Jeremy.jk

Jeremy.jk

Jakub Kroutil

okres Praha
Life'll kill ya..


139 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
  • 29.1.2020  15:57
  Gentlemani (2019)
  *****

  Pocitově pro mě momentálně asi nejlepší Ritchie vůbec. McConaughey, Hunnam (!), Farrell i Grant, který mě neskutečně překvapil.. Ti všichni (samozřejmě i díky úžasnýmu scénáři) poskládali a neuvěřitelně stylově odvyprávěli nejelegantnější odpočinkovou pecku posledních let. Takhle královsky jsem se v kině už dlouho nebavil.. 95%.

  • 12.6.2018  15:43
  Escobar (2017)
  **

  Pokud jste neviděli Narcos, může se Vám pravděpodobně zdát, že to není vůbec špatný a to především díky dvěma personám v hlavních rolích. Pokud se ale zajímáte o tohle téma a chtěli byste se něco dozvědět, určitě dejte přednost zmíněnému klenotu od Netflix v seriálovém formátu. Je povedenější ve všech směrech a především vykreslení atmosféry nejen v kolumbijských policejních složkách, ale taky v ulicích a životech běžných obyvatel je opravdu dechberoucí.Tento film bohužel nemá ani jednu ze zmíněných kvalit - 40%.

  • 11.4.2018  14:40

  Tak pitomé, až je to milé :). Peyton si na nic nehraje a oproti San Andreas je tu poměrně dost (záměrně) vtipných scén. Za mě fajn a na velkém plátně dobře vypadající oddychovka - 70%.

  • 7.11.2017  12:27

  Předlohu neznám, takže netuším, jak moc mohli/nemohli tvůrci hýbat s prostorem jednotlivých postav, nicméně mi těch hereckých es ve "vedlejších" rolích přišlo chvílemi líto. Například Penélope (i přes takovou stopáž!) vedle detektiva prostě nemá šanci vyniknout, což je škoda.. Každopádně vizuálně vytříbená one man show pana Branagha, který si celý film ukradl pro sebe a evidentně si to náramně užíval. Rád cestuji vlakem a touhle parádou bych se rád projel, takže možná lehce nadhodnocuji - 70%.

  • 13.10.2017  12:11
  Sněhulák (2017)
  *

  Nemám nic proti tomu, když chce někdo zfilmovat knihu.. Pokud má ale takové choutky, měl by to udělat s respektem k obsahu a především autorovi. Né jen převzít základní myšlenku a překopat bestseller v neatmosférickou slátaninu, která musí každého fanouška knihy nevyhnutelně nas*at. Fassiho mám rád a už jeho obsazení do role H. Holea bylo na pováženou (kvůli jeho vzezření, ne hereckému umu), ale to co se právě dostalo na plátna kin, se dá těžko nazvat povedenou adaptací. Je to vůbec ještě adaptace knihy, když ji scénáristi zjevně nečetli a vzali si z ní jen jméno detektiva a toho roztomilého sněhuláka z přebalu? To je totiž to jediné z knihy, co jsem ve filmu poznal. 20% za pěkná panoramata, ale ta dnes uvidíte v každém druhém severském krimi..

  • 31.5.2017  11:04
  Wonder Woman (2017)
  ****

  Komiksy nečtu a samotná postava "zázračné ženy" mě nikdy nezajímala. O to větší je pro mě překvapení, že Wonder Women je překvapivě dost dobře koukatelnou záležitostí a to nejen díky krásné Gal Gadot. Stopáž je možná delší, než by se slušelo, ale na tohle jsme u komiksovek už zvyklí a nutno říct, že navzdory zmíněné stopáži je příběh odvyprávěn poměrně svižně. Ve finále tedy milé překvapení a pro mě zábavnější podívaná, než loňský zástupce DC Comics - 80%. SPOILER ALERT: úsměvným WTF momentem budiž odhalení boha války, resp. jeho představitele. Těžko můžete sledovat závěrečný fight s vážnou tváří, když největšího zloducha představuje jeden z nejsympatičtějších britských herců (a dokonce s knírkem!:)), kterého si většina diváků pravděpodobně stejně pamatuje hlavně jako Potterovského klaďase.

  • 28.3.2017  10:29
  Sv. Jiří (2016)
  **

  Poselství filmu je jasné, dokonce i důležité. Nicméně by bohatě stačilo všechno sestříhat na výmluvný kraťas, který by obsahoval úvodní a záveřečné titulky obsahující ona fakta. Skoro dvě hodiny, kde se hlavní hrdina ve svém osobním souboji s životem takřka nehne z místa, je ubíjejcí. Přitom z té rodinné linie šlo vytřískat mnohem víc, jen kdyby ji režisér a scénárista v jedné osobě jakkoli rozvinul - 40%.

