Fretakata

Slovensko
práca - asi duševná

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 16.9.2018  00:17

Jeden z filmov, ktoré sa zavrtaju do mozgu. Genialna Annie.

• 6.9.2018  21:19

Pozerám to a bavím sa síce potichu, ale jak bláázon !

• 8.6.2018  15:58

Myslím, že bezohľadná rozšírená sebevražda Magdy G.má hysterické črty. Také všetko alebo nič. Radšej všetko zničiť než ustúpiť. A závislosť na moci, zamilovanosť do mediálneho mýtu vlastnej rodiny. Všimnite si, ako často umierajú muži krátko po tom, ako sú (obvykle náhle) zbavení moci. Ešte aj to zbožňovanie Hitlera, alebo že dovolila svojho otčima (dobrého) odviezť do koncentráku... bože.

• 21.5.2018  22:00

Fííííha. Po relácii som si zadefinovala desatoro: 1. Ak máte problém, boli ste zneužívaný/á. 2. Ak má problém vaše dieťa, zneužívali ste ho. K bodom 1 a 2 dospejete každou diagnostikou. 3. Máte niečo zablokované (prúdenie energie, kranium, čakry, podvedomie, bioelektrinu, ...). Isté je, že máte zablokovaný zdravý úsudok. Inak by ste tam nešli. 4. Potrebujete niečo nejasné + fakticky nemerateľné + nekontrolovateľné (mentálne odblokovanie, sebapoznanie, detoxikáciu, harmonizáciu, ...). 5. Potrebujete niečo tajomné a starobylé (ekvilibrium, živú vodu, archebaktérie ...). 6. Potrebujete niečo mystické (auru, vesmírnu energiu, ..) 7. Potrebujete niečo s „vedeckým“ názvom ( enzým, vitamín, minerál, informovanú vodu, odtlačok molekuly vo vode, MMS,...). 8. Položky 4,5,6,7 vám predá A) terapeut v zariadení typu Aktip B) poradca (tj. predajca) na nete - anonymný a bezohľadný C) lekárnik - prakticky anonymný ale aspoň kontrolovateľný predavač, väčšinou neopodstatnene využívajúci psychologický efekt bielej uniformy, smelý ev. drzý úmerne k marži D) lekár v zariadení typu Aktip - obvykle chudák neschopný normálne pracovať. 9. Platíte A) za pozornosť, ktorá Vám chýba od príbuzných, od lekárov, .. B) za svoju hlúposť ev. nadutosť, pocit výnimočnosti. 10. V lepšom prípade platíte peniazmi a časom. V horšom prípade stratou šancí na vyliečenie, priamym poškodením zdravia, deptaním a neslobodou. Postreh autorky o nenápadnej arogancii prednášajúcej je správny. Je to v podstate zastrašovanie, slovne-agresívna prevencia pochybovania a nepríjemných otázok. Bože. Ako k nim môže niekto ísť viac než razkrát ?! Sori, ale s ľudskou hlúposťou je najlepší biznis.

• 26.2.2018  11:26
    Dnes před 70 lety (TV pořad) (2018)

Paráda. Viem, že to možno úplne nesedí, ale vydržala by som to aj podrobnejšie.

• 26.2.2018  11:24
    Hádala se duše s tělem (TV seriál) (1997)

Obdivujem autora za jeho odvahu verejne prezentovať svoje poznatky a myšlienky. Patrím k ľuďom, ktoým osud nepridelil gén pre vieru, a tak ma analytické myslenie prof. Koukolíka očarúva. Priznávam, že si ním pomáham a som mu za to vďačná.

• 26.2.2018  11:24
    Jádro (TV pořad) (2006)

Obdivujem autora za jeho odvahu verejne prezentovať svoje poznatky a myšlienky. Patrím k ľuďom, ktoým osud nepridelil gén pre vieru a analytické myslenie prof. Koukolíka ma očarúva. Priznávam, že si ním pomáham a som mu za to vďačná.

