Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Krimi
  • Pohádka

Hračka (1976)

Spomienky na tento film ma vlastne rozosmutnia. Ked si ho vybavim, musim rozmyslat, co vsetko dokaze (alebo musi ? naozaj ?) zniest clovek v zavislom postaveni. Alebo - pokial si dokazete nahovorit, ze o nic nejde, ze je to len taka hra ? Inak, filmy s kriklavym "posolstvom" ma vedia znechutit, ale tento mal ono "jadro" a aj dostatocne rychly spad, aby to prekonal. Hviezdicku som nakoniec ubrala, lebo komika Pierra Richarda mi vonkoncom nesedi, nebyt toho gogolovskeho nametu (smiech cez slzy), ani by som to nedopozerala. Trocha podobny je cesky film Jedna kočka za druhou. Doporucujem.

plakát

Hvězdná brána (1997) (TV seriál)

Takze je to jasne ! Kategoriu "odpad" vymysleli kvoli tomuto !!

plakát

Profesionálové (2008) (TV seriál) odpad!

Myslela som si, ze nieco horsie nez Kutil ani nemoze byt - ale moze .... zial

plakát

Kutyil s.r.o. (2008) (TV seriál) odpad!

Odpad - je slabe slovo. Susedia boli obcas zabavni, obcas nic moc, obcas trapni. Ked neslo nic lepsie, mohli v telke bezat ako pozadie pre inu cinnost doma. Kutyil je len a len trapny ! U nas sme zaviedli "fyzikalnu" jednotku trapnosti Kutyil, známkuje sa na skale od 1 do 10. napr. 7 Kutyilov je uz hodne trapna vec. A este - vraj- su tam aj opakovane vtipy, tupo prenesene zo Susedov.

plakát

Savannah (1996) (TV seriál)

Ale no ! Ved to bola celkom sranda - vysoka skola intriganstva. A vobec to nebolo nekonecne roztahane. Slusne, 30 dielov a smytec.

plakát

Kriminálka Miami (2002) (TV seriál)

Nebyt Davida Carusa, ktory sa mi vcelku pozdava, bolo by o hviezdicku menej. Najprv ma serial zaujal, teraz uz je to velmi, velmi stereotypne. A cim viac dielov som videla, tym menej sa mi chce verit, ze by to dajako takto mhlo fungovat. Keby sa "pripady" dali riesit na zaklade takych prkotin, o ake sa tu vysetrovatelia razantne opru, asi by neboli nevyriesene pripady.... Mozno su to len take rozpravocky ako napr. dr.House.

plakát

Panelák (2008) (TV seriál) odpad!

Skoda. Dalo sa to kedysi pozerat a obcasne trapnosti a nedokonalosti odpustit. Ale postupne sa serial u mna prepadava ......stupnujuca sa ubohost. Priatel to obcas nechaval bezat, ale uz to nevie vydrzat. Nie som sklamana, lebo nic necakam. Su diely, v ktorych sa ani jedna dejova linia neposunie dopredu. Premyslam, co je zufalstvo a co drzost autorov: nemat co povedat a natiahnut to na cca hodinu: nasilu natahovane zapletky, prazdne dialogy (hlavne Blicharovci, neuveritelna trapnost), silne nepravdepodobne situacie ( vsemocna Martinka a Kordiak), uplne nudne pasaze. Je niekto, komu blbecek Imro v bare pripada vtipny ?

Pravdivé lži (1994)

No toto ?! Schwarzenenegger a dalo sa to pozerat.... nechapem. Zrejme to nadnasala Jamie Lee, tu mozem.

plakát

Dempsey a Makepeaceová (1985) (TV seriál)

Nevedno prečo, ale môžem to mať pustené v telke znova a znova. Napodiv mi nevadí kopec nelogických a nepravdepodobných konaní. Bavia ma čarovné dialogy e - super - ale fakt super - dabing, skvelý jemný sarkazmus. A hlavne: to vykanie !! je to tak sexy... Aj keď je to len vrtoch prekladateľa. Angláni ani nevedia, že o čo prichádzajú (aj ostatní, ktorých rodná reč vykanie nepozná). Hovorím o slovenskom dabingu (ako inak :-) )