Fretakata

Slovensko
práca - asi duševná

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 31.5.2020  14:23

Prvý diel Ok, druhý veľmmi slabý, tento je už veľmi trápny.

• 11.5.2020  13:49

1. Vražda Remiáša ako dielo SIS ?... Hmm, logiku to nemá. Mŕtvy nič neprezradí a nedovedie ich k cieľovému svedkovi. Komu tá vražda ozaj prospela? Video so svedectvom bolo odovzdané, aj s naivnou (možno sebevražednou) vetou cca "..ak sa mi niečo stane, zodpovedný je Lexa ..". Kočner, Kováč a spol. ho už nepotrebovali + znervózňoval vyhrážkami, že odvolá + s Remiášom si pýtali ďalšie a ďalšie prachy 2. Mečiarova, Lexova a Svěchotova tupá akcia paradoxne pomohla grázlovi KOváčovi na slobodu a k lukratívnemu fleku veľvyslanca - pľuvanec do tváre Slovákom. Kočnerovi to vyriešilo Technopol. 3. Kováč st. KORUPĆNE kupčil s abolíciami: za peniaze na kauciu a na útekový život Fegyveresa získal Kočner a spol. beztrestnosť. A "rástol" : kradol - korumpoval - kradol - vydieral - kradol .. možno vraždil... a smotánka sa mu klaňala .. až po šibnuté markizácke zmenky a TECHNOPOL-DVA, o ktorom písal zavraždený Kuciak. 4. Proti ostatným kotrmelcom znie úplne nevinne, že advokát Havlát, ktorý KORUPĆNÝ pakt "Kováč st. - Kočner - Fegyveres" zabezpečoval, bol členom súdnej rady a je vo vedení Advokátskej komory. Vďaka politickému pozadiu vyzerá jasná korupcia ako hrdinstvo. Detail: V kufri auta (ev. prikrytý na zadnom sedadle) nebol Havlát, ale Fegyveres. 5. BTW, Remiášova smrť nie je uvedená v Mečiarových amnestiách. Dúfam, že to vyšetria. Dúfam, že Kočnera nezabijú a on sa na vzor Černáka rozhovorí a basa sa dočká svojich prominentov. (P.S. Za Mečiara som sa hanbila).

• 4.5.2020  13:45

Zaujímavé, aj keď neverím. Ak film popisuje extra-tuposť, neznamená to, že je zlý. Ale rozumiem slabým hodnoteniam.

• 28.3.2020  17:18
    Grand Hotel (TV seriál) (2011)

Občas to skuknem a žasnem, že to dokážu tak naťahovať.

• 22.3.2020  22:01
    Polopatě (TV pořad) (2013)

Pre mňa jedna z top relácií tohto typu.Zaujímavé, v tempe, príjemné.

• 1.3.2020  22:29
    V sedmém nebi (TV pořad) (2014)

Len k dielu vysielanému 1.3.2020 o lieku na SMA (spinálna svalová atrofia). Onasemnogén abeparvovec (Zolgensma) účinkuje tak, že poskytuje novú kópiu génu, ktorý vytvára ľudský proteín SMN. Medzi časté vedľajšie účinky patrí zvracanie a zvýšené pečeňové enzýmy. Vážne vedľajšie účinky môžu zahŕňať problémy s pečeňou , nízke krvné doštičky a poškodenie srdca. https://translate.google.com/translate?hl=sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Onasemnogene_abeparvovec&prev=search Či už pacient je, alebo nie je indikovaný na farmakologickú liečbu, je potrebná podporná starostlivosť – multidisciplinárneho tímu odborníkov. Podporná liečba SMA spočíva v prevencii a spomalení respiračného zlyhávania, správnej výžive, starostlivosti o kĺby a skoliózu. Nevyhnutná je každodenná rehabilitácia, pohybové cvičenie a polohovanie pacienta. Aby sa zabránilo hypoventilácií, pre lepšiu respiráciu sa odporúčajú zariadenia, ktoré zlepšujú ventiláciu hlavne počas noci alebo infekcií. http://sazch.sk/spinalna-svalova-atrofia/

• 25.1.2020  22:19
    Smrtihlav (2017)

Veľa nepresvedčivých častí.

