vyhnalek

homepage

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 25.11.2018  13:01

Je to barevné a hejbe se ;-) Musím uznat, že film táhne vizuální stránka. Výborně zpracované triky, drobné gagy v pozadí. Tentokrát se podařila i konverze do 3D a stojí za to si připlatit. Co je však naprosto odbyté se samotný děj filmu, kdy se neustále vynořují nové postavy (občas se snahou pomrkávat na fanoušky Harryho Pottera), ale samotný příběh je ve stylu, musíme jít tam s tím, abychom mohli natočit další krásnou trikovou scénu. Tak trochu mi to připomnělo Hvězdné války - Epizodu 1.

• 11.7.2018  11:54
    Wajib (2017)

Překvapivě výborná palestinská komedie o rodinných vztazích, která odhaluje i mnoho ze života Palestinců v Izraeli.

• 11.7.2018  11:54
    Vzplanutí (2018)

Korejský magický film, který stojí a padá s hlavní hrdinkou a její nakažlivou živočišností a energií.

• 11.7.2018  11:53
    Vulkán (2018)

Zajímavá sonda do života na východě Ukrajiny. Film se odehrává na území, které ještě neovládají proruští povstalci, ale ani kyjevská vláda zde nemá úplnou kontrolu.

• 11.7.2018  11:53

Průměrná detektivka, která by v běžném světě skončila, kdyby hrdinové začali přemýšlet, co vlastně dělají...

• 11.7.2018  11:52

Před dvaceti lety vstoupila do kin dnes již legendární road-movie Mexická jízda. S podobným námětem vstupuje do kin slovinský režisér, který příběh přenesl do českého prostředí. Filmu se nedá upřít kvalitní scénář i výborné herecké výkony dospělých i dětí. Dlouho si budu pamatovat scénu policejního výslechu. Bohužel filmu chybí kvalitní technická stránka. Divně šedivá kamera, která film halí do divného syrového odstínu. Problém je i ozvučení, kdy není slyšet některé dialogy.

• 11.7.2018  11:52
    Úkryt (2011)

Výborná studie vzniku schizofrenie. Spolu s hlavním hrdinou postupně upadáme do pavučin halucinací a přeludů až sami nevíme, co je pravda. Bohužel jen porušování fyzikálních zákonů vrací diváky na zem.

• 11.7.2018  11:51

Hororový příběh, kterému se nedá upřít atmosféra herecké výkony. Film se bohužel tváří až příliš vážně a chtěl by být strašně sofistikovaný. Bohužel divákovi od počátku postupně odhaluje veškeré pointy, kdy pak už jen čekáte až to dojde i hlavním hrdinům.

• 11.7.2018  11:46

Nejasná zpráva o konci světa smíchaná se Skřivánky na niti, Amisem a Amilem a dalšími příběhy, které můžete hledat při sledování tohoto filmu. Na první pohled originální, ale pak si uvědomíte, že vše už jste někde viděli a lépe natočené...

• 11.7.2018  11:45

Černobílý polský romantický velkofilm, který se odehrává v 50. letech. Herecké výkony hlavních představitelů táhnou celý příběh až do finále.

• 11.7.2018  11:44

Jihoamerický western ze 70. let, které mu se nemůže upřít atraktivní prostředí i výborné herecké výkony. Pečlivě budovaná atmosféra však ztrácí ve finále filmu, kdy se některé postavy začnou chovat v rozporu s předchozím dějem i pudem sebezáchovy.

• 11.7.2018  11:43

Americká komedie o léčbě homosexuality. Osobně jsem očekával, že film bude více drastický, ale tvůrci úplně nechtěli tlačit na pilu, tak humor vítězí nad tragickými částmi příběhu. Možná je to trochu naškodu, protože film sice pobaví, ale vlastně tak jen spokojeně klouže po povrchu a nechce jít úplně do hloubky problému.

• 11.7.2018  11:42

Velmi originální polská komedie. Doporučuju překonat odpor, že je to polské, protože tenhle film stojí zato. Mozaika různých situací, které se nakonec spojí v bombastické finále.

• 11.7.2018  11:42
    Lucky (2017)

Komedie o stárnutí je poctou hlavně pro všechny zúčastněné herce, kteří na plátně předvádějí doslova koncert, který vyvolává úsměv i dojetí na těch správných místech.

• 11.7.2018  11:37
    Invaze (2017)

Íránský sci-fi film natočený v jednom záběru, ve kterém se prolínají různé časové roviny. Zní to na první pohled bizardně, ale režisér nalezl originální způsob, kterým film funguje a nakonec vše do sebe výborně zapadne. Zajímavý je osud snímku. Protože v průběhu děje se trochu experimentuje s genderovou identitou, byl snímek na filmovém festivalu Berlinale nominován na Teddy Award - cenu pro LGBT filmy. Bohužel tato nominace byl hřebíček do rakve pro ten film, neboť následoval zákaz promítání v jeho domovské zemi Íránu, kde do té doby běžel a vřele přijat místním publikem.

• 11.7.2018  11:37
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Bezkonkurečně nejlepší český film roku, jehož největší smůlou je, že se jedná o televizní film. Právě trochu televizní kamera je trochu na škodu, ale stejně dokáže film vyniknout i na velkém plátně. Na filmovém festivalu ve Varech byly oba díly promítány najednou, což přidává příběhu na síle.

