Fretakata

práca - asi duševná

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 10.6.2018  13:44
    Cuky Luky Film (2017)

Zmes trápnosti a stupidity. Odhodlala som sa dopozerať to: koniec bol už úplný grc.

• 10.6.2018  13:42
    Cuky Luky (TV seriál) (2014)

Trapas.

• 8.6.2018  15:58

Myslím, že bezohľadná rozšírená sebevražda Magdy G.má hysterické črty. Také všetko alebo nič. Radšej všetko zničiť než ustúpiť. A závislosť na moci, zamilovanosť do mediálneho mýtu vlastnej rodiny. Všimnite si, ako často umierajú muži krátko po tom, ako sú (obvykle náhle) zbavení moci. Ešte aj to zbožňovanie Hitlera, alebo že dovolila svojho otčima (dobrého) odviezť do koncentráku... bože.

• 5.6.2018  18:29
    Duhová panna (TV film) (2000)

Bez tej kakofonie by to bolo na sice male, ale dve hviezdicky. A to rozpravkam fandim.

• 5.6.2018  18:24
    Kauza Cervanová (2013)

V máji 2018 sa po zverejnení výpovede svedkyne Zimákovej novinár Hanus - v minulosti obhajujúci nitrianske neviniatka - ospravedlnil. https://www.postoj.sk/33318/definitivna-bodka-za-kauzou-cervanova Zniesli sa na neho aj hromy-blesky. Ja si vážim, že dokázal uznať svoj omyl. Na to treba charakter. Že to komerčne využil a napísal knihu " je to inak " - to je jeho šikovnosť. Pekne hýbe žlčou tým, čo tiež naleteli, ale teraz z toho majú len pocit vlastnej trápnosti. Za seba dodávam, že som Nitrančanom neverila. Proti iným dôkazom boli ich detektory lži ( keď si dosť dlho niečo omieľate, uveríte tomu ) .račky. Po prevrate boli ich dojemné ksichty obetí komunizmu (ale v reáli synáčkov červených papalášov) už úplne na grc.

• 5.6.2018  17:22
    Bolero (2004)

• 2.6.2018  21:26

Zasa film, keď som sa po X pokusoch rozhodla, že to vydržím a teraz sa za to hanbím. Furt neviem, čo na tom ľudia majú. Uvrešťaný film, prehnané, takmer žiadny dej a kŕčovité scény. Hystéria + kakofonia ako podmaz. Ach, ako vďačne by som dnes odpustila aj viac, než kritizuje film, keby mi niekto dal byt v Prahe. Hmmm...najviac fňukali tí, čo dnes majú vďaka tej hnusnej lokalite o nejaký ten milionik viac, než ľudia v malých mestách. Keďže úsmevné momentky aj čriepky dokumentujúce dobu prebleskli, nehviezdičkujem.

• 21.5.2018  22:00

Fííííha. Po relácii som si zadefinovala desatoro: 1. Ak máte problém, boli ste zneužívaný/á. 2. Ak má problém vaše dieťa, zneužívali ste ho. K bodom 1 a 2 dospejete každou diagnostikou. 3. Máte niečo zablokované (prúdenie energie, kranium, čakry, podvedomie, bioelektrinu, ...). Isté je, že máte zablokovaný zdravý úsudok. Inak by ste tam nešli. 4. Potrebujete niečo nejasné + fakticky nemerateľné + nekontrolovateľné (mentálne odblokovanie, sebapoznanie, detoxikáciu, harmonizáciu, ...). 5. Potrebujete niečo tajomné a starobylé (ekvilibrium, živú vodu, archebaktérie ...). 6. Potrebujete niečo mystické (auru, vesmírnu energiu, ..) 7. Potrebujete niečo s „vedeckým“ názvom ( enzým, vitamín, minerál, informovanú vodu, odtlačok molekuly vo vode, MMS,...). 8. Položky 4,5,6,7 vám predá A) terapeut v zariadení typu Aktip B) poradca (tj. predajca) na nete - anonymný a bezohľadný C) lekárnik - prakticky anonymný ale aspoň kontrolovateľný predavač, väčšinou neopodstatnene využívajúci psychologický efekt bielej uniformy, smelý ev. drzý úmerne k marži D) lekár v zariadení typu Aktip - obvykle chudák neschopný normálne pracovať. 9. Platíte A) za pozornosť, ktorá Vám chýba od príbuzných, od lekárov, .. B) za svoju hlúposť ev. nadutosť, pocit výnimočnosti. 10. V lepšom prípade platíte peniazmi a časom. V horšom prípade stratou šancí na vyliečenie, priamym poškodením zdravia, deptaním a neslobodou. Postreh autorky o nenápadnej arogancii prednášajúcej je správny. Je to v podstate zastrašovanie, slovne-agresívna prevencia pochybovania a nepríjemných otázok. Bože. Ako k nim môže niekto ísť viac než razkrát ?! Sori, ale s ľudskou hlúposťou je najlepší biznis.

