Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Krimi
  • Pohádka

plakát

Nákupní maniačky (2013) (TV pořad) odpad!

Ach, zavadila som o to, teraz je tam Sklovská, Máziková, Plačková a Kičikoleva. Topánky s cca 25 cm podpätkami a tŕňmi, baleriny za 2000€ (60.000 Kčs), Koncentrovaná stupidita, vycpávky, umeliny, súťaž v afektovanosti. Ako to tu niekto napísal: kultúrny šok! Odpad je slabé slovo.

Prst na spoušti (2016)

To je tak neuveriteľné, že mi chýba niekto, kto rozumie reči a potvrdil by správnosť prekladu.

plakát

Zdi jsou vysoké a tlusté (2010) (TV film)

Som vďačná za tento dokument, ani mňa od seba nepustil. Aleš patrí k mojim najkrajším spomienkam z detstva. Mala som to šťastie sedieť s ním v lavici na prvom stupni základky. Už vtedy bol veľmi tvorivý. Po okrajoch učebníc a zošitov som mala jeho kresbičky a básničky. Žiaľ nezachovali sa. Mám len kresbu, čo mi priniesol, keďˇsom ležala v nemocnici. Potom som ho stretala v nemocnici ako onkologického pacienta, získal si tam personál ako málokto. Keď sa povedalo Aleš, hneď sme vedeli, o kom je reč. Jeho koniec bol nielen pre mňa ma strašne deptajúci.

Kopyto (1981)

Nemám rada blbečkovskú komiku, takže ani Pierra Richarda . Ale toto bolo znesiteľnné, Depardieu pred cca 100kg tiež mal svoj pôvab.

7 dní hříchů (2012)

Tento film ma dostal. Až mi duní v hrudi bolesť z toľkého reťazenia zla. Postupné odhaľovanie skrytých motívov , ambivalencie na zošalenie. Čím to je, že Schmitzerovi tak dobre idú psychopati? Mokré oči zo záverečnej scény (hlavne ten gram úľavy, konečne) ma priviedli do obľúbených filmov a hoci ťažko, jeden som vymenila za tento.U mňa plný zásah.

Trhlina (2019)

Už dávno som si tak neželala, aby film už nejako skončil. Hocijako, len nech to už preboha skončí. Zároveň priznávam zvedavosť, že ako. Ale to čakanie bolo otravné a usilovne som musela ignorovať logické chyby. Vidieť 1x tento pokus o mystiku bolo presne o jeden raz viac než by som chcela. Aspoň som zagudlila Tribeč a tatrikum a tak ...

plakát

Prostřeno! (2010) (TV pořad)

Jedna z príjemnejších relácií tohto typu. Obdivujem šikovníkov. Hodnotenie konkurentami .. hmmm, zákerné nastavenie od scenáristov. Takže klobúk dolu pred tými súťažiacimi, čo prekonajú revnivosť a závisť a snažia sa o objektivitu. Škoda, že sa z takýcho relácií priberá :-)

plakát

Dům snů (2011) (TV pořad)

Takéto relácie ma bavia. Toto by u mňa malo aspoň o hviezdičku viac, keby "staré" kuchynské skrinky teatrálne neroztĺkali obrikladivom, ale darovali na nejakom bazári. Že by za morom nemali svoj bazoš ?