PiLgRiM

Česko

Skype: eefkoo

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 31.12.2018  01:06

Trier opět překračuje hranice divácké přijatelnosti, ( má ještě co překračovat? ) avšak ve výsledku se jedná pouze o prázdně ubrečenou zpověď umělce, procházejícího tvůrčí krizí. Poprvé v životě se mi stalo, že se mi Trierův film nezaryl pod kůži bezprostředně po skončení projekce. Pod kůži jde pouze ve chvílích předcházející jednotlivým aktům, neb akt sám o sobě je povětšinou zobrazen mimo záběrově ( viděna klasická verze ) a následován verbální obhajobou před svědomím. Naštěstí je tu poslední půlhodina a Božská Komedie, která kompenzuje částečnou nespokojenost z předchozího dění. Doufám jen, že se nedočkáme pokračování. Vzhledem k tomu jak má Lars rád holky, si ani nechci představit, jak by dopadla Beatrice :)

• 2.12.2018  21:37
    Venom (2018)

Neustále dokola se opakující změť toho samého, co už jsme v rámci MCU, viděli snad v každém jejich originu. Jedinou přidanou hodnotou, tu je kult osobnosti Toma Hardyho, kterej kdyby v dnešní době dostal hlavní roli v jakékoli známé značce, tak by bylo dopředu jasné..... že se film minimálně zaplatí! Argument, že Venom se od jiných Marveláckejch filmů liší tím, že postava Venoma je Antihrdina je úplně mimo, neboť k žádnému Antihrdinství v zásadě nedochází. Ono popravdě nedochází moc ani k nějaké zábavě. Polovina filmu se točí jen kolem postavy Hardyho, bloumajícího po ulicích Friska, během které se nestane vůbec nic! Druhá polovina nabízí však jen průměrnou nenápaditou akci, která nemá ani pořádného záporáka, ani koule být v rámci univerza něčím víc než průměrným originem.

• 6.11.2018  23:44
    Assassin (2015)

Obrazy bez uhrančivosti a báseň bez nálady. Až mě samotného štve, že takhle dobře natočenej film, ve mně nevyvolal jediný pocit.

• 7.7.2018  15:59

Možná dosti nadsazených 5*( Zápletka i vyprávění má k originalitě skutečně dost daleko) nicméně ve srovnání s dnešními dobrodružno/historickými filmy je to vyloženě svěží vánek dob minulých, kde není třeba celý film (ať hraný či animovaný) stylizovat do fantasy žánru s nadbytečným množstvím digitálního bordelu, ale bohatě si postačí s jednoduchou schématickou premisou děje i archetypálním složením postav. Nemluvě o parádním soundtracku, který by se co do velkoleposti nemusel stydět i vedle velikánů žánru. Ale třeba mě to nadšení za chvíli přejde! ......... O dvě hodiny později mě přešlo, ale stále poctivé 4!

• 21.6.2018  00:26

Jestli někdo chce vědět, jak by v nějakém alternativním vesmíru vypadala Saga Noren po propuštění od police a po přestěhování do Maďarska, tak se mu naskýtá jedinečná příležitost.

• 8.4.2018  11:37
    Kikudžiro (1999)

Absolutní filmová magie.

• 3.3.2018  18:35

"Jedna MATČINA KRYCHLE pro krále ryb pod vodou, Jedna Vládkyni Divoženek v síních z kamene, Jedna mužům: každý je k smrti odsouzen," Průměrná generická nuda, které odlehčený marvel styl spíš škodí, než přidává na stylu. ( Flash má velkej problém ) Zda-li by to dopadlo líp, kdyby si to Snyder dotočil sám je otázka, na kterou se asi nikdy nedozvíme odpověď. PS: Mohl by Dianu někdo naučit toho Heliotropa :), očividně ho moc nezvládá.

• 21.7.2017  23:46
    Dunkerk (2017)

Nolan ždímá z pg 12 ratingu absolutní maximum a servíruje nám nejintenzivnější válečnej survival, kterej jsme kdy v multikinech měli možnost vidět a přitom se elegantně vyhýbá jakékoli povrchní akci. Kdyby se někdy točila znovu Bitva o Británii, tak prosím Nolana. Vzdušné souboje ještě nikdy nevypadali realističtější. PS: Zimmer vrže nejnapínavější tony svojí kariéry.

