tom divadle by to mělo stoprocentně mnohem větší grády. Ale byla jsem nadšená i tak - Miroslav Donutil mě většinou svých výroků, grimas a pohybů rozesmál a rozhodně bych ho nenazývala estrádním umělcem jako někteří zdejší uživatelé. Jeho Truffaldino je neodolatelný. Je pravda, že první polovina mi přišla trošku lepší, druhá opravdu malinko ztrácela na dechu a navíc mi místy přišlo, že herci trošku přehrávají. Ale jinak jsem moc ráda, že jsem tento komediální dell´arte skvost objevila:-). "Já nevím jak to tady všechno rozprostřu a ty mi cpeš nějakej pudlik!"

• 6.9.2015  20:04

Na tento kus musíte být naladěni, ne v každém rozpoložení ho budete vnímat stejně. Jako u většiny zdejších diváků i u mě filmové vyjádření hodně zaostávalo za tím hudebním, ale po nějaké době jsem začala více vychutnávat krásné písničky a zbytek vnímala jako takové divadlo pod širým nebem. Ve dvaceti bych to asi neocenila, prostě stárnu a ta hudba mě "dostala":-). Drsný loupežník Miroslav Donutil a jemná Eržika Iva Bittová jako dvojice zářili. Zabili, zabili chlapa z Koločavy...

• 22.6.2015  12:41
    Ona (2013)

Na mě asi příliš sci-fi. Muž, který je zamilovaný do operačního systému a operační systém, který mu lásku opětuje. Sci-fi, na druhou stranu, jak dlouho tohle ještě bude sci-fi? Ale za Joaquina Phoenixe, za jeho výborné mimické projevy, za originalitu celého zpracování a za pár opravdu povedených scén dávám 50%, i když jsem uvažovala, že dám o jednu hvězdičku méně. SPOILER - a pak to dopadá takhle - s kolika lidmi se právě teď ještě bavíš? S 8432. A kolik jich miluješ? 825.

• 20.6.2015  17:45
    50/50 (2011)

Souhlasila bych s komentářem jednoho zdejšího uživatele a opravila oficiální text distributora - JE to dojemné drama a komediální jsou pouze některé prvky. Ono komediální to ani moc být nemůže, zvlášť když onemocní rakovinou mladý člověk. Jinak jsem ale ráda, že konečně mohu něco, co je označováno jako komedie a co je výtvorem americkým, vnímat jako docela inteligentní a příjemný film. I když Seth Rogen mi byl po většinu filmu protivný a jeho neustálé hlášky o sexu otravné, zbytek byl fajn. Joseph Gordon-Levitt má sympatický herecký projev a Anna Kendrick je takový roztomilý králíček:-). A film nese krásné poselství, o hodnotě života a o tom, že když vás v krizových chvílích někdo blízký podrží, z poloviny je boj vyhraný...a nemusí se to týkat jen nemoci.

• 12.6.2015  11:45
    Jan Hus (TV film) (2015)

Tento film je dost rozporuplný a vlastně i já jsem si při jeho sledování uvědomila, že postava Jana Husa je velmi tajemná, zajímavá a do dnešní doby tak trochu dělí lid na dva tábory, názory na ni se různí. V prvním díle jsem se historicky absolutně ztrácela, tak jsem zamířila na wikipedii si trochu doplnit znalosti a zeptala jsem se osoby sečtělejší v těchto věcech, pak už byl film značně záživnější a smysluplnější. S každým dílem úroveň stoupá a po dodívání na ten závěřečný (který byl velmi silný) jsem se rozhodla, že trochu zvýším zdejší průměr. Ano, samozřejmě, hudba je naprosto příšerná (ta Kocábova, elektronická), někdy si říkám, jestli už vážně všichni ztratili rozum, že kloubí dohromady tak rozdílné a tvrdě narážející věci. Ale když se na to dívám jak chci, moc jiných trhlin na snímku nevidím. Matěj Hádek, kterého jsem dosud moc nemusela, mě velmi příjemně překvapil. Stejně tak byl výborný herecký výkon Jana Dolanského, Milana Kňažka, Vladimíra Javorského, Mariky Šoposké, Jana Plouhara a dalších. Atmosféru film má, je velmi přesvědčivý, není odtažitý. Možná mi také párkrát problesko hlavou, že Matěj Hádek není úplně ideální představitel pro Mistra Jana Husa, ale to by pak nebyl ani Jeroným Pražský - na všech obrázcích jsou to vousatí staří muži, ale zemřeli kolem čtyřicítky...proč by nemohli takto vypadat? Ano, jistě, některé věci jsou lehce zidealizované a zvýrazněné, aby zvýšily náboj filmu - ať už je to Husův citový vztah ke královně, zrada Štěpána Pálče, lehce teatrální vystupování krále...ale mně se toto všechno právě líbilo. Další otázkou je osoba samotného Husa - jeho názory jsou dodnes trošku kontroverzní a některé jsou katolickou církví nepřijaté (např. že kněz žijící ve hříchu udílí neplatně svátosti), jeho postava byla také bohužel zneužívána minulým režimem a sám papež Jan Pavel II. veřejně vyjádřil lítost nad krutou smrtí tohoto významného muže. Jsem ráda, že jsem filmovou trilogii zhlédla, mohla jsem tak lépe pochopit postavu Jana Husa a přiblížit si dobu, ve které žil. Jsem přesvědčená, že to nebyla doba lehká a on v ní obstál...