• 20.5.2018  08:53
    Agáva (2016)

Film, do ktoreho sa treba ponorit a potom je jeho lahka pomalost prijemna. Vytvarne ma zaujal, krasna kamera, najma vonku. Este taky, prosim.

• 20.5.2018  08:48
    Harry & Meghan: A Royal Romance (TV film) (2018)

Prototyp filmoveho gýča. Neverím ani zblo, navyše je až bolestivo hlúpy. Pre glorifikaciu clenov kralovskej rodiny by som pokladala podporu zo strany dvora ... ale ze by boli taki blbi ..hmm

• 14.5.2018  22:25
    Sám mezi všemi (TV film) (2013)

Noo.. tušim budem musieť prehodnotiť predsudky voči nemeckej tvorbe. Dobré to bolo. človeku ani nenapadne, čo sa skrýva za nenápadnými správičkmi, že niekoho zadržali. Najviac bolí, akí sú ľudia-verejnosť manipulovatení a ako ťažko uznávajú, že sa mýlili. Podobne (ale oveľa silnejšie): Hon.

• 14.5.2018  22:21
    Kredenc (TV pořad) (2014)

Dlhšie som to nevidela, ale dnes sa bavím ako blázon. Eurobankovka s nulovou hodnotou, parodia na najafektovanejšiu (možo aj najhlúpejšiu) moderátorku,.. som skromná, už jeden vyborný píipevok je fajn.

• 29.4.2018  22:46
    Metanol (TV film) (2018)

No teda.. klobúk dolu. Už dávno som tak sústredene nečakala na druhý diel. Prekvapivo dobré. Je to zarážajúce, pre ako malé peniaze boli tí zmrdi schopní akého zverstva. Neokukaní herci a neherci - dalo sa. Mená postáv - geniálne.

• 28.4.2018  17:03
    Až kohout snese vejce (TV film) (2005)

Slabučké, ale milé.

• 28.4.2018  17:02

Príjemná oddychovka.

• 25.4.2018  17:47
    Polooblačno (divadelní záznam) (2014)

Pri všetkej úcte k minulosti, od prevratu sú Radošínci nič moc. Predtým mali aj svetlé chvíle. Teraz na nich chodím takmer zdvorilostne v nádeji, že potešia moju dušu ("čo keby predsa ..."). Nakoniec som vždy sklamaná. Teraz už som tak nenáročná, že som spokojná, ak obsedím do konca a pobavím sa na aspoň jednej jedinkej hláške. Utrpenie býva, ak idú bez prestávky a sedíme v strede. Hrozné je, že potlesk postojačky je na Slovensku pravidlom. Nespomínam si na výnimku. Asi aby diváci presvedčili samých seba, že to nebola strata času a peňazí. Hmmm. Smutné, veľmi. Hviezdičkovať zo zvyku, z nostalgie a možno úcty ... nieee. Zvlášť pesničky RND. Asi sú povinné. Ale: celé slabé. Radošínci nikdy neoplývali melódiami. Teraz ? Nebyť nadšenia (alebo povinnosti ?) účinkujúcich, nedali by sa spievať. Je to až smutné, kam sa dá. Sori za kacírstvo.

• 21.4.2018  11:33
    Susedia (TV seriál) (2006)

Ak je tato odpudiva zlatanina najlepsi serial na Slovensku, je situacia tragicka. Montovany smiech pri nevtipnych skomoleniach z madarciny, stupidne zapletky., nesilni afektovani herci, hlucna Sladeckova... tfuj... cele zle.

