Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Krimi
  • Pohádka

Uprchlík (1993)

Zapletka je stupid, very stupid. Farmafirma, ktora na zaciatku klinickeho skusania lieku da zavrazdit manzelku chirurga, ktory ako prvy vyslovil, ze pacient krvaca ! Chirurg je falosne obvineny z vrazdy a tym je vec vybavena. Neziaduci ucinok sa u dalsich pacientov uz neobjavi alebo si to nikto nevsimne ! Jauuuuuu! Podme dalej: Firma zackavaka miliony za klinicke skusky, poplatky uradom, klinicke studie - aby sa liek musel nakoniec aj tak stiahnut. Ibaze az po par umrtiach alebo komach. S obrovskym humbugom + odskodnym pre pozostalych. Tomuto niekto veri?! Boze. Takto to nefunguje. To by bolo firmosamovrazedne. Nechapem to hodnotenie. Odhliadnuc od debilnej zapletky je film klise jedno za druhym. Trapas.

plakát

Všichni moji blízcí (1999)

Prosiiim, pomozte mi. Ak viete. Ja totiz situaciu okolo odchodu zidovskych deti za pomoci sira Wintona furt nechapem. Sama si totiz neviem predstavit, ze by som dobrovolne poslala svoje dieta systemom Nevedno kam + Nevedno ku komu + Nevedno na ako dlho. Ak rodicia vedeli, ze ich detom ide o zivot, preco neutiekli tiez ? Spolu so svojimi detmi. Mali dovod mysliet si, ze dospelych fasisti usetria? Alebo: Deti utiect mohli a dospeli nie ?! Odchody deti sa predsa konali pocas Protektoratu (vznikol 16.3.1939) - a Nemci sa zhovievavo prizerali ! Ak sa nemylim, nacisti na zaciatku svojej vlady odchody Zidov (bez majetku) dokonca podporovali... Velmi prosim, ak niekto mate kvalitne informacie, poslite mi ich do posty. Ja prikladam tento link: http://sk.wikipedia.org/wiki/Nicholas_Winton. Zaraza ma tam veta: "..sa Wintonovi dostala do rúk mapa s dátumami, kedy má Hitler v úmysle obsadiť rôzne európske krajiny ..." Aj vam napada: S kym vsetkym vlastne Winton spolupracoval ..? Film je taka "sazka na jistotu" pre vyplnenie - musim uznat : kvalitne vyplnenie - vysielani pocas vyroci Druhej svetovej.

plakát

5 minút po dvanástej (2008) (TV pořad)

Zamyslaju sa nad problemami doby. Obcas su milo nezreli, obcas prekvapivo mudri. Obcas sa len snazia o co najspravnejsiu odpoved a je mi luto, ked rapkaju frazy. Chcelo by to viac "potížistov" medzi hostami a respondentami na ulicich. Som vdacna za vstupy profesionalov, su fakt kvalitne. Moderatori su ok.

plakát

Miss Fitness (2014) (TV pořad)

Obsah je oveľa sympatickejsi, nez su nacvicene nastajlovane anorekticky (obvykle sutaze miss). Stihle, ale normalne baby z masa a kosti, navyse su mile a prirodzene (hmmm, vascina). Sympaticky sport schodny pre kvanta ludi, bez velkych stadionov a humbuku. Vitazke semifinale budem drzat palce, je sikovna a rozkosna.

On Air (2011) (TV pořad)

Relacia svoj ucel plni standardne. Ano, nazov je vlezly a u nas viac odradi nez prilaka.

Ester to rozčísne (2008)

Ked je film oznaceny "teenagersky", ani mi nenapadne nahliadnut. Tu zohrala rolu nahoda a mna fim zaujal. To oznacenie je nespravodlive. Film je napadity, hlavna hrdinka milo a jemne streštena. Je usmevny - tym vnutornym pousmiatim.Nuž a pekne som sa zamyslela, ci rodicia robia pre svoje deti to najlepsie prave vtedy, ked sa sanazia o to najlepsie. Som zvyknuta na čudne konce, ale toto bolo inak. Napriek smrti (mimochodom, trocha zbrklej) mamy druhej hlavnej hrdinky bol zretelny a nepateticky. Sympaticke dielko.

plakát

Moje povstanie.sk (2014) (TV film)

Chvilku na zaciatku som sa bala, ze to bude pateticke. Zbytocne. Nastastie. Narocna tema, kvalitne aj zaujimave spracovanie, v tempe. . Odvaha s nehercami, ale mozno aj preto su jednotlive poviedky take kratke :-). Rozmyslam o tej dobe. Niektori mali moznost volby, chovanie inych bolo vyvolane. Preco riskovali, hmmm. Hrozna doba. Inak, aj moj stary otec hovoril, ze povstanie si komunisti ukradli a potom ze dekretov 255 bolo mnohonasobne viac nez partizanov a ich podporovatelov..

plakát

Vzpomínky na Afriku (1985)

Nadhene zabery.. Je mi luto, ze som doteraz zatial poznala len stredozemske pobrezie. Redford hral, akoby sa mu nechcelo, ale asi to bol zamer. Skvela Meryl aj Klaus, silny pribeh.

plakát

Bambuľkine dobrodružstvá (1982) (TV seriál)

K filmom pre deti by sa dospeli asi ani nemali vyjadrovat. Ale toto som nemusela ani ako decko. Afektovany prejav dievcatka a stale rovnaky nauceny laskavo mentorsky Pantikov prejav .. neprijemne.

plakát

Trochu inak v SND s Adelou Banášovou (2013) (TV pořad)

Zaujímaví hostia, nenásilný a neúkorný humor hostiteľky, príjemne to plynie .. čo viac si želať ? Držím Adele palce. toto jej sedí.