• 26.6.2017  13:44

Nejlepší Šinkaiův celovečerní film a rozhodně jeden z nejlepších animovanejch filmů 21 století. To přirovnání k Life is Strange je docela dost na místě ( Časově nekoherentní svět, předzvěst pomalu se blížící katastrofy ). Doufám, že se v příštím filmu Šinkai už ale tématicky pohne dál. Téma odloučení na pozadí platonické lásky je sice fajn, ale už by to chtělo změnu. A nebo ne?

• 9.4.2017  00:09

Hollywood sražen na kolena vlastni tvůrčí neschopností, kde na místo snahy o jakoukoli invenci, jen tupě recykluje známe značky. Největším problémem filmu je, že se bere smrtelně vážně. S.L.J. jako militantni fanatik je jedna z nejkřečovitějších postav vůbec, Hiddleston jako drsňák je castingovej omyl a spolu se zbytkem expedice spise připomínají pacienty po lobotomii na útěku. Úplně zbytečnej film.

• 28.11.2016  02:07

Film z úplně jiného světa ( ve kterém sestřička na psychiatrii vypadá vedle svých pacientů, jako suverénně největší šílenec. :) ), který mi byl ve všech aspektech cizí a ani jednou ve mně nevyvolal touhu zůstat v něm o něco déle. Furmanna i Franku mam sice rád, ale Tykwer asi nebude moje krevní skupina.

• 9.11.2016  17:04

Předimenzovaný digitální bordel plný nezajímavých postav, který z šedých vod průměru nevytáhne ani zajímavá stylizace, ani božský Mads, který tu bohužel nemá moc co hrát. Rutina

• 19.10.2016  12:53
    Orel Eddie (2016)

Prostá limonádová zábava, leč naředěná těmi nejlepšími ( a překvapivě funkčními ) žánrovými ingrediencemi, že i ten nejzaprdlejší člověk na světě bude mít po dokoukání alespon letmý úsměv na rtu.

• 16.10.2016  22:06
    Westworld (TV seriál) (2016)

Nebudu se snižovat k hodnocení po dvou dílech. Nicméně se nemůžu zbavit dojmu, že sérial funguje nejvíc jako sebereflexe dosavadní tvorby HBO, kde stejně jako atrakce Westworld, nabízí hlavně povrchní násilí a sex. Zda-li Nolanův scénař dosahuje patřičných kvalit nám poví až čas.

• 12.10.2016  02:16

Nejotravnější a v jádru i nejobyčejnější komiksák za hodně dlouhou dobu. Nevím jak moc Warneři svázali Ayerovi ruce, ( už jen Rating mohl napovědět ) neb tenhle film neobsahuje ani kousek jeho režijní geniality. Postavy všechny bez vyjímky přejety parním válcem, které nedokážou ani na ploše dvou hodin mezi sebou vybudovat nějaké funkční vztahy ( pro komiksový týmovky zásadní problém ), natož aby jsme si k nim nějaké vybudovali my. Škoda.

• 15.7.2016  01:32

Ano postavy jsou ploší a děj je prostší než je u Nicholse zvykem. Tím ale moje výtky končí, protože si film drží stejně úžasnou atmosféru s jedinečným autorským podpisem, jako doposud všechny jeho kousky.

• 29.5.2016  21:35

Koncept videoherní estetiky, převedený do celovečerního formátu podle mě nemůže nikdy fungovat. Tak, jak člověk ve videohře vnímá atmosféru ( a zřídka kdy i nějaký narativ ) pomocí vtělení se do postavy, je pro danný koncept dost klíčový prvek. Tohle na mě působí dojmem nuceného streamu hry, která momentálně vyšla, ale já si jí nemůžu dovolit. Za snahu tři, subjektivně dvě.

