buchli

buchli

Martina Buchlová

Česko

25 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 6
  • 1.1.2017  23:08

  Poprvé po dlouhý době mě v jakýmkoli muzikálu dostaly ty písničky, velký plus. Nejlepší sólo ale má Kráčející skála, což jsem fakt nečekala. Jinak teda klasika - animace krásná, příběh standart...

  • 19.11.2014  12:47
  Šéf (2014)
  ***

  Vlastně zklamání - čekala jsem pocitově něco na úrovni Little Miss Sunshine a dočkala se... nevím, Marie Poledňákové s trochou jídelního fetišismu? Asi nejsem dostatečný gurmán, nebo prostě nemám ráda historky o dokonalých rodinách a fascinující využitelnosti sociálních sítí. Bylo to příšerně předvídatelné a klišovité a vůbec. Zachraňuje to to jídlo, no.

  • 19.11.2014  12:23
  Interstellar (2014)
  ****

  Až na to půjdu do IMAXu, možná přidám, ale takhle... ten konec pro mě prostě nefungoval, což není spoiler, ale jinak: začátek moc dobrý, prostředek výborný, konec... laciný? Nejsem žádný vědec, ale... když už se tvářím jako extrémně chytrý na fyzice založený film, tak si tam přece nebudu dělat zkratky, ne? No, dobře, budu.. Ale vizuální stránka je skvělá a ačkoli odkazuje na předchozí sci-fi kánon, udržuje si nápaditost a některé záběry naprosto vyrazí dech. Jo a ti roboti jsou boží.

  • 2.9.2014  21:20

  Dabing trochu zaskocil a zapletka trochu dost absurdne prehnana, ale smala jsem se skoro nonstop... A herci byli vazne roztomili. Kazdopadne jeden citat za vsechno: Romeo, ty smazko!!!

  • 15.8.2014  18:57
  Cesta (2014)
  **

  Možná kdybych to viděla na festivalu, byl by to lepší zážitek, ale takhle... ok, pěkná krajina, ale záběry nenápaditý (kolikrát se jde dlouze dívat na svět přes hrdinova záda a neunudit se k smrti?), hrdinové odtažití (a cítím precedent Cesty, protože opět nudně smrdí... ať žije postapo, fakt) a vlastně ani nedělají nic zajímavýho, celý je to zbytečně dlouhý (nebo mi to tak jen přišlo?) a proboha, naučit se přízvuk, kterýmu se nedá rozumět, to je taky výhra, fakt Edwarde (no, dobře, docela se mu daří needwardovat). Takže jedna hvězdička za krajinky, druhá kompenzace za odhalení hrdinovy motivace, to je pravda, to jsem nečekala. Ale jinak fakt ztráta času...

  • 23.7.2014  12:53

  Proč má Úsvit planety opic celkově tak dobrá hodnocení je mi záhadou - průměrnější a předvídatelnější a vůbec jakkoli míň zajímavý film už jsem dlouho neviděla. Nebo možná viděla, ale ne takový, který se mi prodává jako něco mnohem lepšího... Možná, kdyby postavy byly míň jednorozměrné, nebo se někam vyvíjely... nebo kdyby měl děj aspoň nějaký potenciál trochu překvapit... Fakt zklamání, no.

  • 19.7.2014  00:29
  Zátah 2 (2014)
  ****

  Možná bych dala i 5*, ale byla jsem moc unavená a ten film je sakra dlouhej... Jinak tedy příběh mírně komplikovanější než u jedničky, povedeně se rozjede puzzlovitě nechronologickým úvodem, který přirozeně přejde do několika nejlepších bitek celého filmu. Extrémně choreograficky vypiplaná akce se tu střídá s až meditativně pomalými vycentrovanými nájezdy na cokoli (až to trochu připomíná Jen Bůh odpouští, ale nebojte, jen kompozicí a barevným laděním), hudba je prostě dokonalá - občas vytváří napětí jen tak sama od sebe, ale když se ještě zkombinuje s vyhrocenými přehlídkami bojových umění, jako by mě někdo doslova tahal za nervy, a zápletka je přímo napěchovaná mezigangovým napětím a machiavellistickým intrikařením - a to tak, že je v tom občas i bordel. Závěrečná akce je tu absolutně dokonalá - a víc o ní neřeknu, protože to musíte vidět (a slyšet). Jediný problém Zátahu 2 tak vidím v tom, že jsem ho viděla opravdu, ale opravdu unavená a kvůli tomu mi uniklo pár souvislostí... a v sále bylo vedro. Příště třeba fakt tu hvězdu přidám, vzhledem k tomu, že oba "jediné problémy" filmu tu souvisí spíš s absencí klimatizace ve Světozoru a mojí probdělou nocí, ale což...