• 26.2.2018  11:23
    Metuzalém (TV pořad) (2011)

• 11.11.2017  22:38

Nie som milovnik vojnovych filmov, ale toto ma zaujalo a nepustilo. Stalin Kotovovi: "chces vediet, preco ta zavreli a vlacili po gulagoch? Aby ta mohli v spravnom case pustit."

• 24.9.2017  00:33

Hmm... sú proste duševní mrzáci, ktorých baví niekoho trápiť alebo týrať. Furt som mala chuť prestať to sledovať, ale akási zvrátená sila a negatívny úžas ma donútili ďalej sa pozerať na tých zmrdov. A keď som sa ďalšie dve rána zobudila s myšlienkou na tých dvoch ulízaných hajzlov, opravila som hodnotenie na 5 hviezd.

• 22.9.2017  13:44

Bavila som sa, ako blázon. Ten človek bol neuveriteľne uvoľnený. Predstavila som si snobov a ich rozhovory o tom, ako ktorý autor "pojednáva farby" ako ako si myslia, že majú fantastické originály - a smiala som nahlas. Geniálny pán Beltracchi nepovie a nepovie, ktoré "originály" v svetových zbierkach sú jeho deti a odborníci si môžu vytrhať zvyšky vlasov. Teraz sa podpisuje na varianty slávnych obrazov svojím menom, predáva ich za desaťtisíce (a viac) Eur - a je mu ľúto, že je falšovateľný ! A ja mu silno fandím. Btw., nezdá sa Vám, že aj fyzicky sa podobá na Maxa Ernsta? https://sk.wikipedia.org/wiki/Max_Ernst

• 2.8.2017  17:08

Vynikajúce ! Pútavo spracované a kvantum nových informácií. Krochkám blahom.

• 14.1.2017  12:41
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Tak ono sú to poviedky a seriál?! Super. Napriek tomu, že futurizmus vo filme nemusím, tá jedna poviedka stála za to. Zaujívavé, rozmýšľacie + bez pátosu a mentorovania a apelov ... Fantázia ! Dávam do pripomienok a dakujem.

• 15.10.2016  19:43

Forrest Gump vo vysokom veku s krimi zapletkou bez americkeho nateru. S lahko ciernym humorom podany pribeh, pekne v tempe, ani chvilku nenudil, s nadhernou kamerou, prijemne zamyslenie.

• 4.9.2016  15:08
    Odložené případy (TV seriál) (2003)

Zaujímavé príbehy. Niekedy neuveriteľné, ale mohlo to tak byť. Je to jeden z mála detektívnych seriálov, kde nedokážem predvídať vraha. Hviezdičku pridávam za nádej, že občas aj svetská spravodlivosť funguje (ako sa robi smutny smajlik ?...)

• 31.7.2016  16:44

Príjemná láskavá atmosféra takmer zastrie neľahký osud siroty. Dojímavé a bez pátosu. Krásna kamera.

• 31.7.2016  16:40
    Toulky za cechy a řemesly (TV pořad) (2016)

Veľmi príjemné. Človek sa niečo dozvie a zabalené je to v overenom vysoko profesionálnom formáte. Gratulujem.

• 5.2.2016  11:35

Fantáááziááá. Táto verzia sa mi viac paci nez s Kronerom. On je tam vo svojej obligatnej polohe a aj ostatne bolo ok. Ale tato verzia ma nadchla. Stodolu silno mozem, Lasicu mozem + tu exceluje aj Zorinka Kolínska a Martin Huba. Ostatné hviezdne obsadenie nesklamalo a kamera - super. Davam laca Krausa do oblubenych (ak tam uz nie je ..:-) )

• 1.9.2015  18:48
    Zrůda (2003)

Sila. Verila som kazdemu usklabku a trpla som, ze co este ... Neuveritelny vykon hlavnej hrdinky.