• 25.3.2016  11:25

Naposledy jsem s takhle otupělým a nepříjemným pocitem opouštěl před několika lety kinosál z Antikrista ( A to je Čarodějnice divácky mnohem přístupnější než Trierovy alegorické provokace ) Nefalšovaný pohanský rituál se vším všudy, který vám navíc osvětlí, jak je důležité míti Filipa :) Nutnost vidět minimálně ještě jednou. PS: Překladatele bych si za toho "čertíka" nejradši podal.

• 13.2.2016  12:05

Nevím co jsem to viděl, ale vím že už si tímhle nikdy procházet znovu nechci. Nehodnotitelné ani subjektivně ani objektivně.

• 23.6.2015  12:58
    Let Us Prey (2014)

Pokud jste ve Skotsku a nějakým nedopatřením se stanete pachatelem, či obětí nějakého přestupku nebo trestného činu, dbejte na to, aby jste se vyvarovali jakéhokoli kontaktu s místní policejní složkou, neboť jestli takhle vypadá tamní pravidelná noční šichta, tak je to DOSLOVA očistec.

• 16.6.2015  02:16
    Chappie (2015)

A to jsem si myslel, že Vetřelec či Halo jsou v dobrých rukou....

• 11.5.2015  13:02
    Maggie (2015)

Arnold by se měl vykašlat na svoje akční Comebacky a místo toho by se měl věnovat podobně komorně laděným snímkům. Konec konců, už na to má roky :)

• 7.4.2015  01:07
    Město 44 (2014)

Ačkoli jsem tomu nevěřil, tak bohužel vše negativní co si o filmu přečtete je pravda = Klipovitost, absolutně kýčovitý slow-motion s nejdivnějším soundtrackem vůbec( do přestřelky v baráku začne hrát dubstep atd ). Film bohužel nemá ani žádnou historickou výpovědní hodnotu ( příběh je skutečně z prstu vycucaná teenage slátanina ) a vše je to doplněno o šíleně samoúčelné násilí ( na které je koukám v dnešní době slušná poptávka )

• 21.3.2015  21:34
    Interstellar (2014)

Kdybych si mohl podobně jako TARS či CASE nastavovat procenta různých nálad či myšlenkových pochodů, musel bych si dát stovku na sentiment a nulu na mozkovou činnost. Pak bych se mohl svézt na stejně vlně jako (očividně podle zdejších ohlasů) ostatní. EDIT: O půl roku později, projekce číslo dvě. Nastavil jsem si to 50/50.(Bohužel jen 10%) Výsledek je pro mě o chlup lepší, ale stejně s hodnocením výš jít nemůžu. Ty díry ve scénáři jsou stále min stejně velké jako ona červí díra a celé se to snaží zamaskovat pravidelným útočením na první signální. Tohle neberu.

• 10.2.2015  00:22

Kdyby to nebylo skrz na skrz protkané tak stupidně americkým patriotismem, byl by z toho jeden z nejlepších válečných filmů poslední doby. Eastwood sice je stále mistr vypravěč, ale už by se mohl tématicky trošku pohnout dál... Poslední dobou je z něj moc cítit, jaký je to hrdý Američan.

• 22.1.2015  21:52

"Krá, Krá, Krabate! Mlýn zase mele! Há há há", v nejlépe vypadající animované pohádce všech dob.

• 15.12.2014  13:04
    Equalizer (2014)

Podrobný návod pro personál Hornbachu, jak se v případě nouze vypořádat s ruskou mafií.

• 13.11.2014  22:32

Asi nejdospělejší a nejuvědomělejší ze všech marvelovskejch pohádek. Díky bohu za to, že Gunn není tak infantilní jako zbytek režisérského ansámblu z výše zmiňovaného studia :) Ps: Bautistova role je ušitá precizně na míru a stává se tak nejzábavnějším článkem celé skupiny.

• 19.10.2014  20:08
    Spása (2014)

Nasrali jste špatnýho Dána.

• 20.8.2014  03:38

Mam sto chutí srazit hvězdu či dvě všem coming of age filmům, u kterých jsem se tu doposud upěhvězdičkovával, neboť tahle balada o hypochondrech je absolutní top.... Okey?

<< předchozí 1 2 3 4 6 7