• 4.1.2020  11:09
    Hra (1997)

Šibnuté. Kopec hrubých nelogickostí a koniec už úplný trapas.

• 28.12.2019  21:02

Pre mňa najlepší diel zo série. Vetchý je čím starší, tým lepší a aj vzhľad má príjemnejší.

• 28.12.2019  20:59

Po prvom dieli som sa tešila na druhý, predčasne. Tomuto neverím. Je to asi intelektuálske. Celkom iste je to pomalé a rozťahané. Zaujímavé, že peši chodili to, čo inak jazdili autom a za rovnaký čas, dej totiž nadväzoval, hhmmm.

• 25.12.2019  10:08
    Čarovný kamínek (TV film) (2019)

Jauuuu, ceska verzia ma tak priserny dabing Slovakov ! Exteriery boli krasne, umele sceny boli prilis umele. Fajn je veľa nových tvárrí ale je to priserne pomalé a akoby pozliepané z malých aj väčších lúpeží iných rozprávok. .

• 1.11.2019  09:12

Veľmi príjemné spontánne mikropríbehy, spomína p.Hajná. Dozvedela som sa kopec prekvapivých detailíkov.

• 25.10.2019  23:08

Yes, je to Must see. Skupina vedená psychopatom sa chová iracionálne. Prišelec má proste smolu. Novy=cudzi=horsi=nepriatel=ciel znicenia. Dnes by sa to nazvalo sikanou. "Zasluhy" rodicov na charakteroch mladych sa tu dramatizuju nadmerne. Akoby si autori vybavovali nejake frustracie zo vztahov s rodicmi. Aby adolescentna dcerenka urobila scenu, lebo otec jej nedal pusu po prichode domov a oni to kreslili ako ok .. hmm, zavana tp hysteriou tvorcov. Ale gradujuce napatie a necakany zvrat boli. Skoda kvanta stupidit. Mlady sa nezmesti do koze a sibnuti rodicia to riesia neustalym stahovanim sa. Sialene riskovanie je akoze normalka, aj okamzite vytahovanie nozov. Smrti chalana netreba venovat pozornost. Jeho frajerka hned padne do narucia jeho protivnikovi. Very stupid. Ale napriek tomu a napriek sladkastemu kocurikovi Deanovi aj silnej pachuti patosu, silny film.

• 13.10.2019  08:20

Tak tento diel milujem. Colombo ako cieľ cirkevnej charity - nádhera! K tomu ten úchvatný inštruktor autoškoly !

• 12.10.2019  18:02
    Premiér (TV seriál) (2019)

Odhodlanosť pána Soukupa hlásať to svoje akoukoľvek formou a za akúkoľvek cenu je až dojímavá. Nuž, je to psychopat, jeeeeenomže...veľmi často má pravdu a jeho postrehy a interpretácie sú užitočné. Priznávam sa bez mučenia, niekoľkokrát som sa zasmiala a na mikrokompenzáciu podceňovania pridávam hviezdičky. Vážne oceňujem, že sa p. Soukup neznížil k montovanému smiechu.

• 8.10.2019  18:58

Noooo, na Rakusko .. nie zle. Bohuzial, je to uveritelne. Take nevinne deti. Deprimujuce.

• 8.9.2019  22:31

Nad očakávanie.

• 8.9.2019  22:30

Nad očakávanie a dobrá hudba.

• 8.9.2019  22:16
    168 hodin (TV pořad) (2005)

Propaganda už kole oči. Už dávno. Ale včera mi už vyyrazili dych tuposťou. Voľne "vláda neochránila seniory v domovech pred koronavirem" ! Ktorá vláda ochránila?? Pán z domova sa nakazil v nemocnici. Nuž, pri úrovni ochrany zdravotníkov je otázkou času, kedy oni ochorejú a stanú sa zdrojom pre pacientov.

• 1.9.2019  00:47
    Magický Špilberk (TV pořad) (2007)

Veletrapas. Tú stupiditu neprehlušia ani celkom obstojné pesničky a ani krásna kulisa Špilbergu.

• 25.8.2019  13:20

Fekálny humor obveselí len málokoho. Tu bol nezmyselne a trápne naťahovaný. Ale už len dokonal dielo skazy, tento druhý diel je oveľa slabší než prvý.