  • 21.12.2016  16:19
  Pasažéři (2016)
  ****

  Pro mě rozhodně zajímavější vesmírná jízda, než nové SW. Momentálně nejsympatičtější dvojka hollywoodu spolehlivě utáhne tuhle dvouhodinovou jednohubku a ani mi snad nevadilo, že poměr akce/romantiky hrál hodně ve prospěch toho druhého zmíněného... Taky bych si nechal líbit jedno vesmírné rande s Jenn :)) - 80%.

  • 3.11.2016  08:53

  S Teorií tygra možná nejsilnější adept na Českého lva. Prvotina R. Havlíka mě minula, druhý pokus chytl za srdce. V obou případech stál i za scénářem, takže doufám, že bude v tomhle směru pokračovat. Lidský příběh, bezvadná ústřední dvojice a přesně tolik "pohádkovosti", aby se na to pěkně koukalo a necukal Vám koutek jako u některých [júesej] (v dnešní době vlastně i tuzemských) rodinných filmů. Tohle mi sedlo - 80%.

  • 14.9.2016  14:36

  Že film napsal stejný člověk, co Řachandu, jsem se dozvěděl až po projekci. Teď už mě tedy neudivuje absence jakéhokoli příběhu.. Narozdíl od Řachandy jsem se ale v tomhle případě poměrně dost smál a to především díky K. Hádkovi. Ten člověk je teď snad všude a jsem za to rád - 40%. Tento film leda v letńáku s lahví rosé v ruce ;).

  • 7.9.2016  11:24

  C. Eastwood & T. Hanks jsou mistři svého řemesla, které vyhledávám takřka celý svůj filmový život a i tentokrát to byla sázka na jistotu. Scény z řízeného přistání na řece (nikoli havárie!:) disponují v obrovskou dávkou napětí a nepříjemného pocitu, i když už vlastně víme, jak to celé dopadne. Zároveň film dobře nastíní okolnosti vyšetřování podobných nehod a vlastně i psych. dopad na množství lidí, kteří v letadle neseděli. IMAX plátno asi nebude úplnou nutností, ale samozřejmě přidává na zážitku a doporučuji jej navštívit - 80%.

  • 20.4.2016  10:30

  První svého druhu ? Palce hore za odvahu. Film je zajímavé vidět, ať už jste zarytí pařani, nebo jste jen ve školních letech o nějakou tu gamesu občas zakopli. I když jsou pocity z filmu spíše pozitivní, je dobře, že není delší. Po nějaké hodině likvidování "neschopných" protivníků se totiž dostavuje lehká letargie (a rozhodně to nebude nedostatečnou vynalézavostí typů usmrcení). Půlhvězdu navrch za několik povedených vtipů a spoustu trefně vybraných songů v čele s "Don't stop me now", kterou jsme mohli slyšet už v traileru - 70%.

  • 22.1.2016  09:39

  Jedna zářivá za Táňu, druhá za kostýmy. Předabování němčiny byl otřesný nápad a působí dosti rušivě, místy dokonce směšně (ostatně jako vždycky). Ale není se asi čemu divit, když se v dnešní době předabovává i slovenština (WTF?!). Ona zkratka by se taky dala použít v souvislosti s několika scénami ve filmu a nejvíc mě v hlavě asi straší ta krbová, tedy orgasmická pasáž v plamenech - 40%. Paradoxně mě zklamání z "velkofilmu" ještě víc navnadilo na dokument od paní Třeštíkové, kde se nepochybně dozvíme něco mnohem zajímavějšího ze života této slavné herečky a dost možná i výpravnější formou.

  • 20.11.2015  16:50

  Obdobné zklamání jako Legendy zločinu. I zde by slušela o půl hodiny kratší stopáž, i zde jsou náznaky nesoucí punc old school gangsterek. I zde to celé drží pohromadě pouze Depp (ve druhém případě to byl Hardy), ale jinak nemá Black Mass co říct. Byl jsem nesmírně rád, že uvidím Deppa v "normální" roli a dokonce na oblíbené téma, ale jedna zajímavá postava na dvě hodiny nemastné/neslané kriminálky je málo - 60% a jasným králem podzimu zůstává hypnotické veledílo.

  • 14.11.2015  14:09
  V hlavě (2015)
  *****

  Gejzír nápaditosti v každém detailu. Jeden z nejmilejších animáků, které jsem viděl - 90%.