  • 3.6.2014  11:48

  Jak ze skvělý knížky udělat průměrnej film... Ze začátku to nabralo to správné tempo a nádech, jenže se to (pochopitelně) někde v půlce zlomilo a rozbředlo v klišé. Protože dlouhý (jakkoli vtipný nebo nevtipný) monology podkreslený dojemnou hudbou prostě nemají důvod působit jako křečovitě otrocký adaptační převod. Shailene skvělá, ale Elgort vedle ní vypadá docela křečovitě a neherecky. Takže, ze začátku jsem se bavila, pak už jen žasla nad příšernou adaptační neoriginalitou (a sem tam uronila nějakou tu slzu, nejsem robot).

  • 2.5.2014  21:36
  Noe (2014)
  *****

  Hodně fontánoidní - hlavně hudebně (all hail Clint Mansell), ale i vizuálně (plus všechny stromy v Rajský zahradě evidentně měly stejný semena). Starý Zákon je zjevně něco, co je opravdu zapotřebí pořádně epicky vytěžit. Ten film je sice otevřená vegetariánská propaganda, což tutově v Bibli nebylo, ale zážitek to nezkazilo ani takovýmu masožravci, jako jsem já.

  • 2.5.2014  11:10
  Broadchurch (TV seriál) (2013)
  *****

  Vypadá to úchvatně (můžou za to tak z 60 procent exteriéry a ze 40 kamera), hudba je úchvatná (ať žije Ólafur Arnalds), Tennant s Colmanovou a jejich vyvíjející se profesionální vztah nemají chybu a o té detektivní zápletce to vlastně zas až tak moc není. Po prvním dílu jsem prostě zapomněla, že hledáme vraha, a nechala se unést tou atmosférou a neustále do větší hloubky se odhalujícími vztahy mezi obyvateli Broadchurche, takže když se to nakonec vyřešilo, bylo mi spíš líto, že to místo teda musím opustit. Soundtrack si pouštím pořád dokola. Hlavně v práci. Slyším v něm moře.

  • 2.5.2014  10:58

  Mean Girls s upírama? Proč ne... ale to by tam nesměli tolik řešit tu jejich dementní mytologii a historii a spojení myslí a zlovolná spiknutí a vůbec... Na druhou stranu, knížku jsem nečetla (a opravdu se nechystám), takže co já vím. Kdyby to celý zůstalo jen u toho, jak se pohlední náctiletí slovně a tesákově stírají a kujou high schoolové pikle, byl by to možná i o jednu, dvě hvězdičky lepší oddech, ale tajemnými nadpřirozenými plány neznámých tajemných nadpřirozených záporáků už jsem asi fakt přesycená. Nebo jsem možná byla moc střízlivá?

  • 2.5.2014  10:51
  Divergence (2014)
  ***

  Úplně, ale úplně podle očekávání... Hezká hudba, pěkný prostředí, herci zcela zapomenutelný a docela zaměnitelný (Willa, Petera a Ala jsem si pletla celou dobu), systém frakcí je hovadina a nechápu, jak jim mohl tak dlouho vydržet. Něco z předlohy převedli moc hezky (hlavně vizuální stránka filmu se povedla) a na odchylky si z podstaty média ztěžovat fakt nemůžu, ale... Tris byla mrňavá, proto byla tak špatná v první fázi iniciace, ne? Christina byla vysoká a atletická, proto byla v první fázi mnohem lepší než Tris - pokud je do filmu obsadíte v podstatě naopak, jak pak vysvětlíte, že Tris je pořád nejhorší? A hlavně, proč je Christina o tolik lepší? Na jejich původní frakce se to svádět nedá, takže to jen vytváří zbytečný nesmysly... Jo, taky to mohlo být malinko kratší - pro osoby dodržující během projekce pitný režim už to byl docela záhul na močák.

  • 12.1.2014  18:36
  Hlas (2013)
  ***

  Asi jsem měla přehnaná očekávání, každopádně není to špatný, neohromí, neurazí, ale to je asi tak všechno...