• 25.8.2019  12:54

Nemám rada komiku založenú na preháňaní a priblblosti (typu Carrey, Richard, Funes, Burian, Schneider (Bigalow) ... Funés navyše škrieka...a vety prekladá vrešťanín niečoho ako "ááááá" .. tfuj. Pár zábavných až geniálnych nápadov bolo, kopec z nic je tu citovaných. Lenže väčšinu z nich mi pokazilo Funesovo podanie. Ale štrganie mincí ako budíček bolo rozkošné, možno si to stiahnem na budenie a zimné vstávanie nebude také odporné.

• 11.8.2019  10:02

Nečakane lepšie než som čakala. Inštinktívne som pred filmami s rakovinou opatrná, lebo nemusím pátos a klišé. Ale ona existuje, týka sa kvanta ľudí, aj mladých. Takýto príbeh mohol nastať a formát bol príjemný.

• 7.8.2019  23:59
    Atlas mraků (2012)

Tak, pol filmu som marne cakala, ze sa to mejak zosype dokopy a bude to aspon zhruba zrozumitelne. Nie. Takze chaos. Ale ani zachvaty jednotlivych linii nestali za fajku mocky a vascina nemala rozuzlenie. Navyse to bolo nabubrane do patosu. Brrrr. Raz som to vydrzala, lebo som sa tak vopred rozhodla a Nikdy viac!

• 19.7.2019  18:31
    Co na to Češi (TV pořad) (2016)

Nemá to iskru.

• 14.7.2019  13:37

Pre mna jeden z najoblubenejsich dielov.

• 5.7.2019  11:29
    Amálka, ja sa zbláznim! (TV film) (2000)

Veľmi príjemné prekvapenie. Taká nenápadná poetika. Mladý Kroner je rozkošný. Škoda ťarbavých dialógov ostatných detí.

• 26.5.2019  14:06
    Infiltrace: Obchod se svědomím (TV film) (2019)

Toto že je dokument !? Toto je masáž mozgov. Ani len nepredstiera snahu o objektivitu. Otvorene odmieta odborné informácie ("na vytáčky nie sme zvedaví") a ide za politickou figúrkou (sori, minister). "Expert na zdravotnícke právo" Dr.Švehelka: lekárka sa o chlapca mala "starať". AKO by sa "staral" pán "expert"?!? Na chodbe, nevidí do hrdla, bez nástrojov, šitia + nevie to, lebo nie je ORL. Držal by Adama za ruku a spieval by mu ?!? Áno, nevyzerá to dobre, keď deckárka prechádza s rukou vo vrecku - ale ona zháňala ÚČINNÚ pomoc - a priviedla ju. Situácia vtedy nebola dramatická. Mala chlapca na oddelení, vedela o čo ide, zháňala ORL. DEZORGANIZÁCIA bola hrozná: NESKORÝ ORL doktor (s kľúčmi), nevolali domáce ARO, .. Adam nevykrvácal. Zrejme vdýchol krv (chýba info o kľúčovom momente, len, že hľadali odsávačku). Adamov osud je obrovskou tragédiou. Ale film masíruje mozgy škandalizovaním krokov, ktoré neboli chybou. Nevolali ARO už na oddelení ? - krvácanie po tonzilektomii ARO nevyrieši a životné funkcie mal Adam v poriadku. Šiel do ambulancie pešo? - chlapec chodil. Ležal na zemi? - srdce sa masíruje proti tvrdej podložke. A iné. Tvrdenie redaktorky "Adamovi sa nikto nepokúsil pomôcť" je drzá lož, ktorú film sám vyvracia.. Masážou je aj názov analogický s ÚMYSELNÝMI svinstvami typu Aktip. TOTO MALO VO FILME ZAZNIEŤ: Pri krvácaní z úst treba predkloniť hlavu a krv nechať vytekať. Táto krv je pre obeh stratená, treba zabrániť jej vdýchnutiu.

• 4.5.2019  18:27

Hmmmm... ako moze byt nenapadna zena v kozuchu, ked sa tam v tom case šantí pri bazéne v plavkách ?

• 4.5.2019  15:18
    M.R.Štefánik (TV film) (1969)

Rok vzniku 1969? Klobúk dolu !

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16