• 20.4.2018  06:41
    Fokus Václava Moravce (TV pořad) (2015)

Host relacie F. Koukolik o migracii: „Nejúčinnější válečná strategie je manipulace nepřítelem tak, že se , aniž by si to uvědomil, krok za krokem zničí sám a dokonce si tam, kde je to možné, vykope vlastní hrob.“ z Weapons of Mass Migration na https://www.youtube.com/watch?v=Wjup2kxOoY4

• 20.4.2018  06:40
    GENUS (TV pořad) (1995)

Host relacie F.Koukolik o migracii: „Nejúčinnější válečná strategie je manipulace nepřítelem tak, že se , aniž by si to uvědomil, krok za krokem zničí sám a dokonce si tam, kde je to možné, vykope vlastní hrob.“ z Weapons of Mass Migration na https://www.youtube.com/watch?v=Wjup2kxOoY4

• 20.4.2018  06:39
    Hyde Park (TV pořad) (2010)

• 20.4.2018  06:35
    Odkud kam směřujeme (TV seriál) (2005)

• 17.4.2018  18:04

Nechce sa mi verit tomuto pribehu. Tazko verit, ze mim provokoval parodiou heilovania. Tazko verit, ze prave jeho potrebovali, v ghete bolo kvantum umelcov. Ale dobre, bol slavny a chceli ho skoncit. Tazko verit, ze by si Nemci dali tu namahu absurdne predstierat humanitu v ohradenom zidovskom ghete. Tazko by vsak veril, ze deti zachrani tym, ze namiesto predstavenia pre ne vacsinu z nich dostane na javisko - na jedno jedine predstavenie. Ale dobre. Ale ze by Cerveny kriz (dansky, Dansko bolo obsadne) prehliadol hlad, spinu a tyranie vdaka nejakemu divadlu.... Tazko verit, ze by si velenie predstavenie nepozrelo pred jeho uvedenim. Tazko verit, ze by sebevrazedne gesto urobili napr. hudobnici - ked uz vedeli, ze vojna skoro skonci. Navyse zbytocne - vtedy sa uz vedelo, co sa v koncentrakoch deje. Ale posobive to bolo a Kachynovi nadrzujem.

• 13.4.2018  09:08
    Najväčší víťaz (TV pořad) (2018)

Pre šancu na pozitívne ovplyvnenie tlsťochov tomu dávam jeden bod.

• 2.4.2018  17:51
    Malá farma (TV pořad) (2010)

Poučné a milé.

• 21.3.2018  15:22

Na tento zľahka úsmevný rýchlokurz manipulácie treba mať čas a odhodlanie nenechať sa odradiť nekonečnými dialógmi tam, kde by stačila jedna veta. Páčili sa mi náznaky, zašitý humor a neskutočné potvorstvo Susan. Len neverím, že to mala také ľahké - že by všetci nechali sebou tak neuveriteľne húpať. Jasné, že chlapi zoči-voči krásnej žene a roztomilej žene zniesli veľa. Ale baby ... .. to sa mi nezdá. Keby to malo lepšie tempo, bolo by to na 4 hviezdy.

• 15.3.2018  09:08
    Otisky doby (TV pořad) (2018)