  • 9.11.2015  17:46
  Spectre (2015)
  ***

  Nejslabší bondovka a co víc, bohužel i Mendesův film všeobecně. Atmosféra se Skyfallu ani nepřibližuje, Monicy je tu pohříchu málo, angažování Christopha Waltze coby (hlavního!) padoucha absolutně nevyužité a 24 hodin po zhlédnutí si nejsem schopen vybavit ani jednu zajímavou akční scénu. Odešla spolu s "M" z bondovek i veškerá kreativita ? 55%.

  • 30.6.2015  17:37

  Yop, jdu si vyměnit trencle. Loňský rok měl The Conjuring, letošek má tohle. Zase nic převratného ani nového. Přesto pochybuji, že mě něco do silvestra vyděsí víc. Derrickson měl i tentokrát k ruce osvědčeného skladatele, který s ním má na svědomí dvě předchozí laskominy (The Exorcism of Emily Rose , Sinister) a opět hraje přesně na tu strunu, na kterou slyším. Výsledný mix + městské části New Yorku za deště tvoří atmosféru připomínající Resurrection, nebo Se7en. Závěr trošku pokulhává, nicméně bezmála 2 hodiny nepříjemného pocitu v břiše to nepřebije. Wan má konečně rovnocenného soupeře na poli strachu.. Palec hore ! - 90%.

  • 30.6.2015  17:26

  Po rutinní Vzpouře strojů a sterilním Salvationu, který měl s Terminátorem pramálo společného, jsem za Arnieho comeback velmi vděčný. Obsahuje spoustu odkazů na druhý (nejlepší!) díl a vlastně je tu i celková provázanost s původní sérií, což je možná ještě lepší. Taky je potřeba říct, že jsem si předem nevyplácal všechny akční sekvence v trailerech, což bohužel dělá víc a víc lidí a pak si stěžují, že ve filmu vlastně nic není. Netuším, jestli jsem seděl ve stejném sálu, jako většina zde nespokojených, ale jedno je jisté. V několika momentech jsem se v sedačce IMAXU vrátil zpět do puberty, kdy jsem na T-1000 zíral s otevřenou pusou a to si cením. I když Camerona už nikdo nepřekoná, měl ve svém kratičkém review pravdu - HE IS BACK :). A jelikož se dají očekávat velmi nízká hodnocení od jisté sféry místních "kritiků", lehce nadhodnotím - 85%.

  • 29.5.2015  09:42
  Gunship: Fly for Your Life (hudební videoklip) (2015)
  *****

  Výborné propojení zajímavé animace a hypnotické hudby.

  • 21.5.2015  11:35

  Příjemná česká parodie na britské bondovky a možná i na samu sebe. Hlavní dvojice Vetchý-Stašová baví po celou dobu (především teda Vetchý a jeho grimasy). Prolínání mezi dvěma rovinami, ve kterých se příběh odehrává, je překvapivě nenásilné a jediné, co mi přišlo ve filmu navíc, bylo pár hlášek paní Pokorné v závěru filmu. Taková ta česká oddychovka, u které jednou do roka člověk rád vypne mozek.. 70%. Vyšlete rodiče do kina ;). Právě oni budou pravděpodobně cílovkou a to bez ohledu na to, jestli mají/nemají rádi 007.

  • 27.4.2015  22:22

  Dospělejší (chceš-li) temnější pokračování prvního dílu. Tedy nesoucí se v podobném duchu jako druhý Capitain America, nebo ještě lépe třetí Iron Man. Jenomže Avengeři už nezpůsobují onen "boom" efekt. Možná je to navýšením počtu výrazných postav, možná už po prvním díle zkrátka víme, co čekat a chtělo by to nový pohled na věc. Každopádně se opět vyplatí do kina zajít a investovat do co největšího plátna. Marvelu se za pomoci sólo filmů jednotlivých hrdinů docela dobře daří skládat onu mozaiku, která pravděpodobně vyvrcholí v následujícím díle. Já osobně bych se nezlobil, kdyby si vzal další Avengery na triko třeba takový Shane Black - 75%. 3D opět neoslnilo a působí zbytečně. PS: české škodovky v takovém filmu cením ! :)

  • 30.12.2014  22:02

  "Poklidná gangsterka" s minimem násilí - přesně typ role, díky které James Gandolfini proslavil ikonu žánru (a mou srdcovou záležitost) jménem Tony Soprano. V mých očích tentokrát trochu nezvykle na druhé koleji až za skvělým Hardym, ale když jsem to překousl já, vy můžete taky ;). Poklidné tempo v podobných dílech není pro každého a film sám o sobě vyloženě nevyčnívá z řad nadprůměrných, po všech směrech kvalitativně zvládnutých žánrovek, nicméně pocitově prostě musím jít do plných - 90%. R.I.P. Jamesi !

