Pilířek

• 25.2.2013  07:33
    Ve stínu (2012)

Překvapil, překvapil...

• 31.1.2012  02:50
    Malý okruh pozornosti (studentský film) (2011)

Saharské písky s jinými herci a bohužel opět špatně napsaná rozhlasová hra převedená na plátno. Mrazí mě fakt, že česko má "odborníky", kteří tyto filmy vypichují a navíc je dávají na výroční DVD českých kraťasů. Není to tím, že by nic lepšího nebylo. Šíleně iritující!!!

• 17.10.2011  20:53
    Nevinnost (2011)

Mno, trochu to zas něco vypovídá o kvalitě současné české konematografie. Čím zkušenější autor, tím víc experimentuje a tím víc mu to nevychází. Oba autoři si toho do filmu vymysleli hodně dobrého, škoda že z toho moc nedostali na papír a na plátně toho je ještě míň. 50%

• 22.6.2011  12:15
    Hanna (2011)

Asi to mohl bejt slušnej akčňák, kterej by těžil - a vlastně těží - kredit z toho, že Jamesem Bondem je tentokrát netradičně malá holka. To by ovšem ústřední protivníky nesměly ztvárnit skvělé Ronan a Blanchett, které to celé posunuly o několi stupňů výš a Joe Wright už je nedohonil. Celý to chutná jako slaný kafe, který sice kvůli ústřednímu duu a výtečné hudbě dopijete, ale stejně si nakonec říkáte, jestli to mělo cenu dělat.

• 10.4.2011  22:21

Film není bez chyb, ale je toho v něm nastřádáno toliko, ať už z člověčenství, pravdy anebo lásky, že se mu poprávu musí odpoustit, že to do sebe kompaktně nezapadá tak, jak by asi bylo zdrávo. Ale tohle Trojan věděl a stejně to tak natočil. Proč? Protože se může vybodnout na názory akademiků a do Občasnkého Průkazu vměstnal to, o čem se v žádných skriptech filmové teorie nedočtete. Fuck off PO UTA!!!

• 6.2.2011  06:24
    Ponurá neděle (studentský film) (2011)

Snad jedna z nejlepších látek, kterou jsem na famo viděl. Vlastně možná nejlepší. Skvělej vizuál, bezvadná atmosféra - na to je Miky machr jak nikdo. O to víc mě ale mrzí, že dílko není doklepnuté po stavební stránce. Chybělo mi abych se dozvěděl trochu víc o ústřední dvojici, která občas na plátně nedělala nic směrodatného, ale byla to právě tato dvojice, která filmu měla udávat krok. Druhou věcí pro mě pak byla špatná orientace v časových rovinách. Občas jsem měl problém identifikovat co je minulost a co je představa. V tomhle ohledu nerozdal Miky karty příliš spravedlivě. Ale po středověkém pexesu se sudem v hlavní roli je Ponurá Neděle megarozčarování a krásný zážitek.

• 6.2.2011  06:04
    Legenda o sudu (studentský film) (2010)

Film je pro mě bohužel sousled fotografií, z nichž na některých pozoruji zajímavý, či vtipný nápad, ale jinak mě i celek nechává naprosto chladným. Naopak, dost mě štve, že celou dobu pozorujeme jemnou propojenost všech fragmentů a čekáme, že ty nesmysly dosáhnou nějakého odpodstatnění, nebo rozuzlení. Prostě něčeho! A ono nic. Bohužel z mé strany neplatí, že Nesmysl X Nesmysl = Smysl. Ale zase lepší než pojišťovnou štěstí do oka :)

• 20.4.2010  14:30

"Are you a businessman or are you a newsman?" Nejlepší Mann

• 28.12.2009  23:52

Hlavně za odvahu a chuť přinést divákům legraci a porozumění.

• 21.11.2009  19:07
    Revizoři (2003)

Toto je pravá Maďarská pecka.

• 12.11.2009  21:55
    Ulovit miliardáře (2009)

Tomáš Vorel nám tentokrát naservíroval dílo, které je sice opět protkané svérázným humorem (díky) a opět nezapomíná na originálně interpretovanou sociální kritiku (díky), ale dílo postrádající špetku filmařiny. Výsledkem je film, který mě, jakožto obdivovatele sklepáckého humoru, vyloženě bolí.

• 4.11.2009  22:27

Velice nemilé překvapení. Mám rád dobové filmy, mám rád silné příběhy, spojené s diktaturou, nespravedlností, či touhou po svobodě. Pro natočení takového příběhu je třeba "řekněme" nadstandartního budgetu, což je evidentně první věc, která tady chybí. Ale kdo by vlastně vsadil na scénář, který nemá příběh, který je jen souhrnem fragmentů skutečných událostí, prokládaných přiblblými situačnímy gagy, které z charakterově nepropracovaných postav dělají celekm snadno Mistry Beany a aby to nestačilo, tak ty jejich to ještě podpořme a udělejme z nich nymfomany a alkoholiky. Mistrovským finále je pak trojstriptýzek matky a dcer z prvního a druhého manželství pro matčina současného milence. Takový nesmyslný eklhaft jsem v českém podání na plátně ještě neviděl a upřímně jsem litoval ony tři představitelky. K řemeslným vadám se již velmi poctivě vyjádřil kolega Klobouček. V Česku se čas od času podobný nonsens urodí a já se mu i zasměju, protože si nehraje na hluboký film s důležitým poselstvím, ale vlastně k pobavení je. Upřímě bych byl rád, aby producenti jen slepě nemysleli na zisk a přenechávali takovéto látky tvůrcům, kteří vědí, co se v daném žánru patří (Svěrák, Hřebejk,...) a kteří nemají tu drzost udělat film, který dělá ostudu hnded v několika rovinách.

• 4.9.2009  23:35
    Taxi (1998)

Asi nejšťavnatějěí moderní francozská komedie. Škoda že o Kravczykových pokračováních už se toto říci nedá..

• 29.8.2009  19:14

Pár drobných wtf mi zážitek nezkazilo. 4 a půl

• 17.8.2009  21:40

Tenhle biják by se měl promítat na hodinách psychologie jako skvělej příklad patologické obsese. Vtipná podívaná na to, když se skříží osudy několika lidí, které přídroda trochu oškubala.

• 14.2.2009  22:21

Pro mě asi nejpozitivnější polistopadový film, který si sebou ale zároveň nese velká sdělení. Z žádného jiného novodobého českého díla nečiší taková radost z filmařiny, jako z Šakalích let, které jsou pro mě, stejně jako pro kolegu Houdiniho, nejpovedenější Hřebejkovina. Dávám šest hvězdiček. Hejbá bryba!!!!