Banditi (2001)

Výborný filmeček se skvělým obsazením. Ze začátku jsem byl trochu skeptický, ale jak film ubíhal, stále více mě přitahoval k obrazovce. Vlastně ani nevím proč se mi tak líbil. Bude to nejspíše proto, že vůbec není čitelný. Opravdu jsem nevěděl co přijde, a to mě asi nejvíce přitahovalo. Ve filmu bylo hodně dobrých scén a scén, které bych opravdu nečekal. Také jsem si v takové roli nedokázal představit Bruce Willise, ale po půl hodině filmu jsem pochopil, že je to role, jako šitá na míru. Napůl klaďas a napůl lotr. Stejně jako Billy Bob Thornton, kterého mám zafiksovaného spíše jako zádumčivého málomluvného tvrďáka, kerý si po boku Cate Blanchettové zahrál například ve filmu Bláznivá runway. Ovšem roli, kterou zde Cate hrála se až nápadně podobala té co hrála v Bláznivé runwayi, zkrátka Cate znuděné a bláznivé manželky hrát umí. Každopádně s tímto filmem jsem na vísost spokojen. Možná i proto, že jsem od něj příliš nečekal...

Poslední císař (1987)

Tak zaprvé, nedokážu pochopit, jak někdo může o životopisném filmu napsat, že je nudný, nezajímavý a neakční. Prostě to nechápu. Původně jsem nechtěl nikoho jmenovat, ale to se prostě nedá. Deathmaker zřejmě vůbec nepochopil účel tohoto díla. Zdá se mi, že nepochopil ani celý děj. Ale už nebudu nikoho osočovat za to co napsal. Je to přecejen jeho názor a i když je úplně mimo mísu, prostě úplně mimo, je to prostě názor. Moc se všem omlouvám, ale prostě mě to praštilo do očí. A teď k samotnému filmu. Velice zajímavé životopisné dílo, které člověka zaujme hned na začátku svým stylem vyprávění. Neříkám, že diváka přišpendlí ke křeslu a pustí ho až s konečnými titulkami, ale rozhodně zaujme. Spíše než o filmu je třeba přemýšlet o samotném osudu posledního vládce. A myslím, že je taky takový účel. Po skončení jsem se dlouze zamyslel a přemýšlel jsem o jeho celkovém životě, to byl jistě také účel. S tímto filmem jsem prostě hodně spokojený.

Troja (2004)

Tak kde mám začít. Opravdu nevím, kde by to bylo dobré. Od kud a z jakého pohledu bych měl film okomentovat. No tak řekněme, že začnu spíše od konce. Četl jsem zde pár komentářů a dozvěděl jsem se, že několik z nich přímo fanaticky kritizovalo hudbu tohoto snímku. Abych řekl pravdu nemám k tomu co říct. I když je hudba u filmu velice, velice důležitá a výrazně zvětšuje dějové aspekty a mimo to říká divákovi co bude následovat nebo co se právě stalo, jak má divák vnímat to co právě vidí, jak má reagovat. U Tróji jsem si hudby všiml jen málo. Opravdu narovinu, hudba v tomto filmu jen příjemně podkreslovala to co se na plátně zrovna dělo. A já si myslím, že je to to, co by mělo být samozřejmostí. Hudba by neměla na diváka působit jinak nežli příjemně podkreslovat scény, které se zrovna odehrávají. Nevím jestli mně dobře chápete, nevím jestli jsem to dobře napsal. Jinak řečeno, pokud zůstane divákovi po filmu v hlavě jen hudba, která neustále nepříjemně řvala do uší, pak je to špatné. Ale pokud mu zůstane v hlavě film, který dokoukal a hudbu vnímal, jen jako podkreslení scén na které se díval, pak je to správné, a tak by to podle mého názoru být. Občas se mi po shlédnutí dobrého filmu vybaví melodie, nebo dokonce celá píseň určité scény. Já si potom na tuto scénu vzpomenu a tiše si melodii zpívám. To je ještě lepší. Ale vrátím se k Tróji. Tady byla hudba přesně taková jak jsem ji už popsal. Nepamatuji si ji. Opravdu si ji nepamatuji, jen si vzpomínám, že tam byla a že hezky umocňovala děj a zpříjemňovala scény. A tak nějak podobně by to mělo být. Dále mně ve filmu zaujala velice malá propracovanost bojových scén. Teda už jsem viděl lepší a detajlnější bitvy. A teď tím neříkám, že toužím po krvi, vůbec ne. Jen jsem si myslel, že si v takovém velkofilmu dají více záležet, přecejenom jde o Tróju a to byla jedna velká bitva. Ale radši se nebudu pouštět do detailů, protože nejsem zrovna dobrý historik, takže dost kritiky na toto téma. Na začátku jsem nevěděl kde začít a z jakého pohledu komentovat. Vyčerpal jsem objektivní část a pustím se do té subjektivní (asi je to špatně napsáno, ale budiž). Na tento film jsem se těšil hlavně kvůli mému oblíbenému herci. Spoustu lidí ho kritizuje, nemá ráda nebo nesnáší. Ale já ho mám prostě rád. Ať už je jakýkoliv pro mě je to výborný herec. Těšil jsem se na jeho herecký výkon. Neříkám, že nebyl dobrý. Achilea zahrál dobře, ale ne nijak oslnivě. Prostě jeho výkon v tomto snímku byl normální a to říkám i přesto a nebo právě proto, že jsem jeho fanoušek. Zkrátka dobrý výkon nikoliv ale vyjjímečný. Nicméně v Tróji nezahrál nikdo nějak oslnivě, byly to spíše průměrné výkony, ale nechci nikoho urazit. Různí lidé mají různé názory. Abych to celkově shrnul a přiliš dlouze se zde nerozepisoval. Film se mi líbil. Příběh byl danný a bylo na režisérovi a scénáristovi, jak se k tomu postaví a do jaké míry budou zachovávat fakta. Bojové scény z nichž se skládal film byly odfláknuté. Výkony herců průměrné. Ale i přes toto všechno dávám za 4.