• 3.5.2015  15:26
    Přijdu hned (1942)

Skvelé, skvelé. Vsetko sadlo: námet, premyslený dej s napatim aj jemnym smutkom, nenapadny humor, výborná kamera, vynikajuco zapracovana hudba, prijemne zahrane. Rada odpustam autorom malu nepresvedcivost na konci - osud šeku aj listiny. U mna plna ruka.

• 11.1.2015  14:12
    Zločin na poště (TV film) (1980)

Dnes som to videla znova a pridala som hviezdicku, vlastne pre Karla Čapka. Za vitazstvo mudrosti a laskavosti. Okrem toho, milujem smutne hepiendy.

• 4.1.2015  13:18

Odpúšťam filmu, že zjavne nie je pravým dokumentom (ale, vlastne, každý dokument je strihaný a zostavený), aj istú naivitu. Nádherné obrazy spojené do nádherného a dojemného príbehu ma ... rozplakali. Keď levy a gepardy brodili rieku s krokodílmi, ani som nedýchala. ako som sa o nich bála... Obetavá mama levica Leila, trápenie jej dcéry Mary, boj samcov z druhej strany rieky o tlupu, obrana mláďat, vyhnanie (dúfam, že nie horšie) mladých samcov ... paráda, čo sa dá vyskladať z obrazov. Príbeh gepardej mamy Sity, ktorá vychovala tri mláďatá, aby sa potom rozišli do samoty ... Už len dodám vetu, čo mi utkvela: Vďaka odvahe vlastnej iba matkám sa jej (Site) podarilo vychovať troch nádherných potomkov.

• 27.12.2014  14:16

Jemna mystika odtienov modrej, hudba ... ze som si to skor neuvedomila. Mysticke filmy inak nemusim, tejto rozpravke vsak velmi slusi ta zahadna carovna atmosfera. Po rokoch vidim rozpravku uplne novymi ocami.

• 27.12.2014  13:05
    Arabesky (TV film) (1987)

Ach, dobre vypointovana poviedka - to je sazka na istotu .. dobre spracovanie .. plna ruka.

• 30.8.2014  20:21

Nadhene zabery.. Je mi luto, ze som doteraz zatial poznala len stredozemske pobrezie. Redford hral, akoby sa mu nechcelo, ale asi to bol zamer. Skvela Meryl aj Klaus, silny pribeh.

• 1.7.2014  21:36

Zaujimava tema, nove fakty, vysvetlene kontexty, vyborna realizacia.

• 6.1.2014  00:25
    Volný pád (1993)

Tento film ilustruje to, co napisal moj milovany Frantisek Koukolik vo Vzbure deprivantov. Film som videla skor, pred knizkou. Nakopena frustracia M. Douglasa bola priam hmatatelna, zahral to skvele a nielen on odviedol skvelu pracu.

• 4.1.2014  13:17

Rozkosny napad, milujem presne tento typ humoru, je vam fajn a zistite, ze sa usmievate. Vynikajuce herecke vykony, kamera, prekrasne interiery. Cele je to vemi prijemne. Sam Neil ako ovoniava tokajske! Nieco z hlasok: "Zena s hlasovacim pravom je ako ovca so zbranou" alebo "Detstvo sa zbytocne idealizuje.." "Kocky neznaji pravidla a vylezaji na strom. Coz je opovrzenihodne!" Parada.

• 28.12.2013  13:06

Donedavna som mala pri tomto filme 4 hviezdicky. Zmazala som ich. Kazdy rok nam vnucuju to iste. Ako ze "co by to boli za vianoce bez: popolusky, mrazika, wericha, buriana, .... atd.. atd.." Naozaj ma to uz nebavi a pri oblbovani sa citim ako blbec, presne tak ako sa slusi a patri. Nech si strcia svoje oblbovaky do ... kam chcu.

• 23.12.2013  16:29
    Vábení města (TV film) (2010)

Pôvabné, veľmi pôvabné. Výtvarne úplne super.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14