Po relácii som si vytvorila Desatoro pre kontakt s policajtom: 1. Ideálny kontakt je žiadny kontat. 2. Keď už ku kontaktu s policajtom došlo, treba počítať so všetkým. Úplne všetkým. 3. Policajt je privilegovaný a de facto aj beztrestný a vie to. 4. Medzi policajtmi je vyššie než obvyklé percento mocenských a agresívnych psychopatov. Sú posilnení praktickou anonymitou a zastrašujúcou uniformou. 5. Policajt, ktorý vie, že pre ego je najmenej zraňujúce čo najrýchlejšie priznať svoju chybu a čo najviac ju napraviť, je vzácny náhodný jav. 6. Pravdepodobnosť, že policajt pozerá tupé americké dryáky a že Rambov nechápe ako rozprávky pre puberťákov, je vysoká. V reáli policajtovi ľahko vybuble adrenalín a on skĺzne do agresivity. 7. Dráždiť policajta je životu nebezpečné. Doslova ! 8. S policajtom treba súhlasiť a vyhovieť mu. Rýchlo a bez rečí. Múdrejší ustúpi a malá strata teraz môže ušetriť veľké straty neskôr. 9. Väčšina policajtov prekusla buzeráciu alebo aj ťažkú šikanu. Občas im príde chuť na niekom sa odbaviť, slabšieho buzerovať, trápiť až fyzicky mučiť. 10. Policajt je nastavený tak, aby si prácu - okrem pokút - zľahčoval. Okrem prirodzenej lenivosti - vylepšuje tak štatistiky trestných činov. Ak policajt nebude špeciálne motivovaný (spriatelený, tlačený zhora, snahou o kariéru, podplatený, ..) bude mať spontánnu tendenciu byť ku Zlu slepý a hluchý. Treba sa istiť ( neanonymní svedkovia, doklady, fotky, nahrávky, ..). Záver? Keď už kontakt s policajtom musí byť, treba s ním jednať ako s puknutým vajíčkom. Pre mňa sú polícia a justícia kruciálne zlo spoločnosti. Vedome vyrábajú Nespravodlivosť a tá prerastá všade. Čo treba riešiť, to polícia, prokurátori a sudcovia (absurdné je, že sú neodvolateľní) bagatelizujú alebo úplne ignorujú alebo drzo vyhodnotia v rozpore s logikou. Buď si z princípu zľahčujú robotu alebo sú skorumpovaní alebo oboje. Česť výnimkám. Výborné bolo, ako hostia odporučili obrátiť sa na inšpekciu - GIBS a hneď aj vysvetlili, že to nemá význam. Inšpekcia a neskôr aj prokurátori zasa len vec zametú. Čo tak KAMERY VŠADE na policajných staniciach+ povinnosť policajta držať občana "pod kamerou" + občan dostane pri odchode obrazový a zvukový záznam (áno, vrátane WC) + záznam z kamery policajného auta. Proti 5 haváriám policajných áut - denne (!) sú náklady na USB prkotina. Aj tak je to z daní. Z nich si platíme .. hmm .. "ľudí" , čo nás môžu beztrestne trápiť až mlátiť. Alebo zabiť. Je to na blití. Na Slovensku až po pol roku unikol záznam, ako banda privilegovaných primitívov v policajných uniformách skopala do hlavy a hrude - a do bezvedomia - na zemi ležiace, nebrániace sa, vyziabnuté dievča. Žiadna hodná Maruška, ale predsa len, BMI 17-18, sama si ľahla, vôbec nekládla odpor. Len sa na zemi zmotávala. K dvom kopajúcim rambom sa z diaľky rozbehol tretí. Uľavilo sa mi, že ich ide odtrhnúť - ale niee ! Ten iniciatívny kretén dobehol - ale kopať do nej! Kopali ju tri páry bagandží z troch strán a minimálne dvaja ďalší sa prizerali, jeden si aj "trocha" kopol. http://www.tvnoviny.sk/domace/1861137_video-takyto-surovy-zasah-policajtov-ste-este-nevideli-pri-trnave-dokopali-mlade-dievca Bože! Bolo by to otrasné, aj keby to neboli policajti. Toto normálny človek proste nedokáže. V bezvedomí bola 3 dni. Verdikt súdu: Ani jeden nebude sedieť. Jeden sa priznal, má podmienku na 2 roky. Dvaja sa nepriznali, dostali na podmienku 3 roky. Dvaja, čo sa prizerali: NIČ, normálka, pomáhali a chránili. Ďalších X policajtov, ktorí video zostrihali a Zákrok ututlali: NIČ, normálka, pomáhali a chránili. Akurát, že koho. Velebnosti, jdu blejt.

• 13.3.2018  14:18
    Utopím si ho sám (TV film) (1989)

Ako potreba priateľstva zvíťazila nad vysoko oprávneným sklamaním.

• 26.2.2018  11:26
    Dnes před 70 lety (TV pořad) (2018)

Paráda. Viem, že to možno úplne nesedí, ale vydržala by som to aj podrobnejšie.

• 26.2.2018  11:24
    Hádala se duše s tělem (TV seriál) (1997)

Obdivujem autora za jeho odvahu verejne prezentovať svoje poznatky a myšlienky. Patrím k ľuďom, ktoým osud nepridelil gén pre vieru, a tak ma analytické myslenie prof. Koukolíka očarúva. Priznávam, že si ním pomáham a som mu za to vďačná.

• 26.2.2018  11:24
    Jádro (TV pořad) (2006)

Obdivujem autora za jeho odvahu verejne prezentovať svoje poznatky a myšlienky. Patrím k ľuďom, ktoým osud nepridelil gén pre vieru a analytické myslenie prof. Koukolíka ma očarúva. Priznávam, že si ním pomáham a som mu za to vďačná.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14