Je naděje (1989)

Film o tom jaké by to asi mohlo být, kdyby se lidé, kteří zemřou opět narodili přesně tam kde chtějí. Velice zajímavý námět, jen škoda, že můj oblíbený herec Robert Downey zde htál tak krátce. Nevadí, ale každopádně je to film s velmi dobrým obsazením. Určitě záleží na vkusu jednotlivce, ale myslím, že ve filmu není nic co by snad překáželo k jeho shlédnutí. Takže jsem neudělal chybu tím, že jsem se na něj podíval.

Moje zlaté děti (2000) (TV film)

Film o mladičké učitelce, která přijíždí do malého městečka, aby učila zdejší třídu dětí mně nijak moc neoslovil. Abych řekl pravdu nečekal jsem od něj nic světoborného. Prostý příběh prostého maloměstečka. Bez nečekaných zvratů, bez nečekaných hereckých výkonů. Vlastně jsem nepředpokládal, že by mě to nějak vyjjímečně oslnilo. Prostě jsem se chtěl jen podívat, jak dopadne film natočený na základě tohoto jednoduchého námětu. Musím však přiznat, že závěr byl překvapující. Nečekal jsem takovéto ukončení příběhu. Ale jedno je třeba říct. Prvotní záměr scénáristy, tedy alespoň podle mého názoru, byl naprosto splněn. Divák se na konci filmu cítí, jako by se vrátil opět na začátek, jakoby vlasně nic neviděl. Možná, že kdybych se na tenhle film nepodíval asi bych o nic nepřišel. Takže tedy za **.

Patriot (1998)

Normálně mám Segala docela rád.......i když........není to Jackie Chan spíš takovej Chuck Norris, ale s tímto filmem u mě tedy nezabodoval. Celý film jsem čekal na nějakej pořádnej souboj. Ten pořád nepřicházel, a tak jsem se snažil upnout na něco jiného. Tak třeba budu sledoval jak dobře umí střílet. Vystřelil tak jednou nebo dvakrát a dost. To mě taky sklamalo. Už jsem nevěděl na co se mám dívat. Tak budu sledovat tu malou holku...ta mi přišla docela sympatická. S tím jsem vydržel až do konce filmu. To znamená, že Segala jsem v něm úplně opomenul. Vždyť nebylo na co ce dívat. A když to srovnám s tím jaký humbuk byl kolem tohodle filmu, když přicházel do kin. Tak to byl hodně velkej propadák. Takový druhý Komando se Schwarzenegrem. Co se týče Segala.......umí to líp než takhle.....Takže jedna hvězdička je ještě moc...jsem zklamám :-(

Underworld (2003)

Hned na úvod musím pochválit hudbu tohoto filmu. A čtyři hvězdičky jsou spíše za ni. Děj byl jinak velice jednoduchý a chvílemi nebylo jasné o co vlastně doopravdy jde. Jinak Kate Beckinsale hrála výborně a vůbec jsem v ní netušil nadání pro takovýto žánr. Opravdu mě překvapila. Film se v mnoha ohledech inspiroval filmem Blade. Takže za 4.

Lola běží o život (1998)

Velice zajímavý experimentální snímek. Rozhodně se nedá říci, že by to bylo nějaké veledílo ale oceňuji to především jako výborný nápad. Ne moc poutavý děj - ale člověka to donutilo k zamyšlení - vyvážila naprosto výborná hudba, na kterou nejsem především u Německých filmů zvyklý. Franka Potente ukázala, že se umí do děje řádně vžít. I když někdo tvrdí, že výkony všech zůčastněných herců nebyli přesvědčivé, bude to nejspíše proto,že film viděli vícekrát. Tento snímek totiž nepatří k těm, které můžete shlédnout třeba pětkrát a máte z něho stejný požitek. Film přitahuje divákovu pozornost právě proto, že ho zajímá celý experimentílní vývoj. A to je u tohoto díla zásadní.

Tempo (2003)

Velice zajímavý film se zajímavým námětem. Příběh je sice zcela jednoduchý, ale dokáže překvapit. Příběh se nedá dopředu odhadnout, i když si divák na začátku může myslet jak bude děj probíhat skutečnost však bude úplně jiná. Ostatně jako se to stalo mně. Shlédnutí tohoto snímku však nikoho nezabije.

Foxfire (1996)

Jasně.....ryze dívčí klub - proti klukum, rodičům a proti všem. Včele neoblomná a tvrdá dospívající dívka, která neposlouchá nikoho okolo a naopak nějakým zázračným způsobem všichni okolo poslouchají ji. Film o partě dospívajících dívek, které ve všem vidí zlo. V několika ohledech a hlavně v lesbické lásce dvou hlavní hrdinek mi tento film připomínal Fucking Amal (Láska je láska) zvláště pak v poslední scéně při stopování. Ale jinak nesmírně zajímavý film, který jsem musel dokoukat až do konce ať se děje co se děje.