  • 9.12.2013  09:44

  Moc golfu, moc pathosu, všechny postavy jsou tak nějak jednorozměrný (vy Damonovi ten vnitřní konflikt nebo co to má jako věříte?) a klišé kouzelnýho černocha... a vypravěč, co si ve stáří vybavuje nejlepší zážitek z dětství... No hurá. Já nevim, možná jsem na Legendu trochu moc přísná, přece jenom je to "legenda", ale ačkoli natočený je to hezky, prostředí golfového hřiště působí malebně a vůbec, nenadchlo...

  • 8.12.2013  13:40

  Roztomilý pohled na Západní Berlín, malinko propaganda, malinko reklama na Coca Colu, vážně dobře vypadající Horst, ale hlavně neuvěřitelný sled vtipů, gagů a absurdních situací - od začátku až po závěrečnou jízdu na letiště: "Domaluješ to po cestě..."

  • 8.12.2013  13:13
  Dveře (TV film) (1976)
  ****

  Ať žijou sousedské vztahy - škoda, že dneska už to taková sranda nebývá... A jakou roli si tam vystřihnul Svěrák!

  • 8.12.2013  13:08
  Happy end (1967)
  ****

  Nápad geniální, dialogy ještě víc - je až neuvěřitelný, jako to sedí v obou směrech. Jen se po chvíli zdá, že se všichni až moc vyžívali ve scénách jídla a tance pozpátku, čímž se film tak natahuje, že by možná bylo lepší, kdyby k tomu happy endu došlo už třeba po půl hodině... nebo po tři čtvrtě...

  • 8.12.2013  13:01
  Caveman (1981)
  ****

  Není to zrovna klenot, ale zábava rozhodně. Z Cavemana jsem si odnesla tři věci: naučila jsem se nový jazyk, zjistila jsem, že i tyrannosaurus může být roztomilej a hlavně - úplně jsem přehodnotila postoj k Dennisi Quaidovi, mmmm...

  • 10.11.2013  14:13

  Děj docela slátanina, triky tradičně ucházející, ale špičkování mezi Thorem a Lokim k nezaplacení. A už je to čtyři dny a pořád si ještě pamatuju, o čem to bylo, takže zas tak zapomenutelný to taky nebude. Jak je ale možný, že tohle snad trvá čistýho času ještě kratší dobu než první Thor? Prostě mám pocit, že překvapivě velká porce zápletky stojí na dojemné extrasilné lovestory, která se ale týká dvou lidí, co spolu v rozmezí dvou let strávili asi čtyři dny - wtf?

  • 29.10.2013  23:41

  Hluchých míst je tu sice stejně jako těch dobrých, ta jsou ale tak peckoidní (fuj, to je ošklivý slovo, už ho nikdy nepoužiju), že se hodnocení vyšplhá, kam se vyšplhá. Dokonalý návod k použití pro případ apokalypsy s tolika (ne)čekanými bonusy, až se budete divit. Brečela jsem smíchy. Hlavně na konci. Možná to bylo vínem, ale tolik ho zase nebylo.

  • 29.10.2013  16:06

  Hodně velká očekávání a pak... průměr. Jako Arnie je super a jeho deutschácký tantrum ještě víc a když se mu do ruky dostal ten samopal, slintala sem blahem, ale hlavní postavou bohužel není on - a Sly jako by se tu snad ani nesnažil. Jako jo, plán útěku je patřičně složitý a geniální a vůbec (teď mluvím o tom plánu, ne o filmu), ale jako by se mu nedostalo té správné formy (filmu, ne plánu), a tak od druhé poloviny už jen tak tupě čekáte na závěrečnou útěkovou scénu, protože ta z té otupělosti aspoň vytrhne...

  • 12.10.2013  12:32

  No tak, všichni jsme čekali, že na nás bude Verbinski házet jednu nesmyslnou vizuální atrakci za druhou a že příběh bude spíš sled gagů než nějaká duchaplná dějová linie, tak nekňourejte. Ústřední duo tu disponuje dostatečnou chemií (rozhodně větší než obligátní "romantická dvojice") na to, aby udrželo naši pozornost, o Tontových sólo eskapádách ani nemluvě (rozhodně jsem se naučila něco o výměnném obchodu), a závěrečná vlaková honička je skoro geniální. Jednou si ji budu muset nakreslit, abych zjistila, jestli dává smysl. Ale ne dnes, ne dnes. Nemůžu se dočkat hypotetickýho spin offu The Spirit Horse - koník má velký potenciál. A co se těch doslovných citací Tenkrát na Západě týče, no a co? Když už točíte pseudowestern, kde hraje zásadní roli stavba transkontinentální železnice, tak proč ne? Zbožňuju nespolehlivého vypravěče.

