Jeremy.jk

Jeremy.jk

Jakub Kroutil

okres Praha
Life'll kill ya..


139 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Kmotr (1972)

  Až s odstupem let, během kterých jsem tomuto žánru zcela propadl a opětovném promítnutí tohoto klenotu, si dovolím hodnocení. Netřeba opakovat všechna superlativa, která byla o tomto filmu vyřčena. Co mě zajímá, je druhý a třetí díl této ságy, na jejihž zhlédnutí jsem ani nepomyslel, dokud jsem si neoživil zážitky z Kmotra prvního. To vše v Coppolově restaurované edici - 101%.

 • poster

  Gran Torino (2008)

  Obecně zastávám názor, že by se měl každý držet toho, v čem vyniká a nefušovat do řemesla ostatním. Mám na mysli samozřejmě rozdíl mezi hraním a řežisérskou židlí. Ovšem Clint Eastwood mě naprosto odrovnal a potvrdil, že je nejen charismatickým a brilantním hercem, ale stejně tak dobrým režisérem. Dle mého je ve svých letech lepším hercem, než kdy byl a role vysloužilého veterána, co touží jen po svém klidu, mu náramně sedí. Pořád pro mě bude tím nejdrsnějším drsňákem filmového plátna. EDIT ( 20. června 2009 ) : Dnes je to přesně 4 měsíce a 4 dny, co jsem se rozhodl zaregistrovat na ČSFD a '' oslavil '' jsem to druhým promítáním tohoto veledíla... Důvod byl prostý. Zajímalo mě, jestli je Gran Torino doopravdy takový skvost, který mě tenkrát donutil žádat o práva na psaní komentářů, nebo to bylo len chvilkové pomatení smyslů - výsledek ? Možná to bylo pomatením smyslů, protože jsem se do tohohle filmu absolutně zamiloval a možná hlouběji ( jestli je to vůbec možné ), než při prvním zhlédnutí.. 5 hvězd je pro tenhle film málo, nemůžu si pomoct... 101%.

 • poster

  Schindlerův seznam (1993)

  Filmová dokonalost. 101% se slzami v očích a bolem na duši.

 • poster

  Nelítostný souboj (1995)

  ANO ! Právě bych si nejradši nafackoval, protože tenhle klenot mi na DVD leží ve stole už pár let a já se o něm dozvěděl až dnes... Jestli existuje dokonalej film v tomhle žánru, pak je to právě Heat .. Asi nemusim řikat, že onu dokonalost mají na triku moji oblíbenci Al Pacino a Robert De Niro, jejihž charisma mě válcovalo po celou dobu promítání. Další slova jsou naprosto zbytečná... Snad jen, že s radostí (poprvé od doby, co hodnotím na procenta), dávám čistých 100%.

 • poster

  Černý jestřáb sestřelen (2001)

  Pro mě to vždy byl a bude ten nejlepší, nejintenzivnější válečný zážitek. Nevím, zda je to režií Ridley-ho Scotta, obsazením, nebo naprosto dokonalým hudebním doprovodem. Každopádně tento film i jeho soundtrack si už nějaký ten rok pouštím dokola a dokola - 100%.

 • poster

  Skála (1996)

  Co mají Bad Boys a The Rock společného ? Tohle Bay prostě umí ! 100%.

 • poster

  Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

  Nejpovedenější díl Terminátora, kterej znám slovo od slova - 100%.

 • poster

  Pelíšky (1999)

  ...kde soudruzi z NDR udělali chybu :)) 100%.

 • poster

  Příběh z Bronxu (1993)

  '' This is just another Bronx tale... '' Jedním slovem? Dokonalost. Po skončení závěrečných titulků mě napadla jediná věc. Proč ten člověk proboha nerežíruje filmy dál ? De Niro šéfuje celému placu, i když je ''jen'' na pozici herce a tentokrát dokázal, že zázraky dokáže i na režisérské židli. Celá partie, rozehraná mezi De Nirem a rovněž výborným Palminterim, je geniálně protkaná morálními otázkami, skvělým soundtrackem a dvěma mistrovsky znázorněnými rozdílnými světy, které jsou si tak blízko a přitom na hony vzdálené. To vše dostane divák naservírované od legendy (nejen) mafiánské tématiky, která zde otiskla 25 let svých zkušeností s filmovým průmyslem. Co víc si přát ? 101%.

 • poster

  Mafiáni (1990)

  Kdo mě jen trošku zná, ví, že mám pro tenhle námět obrovskou slabost. Takovou slabost, že si podobné filmy vychutnávám po troškách. Nechci je všechny zhlédnout za pár týdnů a proč ? Protože prvnímu zhlédnutí se žádné jiné nevyrovná. Schovávám si je pro chvíle, jako byla tato. Chvíle, kdy si můžu i sebedelší film vychutnat bez jakéhokoli vyrušování a vše v klidu vstřebávat, ba co víc... Když s úsměvem doposlechnu poslední píseň běžící při závěrečných titulcích a uvědomím si, že několik takových zážitků mě ještě čeká - záměrně říkám několik, protože takové filmy se dneska už netočí a točit nebudou. Tehdejší doba, móda, zvyky, chování a vůbec způsob točení filmů je unikátní a to je to, co na nich miluju... K samotnému filmu snad řeknu jen tohle - obsazení jsem před projekcí neprozkoumával, a proto pro mě byla stará dobrá banda ze Sopránů opravdovou třešničkou na dortu. Už teď se nemůžu dočkat dalšího (bezpochyby) klenotu na pořadníku. Goodfellas, filmový orgasmus za 100%.