  • 16.10.2014  22:09
  Sabotáž (2014)
  ***

  Nejslabší Ayer. Zamýšlené navození kolektivní paranoie moc nefunguje, o hloubce postav se taky mluvit nedá a výsledná pointa ? Plusem jsou technicky zvládnuté akční sekvence a obsazení, jinak se jedná o jakýsi podivný výsledek Bčkového scénáře a slabší chvilky mnou (do teď) oblíbeného režiséra policejních drám. Kdo hledá poctivou akční týmovku, nechť jde o dům dál - 50%.

  • 20.7.2014  00:07
  Zátah 2 (2014)
  ***

  Což o to. Choreografie bojových scén a celkové nasnímání je na neskutečné úrovni - stejně jako u jedničky. Ale to je tak všechno. U prvního dílu byl člověk možná až hypnotizován výše zmíněným. Tady to už ale prostě nestačí a na tak přepálenou stopáž už vůbec ne. Snaha o vícevrstvé zápletky se cení, ale každá je plochá jak zednická lžíce a vytvoření alespoň náznaku pořádného děje se nedaří. Recyklovaná jednička - 60%.

  • 13.7.2014  00:13

  Nejmilejší film festivalu. Film "dle skutečných událostí" o vzestupu organizovaného zločinu v rodném městě režiséra. Film o mafii dětskýma očima. Bez množství násilí a vyprávěný specifickým humorem, kterým je obdařen neméně sympatický tvůrce (jedna z nejzábavnějších a nejzajímavějších diskuzí, co jsem na festivalu zažil). Dějová linka odehrávající se v dospělosti je možná trošku zbytečně natahovaná, ale výsledný dojem rozhodně nekazí - 90%. [49. MFF Karlovy Vary]

  • 12.7.2014  23:56

  Byl to pro mě první filmový zážitek letošního ročníku a laťku pro ostatní vybrané snímky nastavil opravdu vysoko. Možná až uhrančivá kamera, skvělí herci a vlastně i celá myšlenka dotváří tento působivý celek. I origins dokáže být kouzelný, dojemný a v momentě i hororový. Při závěrečné scéně u hotelového výtahu jsem zatlačil slzu - 90%. PS: určitě si počkejte na potitulkovou scénu, která zajímavým způsobem podtrhuje již zmíněnou celkovou myšlenku filmu. [49. MFF Karlovy Vary]

  • 9.7.2014  01:00

  Loňský festivalový rok mi v české vlně přinesl překvapení v podobě Revivalu a letošní ročník má zase Hanušovice. V rámci moderního českého filmu (v mém případě neskrytě značně bojkotovaného), se jedná prostě už o jistý "standart". Ve festivalové atmosféře bylo nutkání hodit hodnocení výše, těch 60% je ale pro tuhle jednoduchou (typicky českou) a hořkou komedii akorát. Babčáková a filmový statik RULEZ. [49. MFF Karlovy Vary]

  • 8.7.2014  19:24
  Memphis (2013)
  **

  Film o muzikantovi s absencí hudby... 1* za lokace Memphisu, druhá za náznaky oblíbených melodií - 30%. [49. MFF Karlovy Vary]

  • 22.6.2014  23:42
  Joe (2013)
  ****

  Cage si po dlouhý době odskočil od laciný fušeřiny, natočil pomalou drámu o obyčejném životě a udělal sakra dobře. S někým se osud prostě nemazlí a pokud to někdo dokáže podobně nenásilným stylem přenést na plátno, má moje sympatie. Příjemná změna, vidět pana herce zase u kvalitní filmařiny, snad nesklouzne zpátky k dobře placeným rychlokvaškám - 70%.

  • 26.3.2014  22:57
  Noe (2014)
  ***

  Darrenův Noah měl tu výhodu, že byl prvním filmem, který jsem na tohle téma viděl. Udržel si tudíž mou pozornost i při slabších místech. Případné další projekci například v pohodlí domova bych se ale asi vyhnul, protože největší plusy Noaha spočívají v jeho vizuálním kabátu a hudbě a ty ani při sebelepší technice doma zkrátka tak nevyniknou. Sympatičtější cast by člověk asi těžko hledal, ale bez emocionální vazby , na níž jsme u Aronofskyho filmů zvyklí, film z průměru prostě nevytáhne. Asi budeme tiše doufat, že se pan režisér vrátí ke své starší tvorbě - 60%.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14