  • 3.10.2013  22:58
  Gravitace (2013)
  *****

  WOW. Nevidět to v IMAXu, tak to asi za chvíli vypnu, ale právě díky tomu obřímu 3D obrazu a opravdu netradičnímu a zavádějícímu soundtracku Gravity v podstatě pocitově a zážitkově zastupuje výlet na oběžnou dráhu, jen mínus těch pár evidentních nevýhod (můžete každou chvíli umřít, v tom skafandru se fakt blbě manipuluje s věcma...) a plus pár neocenitelných výhod (teplo, pohodlí, hustá hudba). Jo, je tam pár klišé, hlavně po dějové stránce a v dialozích, a celá ta premisa je trochu přitažená za vlasy (SPOILER, sort of, ale nijak zvlášť: ne, že bych do toho nějak viděla, ale opravdu pochybuju, že by Rusové jen tak nezodpovědně něco odbouchli a nezvážili důsledky - a to se tam teď budou ty odpadky touhle rychlostí pohybovat napořád? co naše satelity? kdyžtak mi to někdo vysvětlete ve zprávě - dík KONEC SPOILERU), ale už dlouho jsem v kině nic tolik neprožívala, možná tak od 127 hodin. A opravdu mám pocit, že jsem viděla Zemi zezhora/zdola/zboku - prostě zvenku - a už kvůli tomu to přece musí stát za to!!!

  • 27.8.2013  19:53

  Jako, kdyby to tak nevysumelo, klidne bych hodnotila i vys, ale jaksi mi tam chybela výraznější pointa. Jinak mi tam ty dlouhé záběry ani přemíra červené nevadily, prolínání představ a skutečnosti jen dál upoutavalo pozornost, Ryan vypadá tradičně dobře (ačkoli toho tentokrát moc nehrál), Kristin byla skvělá (i když fakt divná matka) a ta divná hudba to fakt krásně podkreslovala. Celkově to je docela připomínalo I come with the rain, jen s umelectejsimi ambicemi a tak trochu horší...

  • 26.8.2013  22:19
  Kick-Ass 2 (2013)
  ***

  Ne, že bych se nebavila. Tu zábavu ale měla na svědomí hlavně high-schoolová dějová linka (která mohla dostat trochu víc prostoru... kdyby hlavním cílovým publikem byly patnáctiletý holky... což nejsou... a ty by asi stejně šly vedle na One Direction) a vtipný přezdívky superhrdinů a superpadouchů (a jejich český překlady). Ne všechny ty kecy kolem superhrdinů ani nějaký (jakýkoli) napětí, případně důvtipné dialogy nebo tak něco. A, což je pro mě dost překvapivý, protože se v těhle věcech většinou vyžívám, ta drsná přehnaná brutalita, kterou si nejspíš tvůrci snaží vykompenzovat všechen ten čas, co film věnuje patnáctiletým holkám, mi občas (skoro pořád) přišla až příliš prvoplánová a na obtíž. O přílišném CGI ani nemluvě. Jo a ten konec jako by se nemohl rozhodnout, co tím chce vlastně básník říci. A jakto, že ačkoli Matka Rus a Hit-Girl jsou tam bezkonkurenčně největší drsňačky, stejně hrajou všem těm slabochům druhý housle? Prostě, hravost Vaughnova filmu se kamsi vytratila a místo ní tu je vykalkulovanost a nedotaženost a šablonovitost a všechny tyhle sajrajtoidní věci. Přesto to ale není špatný film: hlavní hrdinové jsou sympatičtí, je tam pár cool hlášek a bitek a docela jsme se nasmáli, jen mi tam toho prostě trochu dost chybělo, no...