• 11.7.2018  11:36

Zajímavý nápad, ale nikoliv na celovečerní film. Vše zajímavé je vidět v prvních 20 minutách a pak už jen film mlátí prázdnou slámu, kdy opičák na korbě dodávky zpovídá hlavní hrdiny, kteří jsou bohužel vzájemně zaměnitelní.

• 11.7.2018  11:35

Průměrná studie o rozpadu rodiny. Film ztrácí hlavně v první polovině, kdy se dlouho rozdávají karty. Poté se příběh trochu rozjede, aby skončil poitou, kterou nečekáte, ale tak úplně nesouvisí s hlavním motivem.

• 11.7.2018  11:34
    Bratři (2017)

Námět zajímavý, ale film je příliš nedějový. Postavy si více povídají než něco dělají. Výsledek je trochu nepřehledný, ale hlavně nudný. Mohu pochválit však řemeslnou stránku filmu a herecké výkony. Znalost turečtiny a místních zvyklostí je při sledování filmu výhodou.

• 11.7.2018  11:33
    Amir (2018)

Pokud bych uměl persky, tak možná filmu porozuměl. Pokud se dá řícir, že film má příběh, tak prakticky vše vyprávějí hlavní postavy v nekonečných dialozích. Režisér navíc veškeré dialogy natočil ve formě monologů, kdy v záběru je pouze mluvčí a není vidět, s kým hrdina vlastně mluví. K přehlednosti nepomáhá ani zvláštní zaostření jednotlivých záběrů, kdy kamera ostří na něco jiného. Například: Dva lidé jednou autem a mluví spolu. Kamara zabírá ovšem jen polovinu auta a ještě je zaostřená na zpětné zrcátko.

• 11.7.2018  11:33
    Amal (2017)

Časosběrné dokumenty vždy závisí na šťastném výběru hlavního hrdiny. V tomto případě se výběr povedl. Dívka sama utáhne celovečerní dokument, ve kterém se zrcadlí nejen proměna rebelské dívky Amal, ale i celé egyptské společnosti.

• 23.3.2018  18:05
    Až na dno (2017)

Tento film budete, buď milovat nebo nenávidět. Podle toho jestli máte rádi ostatní Wendersovi filmy plné dlouhých filozofických promluv. K tomu porce nádherných romantických záběrů. Nejvíc mne ale u filmu dostal výběr hlavních hrdinů - tak výbornou chemii mezi hlavními postavami má dne málokterý film. P. S. James McAvoy by byl ideální kandidát na příštího Jamese Bonda.

• 7.1.2018  11:43
    Smrtihlav (2017)

Heydrich byl velmi výraznou postavou historie. Velmi inteligentní člověk, nadaný sportovec se zajímavým životním osudem. Na druhé straně také bestie, která stála život spoustu nevinných lidé. Mnoho možností jak vytvořit skvělý film. A začátek filmu je skvělý, ale pak jakoby se tvůrci zalekli odpovědnosti a film začíná ztrácet tempo a odklánět se od historických faktů. Na druhou stranu pro české diváky nabízí řadu zajímavých detailů.Přesto však zůstává průměrným filmem.

• 7.1.2018  11:35
    Bright (2017)

Promarněná šance. Tvůrci vytvořily úžasný alternativní svět plný elfů, orků, létajících víl. Všechno, co jste, kdy chtěli vidět ve sci-fi filmu. A... vznikl standardní buddy-movie, kterých jsme od Smrtonosné zbraně viděli tucty. Hlavní hrdinové se z počátku nesnášejí, musejí bojovat s rasismem, ale nakonec zvítězí opravdové přátelství, které překoná i smrt... Místo orka by ve filmu mohlo být jakékoliv jiné etnikum. Koho zajímá, že krásní elfové vládnou světu. Opět tam můžeme dosadit kohokoliv jiného (např. homosexuály nebo Židy) a film bude mít úplně stejné vyznění...

• 8.11.2017  22:49
    Cesta (studentský film) (2017)

Přesný film. Přesný v popisu vývoje vztahu po třinácti letech. Smutný, ale i veselý - takový je život v partnerství.

• 5.11.2017  23:33

Hodně dlouho se mi nestalo, že by mi milostné scény přišly ve filmu tak nechutné a rozhodně to nebylo tím, že se šlo o sex mezi dvěma muži. Hlavní hrdina je tak nesympatický, že jsem mu přál špatný konec, i když jsem jinak lidumil. Film bohužel skončí happy-endem, čímž se u mne dostal pod 50 %.

• 8.7.2017  21:50
    Ciambra (2017)

Cikáni od mala kouří, kradou, lžou a podvádějí své kamarády. To není projev mého rasismu, ale poselství filmu, který jinak nenabízí nic nového, co bychom už jinde neviděli.

• 8.7.2017  21:48

Romantická scifi bláznivá punková komedie anebo Rocky Horror Picture Show pro 21. století.

• 8.7.2017  21:47
    Cukrář (2017)

Dojemný příběh netradičního milostného trojúhelníku. Nekonečný potlesk na filmovém festivalu ve Varech vypovídá nejlépe o kvalitě snímku.

• 8.7.2017  21:45

Svižný úvod téměř beze slov diváka navnadí. Postupně se přidává množství motivů a dějových linií. V polovině filmu se však najednou změní tempo až úplně zpomalí.

<< předchozí 1 2 3 4