• 21.5.2015  07:08

Po třetím zhlédnutí mám pocit, že to je vůbec nejkrásnější film, který jsem kdy viděla. Nemyslím si, že by se jednalo o velký kalkul už zesnulého režiséra, aby získal co největší počet Oskarů. Bolestná romance prostě táhne a záleží především na tom, jakou formou film toto téma uchopí. Tady ho uchopil za správný konec. Ať už se jedná o záběry (nejen letecké) pouště v Africe, tržiště v Káhiře, jeskyně s malbami plovoucích lidí na stěnách, atmosféru opuštěného a vyrabovaného italského kláštera v druhé rovině filmu, kam se v myšlenkách přenesete, písečnou bouři, kdy skoro cítíte v ústech zrnka písku, drsnou scénu vyslýchání, při které Vám buší srdce, odstraňování miny, kdy Vám buší srdce ještě více a v neposlední řadě uhrančivý pohled Ralpha Fiennese, který je tak naléhavý, že skoro nevnímáte, že je určen Kristin Scott Thomas. Málokterý film vyjádřil podle mého vášeň tak dobře, jako tento. Snímek je opravdu velmi dlouhý a těch 162 minut je naplněno až po okraj smutkem, touhou, vášní, strachem, zradou, slitováním, dobrotou a smířením, je to kotel emocí a citů. Ale ani jedna minuta není plytká, každá má pro mě neuvěřitelnou váhu a každá se mi zapsala do srdce - a přesně o to asi Anthony Minghella usiloval...

• 23.4.2015  23:28
    Jiná země (2011)

Tento snímek je určitě originální a mladý režisér Mike Cahill už mě v krátké době dvakrát přesvědčil, že rozhodně nepatří mezi "mainstream" filmové tvorby. Film mi svým nízkorozpočtovým zpracováním zase potvrdil, že aby byl snímek působivý a smysluplný, nemusí být drahý, právě naopak. Brita Marling je tak krásná a přirozená, že byla středobodem celého snímku, věřila jsem jí každičké slovo, každý výraz tváře, její bolest byla tak hmatatelná, že jsem ji litovala ještě víc než Williama Mapothera. Konec je trošku náročnější, ale každý si v něm může najít to své - určitá uskalí závěru vyjádřil vtipně ve svém komentáři uživatel virus10 (ale pozor, je to spoiler) - na druhou stranu, závěr filmu je asi nutno chápat trošku abstraktně, jinak se člověk zaplete do logických úvah a touhy si všechno vysvětlit rozumem a rozčarování z nepochopení filmu může divákovi částečně zkazit prožitek.

• 21.4.2015  07:41

Tento snímek je krásný tím, že si v něm každý divák může najít něco pro sebe. Šikovně kombinuje různé filmové žánry, dojme vás k slzám, nutí vás přemýšlet a je velmi působivý, i když si diváka nekupuje a svým skromným až komorním zpracováním je spíše filmem nenápadným. Stěžejní je samozřejmě myšlenka a otázka odvěká - vzali jsme se tady jen tak náhodou, nebo má vše "vyšší" smysl a naše životy jsou darem, jsme bytosti duchovní a naše duše může žít po ukončení života na tomto světě dál? Odpověď nabízená filmem sice není ryze křesťanská, ale určitě je duchovní...hluboký a dojemný snímek s přesvědčivými hereckými výkony, který na mě silně zapůsobil.

• 16.4.2015  07:02
    Slavné dny (TV pořad) (2010)

Slavné dny jsou příjemnou sedmiminutovkou, kterou člověk třeba může začít svůj den. Poutavou a výstižnou formou seznamují diváka s nejvýznamnějšími historickými momenty naší planety, na důrazu přidává dramatická hudba a charizmatický hlas Pavla Zuny. Jakýkoli způsob, jak se může mladá generace (a nejen ona, někdy možná spíše ta starší) vzdělat nenáročnou a nápaditou formou v naší historii, je vítaný. Za sebe jsem moc ráda, že na Seznamu.cz, kde se nám nechutně podbízí Super a kde nám při čtení zpráv o teroristickém útoku, při němž zahynulo 50 lidí, vyskakují reklamy na dovolenou, je něco tak dobrého. PS: můj poslední shlédnutý díl byla vražda Abrahama Lincolna, stojí za to se na něj podívat.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9