  • 26.7.2013  08:57

  Juchú, přesně po tomhle jsem toužila - opravdu Smrtonosná past v Bílym domě! Jasně, Smrtonosná past to není a nikdy ji nic nenahradí, proto jsem odolala pokušení dát za 5, ale jen těsně a s vypětím všech sil (vždyť to má všechny ingredience: hrdinu v tílku jménem John občas trpícího samomluvou, co krade teroristům samopaly, Beethovena, ztracené boty, výtahové šachty, rodinné příslušníky, vybuchující střechu... ale k tomu ještě riziko třetí světové války a snahu o řešení krize na BV a prezidenta, který opravdu dokazuje, že pero je silnější než meč). Nikdy jsem si nemyslela, že budu vděčná, že něco natočil Emmerich a ne někdo víc... ehm... Amík? Žádné slo-mo ohořelé americké vlajky pateticky plachtící k zemi, všechno s nadhledem (ok, to není zrovna moc emmerichovské) a odsýpá to (narozdíl od Olympus Has Fallen, kde neodsýpalo nic a byla tam tak jedna vtipná scéna). A je hezké, že tu postavy zmiňují Den nezávislosti (kam Emmerich zase nacpal všechen ten patos, jehož nás tady ušetřil). Narozdíl od Olympu, který jako by nevěděl, co se sebou, WHD to ví naprosto přesně a opravdu to funguje, a to bez ohledu na to (nebo možná právě proto), že tvůrci vědomě citují motivy, scény, záběry a postupy z našich oblíbených akčňáků 80./90. let... Kdyby se tvůrci příštích Smrtonosných pastí (pokud k něčemu takovému má šanci ještě někdy dojít) chtěli přiučit, jakým způsobem zachovat ducha Die Hard pro příští generace, tenhle film je jasná volba...

  • 11.7.2013  09:46

  Od začátku dost jízda, atmosféra skvělá, variující tempo nenaštve, triky dle očekávání, skoro celou dobu sedíte na kraji sedačky a poctivě se lekáte na místech, kde se lekat máte... Takže proč tak nízké hodnocení? Asi 5 minut před koncem jsem se ještě rozhodovala mezi 4-5, ale ten zkratkovitý závěr úplně zabije jakékoli vyznění. Chápu produkční problémy, spory, narychlo přepisovaný scénář a vůbec, ale nějakých pět minut navíc by je nezabilo a nás taky ne. Jasně, dojde přesně k tomu, co jsme čekali, takže po příběhové stránce se žádné překvapení ani zklamání nekoná, ale ta otravná zkratkovitost a voiceover prostě v závěru zadupe jakýkoli pocitový dopad, což mě štve. (jo a way to go, MUSE!)

  • 3.7.2013  16:26
  Výkop (2009)
  ***

  Ano, situace Kurdů je těžká. A všech ostatních uprchlíků všude nejspíš taky. Uspořádat fotbalový turnaj je asi dobrý nápad. Co ale dělat, když si ve filmu rozehrajete 4 paralelní dějové linie, do minimálně tří z nichž se diváci tak nějak citově zainteresují (nijak zvlášť, jen tak trochu), a vy nevíte, jak to uspokojivě rozmotat? Řešení je jednoduché - nerozmotávejte. V životě taky nic nerozmotáte. Tak to teda pěkně děkuju...

  • 3.7.2013  16:19
  111 dívek (2012)
  ****

  Je to dobře natočené, žádná experimentální roztřesenina, jak by sliboval první záběr. Je tu i dost vtipných scén, ať už takových, které vyplývají z nám neznámého a dost absurdního prostředí, nebo čistě situačních. A příběh se zdárně vyvíjí - 3 různé postavy se vydávají na cestu, zdolávají překážky a sledují různé stopy, aby se nakonec dostali k titulním dívkám... Ale nedořešený závěr to celé shodí. Takže bavíte se, bavíte, bavíte, zainteresujete, a pak... nic.

  • 3.7.2013  16:14
  Útěk (2012)
  **

  Nedá se říct, že bych se nudila, ale stejně... Mám ráda filmy, které si pohrávají s klišé a žánrovými konvencemi a kdesi cosi, Útěk si s nimi však nepohrává vůbec - skoro jako by si udělal výtah ze všech filmů, které spadají do podobného žánru, vyfiltroval si všechny formální i dějové prvky, které se tam objevovaly nejčastěji, a pak je všechny zužitkoval. Opravdu nechápu, jak se Uthaug s něčím takovým dostal do výběru nadějných režisérů časopisu Variety. Ale krajina pěkná, chladně působící a natáčení tam asi nebyl žádný med, takže alespoň za něco klobouk dolů...

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace